• Tarihe göre sırala

Siirt’te 2 kadın terörist öldürüldü

Siirt'te alınan istihbarat bilgisi üzerine bir eve operasyon düzenleyen güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 2 kadın teröristi ölü ele geçirildi.

Siirt'te belediye binasına silahla girmeye çalışan kadın yakalandı

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Siirt Belediyesine ruhsatsız silahla girmeye çalışan kadın gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadının terör bağlantısının olup olmadığı araştırılıyor.

DEAŞ paylaşımı yapan şüpheli polis çıktı

Siirt'te sosyal paylaşım sitesinden terör örgütü DEAŞ lehine paylaşımlarda bulunan polis memuru gözaltına alındı.

Sosyal medyada terör operasyonu: 6 gözaltı

Siirt'te, sosyal medya hesaplarından terör örgütü PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle 6 kişi gözaltına alındı

400 kilo amonyum nitrat ve 1 EYP bulundu

TSK, terörle mücadele kapsamında Siirt'in Eruh ilçesinde düzenlenen operasyonda sığınak içerisinde bulunan 400 kilogram amonyum nitrat ve piknik tüpü ile hazırlanmış 1 el yapımı patlayıcının imha edildiğini açıkladı.

Siirt'te terör operasyonunda 15 kişi tutuklandı

Siirt'in Eruh, Kurtalan ve Pervari ilçelerinde, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 15 kişi tutuklandı.

Siirt'te 'Geçici Özel Güvenlik Bölgesi' kararı

Siirt'in Eruh ve Pervari ilçelerindeki bazı bölgelerin "Geçici Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edildiği bildirildi.

Siirt'te terör operasyonu: 4 tutuklama

Siirt'in Pervari ilçesinde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.

DBP'li Veyselkarani Belediye Başkanı Cengiz tutuklandı

Terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Veyselkarani Belediye Başkanı Enes Cengiz ile Baykan Belediye Meclis Üyesi Selva Erdoğan tutuklandı.

DBP'li Baykan Belediye Başkanı tutuklandı

Ankara'da gözaltına alınan Siirt'in Baykan ilçesinin DBP'li Belediye Başkanı Ali Aydın tutuklandı.

Siirtli öğrencilerden Halep'e yardım

Siirt Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri, öğretmenlerin katkılarıyla kendi aralarında harçlıklarından biriktirdikleri 2 bin 70 lirayı, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde başlatılan "Halep'e Yol Açın" kampanya kapsamında, Ziraat Bankası'nda açılan hesaba yatırdı.

Siirt'te bir evde PKK cephaneliği ele geçirildi

Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, 6 Aralık'ta ölü ele geçirilen 2 PKK'lı teröristin kullandığı bir evde yapılan aramada silah ve mühimmat ele geçirildiği belirtildi.

Siirt'te son madencinin cenazesine ulaşıldı

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelan sonucu toprak altında kalan son işçinin cesedi de çıkarıldı.

Siirt'te bir işçinin daha cenazesine ulaşıldı

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan bir işçinin daha cesedine ulaşıldı. Arama kurtarma çalışmalarında daha önce 14 işçinin cesedi çıkarılmıştı.

Siirt'te bir işçinin daha cenazesine ulaşıldı

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan bir işçinin daha cenazesine ulaşıldı. Ekiplerin, enkaz altında bulunan 2 işçiye ulaşmak için yürüttüğü çalışmalar devam ediyor.

Hücre evinde öldürüldüler

Siirt’te polis karakoluna saldırı hazırlığı yapan teröristler hücre evinde kıstırıldı. ‘Teslim olun’ çağrılarına el bombalarıyla karşılık veren 2 terörist öldürüldü. Öldürülen teröristlerin 3 askerin şehit edilmesi olayına karıştıkları belirlendi.

Siirt'teki maden faciasında 2 tutuklama

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel bir maden ocağında meydana gelen heyelan ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 kişi daha tutuklandı.

Siirt'te bir işçinin daha cesedine ulaşıldı

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan bir işçinin daha cenazesine ulaşıldı.

Siirt'teki faciada 4 tutuklama

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel bir maden ocağında meydana gelen heyelan ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.

Karakola saldırı hazırlığındaki 2 terörist öldürüldü

Siirt'te polis karakoluna saldırı hazırlığı yapan 2 terörist, çıkan çatışmada ölü ele geçirildi. Çatışmada hafif yaralanan 5 polis, hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

Siirt'teki maden faciasında 4 gözaltı

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen faciayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 4 kişi gözaltına alındı.

HDP Pervari İlçe Başkanı tutuklandı

Siirt'te terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda gözaltına alınan ve aralarında HDP Pervari İlçe Başkanı'nın da bulunduğu 8 kişi tutuklandı.

Hayalindeki akülü araca kavuştu

Siirt'te 7 yıldır annesinin sırtında okula taşıdığı 15 yaşındaki Barış Yardım, hayalindeki akülü araca kavuştu.

Eruh Kaymakamına saldırı hazırlığındaki 14 terörist tutuklandı

Siirt'in Eruh ilçesinde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan ve İçişleri Bakanlığınca KHK kapsamında Eruh belediyesine görevlendirilen Kaymakam Murtaza Dayanç'a suikast hazırlığındaki teröristlerin de aralarında bulunduğu 14 kişi tutuklandı.

Siirt'te bir işçinin daha cenazesine ulaşıldı

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelan sonucu toprak altında kalan bir işçinin daha cesedine ulaşıldı. Ekiplerin, toprak altında kalan 4 işçiye ulaşmak için yürüttüğü çalışmalar sürüyor.

Siirt'te bir işçinin daha cenazesine ulaşıldı

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelan sonucu toprak altında kalan bir işçinin daha cenazesine ulaşıldı. Ekipler, enkaz altında bulunan 5 işçiye ulaşmak için yürüttüğü çalışmalarını sürdürüyor.

Acıya ortak oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Şirvan'daki maden faciasının yaşandığı bölgeyi ziyaret ederek kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı. Enkaz altında kalan işçilerin yakınlarıyla görüşen Erdoğan, daha sonra hayatını kaybeden işçilerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Emine Erdoğan Siirt'teki maden faciası bölgesinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Siirt'in Şirvan ilçesinde maden faciasının yaşandığı bölgeyi ziyaret ederek kurtarma çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Şirvan'da bir işçinin daha cenazesi çıkarıldı

Siirt'in Şirvan ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altından cesedi çıkartılan işçi sayısı 10'a yükseldi.

Evinden çıkarken üç kez geri dönüp helallik istemiş

Siirt'in Şirvan ilçesinde özel maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altından cesedi çıkartılan kamyon sürücüsü Abdulbaki Aydın'ın, olay günü evden çıkarken üç kez geri dönüp, vedalaştığı eşine çocuklarını emanet ettiği öğrenildi. Aydın'ın eşi Mukadder Aydın, "Bana yaptığı işin tehlikesini anlattığında ona 'Gitme evinde kal, aç kalırız ama senin orada ölmene değmez' dedim. Üç kez kapıdan uzaklaştı, geri dönüp vedalaştı. Evden bir türlü kopamıyordu. 'Çocuklarım sana emanet kendine ve çocu...

Siirt'te bir işçinin daha cenazesine ulaşıldı

Siirt'in Şirvan ilçesinde özel maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan bir işçinin daha cenazesine ulaşıldı.

Kaynak: Kusuru olan hesabını verir

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Siirt'in Şirvan ilçesindeki maden faciasıyla ilgili yürütülen çalışmalar konusunda, "Oradaki son bedene ulaşıncaya kadar bu çalışmalar devam edecek." dedi. Yürütülen soruşturmaya ilişkin konuşan Kaynak, kusuru olan herkesin hesabını vereceğini söyledi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.