• Tarihe göre sırala

Şırnak'ta 4 terörist yakalandı

Şırnak Uludere'de Kuzey Irak'tan ülkeye bombalı eylem yapmak amacıyla girmeye çalışan 4 PKK'lı terörist gözaltına alındı.

Sınırda 4 terörist yakalandı: Üzerlerinde patlayıcı çıktı

Güvenlik güçleri, Irak hududundan yurda yasa dışı yollarla girmeye çalışan biri kadın 4 teröristi yakaladı. Teröristlerin üzerindeki aramada, tıraş köpüğü ve şampuan kutusuna tuzaklanmış 3 el yapımı patlayıcı ele geçirildi.

Öğretmen lojmanına kaya düştü

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde heyelan sonrası kopan kaya, öğretmen lojmanına düştü. Yaralananın olmadığı olayda, maddi hasar oluştu.

PKK'ya ait anti tank mayınları ele geçirildi

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda Cudi Dağı bölgesinde 2 sığınak bulundu. Sığınaklar ve anti tank mayınları, güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Şırnaklı aşiretler Erdoğan’ın yanında

Şırnak’taki bazı aşiret ve aileler, referandumda “evet” oyu kullanacaklarını açıkladı. Jirki Aşireti temsilcilerinden Cemil Öter, “Cumhurbaşkanımızın arkasındayız” derken, Haşimoğlu ailesinden Heşar Haşimoğlu da, "Türkiye üzerinde oynanan oyunların bitmesi için evet diyeceğiz" diye konuştu.

Balveren belde belediyesine kayyum atandı

Şırnak Vali Yardımcısı ve Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, Balveren beldesinin belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

Uludere'de 3 PKK'lı terörist etkisiz

Şırnak Uludere'de terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta 5 terörist teslim oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütü PKK'dan kaçan 5 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

16 vekilden Şırnak çıkarması

AK Parti'den 16 milletvekili Şırnak'a referandum çıkarması yaptı. Köyleri ziyaret eden vekiller, vatandaşlarla görüştü. Seyyidler aşireti lideri Ali Aki, 'evet' diyeceklerini açıkladı.

PKK'nın geçiş güzergahı yerle bir edildi

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde bulunan Yağızoymak taburundaki askerler, teröristlerin Türkiye tarafına geçiş için kullandıkları yolları ve kullandıkları mağaraları bomba yağmuruna tuttu. PKK'yı Gabar'dan tamamen silen askerler, dosta güven düşmana korku saldı.

TSK’dan Irak hudut hattına operasyon

Türk Silahlı Kuvvetleri, Uludere/AltınTepe hudut hattına gerçekleştirilen hava harekatı ve ardından çıkan çatışmalarda toplam 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini, çok sayıda ve miktarda mühimmat ve yaşam malzemesinin ele geçirildiğini açıkladı.

Uludere'de PKK'lı 7 terörist etkisiz

Şırnak'ın Uludere ilçesinde güvenlik güçlerinin hava destekli operasyonunda 7 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyon kapsamında 2 doçka silahlı ve çok sayıda yaşam malzemesinin ele geçirildiği belirtildi.

PKK'nın mühimmat deposu bulundu

Şırnak'ın Silopi ilçesi Barbaros Mahallesinde bir evin bodrum katında terör örgütü PKK'nın mühimmat deposu bulundu. Operasyonda, 2 adet Bixi otomatik tüfek, 5 adet roketatar silahı, 6 adet AK-47 uzun namlulu silah ve çok sayıda mühimmatın ele geçirildi.

Şırnak Valisi Su askeri üs bölgeleri ziyaret etti

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Güneyçam 1'inci Motorlu Piyade Bölük Komutanlığı, Görmeç 4'üncü Motorlu Piyade Tabur Komutanlığı ve Siyahkaya Hudut Bölük Komutanlığı'nda askeri birlikleri ziyaret ederek askerlere moral verdi.

Soğuk balı vurdu: Yüzlerce kovan arı telef oldu

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde hava sıcaklıklarının eksi 25 dereceye kadar düşmesinin ardından yüzlerce kovandaki arılar telef oldu.

Süpürme harekatı

PKK’nın kış üstlenmesine büyük darbe vurulan Şırnak’ta dün yoğun askeri hareketlilik yaşandı. Batı illerinden gelen askerler, zırhlı araçlar ile Cizre ve Silopi'ye sevk edilirken bazı askerler helikopterlerle üs bölgelerine taşındı.

Aşiretler evet dedi

Diyarbakır ve Şırnak’ta aşiretlerin temsilcileri, 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin halk oylamasında “evet” oyu kullanacaklarını açıkladı.

Mehmet Şimşek Cizre'de teröre gözdağı verdi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde, esnafı ziyaret etti. Esnafla Kürtçe konuşan Şimşek, terör tehdidinin bertaraf edilmesi için ne gerekiyorsa yaptıklarını belirterek, 'Teröre asla müsamaha olmayacaktır. Terörle demokrasi birlikte olmaz. Devlet sizi yalnız bırakmayacaktır' diye konuştu.

Sığınaktan 27 tüp ele geçirildi

Cudi Dağı'nda düzenlenen operasyonda bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca kullanılan sığınakta 27 tüp, 2 akü ile çok sayıda ilaç ve yaşam malzemesi bulundu.

Silopi'deki tank taburundan 'ay-yıldızlı' gösteri

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki 172'nci Zırhlı Tugayı, tanklarla birlikte muhteşem bir görüntüye imza attı. Tugay, M60-T tanklarını 'ay ve yıldız'ı şeklinde bir araya getirdi.

Şırnak'ta 5 PKK'lı terörist teslim oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK'nın kamplarından kaçan 5 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Cizre'nin Sanayi Caddesi 'sevgi' caddesine dönüştü

Şırnak'ın Cizre Belediyesince yaşama geçirilen "Sokak Sağlıklaştırılması Projesi" ile Sanayi Caddesi'ne yeni bir görünüm kazandırıldı.

Şırnak'ta art arda depremler

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde Richter ölçeğine göre 4.0 büyüklüğünde deprem oldu. AFAD depremin büyüklüğünü 4.1, merkez üssünü de Beytüşşebap olarak açıkladı. Uludere ilçesi Şenoba beldesinde 4.0 ve 3.1, Hilal beldesinde ise 2.6 olmak üzere 3 ayrı deprem vatandaşları korkuttu.

7 terörist daha etkisiz hale getirildi

TSK'nın bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürdüğü operasyonlarda 9-16 Şubat tarihleri arasında 7 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda teröristlerin kullandığı 26 sığınak, mağara ve barınak kullanılamaz hale getirilirken, çok miktarda uyuşturucu madde ile mühimmat da ele geçirildi.

Şırnak'ta saldırı aracını temin eden terörist yakalandı

Cizre ilçesinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda kullanılan kamyonu temin eden ve yakalanan terörist tutuklandı.

Jirki aşireti kararını verdi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Jirki aşiretinin lideri Tahir Adıyaman, referandumda "Evet" oyu vereceklerini belirtti.

4 ilde okullar tatil edildi

Şırnak, Van, Hakkari ve Rize'de yoğun kar yağışı nedeniyle bazı okullar tatil edildi.

Oğlunun 'Hakan Şükür' olan adını değiştiriyor

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Abdurrahman Yakaomar, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası hakkında yakalama kararı çıkarılan eski milli futbolcu ve milletvekili Hakan Şükür'e tepki için oğlunun ismini değiştirmek amacıyla girişimde bulundu. Yakaomar, oğluna bir süre önce PKK'lı teröristlerce öldürülen Yasin Börü ve Aytaç Baran'ın ismini vermek istiyor. Baba Yakaomar, "Hakan Şükür ismi yaşayacağına Yasinler, Aytaçlar yaşasın" dedi.

Şırnak'taki bombalı saldırının faili terörist yakalandı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne PKK mensuplarınca gerçekleştirilen saldırıda kullanılan kamyonu temin eden terörist yakalandı.

KOSGEB'den Şırnak'a 10,3 milyon TL destek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığınca (KOSGEB) geçen yıl Şırnak'ta terör saldırılarında ve yangın gibi afetlerde zarar gören işletmelere 10 milyon 338 bin lira destek sağlandı.

PKK'lı 5 terörist teslim oldu

PKK/KCK mensubu oldukları belirlenen 3'ü 18 yaşından küçük 5 terörist, örgütten kaçarak Habur Kara Hudut Kapısında güvenlik güçlerine teslim oldu.

Nesli tükenmekte olan 14 turaç ele geçirildi

Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir evde ele geçirilen nesli tükenmekte olan 14 yavru turaç, koruma altına alındı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi Müdürü Kalay, "Uçabilecek seviyeye geldiği zaman onları doğaya salacağız. Kuşları alıkoyan kişiye 9 bin lira idari para cezası uygulayacağız" dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.