• Tarihe göre sırala

Silopi'deki tank taburundan 'ay-yıldızlı' gösteri

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki 172'nci Zırhlı Tugayı, tanklarla birlikte muhteşem bir görüntüye imza attı. Tugay, M60-T tanklarını 'ay ve yıldız'ı şeklinde bir araya getirdi.

Şırnak'ta 5 PKK'lı terörist teslim oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK'nın kamplarından kaçan 5 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Cizre'nin Sanayi Caddesi 'sevgi' caddesine dönüştü

Şırnak'ın Cizre Belediyesince yaşama geçirilen "Sokak Sağlıklaştırılması Projesi" ile Sanayi Caddesi'ne yeni bir görünüm kazandırıldı.

Şırnak'ta art arda depremler

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde Richter ölçeğine göre 4.0 büyüklüğünde deprem oldu. AFAD depremin büyüklüğünü 4.1, merkez üssünü de Beytüşşebap olarak açıkladı. Uludere ilçesi Şenoba beldesinde 4.0 ve 3.1, Hilal beldesinde ise 2.6 olmak üzere 3 ayrı deprem vatandaşları korkuttu.

7 terörist daha etkisiz hale getirildi

TSK'nın bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürdüğü operasyonlarda 9-16 Şubat tarihleri arasında 7 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda teröristlerin kullandığı 26 sığınak, mağara ve barınak kullanılamaz hale getirilirken, çok miktarda uyuşturucu madde ile mühimmat da ele geçirildi.

Şırnak'ta saldırı aracını temin eden terörist yakalandı

Cizre ilçesinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda kullanılan kamyonu temin eden ve yakalanan terörist tutuklandı.

Jirki aşireti kararını verdi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Jirki aşiretinin lideri Tahir Adıyaman, referandumda "Evet" oyu vereceklerini belirtti.

4 ilde okullar tatil edildi

Şırnak, Van, Hakkari ve Rize'de yoğun kar yağışı nedeniyle bazı okullar tatil edildi.

Oğlunun 'Hakan Şükür' olan adını değiştiriyor

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Abdurrahman Yakaomar, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası hakkında yakalama kararı çıkarılan eski milli futbolcu ve milletvekili Hakan Şükür'e tepki için oğlunun ismini değiştirmek amacıyla girişimde bulundu. Yakaomar, oğluna bir süre önce PKK'lı teröristlerce öldürülen Yasin Börü ve Aytaç Baran'ın ismini vermek istiyor. Baba Yakaomar, "Hakan Şükür ismi yaşayacağına Yasinler, Aytaçlar yaşasın" dedi.

Şırnak'taki bombalı saldırının faili terörist yakalandı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne PKK mensuplarınca gerçekleştirilen saldırıda kullanılan kamyonu temin eden terörist yakalandı.

KOSGEB'den Şırnak'a 10,3 milyon TL destek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığınca (KOSGEB) geçen yıl Şırnak'ta terör saldırılarında ve yangın gibi afetlerde zarar gören işletmelere 10 milyon 338 bin lira destek sağlandı.

PKK'lı 5 terörist teslim oldu

PKK/KCK mensubu oldukları belirlenen 3'ü 18 yaşından küçük 5 terörist, örgütten kaçarak Habur Kara Hudut Kapısında güvenlik güçlerine teslim oldu.

Nesli tükenmekte olan 14 turaç ele geçirildi

Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir evde ele geçirilen nesli tükenmekte olan 14 yavru turaç, koruma altına alındı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi Müdürü Kalay, "Uçabilecek seviyeye geldiği zaman onları doğaya salacağız. Kuşları alıkoyan kişiye 9 bin lira idari para cezası uygulayacağız" dedi.

5 terörist teslim oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü barınma alanlarından kaçan 5 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.

Şehit babası: Her gün oğlumla göreve çıkıyorum

Şırnak Silopi'de PKK'lı teröristler tarafından zırhlı polis aracına yapılan saldırıda Polat Aydın'la birlikte 4 polis daha şehit olmuştu. Hain saldırısında oğlu şehit olmuş polis baba da, oğlunun cansız bedenini elleriyle bombalı saldırı yapılan araçtan çıkarmıştı. Şimdi Silopi'de hala görevine devam eden baba Süleyman Aydın'ın kullandığı zırhlı araca, şehit oğlunun adı verildi. Baba Aydın, "Adının yazdığı araca her bindiğimde, onunla omuz omuza vermiş gibi hissediyorum. Her gün onunla göreve çı...

Aşiretler evet diyecek

Şırnak’ın en büyük aşiretlerinden Tatar ve Beyan aşiretleri, anayasa referandumunda “Evet” oyu kullanacaklarını açıkladı. Tatar aşireti lideri Arslan Tatar, “Daha huzurlu günler için hepimiz ‘Evet’ diyeceğiz”, Beyan aşireti lideri Mehmet Ceviz de, “Milletimizin ve Şırnak’ın selameti için ‘Evet’ diyeceğiz” dedi.

Hudut Kartalları vatan için nöbette

Mehmetçik, Irak sınırında “Kartal Yuvası” olarak adlandırılan 2 bin 30 rakımlı Karaçalı üs bölgesinde dosta güven, düşmana gözdağı veriyor. “Hudut Kartalları”, sıfırın altında 20 dereceye kadar düşen sıcaklıkta 24 saat eli tetikte, gözü hudutta bekliyor.

Silopi'nin 45 yıllık su ihtiyacı giderildi

Şırnak'ın Silopi ilçesinde DSİ tarafından yapımı tamamlanan ve ilçenin 45 yıllık su ihtiyacının karşılanması öngörülen tesis, protokol ile İçişleri Bakanlığınca KHK kapsamında görevlendirme yapılan Silopi Belediyesine devredildi.

Uludere Belediyesi'ne kayyum

Şırnak Uludere'de, İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınan DBP'li Belediye Başkanı Üren'in yerine Kaymakam Yakınoğlu, İlçe Belediye Başkanı olarak görevlendirildi.

Şırnak'ta yola tuzaklanan patlayıcı imha edildi

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcı kontrollü şekilde infilak ettirildi. Bombayı yerleştirilen teröristlerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Şırnak'ta patlayıcıyla oynayan iki çocuk yaralandı

Şırnak'ta PKK'lı teröristlere ait el yapımı patlayıcıyla oynayan 2 çocuk, meydana gelen patlamada ağır yaralandı. Yaralanan iki kardeşin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

78 terörist etkisiz hale getirildi

Terör örgütü PKK'ya yönelik 8 ilde düzenlenen operasyonlarda 78 terörist etkisiz hale getirildi.​​

Şırnak'ta patlama: 5 yaralı

Şırnak'ta PKK'lı teröristler tarafından daha önce döşenen el yapımı patlayıcı, şehrin su şebekesini onaran belediye müteahhit firması aracının altında patladı. Olayda 5 kişi yaralandı.

Şırnak'ta 2 terörist teslim oldu

Şırnak'ta, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü barınma alanlarından kaçan 2 terörist teslim oldu. Bitlis merkezde güvenlik güçlerince yürütülen operasyonda, 4 sığınak kullanılamaz hale getirildi.

Şırnak'ta 3 terörist öldürüldü

Şırnak'ın Uludere ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta 2 terörist öldürüldü

Şırnak'ın Uludere ilçesinde, üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen 2 terörist etkisiz hale getirildi. Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde icra edilen operasyonda da, yabancı uyruklu terör örgütü DEAŞ mensubu gözaltına alındı.

Şırnak'ta 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ın Uludere ilçesinde güvenlik güçlerinin sürdürdüğü operasyon kapsamında 2 PKK'lı terörist ölü ele geçirildi.

Gabar’a cirit

Şırnak’ın Gabar bölgesinde düzenlenen operasyona bin 567 asker katıldı. Havadan 8 helikopterin destek verdiği harekatta 110 kilometrelik alan tarandı. Teröristlerin mesken tuttuğu mağaralar ve sığınaklar imha edildi. Operasyonda ATAK helikopteri ilk defa Cirit füzelerini kullandı.

Şırnak'ta operasyon ve askeri hareketlilik sürüyor

Şırnak'ın Küpeli Dağı'nda kış üslenmesindeki PKK'lı teröristlerin imhası için 4 Ocak'ta başlatılan hava destekli operasyon ve bölgeye sevkiyat devam ediyor.

Şırnak’ta PKK’lı bir terörist öldürüldü

Şırnak'ta Gabar Dağı'nda devam eden operasyonda, PKK'lı 1 terörist etkisiz hale getirildi, örgüte ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Şırnak'ta 2 askerimiz şehit

Şırnak'ta Gabar Dağı'nda güvenlik güçlerince terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 2 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.

Hudutta sabahladı

Milli Savunma Bakanı Işık, Şırnak'ta 1950 rakımlı Namaz Dağı Üs Bölgesi'nde incelemelerde bulundu, hudut nöbeti tutan askerlerle biraraya geldi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.