Kuzey Irak'a hava harekatı

Türk Silahlı Kuvvetlerince, hudut hattındaki üs bölgelerine ve karakollara saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine düzenlenen hava harekatında, terör örgütünce kullanılan silah mevzisi, barınak ile silah ve mühimmat depoları imha edildi.

Silopi'de 5 terörist teslim oldu

TSK, Şırnak'ın Silopi ilçesinde Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 5 PKK'lı teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

7 milyon dolarlık soygun ile ilgili 6 şüpheli adliyede

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısından, Türkiye’ye firmaların parasını taşıyan kurye aracının önünü keserek, 7 milyon dolar soygun gerçekleştirdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 6 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Habur'daki tatbikat 27. gününde

Habur Sınır Kapısı yakınlarındaki tatbikat 27’nci gününde devam ediyor.

Şırnak'ta tırla kamyonet çarpıştı: 5 yaralı

Şırnak'ta tırla kamyonetin çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı.

Tatbikatta düşman mevzileri ele geçirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı yakınlarında 18 Eylül'de başlatılan tatbikat sürüyor. Türk ve Iraklı askerlerce tatbikat gereği dört koldan düşman mevzileri ele geçirildi.

Sizinleyiz

İdlib’deki çatışmasızlık bölgesine yönelik intikal kapsamında sınırın sıfır noktasındaki askeri hareketlilik sürüyor.

5 terörist teslim oldu

Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütünün barınma alanlarından kaçtığı tespit edilen 5 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Dört koldan düşman mevzileri ele geçirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı yakınlarında 18 Eylül'de başlatılan tatbikat sürüyor.

Habur'daki tatbikat üçüncü safhada devam ediyor

TSK tarafından üçüncü safhası Irak Silahlı Kuvvetleri birliklerinin de katılımıyla yürütülen Habur Sınır Kapısı yakınlarındaki tatbikat devam ediyor.

Fırtına Obüsleri sıfır noktasına konuşlandı

TSK’nın 18 Eylül’den bu yana sürdürdüğü tatbikat, 22’nci gününde daha da genişletildi. Trakya ve Gelibolu bölgelerinden gelen birliklerin de dahil olduğu, Mehmetçik ve Irak askerlerinin birlikte gerçekleştirdiği tatbikat nefes kesti.

Habur’daki tatbikatta tanklardan gece manevrası

Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı’nda başlatılan tatbikat 22. gününe girdi. Zırhlı araçlar gece tatbikatında manevra yaptı.

Mehmetçik’i böyle uğurladılar

İdlib harekatı için Hatay’a gelen çok sayıda zırhlı araç ve Fırtına obüsü, Reyhanlı’da sınıra konuşlandırıldı. Askerleri alkışlarla uğurlayan vatandaşlar, “En büyük asker bizim asker”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” şeklinde sloganlar attı. 10 binden fazla asker İdlib ve muhtemel Afrin operasyonu için sınırda bekliyor.

Habur’a takviye

Silopi’deki tatbikatta 21. gün geride kaldı. Dün hücum, taarruz, sınır kapılarını kontrol altına alma ve kritik tesisleri ele geçirme gibi senaryolar üzerinde çalışıldı. Trakya ve Gelibolu’daki birliklerden yola çıkan çok sayıda tank ve obüsün bölgeye sevki sürüyor.

Taktik intikal gerçekleştirdiler

TSK'nın Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı yakınlarında 18 Eylül'de başlattığı tatbikat sürüyor. Zırhlı araçların manevra yaptığı alanda, tatbikat gereği bir mekanize piyade ve bir zırhlı tank bölüğü Irak askerleri ile taktik intikali gerçekleştirdi. Taktik intikalinde, Türk ve Iraklı askerlerce, mevzi alma, hava taarruzundan korunma ve kritik bölgelerden sızma geçişleri yapıldı.

Kato’da amansız takip

Şırnak Beytüşşebap’taki Kato Dağı’nda 19 Nisan’da başlayan kesintisiz harekat sürüyor. Mehmetçik, geceleri sıcaklığın sıfırın altına düştüğü 2 bin 850 rakımlı Kato’da kar ve tipiyle de amansız bir mücadele veriyor. Önceki gün çekilen görüntüler, ayakta durmanın bile zor olduğu coğrafyanın çetin şartlarını gözönüne seriyor.

Kandil'e hava harekatı

Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde bulunan PKK kamplarına yönelik hava harekatında bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanılan barınaklar imha edildi. Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalındaki terör hedeflerine yönelik hava harekatında ise saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen silahlı 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Mehmetçik kar tipi demiyor

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Kato Dağı bölgesinde 19 Nisan‘da başlatılan geniş kapsamlı operasyon sürüyor. Mehmetçik, zorlu doğasıyla baş döndüren dağda, kar ve tipiye aldırış etmeden operasyonu sürdürüyor.

Habur'daki tatbikatın 17. gününde bir ilk

TSK tarafından icra edilen ve üçüncü safhası Irak Silahlı Kuvvetlerine bağlı birliklerin de katılımıyla yürütülen tatbikat sürüyor. Zırhlı araçlarla alana sevk edilen Türk ve Iraklı askerler gece tatbikatı yaptı. İlçeye gelen 2'nci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, incelemelerde bulunarak tatbikatı yerinde izledi.

İntikal ve kuşatma

Şırnak Silopi’de Türk ve Iraklı askerlerin 18 Eylül’den buyana sürdürdüğü tatbikatta seviye her gün arttırılıyor. Dün mekanize piyade bölüğünün taktik intikali yapıldı. Kritik bir tesisin ele geçirilmesi ve kuşatılması canlandırıldı. Tatbikata dahil olan araç sayısı 130’a yükseldi. 2. Ordu Komutanı Korg. Metin Temel de tatbikatın gece bölümünü teftiş etti.

2. Ordu Komutanı Temel sınırda

TSK tarafından, üçüncü safhası Irak Silahlı Kuvvetleri birliklerinin de katılımıyla tatbikat sürerken, 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in sınırda olduğu belirtildi.

Kuzey Irak'a hava harekatı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde bulunan PKK kamplarına yönelik dün düzenlenen hava harekatında, terör örgütü tarafından kullanıldığı tespit edilen silah mevzisi, barınak ile silah ve mühimmat depoları imha edildi.

Şırnak'ta teröristler AK Partili başkanın aracını yaktı

Şırnak'ta PKK'lı teröristler, durdurdukları Ak Parti İlçe Başkanı Kamil Durmuş'a ait aracı ateşe verdi.

Fırtına başladı

Silopi’de 15. güne giren tatbikatın seviyesi yükseldi. İlk kez Fırtına obüsleri ve ses bombalarının kullanıldığı tatbikatta düşman askerlerinin bulunduğu mevziler, obüsler ve M60T Sabra tanklarıyla vuruldu, düşman mevzileri ele geçirildi. Mehmetçik ve Irak askerleri düşman hatlarına sızma operasyonu gerçekleştirdi.

Sınırdaki askeri tatbikat devam ediyor

TSK tarafından yürütülen, üçüncü safhasına Irak Silahlı Kuvvetlerine bağlı birliklerin de katılımıyla yürütülen tatbikat devam ediyor. Zırhlı araçlarla alana sevk edilen Türk ve Iraklı askerler gece tatbikatı yaptı.

Kuzey Irak'a hava harekatı

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine düzenlenen hava harekatında, terör örgütünce kullanılan silah mevzisi, barınak ile silah ve mühimmat depoları imha edildi.

Operasyon sinyali

TSK’nın Silopi’de başlattığı askeri tatbikatta 14. gün geride kaldı. İki haftadır aralıksız devam eden tatbikata katılan tüm zırhlı araçlar bakıma alındı. Zırhlı sivil araçlarla karargah bölgesine gelen generaller de tatbikatı yöneten Tümg. Sinan Yayla ve Tuğg. Ahmet Kurumahmut’tan muhtemel sınır harekatına karşı bilgi aldı.

Şırnak’ta hain saldırı: 2 şehit

PKK’lı teröristler Şırnak-Cizre karayolunda yapımı devam eden tünelin güvenliğini sağlayan asker ve koruculara saldırdı. Cizre Komando Bölük Komutanı Yüzbaşı Mustafa Erdal ve korucu Dündar Page’nin şehit olduğu sadırıda 4 korucu yaralandı.

Şırnak’ta hain saldırı: 2 şehit

PKK’lı teröristler Şırnak-Cizre karayolunda yapımı devam eden tünelin güvenliğini sağlayan asker ve koruculara saldırdı. Cizre Komando Bölük Komutanı Yüzbaşı Mustafa Erdal ve korucu Dündar Page’nin şehit olduğu sadırıda 4 korucu yaralandı.

Şırnak'ta terör saldırısı: 2 askerimiz şehit

Şırnak-Cizre arasında yapımı devam eden karayolunun tünel bölümünde güvenlik önlemi alan askerlere, bir grup PKK’lı terörist tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 asker ve 1 güvenlik korucusu şehit oldu.

Şırnak ve Diyarbakır'da 11 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Şırnak’ta icra edilen terörle mücadele operasyonunda 6, Diyarbakır’da ise 5 bölücü terör örgütü mensubu olmak üzere toplamda 11 teröristin etkisiz hale getirildiğini, Irak kuzeyi barınma alanlarından kaçan 5 teröristin de güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Silopi-Habur bölgesindeki tatbikat 13'üncü gününde

TSK tarafından yürütülen, üçüncü safhasına Irak Silahlı Kuvvetleri birliklerinin de katıldığı tatbikat sürüyor. Alana zırhlı araçlarla sevk edilen Türk ve Iraklı askerler, yola tuzaklanan patlayıcının imhası için tatbikat yaptı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.