• Tarihe göre sırala

Şırnak'ta patlama: 5 yaralı

Şırnak'ta PKK'lı teröristler tarafından daha önce döşenen el yapımı patlayıcı, şehrin su şebekesini onaran belediye müteahhit firması aracının altında patladı. Olayda 5 kişi yaralandı.

Şırnak'ta 2 terörist teslim oldu

Şırnak'ta, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü barınma alanlarından kaçan 2 terörist teslim oldu. Bitlis merkezde güvenlik güçlerince yürütülen operasyonda, 4 sığınak kullanılamaz hale getirildi.

Şırnak'ta 3 terörist öldürüldü

Şırnak'ın Uludere ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta 2 terörist öldürüldü

Şırnak'ın Uludere ilçesinde, üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen 2 terörist etkisiz hale getirildi. Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde icra edilen operasyonda da, yabancı uyruklu terör örgütü DEAŞ mensubu gözaltına alındı.

Şırnak'ta 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ın Uludere ilçesinde güvenlik güçlerinin sürdürdüğü operasyon kapsamında 2 PKK'lı terörist ölü ele geçirildi.

Gabar’a cirit

Şırnak’ın Gabar bölgesinde düzenlenen operasyona bin 567 asker katıldı. Havadan 8 helikopterin destek verdiği harekatta 110 kilometrelik alan tarandı. Teröristlerin mesken tuttuğu mağaralar ve sığınaklar imha edildi. Operasyonda ATAK helikopteri ilk defa Cirit füzelerini kullandı.

Şırnak'ta operasyon ve askeri hareketlilik sürüyor

Şırnak'ın Küpeli Dağı'nda kış üslenmesindeki PKK'lı teröristlerin imhası için 4 Ocak'ta başlatılan hava destekli operasyon ve bölgeye sevkiyat devam ediyor.

Şırnak’ta PKK’lı bir terörist öldürüldü

Şırnak'ta Gabar Dağı'nda devam eden operasyonda, PKK'lı 1 terörist etkisiz hale getirildi, örgüte ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Şırnak'ta 2 askerimiz şehit

Şırnak'ta Gabar Dağı'nda güvenlik güçlerince terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 2 asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.

Hudutta sabahladı

Milli Savunma Bakanı Işık, Şırnak'ta 1950 rakımlı Namaz Dağı Üs Bölgesi'nde incelemelerde bulundu, hudut nöbeti tutan askerlerle biraraya geldi.

Şırnak'ta büyük operasyon

Şırnak'taki Cudi, Küpeli ve Kilise Dağı'nda insansız hava araçlarının (İHA) tespit ettiği PKK'ya ait hedefler, Şırnak merkezde bulunan 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığından havalanan helikopterlerle bombalanırken, Kuzey Irak ve Suriye sınırına başlatılan askeri sevkiyat sürüyor.

PKK'nın Silopi'de yaptığını, DEAŞ El Bab'da yaptı!

Terör örgütü DEAŞ ile PKK'nın Türkiye'yi hedef alan kirli ittifakı her geçen gün yeni kanıtlarla ortaya çıkarken, dün El Bab'da yaşananlar söz konusu tabloyu gözler önüne serdi. El Bab'da 'canlı kalkan' olarak kullanmayı planladığı sivillerin kaçması üzerine 30 kişiyi katleden DEAŞ, PKK'nın Güneydoğu'daki taktiğini akıllara getirdi. PKK da operasyon bölgesinden kaçmak isteyen sivilleri vahşice taramıştı.

Şırnak'ta büyük operasyon

Şırnak'ın Uludere ilçesi Giresumunu Dağı'ndaki mağaralarda, terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Şırnak'ta 25 terörist yakalandı

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 25 terörist yakalandı, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Şırnak’ta bir terörist öldürüldü

Şırnak Merkez Karayolları kavşağında uygulama yapan polisler ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 polis memuru hafif şekilde yaralanırken, bir terörist ölü olarak ele geçirildi.

Terörün izleri siliniyor

Hendek siyasetinin kilit noktalarından biri olan Cizre, kayyum atanmasından sonra yepyeni bir yapıya büründü. Daha önce örgüte militan yetiştirmek için kullanılan kültür merkezlerinde artık kadınlar eğitim görüyor ve dikiş öğrenerek gelir elde ediyor.

1 haftada 94 terörist etkisiz hale getirildi

TSK, son 1 hafta içerisinde icra edilen operasyonlarda bölücü terör örgütü PKK mensubu 94 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Cizre'nin 'akıllı' projesi

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği görevlendirme yapılan Şırnak'ın Cizre Belediyesince, "Akıllı Ulaşım ve Kavşak Çalışması" projesini hayata geçirdi.

Şırnak'ta PKK'dan bombalı tuzak: 1 şehit

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Andaç köyü kırsalında gerçekleştirilen arazi arama tarama faaliyeti sırasında, PKK'lı teröristler daha önce araziye döşediği el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu bir asker şehit oldu.

10 terörist etkisiz

TÜRK Silahlı Kuvvetleri, 28 Kasım Pazartesi günü ve 29 Kasım Salı günü, terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan operasyonlarda toplam 10 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Cudi'de 10 terörist daha öldürüldü

Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesinde dün başlatılan hava destekli operasyonda 10 terörist öldürüldü. Son bir haftada Cudi Dağı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 14'e yükseldi.

Cudi Dağı’nda PKK operasyonu

Şırnak’ın Cudi Dağı'nda inlerinden çıkan PKK’lı teröristler karşılarında güvenlik güçlerini buldu. Belirlenen noktalar top atışları ve taarruz tipi helikopterlerle yoğun ateş altına alındıktan sonra bölgeye komandolar indirildi. Dağdan dumanlar yükselirken, kent silah sesleriyle yankılandı. Operasyona katılan savaş uçakları 4 PKK hedefini imha etti.

TSK'dan hava harekatı: 4 hedef imha edildi

Şırnak'ın Cudi kırsalında düzenlenen hava harekatında terör örgütü PKK'ya ait 4 hedef imha edildi.

Teröristler tespit edildi: Bölgeye komandolar indirildi

Şırnak'ın merkez Cudi Dağı bölgesinde, bir grup PKK'lı teröristin tespit edilmesi üzerine hava destekli operasyon başlatıldı. Belirlenen noktalar top atışları ve taarruz tipi helikopterlerle yoğun ateş altına alındıktan sonra bölgeye komandolar indirildi.

Tunceli ve Şırnak'ta 7 terörist etkisiz

Tunceli ve Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonlarda 7 terörist etkisiz hale getirildi.

Asker ziyaretine giden aileye hain pusu

Şırnak'ın Uludere ilçesinde PKK'lı teröristler, yola döşedikleri patlayıcıyı askerde olan çocuklarını ziyarete giden ailenin içinde bulunduğu sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirdi. Saldırıda araçta bulunan bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi ağır yaralandı.

Öldürülen terörist PKK'nın bölge sorumlusu çıktı

Şırnak Cudi Dağı'nda öldürülen 2 teröristten birinin örgütün Cudi bölge sorumlusu olduğu öğrenildi.

Şırnak'ta 2 terörist öldürüldü

Şırnak Cudi Dağı'nda terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 2 teröristin öldürüldüğü bildirildi. Bölgedeki operasyonların devam ettiği belirtildi.

Şırnak'ta 1 şehit 5 yaralı

Şırnak Cudi Dağı bölgesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 asker şehit oldu, 2 asker ve 3 korucu yaralandı

Şırnak’ta 8 terörist etkisiz

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Şırnak Uludere kırsalına yapılan topçu atışları sonucunda 8 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şırnak'ta terör saldırısı: 2 işçi yaralandı

Şırnak'ın Uludere ilçesinde PKK'lı teröristler, yol yapımı için malzeme taşıyan kamyonun geçişi sırasında yola döşediği patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu 2 işçi yaralandı.

Şırnak Valiliğinden 'Dicle' uyarısı

Valilik tarafından, Dicle Baraj suyundaki yükselme nedeniyle tahliye işlemlerine başlanıldığı belirtilerek, can ve mal kayıplarının olmaması için vatandaşlar uyarıldı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.