• Tarihe göre sırala

PKK'nın kaçırdığı öğretmenin babası konuştu

Tunceli’de PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz’ın babası Hamit Yılmaz, “Bu topraklar hepimizin. Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz, hepimiz kardeşiz. Kıymayın oğluma, o iyi bir insan” dedi.

Tunceli Valiliğinden 'şehit öğretmen' açıklaması

Tunceli Valiliği, devam eden çalışmalarda şu ana kadar öğretmenin şehit edildiğine dair herhangi bir bilgi, bulgu ve emareye rastlanmadığını açıkladı. Valilik, kayıp olan öğretmenin bulunması için bölgede güvenlik güçlerince çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.

Tunceli'de 2 asker kazaen yaralandı

Tunceli'de, güvenlik güçlerinin teröristlere yönelik ateş açması sırasında 2 askerin kazaen yaralandığı bildirildi.

Tunceli’den acı haber

Tunceli’nin Nazımiye ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Tunceli’de çatışma: 1 askerimiz şehit

Tunceli’nin Nazımiye ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 askerimiz şehit oldu, 1 askerimiz yaralandı.

Tunceli'de jandarma karakoluna taciz ateşi

Ovacık ilçesinde jandarma karakoluna taciz ateşinde bulunan teröristler, güvenlik güçlerince ateş altına alındı.

Tunceli'de 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması

Tunceli Valiliği "Bakanlar Kurulu kararıyla 1 Kasım'a kadar 31 bölgede 'geçici özel güvenlik bölgesi' kararı alınmıştır" açıklamasını yaptı.

Tunceli'de jandarma karakoluna taciz ateşi

Tunceli'de Karşılar Jandarma Karakoluna teröristlerce açılan taciz ateşi üzerine operasyon başlatıldı.

Tunceli'de terör örgütlerine yönelik operasyon: 6 gözaltı

Tunceli'de MLKP ve TKP/ML-TİKKO terör örgütlerinin Hozat ve Ovacık ilçesi yapılanmalarına yönelik operasyon kapsamında 6 şahıs gözaltına alındı.

Tunceli'de 2 terörist ölü ele geçirildi

Tunceli'de Pülümür vadisinde düzenlenen operasyonda 2 teröristin silahları ile birlikte ölü olarak geçirildiği, yardım ve yataklık yaptığı ileri sürülen 2 şüphelinin de yaralı yakalandığı bildirildi.

6 terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli'nin Nazımiye kırsalı, Van'ın Gevaş ile Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu 6 terörist etkisiz hale getirildi. Van, Hakkari ve Kars'ta yapılan arazi ve yol aramalarında ise çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

İHA'lar bölgeyi ateş altına aldı

Tunceli’de bugün başlatılan operasyonda bir grup teröristin belirlendiği ve silahlı İnsansız hava aracı ile bölgenin ateş altına alındığı öğrenildi.

Tunceli'de teröristlere yönelik operasyon başlatıldı

Tunceli'nin Pülümür Vadisi'nde bir grup teröriste yönelik operasyon başlatıldı.

Güvenlik güçleri HDP'li vekilden şikayetçi oldu

Tunceli'de yol kontrol noktasındaki güvenlik güçleri, HDP Tunceli Milletvekili Önlü'nün görevlerini yerine getirmelerine engel olduğu gerekçesiyle şikayetçi oldu ve konu hakkında soruşturma başlatıldı.

MLKP ve TİKKO'ya operasyon: 6 şüpheli tutuklandı

Tunceli’de terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 6’sı tutuklandı.

Tunceli'de teröristlerin tuzakladığı bomba patladı: 2 askerimiz yaralı

Tunceli'de operasyon esnasında teröristler tarafından daha önceden döşenmiş patlatılmaya hazır vaziyette bir EYP patlatıldı. Patlama sonucu 2 askerimiz hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Terör örgütlerine Tunceli’de operasyon: 12 gözaltı

Tunceli’nin Hozat ve Pertek ilçelerinde güvenlik güçleri tarafından düzenlenen terör operasyonunda çeşitli örgütlerle bağlantılı 12 şüpheli gözaltına alındı.

Tunceli'de terör hedeflerine operasyon

Nazımiye ilçesinde, EYP'nin patladığı alanda inceleme yapan güvenlik güçlerine ateş açan teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı. Yaralı ve can kaybı olmayan çatışma sonrası teröristlerin kaçış güzergahları tanklar ile ateş altına alındı.

Tunceli’de EYP patladı, küçükbaş hayvanlar telef oldu

Tunceli’de tuzaklanmış el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 4 küçükbaş hayvan telef olurken, bölgedeki telefon vericisi zarar gördü.

Tunceli'de çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Valilik: 'Operasyon kapsamında 4 topuk koparan mayın, 50 dolu 175 boş biksi makineli tüfeği fişeği, 126 boş kalaşnikof fişeği, 7 metre kablo ve çok sayıda yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir.'

Tunceli’de patlayıcı infilak etti: 1 asker yaralı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde yürütülen operasyonda uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 askerin hafif yaralandığı bildirildi.

Tunceli’de örgütten kaçan 2 terörist tutuklandı

Tunceli’de terör örgütünden kaçan ve güvenlik güçleri tarafından yakalanan 2 terörist tutuklandı.

Tunceli'de 31 yer özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Tunceli’de devam eden operasyonlar nedeniyle merkez ve 4 ilçede 31 ayrı yer özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Tunceli'de jandarma karakoluna taciz ateşi

Tunceli'de jandarma karakoluna teröristlerce taciz ateşinde bulunulması üzerine bölgede operasyon başlatıldı

Örgütünözel güçsorumlusuöldürüldü

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada terör örgütünün sözde “özel güç sorumlusu” olduğu belirlenen bir terörist ölü olarak ele geçirildi.

Terör örgütünün kritik ismi öldürüldü

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde terör örgütü PKK’nın sözde Özel Güç Sorumlusu düzenlenen operasyonda ölü olarak ele geçirildi.

Tunceli'de Suriye uyruklu terörist öldürüldü

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada Suriye uyruklu bir terörist ölü olarak ele geçirildi.

Tunceli’de çatışma: 3 asker hafif yaralı

Tunceli’de Çiçekli köyü kırsalında güvelik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 3 asker hafif şekilde yaralandı.

5 ile sağanak ve dolu uyarısı

Meteoroloji, Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Adıyaman için kuvvetli sağanak ve dolu uyarısında bulundu.

Ölü ele geçirilen terörist cinsel istismarcı çıktı

Tunceli'de ölü olarak ele geçirilen teröristin, 2016'da İstanbul'da yaşanan cinsel istismar olayının faili olduğu belirlendi.

4 ilde PKK'ya darbe vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetlerince Tunceli'nin Nazımiye, Van'ın Başkale, Gaziantep'in İslahiye ve Şırnak'ın Uludere ilçelerinde dün gerçekleştirilen arazi aramalarında çok sayıda mühimmat ve patlayıcı madde ele geçirildi. Şırnak'ın Uludere ilçesindeki arazi aramasında bulunan iki el yapımı patlayıcı, güvenlik güçlerince imha edildi.

Tunceli'de saldırı girişiminde bulunan terörist öldürüldü

Tunceli Valiliği: Tunceli-Ovacık Karayolu'ndaki uygulama noktasında saldırı girişiminde bulunan 1 terörist etkisiz hale getirildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.