• Tarihe göre sırala

Tunceli'de eksi 15 derecede büyük operasyon

Tunceli'de, İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerin, kış üstlenmesinde bulunan PKK'lı teröristlerin imhasına yönelik başlattığı operasyon, sıfırın altında 15 dereceyi bulan soğukta sürüyor. Merkez Geyiksuyu ve Munzur Vadisi içindeki derin vadilerde sürdürülen operasyonlarda, PKK'lı teröristlerin kullandığı mağaralar tespit edilerek kullanılamaz hale getirilirken, bir mağarada patlayıcı yapımında kullanılan yaklaşık 500 kilo amonyum nitrat bulundu.

Tunceli'de terör operasyonu: 10 gözaltı

Terör örgütü TKP/ML-TİKKO'ya yönelik Tunceli merkezli düzenlenen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Tunceli'de 200 kiloluk EYP imha edildi

Tunceli'de güvenlik güçleri tarafından tespit edilen 200 kilogramlık el yapımı patlayıcının imha edildiği bildirildi.

Terör örgütlerinin 'kış üslenmesi'ne ağır darbe

Türkiye'de terör örgütlerinin arazi yapısı sebebiyle kış üslenmesinde kullanmaya çalıştığı en önemli alanlardan olan Tunceli'de, güvenlik güçlerince geçen yıl gerçekleştirilen 330 operasyonda, aralarında İçişleri Bakanlığınca açıklanan "arananlar teröristler listesi"nde yer alan 11 üst düzey PKK'lının da olduğu 105 terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan kentte DHKP/C'ye yönelik zorlu kış aylarına rağmen yapılan operasyonlarda da 16 terörist etkisiz hale getirilmişti.

PKK'nın üst düzey sorumlusu öldürüldü

Bölücü terör örgütü PKK'nın sözde Dersim saha yönetiminde eyalet sorumlusu olan Ozan kod adlı terörist ölü ele geçirildi. Teröristin, Ovacık'ta jandarma karakoluna saldırı düzenlediği ve saldırı sırasında söz konusu teröristin öldürüldüğü öğrenildi.

Tunceli dağları DHKP-C’den temizlendi

Tunceli kırsalında güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonlarla bölge terör örgütü DHKP-C'den tamamen temizlendi.

Teröristlerle sıcak temas

Tunceli kırsalında barınan PKK ve diğer terör örgütlerinin kış üslenmesine yönelik başlatılan operasyonda teröristlerle sıcak temas yaşandı. Çatışmada Jandarma Uzman Çavuş Hasan Karadavut şehit olurken, 1’i kadın 2 terörist öldürüldü. Bölgede çatışma devam ediyor.

'Askerimizi şehit eden örgüt DHKP-C'

Tunceli Valiliği, Hozat ilçesine bağlı Aşağışavalliler mevkiinde çıkan çatışmada Uzman Çavuş Hasan Karadavut'un şehit olmasına neden olan terör örgütünün DHKP-C olduğunu duyurdu.

Kar kalınlığı 2 metreye ulaştı

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde bir süredir etkisini sürdüren aşırı soğuk hava, yerini tekrar kar yağışına bıraktı. Gece saatlerinde aralıklarla devam eden kar, sabaha doğru etkisini yoğun olarak arttırırken, kar kalınlığı yaklaşık 2 metreye kadar ulaştı. Sabaha karşı kar yağışı ile uyanan vatandaşlar da ev, ahır ve odunlukların üzerinde biriken karları küreklerle temizlemeye başladı.

İlk defa Tunceli'de bulundu

Tunceli'de yürütülen kurbağa ve sürüngenlerin envanter çalışmaları kapsamında yeni bir alt tür keşfedildi. Prof. Dr. Kurtuluş Olgun, bu alt türün Türkiye'de ilk defa Tunceli'de tespit edildiğini belirtti.

Tunceli’de hainlerin yaşam alanları imha edildi

Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen Şehit Jandarma Kıdemli Başçavuş Hasan Özüberk-44 Operasyonu'nda bölücü terör örgütü PKK'ya ait yaşam alanları imha edildi.

Tunceli'de teröristlere ait sığınak imha edildi

Tunceli'de teröristlere yönelik yürütülen operasyon kapsamında, tespit edilen sığınak ile içindeki dokümanlara el konulduğu, yaşam malzemelerinin imha edildiği bildirildi.

Tunceli'de 2 PKK hedefi vuruldu

Tunceli'nin Hozat ilçesi kırsalına düzenlenen hava harekatında teröristlere ait iki sığınak imha edildi.

CHP Tunceli İl Yönetimi istifa etti

CHP Tunceli İl Yönetim Kurulu'nun asil ve yedek üyeleri, İl Başkanı Ali Rıza Güder'in, kurulun çalışmaları önünde engel olduğunu gerekçe göstererek görevlerinden istifa etti.

Tunceli'de bombacı terörist böyle öldürüldü

Tunceli'de uygulama noktasında kimlik kontrolü yapmak isteyen güvenlik güçlerine bombalı saldırı girişiminde bulununca etkisiz hale getirilen teröristin, sansasyonel eylem yapmak için kente geldiği belirlendi. Saldırı girişimi güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Tunceli'de 8 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri 24-28 Kasım tarihleri arasından Tunceli Aliboğazı deresinde terör örgütü PKK'ya yönelik insansız hava araçlarıyla destekli yapılan operasyonlar sonrası yapılan arama çalışmalarında toplam 8 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini duyurdu.

Tunceli'de okullar tatil

Tunceli'de genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Pülümür ilçesinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Tunceli'de çatışma: 3 terörist yaralı olarak kaçtı

Tunceli'deki operasyonda güvenlik güçlerinin "dur" ihtarına uymayıp kaçan 3 teröristin olduğu araç, terk edilmiş bulundu. Durdurdukları başka bir araçla yaralı olarak kaçan teröristlere yardım ettikleri iddiasıyla 3 şüpheli gözaltına alındı. Tunceli-Ovacık karayolu, planlanan operasyon nedeniyle geçici olarak trafiğe kapatıldı.

Tunceli'de çatışma: Ovacık yolu kapatıldı

Tunceli-Ovacık karayolu, güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışma nedeniyle çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

3 ilde 14 terörist öldürüldü

Tunceli, Şırnak ve Diyarbakır'da devam eden operasyonlarda toplam 14 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat da ele geçirildi.

Tunceli’den acı haber

Tunceli’de güvenlik güçleriyle TKPML/TİKKO örgütü mensubu teröristler arasında çıkan çatışmada Uzman Çavuşlar Yakup Özel ile Burhan Acar şehit düştü. Acar’ın amcasının da 1999 yılında PKK’lılar tarafından şehit edildiği ortaya çıktı

Tunceli'de çatışma: 2 şehit

Tunceli'de Aliboğazı mevkisinde devam eden hava destekli operasyonda, arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanan 2 asker şehit düştü.

Hozat Kaymakamı açığa alındı

Tunceli'nin Hozat Kaymakamı Bekir Demir, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındı.

Tunceli'de PKK'nın kaçış yolları imha edildi

Türkiye'de, terör açısından en kritik noktalardan biri olarak gösterilen ve çeşitli terör örgütlerinin kış üslenmesinde kullanmaya çalıştığı Tunceli'nin Aliboğazı mevkisine hava destekli operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 2 savaş uçağı, terör örgütlerine ait bazı hedefleri bombalayarak imha etti. Ardından bölgeye gönderilen helikopterler de teröristlerin kaçış güzergahlarını ateş altına aldı.

Nesli tükeniyordu Tunceli'de yaralı halde bulundu

Dünyanın uçabilen en ağır kuş türü olan ve Türkiye'de de nadiren görülen bir toy kuşu, Tunceli'de yaralı halde bulundu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şube Müdürü Ali Haydar Gürsönmez, toy kuşunun nesli tükenmekte olan türler arasında yer aldığını söyledi.

Son 1.5 ayda 6'sı lider kadrodan 100'den fazla PKK'lı öldürüldü

PKK'ya yönelik operasyonlar kararlılıkla sürdürülürken, terör örgütüne son 1.5 ayda ağır darbe vuruldu. Örgütün lider kadrosundan 6 olmak üzere 100'den fazla terörist öldürüldü. Teröristlerin Karadeniz'e geçmek için kullandığı Tunceli'de sıkı denetim yapılırken, terör destekçilerine de göz açtırılmıyor.

HDP'li eski milletvekili Edibe Şahin tutuklandı

Tunceli'deki terör soruşturması çerçevesinde İstanbul'da gözaltına alınıp Tunceli'ye getirilen eski HDP Milletvekili Edibe Şahin tutuklandı.

HDP’li başkanlara PKK operasyonu

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan gözaltına alındı. Bakırhan tutuklanırken, Ağrı'da ilçe başkanlarına operasyon düzenlendi.

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul tutuklandı

Tunceli'de yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 13 kişiden Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul ile HDP ve DBP'li yöneticilerin de aralarında bulunduğu 12'si tutuklandı.

Tunceli Belediye Başkanı Bul'a tutuklama istemi

Tunceli'de yürütülen bir soruşturma kapsamında adliyeye çıkartılan Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul ile HDP ve DBP'li yöneticilerin de aralarında bulunduğu 12 kişi, tutuklanması istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Başına 1.5 milyon ödül konan terörist öldürüldü

Tunceli'deki hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen 14 teröristten birinin, 1 milyon 500 bin lira ödülle aranan örgütün sözde Tunceli doğu karargah sorumlusu "Agit Amed" kod adlı Umut Hocaoğlu olduğu ortaya çıktı.

Bali Deresi mezarlığı

Tunceli’de devam eden “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Serdar Yıldırım-40” operasyonu sürüyor. Karşılar Köyü Bali Deresi bölgesinde yapılan arazi taramasında, 5’i kadın 14 teröristin cesedi bulundu. PKK’lıların 7 Kasım’da düzenlenen hava harekatında jetler tarafından vurulduğu belirlendi. Aynı bölgede çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.