• Tarihe göre sırala

Tunceli'de öldürülen terörist 'grup sorumlusu' çıktı

Tunceli'nin Kutudere bölgesinde önceki gün etkisiz hale getirilen 14 terörist arasında, örgütün sözde grup sorumlusu "Ferhat Dersim" kod adlı Yusuf Doğan'ın da olduğu belirtildi

Tunceli'de öldürülen 14 PKK'lıdan biri bakın kim çıktı

Tunceli'de dün gerçekleştirilen operasyonda 14 PKK'lı terörist öldürüldü. Öldürülen PKK'lılar arasında Amerikan yapımı M16 silah kullanan sözde örgütün üst düzey bir yetkilisinin de olduğu belirtilirken çatışmanın yaşandığı bölgenin fotoğrafları da yayınlandı.

45 terörist öldürüldü

Tunceli’nin Kutuderesi mevkiinde Jandarma Özel Harekat (JÖH) timleri, insansız hava aracıyla tespit edilen bir grup PKK’lı teröristle gizlendikleri sığınakta sıcak temas sağladı. Çıkan çatışmada 14 terörist öldürülürken, 1 askerimiz yaralandı. Hakkari’de üs bölgelerine saldırıya hazırlanan 22 terörist, Irak’ın kuzeyine düzenlenen hava harekatında 8, Bitlis’te de 1 terörist etkisiz hale getirildi.

Tunceli'de PKK'ya operasyon: 14 terörist etkisiz

Tunceli'nin Kutuderesi mevkisinde güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen 14 teröristin, bölgede sık sık yol kesip, araçları ateşe vererek terör örgütü propagandası yapan grup olduğu belirlendi. Hakkari'de de 19 terörist etkisiz hale getirildi.

Tunceli'de teröristlere ait sığınaklar imha edildi

Tunceli'de güvenlik güçlerince başlatılan operasyon kapsamında, terör örgütüne ait 4 adet kalaşnikof piyade tüfeği, 550 kilogram amonyum nitrat, 500 gram C4 plastik patlayıcı, bir adet mayın, 10 adet kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, bir adet roketatar ve 5 adet roketatar mühimmatı ele geçirildi.

Tunceli'de çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Tunceli'de güvenlik güçlerince başlatılan operasyon kapsamında, terör örgütüne ait 4 adet kalaşnikof piyade tüfeği, 550 kilogram amonyum nitrat, 500 gram C4 plastik patlayıcı, 1 adet mayın, 10 adet kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 adet roketatar ve 5 adet roketatar mühimmatı ele geçirildi.

Tunceli’de çok sayıda el bombası ve mühimmat bulundu

Tunceli jandarma timlerinin düzenlediği operasyonda 65 kilogram amonyum nitrat, yol kenarına tuzaklanmış bomba düzeneği, 2 kaleşnikof, 3 adet el bombası ile termal silah dürbünü ele geçirilirken operasyonda polis şapkası da bulunması dikkat çekti.

400 terörist ablukada

Son 6 ayda düzenlediği operasyonlarla terör örgütü PKK’ya büyük darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, Tunceli’de de dev operasyon başlattı. Tunceli’de merkez, Nazimiye, Ovacık, Hozat ve Pülümür ilçelerine bağlı 31 bölge, 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Hedefte bölgede bulunan 400 terörist var.

Tunceli-Ovacık karayolu ulaşıma açıldı

Tunceli'de kapatılan Ovacık yolu ulaşıma tekrar açıldı. Yol, bölgedeki operasyonlar nedeniyle trafiğe kapatılmıştı.

Tunceli'de 31 yer özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Tunceli'de merkez ve 4 ilçe sınırı içerisindeki 31 ayrı yer özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Tunceli'de hava destekli terör operasyonu

Tunceli'de tespit edilen terörist gruba yönelik hava destekli operasyon başlatıldı. Operasyon sebebiyle Tunceli-Ovacık Karayolu ulaşıma kapatıldı.

Tunceli'de 750 kilo patlayıcı bulundu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde güvenlik güçlerinin sürdürdüğü arazi aramalarında, 500 kilo amonyum nitrat ile güçlendirilmiş ve patlatılmaya hazır 750 kilo el yapımı patlayıcı düzeneği, 50 kilo uyuşturucu, yakıt ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Tunceli'de 31 bölge özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Tunceli'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlen operasyonlar nedeniyle 2-16 Mart tarihleri arasında özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Tunceli'de iki farklı noktada facia önlendi

Tunceli'de güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 2 adet mutfak tüpü içerisinde patlatılmaya hazır halde amanyum nitrat ile güçlendirilmiş ve elektrikli fünye ile tuzaklanmış el yapımı patlayıcı madde düzeneği ele geçirildiği bildirildi.

Tunceli'de bazı yollar ulaşıma kapatıldı

Tunceli merkezi ile Pülümür, Çemişgezek, Ovacık ve Hozat ilçelerinde bazı tali yolların ikinci duyuruya kadar araç trafiğine kapatıldığı bildirildi.

Tunceli'de PKK'ya ait 13 sığınak ve 3 mağara bulundu

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Tunceli Aliboğazı bölgesinde, "Şehit Piyade Er Nazmi Yıldızlı-71 Operasyonu"nun icra edildiği belirtildi.​​ Operasyonda arama tarama faaliyetleri sonucunda 13 sığınak ve 3 mağara bulundu.

PKK'nın tuzakladığı 150 kiloluk patlayıcı imha edildi

Tunceli'de askerlerin geçiş güzergahına, terör örgütünün mutfak tüplerine yerleştirerek tuzakladığı 150 kiloluk el yapımı patlayıcı askerlerin dikkati sayesinde fark edildi. Patlayıcının kontrollü şekilde imhasıyla olası bir facia önlendi.

Eksi 20 derece soğuk ve 3 metre karda operasyon

Tunceli'de terör örgütü PKK'nın ve yasa dışı sol örgütlerin yuvalandığı Dokuzkaya vadisi, Kızılmescit bölgesi, Bali ve Çed dereleri, Aliboğazı ve Ahpanos vadilerinde Mehmetçik sıfırın altında 20 derece soğuk ve yer yer 3 metreyi bulan karda operasyonu sürdürüyor. Bu operasyonlarda başta bölücü örgüt olmak üzere terör örgütlerine ağır darbe vuruldu.

Tunceli'de 3 terörist öldürüldü

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde, terör örgütünün kış üslenmesine yönelik başlatılan operasyon tamamlandı. Operasyonda 3 teröristin etkisiz hale getirildiği, bir sığınağın ele geçirildiği öğrenildi.

Askerlerin telefonuna 'ByLock' yükleyen zanlı tutuklandı

Tunceli'de, askeri personelin telefonuna FETÖ'nün gizli haberleşme programı ByLock'u yüklediği öne sürülen zanlı tutuklandı.

Tunceli'de yapılan operasyonda ele geçirildi

Tunceli kırsalındaki aramalarda yaklaşık 450 kilogram amonyum nitrat, bin 300 kilogram gıda maddesi ile giyim ve inşaat malzemesi ele geçirildi.

Tunceli'de PKK'ya ait malzemeler ele geçirildi

Tunceli'de düzenlenen terör operasyonunda PKK'lı teröristlere ait sığınak ve çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Tunceli'de terör operasyonu: 3 kişi tutuklandı

Tunceli'de, MLKP terör örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 3 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Tunceli'de operasyon: Tıbbi ve yaşamsal malzeme ele geçirildi

Tunceli'de, Jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, 9 piknik tüpü ile çok sayıda tıbbı ve yaşamsal malzeme ele geçirildi.

Tunceli'de bir terörist yakalandı

Tunceli'de, bölücü terör örgütünün kırsal kadrosundan olduğu tespit edilen ve silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan aranan bir örgüt mensubunun yakalandığı bildirildi.

Tunceli'de 400 kilogram amonyum nitrat ele geçirildi

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonda 350-400 kilogram amonyum nitrat ile teröristlere ait çok sayıda tıbbi ve yaşamsal malzemeler ele geçirildi.

Tunceli'de terörist sığınakları ele geçirildi

Tunceli'de güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda, terör örgütüne ait 19 sığınak ve içerisinde bulunan çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Tunceli'de eksi 15 derecede büyük operasyon

Tunceli'de, İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerin, kış üstlenmesinde bulunan PKK'lı teröristlerin imhasına yönelik başlattığı operasyon, sıfırın altında 15 dereceyi bulan soğukta sürüyor. Merkez Geyiksuyu ve Munzur Vadisi içindeki derin vadilerde sürdürülen operasyonlarda, PKK'lı teröristlerin kullandığı mağaralar tespit edilerek kullanılamaz hale getirilirken, bir mağarada patlayıcı yapımında kullanılan yaklaşık 500 kilo amonyum nitrat bulundu.

Tunceli'de terör operasyonu: 10 gözaltı

Terör örgütü TKP/ML-TİKKO'ya yönelik Tunceli merkezli düzenlenen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Tunceli'de 200 kiloluk EYP imha edildi

Tunceli'de güvenlik güçleri tarafından tespit edilen 200 kilogramlık el yapımı patlayıcının imha edildiği bildirildi.

Terör örgütlerinin 'kış üslenmesi'ne ağır darbe

Türkiye'de terör örgütlerinin arazi yapısı sebebiyle kış üslenmesinde kullanmaya çalıştığı en önemli alanlardan olan Tunceli'de, güvenlik güçlerince geçen yıl gerçekleştirilen 330 operasyonda, aralarında İçişleri Bakanlığınca açıklanan "arananlar teröristler listesi"nde yer alan 11 üst düzey PKK'lının da olduğu 105 terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan kentte DHKP/C'ye yönelik zorlu kış aylarına rağmen yapılan operasyonlarda da 16 terörist etkisiz hale getirilmişti.

PKK'nın üst düzey sorumlusu öldürüldü

Bölücü terör örgütü PKK'nın sözde Dersim saha yönetiminde eyalet sorumlusu olan Ozan kod adlı terörist ölü ele geçirildi. Teröristin, Ovacık'ta jandarma karakoluna saldırı düzenlediği ve saldırı sırasında söz konusu teröristin öldürüldüğü öğrenildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.