• Tarihe göre sırala

Uşak'ta izinsiz gösteri düzenleyen 14 kişiye gözaltı

Uşak'ta halk oylaması sonuçlarını bahane ederek izinsiz gösteri düzenleyen gruba polis müdahalesinde 14 kişi gözaltına alındı.

FETÖ'ye 19 ilde operasyon: 15 gözaltı

Uşak merkezli 19 ildeki FETÖ soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda adliyeye sevk edilen 15 şüpheli tutuklandı.

'Acil' olarak çağrılan bin polis yarım saatte toplandı

Uşak Emniyet Müdürlüğünce il genelinde yaklaşık bin polisin katılımıyla "Güven 64 Tatbikatı" yapıldı.​ Ekiplerin büyük bölümü haberdar edilmeden yapılan tatbikat kapsamında, görevi başında ya da istirahatteyken telefon ve telsizle çağrılan yaklaşık bin polis kısa sürede toplanma noktalarına geldi.

20 ilde FETÖ operasyonu: 35 tutuklama

Terör örgütü FETÖ'ye yönelik Uşak merkezli 20 ilde yürütülen operasyon kapsamında 35 kişi tutuklandı.

FETÖ-PKK ortaklığı ‘flash’ta

Uşak'ta FETÖ/PDY'den tutuklanan kişiye ait flash belleklerde müzik dosyaları arasına gizlenmiş FETÖ elebaşı Gülen’in ses dosyaları ile PKK’nın dağ kadrosuna ait görüntüler ele geçirildi. Kayıtlar, FETÖ/PDY ile PKK/KCK arasındaki gizli ortaklığı bir kez daha kanıtladı.

FETÖ ile PKK'nın gizli ortaklığı deşifre oldu

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklanan kişiye ait flash belleklerde müzik dosyaları arasına gizlenmiş FETÖ elebaşı Gülen'in ses dosyaları ile PKK'nın dağ kadrosuna ait görüntüler ele geçirildi. FETÖ/PDY ile PKK/KCK arasındaki gizli ortaklığa işaret eden dijital verilerde ele geçirilen ses kayıtlarındaki FETÖ elebaşı Gülen'in mesajları dikkati çekti.

20 ilde FETÖ operasyonu

Terör örgütü FETÖ'ye yönelik Uşak merkezli 20 ilde örgütün dershane ve özel okul yapılanmasındaki 17'si kadın 52 kişi hakkında yakalama kararı verildi. Operasyonda 20 kişi gözaltına alındı.

Cuma hutbesi diye Zaman köşe yazısını okumuşlar

FETÖ'nün Diyanet'e sızan adamlarının, cuma hutbeleri yerine Zaman Gazetesi yazar Ahmet Şahin gibi isimlerin yazılarını okuduğu ortaya çıktı.

FETÖ'den tutuklanan akademisyenden komik savunma: Kızım kullanıyor

FETÖ soruşturmasında tutuklanan ve telefonunda örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock'un olduğu tespit edilen akademisyen, "Telefonu 11 yaşındaki kızım kullanıyor. Kızım dershaneye gidiyor belki orada başkası yüklemiş olabilir" dedi.

Uşak'ta terör operasyonu: 2 kişi tutuklandı

Uşak'ta terör örgütü PKK üyesi oldukları iddiasıyla yakalanan 2 kişi tutuklandı. Şüphelilerin evlerinde yapılan arama çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

18 ildeki FETÖ soruşturmasında 19 kişi tutuklandı

Uşak merkezli 18 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonun ardından adliyeye sevk edilen 19 şüpheli tutuklandı.

Rektör Çelik tutuklandı

FETÖ'nün akademik yapılanmasına yönelik yapılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik ve beraberindeki 3 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde ise aralarında "üniversite imamları"nın da olduğu 26 akademisyen cezaevine gönderildi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Çelik tutuklandı

Uşak'ta FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen aralarında Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in de bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

FETÖ'nün Uşak sorumlusu yakalandı

Uşak'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında aranan örgütün sözde "Uşak imamı" Mustafa Balcı yakalandı.

Erol Olçok'un ismi Uşak Üniversitesi'nde yaşayacak

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, 15 Temmuz şehitlerinden Erol Olçok'un ismini, üniversite bünyesindeki sinema salonuna verdiklerini bildirdi.

FETÖ’cülere “Akşener”li motivasyon

Uşak'taki FETÖ'nün eğitim yapılanmasına yönelik soruşturmada itirafçı olan eski öğretmen, okul müdürünün kendilerine, "İyi günler gelecek, Meral Akşener'in gelişi yeni bir heyecan" dediğini anlattı.

FETÖ böyle uyarmış: Word sakın kullanmayın

Uşak Cumhuriyet Basşavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında tanık olarak ifade veren İ.O, öğrencilik ve 'abilik' döneminde katıldığı 'cemaat' toplantılarına dair bilgi ve gözlemlerini anlattı. İ.O katıldıkları özel toplantılarda kendilerine güvenlik dersleri verildiği ve elektronik casuslukla ilgili konularda uyarıldıklarını da anlattı.

Komiserden polislere 'Darbecilerle çatışmayın' talimatı

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, dönemin Simav İlçe Emniyet Müdür Vekili, Komiser Yardımcısı Mevlüt Avşar'ın, olay günü emrindeki personele, "Askerler gelirse çatışmaya girmeyeceğiz" diyerek silah deposunu açtırmadığı ortaya çıktı.

Uşak’ta şüpheli ölüm

Uşak'ta yüksekten düşme sonucu meydana gelen şüpheli olayda ebe hemşire hayatını kaybetti.

FETÖ 'çöpçatanlık' için dernek kurmuş

Uşak'ta, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra itirafçı olan bir öğretmen ifadesinde, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından kapatılan bir dernek çatısı altında bekarlara yönelik çeşitli toplantılar düzenlendiğini, bu toplantılara katılanların örgüt üyesi kişilerle evlendirilmeye çalışıldığını anlattı. FETÖ'nün bekarların örgüt içi eşleştirilmesi ve evlendirilmelerine yönelik organizasyonlar da düzenlediği ortaya çıktı.​

Soruları okumada subaylı sınavını kazanmış

FETÖ üyesi soruları okumadan subaylık sınavını kazanmışUşak'ta, FETÖ/PDY soruşturmasında gözaltına alındıktan sonra itirafçı olan subay, 2011'de girdiği jandarma subaylık sınavında hiçbir soruyu okumadan cevaplamasına rağmen 72 puanla imtihanı kazandığını belirtti.

26 ilde FETÖ operasyonu: 37 gözaltı

FETÖ'ye yönelik Uşak merkezli 26 ilde operasyon düzenleniyor. Hakkında gözaltı kararı çıkarılan 45 kişiden 37'si gözaltına alındı. Zanlılardan 36'sının örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı öğrenildi.

6 öğretim üyesi FETÖ'den gözaltında

Uşak Üniversitesi'nde görevli 6 öğretim üyesi, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Hakan Şükür'e 'arazi' çalımı

FETÖ soruşturmasında bir tanığın ifadesine göre, örgütün 'MİT ve bürokrasi imamı’ olduğu belirtilen iş adamı Hazim Sesli, Hakan Şükür’ün ortak olduğu enerji şirketi için Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nden (OSB) verilmesi planlanan bedelsiz devlet arazisini kendi şirketlerine tahsis ettirdi.

FETÖ 'şefkat tokadı' ile tehdit etmiş

FETÖ'nün, örgütten ayrılmak isteyenleri 'şefkat tokadı' adı altında oluşturduğu mekanizmayla tehdit ettiği ve engellemeye çalıştığı belirlendi. Özellikle 17-25 Aralık sürecinden sonra kopmaları engellemek için kullanılan ikna yöntemlerinde, örgütten ayrılmak isteyenlerin, "Kendileri ya da Allah tarafından cezalandırılacağı" yönünde tehdit edildikleri öğrenildi.

​FETÖ'nün Türkiye imamları 17-25 Aralık için toplanmış

FETÖ'nün 'Türkiye imamları'nın, 17-25 Aralık döneminde İstanbul'da 2 önemli toplantı düzenledikleri belirlendi. Toplantı bilgisine ise eski MİT imamı Murat Karabulut'un yardımcısı olan Hazim Sesli'ye ait HTS kayıtlarından ulaşıldı.

FETÖ'nün imamları 17-25 Aralık için toplanmış

FETÖ’nün ‘Türkiye imamları’nın, 17-25 Aralık döneminde İstanbul’da 2 önemli toplantı düzenledikleri belirlendi. Toplantı bilgisine ise eski MİT imamı Murat Karabulut’un yardımcısı olan Hazim Sesli’ye ait HTS kayıtlarından ulaşıldı. İddianamede, Hazım Sesli'nin FETÖ'nün elebaşısı Fethullah Gülen'in ABD tarafından sınırdışı edilmesi ihtimali üzerine Güney Afrika'ya yer temin etmek için gittiğine de yer verildi.

'FETÖ sahte bir mehdi hareketi'

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında mahkemece kabul edilen iddianamede Diyanet İşleri Başkanlığınca olağanüstü toplanan 'Din Şurası' kararlarına atıfta bulunuldu. İddianamede elebaşı Fetullah Gülen olan yapının 'cemaat' olmadığı, devlet ve millet çıkarları bakımından yıkıcı ve tehlikeli, uluslararası ağlardan beslenen, tam donanımlı silahlı terör örgütü olduğu belirtilerek, 'FETÖ'nün sahte mehdi hareketi' olduğu tanımlaması yapıldı.

FETÖ velileri de 'fişlemiş'

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), okul ve dershanelerinde eğitim alan öğrencilerin ailelerini "fişlediği" ortaya çıktı. Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin finans ayağına yönelik yaklaşık bir yıldır süren soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, öğrenci ailelerine yönelik gerçekleştirilecek düzenli ziyaretlerde sorulması gereken sorular ve uyulması gereken kuralların yer aldığı metinlere yer verildi.

FETÖ'nün şifreleri iddianamede

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin finans ayağına yönelik yaklaşık bir yıldır süren soruşturma kapsamında hazırlanan, Fetullah Gülen'in "bir numaralı" sanık olarak yer aldığı 13'ü tutuklu 111 sanıkla ilgili 2 bin 527 sayfalık iddianamede, temeli 1970'li yıllarda atılan örgütün asıl kuruluş amacının Türkiye Cumhuriyeti'ni ele geçirmek olduğu vurgulandı. İddianamede, örgütün kuruluşu, amacı, stratejisi, yapılanması ve faaliyetlerine yer verildi.

FETÖ’nün yemin metni iddianamede

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, örgütün sözde “yemin metni” yer aldı.

İşte FETÖ'nün sözde 'yemin metni'

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'ye yönelik süren soruşturma kapsamında mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede, örgütün sözde "yemin metni" yer aldı. FETÖ'nün yapıya dahil olan her kişiye mecburi kıldığı 9 maddelik yemin metninde, "Münferit hareket edip bu kararlara muhalif davrandığım an ihtiyarımla bu kadrodan kendimi ıskat edip herhangi bir talebe gibi dershanede vazifeme devam edeceğime vallah-billah kasemleriyle yemin ediyorum" ifadeleri yer alıyor.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.