• Tarihe göre sırala

'Mıntıka hastalığı' nedeniyle ne iş bulabiliyor ne eş

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşayan 43 yaşındaki Murat Bayar, 22 yıl önce yakalandığı 'çöp hastalığı' ile mücadele ediyor. Çöp rahatsızlığından kurtulmak istemesine karşın bir türlü netice alamayan Bayar, hastalık nedeniyle evlenememekten ve bir iş sahibi olamamaktan yakındı.

Zonguldak'ta 48 ikiz sahte plaka yakalandı

Zonguldak Ereğli'de ikiz ve sahte plaka bastığı iddia edilen bir kişi gözaltına alınırken, ele geçirilen 48 plaka için detaylı inceleme başlatıldı.

5 öğretmene FETÖ tutuklaması

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında KHK ile meslekten ihraç edilen 5 öğretmen tutuklandı.

Zonguldak'ta PKK propagandası yapan bir kişi tutuklandı

Zonguldak'ta bir kişi sosyal medya hesabından "şehitlere hakaret ettiği ve terör örgütü PKK propagandası yaptığı" gerekçesiyle tutuklandı.

Kömürden tektaş yaptılar

Zonguldak'ta yerin metrelerce altındaki gezisinden yanında getirdiği kömür parçasını mücevher ustalarıyla buluşturan iş adamı, kömürden tektaş yüzük yaptırdı. 1 karatlık olarak hazırlanan yüzüğü Zonguldak'ın Kalbi adı verildi.

7 kişiye FETÖ tutuklaması

Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında örgütün sözde "mühendislerden sorumlu il imamı"nın da yer aldığı 7 zanlı tutuklandı.

Zonguldak'ta FETÖ'den 7 kişi tutuklandı

Zonguldak'ta, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen 8 kişiden 1'i kadın 7 kişi tutuklandı.

Zonguldak'ta madende göçük: 1 ölü

Zonguldak'ın Kilimli ilçesi Gelik beldesinde özel maden ocağında meydana gelen göçükte 1 işçi öldü, 1 işçi yaralandı.

Zonguldak’ta maden ocağında göçük

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde özel maden ocağında meydana gelen göçükte 1 kişi mahsur kaldı, 1 işçi de yaralandı.

4 yıldır aradığı mantarı buldu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde İlyas Mat adlı vatandaş, birçok hastalığı iyi geldiği belirtilen ve doğada nadir olarak bulunan reishi mantarını 4 yıllık aramaları sonucu ormanlık alanda buldu.

4 yıldır aradığı mantarı buldu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde İlyas Mat adlı vatandaş, birçok hastalığı iyi geldiği belirtilen ve doğada nadir olarak bulunan reishi mantarını 4 yıllık aramaları sonucu ormanlık alanda buldu.

Bir öğretmen ve hakim FETÖ'den tutuklandı

Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 3 kadın öğretmenden 1'i ile 1 hakim tutuklandı.

Aynasını çalanları bu notla uyardı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde televizyon tamirciliği yapan bir vatandaş, kamyonetinin aynasını çalanları, "Bu aracın aynasını alan kişi, kameradasın. Derhal yerine koy, yoksa sen bilirsin" yazılı notla uyardı.

Camide telefonunu şarj edip bu notu bıraktı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki bir camide cep telefonunu şarj eden vatandaş, imam ve cemaatten "helallik" istediği bir kağıt ile 1 lirayı camiye bıraktı.

Karadeniz’de yan yatan yük gemisinin personeli kurtarıldı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında Panama bandıralı bir yük gemisi yan yattı. Rusya'nın Kech Limanı'na gitmek üzere yola çıkan gemideki 8 kişilik Türk mürettebatın donanmaya ait fırkateyn tarafından kurtarıldığı belirtildi.

3 sözde 'imam' FETÖ'den tutuklandı

Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, örgütün "il ve emniyet imamı" oldukları iddiasıyla mahkemeye çıkarılan 3 öğretmen tutuklandı.

Zonguldak'ta FETÖ'den 9 tutuklama

Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 14 şüpheliden 9'u tutuklandı.

Zonguldak'ta 4 FETÖ tutuklaması

Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 1'i kadın 4 kişi tutuklandı.

Zonguldak’ta FETÖ’den 3 tutuklama

Zonguldak'ta FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 5 şüpheliden 3'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

7 sözde 'abla'ya FETÖ tutuklaması

Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 7 kadın tutuklandı.

Zonguldak'ta FETÖ'den 9 tutuklama

Zonguldak'ta, FETÖ soruşturması kapsamında 6'sı kadın, 9 kişi tutuklandı.

Çatışmada şarj aleti sayesinde kurtuldu

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada yaralanan Uzman Çavuş 27 yaşındaki Tanju Kuşdemir'in, göğsüne gelen kurşundan cebindeki cep telefonu şarj cihazı sayesinde kurtulduğu ortaya çıktı.

6 eğitim kurumu kapatıldı

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde, Fettullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 6 eğitim kurumu mühürlenerek kapatıldı.

FETÖ'cüler yakalanmamak için bunu yapmış

Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, örgütün "Batı Karadeniz emniyet teşkilatlanması" deşifre edildi. FETÖ'nün, Batı Karadeniz'in bazı illerinde emniyet teşkilatını, görevli polis memurları, amirler ve akademi mezunu rütbeli personel şeklinde gruplara ayırdığı tespit edildi. Öte yandan tutuklanan emniyet personelinin çoğunun, yakalanmamak için "Bylock"un simgesini değiştirdikleri ortaya çıktı.

Dükkanı su basan esnaf belediye başkanını bırakmadı

Şiddetli yağışın hayatı felç ettiği Zonguldak'ta, iş merkezi ve dükkanları su altında kalan esnaf, CHP'li Belediye Başkanı Muharrem Akdemir'i temizlik ekibi gelmeden göndermedi.

1 gecede 200 bin palamut

Zonguldaklı balıkçılar, bir gecede yaklaşık 200 bin palamut avladı. Balıkçı Pamuk, “Gırgırımla bin 500 kasa yani 22 bin palamut yakaladım. Son 10 yıldır ilk kez böyle bolluk yaşıyoruz” dedi.

FETÖ üyelerinin darbe girişimi sonrası sohbet yazışmaları

Zonguldak'ta, örgütün sözde "il imamı", "Kozlu ilçe imamı", "Kırgızistan imamı" ile "köy sorumlularından" oluşan 12 kişi adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin, darbe girişiminden sonra da toplantılara devam ettiği ortaya çıktı. Örgüt yöneticilerinin, toplantılarda aldıkları kararları "ilçe imamları" ve "köy sorumluları"na aktardığı, sohbet toplantılarına katılmaları için örgüt üyelerine mesajlar gönderdiği tespit edildi.

FETÖ'nün imamları ve sorumluları adliyeye sevk edildi

Zonguldak'ta, örgütün sözde "il imamı", "Kozlu ilçe imamı", "Kırgızistan imamı" ile "köy sorumlularından" oluşan 12 kişi adliyeye sevk edildi. Darbe girişiminden sonra da toplantılara devam eden şüphelilerin, mesajlaşma sistemi "ByLock" uygulamasını kullandığı belirlendi.

6 saat sonra böyle yakalandı

Zonguldak'ta sabah ahırdan kaçan kurbanlık boğa, 6 saat sonra yakalandı. İlçeyi birbirine katan boğa, 22 kilometre uzaklıkta dere yatağında yakalanabildi.

Başsavcının şoförü FETÖ'den tutuklandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında gözaltına alınan cumhuriyet başsavcısının şoförü, mahkeme tarafından tutuklandı.

FETÖ'nün bu 5 ildeki yapılanması çökertildi

Zonguldak Valiliğinden yapılana açıklamada, "Örgütün ilimiz ve çevre illerdeki emniyet yapılanması tamamen çökertilmiştir. Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük ve Bolu emniyet imamları ile bölge imamı gözaltına alındı. Tüm örgütsel yapı deşifre edilmiştir" denildi.

FETÖ'ye karşı denize açıldılar

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Türk bayrakları ile donatılan balıkçı tekneleri ve yatlar denizde tur atarak Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimi protesto etti.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.