AKTÜEL

  • Tarihe göre sırala

'FETÖ himmeti haraca dönüştürdü'

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, himmeti haraca dönüştüren FETÖ'nün toplumdaki eğitim, maneviyat, güç ve itibar açığını kullandığını açıkladı.

15 Temmuz gecesi yükselen selaların nedenini açıkladı

15 Temmuz gecesi FETÖ'nün üniformalı teröristlerince düzenlenen darbe girişimi anlarında tüm minarelerden sela ve ezan sesleri yükseldi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kriz masasına alınan bu kararın perde arkasındaki detayları açıkladı.

Mehmet Görmez'den kurbanlık uyarısı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Kurban Bayramı'nda bazı olumsuz uygulamalar nedeniyle kurbanın tartışma konusu yapılmamasını istedi. Görmez, "Hiç kimse kurban ibadetini öne sürerek Müslümanlara hayvan hakları dersi vermeye de kalkışmamalıdır. Çünkü biz, bir karıncayı incitmenin bile mahşerde soru olacağını idrak eden bir medeniyetin çocuklarıyız" dedi.

Bin 200 metre yükseklikte nikah

Siirt'in Tillo ilçesinde bin 200 metre yükseklikteki seyir terasında ilk kez nikah töreni düzenlendi. Düzenlenen nikahın ardından Ortadoğu'ya huzur ve barış gelmesi için güvercinler uçuruldu.

Kurbanlıklar görücüye çıktı

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala yurdun çeşitli bölgelerinden İstanbul'a getirilen kurbanlıklar pazarda satılmaya başlandı. Geçen yıla göre fiyatlarda fazla artış olmadığını dile getiren satıcılar, FETÖ girişiminden sonra vakıflara yapılan yardımın azalmasını öngörerek bu durumun kurban satışlarına olumlu yansıyacağını belirtti.

Hacıların meyve sebzeleri Türkiye'den

Suudi Arabistan, 2016 hac mevsimi için Türkiye'den 120 bin ton yaş meyve ve sebze alımı yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı'nın ismini taşıyan üçüzler sünnet oldu

Diyarbakır'da dünyaya gelen ve Cumhurbaşkanı'nın ismini taşıyan üçüzler Recep, Tayyip ve Erdoğan, İzmir'in Ödemiş ilçesinde sünnet oldu. Cumhurbaşkanı'nı çok sevdiklerini söyleyen üçüzlerin babası Sait Erboğa, "Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür. Bizi bölmeye çalışanlar elbette cezalarını çekeceklerdir" diye konuştu.

Fındık bahçesi yerine okula

Düzce'de fındık hasadında çocuk işçiliğinin önlenmesi amacıyla geliştirilen "Fındık Bahane Çocuklar Şahane" projesi kapsamında mevsimlik tarım işçilerinin 5-15 yaş arası çocukları, belirlenen okulda dersler alıyor, sosyal projelere dahil ediliyor. Genç Hayat Vakfı Proje Koordinatörü Çetin, "10-15 yaş arasındaki çocukların bahçelerde değil de eğitim öğretim ortamında hayatlarını devam ettirebilmeleri için bu projeyi geliştirdik. Yaz döneminde hasat sezonu içerisinde bu çalışmalarımızı gerçekleşti...

Kültür Sanat Tümü

Sağlık Tümü

Röportaj Tümü

Yeni Şafak Kitap Eki Tümü

Yeni Şafak Pazar Eki Tümü

Sinema Tümü

Seyahat Tümü

Yorum Tümü

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.