• Tarihe göre sırala

Nurseli İdiz gözaltına alındı

Ünlü tiyatro sanatçısı Nurseli İdiz, İzmir'de gözaltına alındı. Havalimanında gözaltına alınan İdiz'in adli tıpta bulunan bir dosya ile ilgili ifade vermesi gerektiği fakat gitmediği ortaya çıktı. Yaklaşık 5 saat gözaltında tutulan Nurseli İdiz, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Cem Yılmaz'ı sürekli şikayet ediyor

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, "Deli Aşk" filmindeki sahnesinde ağzında sigara yer aldığı gerekçesiyle ünlü komedyen Cem Yılmaz'dan şikayetçi oldu. Prof. Dr. Kural, Cem Yılmaz'ın gençleri ve çocukları sigara ve diğer bağımlılıklara özendirdiğini iddia ediyor. Cem Yılmaz için daha önce de suç duyurusunda bulunan Kural, Teoman, Nuri Bilge Ceylan ve Çağatay Ulusoy gibi ünlüleri de şikayet etti.

İHH Libyalı kardeşlerini unutmadı

İHH, Libya'nın Sirte kentinde savaştan etkilenen ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulundu. DEAŞ'tan kurtarılan kentteki 400 aileye yapılan gıda yardımının yanı sıra, yetkililer ilaç yardımında bulunduklarını ifade etti. İHH Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Sarıkurt, Sirte'de yoğun bakım, diyaliz cihazlarının kullanılamaz durumda olduğunu söyledi.

Bediüzzaman'ın talebeleri Cumhurbaşkanı'nın yanında

Hayrat Vakfı Afrika Sorumlusu Kaya, Sudan'da Said Nursi'nin vefatının yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen konferansta FETÖ ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kaya, "Risale-i Nur hareketi olan bizler, FETÖ'den her daim uzak durduk" dedi. 'Rabbim Cumhurbaşkanımız'a güç versin' diyen Kaya, örgütün 15 Temmuz'da gerçek yüzlerini ortaya koyduğunu söyledi.

Yalçın Çakır'dan haber geldi

'Yalçın Abi' programının sunucusu Yalçın Çakır geçtiğimiz Cuma günü canlı yayında kalp krizi geçirmişti. Kalbi sıkışan ve hastaneye kaldırılan Yalçın Çakır, taburcu oldu. Çakır, Pazartesi günü canlı yayına çıkarak izleyicilerini şaşırttı.

İşkence gören köpek sahipsiz kalmadı

Şanlıurfa'da yapılan işkence nedeniyle boynu ve bacaklarından yaralanan sokak köpeğinin tüm tedavi masraflarını karşılayan gurbetçi Aynur Şekli, iyileşen köpeğe yaşadığı Almanya'da bakacak. 'Almancı Yarim' ismi verilen köpek için 4-5 bin lira para harcayab Şekli, veteriner hekim Metin Boz'a telefonla ulaşarak bakım talebini iletti.

Süslediği bardakları satarak dünyayı gezdi

İstanbullu maceraperest Berk Armağan, çizgilerle süslediği bardakları satarak 32 günde 5 ülkede 11 şehir gezdi. Daha önce bardak satarak sokak hayvanlarına mama toplayan Armağan, tekrar bir kampanya düzenleyerek yetim çocuklar için bardakları süslemek istiyor.

50 yıla 150 ülke sığdırdı

Bosna Hersekli gazeteci ve araştırmacı Ahmed Bosnic, 50 yılda 150 ülke ziyaret etti. 'Bosnalı Evliya Çelebi' olarak bilinen Bosnic, yarım asıra sığdırdığı gezi anılarına Sina yarımadasıyla başladı. Sonra Beyrut ve Kahire ile devam eden Bosnic, 1971'de Saraybosna'dan Kuveyt'e gittiğini, ardından Ürdün, Irak, Lübnan, Suriye ve Türkiye'yi ziyaret ettiğini anlattı.

1 milyona ramak kalmıştı

'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışma programında uzun bir aradan sonra 250 bin liralık olan 11. soru açıldı. "Kullanmakta olduğumuz takvime göre hangisi tarihte yaşanmış gerçek bir gündür?" sorusuyla 29 Şubat tarihleri şıklarda yer aldı. Yarışmacı Emre Toraman, telefon joker hakkını kullanmayarak soruyu yanıtladı. Yanlış cevap veren yarışmacı 15 bin liralık ödülün sahibi oldu.

İsrafil Köse'nin 1,5 yaşındaki oğlundan tazminat davası

Ünlü oyuncu İsrafil Köse, 23 Ağustos’ta İstanbul Kadıköy’de motosikletiyle giderken taksinin aniden açılan ön kapısına çarpmış ve ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamamıştı. Köse’nin 1.5 yaşındaki oğlu Şafak Köse adına avukatı, ünlü oyuncunun ölümüne neden olan taksi şoförü hakkında 70 bin liralık manevi tazminat davası açtı..

Kütüphanede Rock'n Roll sürprizi öğrencileri şaşırttı

SDÜ İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından, üniversitenin kütüphanesinde düzenlenen "Flashmoob" etkinliğinde, ders çalışan öğrencilere Rock'n Roll konseri sürprizi yapıldı. Üniversitenin sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntüler iki günde 100 bin kez izlendi. Projenin yapımcısı İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Güler, "O alışılmış 'kütüphanede sessiz olunur' kuralını bir defaya mahsus olarak çiğnedik" dedi.

Whatsapp'ta grup kuran muhtarlardan polise destek

Ordulu muhtarlar, polis ekiplerinin kendilerine kurdukları WhatsApp ihbar grubunda mahallelerinde yaşadıkları asayiş olayları ve trafik sorunlarını paylaşıp çözüm yolu arıyor. İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, sisteme yoğun ilgi gösterildiğini ve muhtarların emniyetin gözü kulağı haline geldiğini söylüyor.

Gardıroba yerleşen Hurma ailesine iş

Şanlıurfa'da kirasını ödeyemediği için evden çıkarılan ve bir süre gardıropta yaşayan 5 kişilik ailenin babası Veysi Hurma, Haliliye Belediyesinde işe yerleştirildi. Hurma ailesi, kirası Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak bir evi bulmak için de arama çalışmalarına başladı.

Üç aylar çarşamba günü başlıyor

Ramazan ayının da içinde bulunduğu üç aylar, 29 Mart Çarşamba günü başlıyor. Recep ayının cumaya bağlanan ilk perşembe akşamı olan 30 Mart'ta da Regaip Kandili idrak edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Zeki Sayar, üç aylara ilişkin, "Peygamberimiz mümkün olduğu kadar oruçla, Kur'an-ı Kerim okuyarak bu ayları ihya etmiştir. Biz de peygamberimizin yolunu takip etmeliyiz." dedi.

Nurhan Nur hayatını kaybetti

Sinemamızın Yeşilçam dönemi oyuncularından Nurhan Nur, dün hayatını kaybetti. Yılanların Öcü, Bu Vatanın Çocukları, Selvi Boylum Al Yazmalım gibi ünlü filmlerde oynayan Nur, yarın Üsküdar Şakirin Camii'nde kılınacak öğle namazı sonrası toprağa verilecek.

Atatürk'e benzeyen Göksel Kaya serbest bırakıldı

Atatürk'e benzerliği ile tanınan İzmirli sinema ve tiyatro sanatçısı Göksel Kaya, Çanakkale’de tutuklandı. İfadesi alınan Kaya, yaptığı açıklamada, kendisini rahatsız eden bir hayranı ile birbirlerine dava açtıklarını ve duruşmaya katılmadığı için gözaltına alındığını söyledi. Kaya, serbest bırakıldı.

60 yıldır sokak kedilerine bakıyor

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde 87 yaşındaki Ummuhan Aksulu, 60 yıldan beri sokak kedilerine bakıyor. Öğretmen emeklisi eşinin vefat etmesi üzerine ondan kalan maaşla geçinmeye çalışan Aksulu, en zor zamanlarında bile kedilere baktığını söyledi. Onların sokakta aç gezmesine dayanamadığını belirten Aksulu, hayvanseverlerden mama yardımı bekliyor.

Avrupa'nın unuttuğu mazi: Her dertlerine Osmanlı yetişti...

Avrupa ülkelerinde Türkiye'ye karşı alevlendirilen faşist hamleler her geçen gün etkisini artırırken, tarih kayıtları Avrupa'nın unuttuğu Osmanlı gerçeğini gözler önüne seriyor. Türkiye'ye sırt çevirmeye kalkışan Batı, yüzyıllardır her dertte sığındığı Osmanlı'yı unutuyor. Devlet arşivleri, doğal afetler ve kıtlıklar başta olmak üzere türlü sıkıntılarda Osmanlı padişahlarının nasıl duyarlılık sergilediğinin en net kanıtı.

Afrikalı çocukların 'Gamze ablası'

Gamze Özçelik, kendisini kimsesiz Afrikalı çocuklara adadı. Her fırsatta Afrika’ya giden ünlü oyuncu, bu kez çocuklara ilaç götürdü, onlarla zaman geçirdi. Çocuklar Gamze Özçelik'i Türk bayrağıyla karşılarken, onun getirdiği tişörtleri giyip kendisine teşekkür etti.

Hayatını çocuklara adadı

Konya'da, tiroid medüller kanseri tedavisi görmesine rağmen, dernek çatısı altında açtığı kafe ve restoranda kendi oğlunun da aralarında bulunduğu zihinsel yetersiz ve down sendromlu çalışanlarıyla ilgilenmeyi sürdüren Yasemin Devecioğlu'nun hikayesi dinleyenleri duygulandırıyor. Hastalığından dolayı ağrıdan zaman zaman bayılan Devecioğlu, özel çocuklarını çok seviyor ve onlar için '100 ağrı kesiciden çok daha iyi tedavi ediyor' ifadelerini kullanıyor.

İbrahim Tatlıses: FETÖ vurulacağımı biliyordu

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, FETÖ ile ilgili çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Silahlı saldırıya uğradığı dönemde çalışan emniyet müdürü, savcı, hakimlerin şu an ya firari olduğunu ya yargılandığını söyleyen Tatlıses, vurulacağını FETÖ'nün bildiğini iddia etti. 6 yıldır mallarına ve hesaplarına sürekli haciz geldiğini söyleyen Tatlıses, devlet büyüklerinden yardım istedi.

Erdoğan 40 gramlık kahvenin hikayesini anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı döneminde kadın kollarının ev ev dağıttığı 40 gramlık kahvelerin hikayesini duygulandıran ifadelerle paylaştı.

65 yaş üstü otobüs kartı için ilginç başvuru

Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) birbirinden farklı ve ilginç şikayetler geldiğini belirterek, "Ankara'da 65 yaş üzerinde bir vatandaş, 'otobüse binip kartımı gösterdiğimde 65 yaş üstü diye anons ediliyor, bu bana dokunuyor' diye müracaat etmiş. 'Kartım okunduğunda başka bir ses çıkaran bir şey olsun, 65 yaş üstü olduğumu millete duyurmasın' istiyor" dedi.

Murat Yıldırım eleştirilerden bıktı: Biz demokrasi yolundayız

Son zamanların en beğenilen oyuncularından Murat Yıldırım, önemli açıklamalarda bulundu. Yarışma sunuculuğundan siyasi fikirlerine sürekli eleştirilerin hedefi haline gelen Yıldırım tartışmalara son noktayı koydu. Yıldırım, "Biz demokrasinin içine doğmuşuz. Birileri çalışıyor birileri oturduğu yerden konuşuyor" dedi.

İzmir'de yaşananlar Aile Bakanı'nı harekete geçirdi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayan Kaya, İzmir’in Kiraz ilçesinde yaşanan kız kaçırma ve çocuk yaşta evlilik olaylarına ilişkin eylem planını açıkladı. Bakan Sayan Kaya, ''Ailelere ulaşmak için sosyal destek programımızda çalışan uzmanlarımız ev ev dolaşmaya başladı.'' dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı film olacak

Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı beyaz perdeye aktarılacak.

Tedavi edilen "kara çaylak" doğaya salındı

Zehirlenmiş halde bulunarak Burdur'daki Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirilen kara çaylak, tedavi edildikten sonra doğal yaşamına bırakıldı. Kuşun tedaviye hızlı cevap verdiğini ve hayata tutunduğunu dile getiren Öztürk Sarıca, "Uçmaya hazır. Yaptığımız uçuş antrenmanlarında bunu gösterdi bize. Şu an göç dönemindeler. Gideceği yere bir an önce gidebilmesi için onu hazırladık" diye konuştu.

İmamın evsizlere bıraktığı not görenleri duygulandırdı

Cami imamının evsizler için yazıp caminin girişine astığı not görenleri duygulandırmakla beraber sosyal medyada hızla yayıldı ve büyük takdir topladı. Evsizlere, uyuma, banyo gibi ihtiyaçlarını gidermek için camiyi kullanabileceklerini söyleyen imam, astığı yazıda, "Size sokak insanı, tinerci denilebilir ama bütün bunların sebebi biziz" diyerek helallik istedi.

Evlilik programları kaldırılmayınca şiir yazıp RTÜK'e gönderdi

Son dönemlerde aldıkları binlerce şikayetle gündeme gelen evlilik programlarının şikayet oranları açıklandı. RTÜK yetkililerinin açıkladıkları verilere göre en çok şikayet alan evlilik programı Seda Akgül'ün sunuculuğunu yaptığı "Kısmetse Olur" oldu. Yüksek cezalar verilmesine rağmen hala programların devam etmesine tepki gösteren vatandaşlardan RTÜK'e ilginç şikayetler gelmeye başladı.

15 Temmuz Darbe Girişimi Sonrası Uluslararası Çocuk ve Travma Sempozyumu’nun açılışı yapıldı

Ümraniye Belediyesi 15 Temmuz’la ilgili çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek; süreçte yaşananlara maruz kalan çocukların yaşadığı travmaya ışık tutuyor.

Yalçın Çakır canlı yayında kalp krizi geçirdi

Beyaz TV'de yayınlanan "Yalçın Abi" isimli programı hazırlayıp sunan televizyoncu Yalçın Çakır, yayın esnasında kalp krizi geçirdi.

Bilgisayardan saat monitörden çerçeve

Bingöl'de bilgi işlem görevlisi Engin Gürbüz, hem eline geçen cihazları değerlendirerek farklı eşyalar yapıyor hem de bunları "teknoloji duvarı" adını verdiği köşesinde sergiliyor. Teknoloji duvarını görenler, katkı sağlamak için eski ve kullanılmayan cihazlarını Gürbüz'e veriyor. Duvarının her geçen gün daha da dolduğunu anlatan Gürbüz, teknolojiyi çok sevdiğini söylüyor.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.