• Tarihe göre sırala

Kurtlar Vadisi Pusu ortada kaldı

10 seneyi aşkın süredir yayınlanan 'Kurtlar Vadisi Pusu'nun yeni sezonda ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacağı henüz netlik kazanmadı.

Cuma hutbesi

Cuma hutbesi Türkiye'deki tüm camilerden ortak okunacak. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yayınladığı hutbenin bu haftaki konusu Cami ve Kitap Medeniyeti. Hicretten bahsedilen hutbede, bugün asıl hicretin Allah ve Resûlü'nün yasakladıklarından hicret olduğu anlatıldı.

'Türkçe'ye ilgi artıyor'

Kazakistan'daki Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdür Vekili Almagül İsina, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkeleri arasında Türkçe öğrenmeye en çok ilgi duyan ülkenin Kazakistan olduğunu ve halihazırda 500 öğrencinin sıra beklediğini söyledi.

Mustafa Cambaz'ın adı TGC'ye eklenecek

15 Temmuz gecesi darbeciler tarafından şehit edilen muhabirimiz Mustafa Cambaz'ın adı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin “Öldürülen Gazeteciler" listesine eklenecek.

Meteoroloji: Hava sıcaklıkları artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının artarak, mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerinde seyredeceğini duyurdu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, hafta sonu ve haftanın ilk günlerinde yurt genelinde yağış beklenmediği belirtildi.

Benjamin Button gerçek oldu

Dünyanın en ilginç hastalıklarından biri olan "Progeria" hastalığıyla dünyaya gelen 3 günlük bebeğin görüntüsü, 80 yaşındaki bir insan gibi. Bangladeş'te dünyaya gelen bebeğin hastalığı 4 milyonda bir rastlanıyor.

'Abdülhamid’in İslam Birliği politikasını Erdoğan gerçekleştiriyor'

Geçtiğimiz günlerde, Sultan II. Abdülhamid için ilk defa bir sempozyum düzenlendi. Sempozyumdaki konuşmacılardan Prof. Dr. Eraslan, Gerçek Hayat'a yaptığı açıklamada, Abdülhamid'in İslam Birliği politikasını değerlendirerek, son dönemde "Türk hükümetinin dini hassasiyeti ön plana çıkarması bu bölgedeki unsurları, devlete bağlamak içindir. Yani Abdülhamid’in yaptığı şey" ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı: Sandalyede namaz olmaz

Camilerde sandalye ve taburelerde namaz kılınmaması gerektiğini belirten Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, "Namazı ayakta kılamayan kimse için kolaylıklar var ama bunun içinde sandalyede oturmak yok" ikazında bulundu.

23 yıldır Türkiye'ye 'moral' veriyorlar

“Zamana değer katar” sloganıyla dinleyenlerine 23. yılında da “merhaba” diyecek olan Moral FM, yeni yayın döneminde yepyeni programlarla ve programcılarla dinleyenleriyle buluşuyor. Kadrosuna yeni katılan birbirinden tecrübeli ve değerli programcılarla Moral FM, yeni yayın döneminde dinleyenlerine hoş vakitler geçirtecek.

Meteoroloji'den Karadeniz'e uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce, Orta ve Doğu Karadeniz'de şiddetli yağış beklendiğini bildirildi.

800 yıllık ağaç meyve verdi

Mersin'de, hızarcıya odun yapılmak üzere getirilen ancak Toroslar Belediyesi ekiplerince yeniden toprakla buluşturulan 800 yıllık zeytin ağacı, ilk meyvesini verdi.

35 yıllık 'Kraliyet' pastası açık artırmada

İngiliz Kraliyet ailesinin dünyaca ünlü çifti Prenses Diana ile Prens Charles'ın 35 yıllık düğün pastasından kalan bir dilim, açık artırmada satılacak.

Küfürlü sahnelerde bebeğin yer alması tepki çekti

Dizi ve sinema sektöründe sık sık gündeme gelen ve tepki çeken 'bebek oyuncu' sahnelerine bir örnek de Paramparça adlı dizide görüldü. Yapımın küfürlü ve kavgalı sahnelerinde yer alan bebeğin çevresinde olanları korkuyla takip ettiği anlar dikkatleri çekti.

17 yaşındaki sörfçüye köpek balığı saldırdı

Avustralya'nın Yeni Güney Galler (NWS) eyaletinde köpek balığı saldırısına uğrayan sörfçünün yaralandığı belirtildi.

3 ikizler aynı sınıfta buluştu

Sivas'ta bir ilkokulda aynı sınıfta eğitim gören tek yumurta ikizi 6 çocuk, öğretmenlerinin ve arkadaşlarının ilgi odağı haline geldi. Kılıçarslan İlkokulu 2-B sınıfında, tek yumurta ikizleri Utku ve Ufuk Dökmeci, Hiranur ve Sılanur Elbay ile Muhammed Utku ve Umut Kaan Tosunoğlu eğitim görüyor. İkizler, öğretmenleri ve arkadaşları tarafından sık sık karıştırılıyor.

Üç kız kardeş aynı gün evlendi

Muğla'nın Milas ilçesinde, nişanlarını da birlikte yapan ikiz kız kardeşler ile ablaları, dünyaevine de aynı törenle girdi. 24 yaşındaki paramedik Burçin ve kuaförlük yapan 22 yaşındaki ikiz kız kardeşleri Gülçin ile Elçin Yaşar aynı gün gelinlik giydi. 3 kız kardeşin babaları İdris Yaşar, evlatlarını birbirinden ayırmamak için böyle bir şey yaptığını söyledi.

26 çift Kız Kulesi’nde ‘evet’ dedi

Arnavutköy Belediyesi, yıllardır dini nikahla yaşayan 26 çift için Kız Kulesi'nde toplu nikah töreni düzenledi. Kabataş İskelesi'nden vapurlar ile Kız Kulesi'ne getirilen çiftler, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı'nın kıydığı nikahla dünya evine girdi.

Türkçe'ye yasal koruma önerisi

Türk Dil Kurumu'nun 'Türk Dili' dergisinde Türkçe içerikli internet sitelerinin büyük bir bölümünde gereğinden fazla yabancı kökenli kelime ve terim kullanıldığı belirtildi. Dergide, Türkçe'nin yanlış ve bozuk kullanımının önlenmesi için yasal düzenleme önerildi.

Erdoğan çiftini canlandıracak iki isim belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Muhammed Erbek'in, eşi Emine Erdoğan'ı ise Perihan Savaş'ın canlandırdığı 'Uyanış' filminin setinden ilk kare ortaya çıktı.

Reis 17 yıl önceki haliyle Kasımpaşa’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocukluk ve gençlik dönemlerinin anlatıldığı sinema filmi “Reis”in başrol oyuncusu Reha Beyoğlu, filmde 17 yıl önceki Erdoğan tiplemesiyle Kasımpaşa'ya gitti.

Gençler ÖNDER’e dahil edilmeli

ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şimşek dernek yapısı içerisinde gençlerin ve kadınların sayısının yetersiz olduğunu belirterek, “Özellikle genç kardeşlerimizi ne kadar kurumumuza dahil edersek derneğimiz de o denli gençleşmiş olacaktır” dedi.

Telefon bağımlısı çalışanlara isyan eden köfteciden ilginç ilan

Manisa'daki bir köfte salonunun kapısına asılan 'Android telefonu olmayan, Facebook, Twitter, Instagram kullanmayan eleman aranıyor' ilanı dikkati çekti. Elemanların akıllı telefonlarıyla oyalanarak müşterileriyle ilgilenmediğinden yakınan işletme sahibi Fatih Yerkazan, kriterlere uygun eleman buluncaya kadar ilanın asılı kalacağını söyledi.

İhtiyacı olan çocukların umudu

İzmirli bir çiftin öncülüğünde hayırsever insanların bir araya geldiği "Umut Sende İzmir" grubu, ihtiyaç sahibi Türk ve Suriyeli çocuklara yardımda bulunuyor. Grubun kurucularından Arzu Ünsal, yaptığı açıklamada ayrım yapmaksızın ihtiyaç sahibi çocuklara yardımcı olduklarını söyledi.

Neşet Ertaş'ın kavuşamadığı saz

Unutulmaz sözlerin sahibi, 'Bozkırın tezenesi' olarak bilinen bozlak ustası Neşet Ertaş’ın bugün ölüm yıl dönümü. 25 Eylül 2012 tarihinde hayatını kaybeden büyük usta Ertaş'ın, rahatsızlandığı dönemde siparişini verdiği ancak ölümü nedeniyle kavuşamadığı sazı sergileniyor. Kırşehir Yenice Mahallesi’ndeki Neşet Ertaş Gönül Sultanları Evi’nde sergilenen saza, ziyaretçiler büyük ilgi gösteriyor.

Boynuz avlayanlara tepkisini seramikle gösterdi

Seramik sanatçısı Ayşe Ergüner, fil, geyik, keçi ve gergedan gibi hayvanların boynuzu ve dişleri için avlanmasına olan tepkisini seramikten yaptığı heykellerle gösteriyor. Hayvanları ve doğayı çok sevdiğini söyleyen Ergüner, zaruri avcılığın yerini güç gösterisi için yapılan avcılığa bıraktığını söyleyen Ergüner, bu çalışmalarını 'sözde medeni' olduklarını düşünen insanlar için yaptığını anlattı.

Doktor kıyafetiyle kokoreç satıyor

"Kokoreç Doktoru" isimli işletmesinin marka tescilini alan Tuncay Özdemir'i temiz ve ütülü doktor kıyafeti, bonesi, boynundaki steteskopu ve beyaz terliğiyle görenler şaşkınlığını gizleyemiyor. Doktorların ve hemşirelerin de tercih ettiği kokoreççi Özdemir, bazı doktorların kendisine 'Ben de bile böyle stetoskop yok' diyerek güldüğünü anlatıyor.

Karı koca arasındaki aşırı yaş farkı emekli maaşını etkiler mi?

Karı koca arasındaki aşırı yaş farkı emekli maaşını etkiler mi?

Bakan Akdağ’dan işaret diliyle mesaj

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, engelliler için işaret diliyle yayınladığı mesajda, "Sizin hayatınızı kolaylaştırmak bizim en önemli görevimizdir. Sizleri çok seviyoruz" dedi.

12. Tarihi Yarımada Balık Festivali başladı

Fatih Belediyesi ve Kumkapı Turistik Restoranları ve Esnafları Dayanışma Derneği (KUMDER) tarafından düzenlenen 12. Tarihi Yarımada Balık Festivali başladı.

İnsan yüzlü balık görenleri şaşırtıyor

Mersin'de balıkçıların ağına takılan insan yüzlü balık, vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. 1 metrenin üzerindeki boyu ile tezgahları süsleyen balığın, köpek balığı cinsinden olan 'sapan' balığı olduğu belirtildi.

Fırat Kalkanı operasyonunda Polat Alemdar detayı

Özgür Suriye Ordusu, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Çobanbey'e bağlı 2 köye operasyon düzenledi. Operasyonda, bir ÖSO mensubunun Kurtlar Vadisi dizisinin ana karakteri Polat Alemdar'ın tişörtü olması dikkatlerden kaçmadı.

Çam gövdesine 'süit daire' yaptı

Artvin'in Arhavi ilçesine bağlı Kemerköprü köyünde yaşayan Osman Kaba, çam gövdesine, içinde tuvalet, banyo, sıcak su ve çift kişilik yatak bulunan 18 metrekarelik ağaç ev yaptı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.