ABD'den Game of Thrones'un bölümlerinin çalındığı iddiası

ABD'li makamlar İranlı bir kişinin, dünyaca ünlü Game of Thrones dizisinin senaryolarını çaldığını ve HBO'nun sistemine korsan saldırı düzenlediğini iddia etti. Bu durumlar karşısında İranlı Mesri'nin HBO şirketinden fidye olarak 6 milyon dolar değerinde Bitcoin talep etti.

'Bangladeş'e 2 hastane ile 10 sağlık merkezi kuracağız'

Başbakan Yardımcısı Akdağ, Bangladeş Afet Yönetimi ve Yardım Bakanı Hüseyin ile yaptığı görüşmede, "Bu yılın sonuna kadar, sığınmacıların yaşadığı Cox's Bazar'a 2 sahra hastanesi kuracağız ve bunlarla birlikte çalışacak 10 adet de sağlık merkezi oluşturacağız. Bölgede 125 bin kişiye hizmet verebileceğiz." dedi.

Dünya Balkan Dernekleri'nden Kütahyalı'ya sert tepki

Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu (DÜNBALFED) Genel Başkanı Varol, Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnak halkına yönelik sözlerine tepki göstererek, "Kardeşlerimize yönelik yapmış olduğu bu alçakça söyleminden ötürü büyük bir kin ve nefretle kınıyoruz" açıklamasında bulundu.

John Lennon’ın kayıp eşyaları Berlin’de ortaya çıktı

Berlin polisi, Beatles grubu üyesi John Lennon'a ait 86 parça eşyayı ele geçirdi. Bulunan eşyaların değerinin toplam 3,1 milyon avro olduğu vurgulandı.

Türk filmi Suda Balık'a Milano'da ödül

TRT TV Filmleri Projesi kapsamında çekilen 33 filmden biri olan "Suda Balık", Milano'dan ödülle döndü.

UNESCO yolundaki Şanlıurfa müziğine büyükelçi desteği

Sanatçı Cenan Uyanusta'nın öğrencilerinin eserlerinden oluşan sergi, 1 Aralık'a kadar ziyaret edilebilecek.

Kendi sonunu hazırlayan şair: Nefi

Türk edebiyatının en renkli isimlerinden biri Nefi. Nefi denilince akla ilk gelen ustaca yaptığı hicivlerdir. Dönemin birçok önemli ismi de bu yüzden kendisine düşman olmuştur. Bu yüzden Nefi, kendisini idama götüren yolu yaptığı ağır taşlamalarla hazırlamıştır. Divan edebiyatımızın bu önemli ismini ve yaşadıklarını kısaca anlatmaya çalıştık…

Erhan Çelik'e çirkin saldırı

Erhan Çelik ve Gülben Ergen'in koruma kararıyla ilgili açılan dava bugün görüldü. Mahkeme çıkışında Gülben Ergen'in şoförü Şahabettin Aydın, Erhan Çelik'e saldırdı ve hakaret etti.

Mide sancısıyla doktora giden hastanın "cennet hurması" çıktı

Trabzon'da Mide sancısı şikayetiyle hastaneye başvuran Zeki Baş'ın midesinde çok sayıda tükettiği cennet hurmasının oluşturduğu kitle tespit edildi. Ameliyatla kitleden kurtulan Baş'ın doktoru, fazla cennet hurmasının karaciğer yağlanmasına da neden olduğunu kaydetti.

Trabzon hurması hastanelik etti

Trabzon'da mide sancısı şikayetiyle hastaneye başvuran Zeki Baş'ın midesinde çok sayıda tükettiği cennet hurmasının oluşturduğu kitle tespit edildi. Ameliyatla kitleden kurtulan Baş'ın doktoru, fazla cennet hurmasının karaciğer yağlanmasına da neden olduğunu kaydetti.

Rüzgar Çetin'in kavgası sosyal medyayı ayağa kaldırdı

Rüzgar Çetin'in, "basit yaralama", "silahla tehdit", "hakaret" ve "Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Kanunu'na muhalefet" suçlarından, 10 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Çetin'in avukatı, müvekkilinin yüzünde olay gününe ait iz kaldığını söyleyince Adli Tıp Kurumu'ndan rapor istendi. Daha önce bir polisin ölümüne neden olan trafik kazasına karışan Rüzgar Çetin ile ilgili sosyal medyada üzerinden binlerce yorum yapıldı.

Sponsor firma Sanica Beyaz TV'yi bıraktı

Beyaz TV'deki programında Boşnaklara yönelik skandal sözler sarf eden yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepkiler büyüyor. Kütahyalı'nın Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına sponsor olan Sanica isimli firma açıklama yaparak sponsorluktan çekildiğini bildirdi.

RTÜK Rasim Ozan Kütahyalı için inceleme başlattı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bu haftaki toplantısında Rasim Ozan Kütahyalı'nın Boşnak vatandaşlara yönelik tepki çeken sözlerinin yer aldığı yayını görüşmek üzere toplanacak.

İran'da Nurgül Yeşilçay kavgası: Kadrodan çıkarın

İran Kültür Bakanı Abbas Salihi, ‘Güzel Cin’ adlı filmde rol alan Nurgül Yeşilçay’ın kadrodan çıkartılmasını istedi. Yapımcı Farid ise, “Bu mümkün değil. Film bitti ve yakında vizyona girecek” diye yanıt verdi. Bakan Salihi'nin Nurgül Yeşilçay'ı neden istemediği açıklanmadı.

Mazhar Alanson: Kötü bir insandım, tasavvufla değiştim

Mazhar Alanson, bir dergiye verdiği röportajda gençlik yıllarını anlattı. Kötü bir insan olduğunu söyleyen Mazhar Alanson, tasavvufla tanışınca kötü huylarından kurtulduğunu ifade etti.

Rasim Ozan'a Şahan cevap verdi

Beyaz TV kanalında Boşnaklarla ilgili skandal bir söz söyleyen Rasim Ozan Kütahyalı için bir tepki de komedyen Şahan Gökbakar'dan geldi. Gökbakar, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla, Rasim Özan Kütahyalı'nın adını vermeden, "Boşnaklar, şerefli, onurlu ve namuslu bir millettir" diye yanıt verdi.

13 yıllık hemşire herkesi kandırdı

İstanbul Tıp Fakültesi'nde hemşire olarak görev yapan Mail Ö.'nün eskiden yatakhane sorumlusu olduğu kamuya ait yatakhanede 2004'ten bu yana ailesini barındırdığı ortaya çıktı.

Kızı Dilan Çıtak, Tatlıses'e dava açtı

Şarkıcı Dilan Çıtak, İbrahim Tatlıses'e babalık davası açtı. Mahkeme, Dilan Çıtak'ın davayı kazanabilmesi için nüfustaki babası Cem Çıtak'a karşı nesebin (soybağı) reddi davası açması gerektiğine karar vererek davayı askıya aldı.

"Bakü'de Türk filmlerine ilgi büyüktü"

Bakü'deki Türk Filmleri Haftası Genel Koordinatörü Kılıç, "İlgi çok büyüktü. Önümüzdeki yıl bütün filmleri en büyük salonlarda göstereceğiz, belki de iki sinema salonu kullanacağız" dedi.

Çin’in yüksek hızlı diplomasisi

Yumuşak güç stratejisini en iyi kullanan ülke olarak bilinen Çin, 2000 sonrasında 102 ülkede 370 milyar dolar değerinde demiryolu araçları satışı yaptı ve tren ihaleleri üstlendi. Şimdi, Tek Yol Tek Kuşak ve İpekyolu projeleriyle Asya-Avrupa güzergâhında yer alan 60 ülkeyi onbinlerce kilometre uzunluğında uluslararası demir ağlarla örüyor.

Anadolu mozaiğe sahip çıkıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin ilk kez düzenlediği Uluslararası Mozaik Çalıştayı ve Resim Yarışması başladı. Şehir, Anadolu mozaiğine sahip çıkmayı hedefliyor.

Güvenlik sorunu olarak NATO

Dünyanın mevcut müesses nizamı her geçen gün iddiasını kaybediyor ve başka bir dünyanın mümkün olduğuna inananlar, tezlerini daha güçlü şekilde dile getiriyor. Müesses dünya düzeninin iflas eden politikasından biri de Somali’ydi. Ülkeyi enkaza dönüştüren politikaların ardında Türkiye’nin güvenlik ve kalkınmayı dengeleyen politikaları örnek bir vaka olarak gözümüzün önünde duruyor.

Koreli 'Ayla'dan gazi babasına ziyaret

"Ayla" filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Kim, manevi babası Kore Gazisi Astsubay Dilbirliği'ni tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

7 Türk lezzetine tescil verildi

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından düzenlenen törenle, Antep lahmacunu, Antep tırnaklı pidesi, Antep fıstık ezmesi, Susurluk ayranı, Susurluk tostu, Urfa şıllık tatlısı ve Kırklareli hardaliyesi, coğrafi işaret tescil belgesi ile tescillendi.

Kayı Boyu damgalı mezar taşları bulundu

Kırıkhan ilçesindeki eski bir mezarlıkta Kayı Boyu'na ait simgelerin yer aldığı mezar taşlarına rastlandı. Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mine Temiz, işaret ve damgaların zamansızlığı nedeniyle tarih vermenin zor olduğunu söyledi.

Ayağınıza lahana sarıp bir saat bekletin

Eklem ağrılarınızı ve bacağınızda oluşan ödemi 1 saat içinde tedavi edebilirsiniz. İçindeki antioksidanlar ile ağrıyı dindiren ve şişkinliği gideren lahana, ayrıca ödemin giderilmesine de yardımcı oluyor. Ayağınıza saracağınız lahana ile ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Halka hakaret eden Erol Evgin'e Hasan Kaçan'dan cevap

Daha önce 'Cahiller muhtarları seçsin' diyerek tepki toplayan Erol Evgin, bu sefer de halkın cahil olduğunu söyledi. Ev kadınlarına da hakaret eden Evgin, "Evde atıl vaziyette börek açıyorlar" dedi. Erol Evgin'e cevap Hasan Kaçan'dan geldi: Üretenlerin değil, yiyenlerin tarafında.

Park ettiği arabasını 20 yıl sonra aynı yerde buldu

Frankfurt'ta bir garaja 1997 yılında arabasını park eden ve nereye park ettiğini unutan adam, arabasını 20 yıl sonra buldu. Şu anda 76 yaşında olan arabanın sahibi, 20 yıl aradan sonra arabasını çalıştırmak için uğraştı. Yıllarca hiç hareket etmeyen araba çalışmadı.

'Ertuğrul'dan leopar şov

Diriliş Ertuğrul dizisindeki canlandırdığı Ertuğrul Bey karakteriyle hayran kitlesini arttıran Engin Altan Düzyatan, bu yaz Afrika'da çektiği vahşi doğa fotoğraflarından oluşan "Sen De Tanık Ol" adlı kişisel fotoğraf sergisini sanatseverlerin ziyaretine sundu. Leoparların zorlu yaşamına şahitlik eden Düzyatan'ın çok konuşulan karelerinden birini komşusu iş adamı Murat Tarman satın aldı.

AVM'de vahşi kedilere eziyet

Ankara'da bulunan bir AVM'nin, vahşi kedileri bir süs eşyası gibi cam fanus içerisinde müşterilerinin seyrine sunması, vatandaşların tepkilerine neden oldu. Ana vatanı Afrika olan kediler AVM'de temiz havadan ve güneşten mahrum bir şekilde vatandaşlara gösteriliyor.

Ünlü mimar Selim Yuhay'ın eski eşi et çalarken yakalandı

Ünlü mimar Selim Yuhay'ın eski eşi Evlin Avidor, bir marketten 150 liralık et çaldığı iddiasıyla gözaltına alındı. Daha önce de kilolarca çaldığı iddia edilen ünlü balerin hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istendi.

Kartal bebekten güzel haber geldi

15 aylık Kartal Yıldırım'ın tedavisi için gerekli olan kalp bulundu. Temmuz ayında sosyal medyada kampanya başlatılan ve 19 saatte nakil için gerekli ücret toplanan Kartal bebek, dün akşam ameliyat edildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.