• Tarihe göre sırala

Et ve Süt Kurumu'dan piyasayı rahatlatacak adım

Yemek sanayisine kilosu 20,50 lira KDV, kasaplara ise 22,50 lira KDV fiyattan satılıyor.Kurum, piyasanın ihtiyaçları karşılanıncaya kadar et satışına devam edecek.Satışlar peşin veya kredi kartı ile gerçekleştirilebiliyor.

ABD'nin yasağı ‘güvenlik’ değil ‘ekonomik’

ABD, 'güvenlik kaygıları' iddiasıyla uçakların kabin bölümlerinde cep telefonundan büyük elektronik cihaz taşınmasını İstanbul'un da bulunduğu 8 ülkenin havayolu şirketlerine yasakladı. İstatistiklere göre yasağa maruz kalan THY başta olmak üzere 8 havayolu şirketinin son yıllarda ABD'de büyük kazanç sağladı. Karar, bu avantajı ABD'li şirketlere teslim edecek.

TSK'nın gücüne güç katıyor

Poyraz Mühimmat Transfer Sistemi (MTS) Fırtına Obüslerine mühimmat ikmali yapmak için kullanılıyor. Poyraz MTS, bağlı olduğu komuta noktasından sesli veya sayısal olarak aldığı emirler doğrultusunda görev yapıyor.

Kilis sabununun ünü ülke sınırlarını aştı

Kilis'te zeytinyağını sabuna dönüştüren bir firma, ürünlerini iç pazarın yanı sıra Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerine de satıyor. Kilis zeytininden elde edilen zeytinyağından uzun yıllardır sabun üretiliyor.

Terör mağduru çiftçilere müjde

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı basın açıklamasında toplantıda Diyarbakır, Mardin, Hakkari ve Şırnak illerinde terörden zarar gören çiftçilerin, tarımsal kooperatiflerin ve tarım işletmelerinin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesiyle ilgili bir karar alındığını söyledi.

Geleceğinizi güvence altına alan sistem

Bireysel emeklilik sistemine katılarak, düzenli gelir elde ettiğiniz bugünlerde, geleceğiniz için küçük birikimler ayırarak, o hayalini kurduğunuz emekliliğe ulaşabilirsiniz.

İşte S-400'ün teknik özellikleri

Türkiye ile Rusya'nın yüksek irtifa hava savunma sistemi S-400 konusunda anlaşmaya vardığına dair Kremlin'den ilk açıklama bugün gelirken, gözler Türkiye'nin acil ihtiyacı olan bu sisteme çevrildi. Hedef vurma kabiliyetinde dünyanın en iyileri arasında yer alan sistem, 120 km menzilde etkili atış yaparken, saniyede 4,8 km yol kat ediyor.

Mehmet Şimşek: ekonomimiz muazzam bir direnç gösterdi

Çeşitli ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Eskişehir'e gelen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Türkiye ekonomisi kolay olmayan, zor bir dönemden geçti. Türkiye ekonomisi bütün bu iç ve dış şoklara karşı muazzam bir direnç gösterdi" dedi.

Çöpten sonra çamur da elektriğe dönüşüyor

Bursa'da Hamitler Katı Atık Depolama Sahasında oluşan metan gazından elektrik üretiminin ardından şimdi de arıtma tesislerinden çıkan çamurlardan elektrik üretecek. Günde yaklaşık 100 ton atık çamurunun yakılmasıyla 2,5 megavat saat elektrik üretecek olan çamur yakma tesisleri açılış için gün sayıyor.

Gövdede kullanılacak betonla 35 bin daire yapılabiliyor

Tamamlandığında dünyanın en yüksek gövdeye sahip 3. barajı olacak olan Yusufeli Barajının gövdesinde kullanılacak betonla 150 metrekare 35 bin daire yapılabiliyor.

Fiyatı korku filmi gibi!

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Göksu Vadisi köylerinde erikler meyve verdi. Bir hafta sonra yapılacak olan hasatta erikler 100 gramlık kaselere konularak kilosu 300 TL'den İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlere gönderilecek.

Diyarbakır’a 100 milyon dolarlık yatırım

Merkezi Kahramanmaraş'ta bulunan İşkur tekstil şirketi, 2014'te Diyarbakır'da yaklaşık 100 milyon liraya mal olan pamuk ipliği fabrikası kurdu. Yaklaşık 26 yıl önce Kahramanmaraş'ta kurulan İşkur Tekstil Enerji Ticaret Anonim Şirketi, kentte yaptığı yatırımların ardından 2012'de açıklanan teşvik paketi ile yüzünü Diyarbakır'a çevirdi.

Oğlu için yaptığı model uçakları şimdi yurt dışına satıyor

Samsun'da bir kamu kurumunda memur olarak çalışan Cihan Alsoy, oğluna aldığı uzaktan kumandalı model uçağın kırılan parçasını tamir etmek için yapımını öğrendi. Alsoy imal ettiği model uçaklardan bazılarını yurt dışına sattı.

''İstanbul'da her sene 200 bin bina yenilenmeli''

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, TVNET canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin deprem gerçeğine değinen Özhaseki "Deprem 'geliyorum' diye sinyaller veriyor. Bilim insanları diyor ki 2030'a kadar büyük ihtimalle deprem var. 7.2 ile 7.6 şidddetinde olması bekleniyor. İstanbul'da her yıl 200 bin bağımsız birimi yenilememiz lazım" dedi.

"Türkiye havacılıkta dünyaya fark attı"

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Kürşat Atılgan, havacılık sektörünün yıllık büyüme hızının dünya genelinde yüzde 3 ile 5 arasında değiştiğini, Türkiye'de ise son 10 yılda minimum artışın yıllık yüzde 10 seviyesinde olduğunu belirterek, "Yani Türk havacılık sektörü olağanüstü bir gelişme göstermiştir." dedi.

İŞKUR'dan 1 milyon 500 işsize müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, İŞKUR'un bu yıl 1,5 milyon insanın iş bulmasına yol açacak yeni bir teşvik paketi hazırladığını belirterek Türkiye'de işsizlikte en önemli sorunun iş beğenmemezlik olduğunu söyledi.

Boğaz'daki arabalı vapur iskelesi havadan görüntülendi

İstanbul trafiğinin yükünü azaltmak için yapın çalışmalara bir yenisi daha ekleniyor. İstinye ve Çubuklu arasında hizmet verecek arabalı vapur hattı çalışmalarında sona gelindi. Proje kapsamında İstinye ve Çubuklu'daki iskeleler tamamlandı. Gişelerin yerleştirildiği hatta çalışacak 2 arabalı vapur İstinye iskelesine getirildi. 3 arabalı vapurun çalışacağı hatta, 20 dakikada bir karşılıklı sefer yapılacağı, yolculuk süresinin 7-8 dakika olacağı öğrenildi. Proje kapsamında bu hatta yılda 1 milyon ...

Bakan Ağbal: İstihdam çağrısı tarihi bir fırsat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "İstihdam" çağrısını "Bu bir tarihi fırsat" diye değerlendiren Ağbal, "İstihdam hamlesi de başlattık. Yasal düzenlemesi de yapıldı. 2016'nın sonunda çalışan kitlesinin üzerine ne kadar eleman alırsanız primini de biz karşılayacağız. İşveren için ciddi bir fırsat. Ne kadar çok çalışan alırsanız o kadar çok destek. Ekonomi de kazanacak. Yılsonuna kadar bu şekilde ilave istihdam olacak. Herkese bu teşviki veriyoruz. İşbaşı eğitimleri de var. O ayrı bir paket. G...

ÖTV indirimi gelin ve damatlara yaradı

Beyaz eşyada ÖTV indiriminin 30 Nisan 2017 gününe kadar devam etmesi gelin ve damat adaylarına yaradı. Sezonun açılacak olması sebebiyle hazırlığa başlayan gelin ve damat adayları ÖTV indiriminin kampanyalarla birleşmesiyle birlikte beyaz eşyalarını daha da ucuza alabilecek.

Malatya kayısısı AB yolunda

Dünya kuru kayısı ihtiyacının yüzde 85'inin karşılandığı, "dünya kayısı başkenti" olarak anılan Malatya'nın en önemli tarımsal ürünü kayısı için yapılan Avrupa Birliği (AB) coğrafi işaret tescili başvurusu, AB Resmi Gazetesi'nde ilana çıktı. Başvuruya 3 ay içerisinde itiraz olmaması halinde Malatya kayısısı, Aydın incirinden sonra AB tarafından tescillenen ikinci tarım ürünü olacak.

TANAP için 400 milyon dolarlık kredi anlaşması imzalandı

Dünya Bankası ile BOTAŞ Trans Anadolu doğalgaz Boru Hattı (TANAP) için 400 milyon dolarlık kredi anlaşması Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cyril Muller ve BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan arasında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Bakan Albayrak'ın himayesinde imzalandı.

Malatya kayısısı AB yolunda

Malatya'nın en önemli tarımsal ürünü kayısı için yapılan coğrafi işaret tescili başvurusu, AB Resmi Gazetesi'nde ilana çıktı.İlana ilişkin 3 ay içerisinde herhangi bir itiraz olmaması halinde Malatya kayısısı, Aydın incirinden sonra AB tarafından tescillenen ikinci tarım ürünü olacak.

"Torun bakan büyükannelere verilecek maaş tutarı 425 TL"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, torun bakan büyükannelere verilecek maaş tutarının 425 TL olduğunu açıkladı.

Suriyeli mühendis incir ihracatçısı oldu, 45 kişiye iş verdi

Suriye'deki iç savaştan dolayı 6 yıl önce Türkiye'ye gelen İnşaat Mühendisi Khaled Sanna (55), yerleştiği Aydın'da iki damadıyla yedi ay önce kiraladıkları bir tesisle yurt dışına kuru incir ve kayısı ihraç etmeye başladı.

Anadolu Üniversitesi yerli uçak çalışmalarına destek oluyor

Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde (SHAUM) bulunan Metal Dışı Malzemeler Laboratuvarı'nda yerli uçak yapım çalışmalarına destek olunurken, uçaklarda yolcuların ve personelin can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla yanmaz uçak koltuğu kumaşı çalışmaları sürdürülüyor.

Hollandalılar ’Bursa ayvası’ yiyecek

Bursa'da kırsal kalkınmanın sağlanması ve çiftçilerin gelir seviyesinin artırılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Tarım A.Ş., Almanya'ya siyah incir, Hollanda'ya Yenişehir biberi ile deveci armudunun ardından yine Hollanda'ya ayva ihracatına başladı.

İhracatta rekor geldi

Ocak ayında ihracat, son 49 ayın rekorunu kırdı.Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre, 2017'nin ilk ayında ihracat, yüzde 15 yükselişle 10 milyar 528 milyon 47 bin dolar oldu.Sektör bazında aralık ayında en fazla ihracatı 2 milyar 69 milyon dolarla otomotiv sektörü gerçekleştirdi. Bu sektörü 1 milyar 253 milyon dolarla hazır giyim ve konfeksiyon ile 1 milyar 234 milyon dolarla kimyevi maddeler sektörleri takip etti. Sektörel bazda en fazla artışı yüzde 146 artışla zeytin ve zeytinyağı sek...

Avrasya Tüneli'nden 24 saat geçiş başladı

Avrasya Tüneli'nden bugünden itibaren 24 saat geçiş başladı. Tüneli kullanan sürücüler uygulamadan memnun olduklarını söyledi. Hizmete açıldığı günden itibaren akşam 21:00'a kadar geçişlerin yapıldığı Avrasya Tüneli'nde bugünden itibaren 24 saat geçiş başladı. Avrasya Tüneli'nin girişine "Avrasya Tüneli 7/24 saat hizmetinizdedir." yazısı asıldı. Tünelin bu akşam 21:00'dan sonra da açık olduğunu gören sürücüler Avrasya Tüneli'ni kullandı. Sürücüler, " Cumhurbaşkanımızdan Allah Razı olsun. Trafik ...

İstanbul’un en kalabalık ilçesi Esenyurt oldu

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçlarına göre İstanbul'un en kalabalık ilçesi yaklaşık 53 bin kişilik artışla, 795 bin 10 kişi ile Esenyurt oldu. Esenyurt bu nüfus ile Türkiye'nin de en kalabalık 6'ncı ilçesi oldu.

Merkez enflasyon tahminini yükseltti

Merkez Bankası, 2017 enflasyon tahminini yüzde 6.5'ten yüzde 8'e çıkardı.

Antalya'da yaptığı tabutları dünyaya satıyor

Antalya'da yaşayan 43 yaşındaki 30 yıllık mobilya ustası Ayhan İnce, ürettiği tabutların yüzde 90'ını ihraç ediyor. Tabutların fiyatları 300 TL ile 3 bin TL arasında değişiyor.

3. Havalimanı çalışmaları kare kare görüntülendi

Berlin'de 2006 yılında yapımına başlanan Brandenburg Havalimanının bu yıl da açılmayacağı bildirilirken Türkiye'deki 3.Havalimanının çalışmaları hızla devam ediyor. 3. Havalimanının yapımına başlandığı günden bugüne gelinen nokta ise kare kare görüntülendi

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.