T Ü R K İ Y E ' N İ N    B İ R İ K İ M İ
R Ö P O R T A J 
  Ana Sayfa
  Gündem
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Aktüel
  Spor
  Yazarlar
  Televizyon
  Sağlık
  Bugünkü Yeni Şafak
 
  657'liler Ailesi
  Bilişim
  Çalışanın Sesi
  Diziler
  Düşünce Gündemi
  İzdüşüm
  Kültür-Sanat
  Nar-ı Beyza
  Okur Sözcüsü
  Röportaj
  Sinema
  Yemek
  Zamanda Yolculuk
 
  Bize Yazın
  Abone Formu
  Temsilcilikler
  Reklam
  Künye
 
  Arşiv

  Yeni Şafak'ta Ara
 

Siyasi kararlar için isabet yanlışlar için af diledim
TBMM tarafından Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilen Süleyman Gündüz hacdan yeni döndü. Sakarya milletvekili orada siyasi kararlar için isabet, yapılan hatalar için af dilediğini söyledi


Ülkemiz ve kadınlarımıza tecavüz ettiler
Irak savaşının simgelerinden biri o. Amerika'nın demokrasi başlığı altında götürdüğü acının resmi. 46 yaşında 4 çocuk babası bir adam. Ebu Gureyp'te çekilen o meşhur fotoğraftaki başına geçirilmiş çuvalla vücuduna elektrik verilen adam o. O, Hacı Ali Kaysi.
Erbil'in oynadığı bir filmi izlemem asla!
Keloğlan Kara Prens'e Karşı filmindeki oyunculuğunu eleştirdiği Mehmet Ali Erbil'den hakaret işiten ünlü eleştirmen Atilla Dorsay şaşkın ve öfkeli.
Türk olarak öleceğim
Türkiye'de 'Arkadaşımın Aşkısın' şarkısıyla tanınan Cezayir asıllı Fransız şarkıcı Juanito, bürokratik engelleri aşıp bir türlü Türk vatandaşı olamadı. Juanito, "Türk olursam rahat olacağım. Versinler bana Türk kimlik" diyor.
Derin devlet olsa da ben de hizmet etsem!
Deli Yürek dizisinin, The İmam filminin senaristi gazeteci-yazar Ömer Lütfi Mete, 'Derin devlet yok, çünkü devlet yok' diyor ve ekliyor: 'Keşke olsa da çalışsam!'
Derdimiz Nobel almak değil onaylanmak
Erovizyon histerimiz Nobel'e mi sirayet etti? Genç edebiyatçı Elif Şafak, Batılılara ne kadar Batılı olduğunu ispatlamaya çalışan bir toplum olduğumuzu söylüyor.
'Artık Halk Partili DEĞİLİM'
Bu hükümet olmazsa, Cumhuriyet Halk Partisi olsa, daha mı iyi olacak; daha kötü olur. Eski bir Halk Partili olarak artık Halk Partili de değilim. Hükümet şu anda yapılabilecekleri yapıyor
NE İNKAR NE İKRAR çözüm sadece idrakte
'Türklüğe hakaret'ten aldığı ceza nedeniyle 'bu leke alnımdan silinmezse çeker giderim' diyen Hrant Dink, Ermeni sorununun çözümünü sadece 'idrak'te buluyor.
Sivil Türkiye AB için ÇOK ÖNEMLİ
Alman Yeşiller Partisinin Avrupa Parlamentosu'ndaki Türk asıllı milletvekili Cem Özdemir, Türkiye'nin Avrupa için taşıdığı önemi anlattı.
'Ben daima Müslüman bir solcu oldum'
"Bugün hala fosil bir bakış açısının tortuları var. Oysa Allah'a da inanırsın, sol tandanslı da olabilirsin. Ben eşitliğin, adaletin ve gelişmenin yanında Müslüman bir solcuyum"
Diyanet iyi niyetli ama gayretli değil
Hidayet Ş. Tuksal'la gündemden hiç düşmeyen İslam ve kadın konusunu konuştuk. Tuksal'a göre Diyanet'te kadın sorunlarıyla ilgilenen bir kadın masası kurulmalı.
Türkiye Avrupa'nın baharatı
Kültürümüzle Avrupa Birliği içinde var olmamız gerektiğini belirten Amberin Zaman "Biz Avrupa'nın baharatıyız, onlara kendi ülkeleri çok yavan geliyor" diyor.
Din fikrinden hoşlanıyorum
Yazarken yazdığım olurum diyen Ahmet Altan, bir duygu olarak inandığı 'Tanrı'nın çok sevecen ve affetmeye yatkın olduğunu söylüyor.
Yalnız ve huzursuzum
Hem Kanal 7'den Hürriyet ve CNN Türk'e geçişi, hem de yaşadığı dönüşüm ile tartışmaların odağında kalan Ahmet Hakan, sömürgeci yaklaşımdan da, tahakkümcü bakıştan da şikayetçi.

Geri dön   Yazdır   Yukarı


ALPORT Trabzon Liman İşletmeciliği

Ana Sayfa | Gündem | Politika | Ekonomi | Dünya | Aktüel | Spor | Yazarlar
Televizyon | Sağlık | Bilişim | Diziler | Künye | Arşiv | Bize Yazın
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur. Kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Yeni Şafak
Tasarım ve içerik yönetimi: Yeni Şafak İnternet Servisi