• Tarihe göre sırala

En çok tercih edilen estetik hangisi

Son yıllarda estetik cerrahide yapılan gelişmeler ve kullanılan tekniklerin çeşitlilik göstermesi nedeniyle estetik operasyonlara olan ilgi arttı. Yapılan araştırmalar da, ülkemizde en çok tercih edilen estetik operasyonun burun ameliyatı olduğu ortaya çıktı.

Estetik uzmanı kuaför çıkınca hayatı karardı

Hemşire Merve Keleş, internette kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan kuaför Soner G.’ye dudak silikonu yaptırdı. Önce 500 liraya geçici dolgu yaptıran Keleş, dolgu bir haftada eriyince bu kez bin liraya silikon dolgu yaptırdı. Enjekte edilen belirsiz madde nedeniyle dudağını tamamen kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan Merve Keleş, kuaför Soner G.’den şikayetçi oldu.

Göz altı morluklarına son

Göz altı ışık dolgusunun sadece göz altı uygulamaları için üretilmiş, göz altı dokusuna özel, buraya uygulandığında yayılan bir dolgu olduğunu belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, bu dolgu sayesinde göz altı morluklarının tedavi edilebildiğini söyledi.

İğne iplikle gelen güzellik

İğne ve iplik kullanılarak 25 dakika süren bir yöntemle insan yüzünün 10 yaş gençleştirilebildiği belirtildi. Genellikle 50-60 yaşlarında doku sarkması ve derin yüz çizgilere sahip olan vatandaşlar için Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te Dr. Marlen Sulamanidze tarafından bulunan ve oldukça yoğun talep alan 'İple yüz gençleştirme' yöntemi Türkiye'de de uygulanmaya hazırlanıyor.

Merdiven altı "liposuction"a dikkat

Hanımların yaz aylarına kilolarından kurtulmuş olarak girmek için şimdiden hazırlığa başladığını belirten uzmanlar, merdiven altı yapılan işlemlere dikkat çekti.

Et ve yumurtayla güzelleşin

Saç Ekimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, sağlıklı beslenmenin saç sağlığı açısından faydalarını anlattı. Özellikle yumurtanın saçı beslediğini söyleyen Gülgör, tavuk eti, hindi eti gibi besinlerin de saçın protein ihtiyacı için sağlıklı besinler olduğunu ifade etti. Gülgör, çay ve kahvenin fazla tüketilmesinden kaçınarak, bol bol su içilmesini önerdi.

Merdiven altı estetiğe dikkat

bakımına dikkat edenlere uzmanlardan uyarı geldi: Tıpta prensip hastaya zarar vermemek. Merdiven altı her türlü bilinçli veya bilinçsiz zarar verirsiniz. Hekimler tarafından yetkili kişiler tarafından yapılan ameliyatlarda ise önce insanın zarar görmemesi prensip ve daha sonra istenilen güzelliği verilir

Parlak bir cilt için 5 kural

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için pahalı kremler kullanmanıza ya da mucize çözümler aramanıza lüzum yok. Aksine sağlıklı bir cilde sahip olmanın anahtarı, yaşam alışkanlıklarınıza bağlı. Parlak ve sağlıklı bir cilt için 5 basit adımı anlatan Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Selda Yıldırım'ın önerilerini uygulamak çok basit.

Gençlik kendi kanınızda saklı

Yan etki, acı olmadan gençleşmenin yolu PRP'den geçiyor. Üstelik bunun için sadece kendi kanınız kullanılıyor. Kendi kanınızla gençleşirken, cildinizdeki kök hücrelerinizin yenilenmesi de bu yöntem sayesinde gerçekleşiyor.

Doğru duşun kuralları

Herkes öyle ya da böyle duş alıyor. Peki duşu doğru aldığınızdan emin misiniz? Uzun duş yararlı mı zararlı mı? Cildinizi ve saçınızı nasıl korursunuz? Şampuan ve saç kremi nasıl uygulanmalı? Duşun da kuralları var...

Gençleştiren çorba

Kurban Bayramı ile birlikte et tüketimi artacak. Uzmanların verdiği günlük miktarı aşmadıkça kırmızı etin birden fazla faydası var. Özellikle, kemik suyundan yapılan çorbaların gençleştirdiğini söyleyen uzmanlar, "Cildin esnekliğini artıran kemik suyunu tüketmek gerek" diyor...

Tatil dönüşü cilt bakımı şart

Yaz aylarında kumsal, havuz, deniz keyfi derken maruz kalınan yoğun ultraviyole ışınları nedeniyle tatil dönüşü cilt bakımını ihmal etmemek gerekiyor.

Göz altı torbaları yaşlı gösteriyor

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, gözaltı torbalarının genelde genetik nedenlerle ortaya çıkan bir durum olduğunu söyledi. Atabay, bunun yaşlı gösterdiğini söyleyerek, istenmeyen bu görüntüden kurtulunabildiğini söyledi.

İnatçı kaşıntıya dikkat

Bir anda ortaya çıkabilen ve sebebi anlaşılmayan inatçı kaşıntılar vücudun bazı bölgelerinde bir alarm niteliği taşıyabiliyor. Özellikle uzun süre geçmeyen ve psikolojik problemlere bile yol açabilen bu kaşıntılar, genellikle safra yolları hastalıklarına işaret ediyor.

Cilt lekesi tedavisinin tam zamanı

Güneş lekeleri her yaz sonu pek çok insanın cildinde beliren ve estetik görüntüye gölge düşüren bir cilt problemi. Cilt lekelerinden kurtulmak ve canlanmış bir yüz derisiyle yazı uğurlamak mümkün.

Sütün saça inanılmaz faydası

Harika bir kalsiyum kaynağı olan sütün saça faydasını biliyor muydunuz? Saçlar için hem doğal düzleştirici hem de bakım kaynağı sütün faydalarını okuyunca inanamayabilirsiniz.

Doğal cilt bakımı isteyenlere güzel haber

Yumurta akı,yüksek kaliteli protein içeriği sayesinde cilt ve saç bakım maskelerine katmak için ideal ürünlerdendir. Yumurta beyazı yüz maskesi, pürüzsüz ve sıkı bir cilt için etkili bakım önerilerinden bir tanesi. İçerdiği amino asit ve ağır enzimler ile gözenekleri küçülten yumurta akı aynı zamanda cilde biriken kir ve yağları da derinlemesine temizler.

Işıldayan bir cilt için 6 kural

Sağlık ve Güzellik Uzmanı Sunny Shaper, kadın ve erkeklerin cilt bakımında nelere dikkat etmeleri gerektiğini açıkladı. Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanın 6 altın kuralını veren Shaper, herkese en başında dengeli bir yaşam öneriyor. Shaper'ın olmazsa olmaz güzellik kuralı ise cilt temizliği.

Ada çayını soda ile karıştırın

Güneş ışınlarının zararlı etkilerine maruz kalan cilt için çare bitkilerde bulunuyor. Evde rahatlıkla uygulanabilecek pratik bitkisel çözümler hem problemli ciltlerin hem de cildini güneşten korumak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Biyolog Tuğçe Ağba papatya çayının yenileyici ve rahatlatıcı özelliğini cilt için önerirken, ada çayının ise sodayla karıştırılarak cilde sıkıldığında cilt problemlerine iyi geldiğini söylüyor.

Az makyajla doğal görünümün sırrı

Yapmanız gereken çok kolay: En doğru malzemeyi bulup cildinize en uygun ürünleri seçmeniz. Tüm bunları yaparken de makyajınızı temizlemeyi ve cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Cildin dostu gül suyu

Kırışıklıklarla savaşan gül suyu, cilt tahrişlerini azaltıyor, sivilceleri tedavi ediyor, cildi nemlendiriyor... Bunun yanında aromaterapide de yeri olan gül suyu, kalp enerjisini uyarıyor, iç sükunu sağlıyor...

Bir buçuk saatte ışıl ışıl cilt

Cilt bakımını yirmili yaşlardan itibaren yapılmasını öneren Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, her ay bir kere detaylı cilt bakımını tavsiye etti. Makyaj, sigara, düzensiz beslenme gibi faktörlerin cildi erken yaşlandırdığını ifade eden Dr. Ertek, tüm cilt tiplerine uygun bakım önerilerinde bulundu.

Cildin güzellik sırrı bu maskede

Cilt Uzmanı Ayten Kodak, yaz aylarında güzel bir yüze kavuşmak isteyen kadınlar için çeşitli bitkisel yağlarla el edilen, her cilde uygun doğal yüz maskesinin tarifini açıkladı. Maskenin hem masrafsız, hem doğal olduğunu söyleyen Kodak, haftada iki kere bakımın yapılması gerektiğini söyledi.

Yüzünüzü bronzlaştırmayın

Dermatoloji Uzmanı Dr. Melda Demirtaşoğlu, yaz aylarında cildi korunmanın yollarını anlattı. Cildin erken yaşlanma, güneş lekesi etkilerinden dolayı yüzün bronzlaştırılmaması gerektiğini söyleyen Dr. Demirtaşoğlu, ayaklara da özel bakım yapılması gerektiğini belirtti.

Ergenlik sivilcesi başa bela

Profesyonel Kalıcı Makyaj Uzmanı ve Uzman Estetisyen Neslim Güngen, akne ve sivilce konusunda uyardı.Güngen, özellikle ergenlik döneminde baş gösteren ve zamanla gittikçe artan sivilcelerin kötü bir görünüşe neden olduğu için herkesin muzdarip olduğu bir sorun olduğunu söyledi. Güngen, sivilcelerden korumanın yollarını anlattı.

Sıcak hava hassas cilt düşmanı

Cildiye uzmanı Dr. Metin Oğuz, her yıl sıcağa bağlı cilt hastalıklarına rastladıklarını ama bu yıl kendilerine başvuran hasta sayısında önemli bir artış olduğunu vurguladı. Özellikle yaşlıların ve çocukların şikâyetlerinin arttığını ifade eden Oğuz, sıcağın sebep olduğu hastalıklar hakkında bilgiler vererek bunlardan korunma yollarını anlattı.

Bakımlı ellere kavuşmak kolay

Biçimiyle ve çizgileriyle üzerinde karakterimizin izlerini taşıyan ellerimiz,yoğun hareket yeteneğiyle ve çalışkanlığı nedeniyle geçen yılların izlerini doğal olarak üzerinde taşıyor. Çoğumuz bakımlı ellere sahip olmak istesek de bunun için özel bir çaba göstermeyiz. Oysa el bakımı da aynı yüz bakımı gibi insanın öz güvenini pekiştirmesi için gerekli.

Güneşlenerek hızlı yaşlanın

Kocaeli Üniversitesi'inden Prof. Dr. Dilek Bayramgürler, güneş ışınlarının deri için genetik özelliklerden sonra bilinen en güçlü yaşlandırıcı faktör olduğunu söyledi. Güneşin içerdiği ışınların ciltte D vitamini üretimine yol açtığını belirten Prof. Dr. Bayramgürler, güneş ışınlarının yararlarından maksimum düzeyde faydalanıp zararlarından kaçınılması gerektiğini kaydetti.

Şimdi incelme zamanı

Bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağlarınıza günlük yaşamı etkilemeyen ameliyatsız, ağrısız bir şekilde veda edebilirsiniz. Teknoloji bu alanda en iyi yardımcınız olabilir...

Lamina ile daha genç bir gülüş

İlerleyen yaşla beraber dişlerin şekli, rengi ve kalitesinde değişlikler meydana geliyor. Dişlerdeki aşınmalar, çatlamalar ağız çevresindeki dokularda sarkmalara ve çökük bir görüntüye neden oluyor. Üstelik bu estetik kusurlar bireylerin hem kariyerini ve hem de özel hayatını olumsuz yönde etkiliyor.

Bronzlaştıran içecek

Yazı bronz bir tenle geçirmek isteyenler, güneş yağları, güneş kremleri, hangi saatte güneşlenmeleri gerektiğine dair birçok bilgi araştırıyor. Fakat bronzlaşma sadece bunlarla ilgili değil...

Güneşte yapılan en sık hatalar

Güneş koruyucuları plajda sürmek… Rastgele bir ürün seçmek… Ayak ve kulakları ihmal etmek… Bu alışkanlıklarımız güneşten korunduğumuzu düşünerek yaptığımız hatalardan sadece birkaçı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.