15 Temmuz Darbe Girişimi Röportaj

Röportaj

216
sn.
15
Bizde iman var Türk’ü kimse yenemez
OYNAT 04:19
Akıncılar Hava Üssü
Bizde iman var Türk’ü kimse yenemez
R.Y.K. : Mustafa Zorova Röportaj Yapılan Kişi
04:19
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda hainler hainlerin açtığı ateş sonucu yaralanan 70 yaşındaki Mustafa Zorova, "Türk'ü, bizi kimse yenemez, bize kurşun falan tesir etmez. Bizde bu iman oldukça bizi kimse yenemez." dedi.
Tanklara tek başına direnen kadın
OYNAT 04:26
15 Temmuz Şehitler Köprüsü
Tanklara tek başına direnen kadın
R.Y.K. : Safiye Bayat Röportaj Yapılan Kişi
04:26
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Şehitler Köprüsü’nde hainlere karşı duran ancak açılan ateş sonucu yaralanan Safiye Bayat, “Erkekler gitse öldürebilirler ancak bir bayan olursa en fazla korkutabilirler’ diye düşündüm ancak hainlerin komutanı yüzüme silahı dayadı. Ancak onlara 'beni korkutamazsınız' dedim" ifadeleri ile o gece yaşadıklarını anlattı.
Besmelemi çekip yola çıktım
OYNAT 03:59
Kısıklı Cumhubaşkanlığı Konutu
Besmelemi çekip yola çıktım
R.Y.K. : Sabri Ünal Röportaj Yapılan Kişi
03:59
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Üsküdar’da hainlerin tankları üstüne sürerek ezdiği Sabri Ünal, "Ben yola çıkarken besmelemi çektim, şehadetimi getirdim. Nasipte, kaderde ne varsa deyip yola çıktım" dedi.
Kamyonla darbe nöbetine
OYNAT 02:44
Taksim Meydanı
Kamyonla darbe nöbetine
R.Y.K. : Şerife Boz Röportaj Yapılan Kişi
02:44
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde darbecilere karşı duran ve ertesi gün demokrasi nöbeti için kamyonu ile mahalleliyi Taksim'e taşıyan Şerife Boz, “Devletim, milletim ve çocuklarımın geleceği için canla başla mücadele ederek tankların olduğu yere kadar gittim” dedi.
5 dakikada tank kullanmayı öğrendi
OYNAT 01:41
E-5 Göztepe
5 dakikada tank kullanmayı öğrendi
R.Y.K. : Mehmet Köse Röportaj Yapılan Kişi
01:41
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hain askerlerin elinden vatandaşlar tarafından ele geçirilen ve Göztepe'de E-5 karayolu üzerinde kalan tankı kullanmayı 5 dakika da öğrenen İBB’de görevli şoför Mehmet Köse, “Daha önce tankı ancak dışarıdan gördüm. ancak hiç tereddüt etmedim. Normal bir araç gibi sürmeyi denedim ve başardım Allah'ın izni ile” dedi.
Bu kalkışma değil silahlı bir darbe girişimidir
OYNAT 00:04:36
Bu kalkışma değil silahlı bir darbe girişimidir
R.Y.K. : Recep Tayyip Erdoğan Röportaj Yapılan Kişi
00:04:36
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimin ardından İngiliz basın kuruluşu Reutres’e yaşanan süreci değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Buna artık kalkışma demiyorum. Bu bir silahlı darbe girişimidir. Bu 24 saatlik durum değildir. Bunun muhakkak gerisi var” dedi. Erdoğan Batılı basın mensuplarının soruları doğrultusunda hain darbe girişimi sonrasında alınan OHAL kararının da uzatılabileceğini vurguladı.
Baba Halisdemir: Vatana yetiştirdim vatana verdim
OYNAT 02:03
Özel Kuvvetler Komutanlığı
Baba Halisdemir: Vatana yetiştirdim vatana verdim
R.Y.K. : Hasan Hüseyin Halisdemir Röportaj Yapılan Kişi
02:03
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimin seyrini değiştiren isim Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, kahraman oğlu için “Vatana yetiştirdim, vatana verdim” dedi.
Cumhurbaşkanı alnından öptü 'Ayağa kalk' dedi
OYNAT 02:13
Atatürk Havalimanı
Cumhurbaşkanı alnından öptü 'Ayağa kalk' dedi
R.Y.K. : Ahmet Onay Röportaj Yapılan Kişi
02:13
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı'nda hainler tarafından alçak uçuşlardan sığınacak yer arayan Ahmet Onay başına ceketini sararak VIP’ye girdiği anda yaralandı. Onay, “Yaşımız küçük, darbeyi bilmiyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine ‘Bize eğilmek yakışmaz. Ayağa kalk’ dediğini söyledi.
Tankın altına yattı
OYNAT 02:41
Atatürk Havalimanı
Tankın altına yattı
R.Y.K. : Metin Doğan Röportaj Yapılan Kişi
02:41
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı'nda tankın önüne yatan Metin Doğan, “İnanıyorum ki bu milletin kadın-erkek her bir ferdi bu hareketi yapacak karakterdedir” dedi.
'Oğlumun kanıyla ıslanan bayrağı yıkatmam'
OYNAT 01:59
Borsa İstanbul
'Oğlumun kanıyla ıslanan bayrağı yıkatmam'
R.Y.K. : Turan Satır Röportaj Yapılan Kişi
01:59
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Borsa İstanbul’un önünde hainlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Fatih Satır’ın babası Turan Satır, “Değil ben, Türk milleti yıkılmayacak. İslamiyet yıkılmayacak” dedi.
O gece sanki uçtum
OYNAT 01:38
Atatürk Havalimanı
O gece sanki uçtum
R.Y.K. : Hacı Akkaya Röportaj Yapılan Kişi
01:38
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı’ndaki hainleri durdurmak amacıyla, bir bacağı sakat olmasına rağmen 8 kilometre yürüyen Hacı Akkaya O gece için “Dirildim. Ben bazen evden camiye gidemiyorum. O gün sanki uçuyordum" dedi.
O anki güçle tankı devirebilirdik
OYNAT 01:57
Atatürk Havalimanı
O anki güçle tankı devirebilirdik
R.Y.K. : Yaşar Koç Röportaj Yapılan Kişi
01:57
FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı’nda hainler tarafından yaralanan Yaşar Koç, “Tankın kapağını açmaları için çok mücadele verdik. Bir arkadaşı egzozu kapatmak üzere görevlendirdim. Tankı motoru olduğu yerde boğulacak. 10 arkadaş tırnağımızla tutabildiğimiz yerden medet umduk” dedi.