• Tarihe göre sırala

Erdoğan mezuniyet töreninde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde konuşuyor. İngiltere'de 22 kişi hayatını kaybettiği terör saldırısını kınayan Cumhurbaşkanı, "İngiltere devleti ve İngilizlerin yanındayız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Kararlı mücadelemiz devam edecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İngiltere'de 22 vatandaşın hayatını kaybettiği terörist saldırıyı kınadı. Kalın, "Türkiye ve Birleşik Krallık terörizme karşı ortak ve kararlı mücadelesine devam edecektir" dedi.

ABD'li bakana 'Türk şiddeti' cevabı

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın 'Türk şiddeti' ifadelerine 'vahşi batı' hatırlatması ile cevap verdi. FETÖ ile mücadelede önemli mesajlar veren Bahçeli "Kripto damarın kesilip atılması, kendisini emniyete almış FETÖ'nün siyasi ayağının darmadağın edilmesi milli bir seferberlik ruhu ile ele alınmalıdır" dedi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan İngiltere için ortaklık vurgusu

İngiltere'nin Manchester kentinde dün gece 22 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıyı kınayan Dışişleri Bakanlığı, "Teröre karşı müttefikimiz Birleşik Krallık'la birlikte mücadelemizi omuz omuza sürdürmeye devam edeceğiz" açıklaması yaptı.

'Bu fotoğraf sadece fotoğraftan ibaret değil'

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Akif Emre köşesinde ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini analiz etti. Ali Saydam, İsmail Kılıçarslan, Hasan Öztürk ve Hatice Karahan da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Endülüs’te başardıkyine başarabiliriz

Uluslararası Dini Araştırmalar ve Küresel Barış Sempozyumu sona erdi. Sempozyuma katılan akademisyenler İspanya’dan hem Doğu’ya hem de Batı’ya seslendi: “İslam farklılıkların bir arada yaşandığı bir din. Endülüs’te başardık yine başarabiliriz.”

Bunlaryoldan sapmış

Dinler tarihi ve din-medeniyet ilişkisiyle ilgili uluslararası alanda sayısız kitap ve makaleleri yayımlanan ve pek çok kez FETÖ toplantılarına katılan Prof. Dr. David J. Goa, FETÖ’nün tarih boyunca insanları araç olarak kullanan sapkın Hristiyan gruplardan biri olduğunu söyledi.

Rusya ile tümengeller kalktı

Başbakan Binali Yıldırım, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın (KEİ) 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi için İstanbul’a gelen Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev ile görüştü.

Türkiyefobi oluşturdular

ABD’nin Massachusetts eyaletinde doğan ve babası Türk olan Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı Yard. Doç. Dr. Kemal Enz Argon da çeşitli açıklamalarda bulundu.

İlk kez Türkiye’de

12 üye ülkeden cumhurbaşkanı, başbakan veya bakan düzeyinde katılımla başlayan Karadeniz Ekonomik İşbirliği 25. Kuruluş Ylıdönümü Zirvesi’nde Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos da yer aldı.

Yakın işbirliğine uzak durmayalım

KEİ Zirvesi’nde konuşan Başbakan Yıldırım, KEİ ülkeleri arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin bölgenin ve birliğin geleceği için çok önemli bir adım olacağını söyledi. Yıldırım, “Hiçbir zaman yakın işbirliğine uzak durmamalıyız” dedi.

Barış, istikrar, refah

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ev sahipliğini yaptığı KEİ 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesi’nde, “İçinde bulunduğumuz hassas Karadeniz coğrafyasının barış, istikrar ve refah içinde kalkınması hepimizin ortak amacı olmalı” mesajı verdi. Erdoğan, “Bölgemizin geleceği için ihtiyaç duyulan siyasi, ekonomik, insani tüm projelerin hayata geçirilmesi konusunda üzerimize düşenleri yapmaya hazırız” dedi.

Erdoğan'dan madalya kazanan sporculara tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4. İslami Dayanışma Oyunları'nda altın madalya kazanan sporcuları tebrik etti.

Başbakan Yıldırım Gürcistan'da

Başbakan Binali Yıldırım, özel uçak "ANA" ile TSİ 20.20'de Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e gitti. Yıldırım, Türkiye-Gürcistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi'nin 2'nci toplantısına katılacak.

TSK'dan Kandil'e hava harekatı

Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesine düzenlenen hava harekatında ilk tespitlere göre, 4 terörist etkisiz hale getirildi, iki silah mevzisi imha edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cevdet Sunay mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5.cumhurbaşkanı Sunay'ın vefat yıl dönümü nedeniyle mesaj yolladı.

Başbakan Yıldırım Rusya ile kaldırılan yasakları açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, Gürcistan ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Bakü-Tifls-Kars demiryolu projesinde bu yıl bitmeden trenlerin raylara ineceğini söyleyen Yıldırım, Medvedev ile görüşmesi sonrası normalleşme süreci için bir adım daha atıldığını belirtti.

ABD Büyükelçisi Dışişleri'ne çağrıldı

ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington ziyareti sırasında Büyükelçilik konutu önündeki arbede ile ilgili olarak Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermeni temsilcinin sözlerine tepki

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın 25. Kuruluş Yıldönümü Zirvesinde konuşan Ermenistan temsilcisinin 'Karabağ' ile ilgili sözlerine oturuma başkanlık eden Cumhurbaşkanı Erdoğan sert tepki gösterdi.

'Medeniyet varedici, uygarlık yokedicidir'

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Yusuf Kaplan köşesinde medeniyet tasavvuru çizdi. Mehmet Acet, Aydın Ünal, Fatma Barbarosoğlu ve Süleyman Seyfi Öğün de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İlk kez bir Yunan Cumhurbaşkanı Türkiye’de

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın 25’inci Kuruluş Yıl Dönümü Zirvesi’ne katılmak üzere bugün İstanbul’a gelecek.

Çılgın dostluk

Başbakan Yıldırım, geçtiğimiz yıl 22 Mayıs’ta yapılan olağanüstü kongeyle Ahmet Davutoğlu’dan aldığı Genel Başkanlık görevini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a devretti.

Coşkulu başlangıç

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci dönemini başlatan ve ana teması 'Yeni Atılım Dönemi' olan kongrede tarihi anlar yaşandı. Kongre salonu sabah saatlerinden itibaren dolmaya başladı. “Bitmeyen Sevda” isimli AK Parti’nin kuruluşu ve kurucu lideri Erdoğan’ı anlatan film izletildi. Salon ‘Dombıra' şarkısı ile coştu.

Evet nerede kalmıştık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. Olağanüstü Kongre’de 1414 oyla yeniden AK Parti Genel Başkanlığı’na seçildi. Salonu dolduran partilileri, “Evet, nerede kalmıştık” diyerek selamlayan Erdoğan, “Bugün bir kez daha besmelemizi çekiyor, Fatihamızı okuyor, daha büyük hedefler için, daha çok çalışmak üzere yeni bir başlangıç yapıyoruz” dedi.

‘A Takımı’ yenilendi

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinde büyük değişim yaşandı. 31 isim yerini korurken, 19 isim yenilendi.

Vuslat günü

Kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce kürsüye çıkan Başbakan Yıldırım, “Bugün günlerden vuslat. Özlenen, beklenen an geldi. Liderimiz yeniden aramızda” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fenerbahçe'ye tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Euroleague finalinde Yunan temsilcisi Olympiakos'u 80-64 mağlup ederek, Avrupa şampiyonu olan Fenerbahçe'yi tebrik etti.

BBP Genel Başkanı Destici, Erdoğan'ı tebrik etti

Destici, AK Parti Genel Başkanlığı'na seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla arayarak, tebrik etti.

'Yeni Türkiye'yi inşa dönemine giriyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşte şimdi, tam 998 gün sonra yine aynı solanda, "EVET... NEREDE KALMIŞTIK..." diyerek, yeniden bir aradayız. Şimdi, Milletimizle birlikte Yeni Türkiye'yi inşa dönemine giriyoruz" dedi.

AK Parti MKYK'nın en genç ismi belli oldu

AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Merkez Karar ve Yönetim Kurulu da belli oldu. Listeni en genç ismi olarak Marmara Üniversitesi'nde öğrenci olan Rümeysa Kadak oldu.

Erdoğan yeniden AK Parti Genel Başkanlığı'na seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 998 gün aradan sonra yeniden genel başkanlığa seçildi. Erdoğan ilk mesajında yeni dönem için "Her alanda sıçrama dönemi olacaktır. Bunun için kaybedecek zamanımız yoktur" dedi.

AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi'nde oylama sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tek genel başkan adayı olduğu AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde oy verme işlemi sona erdi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.