15 Temmuz Darbe Girişimi Mustafa Cambaz

Mustafa Cambaz

15 Temmuz işgal girişimi gecesi meydanlara inenler arasında Yeni Şafak çalışanı Mustafa Cambaz da vardı. Kendisi Batı Trakya Türklerindendi. Zamanın yıldırıcı Yunan politikalarına karşı idealist bir mücadele veren Cambaz, "Yunan'a askerlik yapmam!" diyerek Gümülcine'deki köyünü terk edip asker kaçağı olarak İstanbul'a geldi. O dönemler İstanbul'da Semra Hanım ile evliydi ve tek evladı olan Alpaslan 8 aylıktı.

Önce Zeytinburnu'nda oturan Cambaz ailesi son 10 yılda 3 defa ev değiştirdi ve bu evlerin 3'ü de Çengelköy'deydi. Mustafa Cambaz, tam bir İstanbul aşığıydı ve ikamet olarak da Çengelköy'ü çok sevmişti. Nitekim Cambaz, 4. ve son kez yine Çengelköy'e taşınmıştı. Çengelköy mezarlığına...

Son evlerine taşınalı tam 1 ay olmuştu. 1 ayda anca yerleştikleri eve tam halıları sermiş, artık rahatça oturacaklardı ki 15 Temmuz yaşandı. Oğlu Alpaslan o süreci şöyle ifade etmişti: "Biz annemle evi derleyip toplarken babam balkondan sürekli Boğaz'ı izliyordu. "Dokunmayın, ben düzenleyeceğim" dediği kitaplarını bile biz yerleştirdik raflara, eli kolu gitmemişti hiçbir şeye. Meğer biz annemle taziye evini hazırlıyormuşuz, o da son günlerini birikmiş yorgunluğunu atarak geçiriyormuş."

“Başkomutan Erdoğan'ın isteği ve emriyle sokağa çıkıyoruz”

Mustafa Cambaz, 15 Temmuz akşamı arkadaşlarıyla Çengelköy'de oturuyordu. Eve döndüğünde oğlu Beylerbeyi'nde askerlerin yol kestiğini, bir şeyler olduğunu söyledi ve bunun üzerine konuşup tartıştılar. Mustafa Cambaz başta ciddiye almadı olanları, bunu da arkadaşlarını arayarak “Abi yanımızda darbe oluyormuş haberimiz yok” ifadeleriyle dile getirdi.

Daha sonra televizyondan izledikleri üzerine işin ciddiyetini anladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Meydanlara inin" çağrısının hemen ardından sosyal medya hesabından “Kalkışmayı yapanlar kalktıkları gibi oturamamalı. Hatta hiç oturamamalı. Başkomutan Erdoğan’ın isteği ve emriyle sokağa çıkıyoruz” yazarak dışarı çıktı.

Millet için şehadet şerbeti içmek: Mustafa Cambaz'ın hikayesi
OYNAT 00:06:18
Millet için şehadet şerbeti içmek: Mustafa Cambaz'ın hikayesi
Yeni Şafak
Yenişafak ailesinin kıymetli abisi ve emektarı Mustafa Cambaz, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı vatanını savunurken şehit oldu. Yenişafak.com, Şehit Mustafa Cambaz'ın Çengelköy'deki evini ziyaret etti ve oğlu Alparslan Cambaz ile konuştu.

İki G3 mermisi göğsüne saplandı

Cambaz, darbecilerin ele geçirmeye çalıştığı Çengelköy Polis Karakolu'nun önüne gitti. Darbeciler karakolu savunmaya gelen vatandaşların üzerine ateş açtığında en ön saflardaydı. Saklandığı duvarın yanından oğlunu aradı. Oğlu Alpaslan o anları şöyle anlattı:

"Babam on, on beş dakika sonra bana telefon açtı. "Asker karakolu bastı, halka ateş ediyorlar" dedi. Ben tabii nasıl olur diye kavramaya çalışıyorum, o sırada arkadan silah sesleri geliyor. "Sen neredesin?" dedim. "Duvarın dibindeyim" dedi. "Ani hareketler yapma" dedim. Onu tanıyan bilir. Ani hareketler yapar, fevridir... Telefon kesildi bir müddet sonra. Bende tabi film koptu.

İçeri gittim hemen abdestimi aldım. Bir tane tişörtüm var "O'ndan geldik O'na gideceğiz" ayeti yazıyor üzerinde, onu giydim. Evde silah olsa silah alacağım yanıma. Çakı aldım bir tane… Akla bak! O an zaten sopa mı çakı mı ne geçerse artık… Çengelköy'e bir indim ki hareket etmek mümkün değil. Öyle bir yoğun atış var ki... Sağdan gidin sağdan gidin diye bağırıyorlar… Sağa sola bakıyorum insanlar vuruluyor, vurulanları taşıyorlar… Her taşınana babam mı değil mi diye bakıyorum."

Alpaslan, bütün çabalamalarına rağmen babasını bulamadı ve yaklaşık 1,5 saat kadar orada kaldıktan sonra evde döndü. Annesi evde tek kalmıştı çünkü, hali haraptı. Bir yandan da durmadan babasının telefonunu arıyor fakat açan olmuyordu. Sonunda çalan telefonu Çengelköy'deki hastaneden bir görevli açtı ve ona babasının yaralı olarak başka bir hastaneye götürüldüğünü söyledi. "Ya Ümraniye Devlet Hastanesi ya da Haydarpaşa Numune" demişti telefondaki ses. Alpaslan, annesini de alıp Ümraniye Devlet hastanesine koştu. O anları da verdiği röportajda şöyle anlattı:

"Ümraniye Devlet Hastanesine gittik, Numune'de bir abimiz vardı zaten. Onu arayıp, bakar mısın dedim. O babama ulaşamadı. Bu arada babam haymatlos, yani kimliği yok. 30 yıldır evli, 25 yaşında çocuğu var ama kimliği yok… Yani bu adam nasıl yaşadı şimdiye kadar kimse inanmaz anlatsam… Hastane girişindeki listede adını görememiş olmamı buna bağladım.

Öğrendiğime göre morgda biri yatıyordu, bir de yoğun bakımda insanlar vardı. Morgdakine benim bir abim girdi, geldiğinde "O değil" dedi. Fakat beni kendine inandıramadı. Herkes yarım yamalak bir şeyler söylüyordu. Oyalıyorlardı bizi. Ama gerçekten morgdaki o değilmiş. Sabah 5:30 civarı yoğun bakımdan cansız bedenini çıkardılar."

Cambaz, şehit olmasına rağmen bir müddet yoğun bakımda tutulmuştu. Oğlu, onun şehadetini sosyal medya hesabından şöyle duyurdu: "Şehide en yakışan yerinden vurulmuş. Göğsünden. İki kurşunla. İnşallah ben de bir şehit evladıyım."

Haber tüm sevenleri arasında yayıldı. Herkes tanırdı onu, kediler dahil... Bahçede beslediği kedilerden birinin o güne kadar hiç yapmadığı bir şeyi yaparak gazete binasına girip Cambaz'ın çalıştığı katta gezinmeye başladığını görenler oldu.

"Hiç kimse onu somurturken görmedi"

Çalışma arkadaşımız Cambaz'ın cenazesi, Topkapı Albayrak Holding binasına getirildi, mesai arkadaşlarından helallik alındı. Merkez binasında gerçekleştirilen törene Albayrak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, İcra Kurulu Başkanı Mustafa Albayrak, Albayrak Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Nuri, Muzaffer ve Kazım Albayrak, Albayrak Grubu Üst Yöneticisi Ömer Bolat katıldı. Ayrıca Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, yazarlarımızdan Salih Tuna, Mehmet Şeker, Ayşe Böbürler, Fatma Barbarosoğlu, Özlem Albayrak, Yeni Şafak eski Genel Yayın Yönetmeni ve Karar Gazetesi yazarı Mustafa Karaalioğlu da bulundu. Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu, Star Gazetesi yazarı Halime Kökçe, Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş de törende bulunan isimler arasındaydı.

Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, peygamberlikten sonra en yüksek makamın şehitlik olduğunu belirterek, "Bu kardeşimiz için söylenecek çok fazla şey yok. Yüksek bir makam olan şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bundan sonra üzerimize düşen her şeyi yapacağız" ifadelerini kullandı.

Gazetenin yazarı Mehmet Şeker, yapılan programda "Mustafa aleyhinde konuşan veya "O bana yanlış yaptı" diyen hiç kimseye rastlayamazsınız. Mustafa, İstanbul'a okumak için Gümülcine'den geldi. Yunan toprakları için askerlik yapmayan, geçici bir kimlikle (ikamet belgesi) Türkiye'de yaşayan Mustafa çok sevdiği bu topraklar için darbecilerden iki kurşun yedi ve şehit oldu. Çok sevdiği toprağa hepimizden önce gitti" dedi.

Yeni Şafak şehidini uğurladı
21 FOTOĞRAF
Çalışma arkadaşımız Cambaz'ın cenazesi, Topkapı Albayrak Holding binasına getirildi.

Çalışma arkadaşımız Cambaz'ın cenazesi, Topkapı Albayrak Holding binasına getirildi.

Şehidimizin naaşı Albayrak Holding binası önündeki tören alanına getirildi.

Şehidimizin naaşı Albayrak Holding binası önündeki tören alanına getirildi.

Şehit Mustafa Cambaz için Kur'an okundu.

Şehit Mustafa Cambaz için Kur'an okundu.

Çalışma arkadaşları Cambaz için dua etti.

Çalışma arkadaşları Cambaz için dua etti.

.

.

Cambaz'ın çalışma arkadaşları tören esnasında fenalaşan şehidin eşini sakinleştirmeye çalıştı.

Cambaz'ın çalışma arkadaşları tören esnasında fenalaşan şehidin eşini sakinleştirmeye çalıştı.

Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, peygamberlikten sonra en yüksek makamın şehitlik olduğunu belirterek,

Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, peygamberlikten sonra en yüksek makamın şehitlik olduğunu belirterek, "Bu kardeşimiz için söylenecek çok fazla şey yok. Yüksek bir makam olan şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bundan sonra üzerimize düşen her şeyi yapacağız" ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak Haber Müdürü Recep Yeter

Yeni Şafak Haber Müdürü Recep Yeter "Şehadet şerbeti içerken bile hala tebessüm ediyordur. Ömründe bir kere bile somurtmadı. Hiç kimse onu somurturken görmedi. Hep güldü, hep güldürdü. Çok sevdiği iki şey vardı. Biri kedileri, diğeri ise Türkiye'nin 81 ilindeki camilerin fotoğraflarını çekmekti. Sevgi ve hoşgörü masalını uyduranlar, Mustafa'yı tanımış olsalardı nasıl bir yalanla yaşadıklarını anlarlardı" diye konuştu.

Gazetenin yazarı Mehmet Şeker, yapılan programda

Gazetenin yazarı Mehmet Şeker, yapılan programda "Mustafa aleyhinde konuşan veya 'O bana yanlış yaptı' diyen hiç kimseye rastlayamazsınız. Mustafa, İstanbul'a okumak için Gümülcine'den geldi. Yunan toprakları için askerlik yapmayan, geçici bir kimlikle (ikamet belgesi) Türkiye'de yaşayan Mustafa çok sevdiği bu topraklar için darbecilerden iki kurşun yedi ve şehit oldu. Çok sevdiği toprağa hepimizden önce gitti" dedi.

Merkez binasında gerçekleştirilen törene Albayrak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, İcra Kurulu Başkanı Mustafa Albayrak, Albayrak Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Nuri, Muzaffer ve Kazım Albayrak, Albayrak Grubu Üst Yöneticisi Ömer Bolat katıldı. Ayrıca Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, yazarlarımızdan Salih Tuna, Mehmet Şeker, Ayşe Böbürler, Fatma Barbarosoğlu, Özlem Albayrak, Yeni Şafak eski Genel Yayın Yönetmeni ve Karar Gazetesi yazarı Mustafa Karaalioğlu da bulundu. Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu, Star Gazetesi yazarı Halime Kökçe, Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş de törende bulunan isimler arasında dikkat çekti.

Merkez binasında gerçekleştirilen törene Albayrak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, İcra Kurulu Başkanı Mustafa Albayrak, Albayrak Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Nuri, Muzaffer ve Kazım Albayrak, Albayrak Grubu Üst Yöneticisi Ömer Bolat katıldı. Ayrıca Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, yazarlarımızdan Salih Tuna, Mehmet Şeker, Ayşe Böbürler, Fatma Barbarosoğlu, Özlem Albayrak, Yeni Şafak eski Genel Yayın Yönetmeni ve Karar Gazetesi yazarı Mustafa Karaalioğlu da bulundu. Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu, Star Gazetesi yazarı Halime Kökçe, Habertürk TV Genel Müdürü Veyis Ateş de törende bulunan isimler arasında dikkat çekti.

Helallik alınmasının ardından Cambaz'ın cenazesi dua ve tekbirler eşliğinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'ne götürüldü.

Helallik alınmasının ardından Cambaz'ın cenazesi dua ve tekbirler eşliğinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'ne götürüldü.

Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, şehidin tabutunu cenaze aracına yüklüyor.

Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, şehidin tabutunu cenaze aracına yüklüyor.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bakanlar, milletvekilleri, mesai arkadaşları, yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bakanlar, milletvekilleri, mesai arkadaşları, yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

15 Temmuz şehitleri Mustafa Cambaz, Erol Olçok ve Abdullah Tayyip Olçok'un cenaze namazı Marmara İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılındı.

15 Temmuz şehitleri Mustafa Cambaz, Erol Olçok ve Abdullah Tayyip Olçok'un cenaze namazı Marmara İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılındı.

Cenaze namazından önce konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan göz yaşlarını tutamadı.

Cenaze namazından önce konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan göz yaşlarını tutamadı.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bakanlar, milletvekilleri, mesai arkadaşları, yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bakanlar, milletvekilleri, mesai arkadaşları, yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Albayrak Holding yönetim kurulu ve Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül cenaze namazına katıldı.

Albayrak Holding yönetim kurulu ve Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül cenaze namazına katıldı.

Burada kılınan cenaze namazının ardından Cambaz'ın naaşı Çengelköy Mezarlığına defnedildi.

Burada kılınan cenaze namazının ardından Cambaz'ın naaşı Çengelköy Mezarlığına defnedildi.

Cambaz'ın naaşı Çengelköy Mezarlığına defnedildi. Şehidin eşi, oğlu ve mesai arkadaşları kabri başında derin üzüntü yaşadı.

Cambaz'ın naaşı Çengelköy Mezarlığına defnedildi. Şehidin eşi, oğlu ve mesai arkadaşları kabri başında derin üzüntü yaşadı.

Çalışma arkadaşları şehidin babasına taziye dileklerini iletti.

Çalışma arkadaşları şehidin babasına taziye dileklerini iletti.

Çalışma arkadaşları şehidin babasına taziye dileklerini iletti.

Çalışma arkadaşları şehidin babasına taziye dileklerini iletti.

Yeni Şafak şehidini uğurladı
FETÖ'cü hainlerin kalkıştığı darbe girişimini Çengelköy'deki evinde öğrenen Mustafa Cambaz, "Başkomutan'ın emri ve isteği" diyerek sokağa çıktı. Cuntacıların tuttuğu Çengelköy Karakoluna giden Cambaz, hain kurşunların hedefi olarak şehit düştü. Cambaz için Yeni Şafak binasında tören düzenlenerek çalışma arkadaşlarından helallik alındı. Şehidin cenazesi, Altunizade'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı namazın ardından Çengelköy Mezarlığında toprağa verildi.

Yeni Şafak Haber Müdürü Recep Yeter "Şehadet şerbeti içerken bile hala tebessüm ediyordur. Ömründe bir kere bile somurtmadı. Hiç kimse onu somurturken görmedi. Hep güldü, hep güldürdü. Çok sevdiği iki şey vardı. Biri kedileri, diğeri ise Türkiye'nin 81 ilindeki camilerin fotoğraflarını çekmekti. Sevgi ve hoşgörü masalını uyduranlar, Mustafa'yı tanımış olsalardı nasıl bir yalanla yaşadıklarını anlarlardı" diye konuştu.

Helallik alınmasının ardından Cambaz'ın cenazesi dua ve tekbirler eşliğinde Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camisi'ne götürüldü. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bakanlar, milletvekilleri, mesai arkadaşları, yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Burada kılınan cenaze namazının ardından Cambaz'ın naaşı Çengelköy Mezarlığına defnedildi.

Erol Olçok ve Mustafa Cambaz'ın cenazesinde gözyaşlarını tutamadı
OYNAT 00:02:21
Erol Olçok ve Mustafa Cambaz'ın cenazesinde gözyaşlarını tutamadı
Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişiminde hayatını kaybeden yakın arkadaşı Erol Olçak, oğlu Abdullah Olçak ve Yeni Şafak Gazetesi foto muhabiri Mustafa Cambaz'ın cenaze törenine katıldı. Erdoğan, törende yaptığı konuşma sırasında gözyaşlarına hakim olamadı, konuşmasını erken bitirdi.

Türkiye'deki bütün ulu camilerin fotoğraflarını çeken tek sanatçıydı

Mustafa Cambaz, kayıt fotoğrafçısıydı. www.mustafacambaz.com adlı internet sitesinde binlerce fotoğraf ve alt bilgilerden oluşan büyükçe bir arşivi bulunuyor. Bu arşivi herkesin kullanımına ücretsiz olarak açmıştı. Ağırlıklı olarak tarihi yapıları fotoğraflamış, pek çok araştırmacıya, sanat tarihi öğrencilerine gönüllü olarak katkıda bulunmuştu. Şehadetinden tam 1 ay evvel de en büyük hayalini gerçekleştirerek Türkiye'deki tüm ulu camilerin fotoğraflarını tek bir kitapta toplamıştı. Cumhuriyet tarihinde bir ilk olan bu çalışma, Türkiye Ulu Camileri adıyla Başbakanlık Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca basıldı. Cambaz, şehit düştükten sonra Türk vatandaşlığına alındı. Cambaz'ın hatırasını yaşatmak isteyen İETT, çalıştığı Yeni Şafak binası yakınındaki Topkapı Metrobüs durağının ismini Şehit Mustafa Cambaz olarak değiştirdi.

Türkiye'nin ulu camileri
12 FOTOĞRAF
Mustafa Cambaz, Başbakanlık Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca Türkiye'deki bütün ulu camilerin fotoğraflarını çeken tek sanatçıydı.

Mustafa Cambaz, Başbakanlık Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca Türkiye'deki bütün ulu camilerin fotoğraflarını çeken tek sanatçıydı.

Kayıt fotoğrafçısı ve tarih yazarı Cambaz Türkiye'deki Ulu Cami'lerin her köşesini fotoğraflamıştı. (Bursa Ulucami)

Kayıt fotoğrafçısı ve tarih yazarı Cambaz Türkiye'deki Ulu Cami'lerin her köşesini fotoğraflamıştı. (Bursa Ulucami)

Ayrıca gittiği ve fotoğraflarını çektiği 118 Ulu Cami'nin fotoğraflarını da bir albümde toplayarak şehit düşmeden bir ay önce yayınlamıştı. (Edirne Eski Cami)

Ayrıca gittiği ve fotoğraflarını çektiği 118 Ulu Cami'nin fotoğraflarını da bir albümde toplayarak şehit düşmeden bir ay önce yayınlamıştı. (Edirne Eski Cami)

Cambaz, şehit düştükten sonra Türk vatandaşlığına alındı. (Erzurum Ulu Cami)

Cambaz, şehit düştükten sonra Türk vatandaşlığına alındı. (Erzurum Ulu Cami)

Malatya Ulu Cami Kubbesi

Malatya Ulu Cami Kubbesi

Mardin Ulu Cami

Mardin Ulu Cami

Kahramanmaraş Ulu Cami

Kahramanmaraş Ulu Cami

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası

Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası

Cizre ulu camii

Cizre ulu camii

.

.

.

.

Türkiye'nin ulu camileri
Mustafa Cambaz, Başbakanlık Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca Türkiye'deki bütün ulu camilerin fotoğraflarını çeken tek sanatçıydı. Kayıt fotoğrafçısı ve tarih yazarı Cambaz Türkiye'deki Ulu Cami'lerin her köşesini fotoğraflamıştı.

Cumhurbaşkanı Yeni Şafak Şehidi Cambaz'ın ailesini ziyaret etti
3 FOTOĞRAF
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan'ın da eşlik ettiği ziyarette Mustafa Cambaz ailesine tekrar taziye dileyip bayramlarını kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan'ın da eşlik ettiği ziyarette Mustafa Cambaz ailesine tekrar taziye dileyip bayramlarını kutladı.

Şehit Mustafa Cambaz'ın oğlu Alparslan Cambaz da babasının 'Türkiye Ulu Camileri' kitabı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verdi.

Şehit Mustafa Cambaz'ın oğlu Alparslan Cambaz da babasının 'Türkiye Ulu Camileri' kitabı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verdi.

.

.

Cumhurbaşkanı Yeni Şafak Şehidi Cambaz'ın ailesini ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz’da FETÖ’cülerin şehit ettiği Yeni Şafak Foto Muhabiri Mustafa Cambaz’ın ailesini ziyaret etti.