Belçika'da bıçaklı saldırıda bir polis öldü

Belçika'nın başkenti Brüksel'de polis ekibine yapılan bıçaklı saldırıda bir polis hayatını kaybetti. Yerel basının haberine göre, Bürüksel'deki Kuzey Tren Garı yakınlarında yaşanan olayda bıçaklı bir kişi polis ekibine saldırdı. Boynundan yaralanan bir polis memuru yaşamını yitirdi.

Haber Merkezi AA
Arşiv.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de polis ekibine yapılan bıçaklı saldırıda bir polis hayatını kaybetti.

Belçika basınındaki haberlere göre, Brüksel'deki Kuzey Tren Garı yakınında meydana gelen olayda bıçaklı bir kişi bölgede devriye gezen polis ekibine saldırdı.

Saldırıda boynundan yaralanan bir polis memuru yaşamını yitirdi, diğer polis memuru yaralandı. Saldırgan olay yerine gelen başka bir polis tarafından etkisiz hale getirildi.

Saldırganın bugün daha önce bir polis karakoluna gittiği ve saldırı düzenleyeceğini söylediği belirtildi.

Psikolojik sorunları olduğu düşünülen kişinin muayene için bir hastaneye götürüldüğü, daha sonra serbest bırakıldığı bildirildi.

Savcılığın saldırıda terör şüphesini de ihtimaller dahilinde değerlendirdiği kaydedildi.

DÜNYA
Reuters: Avrupa yeni mülteci krizine hazırlanıyor

FOTOĞRAF 20
Dev şirketlerden işçi kıyımı: ABD ve Avrupa'da çok sayıda kurum kemer sıkmaya başladı
İki yıl önce patlak veren koronavirüs salgınıyla başlayan küresel krizin etkileri azalmadan, yüksek enflasyon, artan faiz oranları ve Rusya-Ukrayna savaşı, ülkeleri darboğaza sürükledi. Tırmanan enerji krizi küresel ekonomiyi yavaşlatırken, ABD ve Avrupa'da pek çok şirket, çalışan sayısında azalmaya gitti. Bazı şirketler ise yeni alımlara ara verdiğini duyurdu. Meta, Amazon, Tesla, Twitter gibi çok sayıda dünya devi, binlerce çalışanını işten çıkarırken, bunlara her gün yenileri ekleniyor.