Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Feryatları yürekleri dağladı: Yaşama umudu yok mu?

Feryatları yürekleri dağladı: Yaşama umudu yok mu?

Konya'da iftar alışverişinden dönen Peruzed Koçak (57) ile torunu Ayşe Miray Doğru (7), yaya geçidinden yolun karşısına geçmek istediği sırada motosikletin çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Motosikletiyle yaklaşık 200 metre sürüklendikten sonra durabilen sürücü Mehmet Urmamen (25) de yaralandı.
Alman polisi hükümetin Covid-19 politikasını protesto eden göstericileri yerlerde sürükledi

Alman polisi hükümetin Covid-19 politikasını protesto eden göstericileri yerlerde sürükledi

Almanya'da vatandaşlar, hükümetin Covid-19 önlemlerine ilişkin politikasını ve Berlin'deki Enfeksiyon Koruma Yasası'nın değiştirilmesine ilişkin yasa tasarısına karşı protesto gösterisi düzenledi. Fakat polisin müdahalesi sert oldu, göstericiler yerlerde sürüklendi.
Ankara Şehir Hastanesinden endişelendiren görüntüler: Keşke hastaların nefes alabilmek için nasıl çırpındıklarını gösterebilsek

Ankara Şehir Hastanesi'nden endişelendiren görüntüler: Keşke hastaların nefes alabilmek için nasıl çırpındıklarını gösterebilsek

Koronavirüs tedavilerinin sürdürüldüğü Ankara Şehir Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde doktor ve hemşireler, maske, koruyucu tulum ve gözlüklerini çıkarmadan müdahale ettikleri hastaları sağlıklarına kavuşturmak için özveriyle çalışıyor. Hastanenin Yoğun Bakım Koordinatörü ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Turan, "Kısmi kapanmayla 60 bin civarındaki vakaların, 30 binlerin altına indiğini görmemiz gerekir. Bu hem sağlık sistemini rahatlatır hem de kayıpların azalmasını sağlar. Ağır hasta sayısı azalır" dedi. Ankara Şehir Hastanesi yoğun bakım sorumlu hemşirelerinden Berna Aydoğan, ""Keşke imkanımız olsa da bu hastalığa inanmayanlara ya da hastalığı önemsemeyenlere yoğun bakımı gösterebilsek, hastaların burada nefes alabilmek için nasıl çırpındıklarını gösterebilsek." diye konuştu.

Eminönündeki yoğunluk pes dedirtti

Eminönü'ndeki yoğunluk pes dedirtti

Koronavirüs vaka sayılarının arttığı İstanbul'da Eminönü'ndeki kalabalık korkuttu. Caddelerdeki kalabalık kameralara yansıdı.
Kanal için kazdılar antik mezar çıktı

Kanal için kazdılar antik mezar çıktı

Muğla'nın Menteşe ilçesi kırsal Gülağzı Mahallesinde Menteşe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin sulama kanalı kazısı sırasında Helenistik döneme ait antik mezar ortaya çıktı.
Mehmetçik için geliştirdi: Liseli gencin RoboKaskı TÜBİTAKın yarışmasında birinci oldu

Mehmetçik için geliştirdi: Liseli gencin 'RoboKask'ı TÜBİTAK'ın yarışmasında birinci oldu

Niğde'de Akşemsettin Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) 9'uncu sınıf öğrencisi Akif Emre Özyıldız, operasyonlara katılan askerlerin anlık nabız bilgilerini merkeze aktaran, yaralandıkları anları tespit eden, GPS cihazı bulunan, yanıcı ve patlayıcı gazları tespit edebilen sensör içerikli akıllı miğfer geliştirdi. Akif Emre Özyıldız'ın 'RooboKask' ismini verdiği projesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 52'nci Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması'nda Teknolojik Tasarım Kategorisi'nde birinci oldu.
Pakistanda gençler ramazanda kriket oynayarak vakit geçiriyor

Pakistan'da gençler ramazanda kriket oynayarak vakit geçiriyor

Pakistan'ın en batısında bulunan Belucistan Eyaleti'ndeki Ketta kentinde gençler ramazanda vakit geçirmek için boş alanlarda kriket oynuyor.
16 bin lira harcayıp karavan yaptı: Eski model otomobiliyle hayallerinin peşinden gidiyor

16 bin lira harcayıp karavan yaptı: Eski model otomobiliyle hayallerinin peşinden gidiyor

Antalya'da yaşayan Hüseyin Akkaş'ın, karavan konseptine dönüştürdüğü 1998 model otomobilindeki yaşamı ve çıktığı seyahat turları sosyal medyada ilgi görüyor.
900 yıllık camide endişeli ibadet: Cemaat namaz kılarken üzerlerine yıkılmasından korkuyor

900 yıllık camide endişeli ibadet: Cemaat namaz kılarken üzerlerine yıkılmasından korkuyor

Burdur'un Çavdır ilçesinde, yaklaşık 900 yıldır minaresinden ezan okunan tarihi Dengere Camisi, ahşap ve örme taş mimarisiyle dikkati çekiyor. Cemaat, tarihi cami için restorasyon isterken, namaz kılarken üzerlerine yıkılmasından korktuklarını söyledi.
Yedi ayda yaptı 1.5 ton ağırlığında: Özellikle Beşiktaşlılar bunun çok meraklısı

Yedi ayda yaptı 1.5 ton ağırlığında: Özellikle Beşiktaşlılar bunun çok meraklısı

Kayseri'de 5 kişinin 7 ayda yaptığı 3.5 metre yüksekliğindeki, 1.5 ton ağırlığındaki kartal simgeli taht, görenleri kendine hayran bırakıyor.
İstanbul Fatihteki bu mezar görenleri şaşkına çeviriyor

İstanbul Fatih'teki bu mezar görenleri şaşkına çeviriyor

İstanbul Fatih'te Şeyhülislam Müftü Hüseyin Efendi'nin mezarı iki binanın arasında kaldı. Tarihçi yazar Mehmet Dilbaz, "Bir mezarın üzerine 2 tane birden bina inşa edilmiş. Bina inşa edilirken de mezara lütfedip bir parça bırakmışlar. Mezar binanın altına girmiş" ifadelerini kullandı.
Altı yıl sonra tam isabet: Hendek operasyonlarında eli parçalanan özel harekat polisi nakil elle mesleğine tekrar başladı

Altı yıl sonra tam isabet: Hendek operasyonlarında eli parçalanan özel harekat polisi nakil elle mesleğine tekrar başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı bünyesinde görev yapan özel harekat polisi Hilmi Köse'nin 20 yıldır silah tuttuğu sol eli, 2015 yılındaki 'hendek' operasyonlarında, üzerine atılan el yapımı patlayıcı nedeniyle parçalandı. Köse'nin sağ ayak ile leğen kemiğinden alınan 20 santim kemik ve deri, parçalanan koluna nakledildi. Özel Harekat Başkanlığı'na geri dönebilmek için sağ eliyle atış yapmaya başlayan Köse, 2 yıl süren tedavi ve eğitim sürecinin ardından mesleğine tekrar başladı. Köse'nin 6 yıl sonra sol eliyle yaptığı ilk atışı gazeteciler tarafından görüntüledi. Köse, sol elle hedefi tam isabet vurmayı başardı.
İstanbulda eş zamanlı Yeditepe Huzur denetimi: Araçlar didik didik arandı

İstanbul'da eş zamanlı Yeditepe Huzur denetimi: Araçlar didik didik arandı

İstanbul'da eş zamanlı olarak "Yeditepe Huzur " denetimleri yapıldı. Denetimlere özel harekat polisleri, narkotik köpekleri ve polis helikopteri de destek verdi. Denetimde şüpheli araçlar durdurularak didik didik arandı.
Dünya rekoru kıran ilk yerli ve milli gemisavar füze motoru ekonomiye 40 milyon dolar katkı sağlayacak

Dünya rekoru kıran ilk yerli ve milli gemisavar füze motoru ekonomiye 40 milyon dolar katkı sağlayacak

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI) Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, Eskişehir tesislerinde tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen orta menzilli gemisavar füze motoru TEI-TJ300 Turbojet'in başarı hikayesini anlattı. İlk etapta Türkiye'ye 40 milyon dolarlık bir katkı sağlayacak projede 240 milimetre çapındaki motorun sektörün söz sahibi Fransa, Almanya, Çekya ve Hollanda'yı geride bırakarak 1342 Newton (N) itme gücüne ulaştığını ifade eden Prof. Dr. Akşit, “Bu bir dünya rekoru, ürettiğimiz motoru testlerde zorladığımızda 1500 Newton'a kadar çıkabileceğimizi düşünüyoruz. 2,5- 3 yılda sıfırdan, düz beyaz kağıttan motor geliştirmek bayağı rekor bir hız" dedi.

1

Hindistan’da koronavirüs salgını kontrolden çıktı: 24 saatte 2 bin 23 kişinin öldüğü ülkede oksijen tüpü kalmadı

21 Nisan Çarşamba , 11:35
2

Her şey küçük bir pastanede başladı: Şimdi Türkiye'nin dört bir yanından sipariş alıyor

21 Nisan Çarşamba , 11:35
3

Elazığ’da yayalar sosyal mesafeye dikkat etsin diye 3 cadde araç trafiğine kapatıldı

21 Nisan Çarşamba , 11:24
4

Elmacı dede şimdi de Suriye'de: Kardeşlerimize gıda paketlerini ikram edeceğiz

21 Nisan Çarşamba , 11:22
5
Yüzlercesi kıyıya vurdu: Korkulacak bir durum yok
21 Nisan Çarşamba , 11:22
6
16 bin lira harcayıp karavan yaptı: Eski model otomobiliyle hayallerinin peşinden gidiyor
21 Nisan Çarşamba , 11:19
7
Dalları bastı kiraz: Sezonun ilk hasadı Manisa'da yapıldı
21 Nisan Çarşamba , 11:16
8
'Tokat kebabı'na ramazan ilgisi yoğun: Siparişlere yetişemiyoruz
21 Nisan Çarşamba , 11:05
9
Boya sandığını 3 ay önce almıştı: Annenin ekmek teknesi oldu
21 Nisan Çarşamba , 11:05
10
Koronavirüs sonrası koku sorununa doğal formül: Limon, kekik, nane yağı ve karanfil
21 Nisan Çarşamba , 10:33
Dünyanın en büyük 2. krater gölü Nemrut bembeyaz görüntüsüyle hayran bırakıyor
Bitlis’te üretilen kültür mantarı bölge illerine pazarlanıyor
Ahşabı şekillendirip, ihtiyaç sahiplerine hediye ediyor
Burası İstanbul'un en eski köyü: Gizli kalan tarihi görenleri şaşırtıyor
20 metre yüksekliğinde 12 metre çapında: Taksim Cami'nin dev avizesi takıldı
Benzin istasyonunda doğum telaşı: Hastaneye yetişemedi bebeğini dünyaya getirdi
Kocagür köylülerinin geçim kaynağı rahvan atlar: Fiyatları 500 bini buluyor
Burası dünyanın sekizinci harikası gibi: Sadece üç hafta görülebilecek
Bursa'da tepki çeken görüntü: Otomobilin kaputuna oturup ayaklarıyla öndeki aracı itti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.