Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Konyada kum fırtınası: Sürücüler zor anlar yaşadı

Konya'da kum fırtınası: Sürücüler zor anlar yaşadı

Konya'da oluşan kum fırtınası öğle saatlerinde etkisini artırdı. Konya'yı Ankara, Adana ve Aksaray'a bağlayan karayollarının bazı noktalarında kum fırtınası nedeniyle polis, trafiği kapatarak araçların geçişine izin vermedi.Trafiğe çıkan motosikletlilere ceza yağdı

Trafiğe çıkan motosikletlilere ceza yağdı

İstanbul Valiliği'nin hava muhalefeti nedeniyle aldığı kararla motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı saat 18.00'a kadar yasaklanmıştı. Konuyla ilgili yapılan trafik polislerinin gerçekleştirdiği denetimlerde karara rağmen trafiğe çıkan sürücülere cezai işlem uygulandı.
Apartmanın bahçesinde ölü bulunmuştu! Ekin Gökçe Fakıoğlu cinayetinde yeni gelişme: Katil zanlısı yakalandı

Apartmanın bahçesinde ölü bulunmuştu! Ekin Gökçe Fakıoğlu cinayetinde yeni gelişme: Katil zanlısı yakalandı

Adana'da apartman bahçesinde yaralı bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ekin Gökçe Yıldız'ın (20) katil zanlısı olduğu belirlenen Tolga A, düzenlenen operasyonla yakalandı. Yıldız'ın en son telefonda görüştüğü Tolga A'nın genç kadının vurulduğu bodrum kata geldiği saptandı.
İşte 2022 Yılın Otomobili finalistleri: 7 araçtan 6 tanesi tam elektrikli

İşte '2022 Yılın Otomobili' finalistleri: 7 araçtan 6 tanesi tam elektrikli

2022 Avrupa'da Yılın Otomobili Ödülü'nde elektrikli araç fırtınası esiyor. Yapılan oylama ile finale kalan 7 araçtan 6 tanesi tam elektrikli. 2022 Avrupa'da Yılın Otomobili finalistleri, 39 aday otomobil arasından belirlendi. Yarışmada 23 ülkeden toplamda 61 jüri oy kullandı. Otomobillerin yarışmaya aday olabilmek için yeni olması ve 2021 yılı sona ermeden önce en az 5 Avrupa ülkesinde satışa çıkmış olması gerekiyor.
7 FİNALİSTTEN 6'SI ELEKTRİKLİ
Geçtiğimiz yıl Avrupa'da Yılın Otomobili Ödülü'nü Toyota Yaris kazanmıştı. Bu yıl ise finale adeta elektrikli damgası vurdu. Finale kalan 7 araçtan 6 tanesinin tam elektrikli olması dikkat çekti. 28 Şubat'ta Cenevre'de kazananın açıklanacağı Avrupa'da Yılın Otomobili Ödülü'nde finale kalan 7 otomobil şöyle:
Korkunç olay: Çöken barajdan tonlarca kimyasal atık yayılmış

Korkunç olay: Çöken barajdan tonlarca kimyasal atık yayılmış

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde, 12 gün önce madencilik şirketinin ikinci atık barajındaki iç setinde oluşan çökme nedeniyle kimyasal atıklar, Darabul Deresi ile taşınarak Kılıçkaya Barajı'na ulaştı. Valilik tarafından faaliyeti süresiz durdurulan, sorumluları hakkında adli ve idari işlem başlatılan tesisle ilgili hazırlanan raporda, 4 bin 500 tondan fazla kimyasal atığın çevreye yayıldığı belirlendi. Jeoloji Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi Başkanı Semih Hamzaçebi, "Balık ölümleri olabilir. Kimyasallar ağır metal içerdiği için insan sağlığına da zararlıdır" dedi.
Erteleme alışkanlığının nedeni ortaya çıktı

Erteleme alışkanlığının nedeni ortaya çıktı

'5 dakika daha', 'biraz sonra', 'yarın yaparım', 'acelesi yok', 'daha vakit var' diyerek yapacağımız işleri ya da zamanı sürekli erteliyoruz. Peki neden? Uzmanlar açıkladı: Nedeni erteleme hastalığı. Erteleme hastalığı nedir? Sebepleri nelerdir? Çoğu zaman tembellikle karıştırılan erteleme alışkanlığını ve ortaya çıkardığı stresi yok etmeye yarayacak yöntemleri sizler için sıraladık.
Caminin minaresi fırtınaya dayanamadı: Facia kıl payı atlatıldı

Caminin minaresi fırtınaya dayanamadı: Facia kıl payı atlatıldı

Rüzgar hızının 105 kilometreye çıktığı Kocaeli'de rüzgarın şiddetine dayanamayan caminin minaresi yan yattı. Olası bir facianın önüne geçilmesi için ekiplerin bölgede güvenlik önlemleri sürüyor.
TRT 2 izleyiciyi her akşam ekrana kilitleyecek: İşte aralık ayında yayımlanacak filmlerin tam listesi

TRT 2 izleyiciyi her akşam ekrana kilitleyecek: İşte aralık ayında yayımlanacak filmlerin tam listesi

Edebiyattan tarihe, resimden tiyatroya, müzikten felsefeye birçok alanda yapımları izleyiciyle buluşturan TRT 2, ödüllü ve prestijli filmleri ekrana getirecek. Kültür sanat kanalı TRT 2, aralık ayı boyunca her akşam farklı bir filmi sinemaseverlerin ve izleyicilerin beğenisine sunacak. TRT 2'nin yeni yayın dönemi itibarıyla filmler saat 22.00'de izleyenlerle buluşacak. Aralarında televizyonda ilk kez ekranlara gelecek yapımların da yer aldığı, aralık ayı boyunca orijinal dillerinde yayımlanacak filmlerin listesi şöyle...
Türkiyenin konuştuğu olay: Müslüme’nin dedesi Diyarbakır Yüksek Güvenlikli Cezaevine alındı

Türkiye'nin konuştuğu olay: Müslüme’nin dedesi Diyarbakır Yüksek Güvenlikli Cezaevine alındı

Türkiye'nin gündemine oturan Müslüme'nin ölümünden sorumlu tutulan dedesi Hasan Y., Diyarbakır Cezaevi Kampüsü Yüksek Güvenlikli Cezaevine alındı.
Prof. Dr. Sözbilirden korkutan açıklama: İzmir için gerilim ve tehlike arttı

Prof. Dr. Sözbilir'den korkutan açıklama: İzmir için gerilim ve tehlike arttı

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Urla ilçesi açıklarında meydana gelen 5.1 ve 4.3 büyüklüğündeki depremleri değerlendirdi.
Türkiye büyümede dünya ikincisi oldu: İşte ülke ülke büyüme oranları

Türkiye büyümede dünya ikincisi oldu: İşte ülke ülke büyüme oranları

Türkiye ekonomisi, 2021'in üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,4 büyüme kaydederek, bu alanda Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ülkeleri arasında Şili'nin ardından ikinci sırada yer aldı. İşte ülke ülke büyüme oranları..
Lodos yerle bir etti hasar ihbarı yağıyor: Zararlar sigortadan alınabilir mi?

Lodos yerle bir etti hasar ihbarı yağıyor: Zararlar sigortadan alınabilir mi?

İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir olmak üzere pek çok ilde yaşanan şiddetli fırtına çok sayıda ev, araç ve tarım arazilerine zarar verdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Onursal Başkanı Turusan Bağcı, "Lodos ya da fırtına hasarı dediğimiz hasarlarla ilgili ihbar yağmaya başladı. Poliçede fırtına teminatının olması gerekiyor. Fırtınadan kaynaklı zararı trafik sigortası ödemeyecektir. Kaskosu olanların hasarı karşılanacak. Tarım sigortalarında, seradaki ürünleriniz sigortalanmışsa bunun priminin yarısını devlet ödemektedir. Kaybınızın tamamını da tarım sigortalarından alabiliyorsunuz" dedi.
Babası şifa bulsun diye toplamaya başladı, mesleği oldu: Kilosunu 800 TLden satıyor

Babası şifa bulsun diye toplamaya başladı, mesleği oldu: Kilosunu 800 TL'den satıyor

Kahramanmaraş'ta tansiyon ve astım gibi kronik rahatsızlıkları olan babasına şifa olsun diye kaya ve ağaç kovuklarındaki doğal balları toplayan Ömer Demirci, balcılığı meslek edindi. Demirci, "Babamın tansiyon, astım gibi kronik rahatsızlığından dolayı bir arayış içine girdik. Dağ balı tüketimi babamın hastalığında olumlu sonuç verdi. Yaklaşık 3 yıldır bu işle uğraşıyorum ve dağda arıların doğal ballarını topluyorum. Kilosunu ise 800 TL'den satıyorum" dedi.
Karnından 35 kilo tümör çıktı

Karnından 35 kilo tümör çıktı

Van'da şişlik ve kilo şikayetiyle hastaneye başvuran Fesih Çiftçi'nin, karnından ameliyatla 35 kiloluk kitle çıkarıldı. 4 uzman doktorun katıldığı ve 4,5 saat süren ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Çiftçi, çıkarılan kitleyi hayal edince, yaşamasının bir mucize olduğunu söyledi.
1

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor, asgari ücret pazarlığı başlıyor: İşte asgari ücret için beklenen zam oranı

30 Kasım Salı , 11:35
2

İstanbul'da lodos etkisini sürdürüyor: Lodos nedeniyle dev dalgalar oluştu

30 Kasım Salı , 11:35
3

Karnından 35 kilo tümör çıktı

30 Kasım Salı , 11:33
4

Bir ay kuyuda kaldı: 50 lira olması bekleniyor

30 Kasım Salı , 11:25
5
Türkiye ile İran arasında bir ilk: Doğal gazda yeni dönem başlayacak
30 Kasım Salı , 11:14
6
Türkiye'nin büyük mücadelesi: Hastaneye yetiştirmek için uçuyorlar
30 Kasım Salı , 11:12
7
Çocuklar için camiye akvaryum yaptıran imam şimdi de bahçeye kuş yemliği yaptırdı
30 Kasım Salı , 10:45
8
Toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar herkesi şaşkına çevirdi
30 Kasım Salı , 10:37
9
Kuş sesleri yükselen doğa harikası: Aşağı Dünya Obruğu
30 Kasım Salı , 10:31
10
Covid-19'a karşı teyakkuz: Dünyanın en büyük antikor araştırması yapıldı
30 Kasım Salı , 10:31
İkinci elde 'bekle-gör' dönemi: 30 bin araç ilandan kalıdırldı
Aşırı yağıştan toprak kayması meydana geldi: Portakal ağacının yarısı havada kaldı
Deniz taştı yollar kapandı: Suyun evlere girmesine ramak kaldı
Çalışan anneye 5400 lira destek
Savaş alanı gibi: Gün ağarınca ortaya bu manzara çıktı
Omicron alarmı! Hastaneye yatışlar yüzde 330'a yükseldi: Uzmanlar artışın nedenini açıkladı
Erzurum'dan Norveç'e rakip çıktı: Meşakkati var ama yüzümüzü güldürüyor
Son gün bugün: Borcu olanlar dikkat, yüzde 90'ı silinecek
Vaka sayısı en çok artan 10 il
Çanakkale'de feribot seferlerine lodos engeli: Geçici olarak durduruldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.