Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Yunanistanda fırtına: Bir kent sular altında kaldı

Yunanistan'da fırtına: Bir kent sular altında kaldı

Yunanistan'da etkili olan Medicane tropik fırtınasında ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi kayboldu. Dün İyonya Denizi üzerinden Yunanistan'a bağlı Zakynthos Adası'nı vuran ardından Kefalonya Adası'nda da etkili olan Medicane tropik fırtınası nedeni ile ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi kayboldu.
Yunanistanı kasırga vurdu: 2 ölü, 1 kayıp

Yunanistan'ı kasırga vurdu: 2 ölü, 1 kayıp

Yunanistan'ın Thessaly bölgesini vuran Ianos kasırgası 2 kişinin ölümüne neden oldu, 1 kişinin de kaybolduğu bildirildi. Kasırganın getirdiği yağışlar ise ülkede sele yol açtı.
PKKnın katliam yapmak için hazırladığı bomba yüklü araç imha edildi

PKK'nın katliam yapmak için hazırladığı bomba yüklü araç imha edildi

Afrin'de güvenlik güçlerine ve sivillere yönelik araçla bombalı eylem yapmak amacıyla hazırlanan 75 kilogram bomba yüklü araç ele geçirildi. Zeytin Dalı Harekat bölgesine gönderilen bomba yüklü aracın güvenlik güçlerince ele geçirilip, imha edildiği açıklandı.
ABDdeki yangınlar onları da vurdu: Gökten ölü kuş yağdı

ABD'deki yangınlar onları da vurdu: Gökten ölü kuş yağdı

ABD'de 12 eyalette devam eden yangınlar yüzlerce göçmen kuşun ölümüne neden oldu. ABD'nin güney batısında yer alan New Mexico'da yüz binlerce ölü göçmen kuş bulundu. Kuşların ölüm sebebi araştıran uzmanlara göre, kuşlar orman yangınları sebebiyle göç etmek zorunda kaldı, yüzlerce kuş bu göçe hazır olmadığı için öldü.
ABD Hava Kuvvetlerinden ortalığı karıştıracak açıklama: F-35e gizlice rakip uçak ürettiler

ABD Hava Kuvvetlerinden ortalığı karıştıracak açıklama: F-35'e gizlice rakip uçak ürettiler

ABD Hava Kuvvetlerinin, "Gelecek Nesil Hava Üstünlüğü Programı" kapsamında daha önce kamuoyuna açıklanmamış bir hava aracını tasarlayıp tam uçuş kapasitesi ile uçurduğu öğrenildi.
Türk F-16larından Azerbaycanda gövde gösterisi

Türk F-16'larından Azerbaycan'da gövde gösterisi

Türk F-16 uçakları, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün Kafkas İslam Ordusu tarafından 102. yıl dönümünde Ermeni ve Bolşevik çetelerinden kurtuluşu anmasında Gence kentinde uçuş yaparak gövde gösterisi yaptı.
Bir zamanlar öğrecilerle doluydu şimdi tavuklar yaşıyor: Okul kümese döndü

Bir zamanlar öğrecilerle doluydu şimdi tavuklar yaşıyor: Okul kümese döndü

Kenya'da koronavirüs nedeniyle tüm okullar Ocak ayına kadar kapatıldı. Ülkedeki bazı özel okullar ise hayvan yetiştiriciliği ile ayakta kalmaya çalışıyor. Merkezi Kenya Okulu'nun sahibi olan Joseph Maina, artık eğitimden gelir sağlayamadığı için çareyi hayvanları beslemekte buldu. Kenya'nın başkenti Nairobi'de Roka Hazırlık Okulu öğrencilerinin bir zamanlar futbol oynadıkları spor sahasında sıralar halinde ıspanak filizleri yetişiyor ve çocukların bir zamanlar sınavları sırasında terledikleri talaşla kaplı sınıflarda tavuklar geziyor.

İtalyada aylar sonra okullar açıldı: 5,6 milyon öğrenci ders başı yaptı

İtalya'da aylar sonra okullar açıldı: 5,6 milyon öğrenci ders başı yaptı

İtalya'da 13 idari bölgede okullar altı ay aradan sonra açıldı.Ülkede 5,6 milyon öğrenci ders başı yaptı. İtalya Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada sınıfların sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yeniden düzenlendiği, çocuklar için 2,4 milyon adet tek kişilik sıra temin edildiği belirtildi.

TSKdan KKTCde nefes kesen tatbikat: Dev tatbikatla Türkiye düşmanlarına Doğu Akdeniz mesajı

TSK'dan KKTC'de nefes kesen tatbikat: Dev tatbikatla Türkiye düşmanlarına Doğu Akdeniz mesajı

Doğu Akdeniz'de Yunanistan ile Güney Kıbrıs'ın artırdığı gerilimlerin ardından KKTC'de "Şehit Yüzbaşı Cengiz Topel Akdeniz Fırtınası-2020 Tatbikatı" icra eden TSK'ya destek amacıyla adaya giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan tüm dünyaya en net mesajı verdi. Bakan Akar, yaptığı açıklamada, "Biz Kıbrıs'ı milli mesele kabul ediyoruz ve buradayız. Burada bize düşen görev neyse, 1974'te ne yaptıysak aynı ruh, aynı heyecan, aynı esaslar dahilinde KKTC'li kardeşlerimizin güvenliği, bekası için her türlü şeyi yaptık, yapmaya hazırız" dedi.
Yol kenarları ve benzinliklerde yatıyorlar: Kampları yanan mülteciler Midillide yardım bekliyor

Yol kenarları ve benzinliklerde yatıyorlar: Kampları yanan mülteciler Midilli'de yardım bekliyor

Yunanistan Göç Politikaları Bakan Vekili Yorgo Kumutsakos, Midilli Adası'nda bulunan Moria sığınmacı kampında çıkan yangında binlerce kişinin evsiz kaldığını bildirdi. Kampta yaşayan yaklaşık 12 bin 500 kişiden 3 bin 500 kadar sığınmacının muhtemelen kampın yakınındaki çadırlarda barındırılacağını kaydeden Kumutsakos, diğerlerinin ise merkezde yaşamaya devam edeceğini dile getirdi. Bakan Vekili Kumutsakos, alevlerden kaçan binlerce sığınmacının yıkılan kampın yakınında toplandığını belirterek "Eşi görülmemiş bir insani krizle karşı karşıyayız. Moria'daki dramatik olaylar büyük bir yangına neden oldu. Merkez yıkıldı. Sonuç olarak, binlerce kişi evsiz kaldı. Göç ve salgın birleşimi son derece zorlu bir durum yarattı." ifadesini kullandı.

Beyrut Limanında yangın

Beyrut Limanı'nda yangın

Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki limanda bulunan bir hangarda henüz bilinmeyen nedenle büyük bir yangın çıktı.

Film sahnesi gibi: Kaliforniyada gökyüzü turuncuya büründü

Film sahnesi gibi: Kaliforniya'da gökyüzü turuncuya büründü

Kaliforniya'daki yangınlar nedeniyle San Francisco'da gökyüzü turuncuya büründü. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde uzun süredir devam eden yangınlar yaşamı tehlikeye atıyor. Kontrol altına alınamayan yangına yönelik itfaiye ekipleri söndürme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Cuma günü başlayan Creek yangınının şu ana kadar 144 bin dönüm araziyi kül ettiği açıklandı.
Californiadaki orman yangınları, San Franciscoyu böyle etkiledi: Turuncu gökyüzü

California'daki orman yangınları, San Francisco'yu böyle etkiledi: Turuncu gökyüzü

ABD'nin California eyaletinde farklı bölgelerde devam eden orman yangınları 144 bin dönüm araziyi kül ederken, San Francisco kentinde gökyüzünün rengini turuncuya çevirdi
Kritik rapor yayımlandı: Tehlikeli seviyelere ulaşabilir

Kritik rapor yayımlandı: Tehlikeli seviyelere ulaşabilir

Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), atmosferdeki sera gazı salınımının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen rekor seviyede olduğu ve küresel sıcaklık artışının gelecek 5 yılda 2,7 santigrat derece artışla "tehlikeli" seviyelere ulaşabileceği uyarısında bulundu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.