Foto Galeri Index
,

Foto Galerisi

Trumptan ordu göreve hazır mesajı: ABD’de protestolara askeri müdahale olabilir

Trump'tan "ordu göreve hazır" mesajı: ABD’de protestolara askeri müdahale olabilir

ABD Başkanı Donald Trump, Minneapolis'te siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan olayların yatıştırılması için ordunun göreve hazır olduğunu söyledi.
ABDde de Floyd protestoları giderek şiddetleniyor: Göstericiler Beyaz Saraya yürüdü

ABD'de de Floyd protestoları giderek şiddetleniyor: Göstericiler Beyaz Saray'a yürüdü

ABD'nin Minnesota eyaletinde polis tarafından gözaltına alınırken öldürülen siyahi George Floyd için Washington DC'de düzenlenen protestoda gösterilerle polis arasında arbede çıktı. Kentin işlek caddelerinden "U Street" üzerinden Beyaz Saray'a yürümek isteyen göstericilere polis Beyaz Saray yakınlarında engel olmak istedi.
Rusyadan Kuzey Akım 2 projesi açıklaması: Hiç bir engel yok proje devam edecek

Rusya'dan Kuzey Akım 2 projesi açıklaması: Hiç bir engel yok proje devam edecek

ABD Senatosu tarafından Aralık 2019 tarihinde kabul edilen Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası'na göre; Kuzey Akım-2 ve Türk Akımı projelerine katılan şirketler için ekonomik ve finansal yaptırımlar uygulanmasına ilişkin Rusya'dan açıklama geldi.
ABD yanıyor: George Floyd’un ölümünün ardından tansiyon iyice yükseldi

ABD yanıyor: George Floyd’un ölümünün ardından tansiyon iyice yükseldi

ABD'nin Minneapolis kentinde polisin gözaltına almaya çalışırken öldürdüğü George Floyd'un ardından başlayan protestolar şiddet eylemlerine dönüştü. Minneapolis kentinde bazı yapılar ateşe verilirken Minnesota valisi Tim Walz "Durum tehikeli boyutlara ulaştı" ifadelerini kullandı. Protestocular marketleri yağmalamaya başlarken, bir dükkana girmeye çalışan kişi ise dükkan sahibi tarafından vuruldu.

Amerikalılar George Floyd için sokaklara döküldü

Amerikalılar George Floyd için sokaklara döküldü

ABD'nin Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde polisin gözaltına alma sırasında boğarak öldürdüğü silahsız siyahi vatandaş George Floyd'un 'Nefes alamıyorum' dediği son görüntülerin sosyal medyada hızla yayılması ülkede infiale neden oldu, binlerce kişi sokaklara döküldü.
Hindistandan inanılmaz görüntüler: Çekirgeler bir şehri işgal etti!

Hindistan'dan inanılmaz görüntüler: Çekirgeler bir şehri işgal etti!

Koronavirüsle mücadele eden Hindistan, son 27 yılın en büyük çekirge istilasıyla boğuşuyor. İran ve Pakistan'dan gelen çekirge sürüleri ülkenin kuzey batısındaki Racastan ve Madya Pradeş eyaletini istila etti. Çekirge sürülerinin önümüzdeki günlerde kuzeydeki Uttar Pradeş eyaletine ilerlemesi bekleniyor. Ülkede çatı, ev ve sokaklar çekirgelerle dolu.
ABD Libya’ya giden Rus uçaklarının fotoğraflarını yayınladı: Kamufle etmek için Suriyede boyandı

ABD Libya’ya giden Rus uçaklarının fotoğraflarını yayınladı: Kamufle etmek için Suriye'de boyandı

Amerika Birleşik Devletleri Afrika Komutanlığı (AFRICOM), Rusya'dan Halife Hafter'e ve ona bağlı milislere gönderilen savaş uçaklarının fotoğraflarını yayınladı. Bu uçakların uluslararası toplumca tanınan Libya hükümetine karşı gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'i destekleyen Wagner grubuna taarruz desteği vereceği belirtilen açıklamada, "Rus uçakları, Rusya'daki bir hava üssünden gelip Rusya menşeli olduğunu kamufle etmek için Suriye'de tekrar boyanarak Libya'ya geçti." ifadeleri kullanıldı.

Türkiyeden Çada yardım eli: Koca Yusuf ile sağlık malzemesi ve ambulans gönderildi

Türkiye'den Çad'a yardım eli: 'Koca Yusuf' ile sağlık malzemesi ve ambulans gönderildi

Türkiye, koronavirüsle mücadele eden Çad'a askeri kargo uçağı 'Koca Yusuf' ile sağlık malzemesi ve ambulans gönderdi. Yardım paketlerinin üzerinde Hz. Mevlana'nın 'Ümitsizliğin ardında nice ümitler var, karanlığın ardında nice güneşler var' sözü, Türkçe ve İngilizce olarak yer aldı.
Türkiye’nin İHA ve SİHA’ları yine dünya basınında: Türk drone’ları Hafter’in ortaklarını utandırdı

Türkiye’nin İHA ve SİHA’ları yine dünya basınında: Türk drone’ları Hafter’in ortaklarını utandırdı

Türkiye'nin Libya'da BM tarafından tanınan Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) darbeci General Hafter'e karşı yürütülen operasyona verdiği destek kapsamında kullanılan İnsansız Hava Aracı (İHA) ile Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), Washington Post gazetesinde geniş yer buldu.
ABDnin New Jersey eyaletinde Ramazan Bayramı coşkuyla kutlandı

ABD'nin New Jersey eyaletinde Ramazan Bayramı coşkuyla kutlandı

ABD'nin New Jersey eyaletinde bulunan Darul Islah Camii'ndeki gönüllü çalışanlar Ramazan Bayramı vesilesiyle cami önünden geçen araçları durdurarak oyuncak, çikolata, pizza ve dondurma gibi ikramlarda bulundu. Cami gönüllüleri yoldan geçen Müslümanlar ile bayramlaşarak Ramazan Bayramını kutladı.
Dünyadan bayram namazı manzaları: Koronavirüs önlemleri gölgesinde karşılandı

Dünyadan bayram namazı manzaları: Koronavirüs önlemleri gölgesinde karşılandı

Dünya genelinde Ramazan Bayramı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri gölgesinde karşılandı.
Yunanistan ve Bulgaristan sınırında devriye: Hudut Kartalları bayramda görev başında

Yunanistan ve Bulgaristan sınırında devriye: 'Hudut Kartalları' bayramda görev başında

Edirne'de, Yunanistan ve Bulgaristan sınırındaki Şehit Onbaşı Özer Camcı Hudut Karakolu'nda Ramazan Bayramı sevinci yaşandı. 'Hudut Kartalları' koronavirüs tedbirleri kapsamında yaptıkları bayramlaşma sonrasında Türkiye- Bulgaristan sınırında sorumluluk alanına giren sınırda, dedektör köpek 'Zorlu ile devriye görevine çıktı.

Endonezyada bayram sabahından kareler

Endonezya'da bayram sabahından kareler

Dünyanın en yoğun Müslüman coğrafyalarından biri olan Endonezya'da Ramazan Bayramı koronavirüs nedeniyle buruk bir şekilde karşılandı. Ülke genelinde Müslümanlar bayram namazını evlerinde kıldı. Bazı bölgelerde ise mesafe kuralı ve maske takma şartı ile açık alanlarda cemaatle bayram namazı kılınmasına izin verildi. Ayrıca yetkililer, vatandaşlardan bayram nedeniyle tokalaşma ve sarılma konusunda dikkatli olmaları konusunda ricada bulundu.
Pakistanda yolcu uçağı düştü

Pakistan'da yolcu uçağı düştü

Pakistan Uluslararası Havayollarına (PIA) ait Lahor-Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağı, Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.