Ramazan Haberleri Ramazan Haberleri
Bayram sevinci yaşamadılar
Bayram sevinci yaşamadılar

Ramazan’da da bombardıman ve katliamların sürdüğü Suriye, Libya, Filistin, Doğu Türkistan, Sudan, Libya ve Arakan bayrama buruk girdi. İdlib’de, siviller bir bayrama daha Esed’in saldırıları altında girdi. Doğu Türkistan'da ise yurtlarından sürülen 3 milyon Müslüman, kamplarda yaşam mücadelesi veriyor.

İl il bayram namazı vakitleri: Bayram namazı saat kaçta?
İl il bayram namazı vakitleri: Bayram namazı saat kaçta?

İslam dünyası başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif'i geride bırakmak üzere. Arife günüyle birlikte Ramazan'ın son günü ve son orucu tutulurken, bugünün ardından Türkiye'nin dört bir yanında bayram kutlanmaya başlayacak. Ramazan Bayramı'nı namazla karşılamak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de bayram namazının saat kaçta olduğu. İl il bayram namazı vakitlerini ve bayram namazının nasıl kılındığını haberimizden öğrenebilirsiniz.

TVNET Ramazana Endülüste veda etti
TVNET Ramazan'a Endülüs'te veda etti

Türk televizyonlarında ilk kez Ramazan’da 30 gün boyunca Kudüs’ten özel yayınlar yapan TVNET, bu yıl Ramazan kamerasını Endülüs’e kurdu. Endülüs sokaklarında okunan ezan sesleri, İstanbul'un ezan seslerine karışırken iftar sofraları Gırnata'da kurulup Kurtuba'da açıldı.

Ramazan bereketi minik kalpler
Ramazan bereketi minik kalpler

Niğde’de ilkokul öğrencileri, harçlıklarından ayırdıkları parayla yetim çocuklara bayramlık, ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.

Hakkımı helal etmiyorum
Hakkımı helal etmiyorum

Sultan II. Abdülhamid Hân'ın Necip Fazıl Kısakürek'in hazırlamış olduğu "Ulu Hakan II. Abdülhamid Han" adlı kitabında geçen duası okuyanları içini titretiyor. İşte Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han'ın zalimlere beddua millete duası:

28. gün iftar menüsü
28. gün iftar menüsü

Ramazan ayı artık neredeyse bitti. Bu mübarek ay boyunca çeşit çeşit lezzetlerle yanınızda olmaya çalıştık. İftar sofralarınıza konuk olduğumuz 11 ayın sultanını uğurlayıp bayramı beklediğimiz bu son günlerde yine pratik tariflerle sizlerleyiz.

Sultan Abdülhamidin Ramazanları
Sultan Abdülhamid'in Ramazanları

Sultan II. Abdülhamid'in kızı Şadiye Osmanoğlu, hatıralarında babasının Ramazan aylarını nasıl geçirdiğine dair önemli bilgiler veriyor. İşte kızının kaleminden Sultan II. Abdülhamid'in Ramazanları…

Osmanlıda kıyamet senaryoları
Osmanlı'da kıyamet senaryoları

Kıyametin kopuşu ve dünyanın sonu ile ilgili kehanetlerin uzun bir geçmişi var şüphesiz. Bu kehanetlere Osmanlı'da ve Avrupa'da da rastlanmıştır, işte 16. yüzyılda bir kıyamet beklentisi ve sonrasında yaşanan ilginç olaylar zinciri.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.