Ramazan Haberleri Ramazan Haberleri
TVNET Semerkandda: İftar sofralarına Özbekistandan son kez misafir olunuyor
TVNET Semerkand'da: İftar sofralarına Özbekistan'dan son kez misafir olunuyor
TVNET, bu yıl ramazan ayının coşkusunu Özbekistan'da yaşadı. İsmail Halis'in sunumuyla gerçekleştirilen yayınlar, ramazan boyunca her gün izleyiciyle buluştu. İftar Vakti programı, bugün Semerkand stüdyosundan son yayınını gerçekleştirdi.
Çamlıca Kulesi’nde temizlik var
Çamlıca Kulesi’nde temizlik var

Çamlıca Kulesi, zorlu ve hassas çalışmalarla temizlendi. Avrupa’nın en yüksek yapısı olan 369 metrelik Çamlıca Kulesi’nde endüstriyel dağcılar bayram mesaisine başladı.

İl il bayram namazı saatleri
İl il bayram namazı saatleri
Bu yıl Ramazan Bayramını 2 Mayıs Pazartesi günü idrak edeceğiz. Vatandaşlar şimdiden "2022 Ramazan Bayramı namazı saat kaçta kılınacak?" sorusunu merak edip bayram namazı saatlerini araştırmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın belirlemiş olduğu takvime göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana illeri başta olmak üzere tüm illerin ve yurt dışındaki bazı merkezlerin bayram namazı saatleri...
Tatlıcılar çift vardiyada
Tatlıcılar çift vardiyada
Diyarbakırlı ustalar da siparişleri yetiştirmek için iki vardiya halinde çalışıyor. Kentte günlük 40 ton üretim yapılan bir pastanede, bu bayram üretim 100 tona yaklaştı.
Bu bayram kavuşuyoruz
Bu bayram kavuşuyoruz
Salgın nedeniyle hasret kaldığımız geleneklerimize bu Ramazan Bayramı’nda ‘kısıtlamasız’ kavuşuyoruz. Hazırlıklarını tamamlayan aile büyükleri de dört gözle sevdiklerinin kapılarını çalmalarını bekliyor. 16 torun sahibi çift İbrahim Kurt, “Bu bayramı torunlarımla birlikte geçireceğim için çok mutluyum.” diyor.
Meslek liseliler yaşlıların bakımlarını yaptı
Meslek liseliler yaşlıların bakımlarını yaptı
Adana Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Alanı öğrencileri, “Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor” projesi kapsamında çeşitli mahallelerde vatandaşların bayram öncesi saç, sakal tıraşı, manikür, pedikür ve cilt bakımı gibi kişisel bakım hizmetlerini ücretsiz karşılıyor.
Cami ve türbeler hazırlandı
Cami ve türbeler hazırlandı
Bayramda kalabalıkları ağırlamaya hazırlanan cami, türbe ve mezarlıklarda temizlik yapıldı. İstanbul’daki selatin camiler vatandaşların ibadetlerini temiz, rahat ve sağlıklı yapması amacıyla hazırlandı.
Bakan Kasapoğlu  gençlere iftar hazırladı
Bakan Kasapoğlu gençlere iftar hazırladı
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu kez 81 ilden gelen gençleri iftarda ağırladı. Türkiye’nin ünlü şeflerinden Türev Uludağ ile mutfağa girerek iftar menüsü hazırlayan Kasapoğlu, öğrencilere servisi de kendi elleriyle yaptı.
Her gün camiye geldi bisikleti kaptı
Her gün camiye geldi bisikleti kaptı
Erzurum’un Oltu ilçesinde ‘Haydi çocuklar camiye, namazımı kılıyorum hediyemi alıyorum’ sloganıyla başlatılan projede, Muzaffer Çavuş Vakıf Camisii imam hatibi Arif Macit, 90 Kur’an kursu öğrencisini ödüllendirdi.
Ramazana veda
Ramazana veda
On bir ayın sultanı Ramazana bugün veda ediyoruz. Kovid-19 kısıtlamalarının büyük oranda kalkmasıyla birlikte bu yıl teravih namazları camilerde cemaatle kılındı, toplu iftarlar coşkuyla yapıldı. Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet Kapukaya, “Cemaatimiz bu Ramazanda ibadetlerini toplu yaptığı için büyük bir sevinç yaşadı. Huzurla camilere koştular.” dedi
Bayram namazının incelikleri
Bayram namazının incelikleri
Bayram namazı sık sık kılınmadığı için imam genellikle cemaate döner ve nasıl kılındığını anlatır. Namaz bittikten sonra tıpkı Cuma namazının hutbesi gibi 2 hutbe okunarak bu namaz tamamlanır.
Gönülden dile gelen dualar: Ramazan Bayramı
Gönülden dile gelen dualar: Ramazan Bayramı
Allah’ım! Fert, millet ve ümmet olarak eriştiğimiz bu günlerde neşe, mutluluk, huzur ve sevinç içinde yaşamayı cümlemize nasip eyle.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.