Can-ı gönülden çalıyorum

Uzun yıllardır Türkiye’de müzik yapan udi ve multi perküsyonist Yinon Muallem’in 10. albümü TaKiDum dinleyiciyle buluştu. Melodileri ve ritim kalıplarını yeniden keşfederek yorumlayan sanatçı, “Müzik bir yoldur. Bu yolda keyif almak önemli. Ben müziğimi can-ı gönülden yapıyorum” diyor.

Arif Susam'dan üzücü haber

Sanatçı Arif Susam, rutin checkup kontrollerinde, kalp damarlarından dördünün yüzde 90 oranında daralmış olduğunu öğrendi. Dün yapılan başarılı anjiyoplasti işlemiyle ünlü ismin daralma olan 4 damarına stent takıldı.

Aref: Panzehirle ölebilirdim

Mısır'da tedavisi süren illüzyonist Aref Ghafouri, sağlık durumuyla ilgili sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Antalya'da gösteri hazırlığındayken kendisini ısıran kobra yılanını, "bakıma ihtiyacı olduğu için beslediğini" öne sürdü. Mısır'a da geldiğinin doğru karar olduğunu söyleyen Aref, "İyi ki gelmişim. Çünkü Türkiye'de bu panzehir olsa bile tecrübe olmadığı için ne kadar ve nasıl verileceğine doğru karar verilmezse panzehir de öldürebiliyormuş" dedi.

Aref'i ısıran kobra için doktordan açıklama

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yıldıray Çete, yılan ısırması konusunda filmlerden insan hayatına giren son derece yanlış uygulamalar olduğuna belirtti. İllüzyonist Aref Ghafouri'nin kobra yılanı tarafından ısırılmasının ardından gündeme gelen konuyla ilgili, açıklamada bulunan Prof. Dr. Çete, "Yarayı kesmek, emmek, oraya bir şey sürmek, masaj yapmak gibi. Yılanın ısırdığı yeri kesmeyin, emmeyin" dedi.

Mahalle muhtarı 40 yıl önce evlenen çiftlere düğün yaptı

Düzce'de gençlik yıllarında düğün yapmadan dünya evine giren 8 çift, mahalle muhtarının girişimleriyle 40 yıl sonra bu mutluluğu yaşadı. Gölyaka ilçesine bağlı Kuyudüzü Mahallesi Muhtarı Halil Düzen, düğün yapamayan yaşları 57 ila 77 arasında 8 çifti bir araya getirerek, mahalle halkı ile düğün organizasyonu yaptı.

Diriliş Ertuğrul oyuncusu çirkin mesajları affetmedi

Diriliş Ertuğrul dizisinde Aslıhan Hatun karakterini canlandıran oyuncu Gülsim Ali İlhan, kendisini bir yılı aşkın süredir takip ederek "Bohçanı topla" şeklinde mesajlar atan, çiçekler yollayan ve evine yüzük bırakan hayranını ihbar etti. Oyuncunun hayranı hakkında soruşturma başlatıldı.

Fethin gerçek yüzüKuntay’dan

Midhat Cemal Kuntay’ın İstanbul’un fethinin 500.yıldönümü anısına yazdığı Son Posta gazetesinde tefrika edilen fakat hiç yayımlanmayan eseri “Fatih ve Fetih” gün yüzüne çıktı. İbrahim Öztürkçü’nün yayına hazırladığı kitapta fethin bilinmeyen yönleri mercek altına alınıyor.

"Ölü" görünen kişi yaşadığını kanıtladı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde nüfus kayıtlarına "ölü" olarak kaydedilen Barış Durdu, durumun düzeltilmesine yönelik açtığı davayı kazanarak yaşadığını resmi olarak kanıtladı.

Çarşaf siparişi verdi kefen gönderdiler

İzmir'in Torbalı ilçesinde bir kadın, televizyonda gördüğü reklamdan etkilenerek verdiği çarşaf siparişinin ardından gelen paketle adeta şoka girdi. Çarşaf bekleyen kadın, gelen metrelik kefenle neye uğradığını şaşırdı.

Eski bilgisayar parçaları sanat eseri tablolara dönüştü

Adana Olgunlaşma Enstitüsünde atıl durumdaki 300 bilgisayarın klavyesinden faresine, ekran kartından monitörüne, sabit sürücüsünden kablolarına kadar 2 bin 500'den fazla parçası kullanılarak 25 tablo yapıldı.

Satın aldıkları kasanın içinden çıkanlar şok etti

İngiltere'de yaşayan Tom Stanniland, açık arttırmadan aldığı 1500 pound'luk (yaklaşık 9.420 TL) kasanın içinden çıkanlar şoke etti. Stanniland'ın kasadan çıkardığı paçaların arasında Türk parasının da olması, "Acaba kasa bir Türk'e mi ait?" sorusunu akıllara getirdi.

Anneler çocuklarını asla yalnız bırakmaz

Albayrak Medya’nın dijital medyadaki en önemli işlerinden biri olan Gzt.com yeni mizah platformu gztmzt, güldüren videolarıyla sizleri bekliyor.

Leyla Bilginel'den Sağlık Bakanlığı'na teşekkür

Tayland’da sivrisinek ısırması sonucu Dang Humması’na yakalanan oyuncu Leyla Bilginel, sağlığına kavuştu. Oyuncu Bilginel, tedavi için kendisini Türkiye’ye getiren Sağlık Bakanlığı’na teşekkür ederek, "Ülkeme getiren Sağlık Bakanlığı'na çok şey borçluyum" dedi.

Fotoğraf çektiremeyen hayran Nejat İşler'in dişini kırdı

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle Bodrum'da yaşamaya başlayan ve İstanbul'dan uzaklaşan oyuncu Nejat İşler, hayranının fotoğraf isteğini geri çevirince saldırıya uğrayarak dişi kırıldı.

Moğolların yıktığı sarayın mimarisi ortaya çıkarılıyor

Anadolu Selçuklu Sultanı 1. Alaaddin Keykubad tarafından Kayseri'de yaptırılan ve Moğollar tarafından tahrip edilen Keykubadiye Sarayı'nın kalıntıları ile mimari yapısını gün yüzüne çıkaracak çalışma yürütülüyor.

'Yaşayan İnsan Hazinesi' listesindeki Hayri Dev hayatını kaybetti

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) 10 yıl önce "Yaşayan İnsan Hazinesi Kültürel Miras Taşıyıcısı" seçtiği 85 yaşındaki saz ustası Hayri Dev, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Mahallenin kedileri muhtar yolu bekliyor

Mahallesindeki sokak kedilerini 5 yıldır her gün kasaptan aldığı ciğerle besleyen muhtarın, otomobilini sesinden tanıyan ve aracının etrafını saran onlarca kedi ile kurduğu sevgi bağı, büyük takdir alıyor.

Yüksek lisans yapmak yerine evde çocukları için icat yapan anneler

Anne olmak, ebeveyn olmak gerçekten zor bir iştir. Annelik tamamen iç güdü olarak gelişir. Kız olsun erkek olsun anne kucağı hepsine açıktır. Yüksek lisans yerine evde çocukları için icat yapan annelerimize bakalım...

Muazzez Ersoy'dan 'Adnan Oktar' açıklaması

Adnan Oktar'ın geçtiğimiz Mayıs ayında Çırağan Sarayı'nda verdiği iftar davetine birçok ünlü isim katılmıştı. Emniyet Müdürlüğü’nün operasyonunda gözaltına alınan Adnan Oktar’ın düzenlediği programa katılan sanatçı Muazzez Ersoy, "Kimin ne olduğunu bilemeyiz maalesef" dedi.

Aref'i ısıran zehirli yılan türleri evlerimize de girebilir

Aref’in kendini ısıran yılanı yurt dışından getirdiği için panzehiri bulunmadığını dile getiren Prof. Dr. Muhsin Konuk, “Yurtdışı kaynaklı petshoplardan alınan ve daha sonra kanalizasyona atılan bu tip yılanlar önümüzdeki yıllarda evlere girebilir” uyarısında bulundu.

Türk müziğininyaşayan tek çınarı

Ünlü ses sanatçısı Aylin Şengün Taşçı, Türk müziğinin çınarı Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca’ya yaşarken saygı göstermek amacıyla ‘Vefa’ adlı bir albüm yayınladı. Yavaşca’yı Necdet Yaşar’dan sonra karşısına çıkan mûsikî kahramanı olarak gören Taşçı, albümde 16 eser seslendiriyor.

Aref'in durumu belli oldu: Kısmi felç

Antalya'da kobra yılanı tarafından ısırılmasının ardından tedavi için Mısır'a götürülen İran asıllı Türk vatandaşı illüzyonist Aref Ghafouri'ye tedavisi boyunca 24 tüp yılan serumu yani panzehir verilecek. Aref'in sosyal medya hesabından sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan menajeri de "Doktorların dediğine göre şu ana kadar yaşaması mucize. Vücudundaki bazı bölgelerde kısmi felç gözüküyor" diye konuştu.

Kaybolan Kırgız geleneksel müzik aletleri yeniden yapılıyor

Müzisyen Nurlanbek Nışanov, 30 yıllık çalışmalar sonunda Kırgız halkının geleneksel çalgılarından 18'ini yeniden yaptı. Sovyetler Birliği döneminde Kırgız müzik aletlerinin profesyonel kabul edilmediğine dikkati çeken Nışanov, "Kırgızistan'ın Sovyetler'den bağımsızlığını ilan ettiği ilk yıllarda Kırgızların elinde 3 adet çalgı kaldı" dedi.

Çin'in en pahalı filmi milyon dolarlar kaybetti

Yüz milyon doları aşan bütçeye sahip olan fantastik film "Asura", gösterime girdiği ilk haftada ancak 7 milyon dolar hasılat elde edebildi. Aktör ve dublör olan Peng Zhang'ın ilk yönetmenlik tecrübesi olan "Asura" hakkında, gösterime girmeden önce devlet medyasında övgüler yer almıştı. Çin'in en pahalı filmi olan Asura, milyon dolarlar kaybetti.

Ahırdan tarih çıktı

Sivas'ın Gürün ilçesi Tepecik köyünde 2002 yılında Mustafa Güneş'e ait ahırın zemininde bulunan 2 bin yıllık taban mozaiğinin birçok kayıp parçasının halen ahır tabanında gömülü olduğu düşünülüyor.

Vecihi Hürkuş kimdir?

Vecihi Hürkuş, Türk pilot, mühendis ve müteşebbisdir. Hürkuş, Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden biri olarak tanındı. Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisidir, Türkiye'nin ilk yerli uçağını üretmiştir. Peki Vecihi Hürkuş kimdir, ne zaman öldü? İşte detaylar...

Aref'e 24 tüp yılan serumu verilecek

İllüzyonist gösterilerinde kullandığı 'kobra' cinsi yılan tarafından ısırılan, Türkiye'de serumu olmadığı için özel uçakla Mısır'a götürülen Aref Ghafouri'ye tedavisi boyunca 24 tüp yılan serumu verilecek. Aref'in evinde bulunan yılanı ve kaplanı da Antalya Hayvanat Bahçesine teslim edildi.

Şener Şen Perran Kutman ve Osman Sınav'a Onur Ödülü

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin "Onur, Emek ve Türk Sinemasına Katkı Ödülleri", oyuncu Şener Şen ve Perran Kutman ile yönetmen Osman Sınav'a verilecek.

8 milyonluk fosil mamuta ait çıktı

Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde, tarlasını işleyen bir çiftçi, yaklaşık 8 milyon yıllık mamuta ait olduğu değerlendirilen çene kemiği fosili buldu.

Türk müziği havası Balkanlar'da esecek

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Gençlik Oda Orkestrası'nda Türk dünyasının farklı yerlerinden gelen genç müzisyenler, TÜRKSOY'un 25. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Türk klasik müziğini Balkanlar'a dinletmek için ikinci kez turneye çıkıyor.

'Sanatçı polis'ten 28 sergi

Emniyet Genel Müdürlüğünde yıllardır görev yapan polis başmüffetişi Ahmet Sula, sanattaki yeteneğiyle farklı bir polis profili çiziyor.Resim, şiir ve el yazısındaki yeteneğini çocuk yaşta keşfeden Ahmet Sula, gençlik yıllarında ve meslek hayatına başladıktan sonra da gönül verdiği sanattan vazgeçmedi.

14 bin yıl öncesine ait ekmek tarifi bulundu

Dünyanın en eski ekmek tarifi Ürdün'deki "Siyah Çöl"de ortaya çıktı. Şimdiye kadar en eski ekmeğe dair bulguların Türkiye'de Çatalhöyük'de 9 bin yıl öncesine dayandığı sanılıyordu. Arkeolojik kazılardan elde edilen kalıntılar, ekmek tarifinin, bu tarihten 5 bin yıl daha eski olduğunu ortaya koydu.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.