Yerel Gündem Haberleri

Başkan Mehmet Çınar: Üniversiteli öğrencilerimizin yanındayız

Yeşilyurt Belediyesi, Malatya İnönü Üniversitesi ve Turgut Özal Üniversitesine kayıtlarını yaptıracak olan üniversite öğrencilerini yurt işlemlerini tamamlayana kadar Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğünden devr edilen sosyal tesislerinde misafir edecek.

Batman Sektör Buluşmaları’nın Altıncısı: Oto Galericiler

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in; şehrin üreticileri, iş insanları ve esnafları ile buluşarak sorunlarını doğrudan dinlemesi için Batman Belediyesi tarafından düzenlenen Sektör Buluşmaları’nın altıncısı oto galericiler ile gerçekleştirdi.

1. Uluslararası Mezopotamya Yarı Maraton Koşusu başlıyor

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam belediye toplantı salonunda, basın mensuplarıyla toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, kurum amirleri ve basın mensupları katıldı.

Gaziantep Büyükşehir’den üniversite öğrencilerine konaklama desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, konaklama sıkıntısı yaşayan üniversite öğrencileri için toplamda 500 yatak kapasiteli 3 tesisi valiliğe devretme kararı alarak hizmete sundu.

Destekli istihdam modeli” Yıldırım’da hayat buluyor

Engelli bireylerin iş sahibi olması için hayata geçirilen ‘Destekli İstihdam Modeli’ projesini uygulayan ilk Belediye Yıldırım oldu.

Akdeniz’de; “Biraz Sohbet Çokça Farkındalık” projesi başlatıldı

Akdeniz Belediyesi; kadına yönelik şiddetle mücadelede toplumsal bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nce, Şevket Sümer Mahallesi’nde bulunan bir kahvehanede gerçekleşen buluşmada, uzmanlar tarafından konuyla ilgili sunumlar yapıldı.

Ekipler su basan evlerde yağmur suyu tahliye çalışması yaptı

Akdeniz Belediyesi, dün akşam saatlerinde kentin farklı noktalarında olumsuzluğa yol açan yağışlarda zor anlar yaşayan vatandaşların yardımına koştu. Ekipler, birçok ev ve işyerinde motopomplar yardımıyla su tahliyesi yaptı, çamur ve balçığa batan sokakları arazözler yardımıyla yıkayıp temizledi.

Mardin beton yapılarından arınıyor

Tarihi Kentin siluetini bozan beton yapıların yıkımına devam ediliyor.

Bismil Kaymakamı Zengince projeleri denetledi

Bismil Kaymakamı ve belediye başkan vekili Enver Hakan ZENGİNCE, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genclikspor Daire Bşk. Mehmet Kesen Bismil Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Aykol ve beraberindeki heyetle Çalışmaların sürdüğü alanlarda incelemelerde bulundu.

Başkan Gültak: Gündoğdu Mahallesi'ne Bilim Merkezi kuracağız

Gündoğdu Mahallesi'nde bir bilim merkezi kurulacağı müjdesini veren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mersin'de bir ilki gerçekleştireceklerini de dile getirerek, "Kaymakamlık, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akdeniz Belediyesi'nin iştirakleri doğrultusunda Mersin'in ilk ve tek bilim merkezini hayata geçireceğiz" diye konuştu.

Yıldırım’da ‘yol’ hamlesi

Yıldırım Belediyesi, yeni imar yolları açılması ve yol genişletme çalışmaları ile Yıldırım’ın geleceğini şekillendirirken, eskiyen ve bozulan yolları da yenileyerek vatandaşların yaşam kalitesini yükseltiyor.

Başkan Mahçiçek Teknokent’i Ziyaret Etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında kurulan Teknoparklardan olan, KSÜ çatısı altında bulunan Kahramanmaraş Teknokent’i ziyaret eden Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek yetkililerden brifing aldı.

Yıldırım’ın dereleri temizleniyor

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz: “Derelerimizi her türlü kirlilikten arındırarak halk sağlığına yönelik tehditleri ortadan kaldıracağız”

Başkan Yılmaz Yıldırım’ı mahalle mahalle geziyor

Yıldırım’ı mahalle mahalle gezerek vatandaşla buluşan Başkan Oktay Yılmaz’ın son durağı Yavuzselim Mahallesi oldu.

Başkan Yılmaz'dan eğitime tam destek

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Naz Özdilek İlkokulu'ndaki öğrencileri ziyaret ederek yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diledi.

Yıldırım’da çocuk olmak ayrıcalıktır

Düzenlediği çeşitli etkinliklerle miniklerin yüzünü güldüren Yıldırım Belediyesi, ‘Sonbahar Çocuk Şenliği’ ile çocuklara unutulmaz anlar yaşattı. Yıldırım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, pandemi kurallarına ve tedbirlere riayet edilerek, Kaplıkaya Cazibe Merkezi’nde düzenlenen ‘Sonbahar Çocuk Şenliği’ etkinlikleri, katılımcılardan tam not aldı.

Tarihi çarşıların canlandırılması 2. etap çalışmaları başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, medeniyetler şehri Mardin’in tarihi dokusunu ortaya çıkarma adına başlatmış olduğu Tarihi Çarşıların Canlandırılması Projesi’nin 2. etap çalışmaları başlatıldı.

Sur Belediyesi’nden öğrencilere kırtasiye desteği

Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bedii ÖTER ve beraberindekilerle beraber Tanoğlu, Kabasakal ve Gölpınar ilk ve ortaokullarında incelemelerde bulundu.

Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanı resmen Bursa’da

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Özbekistan Kültür Bakanı Ozodbek Nazarbekov’un da hazır bulunduğu devir teslim töreninde, Hiva Belediye Başkanı Temur Davletov’dan ‘Türk Dünyası Kültür Başkenti’ unvanını resmen aldı.

Dünya Temizlik Günü’nde Yıldırım farkı

Gereksiz plastik kullanımını azaltmak ve geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla birçok projeye öncülük eden Yıldırım Belediyesi, ‘Dünya Temizlik Günü’nde yerini alarak temizlik serüvenine ortak oldu. 18 Eylül ‘Dünya Temizlik Günü’ nedeniyle Yıldırım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile ‘Let's do it Türkiye’ iş birliğinde Bursa Şehir Ormanı’nda temizlik çalışması gerçekleştirildi. Kolları sıvayan 100 çevre gönüllüsü, kâğıt, plastik, metal, cam ve izmarit gibi atıkları toplayarak çevre h...

Gündoğdu ve Üç Ocak mahallelerinde terk edilmiş yapıların yıkımı gerçekleşti

Akdeniz Belediyesi, halkın can güvenliğini tehdit eden terk edilmiş yapıların yıkımına hız verdi. Fen işleri ekiplerince, Üç Ocak Mahallesi’nde 2 katlı bir yapı ile Gündoğdu Cami’sinin lojmanının yıkımı kontrollü olarak gerçekleşti.

Başkan Bilgin, öğrencilerin talebini yerine getirdi

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, sosyal medya aracılığı ile kendinden tatlı isteyen 12. Sınıf öğrencisi Kayra Belinay Kınaş’ı kırmadı. Bilgin, öğrencinin isteğini yerine getirmek üzere öğrenim gördüğü Halis Gülle Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

İkinci baharı yaşatıyorlar

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında uygulanan kısıtlamalardan olumsuz etkilenen 65 yaş ve üstü vatandaşların moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla 65 yaş üstü vatandaşlara ikinci baharlarını yaşatıyor.

Batman sektör buluşmaları devam ediyor

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in; şehrin üreticileri, iş insanları ve esnafları ile buluşarak sorunlarını doğrudan dinlemesi için Batman Belediyesi tarafından düzenlenen Sektör Buluşmaları’nın beşincisi kırmızı et üreticileri, kesim yapan mezbaha yöneticileri, kasaplar ve et kullanımı yapan paydaş lokanta ve kebapçıların katılımıyla gerçekleştirildi.

DBB’den “Yap-Yık-Yap”a son

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentteki altyapı çalışmalarında “Yap, Yık, Yap”ı engellenmesi, kurumlar arası koordinasyonun sağlanması amacıyla “Alt Yapı Koordinasyon Coğrafi Bilgi Sistemi” kurdu.

Geri Dönüşüm Parkı bölgede örnek olacak

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi çevre bilinci, atık dönüşümü ve kaynakların tasarruflu kullanılması konularında farkındalık yaratmak amacıyla ilçeye geri dönüşüm parkı yapmaya hazırlanıyor.

Derik'te yeni "Ozan Kabak" yetişiyor

Türkiye ve Avrupa’da birçok büyük takımda top koşturan milli futbolcumuz Ozan Kabak, Derikli genç yeteneklere ilham kaynağı oldu. Derik belediyesi futbol kursunda eğitim gören Barış Danış ve Yusuf eken Adanaspor altyapısına seçildi başarılı futbolcuları makamında ağırlayan Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Enver Çakır, Adana Spor altyapısına seçilen, Belediyemiz futbol kursunda eğitim gören Baran Danış ve Yusuf Eken’i tebrik ederek,

Erbaş Gençlik Ve Kültür Merkezini ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyarbakır Yenişehir Belediyesi’ne ait Aliya İzzet Begoviç Kültür ve Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti.

Kaymakam Karaarslan’dan kırsal mahalle öğrencilerine ziyaret

Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet KARAASLAN, kırsal mahalle okullarında eğitime başlayan öğrencileri ziyaret etti.

Vali Karaloğlu: “Gölge etmeyin, başka bir ihsan istemiyoruz”

Büyükşehir Belediyesince, Millet Bahçesi, Cam Seyir Terası, Bilgi Evi, Kapalı Semt Pazarı ve Tarımsal Amaçlı Havuz gibi projelerin yer aldığı 65 milyon 258 bin 581 liralık 10 yatırımın temeli atıldı.

Kaymakam Karaaslan Çayönü Höyüğü Ve Hilar Mağaralarında incelemede bulundu

12000 yıllık tarihe sahip Çayönü Höyüğü ve Hilar Mağaralarını inceleyen Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Karaaslan buranın tarihsel dönüşümü ve özellikleri hakkında bilgi aldı.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Hacıbektaşoğlu’ndan önemli açıklamalar

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu belediyenin gerçekleştirmekte olduğu çalışmaları yerinde inceledi. Yeni Eruh yolunda inşa edilen konutlar civarında yapılan yol ve alt yapı çalışmaları ile Doğan Mahallesi Handervis mıntıkasında tamamlanan bağ yolları ile Doğan Mahallesi asfalt ve parke çalışmalarını inceleyen Vali Hacıbektaşoğlu, kamuoyunu bilgilendirici önemli açıklamalarda bulundu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+