Yerel Gündem Haberleri

İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Kışla: Hayır işlemek için önümüze gelen fırsatları bir nimet gibi görmek ve değerlendirmek lazım

İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı İsrafil Kışla, “Şunu unutmamak gerek, vererek asla azalmaz, vererek artar. Bunun ben çok örneklerini de görüyorum. Hayır işlemek için önümüze gelen fırsatları bir nimet gibi görmek ve onu değerlendirmek lazım” dedi. Türkiye’de hayırseverlik denince ne anlaşıldığı ve iş dünyasının hayırseverlik faaliyetlerine bakışına yönelik soruyu yanıtlayan Kışla, “ Bizim milletimiz için hayırseverlik önemlidir. Bunun gösterişten uzak yapılmasına ve adabına da dikka...

Başkan Türkmen “Bismil’in her köşesini ağaçlandıracağız

Bismil Belediyesi, ‘Daha yaşanılabilir çevre, daha yaşanılabilir bir Bismil’ hedefinden yola çıkarak, Bismil’i görünümüyle ve havasıyla yaşanılabilir bir ilçe konumuna getirmek için ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.

Başkan Türkmen halkla birlikte olmaya devam ediyor

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Hamza Türkmen, rutin bir hale getirdiği “Çay sizden Simit bizden” ziyaretleri kapsamında bu haftaki durağı Dicle Mahalle Esnafları oldu.

2121 fidan toprakla buluşmaya başladı

Vali Karaloğlu: “Diyarbakır'ı güzelleştirmeye, yeşillendirmeye, orman varlığını artırmaya devam edeceğiz”

Tuşba Belediyesi’nden ‘Model ceviz-badem bahçesi’ projesi

Tuşba Belediyesi’nin, kırsal mahallelerde oturan üreticilere ek bir gelir sağlamak amacıyla başlattığı ‘Model Ceviz-Badem Bahçesi’ projesinin bu yıl da devam edeceği belirtildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden tarımsal kalkınmayı destekleyecek proje

Mardin Büyükşehir Belediyesi, tarımsal alanlarda üretim yapan üreticilerin su ihtiyacının giderilmesi ve üretim verimliliğin artırılması amacıyla başlatılan Tarımsal Sulama Kanalı Projesi kapsamında Savur ilçesine 2000 metre uzunluğunda sulama kanalı yapacak.

Yenişehir vefa ihtayaçları karşılıyor

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci'nin başkanlığında Covid-19 salgın döneminde oluşturulan Yenişehir Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, talep sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Kandilli duyurdu: Ege'de korkutan deprem

Son dakika bilgisine göre, saat 09.10 sıralarında merkez üssü Ege Denizi olan bir deprem meydana geldi.

Kayapınar Belediyesi’nden Otizm Farkındalık Günü kutlandı

Kayapınar Belediyesi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle bir etkinlik düzenlendi. Musa Anter Engelsiz Yaşam Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte otizmli çocuklar, müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

5 bin Fidan Geleceğe Nefes Olacak

Kızıltepe Belediyesi Orman Haftası etkinliği kapsamında ilçedeki vatandaşlara 5 bin fidan dağıttı.

22 bin metrekarelik park alanı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Diyarbakır ve Silvan’ın tarihini, kültürünü yaşatmanın ve gelecek nesillere aktarmanın boyunlarının borcu olduğunu söyledi.

Yenişehir’e çocuk sokağı

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını gerçekleştiren Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesi Yenişehir ilçesinde çocukların düşlerini gerçekleştirebileceği, hayata daha özgür ve kendine güvenen bireyler olarak yetişeceği bir ortam hazırlıyor.

167 kültür-sanat etkinliğiyle vatandaşların hoşça vakit geçirmelerini sağladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kasım ve Mart ayları arasında 150 günde düzenlediği 167 kültür-sanat etkinliğiyle vatandaşların hoşça vakit geçirmelerini sağladı.

Kayapınar Belediyesi’nden köy çocuklarına oyuncak

Kayapınar Belediyesi tarafından kısa bir süre önce hizmete açılan Oyuncak Atölyesi’nde onarılan oyuncaklar, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkanı Ünal Koç’un katılımıyla Avcısuyu Köyü İlköğretim okulunda öğrenim gören minik öğrencilere dağıtıldı. Oyuncakları alan miniklerin sevinci görülmeye değerdi.

DİSMEK kursiyerlerine madde bağımlılığıyla mücadele eğitimi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, koruyucu ve önleyici çalışmalar kapsamında DİSMEK kurslarından yararlanan kursiyerlere yönelik madde bağımlılığı ve bağımlılıkla mücadele eğitimi verdi.

+1 Farkımız Sevgiyle Bağlıyız

+1 Farkımız Sevgiyle Bağlıyız’ projesi kapsamında Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ve Eşi Dilek Çam, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde Down Sendromlu çocukların hayallerini gerçekleştirdi.

Bismil'in genç modacıları italya'ya koruyucu kıyafet üretiyor.

Bismil atıksu arıtma tesisi çevre kirliliğini önleyecek

2 yıl sonra tamamlanması hedeflenen proje 93 milyon liraya mal olacak.

Bismil Belediyesi’nden Kütüphane Projesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bismil Belediyesi arasında Bismil’e kütüphane yapılması için protokol imzalandı.

Yıldırımlı gençlerden beş sosyal soruna beş çözüm

Özellikle toplumsal sorunların çözümünde gençlerin söz sahibi olup sorunun çözümüne yönelik katkı sağlayacağı programlar ile, gençlerin özgüveni yetişmiş ve geleceğe güvenle bakan bireyler olmalarına fırsat tanıyan Bursa Yıldırım Belediyesi Sosyal İnovasyon Merkezi (YILSİM), ilçedeki 5 sosyal soruna gençlerle birlikte 5 farklı proje geliştirilmesine imkan tanıyacak.

Pamukkale Belediye Başkanı Örki sözlerini tutmaya devam ediyor

Pamukkale Belediyesi tarafından başlatılan ilçenin 6 mahallesindeki kapalı pazaryerleri birer birer tamamlanıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarını kolaylaştırmak adına her mahallemizin ihtiyacına göre projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi.

Talas Belediyesi'nden 'Pandemiyle Bir Yıl Fotoğraf Sergisi'

Kayseri Talas Belediyesi tarafından hazırlanan “Pandemiyle Bir Yıl” isimli fotoğraf sergisi, düzenlenen törenle açıldı.

Fatih’te yine görkemli bir sergi sanatseverlerle buluşuyor

Hat sanatının birçok dönemine ışık tutan ve seçkin hattatların nadide eserlerini barındıran Abdurrahman Kılıç koleksiyonlarından oluşan ÂSÂR sergisi 18 Mart- 22 Nisan tarihleri arasında Kadırga Sanat Galerileri’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Bakan Gül'den ABD'ye Sasunyan mektubu: Kararın ciddi anlamda hatalı olduğunu değerlendirmekteyiz

Adalet Bakanı Gül, ABD Adalet Bakan Vekili Wilkinson'a gönderdiği mektupla, şehit Başkonsolos Arıkan'ın katili Sasunyan'ın tahliye kararına tepki gösterdi. Gül, ''Sasunyan ve onu yönlendiren ideoloji, toplum karşısında varlığını sürdürmekte ve yakın bir tehdit olmaya devam etmektedir'' açıklamasında bulundu.

‘Mavi Bursa’ için yoğun mesai

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından belirlenen kriterlere göre orta riskli sarı grupta yer alan Bursa’nın bir an önce mavi listeye girebilmesi için gece gündüz demeden dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.

Esenler'de ev hanımları kooperatif ile dünyaya açılıyor

İstanbul Esenler Belediyesi'nin 2019 yılında hayata geçirdiği Nar Projesi kapsamında e-ticaret mağazası olan 50 kadın bir araya gelerek, Nar Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi’ni kurdu. Proje ile Esenlerli kadınlar dünyaya açılacak ve üretimlerini dijital olarak satabilecekleri mecraları kullanabilecek.

Konya Büyükşehir’den üreticiye yerli şeker fasulye tohumu desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya genelindeki çiftçilerin tohumluk maliyetlerini azaltmak ve üretimi artırmak amacıyla yüzde 50 hibe destekli yerli şeker fasulye tohumu desteğinde bulunuyor.

Konya Büyükşehir’den 8. sınıf öğrencilerine LGS çalışma kitabı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya genelindeki 8. sınıf öğrencilerine verilecek LGS Hazırlık Kitaplarının dağıtım programına katıldı. Başkan Altay, yaklaşan sınav öncesinde öğrencilere çalışma kitaplarıyla katkı sağladıklarını söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, okullara ve öğrencilere verdiği değer için Başkan Altay’a teşekkür etti.

Akdeniz Belediyesi Şıh Muhemmet Abbari Türbesi'ni baştan aşağı yeniledi

Mersin'deki Bahçe Mahallesi’nde bulunan Şıh Muhammet Abbari Türbesi, Akdeniz Belediyesi tarafından yapılan kapsamlı bir çalışma ile tamamen yenilendi ve vatandaşların ibadeti ve ziyaretine hazır hale getirildi.

Köprübaşı Mahallesi'ndeki projeye vatandaş karar verecek

Konya Karatay’a bağlı Köprübaşı Mahallesi’nde Karatay Belediyesi’ne ait halı sahanın yerine ne yapılacağına vatandaşlar karar verecek. Bunun için mahallenin tamamında üç gün süren bir anket çalışması yaptıklarını açıklayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Birlikte yönetim ve yerinde hizmet ilkeleri doğrultusunda ilçeye değer katan ve toplumun ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılayan hizmet anlayışıyla çalışıyoruz” dedi.

Osmangazi’de her metrekareye yatırım düşüyor

Bursa Osmangazi Belediyesi, ilçedeki her metrekareyi yatırım için değerlendiren Osmangazi Belediyesi, Nalbantoğlu Mahallesi’nde bulunan boş alanı park olarak düzenleyerek çocukların ve vatandaşların hizmetine sundu.

Pamukkale Belediyespor Kadın Voleybol Takımı sezonu 4. sırada tamamladı

Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nün geçen sezon aktifleşen branşı olan kadınlar voleybol takımı, mücadele ettiği 2. Lig 3. Grup’ta sezonu 4. sırada tamamladı. Pamukkale Belediye Başkanı ve Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı Avni Örki, “Adımızı ligde başarıyla duyuran sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+