Dünya Ekonomisi Dünya Ekonomisi
Fed faiz kararını açıkladı
Fed faiz kararını açıkladı
ABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.
İngiltereden beklenen haber geldi: Bugün itibariyle sona erdi
İngiltere'den beklenen haber geldi: Bugün itibariyle sona erdi
İngiltere'nin yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında 17 Mayıs'tan bu yana Türkiye'den gelen yolculara zorunlu kıldığı otel karantinası uygulaması bugün itibariyle sona erdi.
Moodys: ABD ve Çindeki ekonomik büyüme Avrupayı da etkileyecek
Moody's: ABD ve Çin'deki ekonomik büyüme Avrupa'yı da etkileyecek
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, ABD ve Çin’deki ekonomik büyümenin Avrupa’nın da büyümesi üzerinde önemli yayılma etkileri göstermesinin beklendiğini bildirdi.
Çin’deki gayrimenkul krizi endişeleri Avrupa borsalarını vurdu
Çin’deki gayrimenkul krizi endişeleri Avrupa borsalarını vurdu
Çin emlak şirketi Evergrande ve bankalara yönelik endişelerinin riskten kaçınma eğilimini güçlendirmesiyle birlikte Avrupa borsaları, haftanın ilk işlem gününü sert düşüşle tamamladı.
ABD için korkutan uyarı: Tarihi bir mali kriz ortaya çıkabilir!
ABD için korkutan uyarı: Tarihi bir mali kriz ortaya çıkabilir!
Kongre'nin federal borç limitini yükseltmesi için bir kez daha çağrıda bulunan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, aksi halde ülkenin temerrüde düşerek tarihi bir mali krizin ortaya çıkabileceği noktasında uyarıda bulundu.
Avrupadaki doğal gaz fiyatları için yeni rekorlar kapıda
Avrupa'daki doğal gaz fiyatları için yeni rekorlar kapıda
Avrupa'nın sonbahar-kış dönemine yer altı depolama tesislerinde önemli miktarda doğal gaz açılığıyla gireceğini belirten Rus enerji şirketi Gazprom'un Başkanı Aleksey Miller, "Avrupa'daki fiyatların olası tüm rekorları kırdığını görüyoruz ve belki de yakın gelecekte tekrar kıracağını düşünüyoruz." dedi.
Afrika ile ticaret uçuşa geçti: Geçen yıl 25 milyar doları aştı
Afrika ile ticaret  uçuşa geçti: Geçen yıl 25 milyar doları aştı
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 2003’te 5,4 milyar dolar olan Türkiye-Afrika ülkeleri arasındaki ticaret hacminin 2020’de koronavirüs salgınının olumsuz etkilerine rağmen 25 milyar doları aştığını söyledi. Bakan Muş, 36 Afrika ülkesinin Ankara büyükelçileri ve büyükelçilik yetkilileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kıta ülkeleriyle ticari ve ekonomik ilişkileri daha da güçlendirmek istediklerinin altını çizen Muş, Türkiye’nin Afrika ülkeleri ile ekonomik ve ticari ilişkilerine ‘kazan-kazan’ temelinde yaklaştığını vurguladı.
Gazpromun doğal gaz ihracat geliri yüzde 84 arttı
Gazprom'un doğal gaz ihracat geliri yüzde 84 arttı
Rus enerji şirketi Gazprom'un doğal gaz ihracat geliri, yılın ocak-temmuz döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 84 artarak 23,6 milyar dolara çıktı.
Dev petrol şirketlerine şok rapor: 1 trilyon dolarlık kayıp kapıda
Dev petrol şirketlerine şok rapor: 1 trilyon dolarlık kayıp kapıda
Dünyanın önde gelen petrol ve doğal gaz şirketlerinin küresel ısınmayı 1,5 dereceyle sınırlanmak için üretimlerini 2030 itibarıyla en az yüzde 50 azaltması gerekiyor
Kovid yüzünden İngiltere’de günde 50 mağaza kepenk indirdi
Kovid yüzünden İngiltere’de günde 50 mağaza kepenk indirdi
İngiltere’de yürütülen bir araştırma, ekonomiyi olumsuz yönde etkileyen Kovid-19 salgını nedeniyle ülkede günde ortalama 50 mağazanın kapandığını ortaya koydu.
Dolar pazarı
Dolar pazarı
Afganistan’da hayat normalleşirken Kabil’de döviz bürolarının bulunduğu Şehzade Sarayı açıldı. 1 doların 87 Afganiden 84 Afganiye gerilediği çarşıya 100 dolarlık destelerle gelenler dikkat çekti.
Selde kirlenen 51 milyon euro yenileriyle değiştirildi
Selde kirlenen 51 milyon euro yenileriyle değiştirildi
Almanya Merkez Bankası, Temmuz ayındaki sel felaketinden sonra vatandaşlardan 51 milyon Euro değerinde kirli banknot geldiğini belirterek, paraların yenileriyle değiştirildiğini ve ıslakların kurutabilmesi için ek kurutucular satın alındığını açıkladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.