Tehditler bizi yoldan alıkoyamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzetbegoviç ile ortak basın toplantısında ise kendisine yönelik suikast ihbarı soruldu. Kendisine MİT’ten haber ulaştığını açıklayan Erdoğan, “Bu tür tehditler bizi yoldan alıkoyamaz” diye konuştu.

Erdoğan’ı destekleyin

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic, Avrupalı Türklere, “Bugün sizler Allah’ın size bahşettiği bir kişiye sahipsiniz. Bu kişi, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ona yardım edin, onu destekleyin” dedi.

İşte İnce’nin yalanı

Teröristbaşı Gülen’in ABD’den usulüne uygun istenmediğini iddia eden Muharrem İnce’nin yalanını belgeler çürüttü. Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı’nın farklı tarihlerdeki yazıları, iade evrakının ABD Dışişleri Bakanlığı’nca teslim alındığını ortaya koydu. Ayrıca belgeler, İnce’nin “ABD’ye gönderilen belgelerin tercümesinin yapılmadığı” iddiasını da yalanlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'teki temaslarının ardından özel uçak "TUR" ile saat 21.40'ta Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Esenboğa Havalimanı'nda TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Ankara Valisi Ercan Topaca karşıladı.

Türkiye 'başkanlar ligi'ne çıkacak

Türkiye, 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi tamamlamasıyla birlikte Dünya'da başkanlık ile yönetilen ülkeler arasına katılacak. Dünya genelinde 41 ülkede tam başkanlık, 17 ülkede ise yarı başkanlık sistemi uygulanıyor.

Bosna-Hersek’tesuikast ihbarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugünkü Bosna-Hersek mitingi öncesinde suikast yapılacağı iddiaları güvenlik güçlerini alarma geçirdi. Birden fazla kaynaktan gelen istihbarata göre, suikast hazırlığı yapanlar, bir grup Türk asıllı kişi. İstihbarat birimlerinin elde ettiği bulgular, FETÖ bağlantılı 2 kişiyi gösteriyor.

Filistin’e umut olalım

İsrail’in devlet terörüne karşı dünyada Filistinlilerin sesi olan Türkiye bir yandan da dev yardım kampanyalarıyla kardeş ülkenin yaralarını sarmaya çalışıyor. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, “Filistin’e umut ol” kampanyasıyla, 1 milyon 200 bin dolar tutarında ilaç ve tıbbi sarf malzemesinin Gazze’ye gönderileceğini açıkladı. Akdağ, tüm vatandaşların kampanyaya katılmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere Endülüs tavsiyesi

Gençler ve sporcularla yapılan iftarın ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gençlerimizden beklentimiz, hangi alanda çalışırsanız çalışın en iyisi olmaları, gayret göstermeleridir. Endülüs'e mutlaka gidin. El-Hamra Sarayı'nı mutlaka gezin. O kubbenin etrafında bir müjde yazar: La Galibe İllallah" ifadelerini kullandı.

Bekir Bozdağ'dan suikast açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bosna Hersek ziyareti öncesi alınan suikast ihbarlarıyla ilgili Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, "Böylesine büyük bir liderden ve dava adamından rahatsız olan ve cumhurbaşkanımızı yok etmek isteyen çevrelerin olduğunu da biliyoruz. Suikast ihbarları,her daim olan ihbarlardır" açıklamasını yaptı.

'O eşsiz mücadele, Cumhuriyetimiz ile taçlanmıştır'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yayınladığı 19 Mayıs mesajında "Yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için bağımsızlığın müjdecisi olmuş, birlik ve beraberlik içerisinde, azim, cesaret, kararlılık ve inançla verilen o eşsiz mücadele, Cumhuriyetimiz ile taçlanmıştır." dedi.

Bozdağ, Muharrem İnce'yi evrakları göstermek için davet etti

CHP'li Muharrem İnce'nin bir televizyon programına telefonla bağlanarak "Amerikalılar beni aradı, Türkiye Cumhuriyeti Fethullah Gülen usulüne uygun bir şekilde bizden istemedi dediler" iddiasının ardından Bekir Bozdağ, kendisini Adalet Bakanlığı'na davet ederek evrakları incelemesini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan, "Bizler ülkemizde seçilme yaşını 18'e indirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

Filistin içinbarış gücü

Gazze ve Kudüs gündemiyle İstanbul’da toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi’ne 56 ülkeden temsilci katıldı. Zirve sonunda yayınlanan nihai bildiride ilk kez ‘kınama’ dışında atılacak somut adımlara yer verildi. “İsrail’in zulümlerine son vermek için Filistin’e barış gücü konumlandırılmalıdır” ifadelerine yer verilen bildiride, ABD’yi izleyerek elçiliğini Kudüs taşıyacak olan ülkelere de yaptırım uygulanacağı belirtildi.

Saraybosna büyük buluşmaya hazır

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gurbetçilerle buluşacağı Saraybosna’daki salon büyük buluşmaya hazır hale getirildi. Yarın Avrupa’nın dörtbir yanından gelecek gurbetçilere seslenecek olan Erdoğan, bu faaliyetle her türlü zorluğu çıkaran Avrupa Birliği’nin popülist söylem ve davranışlarına da en güzel cevabı verecek.

İsrail azgınlaştı

Yenikapı'daki konuşmasında İsrail'i 'insanlıktan nasibini almayan haydutlar' diye niteleyen Başbakan Binali Yıldırım, binlerce Filistinlinin kurşunlamasını ABD Başkanı Trump'ın keyifle izlediğini, ABD'nin bu katliamda sorumlu olduğunu dile getirdi.

Kudüs geçilmez

İstanbul, Kudüs oldu. Yüzbinlerce kişi kutsal kentin ABD ve İsrail tarafından işgaline, Filistinlilerin katline ve Müslüman ülkelerin sessizliğine isyan için Yenikapı’ya aktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da dünyaya net mesaj verdi: Bizim için Çanakkale neyse Kudüs odur. Peygamberimizin Mirac’a çıktığı bu beldeyi sahipsiz bırakmayacağız.

Abu Dabi ve Riyad nerede?

Yenikapı'daki dev buluşmada yüzbinlere seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kudüs'teki işgalcilere yeteri kadar tepki göstermeyen Arap ülkelerini hatırlattı.

Türkiye’yi dizayn etmek istiyorlar

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Türkiye’nin üzerinde çok oyunlar oynanıyor. Türkiye’nin önü kesilmesi için planlar var. Bazı ülkeler Türkiye’yi dizayn etmek istiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Guterres ile Filistin ve Suriye'yi görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'le telefonda görüştü. Görüşmede Filistin ve Suriye konuları ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Guterres’le görüşmesinde, İsrail'in Gazze'deki vahşetine uluslararası camianın daha sert tepki göstermesi gerektiğini vurguladı.

'Kudüs, insanlığın ortak mirası, bizim göz bebeğimizdir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Kudüs, insanlığın ortak mirası, bizim göz bebeğimizdir. Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanındayız, bu kutlu davanın takipçileriyiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail halkına çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı öncülüğünde Yenikapı Miting Alanı'nda Filistin halkına destek amacıyla "Zulme Lanet Kudüs'e Destek" düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, mitingde yaptığı konuşmada İsrail halkına çağrı yaparak "İsrail halkını yönetimlerinin kendilerini sürüklediği felakete karşı harekete geçmeye davet ediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kudüs nöbetinde sıra bize geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı öncülüğünde Yenikapı Miting Alanı'nda Filistin halkına destek amacıyla "Zulme Lanet Kudüs'e Destek" düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, Müslümanlara umutsuzluğun yakışmayacağını belirterek "Gelin ayaklarımızdaki Kudüs gücüyle bu zulme karşı hep birlikte yürüyelim, birileri bu yürüyüşü görsün. Bundan sonra 1 milyar 700 milyon Müslüman olarak Kudüs nöbetini devralma sırası bize gelmiştir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yenikapı'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin'e destek için Yenikapı'da düzenlenen mitingin düzenlendiği alana geldi. Halkı selamlayan Erdoğan'ın konuşma yapması bekleniyor.

Liderler Yenikapı'da

Filistin'deki İsrail katliamını protesto etmek için yüzbinlerce vatandaş Yenikapı'ya akın etti. Miting için Bahçeli ile Destici de alana geldi.

Adalet Bakanlığından CHP'li İnce'ye 'FETÖ' yanıtı

Adalet Bakanlığı, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin FETÖ elebaşı Gülen hakkındaki iddiasına "Sayın İnce'nin kaynağı belirsiz iddiaları tamamen gerçek dışıdır. Talepler, içerik ve usul bakımından, ülkemiz ve ABD arasındaki ikili antlaşmada öngörülen şartları bütünüyle karşılamaktadır" ifadeleri ile cevap verdi.

Bozdağ'dan İnce'ye tepki: Alenen yalan söylüyorsunuz

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayına tepki göstererek, "Sayın İnce, siz alenen yalan söylüyorsunuz ve ABD'den arayan her kimse onun ağzından utanmadan ülkenize iftira ediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Kudüs için İİT zirvesi başladı

İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Kudüs için İstanbul'da düzenlediği olağanüstü zirve başladı. Açılışta konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "İsrail hesap vermeli" dedi.

İbrahim Kalın'dan 'çözüm süreci' açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Cumhurbaşkanımızın gündeminde yeni bir çözüm süreci yok. PKK'yla mücadele devam edecek" dedi.

4 ile yeni vali atandı

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 2 ilin valisi merkeze alınırken, 4 ile yeni vali atandı. Burdur ve Kırşehir valiliklerine mülkiye başmüfettişleri atandı.

Yeni bir destan için

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün saat 16'da İstanbul'daki Yenikapı Meydanı'nda İsrail zulmünü tel'in için düzenlenecek dev mitinge katılacağını duyurdu.

Kudüs için ayağa kalk

Türkiye, Kudüs’ün ikinci işgaline ve Filistinlilerin vahşice katledilmesine karşı tek yürek, tek ses oldu. Uluslararası arenada İsrail ile diplomatik mücadele sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine yüzbinlerce kişi Yenikapı Meydanı'nda buluştu.

Haydi Yenikapı’ya

İsrail'in Filistin halkına karşı acımasız saldırılarına tepki ve Filistinlilere destek için bugün saat 16'da Yenikapı'da 'Zulme Lanet, Kudüs'e Destek' mitingi düzenlenecek. Buluşmaya Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli ve birçok sivil toplum kuruluşu katılacak.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.