Politika Haberleri

Ümit Özdağ'ın algı operasyonunu Bakan Koca bozdu: Çocuklara koronavirüs aşısı yapıldığı iddialarıyla ilgili bilgilendirdi

İYİ Parti'den ihraç edildikten sonra Zafer Partisi'ni kuran Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla alay konusu oldu. Özdağ, 6 aylık bebeklere koronavirüs aşısı yapıldığına dair paylaşımı sonrası, Sağlık Bakanı Koca'nın kendisini arayıp belgenin 2020 tarihli K vitamini aşısına ait olduğunu söylediğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB'nin Türkiye'yle iş birliği yapması şart

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile bir araya geldi. Görüşmeye ilişkin açıklama yapan Çavuşoğlu, ''Uluslararası ve bölgesel istikrar için AB'nin Türkiye ile iş birliği yapması şart" dedi.

CHP'li Özgür Özel'in büyük çelişkisi: Haksızlığa uğradığını savunduğu Demirtaş için 'Dağdan talimat alıyor' demişti

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dün yaptığı açıklamada terör propagandası yaptığı gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan HDP Eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın haksızlığa uğradığını savundu. Özel'in beş yıl önce yaptığı bir açıklamada ise Demirtaş ile ilgili "Adalardan, dağlardan talimat alıyor" dediği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeterli gıdaya erişim bir imtiyaz değil herkes için bir haktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Gıda Sistemleri Zirvesi'ne video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında "Yeterli besleyici ve güvenilir gıdaya erişim, bir imtiyaz değil herkes için bir haktır. Evlatlarımıza daha adil, daha yaşanabilir, daha müreffeh bir dünya bırakmak da hepimizin ortak görevidir. Türkiye olarak, bu yönde çalışmayı kararlılıkla sürdürüyoruz" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu: CHP istismar siyaseti güderek her olayı çarpıtıyor

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'de bir Kürt sorunu olduğu ve çözümün HDP olduğu çıkışına ilişkin, "Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında CHP belirli bir strateji takip ediyor. HDP üzerinden HDP seçmenine selam göndermeye çalışıyor." dedi. CHP'nin toplumsal her olayda istismar siyaseti güttüğünü vurgulayan Akbaşoğlu, "CHP, yalan ve algı siyasetine dönük her olayı çarpıtmaya çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: F-35'i alamazsak başkasına gideriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM 76. Genel Kurulu'na katılmasının ardından ABD dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD'nin S-400'leri bahane edip F-35’leri vermemesi ve dayatmada bulunmasının kabul edilemez olduğunu belirten Erdoğan, "F-35'leri alamazsak gerekirse başka kapılara gideriz" dedi. ABD'nin Afganistan konusunda sorumluluğu olduğu ve bedelini ödemesi gerektiğini ifade eden Erdoğan, "Afganistan'da Ne işleri vardı, 20 yıl sonra neden çıktılar? 'Kapılar açılsın ve Afgan halkı...

Çorlu’daki tren kazası davasında yeni gelişme: Ölenlerin yakınlarına ve yaralılara tazminatlar ödendi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, Çorlu'da meydana gelen tren kazasında hayatını kaybeden 14 kişinin yakınlarına ve yaralanan 30 kişiye, sulh ile sonuçlanan davaların ardından yaklaşık 21,3 milyon liralık ödeme yapıldığını duyurdu.

CHP seçmeninden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dış politikasına artan destek: Başarılı bulanların sayısı bir yılda üçe katlandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin dış politikaya ilişkin tutumu, parti tabanında aksi yönde harekete neden oldu. Başta Mavi Vatan kararlılığı olmak üzere, Kıbrıs, Libya ve Karabağ'daki hamlelere parti tabanının desteği artıyor. Kadir Has Üniversitesi'nin her yıl hazırladığı Türk Dış Politikası Kamuoyu Algıları Araştırması'nın 2021 raporuna göre, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ni dış politikada başarılı bulan CHP seçmeninin oranı 2020'de yüzde 9.7 iken, 2021'de bu oran yüzde 29.4'e yüks...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den açıklama: Kürt kökenli kardeşlerimi fişlemek demektir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir açıklama yayınlayarak Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Kürt sorunu çözümü tartışmalarına değindi. CHP'yi hedef alan Bahçeli "Sözde Kürt sorunundan bahsetmek Kürt kökenli kardeşlerimi fişlemek demektir" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu'na katıldığı New York'tan yurda döndü.

CHP'nin uçak fabrikalarını kapatmasını görmezden gelen Kılıçdaroğlu: 1940'lı yıllarda dünyaya uçak ihraç ediyorduk

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan uçak fabrikasının dönemin CHP Genel Başkanı İsmet İnönü tarafından kapatılmasını görmezden gelerek "CHP döneminde Türkiye dünyaya uçak ihraç eden 5 ülkeden birisiydi" açıklamasında bulundu.

MHP'de 7 isim parti üyeliğinden çıkarıldı

MHP Merkez Disiplin Kurulu, Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren'in parti üyeliğinden çıkarılmasına karar karar verdi.

Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat: Kılıçdaroğlu kırmızı çizgi bırakmadı bu kadar da geniş mezhebi

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Partide kırmızı çizgi bırakmadı" eleştirisinde bulundu. Kılıçdaroğlu yüzünden artık CHP'ye oy vermediğini söyleyen Kırıkkanat, "Abuk sabuk insanları doldurdular, Atatürkçüleri dışladılar. Ahmet Altan'a ve Nazlı Ilıcak'a 'geçmiş olsun' dedi. Yani bu kadar da geniş mezhebi. Bu geniş mezhebe HDP'yi de dahil etmek istiyorlar şimdi" ifadelerini kullandı.

CHP'li Özgür Özel: HDP’lilerin eleştirileri bizim için kıymetli

CHP'den HDP'yi savunan açıklamalar gelmeye devam ediyor. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP'lilerin kendilerine yönelik açıklamalarının kıymetli olduğunu söyledi. HDP'yi dışlamayacaklarını ifade eden Özel, terör soruşturmalarından cezaevinde bulunan Demirtaş içinse "Her zaman söyledik, haksızlığa uğradı" dedi.

Barınamıyoruz provokasyonu: Yurtta kalan da var öğrenci olmayan da

İstanbul'da Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy’deki “Barınamıyoruz” eylemine katılan 127 kişiden 73’ünün İstanbul’da ikamet ettiği ve barınma sorunu olmadığı, 28 kişinin başka illerde bulunan üniversitelerde öğrenim gördüğü, bir kişinin akademisyen olduğu, 4 öğrencinin KYK kaydının bulunduğu, 10 öğrencinin ise yurtlarda kalıp kaydını sildirdiği tespit edildi.

Kemal Kılıçdaroğlu kendisini desteklemesini istediği ABD Başkanı Biden ile görüşmek istiyor

Başkan seçilmeden önce "Türkiye'de muhalefeti açıkça desteklemeliyiz" diyen Joe Biden'ı, Türkiye'den ilk tebrik eden ve Biden'a "Türkiye'deki demokrasi hareketlerini destekle" çağrısı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ABD başkanıyla önümüzdeki ay bir araya geleceği öne sürüldü. CHP tarafından Biden-Kılıçdaroğlu görüşmesinin takvimi üzerinde çalışıldığı iddia edildi.

Kılıçdaroğlu'ndan gece yarısı paylaşımı: Aday mı olacak?

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin tartışmalar sürüyor. Net bir söylemde bulunmayan ancak açık kapı bırakan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sizin sorunlarınıza talibim” dedi. Kılıçdaroğlu’nun gece saatlerindeki tweeti “aday olacak” yorumlarını beraberinde getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'den ayrıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurulu'na katılmak üzere geldiği New York'tan "TC-TRK" uçağı ile İstanbul'a gitti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Arakan Müslümanlarını kaderlerine terk etmeyeceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler 76. Genel Kurul Görüşmeleri çerçevesinde Türkiye ve Bangladeş, Arakan (Rohingya) Müslümanlarının durumuna ilişkin yüksek düzeyli çevrimiçi toplantı düzenledi. Bakan, Rohingalıların sürdürülebilir dönüşleri için çalışmaya edilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Rohinga Müslümanlarını kaderlerine asla terk etmeyeceğiz.'' diye konuştu. Afganistan konulu toplantıya da katılan Bakan, "Uluslararası toplum Afganistan'la angajmanını sürdürmeli." açıklam...

Cübbeli Ahmet'in imam hatipleri hedef alan açıklamalarına MEB'den tepki: Kamuoyunu yanıltıyor

'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün imam hatip liselerini ve ilahiyat fakültelerini karalayan açıklamalarına Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tepki geldi. "Bu nezih kurumlar hakkında kamuoyunu yanıltıcı bilgilerin hem de din adına anlatılmasını doğru bulmamaktayız." diyen MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, Cübbeli Ahmet'in okulları, öğretmenleri ve öğrencileri zan altında bırakan açıklamalarını tashih etmesinin arzulandığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kırım' deyince Sputnik Rum tarafına geçti

Rus haber ajansı Sputnik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) konuşmasına yer verdiği haberde skandal ifadeler kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Kırım' açıklamasını 'ikiyüzlülük yorumlarına açık' olarak niteleyen Sputnik, Kıbrıs'taki zulme son vermek için yapılan operasyonu da 'işgal' olarak tanımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'taki temaslarını sürdürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurulu'na katılmak üzere bulunduğu New York'ta Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'yı ve Burundi Cumhurbaşkanı Burundi Cumhurbaşkanı Ndayishimiye'yi kabul etti.

Savcı Sayan'dan HDP'li Taşdemir'e: En büyük Kürt sorunu PKK terörü ve HDP siyasetidir

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kürt sorununun' çözümü için HDP'yi, HDP'nin ise İmralı'yı işaret ettiği açıklamaları değerlendiren Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, "Asıl muhatap 40 yıldır Kandil, İmralı, HDP zulmüne direnen, vatan ve milletin birliğini savunan, kardeşlik diyen biz Kürtleriz." dedi. Sayan'ın paylaşımına yanıt veren HDP vekili Dilan Dirayet Taşdemir, "Kendiniz Kürt olarak görüyorsanız ne sorun yaşadığımızı biliyor olmanız gerekir" deyince Sayan, "Evet, bir Kürt olarak çok iyi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'ta ABD'li muhabire sordu: Ne işiniz vardı Afganistan'da?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Afgan mülteciler konusunda daha fazla sorumluluk alması gerektiğini belirterek, "ABD orada 20 yıldır neden var, önce bu soruların cevabını kendi kendisine vermesi gerek" dedi. Erdoğan, "Şu anda ABD zaten bu tür sorumlulukları yerine getirmedi. Bizim ülkemizde şu anda kayıt dışı 300 binden fazla Afgan mülteci var. Ülkemizin hala Afgan mültecileri almaya gücü yetmez" ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanı Bostancı'dan 'Paris İklim Anlaşması' açıklaması: İmzalar tamamlandı

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, "Paris İklim Anlaşması Meclis'in en önemli başlangıç işlerinden olacak. İmzalarımız tamamlandı. Muhalefetle de görüşeceğiz. Meclis’e en kısa sürede arz edip geçireceğiz. En hızlı şekilde geçirmeyi planlıyoruz" dedi.

Türkiye'den Libya'da Milli Birlik Hükümeti’nden güvenoyunun çekilmesine tepki

Libya Temsilciler Meclisi, Milli Birlik Hükümeti’ne verilen güvenoyunu geri çekti. Bu karara Türkiye'den sert tepki geldi. Dışişleri Bakanlığı, kararın Libya’nın istikrarına ve geçiş sürecine katkı sağlamayacağını belirtilerek "Milli Birlik Hükümeti’nin, yol haritasında da öngörüldüğü gibi, seçimlere kadar tam yetkiyle işbaşında kalması önemlidir" dedi.

"AK Partililerin kökünü kazıyacağız" diyen Celal Emir’i savunan CHP’li Engin Altay devlete 'ceberut' dedi

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "ceberut" deyip hakaret eden, AK Partililere ise "Köklerini kazıyacağız" tehdidinde bulunan CHP Ankara Etimesgut İlçe Başkanı Cemal Emir'e destek çıktı. Sözlerin çok normal olduğunu savunan ve "AK Parti Genel Başkanı ile münakaşa etmeyeceksek neden siyaset yapıyoruz" ifadesiyle hakaretleri normalleştiren Altay, daha da ileri giderek imalı bir şekilde Türkiye devletine 'ceberut' dedi.

Bakan Kasapoğlu'ndan yurtlarda yer tartışmasına ilişkin açıklama

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, yurtlarda yer tartışmasına ilişkin "Verileri bilmeden farklı şekilde ortaya koyanlar, bildiği halde kötü niyetle istismar edenler, milletimizi kandırmaya çalışıyor. 2002-2021 arasında 182 binden 720 bine yükselmiş bir kapasite var" dedi.

CHP ve İYİ Parti gizlese de HDP açık açık ittifakı itiraf ediyor: Belediyeleri bizim sayemizde kazandınız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Kürt sorunuyla ilgili yaptığı açıklamalar kamuoyunun gündemine oturdu. CHP ve İYİ Parti, HDP ile ittifak kurmadığını söylese de HDP'li Ahmet Türk dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Daha önceki yerel seçimlerde Millet İttifakı'nı desteklediklerini belirten Türk, "Biz yerel seçimlerde destekledik, 10-11 ilde bizim desteğimiz olmasaydı seçimi alamazlardı. Ancak ana muhalefet partisi gelecekle ilgili projelerini daha açık ve net ortaya koymalı, Kürtlerin ...

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan seçim kanunu açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti ve MHP’nin çalıştığı seçim yasasının genel seçimlerde uygulanabilmesi için son tarihin Haziran 2022 olduğunu hatırlattı. "Haziran 2022'ye kadar seçim kanunun tamamlanması lazım" diyen Şentop, teklif geldiğinde değerlendirme yaparak komisyona sevk edeceklerini söyledi.

Temel Karamollaoğlu: Millet İttifakı partileriyle anlaştığımız noktalar var

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Şu anda hiçbir ittifak gündemimizde yok" açıklamasında bulundu. Daha önce "Millet İttifakı içinde değiliz" çıkışında bulunan Karamollaoğlu, herhangi bir ittifaka dahil olup olmayacaklarına seçim zamanı karar vereceklerini belirtse de belli prensipler konusunda Millet İttifakı içinde olan partilerle ortak noktada olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile bir araya geldi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+