Politika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu toplantısı için bulunduğu Prag'da Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ı kabul etti.

Başkan Cin’den CHP'li meclis üyesine cevap: 'Sultanların isimlerini yaşatmaya devam edeceğiz'

Pendik’te iki caddeye verilen Sultan Abdulhamit Han ile Sultan Vahdettin isimlerini provokatif bularak tepki gösteren CHP’li Meclis üyesine cevap veren Pendik Belediyesi Ahmet Cin, "Her iki sultan CHP’nin karalamakla yok edemeyeceği, ecdadımızın asil evlatlarıdır. İsimlerini yaşatmaya devam edeceğiz" dedi.

Alevi STK temsilcileri Cumhurbaşkanı'nın 'yeni adım' açıklamalarını değerlendirdi: Erdoğan samimi adımlar attı

Bazı Alevi sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Alevilere ilişkin yeni adım açıklamasını değerlendirdi. Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir "Cumhurbaşkanı Erdoğan, samimi adımlar attı. Ancak, CHP ve HDP çatısı altında hareket eden Alevi kurumları bu adımlara sürekli muhalefet etti. Oysa Cumhurbaşkanının her muharrem ve ramazan aylarındaki iyi niyet göstergeleri bizim için önemli" dedi.

Bakan Soylu'dan taksicilere: Çok kısa bir süreç içerisinde en memnun esnaflarından birincisi haline getireceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul Taksiciler Esnaf Odası ile çalışma toplantısı gerçekleştirdi. Soylu "İstanbul'da İstanbul taksicilerine Allah nasip edecek. Çok kısa bir süreç içerisinde İstanbul'un en memnun esnaflarından birincisi haline getireceğiz hep beraber" dedi.

İnce'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Başörtüsü üzerinden rant elde etmeye çalışma

CHP'den ayrılıp Memleket Partisi'ni kuran Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'na "İnsanları olmayan bir sorun üzerinden ayrıştırma. Ufak hesaplarla başörtüsü üzerinden rant elde etmeye çalışma" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesi aile fotoğrafına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan lideri Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile Prag'da bir araya geldi. Zirveye katılan 44 lider zirve kapsamında aile fotoğrafı çektirdi.

Kafa yine aynı kafa: Muhalif yazar Emre Kongar başörtüsüne kin kustu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, altılı masadaki 'muhafazakar' ortakların kitlesinden oy alabilmek adına olmayan 'başörtüsü' yasağı üzerinden yeni bir tartışmasının fitilini ateşlerken, muhalif medyada ise başörtüsüne kin ve öfke kusulmaya devam ediyor. Cumhuriyet yazarı Emre Kongar başörtüsü ile ilgili skandal benzetme yaptı.

CHP'li Özkoç’un camdan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı izlediği anlar sosyal medyada alay konusu oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü için yasa teklifi hazırlatıp Meclis'e sundurmasını gündemine aldı. toplantı sonrası dikkat çeken bir kare objektiflere yansıdı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, gözleri dolu bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı izledi. sosyal medyanda gündem olan ve ti'ye alınan kareyle ilgili konuşan Özkoç, Türk askerinin Katar'da görev alacak olmasını attığı bakıştan daha çok konuşulması gerektiğini sö...

Bakan Soylu'dan yeni operasyon açıklaması: Türkiye bunu ilk kez duyacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önümüzdeki günlerde yeni bir operasyon yapılacağını belirtti. Bakan Soylu, "Türkiye bunu ilk kez duyacak. Bu da uyuşturucu ile ilgili" dedi.

Başörtüsü için anayasa teklifi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, '' Bir madde de olabilir, birkaç madde de. MHP ile hazırlıyoruz, ortak imzayla Meclis’e sunacağız. Çalışmamızı pazartesi gününe kadar Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Son metni Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak'' açıklamasında bulundu.

Metin Feyzioğlu Lefkoşa büyükelçiliğine atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı kararname ile Lefkoşa Büyükelçiliği görevine eski barolar birliği başkanı Metin Feyzioğlu atandı.

AK Partili Çelik'ten KKTC'li vekil Doğuş Derya'ya tepki: Bu hadsiz ve provokatif konuşmayı kınıyoruz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "KKTC Meclisi’nde konuşan CTP vekili Doğuş Derya, Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan'ı, Türkiye’yi ve kahraman TSK'yı hedefe alan bir konuşma yaptı. Bu hadsiz ve provokatif konuşmayı kınıyoruz." dedi.

Özel Bayındır İçerenköy Hastanesi'ndeki skandala AK Parti'den tepki: Hukuki sürecin takipçisi olacağız

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Özel Bayındır İçerenköy Hastanesi'nde yaşanan skandal ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bundan sorumlu olanların gereken cezayı alması için hukuki sürecin takipçisi olacağız." ifadelerine yer verdi.

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi personelleri mesai saatlerinde grup toplantısında poz verdi

Yeni yasama döneminin başlamasıyla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. CHP'nin grup toplantısında Türkiye'nin çeşitli illerinden parti teşkilatları boy gösterdi. Grup toplantısında mesaide olması gereken Mersin Büyükşehir Belediyesi personelleri Çağdaş G., Ali Deniz O., Hüseyin K.'nın olması dikkat çekti. Söz konusu isimlerin belediyedeki görevlerinin yanı sıra CHP Mersin İl Teşkilatında görev aldıkları ortaya çıktı.

Bakan Soylu ilk kez açıkladı: Annelerini getirip megafonlarla çağrı yaptırıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadelenin sürdüğünü belirterek, "Bu 120 teröristin nerede olduğunu bildiğimiz için 'Madem biliyorsunuz, neden almıyorsunuz' diyorlar... Çok ufak bir lokalde yüzlerce mağaranın olduğu bir coğrafya tasarruf edin, biz oralara onların isimlerine yönelik bildiriler atıyoruz. Ailelerinin çağrılarını atıyoruz. Teslim olanların mektuplarını atıyoruz. Bazen annelerini getirip orada megafonlarla çağrı yaptırıyoruz" dedi.

İsrail'e dört yıl sonra yeni büyükelçi atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararname ile İsrail'e büyükelçi ataması yapıldı. Şakir Özkan Torunlar, Tel Aviv'e yeni büyükelçi olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Prag'da Türk vatandaşları tarafından karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prag’daki vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ve sevgiyle karşılandı. Genç, yaşlı herkesle tek tek sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Fatma Elcivan isimli bir vatandaş, Yeni Şafak'a yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımızı gördüm, onun omuzlarındaki yükü gördüm. Elimizden geldiği kadarıyla Cumhurbaşkanımızın omuzundaki yükü hafifletmeye çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Veysel Eroğlu’ndan İBB’ye Haliç tepkisi: Reklamı filan bıraksınlar

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bartın’daki ziyaretinde İBB’yi Haliç konusunda eleştirdi. Eroğlu, belediyeyi teslim ettiklerinde Haliç’te 49 balık türünün yaşadığını ancak bugün İBB’nin bakım çalışmaları ve kontrol çalışmalarını yapmadığı için Haliç’in yeniden kirlenmeye başladığını belirterek, “Reklamı filan bıraksınlar. Bir çeşmeye musluk takma hikayelerini bıraksınlar. Şu anda hakikaten bakım çalışmaları vs. kontrol çalışmaları yapılmadığ...

Turgut Özal'a yazılan 35 yıllık 'sır mektup' oğlu tarafından açıldı

35 yıl önce Turgut Özal'a gönderildiği anlaşılan mektup, Özal'ın oğlu Ahmet Özal tarafından açıldı. Mektupta, tutuklu bulunan 5 kişinin serbest kalmasının istendiği görüldü.

Saadet Partisi GİK üyesi Ümit Çebi'den rezil sözler: Devlet Bahçeli'yi hedef aldı

Saadet Partisi GİK üyesi Ümit Çebi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili skandal sözler sarf etti. Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Çebi’nin Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.

AK Parti başörtüsü için anayasa değişikliği çalışmalarına başladı

AK Parti'nin hukukçu kurmayları başörtüsü için anayasa değişikliği çalışmalarını yürütmek üzere Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Prag'daki zirvede Avrupa'nın karşı karşıya olduğu sınamalara dair görüşlerini aktaracak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesine katılmak üzere gittiği Çek Cumhuriyeti'nde, barış ve güvenlik, enerji, iklim ve ekonomik durum bakımından Avrupa'nın karşı karşıya olduğu sınamalara dair Türkiye'nin görüş, katkı ve değerlendirmelerini aktaracak, ikili temaslarda bulunacak.

KKTC vekili Doğuş Derya Yunan ağzıyla konuştu: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve TSK'yı hedef aldı

KKTC vekili Doğuş Derya, KKTC Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve TSK'yı hedef aldı. Yunanistan eski Başbakanı Aleksis Çipras ve HDP'li vekillerle yakın ilişkileri bulunan Derya, “Yunanistan savaş yapmayacağız diyor. Biz bu ülkede silahlanmaya karşı, her türlü militarist kendisine karşı iki bölgeli çözümü savunmaya devam edeceğiz. Sayın Erdoğan KKTC’yi tanısınlar demiş. Önce kendileri tanısın” dedi.

MSB: 9 terörist etkisiz hale getirildi

MSB, ''Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı bölgelerinde tespit ettiği 9 PKK/YPG’li teröristi etkisiz hale getirdi'' dedi.

Adalet Bakanlığı başörtüsüne yönelik anayasa değişikliği için harekete geçti

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla Mevzuat Genel Müdürlüğü, başörtüsü düzenlemesine yönelik anayasa değişikliğine ilişkin kanun teklifiyle ilgili teknik çalışmalara başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çekya'ya gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eylül ayındaki yoğun diplomasi trafiğini bu ay da sürdürüyor. Erdoğan, bugün Çekya'nın başkenti Prag'da yapılacak Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesi'ne katılacak.

Hatay Valiliği'nden tekerlekleri patlayan uçakla ilgili açıklama

Hatay Valiliği, ''İstanbul-Hatay seferi yapmak üzere saat 02:50 sıralarında İstanbul'dan kalkış yapan Türk Hava Yollarına ait TK 2256 isimli uçak saat 03:11'de Hatay Havalimanındaki 04 pistine inişi esnasında tekerleri patlayıp alev almıştır. Olaya 35 saniyede müdahale ettiği tespit edilmiştir. Uçakta bulunan 105 yolcu ve 6 kabin personeli sorunsuz olarak uçaktan tahliye edilmiştir. Yaşanan bu olaydan dolayı havalimanımızın pisti 24 saat süreyle notamlanarak uçuş trafiğine kapatılmış olup, pisti...

TBMM Başkanı Şentop Ukrayna Meclis Başkan Yardımcısı Kondratyuk ile görüştü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop G20 Parlamento Başkanları Zirvesinde Ukrayna Meclis Başkan Yardımcısı Kondratyuk ile bir araya geldi. Kondratyuk desteklerinden dolayı Türkiye'ye teşekkürlerini ileterek, "Sizin sayenizde biz de ürettiğimiz tahılı dünyanın başka bölgelerine ulaştırma imkanı bulduk. Umuyoruz anlaşmanın süresi uzatılır ve yürürlükte kalır." dedi.

Göksu'dan metro projesi imzasının geçen hafta atıldığını Twitter'dan öğrenen İmamoğlu'na tepki: Artık laf değil iş üretin

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Tevfik Göksu, bakanlığın Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı projesine imza attığını Twitter'dan öğrenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. Göksu, "İstanbul’la o kadar ilgilisiniz ki, şehrimizle alakalı alınan önemli kararların sonuçlarını bile Twitter’dan öğreniyorsunuz. Zaman hızla geçiyor. Artık laf değil iş üretin." dedi.

CHP’de yetki kavgası

‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ çıkışıyla 6’lı masada krize neden olan CHP’li Gürsel Tekin, kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Kılıçdaroğlu’nun ve CHP sözcülerinin kendisi için ‘yetkisi yok’ değerlendirmesinde bulunmasına kırıldığını kaydeden Tekin, “Böyle laflar olur mu?” diyerek, genel başkanı eleştirdi.

Hakkımızı helal etmiyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Başörtüsüne yasal düzenleme” teklifine bir tepki de 28 Şubat mağdurlarından geldi. 1998’de Dicle Üniversitesi’nde öğrenciyken başörtüsü sebebiyle derslere alınmayan Aysel Yaşar, “Örtülüleri bir metrelik bez parçası diyen bu insanlara ben hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Yasa için CHP’ye ihtiyaç yok

Başörtüsü konusunda yıllardır engellemeler çıkaran ve başörtüsü karşıtı tavır sergileyen CHP, sözde 'helalleşme' kapsamında Türkiye'de artık sorun olmaktan çıkan başörtüsü konusunu Meclis'e taşıdı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+