Politika Haberleri

TSK gövde gösterisine hazırlanıyor: En kapsamlı kış tatbikatlarından biri olacak

Türk Silahlı Kuvvetleri, en kapsamlı kış tatbikatlarından birine hazırlanıyor. 1-12 Şubat tarihlerinde Kars'ta gerçekleştirilecek tatbikata Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri de katılacak. Tatbikatta tank bölükleri, topçu bataryaları, keskin nişancı timleri, Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli, komandolar ve helikopterler görev alacak.

AK Parti'de 7. Olağan Büyük Kongre süreci hızlandı

7. Olağan Büyük Kongre sürecinin devam ettiği AK Parti'de 934 ilçe ve 23 ilde kongreler yapıldı. İlçe kongrelerinin ocak sonuna kadar, il kongrelerinin ise şubatta tamamlanması planlanıyor.

CHP'lilerden ‘CNN boykotu’ tepkisi: Başkanlar konuşuyor partililer ihraç ediliyor derhal özür dilensin

CHP yönetimi, CNN Türk’ü boykot kararı almıştı. Bu karara uyulmadığını ve adil davranılmadığını belirten bazı CHP’li isimler parti yönetimine tepkili. "Başkanlar boykotu delince parti disiplin kurulu görmezden geliyor. ‘Düz üye’ ekrana çıkınca ihraç ediliyor. İhraç edilen isimlerden özür dilenmeli" eleştirisinde bulunan CHP’liler, ihraç edilen isimlerin üyeliklerinin yeniden verilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kar altında yürürken çekilen fotoğrafını paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesaplarından kar yağışı altında şemsiye ile yürüdüğü bir fotoğrafı paylaştı. Erdoğan paylaşımın altına düştüğü notta, "Birkaç yıl öncesinden bir kar hatırası" ifadelerini kullandı.

Bakan Gül İstanbul Havalimanı’ndaki adliyeyi gece yarısı ziyaret etti: Yolcular 7 gün 24 saat yargı hizmeti alıyor

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İstanbul Havalimanı’ndaki adliye binasını gece yarısı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Bakan Gül, “Eğer havalimanında adliyeyi ilgilendiren bir vaka varsa, bir vatandaşımızın ifadesinin alınması gerekiyorsa bundan dolayı geceyi nezarethanede geçirmiyor, şu kapıdan girip çıkması 10-15 dakika içerisinde sonuçlanıyor ve tekrar uçağına gidebiliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile telefonda görüştü.

Almanya'dan Türkiye'ye sürpriz ziyaret

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 18 Ocak'ta Türkiye'ye çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhuriyet tarihinin en başarılı 18 yılını yaşattık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldığı Manisa Enerji ve Tabii Kaynaklar Projeleri Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. Önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Birçok engelin üstesinden geldik. Cumhuriyet mitinglerinden, gezi olaylarına, 15 Temmuz darbe teşebbüsüne kadar envai çeşit saldırıya uğradık. Aynı zamanda 80 senedir Türkiye'nin başına musallat olan takoz muhalefet ile de mücadele ettik." dedi. Sadece üretimde değil, yenilenebilir enerji teknolojil...

Bahçeli: Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Şuşa'da bir ilkokul yaptırmak istediklerini duyurdu: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir"

HDP'li Leyla Güven'in PKK'ya desteği teröristlerin sözde yöneticilere gönderdiği raporlara yansıdı

Terör örgütü PKK ile arasına mesafe koymayan HDP milletvekillerinin dağılma noktasında olan örgüt mensuplarına nasıl cesaret verdiği operasyonlarda ele geçirilen raporlarla gözler önüne serildi. Ele geçirilen raporlarda HDP Hakkari Milletvekili olan ve milletvekilliği düşürülen Leyla Güven’in örgüte moral ve motivasyon sağlamak için ölüm orucuna başladığı ortaya çıtı.

İYİ Parti başka bir boyuta evrildi

İYİ Parti’den ihraç edilen Ümit Özdağ kararı mahkemeden dönmüş, Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, Disiplin Kurulu kararını iptal etmişti. Özdağ’ın ihracı için imza vermeyen tek il başkanı olan Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ’ın yönetimi istifa ettirilerek düşürüldü. Şekerdağ, Yeni Şafak’a konuştu.

Zam var maaş yok: O vaatler meğer şovmuş

Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine CHP’li bazı belediyeler asgari ücreti 4 bin liraya kadar arttırdığını ilân etti. Ancak bu açıklamalar şovdan öteye geçmedi. Erdek Belediyesi yirmi aydır işçilerine maaş vermiyor. Şişli Belediyesinde işçiler yaklaşık bir aydır hak eyleminde. Avcılar’da ise ödenmeyen işçi ücretleri kişi başı 15 bin lirayı buldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İtalya Başbakanı Conte ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan-Conte görüşmesinde, Türkiye-İtalya ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik adımlar ele alındı ve bölgesel gelişmeler değerlendirildi.

Yunanistan'ın 2 bin FETÖ'cünün siyasi sığınma başvurusunu kabul ettiği iddia edildi

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında çoğunluğu FETÖ'cü yaklaşık 20 bin Türk vatandaşının Yunanistan'a kaçtığı ve bunlardan 2 bin FETÖ'cünün siyasi sığınma başvurusunun kabul edildiği ileri sürüldü.

Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkçe mektup: İlişkilerimizi geliştirmek istiyorum

Pakistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkileri geliştirmek istediğini anlatan bir mektup gönderdiğini açıkladı. Macron'un görüşme talebini Erdoğan'ın kabul ettiğini açıklayan Çavuşoğlu, iki lider arasında yakın zamanda video konferans yoluyla bir görüşme gerçekleşeceğini kaydetti.

Bakan Süleyman Soylu: Sol örgütlerin kırsal kadroları bugün tamamen tasfiye edilmiştir, bir iki kişi ya vardır ya yoktur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da 25. Dönem Kadın Polis Özel Harekat Mezuniyet Törenine katılDI. "PKK'ya yılda 5 bin kişi katılırdı, geçen yıl sadece 52 kişi katılmıştır. Kandırdıkları o 52 kişiyi de geç olmadan onlardan kurtaracağız." diyen Bakan Soylu, "FETÖ'nün de bugün eli ayağı kesilmiştir." ifadelerini kullandı. Soylu, "Sol örgütlerin kırsal kadroları bugün tamamen tasfiye edilmiştir, bir iki kişi ya vardır ya yoktur. Onlar da Avrupa'ya kaçma telaşında" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan finans dünyasına seslendi: Bana yüksek faizle değil yatırımla gelin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi'nde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yönetim Kurulu üyelerine hitap etti. Finans çevrelerine, özel ve kamu bankalarına da seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizle bir yere varamayız mücadeleye devam edeceğim. Bana yatırım lazım, istihdam lazım, üretim lazım, ihracat lazım. Eğer bu dört başlık yoksa hiçbir şey yok, biz bununla övüneceğiz" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faizle bir yere varamayız mücadeleye devam edeceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolmabahçe Ofisi'nde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yönetim Kurulu üyelerine hitap etti. Erdoğan, ''2020 yılının son ayında tüm zamanların ihracat rekorunu kırdık. Başlattığımız ihracatçılarımıza yeşil pasaport uygulamasından şu ana kadar 17 bin 514 iş adamımız faydalandı'' açıklamasında bulundu. Erdoğan, faiz ile ilgili olarak ise ''Yüksek faizle bir yere varamayız mücadeleye devam edeceğim. Bana yatırım lazım, istihdam lazım, üretim lazım, ihracat lazım. Eğer bu dört başlı...

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Sayın Fahrettin Koca beni de aradı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini de aradığını belirterek, Ankara'ya döndükten sonra gelecek hafta aşı olmayı planladığını söyledi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ saldırıya uğradı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Ankara'da evinin önünde silahlı ve sopalı bir grubun saldırısına uğradı. Aracı kan gölüne dönen Özdağ'ın başına 5 dikiş atıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'siber vatan' mesajı: Teknik altyapı ve içerik üretimi ile sahip çıkmakta kararlıyız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Resim Heykel Müzesi Restorasyon Sonrası Açılış Programında konuştu. Erdoğan "Önümüzdeki günlerde siber vatana teknik altyapıyı güçlendirerek içerik üretimini artırarak sahip çıkmakta kararlıyız" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aşı da yan etki yaşamadım ikinci dozu da alacağım

Cuma namazını Valide Sultan Camii'nde kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan namazı sonrası açıklama yaptı. Aşıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir yan etki yaşamadığını 28 gün sonra ikinci dozu da olacağını söyledi.

Sultanahmet ve Suruç bombalarını temin eden DEAŞ'lı terörist tutuklandı

Sultanahmet ve Suruç saldırılarında kullanılan patlayıcıları temin eden ve 12 Ocak'ta Şanlıurfa'da yakalanan DEAŞ'lı terörist tutuklandı.

Meral Akşener: Sayın Koca tüm liderler gibi beni de arayarak aşı olmaya davet etti, ben de aşı oldum

İyi Parti Lideri Meral Akşener: Sayın Fahrettin Koca, tüm liderler gibi beni de, dün akşam arayarak aşı olmaya davet etti. Parti liderlerinin aşı konusunda toplumumuza ön ayak olması gerektiği inancıyla ben de aşı oldum. Bu vesileyle iktidarı, aşı süreci için yaptığımız önerileri uygulamaya çağırıyorum.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Kovid-19 virüsü aşımı yaptırdım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kovid-19 aşısı oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın daveti üzerine aşı olduğunu söyleyen Bahçeli şu ifadeleri kullandı: İnşallah bu salgından el birliği ile çok yakın zamanda kurtulacağımızı ümit ediyor, tüm halkımızı da aşı olmaya davet ediyorum.

Kırmızı bültenle aranan DEAŞ üyesi Suriye sınırında yakalandı

Kırmızı bültenle aranan DEAŞ üyesi terörist, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı hudut birliklerince, yurda girmeye çalışırken Suriye sınırında yakalandı.

Ankara'da FETÖ operasyonu: 9 kişi için gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2005'teki Polis Memurluğu Sınavına yönelik FETÖ soruşturması kapsamında 9 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

CHP'de kritik istifa: Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı sosyal medyadan duyurdu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı ekonomist Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda görevinden istifa ettiğini duyurdu. Prof. Dr. Eken'in hareketi akıllara, yeni parti kurma hazırlığındaki Muharrem İnce'nin "CHP milletvekillerinden partimize katılım olacak" sözlerini akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs aşısı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara Şehir Hastanesi'ne gelerek acil kullanım onayı verilen CoronaVac aşısını yaptırdı. Erdoğan aşı sonrası basın mensuplarının karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Türkiye genelinde yapılan aşının 300 bini aştığını kaydeden Erdoğan, "Başta siyasi liderler olmak üzere tüm milletvekilleri, aşılanma noktalarında bu aşıyı teşvik ederlerse çok isabetli olur" ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tepki: 27 Nisan muhtırasını verenler aynısını yaptılar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan için ‘sözde’ ifadelerini kullanmasına tepki gösteren Çelik, “Esas burada üzücü olan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına Kılıçdaroğlu'nun 'Sözde Cumhurbaşkanı' demesidir. Gayrımeşru yapılar için bu ifadeyi kullanırsınız. Yakın tarihte 27 Nisan 2007'de bazılarının 'post-modern darbe' dediği, muhtıra teşebbüsü ile gü...

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Cumhur İttifakı sonuna kadar yaşayacaktır

MHP Genel Başkanı Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Net olarak açıklıyorum, neye mal olursa olsun Cumhur İttifakı sonuna kadar yaşayacaktır." ifadelerini kullandı. HDP'nin kapatılmasıyla ilgili görüşlerinin berrak olduğunu belirten Bahçeli, "HDP’nin kapatılması öncelikle bir hukuk meselesidir. HDP'nin kapatılmasıyla ilgili MHP'ye düşen sorumluluk olursa seve seve gereğini yaparız'' dedi.

Bakan Varank "Sanayide üretim artmasına rağmen elektrik tüketimi düştü" çarpıtmasını rakamlarla çürüttü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Sanayide üretim arttıysa elektrik tüketimi neden düştü?" haberine rakamlarla cevap verdi. "Pandemiye rağmen Türkiye’nin sanayi üretimi artıyor. Bu iftiracılara cevabı biz değil rakamlar versin" sözleriyle grafikler paylaşarak cevap verdi. Verilere göre, elektrik üretiminde ağustosta yüzde 14, eylülde yüzde 7,8, ekimde yüzde 9, kasımda yüzde 8,4 ve aralıkta yüzde 9,8 artış yaşandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+