Erdoğan'dan Deniz Bölükbaşı'nın eşine taziye telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski MHP Milletvekili emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı'nın vefatı dolayısıyla eşi Sema Bölükbaşı'nı telefonla arayarak taziyede bulundu.

Çocuğa cinsel istismar yasası Meclis'e gidiyor

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, hadım kelimesi yerine 'kimyasal kastrasyon' kelimesinin kullanılmasının daha doğru olacağını ifade ederek, "Yaptığımız çalışmalarda sona geldik. bu tür suçlara bulaşan kişilerin kesinlikle çocuklarla aynı ortamda çalışamayacakları bir süreç planlıyoruz. Bu ay içerisinde tasarıyı TBMM'ye göndermek istiyoruz. Eğer bu ay olmazsa en geç Nisan ayında bu işi tamamlayacağız" ifadelerini kullandı.

Deniz Bölükbaşı hayatını kaybetti

Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü hastanede 69 yaşında hayatını kaybetti. Deniz Bölükbaşı, Dışişleri Bakanlığı tarafından, 1 Mart Tezkeresi öncesi görüşmelerin diplomasi ayağına başkanlık etmişti.

ABD, PKK’dan medet umuyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Afrin operasyonuyla ilgili olarak “Endişe duyuyoruz” açıklaması yapan Amerika’ya tepki gösterdi. Amerika’nın PKK’dan medet umduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “Endişe duymaya gerek yok operasyon tamamlandı. Siviller bu operasyondan mutluyken, ABD neden rahatsız oluyor” dedi.

Ok yaydan çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin ‘Afrin’de kaygılıyız’ açıklamasına “Stratejik ortaksak, bizimle yürüyeceksin” tepkisini gösterdi. Türkiye’nin hedeflerine ulaşacağına işaret eden Erdoğan, “Çatlasanız da patlasanız da Türkiye’yi durduramayacaksınız. Ok yaydan çıktı. Türk milleti inkişaf ateşini yeniden alevlendirdi” dedi.

Bu kez disiplinkartını açtı

Tüzük kurultayında aykırı sesleri kapıya koymakla tehdit eden Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez parti içi disiplin kartını açtı. Partide tek sesliliği getirmeyi planlayan Kılıçdaroğlu, tutum belgesine uymayanları disipline sevk edecek.

Akkuyu’nun temeliniPutin ile atacağız

Akdeniz’deki sondaj çalışmalarında Türkiye’nin tavrının net olduğunu belirten Erdoğan, “Buradan en ufak bir taviz veremeyiz” dedi. Erdoğan, Akkuyu Nükleer Santrali’nin temelini de Putin ile bu yıl atacaklarını söyledi.

İnsanlığın geleceğini tehlikeye atıyorsunuz

Teröre destek veren ülkelere seslenen Başbakan Yıldırım, “Teröre arka çıkarak bütün insanlığın geleceğini tehlikeye atıyorsunuz” uyarısında bulundu.

Orgeneral Akar Afganistan resepsiyonuna katıldı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Hava ve Deniz Kuvvet Komutanları ile birlikte Afganistan Silahlı Kuvvetler Günü Resepsiyonu’na katıldı.

İnceöz: Afrin'de yağma yok başarı var

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, TBMM Genel Kurulu'nda HDP'li vekillerin gündeme getirdiği Afrin'de ÖSO'nun yağma gerçekleştirdiğine dair iddialara ilişkin “Milli savunma bakanımızla görüştüm. Afrin’de mehmetçiğimizle omuz omuza mücadele eden ÖSO’nun yağma gerçekleştirdiğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Genelkurmay Başkanı Akar'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ı kabul etti. Erdoğan'ın kabulü 1 saat 40 dakika sürdü.

Deniz Baykal Türkiye'ye döndü

Almanya'da tedavisi tamamlanan Deniz Baykal Türkiye'ye döndü. Tedavisinin Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam edeceği belirtildi.

Erdoğan'dan 'erken seçim' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim iddialarına "Seçimler 2019 Mart ve Kasım'da yapılacaktır" yanıtını verdi.

Erdoğan etkisiz hale getirilen terörist sayısını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3 bin 655 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Çavuşoğlu ABD ile varılan son anlaşmayı açıkladı

ABD’de Dışişleri Bakanı Tillerson’un görevden ayrılması ile birlikte merak edilen Menbiç anlaşmasının detaylarını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıkladı. Çavuşoğlu açıklamasında “Dün toplansaydık YPG Münbiç’ten çıkacak, Türkiye ile ABD buna nezaret edecekti” dedi.

Dışişleri: BM raporu kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığı, insan hakları ihlallerini gerekçe göstererek olağanüstü halin kaldırılmasını talep eden Birleşmiş Milletler'e tepki gösterdi. Bakanlık, OHAL talebini içeren raporun terör örgütleriyle iltisaklı şekilde hazırlandığını vurgulayarak, BM'den gelen metnin bir şey ifade etmediğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD aldatmaya kalkıştı

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li sözcüye yanıt vererek "Amerika’dan sözcü açıklama yapıyor. “Afrin’de kaygılıyız” diyor. Biz kaygılarımızı size ilettiğimiz zaman neredeydiniz? Bir taraftan "stratejik ortağımızsınız" diyeceksiniz sonra teröristlerle işbirliği yapacaksınız. İşte gerçek ortada. Eğer bizimle stratejik ortaksak bize saygı duyacaksın ve bizimle beraber yürüyeceksin. Ve bizi aldatmaya kalktınız" dedi.

Hasan Celal Güzel'e veda

Hayatını kaybeden eski bakanlardan Hasan Celal Güzel son yolculuğuna uğurlandı. 73 yaşında yaşamını yitiren eski Bakan Hasan Celal Güzel için Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ilk tören düzenlendi. Törene Güzel'in annesi sedyeyle getirildi. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere birçok devlet büyükleri katıldı. Erdoğan, tören alanında gazetecilere yaptığı değerlendirmede, " Uzun yıllar dostluğumuz vardı. Biz onunla bir ağabey mesabesinde değerlendirmelerimizi yapardık, zaman zaman istişar...

"BAE'nin kime hizmet ettiğini biliyoruz"

Türkiye'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı harekâtını ABD ağzıyla karalamaya çalışan BAE Dışişleri Bakanı'na cevap verildi. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Esasen bir süredir tarihimize ve Arap dünyasıyla ilişkilerimize yönelik karalama niteliğindeki beyanlarıyla BAE yetkililerinin hangi çevrelere hizmet etmeye çalıştıkları da gayet iyi bilinmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Bozdağ: ABD hala anlayamadı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nün Afrin Harekatına ilişkin söyledikleri hakkında, ABD’nin Zeytin Dalı Harekatı’nın nedenlerini, hedeflerini ve mahiyetini hala ya anlamadığını ya da anlamak istemediğini bildirerek, “Zeytin Dalı Harekatı’nın DEAŞ ile mücadeleyi zayıflattığı iddiası, temelsizdir, yalandır. DEAŞ terör örgütünün en çok eylem yaptığı ülkelerden biri Türkiye’dir. DEAŞ’a karşı en etkili en samimi ve en kararlı mücadele eden ve DEAŞ’...

Mehmetçik söküp attı

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde, Türkiye-Azerbaycan Şehit Çocukları Kucaklaşıyor Projesi kapsamında Azerbaycan heyetini kabul etti.

28 Şubat’a kafa tutan adam

73 yaşında hayatını kaybeden Hasan Celal Güzel, 28 Şubat’a karşı duruşun simge ismiydi. Geçen hafta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 12 Eylül ve 28 Şubat darbeleri nedeniyle yurt dışında yaşamak zorunda kalanların mücadelelerinin anlatıldığı “Gurbet Kuşları” belgeselinin galasına tekerlekli sandalyeyle katılan Güzel, 28 Şubat sürecinde sergilediği dik duruşuyla hatırlanacak.

CHP'den Münbiç skandalı

Zeytin Dalı Harekatı’nda ağır zayiat olur gerekçesiyle “Afrin’e girilmesin” diyen CHP, şimdi de Türkiye’nin hedefleri arasındaki Münbiç için aynı tonda konuşmaya başladı.

6 bölgeye Zeytin Dalı

Mehmetçik büyük kahramanlık göstererek Afrin’i PKK’lı teröristlerden temizledi. Terör tehdidini ortadan kaldırmaya kararlı olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni harekatların adresini verdi: Münbiç, Ayn el Arap, Tel Abyad, Rasulayn, Kamışlı şeklinde koridoru tümüyle ortadan kaldırana kadar süreci devam ettireceğiz. Bir Zeytin Dalı da Sincar’a (K. Irak) olur.

Gözler divanda

MHP’nin önceki gün yapılan 12. Olağan Kurultayı’nda Bahçeli’nin tek liste ile gittiği MYK seçimlerinde, partinin yönetim kadrosu da belirlendi. Parti yönetimi listesi oluşturulurken kadın, gençlik ve bölge dengesi gözetildi.

Sağlık Bakanlığından 'bilgilerin çalındığı' iddialarını yalanladı

Sağlık Bakanlığı, randevu sistemi MHRS verilerinin çalındığı iddialarını yalanladı. Bakanlık açıklamasında "MHRS uygulamasının açılması/gösterilmesi teknik olarak mümkün değildir. MHRS verilerine ulaşılması ve yazılımın kopyalanması kesinlikle söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

AK Parti MYK toplandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan başkanlığında toplandı.

Bahçeli: Afrin'e Türk bayrağını diken kahramanlarımızla övünüyorum

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda "Türkiye milli birlik ve dayanışma ruhundan aldığı güç ve ilhamla güney sınırları boyunca sahnelenen hain girişim, dayatma ve teşebbüsleri kaynağında etkisiz hale getirecek, karanlık hesaplara izin vermeyecektir" dedi. Bahçeli, "Afrin'e Türk bayrağını diken kahramanlarımızla övünüyorum" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'den Hasan Celal Güzel’in ailesine başsağlığı mesajı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Hasan Celal Güzel’in vefatından büyük bir üzüntü duydum. Merhum Güzel’in gerek bürokraside, gerekse de siyaset alanında Türkiye’ye önemli hizmetleri geçmiştir. Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı niyaz ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e tebrik telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'le telefonla görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden devlet başkanı seçilen Putin’i tebrik etti.

Kalın: ABD Münbiç'te anlaşmamıza uyarsa karşı karşıya gelmeyiz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD ile Münbiç'te yapılması gereken her şeye dair müzakerelerde bulunduğunu belirterek, ABD ile genel bir anlaşmaya varıldığını söyledi. Kalın, anlaşmanın uygulanmasının beklenildiğini aktararak "Eğer uygulanırsa, ABD ile karşı karşıya gelmemiş olacağız" dedi.

Güzel ile son görüşmesini anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sabah hayatını kaybeden eski bakanlardan Hasan Celal Güzel'e rahmet dileyerek, "Hafta içinde Külliye'mizdeki ödül töreninde beraber olduğumuz ve gerçekten de kendisini çok sıkıntılı gördüğüm ama o ödül törenini ihmal etmeyerek oraya katılan Hasan Celal Güzel ağabeyimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.