Bahçeli'den Hasan Celal Güzel’in ailesine başsağlığı mesajı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Hasan Celal Güzel’in vefatından büyük bir üzüntü duydum. Merhum Güzel’in gerek bürokraside, gerekse de siyaset alanında Türkiye’ye önemli hizmetleri geçmiştir. Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı niyaz ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e tebrik telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'le telefonla görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden devlet başkanı seçilen Putin’i tebrik etti.

AK Parti MYK toplandı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan başkanlığında toplandı.

Kalın: ABD Münbiç'te anlaşmamıza uyarsa karşı karşıya gelmeyiz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD ile Münbiç'te yapılması gereken her şeye dair müzakerelerde bulunduğunu belirterek, ABD ile genel bir anlaşmaya varıldığını söyledi. Kalın, anlaşmanın uygulanmasının beklenildiğini aktararak "Eğer uygulanırsa, ABD ile karşı karşıya gelmemiş olacağız" dedi.

Güzel ile son görüşmesini anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sabah hayatını kaybeden eski bakanlardan Hasan Celal Güzel'e rahmet dileyerek, "Hafta içinde Külliye'mizdeki ödül töreninde beraber olduğumuz ve gerçekten de kendisini çok sıkıntılı gördüğüm ama o ödül törenini ihmal etmeyerek oraya katılan Hasan Celal Güzel ağabeyimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi

Gözler Bahçeli'de: 13 isim seçecek

12. Olağan Büyük Kurultay'dan yenilenerek çıkan MHP'de gözler, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin gelecek günlerde oluşturacağı 13 kişilik Başkanlık Divanına çevrildi. Bahçeli'nin divanda da partisini 2019'daki seçimlere götürecek önemli değişikliklere gitmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bir gece ansızın Sincar'a da geliriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Hakim ve Savcı Kura Töreni'nde konuştu. Afrin'de kontrolün sağlandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı, "Orayı emin bir belde haline getireceğiz" dedi. Irak'ın kuzeyindeki PKK varlığının da temizlenmesi gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Eğer temizleyemiyorsanız bir gece ansızın gelip Sincar'ı da temizleriz" diye konuştu.

Bozdağ: Afrin'de Türkiye'nin işi bitmedi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Terör örgütü orayı (Afrin) Türkiye'ye bırakmış değil. Bunun da altını özellikle çizmekte fayda görüyorum. Terör örgütüne ait bazı sosyal medyada kendilerinin çekildiğine dair haberler yer alıyor. Bir defa kendileri çekilmediler, korktular, kaçtılar" dedi.

Eski bakan Mehmet Fenni İslimyeli vefat etti

Eski Ticaret Bakanı Mehmet Fenni İslimyeli 96 yaşında yaşamını yitirdi. İslimyeli'nin cenaze namazı öğle ezanına müteakip Kocatepe Camisi'nde kılınacak.

Sandıkta sıfır fire

Yürürlüğe giren ittifak düzenlemesi ile artık geçersiz oy tanımı da değişti. Son üç seçimde seçmen kullanımından kaynaklı olarak yaklaşık 3 milyon oy geçersiz sayılmıştı. İttifak alanı içerisine "evet" mührünün basıldığı her durumda, bu oy pusulaları da geçerli kabul edilecek.

Hasan Celal Güzel vefat etti

Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel tedavi gördüğü Ankara Güven Hastanesinde 73 yaşında vefat etti. 73 yaşındaki Güzel, böbrek yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu.

"18 Mart 2018: Apaçık bir Fetih'

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Yasin Aktay köşesinde '18 Mart 2018: Apaçık bir Fetih' başlıklı yazısını kaleme aldı. Süleyman Seyfi Öğün, Zekeriya Kurşun, Mehmet Acet ve Yusuf Kaplan da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'Her öptüğüm oy verse Başbakan olmuştum'

Türk siyasi tarihinin en renkli simalarından biri olan Hasan Celal Güzel böbrek yetmezliği nedeniyle 73 yaşında hayata gözlerini yumdu. Turgut Özal'ın 'Tank Hasan' lakabı taktığı Güzel, vatandaşlarla tokalaşması ve onları mutlaka öpmesi ile de hafızalara kazınmıştı. Siyaseti bıraktıktan sonra hatıralarını kaleme alan güzel, 'Her öptüğüm oy verse Başbakan olmuştum' cümlesiyle o dönemi anlatıyordu.

Uyum yasalarında dikkat çeken öneriler

Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemine uyum kapsamında seçim mevzuatında yapılacak değişikliklerin ana hatları ortaya çıkmaya başladı. 5 ayrı seçim yasası tek çatıda toplanacak. Bağımsız milletvekili adayı olabilmek için bin imza şartı getirilmesi planlanıyor. Aynı şekilde Cumhurbaşkanı adayı olabilmek için de 100 bin imza şartı aranıyor. Diğer bir düzenleme ise bir kişi hem milletvekili hem de Cumhurbaşkanı adayı olamayacak.

MHP'de 45 yeni isim

MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı'nda, 75 kişilik merkez yönetim kurulu ve 9 kişilik merkez disiplin kurulu üyeleri de belli oldu. 75 kişilik Merkez Yönetim Kuruluna (MYK) 45 yeni isim seçildi.

Zafer konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü törenindeki konuşmasına Afrin şehir merkezinin tamamen alındığını müjdeleyerek başladı. Erdoğan zafer konuşmasında tarihi mesajlar verdi: Afrin’de artık terör örgütünün paçavraları değil, huzurun ve güvenin sembolleri dalgalanıyor. Türk bayrağı dalgalanıyor, ÖSO bayrağı dalgalanıyor. Bizlere bugünleri gösteren Rabbimize hamdediyorum, kahraman Mehmetçiklerimize, ülkelerinin hürriyeti için mücadele eden ÖSO’ya şükranlarımı sunuyorum. As...

Dirilişin göstergesi

Başbakan Binali Yıldırım, “Biz, en zor zamanlarda dik durmayı, yeniden şahlanmayı, yeni başlangıçlar yapmayı başaran bir milletin evlatlarıyız. Çanakkale Destanı, bu yeniden dirilişin göstergesidir” dedi.

Hiçbir odak ittifakıçatlatamaz

MHP Genel Başkanlığı'na yeniden seçilen Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanı adaylarının Tayyip Erdoğan olduğunu tekrarlayıp, “Sırtımızdaki kamburlardan, içimizdeki safralardan kurtulduk. Hiçbir odak, mahfil, güruh, hiçbir siyasi düşük Cumhur İttifakı'nı çatlatamayacaktır” dedi.

CHP’ye fare kapanı tepkisi

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun girilmesine karşı çıkan açıklamasını bir adım ileri taşıyarak Afrin şehir merkezini fare kapanı ve bubi tuzağına benzeten CHP’li Engin Altay’a Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’dan sert tepki geldi.

İki yaka 18 ay erken birleşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım tarafından tamamlandığında “dünyanın en uzun köprüsü” unvanına sahip olacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ayaklarındaki kule temel betonu atıldı.

Başbakan Yıldırım'dan Bahçeli'ye tebrik

Başbakan Yıldırım, MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı'nda yeniden genel başkanlığa seçilen Devlet Bahçeli'yi telefonla arayarak tebrik etti.

'Afrin'e girmeyelim' diyen Kılıçdaroğlu ağız değiştirdi

Kılıçdaroğlu, daha önce ısrarla "Afrin'e girmeyelim. Afrin’e girilmesini asla doğru bulmuyorum" diyordu. Afrin'in merkezine girildiği bugün ise "Biz ordumuza her zaman güvendik" açıklaması yaptı.

Dört yardımcısı liste dışı

Devlet Bahçeli, MHP'nin 12. Olağan Kurultayında, salonda hazır bulunan 1176 delegenin tamamının imzasıyla Genel Başkanlığa tek aday gösterildi. Devlet Bahçeli, 1167 oyla MHP Genel Başkanlığına yeniden seçildi. MHP lideri Devlet Bahçeli, mevcut 4 genel başkan yardımcısını, yeni MYK'ya almadı.

TSK: Bizim için dokunulmazdır

Afrin kent merkezinin teröristlerden temizlenmesinin ardından TSK'dan Afrin açıklaması yapıldı. Harekat kapsamında yaşanan çatışmalarda bugüne kadar 46 askerin şehit olduğu, 225 askerin de yaralandığı belirtilen açıklamada, "Sivil/masum kişilerin hayatı, çevre, tarihi eserler ve dini/kültürel yapılar Türk Silahlı Kuvvetleri için dokunulmazdır" denildi.

Bahçeli: Kutsal vatan sahipsiz değildir

MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı Ankara'da başladı. "Milli Duruş, Şühedaya Vefa Millete Beka" temasıyla düzenlenen kurultaya MHP Genel Başkanı Bahçeli "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları ile geldi. 1176 delegenin imzasıyla tek aday gösterilen Bahçeli, 9. kez genel başkanlığa seçildi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bahçeli'ye tebrik telgrafı gönderdiği öğrenildi.

Erdoğan: Noldu? İşe yaradı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu Kule Temel Betonu ile Kule Kazık Çakım Töreni'ne konuştu.Afrin harekatına ilişkin önemli mesajlar veren Erdoğan, "Bu sabah itibariyle 3603 terörist etkisiz hale getirildi" dedi. Erdoğan ayrıca, "Terör örgütünün paçavraları indirildi. Türk Bayrağı ile ÖSO bayrağı direklere çekildi. Neler vardı neler. O tünelden çıkan silahları gördünüz değil mi? Ne oldu? İşe yaradı mı? Aynen 15 Temmuz gibi, 15 Temmuz’da işe yaradı mı?" ded...

Hasan Celal Güzel yoğun bakımda

Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel (73), fizik tedavi için geldiği Denizli’de rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Böbrek yetmezliği nedeniyle bir süredir nakil beklediği ifade eden Güzel, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Güzel’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Bekir Bozdağ: Proje çökertildi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Afrin'de TSK'nın kent merkezinde kontrolü sağlamasının ardından yaptığı açıklamada ''Terör koridoru ve terör devleti kurdurma/kurma projesi çökertildi'' dedi.

Karagül: "Büyük devletler sembollerle konuşur"

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Afrin kent merkezine girişinin Çanakkale Zaferi'nin yıldönüme denk gelmesini değerlendirerek, "Küçük devletlerin sembolleri olmaz ama büyük devletler semboller üzerinden konuşur. Neden 18 mart, neden 57. gün... Bunları iyi algılamak lazım. Türkiye, imparatorluk geçmişi olan bir devlettir" ifadesini kullandı.

İbrahim Karagül: 1. Dünya Savaşı'mız bugün bitiyor

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Çanakkale'den Afrin'e Özel Programında TVNET canlı yayınında konuşmada Afrin Harekatı'nda elde edilen zafer için 'Türkiye 7 düvele karşı savaşıyor. 1. Dünya Savaşı'mız yeni bitiyor' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin kontrol altına alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü programında konuştu. Afrin harekatına ilişkin önemli bir müjdeyi veren Erdoğan, "Afrin şehir merkezi TSK desteğindeki ÖSO tarafından bu sabah saat 8:30 itibarıyla tamamen kontrol altına alınmıştır" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun akrabaları bankamatik memuru çıktı

İçişleri Bakanlığı tarafından yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasın kapsamında görevinden uzaklaştırılan Ataşahir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin döneminde CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 6 akrabasının işe gitmeden maaş aldığı ortaya çıktı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.