Afrin'den dönen özel harekatçılar için kurban kesildi

TSK'nın Suriye'de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'deki görevlerini tamamlayan 22 özel harekat personeli aileleri ve meslektaşları tarafından törenle karşılandı. Özel harekat polisleri için kurban kesilip dua edildi.

Eskişehir'de ilk kez görüntülendi

Eskişehir'de foto kapan kurarak bölgedeki memeli yaban hayvanlarının dağılımı ve popülasyonu üzerine çalışmalar yapan Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans yapan orman mühendisi Emir Özay, bilimsel adı "lutra lutra" olan su samurunu bölgede ilk kez görüntüledi.

Eskişehir'de DEAŞ'ın üst düzey ismi yakalandı

Eskişehir'de aralarında terör örgütü DEAŞ'ın üst düzey sorumlusunun da bulunduğu Irak uyruklu 10 şüpheli yakalandı.

15 Temmuz gecesi üniversitedeki bilgisayarına format atmış

Eskişehir’de çalıştığı üniversitede 4 akademisyeni katleden araştırma görevlisi Volkan Bayar’ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesi üniversitedeki bilgisayarındaki bilgileri sildiği belirlendi.

Üniversitedeki katilin rektörle bağlantısında çarpıcı FETÖ detayı

Osmangazi Üniversitesi rektörü Hasan Gönen, 4 akademisyeni öldüren araştırma görevlisi Bayar'la ilgili 'iftiracı' şikayetlerini sümen altı etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın atadığı YÖK üyelerine FETÖ'cü iftirası atan Bayar'ın ise, Gönen'in FETÖ imamı Tekalan'la irtibatını polisten sakladığı ortaya çıktı.

Gözyaşları sel oldu

Eskişehir’deki üniversite katliamında ölen 4 akademisyen için tören düzenlendi. Aileler, saldırıda ihmal olduğu iddiasıyla rektöre tepki gösterip üzerine yürüdü. Çaylak’ın acılı ailesi, “Eskişehir sana hakkım haram olsun bir yavrumuza sahip çıkamadın” diye feryat etti.

Osmangazi Üniversitesi saldırganı Volkan Bayar tutuklandı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde 4 kişiyi tabancayla öldüren Volkan Bayar tutuklandı, zanlının eski eşi serbest bırakıldı.

Eskişehir'deki zanlı adliyeye sevk edildi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde 4 kişiyi tabancayla öldüren zanlı ile eski eşi adliyeye gönderildi. Zanlının adliyeye getirilirken rahat tavırlar sergilemesi dikkatleri çekerken, dün eğitim fakültesinde öldürülen isimler bugün toprağa verildi.

Fakültede katliam

Kaçmaya çalışırken üniversitenin güvenlik görevlilerinin peşine düştüğü Volkan Bayar, polislerce yakalandı. Bayar’ın asıl hedefinin dekan olduğu ve saldırıyı karşılıklı suçlamalar nedeniyle doğan husumetle gerçekleştirdiği iddia edildi. Bayar hakkında FETÖ soruşturması yürütüldüğü öğrenilirken, olayı üç savcı soruşturuyor.

Osmangazi Üniversitesindeki silahlı saldırganın ilk ifadesi ortaya çıktı

Eskişehir'deki Osmangazi Üniversitesindeki silahlı saldırgan Volkan B.'nin ilk ifadesi ortaya çıktı. Saldırganın ifadesinde "ESOGÜ Rektörlüğü tarafından hakkında idari soruşturma açılmış. Yürüyen soruşturmada, soruşturmacı, bunların savunmasını almak üzere yazı yazıyor ve '19 Nisan'da şu odada bulunup savunmanızı vermenizi rica ederim.' diyor. Bugün bu zarf eline geçince eşini de çağırıyor, zarfı okuyor. Zarfı okuduktan sonra sinirlendiğini, aşağıdaki otoparkta bulunan aracına inerek bulundurma...

Eskişehir'deki saldırganın eşi gözaltına alındı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde 4 kişiyi öldüren Volkan B'nin aynı fakültede öğretim görevlisi olan eşi Saadet Aylin B. gözaltına alındı.

Yrd. Doç. Dr. Serdar Çağlak kimdir?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi’nde, silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Serdar Çağlak, doktorasını eğitimde ölçme ve değerlendirme üzerinde yapmıştır. Haberimizden ESOGÜ saldırısında yaşamını yitiren Serdar Bayar kimdir? İşte Yrd. Doç. Dr. Serdar Bayar hakkında merak edilenler...

Hedefteki dekan konuştu

Saldırganın hedefindeki Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Cemil Yücel, Twitter'dan paylaştığı videoda "Korkulan bir insandı. Akli dengesi yerinde değil"dedi.

Araştırma görevlisi Yasir Armağan kimdir?

Eskişehir saldırısında öldürülen araştırma görevlisi Yasir Armağan kimdir? Yasir Armağan kaç yaşındaydı? İşte Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Yasir Armağan hakkında merak edilenler...

Eskişehir katili ABD’de okumuş

Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde 4 kişiyi öldürüp, 3 kişiyi yaralayan zanlı Volkan Bayar’ın ABD'de yüksek lisansını tamamladığı öğrenildi.

Mehmet Fatih Özmutlu kimdir?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi saldırısında öldürülen 4 isimden biri olan Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesine Fakülte Sekreteri olan Fatih Özmutlu'nun hayatı...

Mikail Yalçın kimdir?

Mikail Yalçın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde Dekan Yardımcılığı görevini üstleniyordu. Bugün gerçekleşen saldırıda yaşamını yitiren Mikail Yalçın Matematik Öğretmeni olarak başladığı iş hayatına ESOGÜ'de devam etti.

FETÖ'den soruşturuluyormuş

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, eğitim fakültesinde 4 kişiyi öldüren zanlı için, "FETÖ ile ilgili başkalarına suçlamada bulunmuştur. Başkalarıyla ilgili iddialarda bulunmuştur. Kendisiyle ilgili soruşturmamız sürüyordu. Savcılık tarafından bize soruşturması aktarılmıştı. Soruşturması devam ediyordu, kendisi görevdeydi" ifadesini kullandı.

Rektör'den ilk açıklama

Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, silahlı saldırının ardından yaptığı ilk açıklamada olayın detaylarını verirken, saldırganın binayı terk ettikten sonra polis ekiplerince gözaltına alındığını açıkladı.

Yemek siparişi getiren kurye eve girip dövdü

Eskişehir'de internetten yemek siparişi veren bir genç kuryenin saldırısına uğradı. Eve giren kurye genci dövdü, arkadaşları da olayı kaydetti. Sosyal medyada hızla yayılan görüntülerde, daha önce yemek siparişi getiren bir kuryenin davranışlarından rahatsız olan gencin siparişine, 'tek gözlü kurye getirmesin' notunu düştüğü iddia ediliyor.

Toprağa gömülü halde bulundu

Eskişehir kent merkezindeki bir derneğe yönelik düzenlenen operasyonda, evin zemin katında toprağa gömülü halde tombala makinesi ele geçirildi.

Tükürülen pizzayı yiyen kişi: Tam üçüncü dilimi ısırdığımda mesaj geldi

Eskişehir’de bir müşteriye götürdüğü pizzaya tükürüp görüntüsünü çeken kuryenin pizza şirketi tarafından 'şantaj' iddiasıyla suçlanmasının ardından kamuoyunda kendisi de şantaj iddialarına maruz kalan müşteri ve avukatı açıklamalarda bulundu. Olayı komşusunun fark ettiğini belirten Hüseyin Alyüz "Tam üçüncü dilimi ısırdığımda 'pizzayı yeme' diyerek mesaj geldi. Sonra komşum her şeyi anlattı" dedi.

Mide bulandıran görüntüler: Halka bunları yedirmişler

Eskişehir ruhsatsız üretim yapan bir pastanede çekilen görüntüler denetim yapan zabıta ekiplerini bile şoke etti. Son kullanma tarihi geçmiş onlarca paket ürün, küflenmiş yağlar ve kullanılan kaplar mide bulandırdı.

Osmanlı’nın kuruluş hutbesinin okunduğu caminin duvarı çöktü

İlk hutbenin okunarak Osmanlı Devletinin kuruluşunun dünyaya ilan edildiği Eskişehir’deki Karacaşehir Camii’nin duvarının bir bölümü restorasyon çalışması esnasında çöktü.

Binbaşı Dunca'yason görev

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde gerçekleştirilen muharebelerde 15 Mart’ta yaralanan Piyade Binbaşı Mithat Dunca (43), tedavi gördüğü Hatay Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehid oldu.

Cenazeler karıştı mezarlar açıldı

Almanya'da ölen iki Türk'ün cenazelerinin karıştığı, birinin Türkiye’de defnedilmesinin ardından Berlin’den gelen telefonla ortaya çıktı. Olayın ardından mezar, jandarma ve din görevlileri eşliğinde açılarak çıkarılan cenaze tabuta konuldu.

Ne buldularsa çaldılar

Eskişehir’de bağ evleri ve bahçelere giren hırsızlar, 2 günde 6 adresten 30 bin lirayı geçkin değerde eşya çaldı. Hırsızların çaldığı eşyalar arasında matkap, akü ve jeneratörün yanı sıra 14 de güvercin bulunuyor.

Eskişehir'de bulundu: Roma dönemine ait

Eskişehir'de bir dinlenme tesisine düzenlenen tarihi eser operasyonunda Romadönemine ait 3 amfora ele geçirilirken, 7 şüpheli gözaltına alındı.

İşadamından TSK Vakfı'na milyonluk bağış

Eskişehirli hayırsever bir işadamı tarafından TSK Güçlendirme Vakfı’na 1 milyon lira nakit para bağışında bulundu. Eskişehir Valisi ve TSK Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili, hayırsever işadamına Altın Madalya ve Berat Belgesi verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Eskişehir'de nikah şahidi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Başkanı Özbey’in nikah şahidi oldu.

'Kültür ve sanatta göz kamaştırıcı bir zenginliğe sahibiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir Modern Sanat Müzesi temel atma töreninde konuştu. Erdoğan, "Kültür ve sanatta göz kamaştırıcı bir zenginliğe sahip olduğumuzu düşünüyorum. Ama ülkemizde birileri bu zengin mirasın üzerini örtmekle, tahrip etmekle hatta kimi ruhu çoraklaşmışlarda gördüğümüz gibi aşağılamakla meşguldür. Kimlik bilgileri bize özellikle aitken, zihni ve gönlü başka kültürlerin kontrolüne geçmiş bir nesille hiçbir hedefimize ulaşamayız" dedi.

Dost kazığı

Playstation dükkanının soyulmasıyla evlilik hayalleri suya düşen Bestami Çevik, yakalanan şüpheliyi görünce şaşırdı. Şüpheli Bestami Çevik’in, birlikte mangala gittiği yakın arkadaşı M.K., çıktı.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.