Trump'a sert sözler: Hain, ahmak, aptal

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Rusya'nın seçimlere müdahale ettiği iddialarıyla ilgili kendi istihbarat servisi yerine Rusya'nın yanında yer alıp Putin'e destek çıkmasına ABD'li yetkililer tarafından sert bir üslupla eleştirildi.

Trump:Güzel başlangıç

ABD Başkanı Trump ve Rusya Devlet Başkanı Putin, Helsinki’deki tarihi zirvede buluştu. Trump iki saatten fazla süren başbaşa görüşmeden sonra, “Putin ile yüzyüze görüşmek güzel bir başlangıç” dedi. İki lider arasında görüşme 2 saat 10 dakika, heyetler arası görüşmeyle zirve toplam 4 saat sürdü.

ABD'li gazeteci: Trump NATO liderine Erdoğan'ı örnek gösterdi

Brüksel'deki NATO Zirvesi ABD basınında tartışılmaya devam ediyor. CBS televizyonuna katılan ABD'li gazeteci Ian Bremmer, Trump'ın zirveye damgasını vuran anlarını kamuoyu ile paylaştı. NATO liderlerinin 'savunma bütçesinde' artışa gitmemesinden dolayı Trump'ın çok kızgın olduğunu belirten Bremmer, "Liderlerin birçoğu parlamentodan izin almalıyız, devam eden bir sürecimiz var diyordu. Trump, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a döndü ve şöyle dedi: Erdoğan dışındaki hiç kimse işini düzgü...

Suriye'de ortak çalışma kararı aldılar

Rusya Devlet Başkanı Putin ile ABD Başkanı Trump, Helsinki'deki kritik zirve sonrası ortak açıklama yaptı. İki lider Suriye'de savaşın sonlanması için ortak çalışma kararı aldı. Rus lider Putin "Rusya asla ABD seçimlerine müdahale etmemiştir" mesajını verirken, ABD Başkanı Trump ise "ABD ile Rusya arasındaki ilişkiler 4 saat öncesine kadar en kötü seviyesindeydi, artık değil" ifadelerini kullandı.

ABD’den Patriot adımı: Müzakereler sürüyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, S-400’lerin alternatifi olarak Patriot hava savunma sistemlerini satmak için Türkiye ile müzakere yaptığını duyurdu.

Trump ve Putin zirvesi başladı

ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün gerçekleşecek zirve için Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye geldi. Görüşmenin ardından iki lider kameraların karşısına geçti. Trump, "Konuşacak çok şey var. Dünyanın gözü burada. Karşılıklı görüşmemize başlamak için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullandı. Putin ise, "İlişkilerimiz ve dünyadaki pek çok ulusu ilgilendiren zor meseleler hakkında konuşmamızın zamanı gelmişti" şeklinde konuştu. Trump ve Putin zirve sonrasında ç...

Polis köpeğinin başına para ödülü koydular

Kolombiya'da Clan del Golfo örgütü, 100 kilogram kokaini yakalayan Sombra'yı öldürene 70 bin dolar vadetti. Bunun üzerine narkotik ekibi, can güvenliğinden endişe duydukları Sombra'nın görev yerini değiştirdi.

Washington Post'ta tam sayfa 'FETÖ' uyarısı

Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi, Washington Post gazetesine verdiği tam sayfa ilanda ABD halkını FETÖ'ye karşı uyardı. İlanda, Şeyh Ömer Abdurrahman'ın hakkındaki suçlamalardan dolayı tutuklandığı, FETÖ elebaşı Gülen'in ise yargı karşısına henüz çıkmadığı kaydedildi.

Trump: Ticaret konusunda AB'nin düşman olduğunu düşünüyorum

ABD Başkanı Trump, çok düşmanlarının olduğunu belirterek "Ticarette bize yaptıkları konusunda Avrupa Birliği'nin düşman olduğunu düşünüyorum. Şimdi Avrupa Birliği'nden beklemezsiniz ama düşmanlar" dedi.

Trump: AB düşmanımız

ABD Başkanı Trump, Avrupa Birliği için "ABD'nin düşmanı" ifadelerini kullandı.

FETÖ malikanesinin üzerinde pankartla uçtular

Tam 2 yıl önce Türkiye'nin en uzun gecesini yaşanmasının başmimarı FETÖ lideri Gülen'in yaşadığı Pensilvanya semalarından ilginç bir görüntü yansıdı. Gülen'in malikanesinin üstünden geçen uçaklar, "Gülen'i iade edin" yazılı pankartlar dalgalandırdı.

Obama Twitter’da iki milyondan fazla takipçi kaybetti

Twitter’ın sahte hesaplarla olan mücadelesinden ünlü isimler de etkilendi. Eski ABD Başkanı Barack Obama, Twitter’ın aktif olmayan ve kilitlenmiş hesaplara yönelik temizleme operasyonunda 2 milyondan fazla takipçi kaybetti.

FARC liderleri ilk kez hakim karşısında

Kolombiya'daki Özel Barış Hukuku hakimlerinin karşısına çıkan FARC'ın 31 yöneticisi 1993-2012 yılları arasında yaşanan kaçırılma olaylarına ilişkin hesap verecek. Ülke tarihinde FARC liderlerinin ilk kez hakim karşısına çıkmasından ve barış anlaşmasının uygulanmasından dolayı önem taşıyor.

ABD'de 12 Rus yetkiliye suçlama: Başkanlık seçimlerini etkiledi

Washington D.C. Bölge Mahkemesi jüri heyeti, 12 Rus istihbarat yetkilisini başkanlık seçimlerini etkilemekle suçladı. Rus istihbaratının bu çabalarının oy sayımı veya seçim sonuçlarını etkilediğine yönelik bir kanının söz konusu olmadığı ifade edildi.

Özal’ı son gören FETÖ’cü kaçak doktor ABD’de ortaya çıktı

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümündeki şüpheli doktor ve FETÖ firarisi Mustafa Sarsılmaz, ABD'de ilk kez görüntülendi. FETÖ’nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminden sonra ABD’ye kaçan Sarsılmaz’ın, FETÖ bağlantılı Virginia International University bünyesinde görev yaptığı ortaya çıktı. Karşısında ajans mikrofonu ve kamerasını gören Sarsılmaz, büyük endişe ve tedirginlik yaşadı.

Maduro uyardı: ABD sınırda provokasyona hazırlanıyor

ABD'nin ülkesi üzerinde kötü planları olduğunu belirten Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "Bunu birçok kez söyledim ve yine hatırlatıyorum. Kuzey Amerikan emperyalizmi, Venezuela-Kolombiya sınırında iki ülkeyi silahlı çatışma durumuna götürecek bir provokasyona hazırlanıyor" açıklamalarında bulundu.

FED: Gümrük vergileri sıkıntıya neden olabilir

ABD Merkez Bankası Başkanı Powell, gümrük tarifelerinin yükseltilmesinin ülke ekonomisini olumsuz etkileyebileceğini belirterek, "Eğer ekonomi zayıflarsa faiz oranlarını düşürebiliriz ya da artırma hızımızı yavaşlatabiliriz." dedi.

Trump Londra'da protestoyla karşılandı

ABD Başkanı Donald Trump'ın İngiltere'yi ziyareti, başkent Londra'da protesto edildi. Eylemlerde Trump'ın helikopterinin inişe geçtiğinin görülmesiyle protestocular, tel örgüye giderek, tepkilerini arttırdı.

Afganistan'da bir ABD askeri öldü

Afganistan'ın doğusunda düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada bir ABD askerinin öldüğü bildirildi.

Trump: Kuzey Kore'den harika bir mektup aldım

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kendisine gönderdiği mektubu paylaştı. Trump, "Kuzey Kore Başkanı'ndan çok iyi bir not. Harika gelişme kaydedildi" dedi.

Ölen oğullarını mumyalatıp oyun konsoluyla ‘poz verdirdiler’

Amerika’nın New Orleans kentinde köpeğini gezdirirken öldürülen 18 yaşındaki Renard Matthews ilginç bir cenaze töreniyle uğurlandı. Renard’ın annesi oğlunu mumyalattırarak en sevdiği takım formasıyla ‘poz verdirdi’

Meksika'da silahlı saldırı: 3 polis öldü

Meksika'nın doğusunda yer alan Veracruz eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda 3 polis memuru hayatını kaybetti.

Obama Trump'ı solladı

ABD'li bir anket şirketinin yaptığı araştırma sonucunda Amerika halkı, gelmiş geçmiş en iyi başkan olarak Barack Obama'yı seçti. İkinci sırada Bill Clinton yer alırken şu anki ABD Başkanı Trump sonuncu sıraya yerleşti.

Kolombiya'da 9 işçinin öldüğü köprü yıkıldı

Kolombiya'nın başkenti Bogota ile Villavicencio kentini bağlayan ve 15 Ocak'taki kazada kuzey yakası yıkılan Chirajara asma köprüsünün güney yakasının yıkımı kontrollü bir şekilde gerçekleştirildi. 15 Ocak'taki kazada 9 işçi hayatını kaybetmişti.

Trump zirve sonrası Almanya'ya yüklendi

ABD Başkanı Donald Trump, NATO Zirvesi sona erdikten bir saat sonra Almanya'ya yüklenerek, "Eğer Almanya Rusya'ya gaz ve enerji için milyarlarca dolar veriyorsa NATO'nun nasıl iyi bir tarafı olabilir ki?" ifadelerini kullandı.

Erdoğan ve Trump'tan samimi poz

NATO Zirvesi'nde liderlerin baş başa görüşmeleri için ayrılan bölümde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın samimi şekilde tokalaşması dikkati çekti.

NATO'dan Türkiye mesajı

NATO zirvesi sonuç bildirisi açıklandı. Bildiride, ""Türkiye'ye yönelik Suriye'den kaynaklanan balistik füze tehdidini izlemeye ve değerlendirmeye devam ediyoruz." denildi.

NATO zirvesinden net mesaj: Sorgulanmasın

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, NATO Zirvesi katılmak için gittiği Brüksel'de Batı liderlerine karşı net mesajlar verdi. Türkiye'nin Rusya'dan S-400 almasıyla ilgili "Türkiye NATO'dan uzaklaşıyor" eleştirilerini değerlendiren Çavuşoğlu; "Artık bunun sorgulanmasına da gerek yok" dedi.

NATO Zirvesi'nin gündem maddeleri

NATO yüklü bir gündemle toplanıyor. İttifakın masasında, küresel terörle mücadele, Transatlantik ilişkileri ve NATO'nun mali yükünün paylaşımı öncelikli konular var. Zirvede Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Erdoğan temsil ediyor.

Trump: Almanya Rusya'nın esiri

ABD Başkanı Donald Trump, "Almanya enerji için Rusya'ya yüksek düzeyde ödemeler yapıyor. Bu nedenle Almanya Rusya'nın bir esiri" ifadelerini kullandı.

Trump NATO ülkelerine köpürdü

NATO ülkeleri hakkında sosyal medyadan açıklamalar yapan ABD Başkanı Donald Trump, "Bizim kendilerini savunmamızın beklendiği bazı NATO ülkeleri sadece yüzde 2'lik taahhütlerini yerine getirmemekle kalmıyor, aynı zamanda yıllardır yapmadıkları ödemeleri ihmal ediyorlar. ABD'ye geri ödeme yapacakları mı?" ifadelerini kullandı.

Maduro'dan 'Selvi boylum Al yazmalım' paylaşımlı 'Türkiye' mesajı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, arka fonda 'Selvi boylum Al yazmalım' filminin müziğiyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın göreve başlama törenine ilişkin görüntülerin yer aldığı paylaşımında, iki ülke ilişkilerinden övgüyle bahsetti.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.