Hayat Hayat

Hayat Haberleri

1

Dirençli sporda maskeye dikkat: Ani ölümlere neden olabilir

23 Mayıs Cumartesi , 09:15
2

81 ilde kontrollü bayram: Bayram boyunca saat kaçta nereler açık olacak?

23 Mayıs Cumartesi , 01:00
3

Otel konforunda: Yeni Şafak son teknoloji ile donatılan hastaneyi yerinde inceledi

23 Mayıs Cumartesi , 01:00
4

Gurur abidesi: İstanbul, tarihi günlerinden birini daha yaşadı

22 Mayıs Cuma , 01:00
5
Genç sinemacılar evde kısa film çekti: Kısa Filmler de Eve Sığar
21 Mayıs Perşembe , 10:20
6
Abe: Japonya'nın sembolü sakuranın ismini taşıyan hastanenin İstanbul halkına sağlık getirmesini dilerim
21 Mayıs Perşembe , 01:39
7
Ülkelerine dönemeyen yabancı öğrencilere üniversitede çalışma imkanı
21 Mayıs Perşembe , 01:14
8
Koronavirüs nedeniyle bu yıl bayram namazı kılınmayacak
21 Mayıs Perşembe , 12:19
9
Sosyal izolasyonla birlikte online aktiviteler rekor kırdı
21 Mayıs Perşembe , 11:42
10
Siber dolandırıcılardan Türkiye’de her aileye bin 498 lira vaadi
21 Mayıs Perşembe , 11:42
Diyanet'in 'bayram namazı' tavsiyesi: Evde 'duha namazı' kılın
Dünyada kadavra uygulamasını bitirecek sanal teknoloji İstanbul Tıp Fakültesinde
Covid-19'a karşı risk altında olan kronik hastalar: Her alerji ve astım atakları belirti değil
Uzman isimden dikkat çeken açıklama: Koronavirüs denizden bulaşmaz, havuz daha riskli
Erciyes Üniversitesinde hayvanlar üzerinde Kovid-19 aşısı denemelerine başlandı
Bakan Koca, Mazhar Alanson yerine yanlışlıkla mahalle muhtarını aradı
Sağlık Bakanlığı ambulans uçağından bir gecede iki operasyon
En değerli bayramlık: Çocuklar gülsün diye kıyafet dikiyorlar
Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi açılıyor: 107 branşta hizmet verecek
Sağlık Bakanı Koca: 19.19'da, 1919 ruhuyla İstiklal Marşımızı okuyoruz
Maganda kurşunuyla ölen çocuk hayat kurtardı
Maganda kurşunuyla ölen çocuk hayat kurtardı
İzmir'de 10 çocuklu ailenin en küçüğü ve 5 yıl boyunca haftada 3 gün diyaliz merkezine giderek yaşama tutunan 16 yaşındaki Seyfullah Erkul, İstanbul'da maganda kurşunuyla ölen 11 yaşındaki Mehmet Yasin Turhan'ın bağışlanan böbreğiyle adeta yeniden dünyaya geldi. İstanbul ve Ankara'da uygun alıcı bulunamayınca İzmir'de başarılı bir operasyon ardından sağlığına kavuşan Erkul, taburcu edildi.
Günde 30 dakika yeterli
Günde 30 dakika yeterli
Kardiyoloji Uzmanı Dr. Turgay Burucu 30 dakikalık spor amaçlı yürüyüşün kalp krizi riskini yarı yarıya indirdiğini belirtti. Kalp sağlığını korumak için illa ki spor salonlarında saatler geçirmek gerekmediğini söyleyen Dr. Burucu, tempolu ve düzenli yürüyüşü tavsiye ederek ideal yürüyüş süresinin haftada 150 dakika olduğunu kaydetti.
Kansersiz bir hayat için bunları yiyin!
Kansersiz bir hayat için bunları yiyin!
Henüz kesin tedavisi bulunamayan kanser, asrın en tehlikeli hastalıklarının başında gelse de belli gıdaları tüketerek bu hastalığa yakalanma riskini büyük oranda düşürmek mümkün.
Masum sigara diye bir şey yok
Masum sigara diye bir şey yok
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Toraks Derneği Tütün Kontrolü Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Oğuz Kılınç, sigaranın kadın içicilerde 23 yıl, erkeklerde ise 28 yıl ömürden çaldığını söyledi.
Burnu kesilen Afgan kadın tedavi için Ankarada
Burnu kesilen Afgan kadın tedavi için Ankara'da
Afganistan'da burnu eşi tarafından kesilen ve üzerine kuma getirilen 22 yaşındaki Reza Gül, tedavisi için Ankara'ya getirildi. Evliliğinden bu yana 6 yıldır şiddet gören Gül, yaşadıklarını gözleri dolarak anlattı.
Peyniri böyle saklayın
Peyniri böyle saklayın
Günün her saati sofralarımızı süsleyen, yemeklerimize renk ve lezzet katan vazgeçilmez gıdamız peyniri uygun koşullarda saklamayı biliyor musunuz?
Tıbbi ürünler market raflarından kalkıyor
Tıbbi ürünler market raflarından kalkıyor
Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, tıbbi cihaz satış ve tanıtımına düzenleme getirdi. Yara bandı, pamuk, diş macunu, nefes açıcı burun bantlarının arasında olduğu 10 kalem dışındaki tıbbi ürünler marketlerde, internette ya da bu alanda ruhsatlandırılmayan başka bir iş yerinde satılamayacak.
Bu besinleri kemoterapi ilaçlarıyla almayın
Bu besinleri kemoterapi ilaçlarıyla almayın
Kanser tedavisi için kemoterapi alan hastaların bu dönemde kesinlikle alternatif tıp ürünlerine giren zerdeçal, keten tohumu, propolis, reisha mantarı gibi besinleri kullanmamaları gerektiği belirtildi.
Kazı Heyeti Başkanı açıkladı: Laodikya Antik Kentinin gün yüzüne çıkarılması böyle giderse 750 yıl sürecek
Kazı Heyeti Başkanı açıkladı: Laodikya Antik Kenti'nin gün yüzüne çıkarılması böyle giderse 750 yıl sürecek
Denizli’de 17 yıldır kazı çalışmalarının devam ettiği Laodikya Antik Kenti’nde, Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Celal Şimşek, asırlar önce kurulan antik kentin tamamının gün yüzüne çıkarılmasının asırlar boyunca süreceğini ifade ederek, “12 ay üzerinden ve geniş ekiple çalışmalar bu şekilde sürerse yaklaşık 750 yıl kazı ve restorasyon çalışmalarının süreceğini söyleyebiliriz. Bu yönüyle zaten hiçbir kazı başkanı kazdığı kentin ayağa kaldırıldığını görememiştir” dedi.
İki yılda üç yüz kitap: Albayrak Medyadan kültürel atak
İki yılda üç yüz kitap: Albayrak Medya'dan kültürel atak
2 yılı geride bırakan Ketebe Yayınları, 300. kitap olarak Serap Ekizler Sönmez’in 15 yıllık emeğinin ürünü olan “Anadolu Selçuklu Sanatının Geometrik Dili” kitabını seçti. Ketebe Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Furkan Çalışkan, “Bu toprakların değerlerini tanıtmaya çalışıyoruz” dedi.
Ketebe Yayınları üçüncü yaşına 300üncü kitabıyla giriyor: Anadolu Selçuklu Sanatının Geometrik Dili kültür dünyasına bir armağan
Ketebe Yayınları üçüncü yaşına 300'üncü kitabıyla giriyor: Anadolu Selçuklu Sanatının Geometrik Dili kültür dünyasına bir armağan
Türk kültür hayatına 300 eser kazandıran Ketebe Yayınları, üçüncü yaşına 300'üncü kitapla giriyor. Yazar Serap Ekizler Sönmez’in iki yılda tüm Anadolu’yu dolaşarak hazırladığı, Anadolu Selçuklu Sanatının Geometrik Dili’ni kaleme aldığı ve koleksiyonculara özel baskısıyla kitapseverlerin karşısına çıkacak olan kitap ile ilgili konuşan Ketebe Yayınları Yönetmeni Furkan Çalışkan, "300. kitabımız olan Anadolu Selçuklu Sanatının Geometrik Dili’ni lansman eseri olarak seçtik. Bu toprakların değerleri olan edebiyatçılarımızı, düşünürlerimizi ve sanatçılarımızı, dünya kültür mirasının kıymetleri olarak evrensel ölçekte tanıtmayı amaçlıyoruz " dedi.
1944: Unuttuğumuz Soykırım
1944: Unuttuğumuz Soykırım
İkinci Dünya Savaşı bitmiş, Stalin’in ordusu etrafı yağmalamaya başlamıştı. Almanya’nın işgalinden sonra 3 milyon kadına tecavüz eden bu ordunun yeni işgal planında hedef: İstanbul olmuştu. Stalin, fırsat bu fırsat düşüncesiyle Boğazları ele geçirme planları yaparken Tatarların bu plana engel olabileceği düşüncesiyle ilk emrini verdi: Kırım’da tek bir Tatar Türkü dahi istemiyorum. Son 300 yılı Rus Çarlığının sayısız etnik temizlik planlarıyla mücadele içinde geçen Tatarların zaten birçoğu 93 Harbiyle Türkiye’ye göç etmişti. Arkada kalan Nugay ve ailesi gibi yüzbinlerce Tatar Türkü ise tekrar bir soykırım teşebbüsüyle 18 Mayıs’a uyanıyordu.
Nihayet dergiden korumamız gereken doğaya İslami bakış
Nihayet dergiden korumamız gereken doğaya İslami bakış
Yeni sayısı ile raflardaki yerini alan Nihayet dergi, bu ay koronavirüs sürecinde de kıymetini anladığımız doğayı ele aldı. Karantinadan önce hunharca davrandığımız çevremize İslami düşünce ile bakmamız gerektiğini hatırlatıyor. 'Karşısında Değil Tabiatın Yanında Yer Almak' kapak konusu başta olmak üzere özel röportaj ve yazılarla Nihayet bu ay da ufkumuzu açacak.
2019 Türkiye Kitap Pazarı Raporu açıklandı: Yeni yayınlanan kitap sayısı 68 bini geçti, dünyada altıncı sıradayız
2019 Türkiye Kitap Pazarı Raporu açıklandı: Yeni yayınlanan kitap sayısı 68 bini geçti, dünyada altıncı sıradayız
Türkiye Yayıncılar Birliği, kategorilere göre hazırladığı ve sektör verilerini içeren 2019 Türkiye Kitap Pazarı Raporu’nu açıkladı. 2019 yılının üretim verilerine göre toplam 423 milyon 602 bin 825 adet kitap üretilerek satışa sunulurken 2019 perakende kitap pazarının büyüklüğü yüzde 27,09 artışla 8.852 milyon TL oldu. Raporda yer alan rakamların, bağımsız yayıncılığımızın çeşitlilikteki başarısını ortaya koyduğunu belirten Türkiye Yayıncılar Birliği, ülkemiz yayıncılığının yeni yayınlanan 68 bin 554 kitap çeşidiyle, IPA (Uluslararası Yayıncılar Birliği) verilerine göre dünya sıralamasında 6. sıradaki yerini koruduğunu da aktardı.
Arter rehberli çevrimiçi turlara başlıyor
Arter rehberli çevrimiçi turlara başlıyor
Arter’in düzenlediği çevrimiçi rehberli turların ilki, 22 Mayıs Cuma akşamı 18:30–19:15 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleşecek. Arter’in geçici olarak ziyarete kapalı olduğu dönemde sanat etrafında buluşmanın birleştirici gücüne odaklanan turlar, belirli temalar etrafında oluşturulan farklı eser seçkilerini bir rehber eşliğinde her hafta sunmayı amaçlıyor.
7 tarihi bölgede 7 konser daha
7 tarihi bölgede 7 konser daha
Cumhurbaşkanlığı, 23 Nisan'da '7 tepeden 7 kıtaya' projesiyle İstanbul'dan başlattığı konserler dizisini, ramazan ayı ve Ramazan Bayramı sürecinde Türkiye'nin farklı şehirlerine yayarak, devam ettirecek.
Bizim gözümüz hep Türkiyede
Bizim gözümüz hep Türkiye'de
Malezya’da bir süre sonra başbakanlık görevini Mahathir Muhammed’ten devralacak olan Enver İbrahim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İslam dünyasının sözcüsü olduğunu söyledi. Bir dönem Türkiye’deki “Malezya mı oluyoruz?” tartışmasını hatırlattığımız İbrahim şu cevabı verdi: Türkiye, Malezya mı olacak, diye tartışıyorsunuz, ama bizim gözümüz hep Türkiye’de. Örnek ülke Türkiye.
Sömürge ve Para Kavga Pranganın yazarı R. Levent Işık: İslam dünyasında liderliği Türkiye üstlenmeli
Sömürge ve Para Kavga Pranga'nın yazarı R. Levent Işık: İslam dünyasında liderliği Türkiye üstlenmeli
Doğa en mükemmel tasarım
Doğa en mükemmel tasarım
Multi-disipliner sanatçı Arik Levy’nin Türkiye’deki en kapsamlı sergisi “Varoluş Kavşağı” Pilevneli Dolapdere’de ziyarete açıldı. Dünya, doğa, evren, tasarım gibi farklı kavramlara atıfta bulunana Levy, “Doğa ve doğal tasarım, görebileceğimiz en harika şeylerden biri. Biz insanlar ise bunun sadece çok küçük bir parçasıyız” diyor.
Şiir ve öykü atbaşı gider
Şiir ve öykü atbaşı gider
Şair ve yazar Suavi Kemal Yazgıç’ın şiirleri kadar öyküleri, kitap tanıtımları, söyleşileri de edebiyat dergileri ve kitap eklerinde yer alıyor. Kısa öykülerini “Dünyanın Çekmeceleri” adıyla bir araya getiren Yazgıç, “Bende şiir ve öykü atbaşı gider” diyor.
İstanbul’un kalbinde kitaba yer açıyoruz
İstanbul’un kalbinde kitaba yer açıyoruz
Bu yıl ilk kez düzenlenecek “Avrasya Kitap Festivali” cumartesi günü kapılarını açıyor. 200 yayınevini ağırlayacak festivalin onur konuğu Mustafa Kutlu, teması ise “Bir Uzun Hikaye” olacak. Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Kısakürek, “İstanbul’un kalbinde bir kitap festivali, buyurun gelin ve Uzun Hikâyenize buradan devam edin” dedi.
Yazmasam vebali büyük olurdu
Yazmasam vebali büyük olurdu
10. İstanbul Edebiyat Festivali’nde roman dalında Dünya Bir Gelindir kitabıyla ödül alan Mehmet Sabri Genç, kitabının edebi bir tarih kitabı olduğunu söyledi. Ailesinin hikâyesi üzerinden bu toprakların 100 yıllık tarihini anlattığını belirten Genç, “Yazmasam vebali büyük olurdu” dedi.
Türk valslerini dünya dinleyecek
Türk valslerini dünya dinleyecek
Keman sanatçısı Cihat Aşkın, Türk müzik tarihindeki valslerden bir albüm hazırladı. Dede Efendi’den Sezen Aksu’ya uzanan besteler 15 Şubat’taki konserle dinleyiciyle buluşacak.
Polisiye bugünün toplumsal romanı
Polisiye bugünün toplumsal romanı
Münih Komplosu, Kavuran Soğuk gibi romanların yazarı Wolfgang Schorlau’ya göre polisiye edebiyat bugünün toplumsal romanı niteliğinde… Schorlau, “Polisiye bize hem hayattan hem de edebiyattan beklediğimiz sürükleyiciliği veriyor. Polisiye romanın bugün toplumsal roman olduğunu düşünüyorum” diyor.
Kant’a dair yeni bir imge
Kant’a dair yeni bir imge
Immanuel Kant’ın Son Günleri adlı kitap ünlü Alman filozof Kant’ın portresini hatıralar üzerinden okurla buluşturuyor. Batı felsefesinin kutup yıldızlarından biri olan Kant’ın evine girmek, akşam yemeğine katılmak, sohbetlerinde bulunmak, ölmeden önce kimlerle göz göze gelmek istediğini bilmek için, Thomas de Quincey’in hatıralarına mutlaka göz atılması gerekir.
Akseki üzerinden bir dönemi okumak
Akseki üzerinden bir dönemi okumak
Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları arasında çıkan önemli bir çalışma olan Ahmet Hamdi Akseki’nin Hayatı Eserleri Mücadelesi iki ciltten oluşuyor. İlk ciltte Akseki’nin hayatı eserleri ve verdiği mücadele konu edinirken ikinci cilt fotoğraflar eşliğinde tam bir bibyografya.
Yayınevi kuran kitaplar, külliyatlar ve aydınlar
Yayınevi kuran  kitaplar, külliyatlar ve aydınlar
Türkiye’de yayıncılık biraz da büyük yazar ve şairlerin kendi kitaplarını çıkarmak için kurdukları yayınevleri etrafında şekillenir. Necip Fazıl Kısakürek’in Büyük Doğu’su, Nurettin Topçu’nun Hareket’i, Sezai Karakoç’un Diriliş’i gibi pek çok örnek sıralamamız mümkün.
Sezai Karakoç 87 yaşında
Sezai Karakoç 87 yaşında
“Gelin gülle başlayalım atalara uyarak/Baharı koklayarak girelim kelimeler ülkesine” diye En Sevgili’ye seslenen büyük şair ve fikir adamı Sezai Karakoç’un 87. Yaş gününü Yeni Şafak Kitap olarak kutluyor, “Çocukluğumuz” adlı şiirini okurlarımızla paylaşıyoruz.
Okudukça dahaçok seversin
Okudukça daha çok seversin
Ahmet Murat’ın deneme yazılarını bir araya getirdiği Avarelik Görgüsü Ketebe Yayınları arasında okurla buluştu. Kitaptaki yazılar naif ve tekrar tekrar okunacak nitelikte. Ayrıca okurken düşünmenin lezzetini de okuruna sunabiliyor.
Kimse başkası adına düşünemez
Kimse başkası adına düşünemez
“Eflâtun ve Aristoteles gibi filozofların hala düşünceye kaynaklık ettiği bir dünyada İslam düşünürleriyle irtibatın imkânından kuşku duymak, olsa olsa düşünme çabasından vazgeçtiğimiz anlamına gelebilir” diyen Ömer Türker, “Oysa düşünmek, hiç kimsenin bizim adımıza yapabileceği bir iş değildir. Hiçbir nesil, diğer adına düşünme salahiyetine sahip olamaz” yorumunu yapıyor.
Salgından en çok sahaflar etkilendi
Salgından en çok sahaflar etkilendi
İki aya yaklaşan zorunlu izolasyon sürecinde yapılabilecek en iyi şey kitap okumaktı, biz de öyle yaptık. Peki ya kütüphanelerimizin en özel yerlerinde muhafaza ettiğimiz kıymetli kitapları bize ulaştıran sahaflar ne yaptı, neler yaşadı? Merak ediyorsanız böyle buyrun…
Her kuşağın sevdiği kitap: Ermiş
Her kuşağın sevdiği kitap: Ermiş
Halil Cibran’ın Ermiş kitabını Türk okurlarıyla ilk tanıtan isim Ömer Rıza Doğrul olmuştur. 1945 yılında gittiği Kudüs’te bir kitapçı vitrininde kitabı gören Doğrul, o gece kitabı tercüme atmaya başlar. Eser Arapça’ya ise 1926 yılında çevrilir gördüğü alaka üzer üç yıl içinde on kere basılır.
Film festivali evde
Film festivali evde
39. İstanbul Film Festivali programından 15 filmlik bir seçkiyle 15-29 Mayıs tarihleri arasında seyirciyle buluşuyor. Daha önce ertelendiği duyurulan festival böylece bir ilki gerçekleştiriyor.
Pandeminin fendi modayı yendi
Pandeminin fendi modayı yendi
Pandemi çoğu insanın yaşamında görülen en büyük küresel değişimin itici gücü haline geliyor ve yeni tüketici tutumlarını oluşturuyor. Tüm endüstriler gibi moda endüstrisi de esneklik ve her şeyden önce yaratıcılık isteyen yeni bir geleceğe uyum sağlamak zorunda. Saint Laurent ve Tory Burch gibi ünlü moda evleri defileleri iptal edilirken; indirim, fuar ve moda haftaları takvimleri yeniden güncellenmeyi bekliyor.
Cami cemaati sanal alemde
Cami cemaati sanal alemde
Salgın hastalıkla birlikte bu yıl camiler boş kaldı. Ancak Ramazan ayının olmazsa olmazı vaazlar, mukabeleler sanal aleme taşındı. Camileri hınca hınç dolduran cemaat bu yıl ünlü hocaların sosyal medya hesaplarında buluştular. Vaazlar dinlendi, hep birlikte Kur’an okundu.
Bayram tatlımız Trakya’dan
Bayram tatlımız Trakya’dan
Nilhan Aras’ın hazırladığı Rota Trakya, sadece Trakya mutfağını değil aynı zamanda doğasını, tarımını, yöre halkının soylal yaşamını da öne çıkarıyor. Salgın geçtikten sonra rotamızı Trakya bölgesine çevirmek için şimdiden planlarımızı yapalım. Ama önce Trakya bölgesinden nefis hayrabolu tatlısı tarifimiz var.
Siyasi duruşun edebi gölgesi
Siyasi duruşun edebi gölgesi
Türkiye’de kimi politik figürler gündemi olur olmaz iddialarla belirleyebiliyor. Onların bu iddialarını körükleyen bir de edebiyatçı kitle var. Yazar Pınar Kür’ün geçtiğimiz haftalar bugünün siyasi ortamını karalayan bir yazısı Cumhuriyet Kitap’ta yayımlandı. Kür’ün yazısı 150 yıllık bir hikayenin aslında uzantısıydı. Siyasi duruşları hep destekleyen ve destekledikçe göklere çıkarılan ya da eleştirdiği için karalanan yazarların listesi geçmişe uzanıyor. 2.Abdülhamit destekçileriyle başlayan karalama kampanyası bugün de aynı hızla devam ediyor.
Sahurda bir güzellik yap
Sahurda bir güzellik yap
Ramazan günlerinin en önemli öğünlerinden biri de sahurdur. Sahurda yenilen yiyecekler gün boyu bizi tok tutması açısından oldukça önemlidir. Peki Ramazan ayında ne yersek bizi tok tutar? Herbalife Nutrition Danışman Diyetisyeni Berrin Yiğit bizler için sıraladı.
Seven için engel yok
Seven için engel yok
Milli paralimpik yüzücü Beytullah Eroğlu, Tokyo Paralimpik Oyunlarına hazırlanıyor. Eroğlu’na göre seven insan için engel yoktur. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ise “Hayatın her alanında engelli vatandaşlarımızın yanında olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyor.
İnsanoğlu salgına karşı hep kazandı
İnsanoğlu salgına karşı hep kazandı
Mimar Sinan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fatma Ürekli’yle Osmanlı dönemindeki salgın hastalıklarla ilgili devletin yaptığı mücadeleleri konuştuk. Ürekli, yüzyıllar boyunca kötü dönemlerden geçen insanlığın her zaman salgını mağlup eden tarihini anlattı.
Google Arama Trendleri raporuna göre en çok bu soruya yanıt aradık: Ne zaman açılacak?
Google Arama Trendleri raporuna göre en çok bu soruya yanıt aradık: Ne zaman açılacak?
Dünya koronavirüsün etkilerine uyum sağlamaya çalışırken, tüketici ihtiyaçları ve davranışları da sürekli değişiyor. Google Arama Trendleri raporuna göre, geçtiğimiz iki haftada Türkiye’de “ne zaman açılacak”, Almanya’da “spor salonları ne zaman açılacak”, İspanya’da “açık dişçiler” İtalya’da ise “açılan kuaförler” kelimeleri çok aratılanlar arasındaydı.
Gerçek Hayat tarihi belgelerle 27 Mayıs darbesine ışık tutuyor: İdamı İnönü istedi
Gerçek Hayat tarihi belgelerle 27 Mayıs darbesine ışık tutuyor: İdamı İnönü istedi
27 Mayıs’ı yapan cuntanın kurduğu Milli Birlik Komitesi Genel Sekreteri Albay Mehmet Şükran Özkaya’nın 15 Ağustos 1961’de yazdığı bir yazı Gerçek Hayat dergisinde yer aldı. Belgeye göre İnönü MBK’dan Menderes ve arkadaşlarının idamını istiyor.
Mimar Sinan’ın Ege’deki tek eserinde ‘Baykuş’ detayı
Mimar Sinan’ın Ege’deki tek eserinde ‘Baykuş’ detayı
Osmanlı döneminde yaptığı eserlerle dünya tarihine damga vuran Mimar Sinan’ın, Ege Bölgesi’ndeki tek eseri olan Manisa Muradiye Camii ve Külliyesinde yer alan kabartma, baykuşa benzerliğiyle dikkat çekiyor.
Balkanlarda ortak miras
Balkanlar'da ortak miras
Karadeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi (KASAM) 'Balkanlar'da Ortak Miras'' konulu canlı yayın programının Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat'ı ağırladı. YouTube kanalında canlı yayınlan programın moderatörlüğünü de Prof. Dr. Zekeriya Kurşun yaptı.
Diyanetten cuma namazı için uyarı afişi: Evinizde abdest alın, maske takın, seccadenizi getirin
Diyanetten cuma namazı için uyarı afişi: Evinizde abdest alın, maske takın, seccadenizi getirin
Yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde 29 Mayıs'ta kılınmaya başlanacak cuma namazı için abdestin ev ve iş yerinde alınması, maske takılması, seccade getirilmesi, sosyal mesafenin ihmal edilmemesi istendi. Hastalık belirtisi taşıyanlara, camiye gelmek yerine namazı evde kılmaları tavsiye edildi
Çöpte bulunan minik mucize: Duru bebek taburcu edildi
Çöpte bulunan minik mucize: Duru bebek taburcu edildi
Gaziantep’te kağıt toplayıcısı iki kardeş tarafından çöpte bulunan ve henüz 1 günlük olduğu anlaşılan bebek, tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Uzun ve kontrollü bir tedavi sürecinin ardından taburcu edilen Duru bebek hastaneden ayrılırken, ona öz evlatları gibi bakan hemşireler ise duygusal anlar yaşadı.
Haluk Leventten Kaş yangını paylaşımı: İlk işimiz fidanlar için gün almak
Haluk Levent'ten Kaş yangını paylaşımı: İlk işimiz fidanlar için gün almak
Sanatçı Haluk Levent, Antalya'nın Kaş ilçe merkezindeki doğa cenneti Çukurbağ Yarımadası'nda çıkan ve 25 dönüm alanın yandığı bölgenin ağaçlandırılması için çalışacaklarını belirterek, "İlk işimiz Tarım ve Orman Bakanlığı'nı ziyaret edip, fidanlar için gün almak" dedi.
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaştan Ramazan Bayramı hutbesi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Ramazan Bayramı hutbesi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş canlı yayında Ramazan Bayramı hutbesini irat etti. Erbaş "Bugün buruk bir bayram sabahına uyandık, camilere koşup saf tutamadık. Ancak kalplerimizin aynı heyecanla attığı müddetçe mesafelerin önemi yoktur" açıklamasında bulundu. 29 Mayıs Cuma günü camilerin kademeli olarak cemaatle ibadete açılacağını söyleyen Erbaş "Sadece öğle ve ikinci vakitlerinde camilerimizde namaz kılacağız. 65 yaş üzeri büyüklerimiz ve 20 yaş altı kardeşlerimizle hastalık belirtisi taşıyan kardeşlerimiz biraz daha sabredecekler" ifadelerini kullandı.
Genç sinemacılar evde kısa film çekti: Kısa Filmler de Eve Sığar
Genç sinemacılar evde kısa film çekti: Kısa Filmler de Eve Sığar
Hassan bin Sabit Sinema Akademisi öğrencileri evde kalmanın önemini vurgulamak için "3+1" adlı bir kısa film çekti.Yeni koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında eğitimlerini online olarak devam ettiren genç sinemacılar "Kısa Filmler de Eve Sığar" sloganıyla filmin çekimlerini evlerinde yaptı.
Türkiye’nin ilk rap filmi: Birçok ünlü rapçi konuk oyuncu
Türkiye’nin ilk rap filmi: Birçok ünlü rapçi konuk oyuncu
Killa Hakan, Patron, Şehinşah, Ati242, Canbay & Wolker, Rozz Kalliope, Sansar Salvo gibi birçok ünlü rapçinin de konuk oyuncu olarak yer aldığı Türkiye’nin ilk rap filmi Kovala, ilginç hikayesiyle sinemaseverlerin şimdiden en merakla beklediği filmler arasında yer aldı.
Tom Cruise ve Elon Musktan bir ilk: Uzayda film çekecekler
Tom Cruise ve Elon Musk'tan bir ilk: Uzayda film çekecekler
Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Tom Cruise, Tesla CEO’su Elon Musk ve NASA'nın yardımlarıyla uzayda çekilecek film için çalışmalara başladı. Film çekimleri gerçekleşmesi durumunda, uzayda çekilen ilk film olacak.
Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filminin vizyon tarihi belli oldu
Hababam Sınıfı Yaz Oyunları filminin vizyon tarihi belli oldu
7’den 70’e herkesin gönlüne taht kuran Hababam Sınıfı, Kıbrıs’ta çekilen yaz oyunları ismiyle sinema salonlarda yerini almak için gün sayıyor. Covid -19 virüsü nedeniyle vizyon tarihi değişen filmin yeni tarihi 20 Kasım.
15 yıldır sinemacılara destek veren Köprüde Buluşmalar bu yıl dijital ortamda düzenleniyor
15 yıldır sinemacılara destek veren 'Köprüde Buluşmalar' bu yıl dijital ortamda düzenleniyor
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen, Türkiye’den ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle buluşturmaya devam eden Köprüde Buluşmalar, COVID-19 salgınından dolayı çevrimiçi olarak 14-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Köprüde Buluşmalar’ın 15. yılında TRT’nin katkıları ile düzenlenen atölyelerde sinemacılara verilen desteklere bir yenisi daha ekleniyor. Film Geliştirme Atölyesi’nde 50 bin TL TRT Özel Ödülü Türkiye’den bir projeye verilmeye başlanıyor.
Evdeyken ne izlemeli: Koronavirüs ve diğer salgın hastalıklar ile ilgili belgeseller
Evdeyken ne izlemeli: Koronavirüs ve diğer salgın hastalıklar ile ilgili belgeseller
Koronavirüs birçoğumuzun evden çalışmasına ve hepimizin zorunlu olmadıkça evden çıkmadan hayatını sürdürmesine sebep oluyor. 'Evdeyken vaktimi nasıl geçireceğim?' diye düşünüyorsan koronavirüs ve diğer salgın hastalıklar ile ilgili belgeseller izlemeye ne dersin?
Ünlü oyuncudan Suriye’de ne işimiz var diyenlere cevap: Mehmetçiğin çantasını taşımaya hazırım
Ünlü oyuncudan 'Suriye’de ne işimiz var' diyenlere cevap: Mehmetçiğin çantasını taşımaya hazırım
Bugün vizyona giren ve Çanakkale Savaşı’na gönüllü katılan gençlerin hikayesine odaklanan 'Mendilim Kekik Kokuyor' isimli filmde başrol oyuncusu Rüstem Çavuş karakteriyle karşımıza çıkan usta oyuncu Mehmet Çevik, “Hafızanın çöktüğü bir yerde algı operasyonlarıyla, iletişim denilen iletişimsizlik yollarıyla artık insanlar beyinlerini ve kalplerini kiraya verdiler. Biz bu film ile hafızayı diriltmeye çalıştık” dedi. Çevik, ‘Türk askerinin Suriye’de ne işi var?’ diyenlere de şu cevabı verdi: “Dün Çanakkale geçilebilseydi bir işgal başlayacaktı. Bugün de Suriye geçilebilseydi ne yapacaktık biz? Biz şu an sınırımızı savunuyoruz. Savunmak mecburiyetindeyiz. Ben hemen bugün sınırdan içeri gitmeye hazırım. Mehmed’imin çantasını taşımaya hazırım."
O savaşlar kolay kazanılmadı
O savaşlar kolay kazanılmadı
Türk ve dünya tarihinin dönüm noktalarından Çanakkale Savaşı’na gönüllü katılan gençlerin hikayesinin anlatıldığı film bu hafta vizyona giriyor. Filmin yönetmenlerinden Hakan Kurşun, ‘Biz bu savaşın ne kadar zor şartlarda kazanıldığını göstermek istedik’ diyor.
Nurettin Topçu anısına düzenlenen 2020 Mavera Ödülleri TVNET canlı yayınında sahiplerini buluyor
Nurettin Topçu anısına düzenlenen 2020 Mavera Ödülleri TVNET canlı yayınında sahiplerini buluyor
Nurettin topçu anısına ‘Fıtratın Çağrısı: İnsan, Aslına Dön!’ olarak belirlenen 2020 Mavera Ödülleri’nin bu yıl üçüncüsü gerçekleşiyor. Ödüller bu akşam TVNET ekranlarındaki canlı yayında sahiplerini bulacak.
71 ülkeye ihraç edilen Diriliş Ertuğrul dijital mecralarda son 3 ayda 21 milyonu aşkın seyirciye ulaştı
71 ülkeye ihraç edilen Diriliş Ertuğrul dijital mecralarda son 3 ayda 21 milyonu aşkın seyirciye ulaştı
Osmanlı Devleti'nin kuruluş temellerini atan Ertuğrul Gazi'nin hayatını ve liderliğini yaptığı Kayı Boyu'nun mücadelesini ekranlara taşıyan Diriliş Ertuğrul dizisi 71 ülkeye ihraç edildi. Büyük beğeni toplayan dizi, koronavirüsle mücadele eden dünyanın, dijital yayınlanan dizilere yönelmesiyle, son 90 günde izlendiği tüm ülkelerde 21 milyon 200 bin tekil izleyiciyle buluştu.
TRT Worldde yayınlanan Showcase programının yapımcı Samed Karagöz: Sanattan vazgeçmeyeceğiz
TRT World'de yayınlanan Showcase programının yapımcı Samed Karagöz: Sanattan vazgeçmeyeceğiz
Her bölümde uluslararası kültür sanat dünyasından güncel haberler aktaran ve TRT World'de yayınlanan Showcase, sosyal izolasyon sürecinde evden hazırlanarak farklı ülkelerden izleyiciyle buluşuyor. Yapımcı Samed Karagöz, "Sanattan vazgeçmeyeceğiz. Sanat bize, hislerimizi daha iyi ifade etmeye, daha iyi anlamaya yardımcı olacak bir şey. Sanat dediğim sadece plastik sanatlar değil, edebiyat, sinema, müzik. Bunlar bizim hayatımızın her daim bir parçası olcak ve bunlarla beraber biz bu içinde bulunduğumuz durumdaki bu kıstırılmışlık hissini atlatacağımızı düşünüyorum" dedi.
Yayına muhabir diye terör örgütü liderinin eşini bağlamışlar
Yayına muhabir diye terör örgütü liderinin eşini bağlamışlar
CHP yandaşı TELE1’e İsveç’ten bağlanıp Türkiye’yi koronavirüs tespit edilen vatandaşını özel jetle getirdiği için küçük düşürmeye çalışan Seda Şanlıer’in Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi Terör Örgütü’nün liderlerinden Hamza Yalçın’ın eşi olduğu ortaya çıktı. Firarı Hamza Yalçın THKP-C üçüncü yol davasında müebbet hapse mahkûm edilince 23 yıl önce İsveç’e kaçmıştı.
Sami Yusuf TRT Müzik ile evlere konuk oluyor
Sami Yusuf TRT Müzik ile evlere konuk oluyor
Dünyaca ünlü sanatçı Sami Yusuf’un, dünyanın farklı ülkelerinde verdiği görkemli konserler TRT Müzik ekranında yayınlancak. Birbirinden değerli eserlerle gönüllere seslenecek olan Sami Yusuf Konseri, 30 Nisan Perşembe günü saat 21.15’te TRT Müzik’te. İlk konser ise sanatçının Dubai Opera’da verdiği konser olacak.
Kıssa Film Kuşağında 40 ödüllü film TVNET ekranlarında
'Kıssa Film Kuşağı'nda 40 ödüllü film TVNET ekranlarında
Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması'nın ödüllü filmleri, ramazan boyunca haftanın 5 günü gece yarısından sonra TVNET'te sinemaseverlerle buluşacak. TVNET Yayın Müdürü İsmail Halis, "Filmlere olan yoğun ilgi sebebiyle sahur ekranımızda tekrar bölümleri de yeniden izlenebilecek" derken yarışmanın Proje Koordinatörü Cemil Nazlı ise "Yarışmanın 5 yıllık kurumsal arşivi, ülkemizin ve dünyanın salgınla mücadele ettiği günlerde, ramazan ayının maneviyatına küçük de olsa bir katkı sunacak. Bu kültür hafızasını, insanlarımızın hizmet, ilgi ve beğenisine açmak için en doğru zaman" ifadelerini kullandı.
TRT 1den yeni bir sosyal oyun: Soru Küpü
TRT 1'den yeni bir sosyal oyun: Soru Küpü
Dünya televizyonlarının ilk ve tek stüdyosuz, sunucusuz ve kameramansız yepyeni sosyal oyun programı “Soru Küpü” TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya hazırlanıyor. Yapay zekâ teknolojisinin ilginç bir ürünü olan “Soru Küpü”, gelecek neslin ilham kaynağı olmaya hazırlanıyor.
23 Nisan coşkusu Şehir Ekranı TV’de: 4 ülkeden canlı bağlantılar yapılacak
23 Nisan coşkusu Şehir Ekranı TV’de: 4 ülkeden canlı bağlantılar yapılacak
Esenler Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Şehir Ekranı TV’de hazırladığı birbirinden özel programlarla kutluyor. 4 ülkeden canlı bağlantılarla yayına katılan çocuklar şiirler, şarkılar söyleyecek, müzikler eşliğinde dans gösterileri sergileyecek.
Venedike giriş artık ücretli
Venedik'e giriş artık ücretli
İtalya'nın her yıl milyonlarca turisti ağırlayan tarihi kenti Venedik'e giriş Temmuz 2020'den itibaren ücretli olacak. Venedik Belediye Meclisi ikametgahı kentte olmayanlardan 3 ila 8 euro giriş ücreti alınmasına karar verdi.
Türkiyeden iki şehir listede
Türkiye'den iki şehir listede
Mastercard’ın gelenekselleşen Hedef Şehirler Endeksi raporuna göre İstanbul dünyada en çok ziyaret edilen 8. şehir oldu. Bangkok'un birinci sıraya yerleştiği listeye Türkiye'den İstanbul ve Antalya girdi. İstanbul'un ziyaretçi sayısı 13.4o milyon, Antalya'nın ise 12.41 milyon olarak açıklandı.
Instagramdan Van Gölü Ekspresi sürprizi
Instagram'dan Van Gölü Ekspresi sürprizi
Van Gölü Ekspresi'nin, Ankara-Tatvan-Van seferi sırasında çekilen bir fotoğrafı Instagram’ın resmi hesabından paylaşıldı. "#HelloFrom" etiketiyle yapılan paylaşım çok kısa süre içerisinde yarım milyondan fazla kişi tarafından beğenildi.
Siz inn Resort Otel
Siz inn Resort Otel
Kaçırılmayacak Fırsat
Hac&Umre
Hac&Umre
İkram Turizm
2018in En Popüler Seyahat Rotaları
2018'in En Popüler Seyahat Rotaları

En iyiler listelerinden düşmeyen popüler kitapların, ünlü spor müsabakalarının ve günden güne artan tatil odaklı Instagram paylaşımlarının seyahat alışkanlıkları üzerindeki etkisi çok büyük elbette!

Sonbaharda İstanbula yakın gezilecek 15 yer
Sonbaharda İstanbul'a yakın gezilecek 15 yer
Zaman zaman trafiğine ve gürültüsüne mahzur kaldığımız İstanbul yine de dünyanın sayılı şehirlerinden biri. Fakat İstanbul'dan günübirlik ve ya birkaç günlük ayrılmak istiyorsanız bir iki saat yolculuk yaparak ulaşabileceğiniz birçok yer var. Sıcak yaz günlerinden kurtulup sonbahara adım atmaya hazırlanırken İstanbul'a oldukça yakın tatil yerlerini sizler için derledik. İşte sonbaharın güzelliğini doyasıya yaşayacağınız İstanbul'un hemen yakınında 15 yer.
Su kuyusu
Su kuyusu
Baroların yeniden yapılanması
Baroların yeniden yapılanması
Demokrasinin gereği çoğulculuk ve temsilde adalettir. Yalnızca çoğunluğun kendini temsil ettirebildiği, rakibinden 1 oy az almış kişilerin kendisini temsil ettirme fırsatı bulamadığı sistem adaletsizdir. Kanundaki seçim sisteminin boşluklara yer bırakılmayacak şekilde temsilde adaletin sağlanacağı suretle yeniden düzenlemesi gerektiği kanaatindeyiz. Temsilde adalet, etkin denetim ve etkin yönetimin sağlanabilmesi için baroya kayıtlı olan avukatlar, genel kurulda doğrudan başkan ve yönetim kurulunu seçmek yerine, başkan ve yönetimi periyodik olarak denetleyecek olan baro meclisini beş yıl görev yapmak üzere seçmelidir.
Koronavirüs salgınının öğrettikleri
Koronavirüs salgınının öğrettikleri
Geride kalan 50 gün boyunca ülkemizde ve dünyada yaşanılanları düşündüğümüzde, koronavirüs salgınının bize çok derin ve kapsamlı etkiler-dersler-mesajlar getirdiğini gözlemliyoruz
Toplumların oluşumunda güven kavramının yeri
Toplumların oluşumunda güven kavramının yeri
“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ifadesi hepimiz için anlamlı bir vurgu içerir. Aslında bu ilişki yalnızca insanın devlet organizasyonunu beslediği tek yönlü bir ilişki değil, etkileşimsel bir döngüdür. İnsan, hayatı boyunca pek çok şeyin doğrudan ya da dolaylı olarak sebebidir. Dolayısıyla yaşadıklarımızın kendi irademiz dışında gerçekleştiğini düşünmek hatalı bir çıkarım olacaktır. Çünkü her birimiz önce kendi hayatımızda, sonra sorumlu olduğumuz alanlarda iyiliği topluma yaymakla sorumluyuz.
#JeNeSuisPasUnVirus (Ben virüs değilim!)
#JeNeSuisPasUnVirus (Ben virüs değilim!)
Almanya Avrupa Komisyonu’nun Irkçılık ve Hoşgörüsüzlüğe Karşı Birimi (ECRI) Mart ayında yayınladığı raporda, Almanya’nın polis teşkilatında, üniversiteler ve okullarda ayrımcılık ve ırkçılığa karşı daha fazla farkındalık kazandırıcı çalışmaların yapılması gerektiğini vurguladı. Ne yazık ki bu tür olaylar Avrupa’da ve Dünya‘da az değil. Fransa’da sosyal medya üzerinden Ocak ayından bu yana #JeNeSuisPasUnVirus (Ben virüs değilim!) hashtagi altında pek çok sözlü ve fiziksel saldırı bildiriliyor.
Küresel salgına çare sosyal devlet
Küresel salgına çare sosyal devlet
Uluslararası düzeyde zor bir dönemin yaşandığı koronavirüsle mücadele sürecinde, sosyal politikaların vazgeçilmezliğini, her bireyin eşit düzeyde sorunlara karşı kırılgan olduğunu, sosyoekonomik statünün bazı durumlar karşısında güçsüzlüğünü gösteriyor. Vazgeçilmesi en kolay olan ve suçlanması tercih edilenlerin yerini, her bireyin ekonomik ve sosyal refahının tehlikede olduğunu hatırlatıyor. Dolayısıyla bu dönem, siyasi ve ekonomik güçle sosyoekonomik eşitsizlik oluşturanlara karşı, sosyal politikaların gücünün hatırlanması için bir fırsat olarak görülmeli.
Covid-19 sonrasına dair öneriler
Covid-19 sonrasına dair öneriler
İmtihan psikolojisi
İmtihan psikolojisi
Umutsuzluğun özü yaşamın değersizleşmesi ve anlamını kaybetmesidir... Bu durum çaresizliğin ve kötümserliğin getirmiş olduğu nihai bir sonuçtur. Böyle bir psikoloji içerinde birey ne içinde bulunduğu an için ne de gelecek için artık çaba sarf etmez. Ancak iman paradigmasından bakan için “umutsuzluk büyük bir günahtır”.
Topraktan özür dileme zamanı
Topraktan özür dileme zamanı
...ve DEAŞ’lı tiyatro sahnede
...ve DEAŞ’lı  tiyatro sahnede
Suriyeli Arap, Türkmen ve Kürt muhaliflerin giderek kan kaybettiği bir ortamda uzun yıllardır özenle hazırlanmış iki örgüt, sahipleri tarafından aktive edildi: FETÖ ve IŞİD.
Esed kalsın Erdoğan ve Mursi gitsin
Esed kalsın Erdoğan ve  Mursi gitsin
17 Mayıs 2013'te Beyaz Saray'daki bu masada nelerin konuşulduğu hala sırrını koruyor.
Anaların zaferi
Anaların zaferi
Terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan, 15 Şubat 1999’da, Kenya’da tarihe geçen bir operasyonla yakalandı. Türk siyaseti üzerinde önemli etkiler bırakan olayı dönemin Başbakanı Bülent Ecevit açıkladı. Türkiye’nin terörle mücadelesinde bir dönüm noktasına işaret eden haberi Yeni Şafak ‘Anaların zaferi’ başlığıyla duyurdu.
Büyük macerabüyük çöküş
Büyük macera büyük çöküş
Mesut Barzani’nin Irak’ı fiilen bölmeyi hedefleyen referandum adımına Türkiye’de ilk karşı çıkan gazete Yeni Şafak oldu. Irak’ı bölüp ardından bu bölgeyi Suriye’de PKK işgalindeki koridorla birleştirmeyi hedefleyen ABD-İsrail, Türkiye’yi kuşatma projesinde başarıya ulaşamadı. 25 Eylül’de giriştiği büyük macera Barzani’nin büyük çöküşüyle sonuçlandı. Ankara, Bağdat ve Tahran’ın dünyadan izole ettiği Erbil, 16 Ekim’deki süpürme harekâtı sonrası yıllardır nüfus oyunlarıyla etkinlik kurmaya çalıştığı Kerkük’ü de ‘ebediyen’ kaybetti. Ankara’ya ihanet eden Bölgesel Yönetim, Habur’a alternatif Ovaköy’le birlikte bedel ödemeye devam edecek.
Suriye hepimize çok şey öğretti
Suriye hepimize çok şey öğretti
Nüfusu 23 milyondu. 2011 Mart ayında 40 yıllık hanedana karşı silahlı isyan başladı. Birkaç ayda bitmesi öngörülen süreç, Esed ailesini iktidarda tutarak kaosun devamını isteyen güçlerce uzatıldı. Vekâlet savaşlarının en kirlisine sahne olan Suriye topraklarında kaç kişinin öldüğü tam olarak bilinmiyor; belki 500 bin, belki 1 milyon... Zaten zulüm sıradanlaşınca ölümler de ancak bir istatistik olarak kalıyor. Yine kaydını tutalım biz: Evlerinden kovulan 6 milyona yakın insan, ülke içinde başka yerlere göç etti. Yaklaşık 4 milyonu Türkiye’ye geldi. 2 milyonu ise başka ülkelerde. Aradan geçen 8 yılda işkencenin, silahın ve ölümün her türlüsüne şahit olduk
Akdeniz’eçıkış yok
Akdeniz’e çıkış yok
Fırat Kalkanı Harekâtı sonrası Türkiye’nin ikinci hedefi, burnunun dibinde PKK tünellerinin bulunduğu Afrin oldu. 20 Ocak 2018 günü 7 bölgede 108 hedef, Fırat Kalkanı şehitlerine ithafen 72 uçağın katıldığı harekâtla aynı anda vuruldu. ‘Zeytin Dalı’ adı verilen ve 18 Mart’ta Afrin kent merkezine girilmesiyle tamamlanan harekât süresince 4 bin 600’e yakın PKK’lı imha edildi. 54 Mehmetçik ve 120’nin üzerinde ÖSO savaşçısının şehid olduğu harekât, ABD-PKK ittifakının ‘Akdeniz’e açılacak koridor’ hayallerini bitirdi.
Terörün ve teröristlerin izini sürüp deşifre ettik
Terörün ve teröristlerin  izini sürüp deşifre ettik
Türkiye’nin terörle mücadelesinde en büyük destekçilerinden biri olan Yeni Şafak, terör örgütlerinin kirli planlarını ve bağlantılarını deşifre etti. PKK/PYD-YPG gibi örgütlerin provokasyonlarına karşı sağduyu çağrısında bulunan Yeni Şafak, her platformda ‘birlik ve beraberlik’ vurgusunu ön plana çıkardı.
İşgalci çeteye cevap
İşgalci çeteye cevap
Suriye’de 2014’ten 2016 yılı ortalarına dek çok şeye şahit olduk. Rejimin günbegün güçlendiğini, muhaliflerden tamamen vazgeçen ABD’nin PKK/PYD’ye sarıldığını, IŞİD’in Irak-Suriye kuzey hattını birleştirip Türkiye’yi güneyden tamamen kuşatmak için PKK’ya ‘anahtar teslim’ topraklar verdiğini ve dünyada kendilerine kucak açan pek kimse kalmamış mazlumlardan 3,5 milyonunun ülkemize geldiğini gördük.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.