Hayat Hayat
Maganda kurşunuyla ölen çocuk hayat kurtardı
Maganda kurşunuyla ölen çocuk hayat kurtardı
İzmir'de 10 çocuklu ailenin en küçüğü ve 5 yıl boyunca haftada 3 gün diyaliz merkezine giderek yaşama tutunan 16 yaşındaki Seyfullah Erkul, İstanbul'da maganda kurşunuyla ölen 11 yaşındaki Mehmet Yasin Turhan'ın bağışlanan böbreğiyle adeta yeniden dünyaya geldi. İstanbul ve Ankara'da uygun alıcı bulunamayınca İzmir'de başarılı bir operasyon ardından sağlığına kavuşan Erkul, taburcu edildi.
Günde 30 dakika yeterli
Günde 30 dakika yeterli
Kardiyoloji Uzmanı Dr. Turgay Burucu 30 dakikalık spor amaçlı yürüyüşün kalp krizi riskini yarı yarıya indirdiğini belirtti. Kalp sağlığını korumak için illa ki spor salonlarında saatler geçirmek gerekmediğini söyleyen Dr. Burucu, tempolu ve düzenli yürüyüşü tavsiye ederek ideal yürüyüş süresinin haftada 150 dakika olduğunu kaydetti.
Kansersiz bir hayat için bunları yiyin!
Kansersiz bir hayat için bunları yiyin!
Henüz kesin tedavisi bulunamayan kanser, asrın en tehlikeli hastalıklarının başında gelse de belli gıdaları tüketerek bu hastalığa yakalanma riskini büyük oranda düşürmek mümkün.
Masum sigara diye bir şey yok
Masum sigara diye bir şey yok
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Toraks Derneği Tütün Kontrolü Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Oğuz Kılınç, sigaranın kadın içicilerde 23 yıl, erkeklerde ise 28 yıl ömürden çaldığını söyledi.
Burnu kesilen Afgan kadın tedavi için Ankarada
Burnu kesilen Afgan kadın tedavi için Ankara'da
Afganistan'da burnu eşi tarafından kesilen ve üzerine kuma getirilen 22 yaşındaki Reza Gül, tedavisi için Ankara'ya getirildi. Evliliğinden bu yana 6 yıldır şiddet gören Gül, yaşadıklarını gözleri dolarak anlattı.
Peyniri böyle saklayın
Peyniri böyle saklayın
Günün her saati sofralarımızı süsleyen, yemeklerimize renk ve lezzet katan vazgeçilmez gıdamız peyniri uygun koşullarda saklamayı biliyor musunuz?
Tıbbi ürünler market raflarından kalkıyor
Tıbbi ürünler market raflarından kalkıyor
Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, tıbbi cihaz satış ve tanıtımına düzenleme getirdi. Yara bandı, pamuk, diş macunu, nefes açıcı burun bantlarının arasında olduğu 10 kalem dışındaki tıbbi ürünler marketlerde, internette ya da bu alanda ruhsatlandırılmayan başka bir iş yerinde satılamayacak.
Bu besinleri kemoterapi ilaçlarıyla almayın
Bu besinleri kemoterapi ilaçlarıyla almayın
Kanser tedavisi için kemoterapi alan hastaların bu dönemde kesinlikle alternatif tıp ürünlerine giren zerdeçal, keten tohumu, propolis, reisha mantarı gibi besinleri kullanmamaları gerektiği belirtildi.
Best Of Rumeli ödülleri sahiplerini buldu
Best Of Rumeli ödülleri sahiplerini buldu
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonunca düzenlenen "Best Of Rumeli" ödülleri sahiplerini buldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR), sunuculuğunu Suzan Kardeş ve Yusuf Emin'in yaptığı törende, 16 isme özel tasarlanan Atatürk heykelleri takdim edildi.
Milli Saraylara hafta sonunda ziyaretçi rekoru
Milli Saraylar'a hafta sonunda ziyaretçi rekoru
Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, geçen yıla oranla ziyaretçi sayısını yüzde 11 arttıran Milli Saraylar, hafta sonu yeni bir rekora imza attı.
Dergi Fuarı artık Eyüp’te
Dergi Fuarı artık Eyüp’te
Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Dergi Fuarı yarın başlıyor. Daha önc Sirkeci Garı’nda düzenlenen fuar bu yıldan itibaren Eyüpsultan’daki Feshane Caddesi’ndeki Zal Mahmut Paşa Camisi önünde okurlarla buluşacak.
Gelibolu Mevlevihanesinde sema gösterisi
Gelibolu Mevlevihanesi'nde sema gösterisi
Gelibolu Mevlevihanesi'nde sema gösterisi düzenlendi. Semazenlerin farklı renklerdeki tennureleriyle yaptığı gösteri beğeniyle izlendi.
İnsan en iyi bildiği şeyi yazmalı
İnsan en iyi bildiği şeyi yazmalı
Romanları 37 dile çevrilen ödüllü yazar Peter Stamm İstanbul’daydı. Man Booker finalisti Yedi Yıl ve yeni yayımlanan romanı Uzağın Ötesinde ile sıradan hayatlara odaklanan yazar sorularımızı yanıtladı: “Normal bir insan olarak gördüklerimi yazıyorum. Çehov da böyleydi. İnsan en iyi bildiği şeyi yazmalı.”
Osmanlı geleneği mahyalar ramazana hazırlanıyor
Osmanlı geleneği mahyalar ramazana hazırlanıyor
Mahya ustaları, ramazana özel 400 yılı aşkın süredir devam eden geleneği yaşatmak için çalışmalara başladı. Taksim'de bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğünün atölyesinde başlayan hazırlık çalışmalarında mahyalar, ait oldukları camilerin dolaplarından çıkarıldı. Ramazan ayında camileri süsleyecek mahyaların bu yıl teması "infak" olacak.
Geçmişe yolculuğun mekanı: Zaman Müzesi
Geçmişe yolculuğun mekanı: Zaman Müzesi
Konya'nın 5 bin yıllık tarihi mahallesi Sille'de bulunan "Zaman Müzesi", hem bulunduğu mekan hem de Osmanlı'dan Cumhuriyete zamanı ölçen aletleri ile ziyaretçilerini tarihte yolculuğa çıkarıyor.
Öğrenci dostu film festivali
Öğrenci dostu film festivali
Uluslararası Ankara Film Festivali'nde başta öğrenciler olmak üzere sinemaseverlerin daha çok film izleyebilmesinin sağlanması için askıda bilet uygulaması yapılıyor.
Doğa en mükemmel tasarım
Doğa en mükemmel tasarım
Multi-disipliner sanatçı Arik Levy’nin Türkiye’deki en kapsamlı sergisi “Varoluş Kavşağı” Pilevneli Dolapdere’de ziyarete açıldı. Dünya, doğa, evren, tasarım gibi farklı kavramlara atıfta bulunana Levy, “Doğa ve doğal tasarım, görebileceğimiz en harika şeylerden biri. Biz insanlar ise bunun sadece çok küçük bir parçasıyız” diyor.
Şiir ve öykü atbaşı gider
Şiir ve öykü atbaşı gider
Şair ve yazar Suavi Kemal Yazgıç’ın şiirleri kadar öyküleri, kitap tanıtımları, söyleşileri de edebiyat dergileri ve kitap eklerinde yer alıyor. Kısa öykülerini “Dünyanın Çekmeceleri” adıyla bir araya getiren Yazgıç, “Bende şiir ve öykü atbaşı gider” diyor.
İstanbul’un kalbinde kitaba yer açıyoruz
İstanbul’un kalbinde kitaba yer açıyoruz
Bu yıl ilk kez düzenlenecek “Avrasya Kitap Festivali” cumartesi günü kapılarını açıyor. 200 yayınevini ağırlayacak festivalin onur konuğu Mustafa Kutlu, teması ise “Bir Uzun Hikaye” olacak. Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Kısakürek, “İstanbul’un kalbinde bir kitap festivali, buyurun gelin ve Uzun Hikâyenize buradan devam edin” dedi.
Yazmasam vebali büyük olurdu
Yazmasam vebali büyük olurdu
10. İstanbul Edebiyat Festivali’nde roman dalında Dünya Bir Gelindir kitabıyla ödül alan Mehmet Sabri Genç, kitabının edebi bir tarih kitabı olduğunu söyledi. Ailesinin hikâyesi üzerinden bu toprakların 100 yıllık tarihini anlattığını belirten Genç, “Yazmasam vebali büyük olurdu” dedi.
Türk valslerini dünya dinleyecek
Türk valslerini dünya dinleyecek
Keman sanatçısı Cihat Aşkın, Türk müzik tarihindeki valslerden bir albüm hazırladı. Dede Efendi’den Sezen Aksu’ya uzanan besteler 15 Şubat’taki konserle dinleyiciyle buluşacak.
Polisiye bugünün toplumsal romanı
Polisiye bugünün toplumsal romanı
Münih Komplosu, Kavuran Soğuk gibi romanların yazarı Wolfgang Schorlau’ya göre polisiye edebiyat bugünün toplumsal romanı niteliğinde… Schorlau, “Polisiye bize hem hayattan hem de edebiyattan beklediğimiz sürükleyiciliği veriyor. Polisiye romanın bugün toplumsal roman olduğunu düşünüyorum” diyor.
DEAŞtan Iraklı polislere pusu: 8 ölü
DEAŞ'tan Iraklı polislere pusu: 8 ölü
Terör örgütü DEAŞ, Bağdat-Kerkük otoyolunda kurdukları pusu sonucu 8 polis hayatını kaybetti.
Teröre 200 TIR daha!
Teröre 200 TIR daha!
ABD’nin, DEAŞ’la mücadele gerekçesiyle terör örgütü PKK/PYD’ye askeri yardımları devam ediyor.
Sonundaiyilik kazanır
Sonunda iyilik kazanır
İyi Adamın On Günü Mehmet Eroğlu’nun diğer romanlarına kıyasla zayıf. Mesela Yüz: 1981’e kıyasla veya Issızlığın Ortası’na. Neredeyse bütünüyle hayal ürünü, sıradan diyemesek de, ortalamanın çok da üstüne çıkamayan bir dedektif romanı.
Türkiye’de sosyolojinin ahvali
Türkiye’de sosyolojinin ahvali
Küre Yayınlarınca yayınlanan, Hüseyin Etil ve Metin Demir editörlüğünde hazırlanan Türkiye’de Çağdaş Sosyoloji Konuşmaları kitabı, sosyoloji biliminin hem Türkiye’deki koşullarına dair itinalı bir kavrayış geliştirmekte hem de spesifik alt-disiplinler hakkında derinlikli bir tebliğler manzumesi sunmakta.Konuşmalar’ın temel sorusu şudur: “Türkiye’de çağdaş sosyoloji çalışmaları hangi yönelimlere sahiptir?”
Kitabımı kendime imzaladım
Kitabımı kendime imzaladım
M.Fatih Kutlubay’ın ilk öyküsü 25 yaşında Mahalle Mektebi isimli dergide yayımlandı. Ardından Post Öykü, Muhayyel, Hece, Alandayız, Palto Öykü ve Fakirhâne gibi farklı yerlerde öyküleri okurla buluştu. Kutlubay’ın ilk kitabı Misak’ın Aynaları Mart ayında Ketebe etiketiyle çıktı.
Edward Said’in izinde modern batı düşüncesi
Edward Said’in izinde modern batı düşüncesi
Kimlik, Tanınma Mücadelesi ve Şarkiyatçılık sabırlı okuyucu için, kazdıkça daha renkli, önemli, besleyici, ufuk açıcı fikirlerle karşılaşacağı adeta bir kazı alanı. Sıradan okuyucuya ağır gelecek bir yoğunluğa sahip Kimlik, Tanınma Mücadelesi ve Şarkiyatçılık. Çünkü kitap kavramlar arasında uzun mu uzun, derin mi derin bir yolculuğa çağırmaktadır okuyucusunu.
Kahramanın yolculuğu sürüyor
Kahramanın yolculuğu sürüyor
Gökdemir İhsan İnsan Sanat’tan çıkan Modern Kahramanın Düşüşü isimli kitapla okurunu selamlıyor. İhsan, makineleşme arzusundan, Anayurt Oteli’ni yorumlama biçimlerine, kadın, dil ve yurt arasındaki ilişkiden, ouliponun Divan edebiyatıyla ve lebdeğmezle olan ilişkisine varıncaya kadar çeşitlilik gösteren makalelerini oldukça sade, anlaşılır ve farklı bir bakış açısıyla sunuyor.
Tarih sever çocuklar
Tarih sever çocuklar
Geleceğin yetişkinlerine tarihi öğretebilmek zor olduğu kadar gerekli de. Bazı yayınevlerinin hazırladığı seçkiler bu konuda anne babaların yardımına koşuyor. Çünkü bu eserler sadece öğretmiyor, aynı zamanda akıcı üslupları ve eğlenceli anlatımlarıyla tarihi sevdiriyorlar da.
Aşk: Bir ömrü özlemekle geçirmek
Aşk: Bir ömrü özlemekle geçirmek
Aşkın insan üzerindeki etkilerinden biri de hayal gücünü kamçılamasıdır. Aşığın bütün muhayyilesinin, sevgilinin görünürlüğünü sağlayan bir perde ya da ayna ya dönüşmüş olmasıdır. O görünürlüğün sürekliliği için de hayal gücünün faaliyette yani çekimde olması gerekmektedir.
İlk şiirimi elli kere okudum
İlk şiirimi elli kere okudum
Burak Ş. Çelik’in ilk şiiri 26 yaşındayken Hece dergisinin Nisan 2016 sayısında çıktı. Ayasofya, Heceöykü, Post Öykü, Tezkire, Kanon 2010 ve Muhayyel gibi dergilerde şiirlerinin yanı sıra tercümleri de yayımlandı. Çelik’in ilk şiir kitabı ise Şubat 2019’da okuruyla buluştu.
Beslenmenin bilimi olmaz
Beslenmenin bilimi olmaz
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, diyetisyenlere meydan okuyor. Küçükusta, “ Beslenmeden anlayan biri değilim. Zaten beslenmeden anlamaya da pek gerek yok. 500 yıl önce kim tıp kim beslenme biliyordu. Benim mantığıma göre beslenmenin bilimi olmaz. Atalarımız ne yiyorsa onu tüketerek sağlıklı olabiliriz." diyor.
Mevlana şehri Konya’nınfarklı lezzetleri
Mevlana şehri Konya’nın farklı lezzetleri
Selçuklu Devleti’nin başkenti, Mevlana’nın huzur dolu şehri Konya, zengin mutfak kültürü ile de nefis lezzetlere ev sahipliği yapıyor.
Hayallerini Kızkulesi’ne gönderdiler
Hayallerini Kızkulesi’ne gönderdiler
Hakkari Çukurcalı 37 çocuk “Zap Suyu Düşleri” adlı proje sayesinde yazarlık ve ressamlık yaptılar. İstanbul’la tanışıp olmak istedikleri meslekleri deneyimlediler. Yazar koçu Elif Ayla, “Bu çalışma sayesinde çocukların kafasında editörlük, yazarlık, grafik tasarımı, ressamlık mesleği oluştu. Artık başka türlü hayaller kuruyorlar. Herkesin okuması için hayallerini Kızkulesi’nden şişe içinde denize atmak istiyorlar” diyor.
Kazım’ın hazinöyküsü bugüneumut veriyor
Kazım’ın hazin öyküsü bugüne umut veriyor
Öğretim görevlisi Dilek Kaya, bit pazarında bulduğu mektupların peşine düştü. Bu mektuplar 1974 yazında, 19 yaşında Altıparmak dağlarındaki tırmanışta düşerek hayatını kaybeden Kazım Küçükalp’e aitti. Kazım’ın hayatı ve hazin sonu bir belgesele konu oldu. Kaya, “Yalnızlığın yükseldiği bir dönemdeyiz. Fakat yan yana geçiştiğimiz herkesin ayrı bir öyküsü var. Kazım bize bunu anlatıyor” diyor.

Konakta Kızılay yeniden doğdu
Konakta Kızılay yeniden doğdu
Kızılay, Dr. Besim Ömer’in konağında yeniden doğdu. Kızılay’ın 150. Yılı dolayısıyla çekilen tanıtım filminde bir kez daha gündeme gelen Besim Ömer, Hilal-i Ahmer’i yeniden canlandırmak için konağını okula çevirdi. İlk yıl 27 kadını eğitip mezun eden ünlü doktor 1. Dünya Savaşı’nda yetiştirdiği hemşirelerle birlikte büyük hizmette bulundu.
Halep’teki müzik mirasını yaşatacağım
Halep’teki müzik mirasını yaşatacağım
İstanbul’un ilk Arap Müzik Enstitüsü yüzlerce öğrencisi ile eğitim vermeye devam ediyor. Enstitüsü’nün kurucusu ise Ortadoğu’nun Sabah Fakhri gibi en önemli müzisyenlerinden ders alan ve 30 yıldır eğitmenlik yapan Halepli sanatçı Mahir Naane. Amacının sadece bir müzik aleti çalmayı öğretmek olmadığını söyleyen usta sanatçı, “Halep’in çok köklü ve güçlü bir müzik mirası var. Bunu yaşatmak ve genç nesile aktarmak istiyorum.”
Su ve renkler ruhuma dokunuyor
Su ve renkler ruhuma dokunuyor
Çinli ebru sanatçısı olan Zhang Huan, “Ebru sanatı su ve doğayla ilgili çok canlı bir sanat. Su ve renkler ise ruhuma dokunuyor. Bu sanatı kendime çok yakın buluyorum. Çin’de insanların bu sanatı görmesini istiyorum. Bu nedenle Mayıs ayında Çin’de özel bir ebru sergisi açacağım.” diyor.
Ağaçlar İstanbulun en eski sakinleri
Ağaçlar İstanbul'un en eski sakinleri
Yirmi yıl boyunca İstanbul’un ağaçlarını araştıran Volkan Yalazay, Eski İstanbullu Ağaçlar isimli bir kitap yazdı. Yalazay böylece kentin tüm ağaçlarını ve onların hikâyelerini, haklarında anlatılanları bir araya getirmiş oldu. Yalazay, “Ağaçlar İstanbul’un en eski sakinleri” diyor.
Selami Şahin’e imza gününde hayran şoku
Selami Şahin’e imza gününde hayran şoku
Bursa’da vereceği konser öncesi imza günü düzenleyen ünlü sanatçı Selami Şahin’e hayranları ilgi göstermedi. İmza günü 15 dakikada bitti.
Çikolata vaadi sunan küçük muhtar adayı Çağatay sözünü tuttu
Çikolata vaadi sunan küçük muhtar adayı Çağatay sözünü tuttu
Ardahan'ın Damal ilçesinde sosyal medyayı sallayan 5 yaşındaki muhtar adayından yeni video geldi. Seçimleri kazandığını söyleyen sembolik muhtar adayı arkadaşlarına çikolata dağıttı.
23 Nisanı kağıt toplama arabasının üzerinde izledi
23 Nisan'ı kağıt toplama arabasının üzerinde izledi
Batman’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk Parkı'nda gerçekleştirilirken, Suriyeli bir çocuk kutlamaları katı atık topladığı kağıt aracının üzerinden izledi.
Tarihi köy enstitüsündeki okulda her öğrenciye bir tavuk
Tarihi köy enstitüsündeki okulda her öğrenciye bir tavuk
Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde bir dönem köy enstitüsü olarak da hizmet veren, 300 öğrencinin eğitim gördüğü Anadolu ve Çok Programlı Lisesi'nde, tavuk çiftliği kuruldu. Öğrencilerin beslediği 300 tavuktan elde edilen yumurtaların bir kısmı okulun pansiyonunda kullanılırken, bir kısmı da okul aile birliği tarafından satılarak gelir sağlanıyor.
En çok kitap okunan ülke Hindistan
En çok kitap okunan ülke Hindistan
Dünyada en çok kitap okunan ilk 10 ülke arasında 6 Asya ülkesi, 4 Avrupa ülkesi yer alırken, her vatandaşın haftada ortalama 10 saatin üzerinde kitap okuduğu Hindistan, en çok kitap okunan ülke olarak dikkati çekiyor.
Nusret Gökçenin yeni işi belli oldu
Nusret Gökçe'nin yeni işi belli oldu
Saltbae hareketiyle dünya çapında üne kavuşan sosyete kasabı Nusret Gökçe bu kez etle değil çikolatayla şov yaptı. Gökçe, yeni gireceği işi sosyal medya hesabından paylaştı.
Çanakkale gazisi dedesinin anılarıyla yaşıyor
Çanakkale gazisi dedesinin anılarıyla yaşıyor
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 104 yıl önce karargah olarak kullandığı evin bulunduğu Bigalı köyünde oturan 62 yaşındaki Mehmet Kurtdere, Çanakkale gazisi dedesinin ismini gururla taşıyor.
İdlibli Ahmedin feryadı
İdlibli Ahmed'in feryadı
Suriye'de iç savaşın sürdüğü İdlib'de yürüme engelli 10 yaşındaki Ahmed Cesim, her gün okula sürünerek gidiyor. Okulun en başarılı öğrencilerinden Cesim, tedavisi için hayırseverlerin yardımını bekliyor.
Ahmet Uluçayyın yarım kalan filmini Osman Doğan çekecek
Ahmet Uluçay'yın yarım kalan filmini Osman Doğan çekecek
Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2019-2 sayılı Sinema Destekleme Kurulu kararlarıyla yapım desteği almaya hak kazanan projeler arasında yer alan Ahmet Uluçay’ın yazdığı Bozkırda Deniz Kabuğu senaryosu, Osman Nail Doğan yönetmenliğinde hayata geçecek.
Kadir İnanırın oynadığı Kapı filminin hasılatı belli oldu
Kadir İnanır'ın oynadığı Kapı filminin hasılatı belli oldu
Kadir İnanır'ın 50'nci sanat yılını kutladığı 'Kapı' filmi, geçtiğimiz cuma 227 salonda gösterime girdi. İnanır'ın başrollerini Vahide Perçin, Aybüke Pusat ve Timur Acar ile paylaştığı yapım, 3 günde 14 bin 618 kişi tarafından izlendi.

Sinemadan vazgeçmeyelim
Sinemadan vazgeçmeyelim
‘Birlikte Yaşama Kültürü’ temasıyla düzenlenen Kısadan Hisse Kısa Film Günleri’nde ödül kazanan Onur Kök, sosyal medyanın yoğun kullanımıyla gençlerin sinemadan uzaklaştığına dikkat çekiyor. Kök, “Youtube’da zaman geçiren gençlerin çoğunun Ahmet Uluçay’ı tanıyacağını düşünmüyorum. Çabuk tüketen bir toplum haline geldik. Yeni nesil sinemadan vazgeçmemeli” diyor.
Murat Cemcir Rusyada ödül aldı
Murat Cemcir Rusya'da ödül aldı
Oyuncu Murat Cemcir, Moskova'da yapılan Uluslararası East-West Golden Arch Ödülleri kapsamında "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülüne layık görüldü.
Kapı filminin galası yapıldı
Kapı filminin galası yapıldı
Başrollerini Kadir İnanır ve Vahide Perçin'in paylaştığı "Kapı" filminin galası Kanyon AVM'de gerçekleştirildi.
Festival heyecanı başladı
Festival heyecanı başladı
Beklenen gün geldi, 38. İstanbul Film Festivali başladı! 11 gün sürecek festivalin en heyecanlı bölümleri arasında uluslararası ve ulusal yarışma yer alıyor. Uluslararası kategoride 12 film yarışıyor. Altın Lale için 9 film mücadele edecek.
Seyirci rekoru kırdı
Seyirci rekoru kırdı
Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 15. Kar film festivali çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Festivalin 2. gününde, Sinema Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ömer Ümran Özdenören iletişimcilerle sinema teşvikleri üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Özdenören "Geçen sene 178 yerli film çekildi ve 70 milyonla izleyiciyle seyirci rekoru kırıldı" dedi.
Kadir İnanırın oynadığı Kapı filminin fragmanı yayınlandı
Kadir İnanır'ın oynadığı Kapı filminin fragmanı yayınlandı
Başrollerinde Kadir İnanır ve Vahide Perçin’in rol aldığı Kapı filmi fragmanı ile seyirciyle buluştu. Kapı filmi 12 Nisan’da vizyona girecek.
Hattat Hasan Çelebi: Günümüz hat sanatı ticarete dönük
Hattat Hasan Çelebi: Günümüz hat sanatı ticarete dönük

Reis-ül Hattatin kabul edilen Hasan Çelebi, gazeteci-yazar Ayşe Böhürler'in TVNET'te ekranlarında hazırlayıp sunduğu Türk Kahvesi programının bu haftaki konuğu. Hattın basit bir sanat olmadığının altını çizen Çelebi, "Bugün yapılan hat levha kültürüdür. Ticarete dönüktür. Bunu da kendilerine göre yazıyorlar. Oysa ki bir ustanın önünde terbiye alınarak yapılması gerekiyor. Hat öyle basit bir şey değil. Bunun bir ölçüsü, dizgisi, harflerin birbirine yakınlığı uzaklığı var" dedi.

Fenomen dizi ekranlara geri dönüyor
Fenomen dizi ekranlara geri dönüyor
Yayınlandığı beş sezon boyunca nostaljiyi evlerimize taşıyan Seksenler dizisinin senaristi Birol Güven'den müjdeli haber geldi. Güven, fenomen yapımın tekrardan başlayacağını ve kadroda sürpriz isimlerin de yer alacağını açıkladı.
Arka Sokaklar dizisine 5 yeni oyuncu katılıyor
Arka Sokaklar dizisine 5 yeni oyuncu katılıyor
Uzun soluklu reyting rekortmeni dizi Arka Sokaklar'a beş yeni oyuncu katılıyor. Arka Sokaklar'ın yeni oyuncuları dizinin ekrana gelecek olan yeni bölümünde izleyici ile buluşacak.
Çocuklar Duymasın 2023te ekranlara dönecek
Çocuklar Duymasın 2023'te ekranlara dönecek
Yapımcı ve senarist Birol Güven, "Değişik dönemlerde 2002'den beri aralar vererek devam ediyoruz. Şimdi hedef 2023 gibi gözüküyor. Çocuklar Duymasın, 2023'te tekrar ekranlara dönecek" dedi.
Çukur adım adım finale gidiyor
Çukur adım adım finale gidiyor
Show Tv'nin sevilen dizisi Çukur'un son bölümdeki final sahnesi pazartesi akşamına damga vurdu. Sahte Baykal, Yamaç'a gerçekleri anlatmak üzereyken öldürüldü. Diziye yeni katılan Ahmet Melih Yılmaz, veda etti.
Çukur ekibinden flaş açıklama: Sezon finali yapıyor
Çukur ekibinden flaş açıklama: Sezon finali yapıyor
Show TV'nin reyting rekortmeni dizisi Çukur'un sezon finali tarihi belli oldu. Dizi 7 bölüm sonra sezon finali yapacak.
Filiz Akın sessizliğini bozdu
Filiz Akın sessizliğini bozdu
Hülya Koçyiğit’in TRT 2 ekranlarında yayınlanan “Film Gibi Hayatlar” programına Filiz Akın konuk oldu. Koçyiğit’in “Beyaz orkidem, Yeşilçam’ın ilk sarışın starı” olarak anons ettiği usta oyuncu, uzun süren sessizliğini elli yıllık arkadaşına bozdu.
Avluda Deniz ve Oğuzun gençliklerini canlandıracak oyuncular belli oldu
Avlu'da Deniz ve Oğuz'un gençliklerini canlandıracak oyuncular belli oldu
Star TV'nin Limon Film imzalı dizisi 'Avlu' perşembe akşamlarına damga vurmaya devam ediyor. Avlu'nun ekibine Demet Evgar'ın eski aşkı Oğuz Okan karakteriyle dahil olan Ertan Saban'ın gençliğine Erdem Şanlı hayat verecek. Flashback sahnelerde Demet Evgar'ın gençliğini ise Begüm Tabak canlandıracak.
Siz inn Resort Otel
Siz inn Resort Otel
Kaçırılmayacak Fırsat
Hac&Umre
Hac&Umre
İkram Turizm
2018in En Popüler Seyahat Rotaları
2018'in En Popüler Seyahat Rotaları

En iyiler listelerinden düşmeyen popüler kitapların, ünlü spor müsabakalarının ve günden güne artan tatil odaklı Instagram paylaşımlarının seyahat alışkanlıkları üzerindeki etkisi çok büyük elbette!

Sonbaharda İstanbula yakın gezilecek 15 yer
Sonbaharda İstanbul'a yakın gezilecek 15 yer
Zaman zaman trafiğine ve gürültüsüne mahzur kaldığımız İstanbul yine de dünyanın sayılı şehirlerinden biri. Fakat İstanbul'dan günübirlik ve ya birkaç günlük ayrılmak istiyorsanız bir iki saat yolculuk yaparak ulaşabileceğiniz birçok yer var. Sıcak yaz günlerinden kurtulup sonbahara adım atmaya hazırlanırken İstanbul'a oldukça yakın tatil yerlerini sizler için derledik. İşte sonbaharın güzelliğini doyasıya yaşayacağınız İstanbul'un hemen yakınında 15 yer.
Su kuyusu
Su kuyusu
Her Ramazan ayında mutlaka gerçekleştirmeniz gereken 6 köklü geleneğimiz
Her Ramazan ayında mutlaka gerçekleştirmeniz gereken 6 köklü geleneğimiz
On bir ayın sultanı Ramazan aynı zamanda birlik, beraberlik ve yardımlaşma demek. Büyüklerimizin yanı sıra küçüklerimizi de sevindirdiğimiz, iftar sofralarında dostlarımızla bir araya geldiğimiz bu önemli ayda köklü Ramazan geleneklerimizi yeniden canlandırmak hem bu gelenekleri gelecek kuşaklara aktarmak hem de unutulmaz bir Ramazan ayı geçirmek için bire bir.
Dünyanın en büyük yeraltı şehri Nevşehirde
Dünyanın en büyük yeraltı şehri Nevşehir'de
Nevşehir'de 4 yıl önce başlayan Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi sırasında dünyanın en büyük yeraltı yerleşimi keşfedilmişti. Temizlik çalışmaları süren yeraltı şehrinin büyük bölümünün ne zaman açılacağı açıklandı.
THYden istihdam duyurusu
THY'den istihdam duyurusu
Türk Hava Yolları ihtiyaç olan bazı departmanlara personel alımı yapılacağını duyurdu.
Libya darbesinde BAE parmak izi
Libya darbesinde BAE parmak izi
BAE, çıkarları doğrultusunda kendisi gibi Hafter’i destekleyen Mısır ve Suudi Arabistan ile birlikte Libya’da herhangi bir Müslüman Kardeşler etkisinin önüne geçmek istiyor. Abu Dabi yönetimi, 2013 sonrası Mısır modelini Libya’da uygulamak istiyor; askeri yönetim kurmak, demokrasiyi baltalamak, İslamcıların varlığını zayıflatmak ve ülkeyi BAE’ye bağımlı tutmayı hedefliyor.
Kızıldeniz’de güç mücadelesi: Sudan ve Türkiye
Kızıldeniz’de güç mücadelesi: Sudan ve Türkiye
Günümüzde Afrika kıtası jeopolitiği itibariyle dünya genelinde güvenliğin sağlanabilmesi ve ticaretin sürdürülebilmesi için son derece stratejik bir konuma sahiptir. Kızıldeniz söz konusu konumda başat rol oynamaktadır. Türkiye’nin bölgedeki dengeleri değiştirebilecek Sevakin hamlesinin bölge içinden ve dışından birçok aktörü rahatsız etmesi, bu durumun en önemli göstergesidir.
Su uyur, düşman uyumaz…
Su uyur, düşman uyumaz…
Çin’in arka kapısı: İsrail
Çin’in arka kapısı: İsrail
Çinli firmaların İsrailli şirketlerle bu kadar yakın ilişki kurması doğal olarak İsrail’in en yakın müttefiki ABD’yi de rahatsız ediyor. 90’lı yıllarda da Çin’in İsrail’den askeri teknoloji ithal etmesi ABD’yi kızdırmış, “Batı’nın satmadığı askerî teknoloji, İsrail aracılığıyla temin ediliyor. Çin batının ambargosunu İsrail üzerinden yıkıyor” yorumlarına neden olmuştu.
Erzurum’un değerini trafik canavarı aldı
Erzurum’un değerini trafik canavarı aldı
Erzurumlu olmak Dadaş olmaktır, bir ırkın değil bir kimliğin sembolü olarak… Erzurumluyu tanımlayan yöresel bir sıfattır aslında “Dadaş”. Dadaş vatanını sever, dinine bağlıdır.... Muhafazakardır ama tüm inançlara da saygılıdır…. Gözü gönlü toktur Dadaşın…. Fedakardır, vefalıdır… Kısacası bütün erdemlilikleri, yiğitlikleri kendinde toplayan adamdır Dadaş….
Beka konusunda vatandaş olarak sorumluluğumuz nedir?
Beka konusunda vatandaş olarak sorumluluğumuz nedir?
Beka, özgürlüğün teminatıdır, huzurun sembolüdür, ferahın bütünlüğüdür. Beka, kamu sisteminin garantisi ve kalkınmanın ilk adımıdır. Esaretin yok sayıldığı, cesaretin iri ve diri olduğu bir devlet anlayışıdır. Bu minvalden yola çıkarak değerlendirdiğimizde ülkemiz jeopolitik olarak beka konusuna her zaman önem vermek zorundadır. Devlet nizamı için bu husus öncelikli düşünülen bir stratejidir. Bu konuya yönelik dış güçlerin devletimizin düzenini bozmak üzere yakın zamanda gireceğimiz yerel yönetimler seçimi üzerinden büyük bir hamle yapmayı hedeflemektedirler.
Erdoğan ve beka meselemiz
Erdoğan ve beka meselemiz
Avrupa’yı bölen proje Nord Stream 2
Avrupa’yı bölen proje Nord Stream 2

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.