Aktüel Haberleri

Liseli gençlerden duygulandıran davranış: Ayağı kırılan kediyi para toplayıp ameliyat ettirdiler

Amasya’da lise öğrencileri ayağı kırılan kediyi biriktirdikleri parayla ameliyat ettirdi. ‘Ponçik’ adı verilen kedi bu sayede sağlığına kavuştu

Analiz raporları yayımlandı: Ağustos ayında 'şiddetli kurak' yaşandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Ağustos Ayı Kuraklık Analiz raporları yayımlandı. Meteorolojik kuraklık durumunu gösteren haritalarda, Ege Bölgesi'nin tamamı, Marmara'nın İstanbul dahil büyük kısmı, İç Anadolu, Akdeniz ve Doğu Anadolu'da da bazı bölgeler için 'acil durum' uyarısının da bulunduğu, 'şiddetli kurak' ağustos ayı yaşandı.

Cuma hutbesi: Takva Rabbimizin rızasını diri tutma bilinci

Her hafta büyük bir katılım eda edilen Cuma namazı için bu hafta Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen hutbe konusu "Takva: Rabbimizin rızasını diri tutma bilinci" başlığı oldu. 24 Eylül 2021 tarihli cuma hutbesinin tamamını haberimizde okuyabilirsiniz.

Meteoroloji'den beş bölgeye sağanak yağış uyarısı

Hava sıcaklıkları ülke genelinde yarın mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek. Meteoroloji'den edinilen son bilgilere göre; Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu, (Şanlıurfa hariç) Güneydoğu Anadolu'da sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Amel sadece Allah için olursa ‘salih amel’ olur: İyiliği paylaşalım

Kur’an-ı Kerim’de bir çok ayette yer alan “İman edip, salih ameller işleyenler” tanımı, bir Müslümanın hayat rotasını belirlemedeki en önemli pusulasıdır. Hayatının her anını salih amellerle donatmak bir Müslümanın en önemli vazifesidir. Peki salih amel nedir? Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Halis Aydemir sizler için anlattı.

Nevşin Mengü babasının cenazesindeki tören birliğinden rahatsız oldu: Önceden askerler vardı güzeldi bu olmamış yani

Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası CHP Eski Milletvekili Şahin Mengü, geçtiğimiz günlerde 73 yaşında vefat etti. Sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, kendilerine başsağlığı dileyenlere teşekkür eden Mengü, TBMM'de babası için düzenlenen cenazedeki tören birliğinden rahatsızlığını dile getirdi. Mengü, "Babam eski vekil olduğu için parlamentoda tören düzenleniyor ya onu eskiden asker düzenlerdi. Tören birliği olurdu, onlar yaparlardı. Bir atmosfer katıyordu. Sivilleşme diyerek polise devrett...

ÖNDER Onursal Başkanı İbrahim Solmaz'dan 'Cübbeli Ahmet'e tepki

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Onursal Başkanı İbrahim Solmaz, Cübbeli Ahmet'in İmam-Hatip Liseleri'ne ilişkin açıklamasına tepki gösterdi.

GİSP’te güven tazelendi; Hakan Gümüş yeniden başkan

Gayrimenkul alanındaki sorunlara somut çözümler üretmek için çalışmalar yapan Gayrimenkul için Strateji Platformu’nun (GİSP) 6. Genel Kurulu gerçekleştirildi. Gayrimenkul paydaşları arasında iletişimin arttırılması, sektörün geleceğine dair öngörüler üretilmesi, gayrimenkul ve teknoloji alanında inovatif girişimler yapılması, sektör temsilcileri için işbirliği alanlarının genişletilmesi konularında çalışmalar yapan Gayrimenkul için Strateji Platformu’nun olağan genel kurulunda Hakan Gümüş, yenin...

Türkiye’yi en iyi fotoğraflayan gezginlere ödüllü fotoğraf yarışması

Kültür-sanat ve seyahat alanında hem basılı hem dijital yayın markalarından Skyroad’un, bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Skyroad ile Keşfet’ ödüllü fotoğraf yarışmasına başvuruların açıldığı duyuruldu.

107 yaşındaki Osman Dede 40 yıl önce evi terk eden oğlunu arıyor

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 107 yaşındaki Osman Küçükçe, 40 yıl önce kendisine kızıp evi terk eden ve bir daha da haber alamadığı oğlunu arıyor. Osman Küçükçe, "Ölmeden oğlumu son bir kez göreyim ne olur onu bana getirin" dedi.

Şehit arkadaşının fotoğrafını 47 yıldır kalbinde taşıyor: Onunla gurur duyuyorum

Malatya’da yaşayan Gazi Ekrem Aydoğmuş, Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit düşen arkadaşı Hüseyin Süngü’nün fotoğrafını 47 yıldır cüzdanında taşıyor.

Dünyaca ünlü işletmeci Nusret Gökçe çıraklık fotoğrafını paylaşıp müjdeli haberi duyurdu

Dünyaca ünlü işletmeci Nusret Gökçe, Londra'nın merkezinde açacağı yeni restoranın haberini çıraklık yaptığı dönemde çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak verdi. Gökçe, paylaşımında yeni mekanının açılışı için takipçilerinden şans dilemesini de istedi.

Tavuk yumurtasından sanata giden bir yol: Dünyaca ünlü resimleri çiziyor

Bayburt’ta yaşayan resim öğretmeni Zeynel Abidin Öztürk, kendine ait atölyesinde yumurtaları oyup, şekiller vererek yumurta üzerlerine resimler çiziyor. Oyma işiyle uğraşırken aynı zamanda yumurta boyamaya karar veren Öztürk, yumurtaların üzerlerine Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Salvador Dali gibi dünyaca ünlü ressamların portrelerini ve resimlerini çizerek, yumurtalara farklı bir renk katıyor.

Mimar Doğan Kuban hayatını kaybetti

Türkiye’nin en önemli mimarlık tarihçisi Prof. Dr. Doğan Kuban, 95 yaşında hayatını kaybetti. Prof. Kuban, 2019'da Cumhurbaşkanlığı Mimarlık Ödülü'ne layık görülmüştü.

Afrika’da dikilen fidanlar ağaç oldu

İDDEF’in hayırseverlerin desteğiyle hayata geçirdiği ‘Afrika Fidan Projesi’ kapsamında diktiği fidanlar ağaç olup meyve vermeye başladı.

İlaç yutan bir yaşındaki Latife hastanelik oldu

Batman'ın Gercüş ilçesinde, ailesinin, yanında ilaç kutusuyla baygın bulduğu Latife Işık (1), hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan Latife'nin birden fazla ilaç yuttuğu belirlendi.

Yoğun bakım hemşiresi: Çok genç hastamız var hepsi aşısız

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Covid-19 Yoğun Bakım hemşireleri, Covid-19 hastalarının zorlu mücadelesini, tedavi süreçlerini ve bu süreçte yoğun bakım hemşiresinin rolünü anlattı. Yoğun bakımda geçirdikleri bir günlerini paylaşan hemşirelerin vatandaşlardan tek isteği ise tedbiri elden bırakmamaları ve bir an önce aşı olmaları oldu.

Sanatçı Selçuk Yöntem yılan hikayesine dönen 'tost davası'nı kazandı

Tost yerken çekilen bir fotoğrafını menüsünde izinsiz kullanan kafeyi dava eden ünlü sanatçı Selçuk Yöntem'in hukuk mücadelesi lehine sonuçlandı. İkinci kez Yargıtay'a gelen dosyada, Yöntem'in kafeden kazandığı 150 bin lira tazminat kararı onandı.

Teknopark Ankara’dan Teknofest çıkarması

OSB’lerin merkezinde yer alan konumuyla Türkiye’nin ilk uygulamalı teknoloji geliştirme bölgesi olan Teknopark Ankara, güçlü firmalarıyla TEKNOFEST’te boy gösteriyor.

Kuraklıktan dolayı saman biriktiremeyen besiciler meşe yaprağı stokluyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi genelinde kurak geçen ilkbahar ve yaz mevsiminin ardından hayvanları için kışlık saman stoklayamayan Batman kırsalındaki besiciler, çareyi meşe yaprağı kesip, stoklamakta buldu.

İBB'den yeni skandal! Kültür Bakanlığı'nın iadesini talep ettiği kitabeyi satın aldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şile Bozgoca Camii'nden çalınan El-Hâcc İbrahimzâde Hurşid Beğ kitabesini Kültür Ve Turizm Bakanlığı'yla irtibata geçmeden müzayede satın aldı. Kültür Bakanlığı'nın iadesini talep ettiği eserin satın alınmasına Kültür Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’ndan tepki geldi.

TRT'den Kamuoyu Açıklaması

TRT Spor’da yayınlanan “%100 Futbol” programında yer alması için Sayın Rıdvan Dilmen’e aylık 60 bin TL teklif edilmiştir. Ancak kendisi bu teklife karşılık TRT bünyesinde ücretsiz çalışma isteğini dile getirmiştir. Bu çerçevede, Sayın Rıdvan Dilmen’e bugüne kadar hiçbir ücret ödenmemiştir.

İki buçuk yıldır boşanma davası süren baba çocuklarını 500 lira ödeyerek icra yoluyla görebiliyor

Elazığ’da eşi ile 2 buçuk yıldır boşanma aşamasında olan ve bu süre zarfında çocuklarını sadece 2 kez icra yoluyla görebilen baba, yetkililerden evlatlarına kavuşmak için yardım bekliyor.

Reisü'l Kurra Hafız Ahmet Arslanlar vefat etti

İstanbul Eyüp Sultan Camii emekli imamlarından, 1911 yılında İstanbul'da dünyaya gelen 111 yaşındaki Reisü'l Kurra Hafız Ahmet Arslanlar, organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Arslanlar'ın vefatını büyük bir teessürle öğrendiğini belirten Diyanet İşleri Başkan Ali Erbaş, “Alimin ölümü alemin ölümüdür. Kur'an-ı Kerim'e adanmış asırlık bir ömrün vefatını derin bir teessürle öğrendim” dedi.

Şahin Mengü vefat etti

Ankara’daki evinde rahatsızlanan eski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, 73 yaşında hayatını kaybetti. Mengü’nün hastaneye kaldırıldığı ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

Aynı gün gebelik ve koronavirüs testi pozitif çıktı: Dördüz kızlarını sağlıkla kucağına aldı

Mersin'de aynı gün hem gebelik hem de koronavirüs testi pozitif çıkan ve doğuma kadar Antalya'da sıkı takibe alınan Ayşe Kılınç (32), dördüz kızlarını sağlıklı kiloya ulaşmasının ardından memleketi Mersin'e döndü.

‘Skyroad ile Keşfet' ödüllü fotoğraf yarışması için başvurular başladı

Kültür-sanat ve seyahat alanında hem basılı hem dijital yayın markalarından Skyroad’un, bu yıl ikincisini düzenlediği “Skyroad ile Keşfet” ödüllü fotoğraf yarışmasına başvurular açıldı.

Öğrencisini taciz eden Celal Şengör: Bunda bir anormallik görmüyorum

İTÜ öğretim üyesi Celal Şengör, öğrencisini taciz etmesini savundu. Sanatçı Hakan Ural'ın aktardığına göre, öğrencisinin eteğini kaldırıp tokat atmasının cinsel taciz olmadığını söyleyen Şengör, "Asla bunda bir anormallik görmüyorum. Bana gösterilen tepkilerin birçoğunu da abartılı buluyorum" dedi.

Hakkarili fedakar anne 4 engelli çocuğuna hem annelik hem babalık yapıyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan 13 çocuk annesi Macide Çelik (70), biri kız 3'ü erkek 4 engelli çocuğuna hem annelik hem de babalık yapıyor.

Doğyap Oksijen Evleri ile yaşam konforunuz yükseliyor

Doğanlar Holding iştiraklerinden Doğyap İnşaat’ın yepyeni projesi Oksijen Evleri; temiz hava, huzur ve ferahlığın yanı sıra konforlu bir yaşam alanı sunuyor.

Nevşin Mengü'nün babası eski CHP'li Şahin Mengü hayatını kaybetti

Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası CHP Eski Milletvekili Avukat Şahin Mengü, 73 yaşında hayatını kaybetti. Sabah saatlerinde tedavi olmak üzere hastaneye götürülen Mengü'nün ölüm haberini alanyakınları ve milletvekilleri hastaneye akın etti.

Oyuncu Serdar Gökhan’dan Altın Koza açıklaması: Çağırmadılar çünkü belli bir güruh oraları ele geçirmiş

Diriliş Ertuğrul'da Süleyman Şah'ı canlandıran Yeşilçam'ın emektar oyuncularından Serdar Gökhan, Adana Altın Koza Film Festivali’ne çağrılmamasına ilişkin konuştu. "Belli bir güruh oraları ele geçirdi" diyen Gökhan, "Çağırmazlar beni. Hayır ihtiyacım yok çağırmasınlar. Ben de o güruhun içinde olmak istemiyorum zaten" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+