Ortaöğretim bursluluk sınav sonuçları açıklandı

Binlerce öğrenci MEB'in 5,6,7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik uygulanan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2018 İOKBS) sonuçlarını merak ediyor. İOKBS sonuçları açıklandı.

MEB bursluluk sınav sonuçlarını açıkladı

İOKBS ‘PYBS’ (bursluluk) sınav sonuçları, MEB’in sorgulama sayfasında 18 Temmuz 2018 tarihinde açıklanırken bursluluk sınavı sonuçları (5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı,9,10 ve 11 inci sınıflarında okuyan öğrenciler), kurumun sorgulama sayfasında aktif olarak çalışıyor. İOKBS sonuçlarının açıklanmasından sonra gözler kuruma çevrildi. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları üzerine resmi işlemler nasıl gerçekleşecek?

KPSS giriş yerleri açıklandı

KPSS 2018 lisans sınavı giriş yerleri açıklandı. Adaylar ÖSYM'nin internet sitesinden sınava giriş yerlerini öğrenebilecekler.

YTB, eğiticiyetiştirecek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), gurbetçilerimizin çocuklarına Türkçe öğretecek eğiticilerin yetiştirilmesi için 5 üniversite ile protokol imzaladı.

YÖKDİL sınavı 22 Eylül'de yapılacak

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavı, 22 Eylül Cumartesi yapılacak. Sınav, 22 Eylül'de 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde saat 14.00'de tek oturum halinde gerçekleştirilecek. Başvurular, 8-17 Ağustos'ta "yokdil.yok.gov.tr" internet adresi üzerinden alınacak. Böylelikle, "YÖKDİL sınavı ne zaman?", "YÖKDİL sınavına başvuru tarihleri", "YÖKDİL sınavına nasıl başvurulur" gibi sorular da yanıtını buldu.

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için tercih başvuruları başladı

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için tercih başvuruları bugün başladı. Başvurular 20 Temmuz'a kadar Milli Eğitim Bakanlığına yapılabilecek. Sözleşmeli öğretmenlik tercihlerinin nasıl yapılacağını haberimizde bulabilirsiniz.

ÖSYM Başkanı: Bugün yayımladık

ÖSYM Başkanı Özer, yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü tezler ile kamu kurumlarındaki uzmanlık tezlerini desteklemek için verilerin paylaşılacağını söyledi. Özer, "Bu konudaki usul ve esasları belirledik ve bugün web sitemizden yayımladık" dedi.

KPSS sınav yerleri nasıl öğrenilir?

ÖSYM, 2018-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ile 2018-KPSS Lisans Eğitim Bilimleri sınava giriş yerleri açıklandı. Peki KPSS lisans sınavı ne zaman? İşte 2018 KPSS'ya dair detaylar...

6 üniversiteyerektör atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 üniversiteye rektör atadı. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Fatma Seniha Nükhet Hotar, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü’ne Prof. Nuri Aydın atandı.

Nükhet Hotar DEÜ Rektörü oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, altı üniversiteye rektör atadı. Bunların arasında Dokuz Eylül Üniversitesine (DEÜ) atanan AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar da bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 üniversiteye rektör atadı. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğüne Cumhurbaşkanlığı kararıyla Prof. Dr. Nuri Aydın atandı.

YKS AYT TYT sonuçları ne zaman açıklanacak?

İlk kez bu yıl düzenlenen ve 2 milyondan fazla öğrencinin girdiği YKS sınav sonucu ne zaman açıklanacak. Üniversite eğitimine devam etmek isteyenlerin merak ettiği 2018 YKS sınavı TYT ve AYT oturumları sınav sonuçları ile ilgili detayları ÖSYM paylaştı.

Görevde yükselme sınavı iptal edildi

YÖK, 8 Eylül Cumartesi yapılacak "2018 yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı"nın iptal edildiğini duyurdu.

MEB BİLSEM yerleştirme sonuçlarını açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Bilim ve Sanat Merkezlerinde, 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitim almaya hak kazanan öğrencilerin yerleştirme sonuçları açıklandı. Bilim ve Sanat Merkezlerinde, 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitim görmeye hak kazanan öğrencilerin 3-7 Eylül'de kayıt yaptırmaları gerekiyor.

KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleştirme sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM'nin internet sitesini ziyaret edebilir. KPSS 2018/1 başvuruları 26 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında alınmıştı. Peki, KPSS'ye giren adaylar yerleştirme sonuçlarını nasıl öğrenecek, KPSS sonucu nasıl öğrenilebilecek? Detaylar haberimizde...

48 ilden yüzlerce aday 'Beyoğlu İmam Hatip' dedi

LGS ve adrese dayalı yerleştirme kapsamında 1 milyon 200 bin öğrencinin yaptığı lise tercihleri bugün sona eriyor. Adaylar, e-Okul’dan tercihte bulunarak okul müdürlüğüne akşama kadar onaylatacak. Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mahmut Yelek, okullarının geçtiğimi yıl 48 farklı ilden öğrenci kabul ettiğini belirterek, bu yıl da aynı ilgiyi görmek istediklerini söyledi.

Lise tercihleri için yarın son gün

Milli Eğitim Bakanlığınca, 2 Temmuz'da alınmaya başlanan liselere yerleştirme tercihleri yarın sona erecek. Sınavla öğrenci alan okullara yerleşemeyen yüzde 90 oranında 8'inci sınıf öğrencisi, adrese dayalı sisteme göre yerleşecek.

2018 DGS giriş belgeleri açıklandı

2018-DGS sınava giriş belgeleri açıklandı. DGS'ye giriş belgelerini adayların ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile alabilecekleri belirtildi.

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav sonuçları açıklandı, sonuçlara "meb.gov.tr" internet adresinden ulaşılabiliyor.

Rektör atamasındaprofesör şartı kalktı

Yeni yönetim modeliyle, rektör atamalarında profesörlük şartı kaldırıldı, doçentlerin de rektör olmasının önü açıldı. Rektörlerin 4+4 yıl olan 2 dönem görev süresi de 3 döneme çıkarıldı. Ayrıca rektör adayları belirleme sürecinde YÖK görüşünün de alındığı sistem değiştirilerek sadece cumhurbaşkanına atama yetkisi verildi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden talimat: Kayıt parası alınmasın

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yelkenci okullara 'kayıt parası' talimatı gönderdi. Yelkenci'nin imzasıyla yayımlanan talimatta, kayıt esnasında velilerden hiçbir şekilde para talep edilmemesi istenerek, bu konuda kanun, yönetmelik ve genelge hükümlerine aykırı şekilde işlem yapan okul yöneticileri hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan ilk açıklama

Yeni kabinede Milli Eğitim Bakanı olarak görev alan Ziya Selçuk, yaptığı ilk değerlendirmede "Bunun ne kadar zor bir görev olduğunun farkındayız. Bu zor görevin de şahsi bir mesele olmadığının, bireysel bir iş olmadığının, bunun bir ekip işi olduğunun, bunun bir millet ödevi olduğunun farkındayız" ifadelerini kullandı.

Kırgızistan'dan Rektör Aydın'a üstün hizmet ödülü

Kırgızistan meclisi, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın'ı, Kırgızistan ile Türkiye arasında eğitim ve bilim alanındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesine sağladığı önemli katkıdan dolayı üstün devlet hizmet ödülüne layık gördü.

'Proje okul' Kartal AİHL yeni öğrencilerini bekliyor

İngilizce ağırlıklı yabancı dil hazırlık sınıfı imkanı, uluslararası programlarla fen ve sosyal bilimler programları uygulayarak "proje okul" olma özelliği taşıyan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi, bu yıl da 180 başarılı öğrenciye kapılarını açacak.

ODTÜ'den pankart savunması: İnceleme başlattık

Eğitimdeki başarısı ile değil rezaletleri ile gündeme gelen ODTÜ, mezuniyet töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretler içeren pankartlara ilişkin inceleme başlattığını açıkladı.

Meslek liselerine kayıt yaptıran öğrencilere burs

Sivas Hizmet Vakfı, Sivas'taki meslek liselerine kayıt yaptıracak 500 öğrenciye 8 ay süreyle aylık 150 lira burs verecek.

YKS puan hesaplama nasıl yapılıyor?

2 milyonu aşkın öğrenci YKS'nin ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi'ne bugün girdi. Öğrencilerin en çok merak ettiği konu, "YKS'de puan hesaplama nasıl yapılıyor" sorusu. Bilindiği gibi YKS puanlama sistemi değişti. Peki üniversite tercihi öncesi YKS puan hesaplama nasıl yapılıyor? Merak edilen detaylar haberimizde.

YKS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı

Üniversiteye ilk adım olan YKS'nin birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi 30 Haziran'da yapıldı. İkinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi ile Yabancı Dil Sınavı ise 1 Temmuz'da gerçekleştirildi. ÖSYM, sınavların sona ermesinin ardından 2018 YKS'nin soru kitapçığını ve cevap anahtarı yayınlandı. Üniversite adayları, ilk kez yapılan 2018 YKS'nin soruları ve cevaplarını karşılaştırma imkanı buldu. Ayrıca, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak, tercihler ne zaman yapılacak gibi sorular da bugünden itib...

13 üniversiteye yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesi hakkındaki kararlar Resmi Gazete'de yer aldı. Bakanlar Kurulu kararıyla 13 üniversite bünyesinde yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu.

Eğitimde sil baştan: İTO Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi

Eğitim-öğretim hayatına başarılarla devam eden İTO Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi, Arapça Hazırlık ve Fen-Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerini geleceğe hazırlamaya devam ediyor. Yeni eğitim yılında da kontenjanlara yoğun ilgi olduğunu belirten İTO Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mücahit Kıbrıs, "LGS tercihlerinde okulumuz %0,1 ila %0,5'lik dilim arasındaki öğrencilerden yoğun talep görüyor. Her geçen yıl tırmanışımızı devam ettiriyoruz" ifadelerini ...

AÖL 3. dönem sınav yerleri açıklandı

Açıköğreti Lisesi (AÖL) öğrencilerinin merakla beklediği 2017/3. dönem sınav yerlerini açıkladı. AÖL sınavı 7-8 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak.

5 bin öğrenciye burs müjdesi

LGS sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından öğrencileri tercih heyecanı sardı. 13 Temmuz’a kadar işlemlerin devam edeceğini belirten ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Halit Bekiroğlu, “Sınav sonuçlarına göre yüzde 10’luk başarı dilimine giren 5 bin öğrenciye, ortalama 250 lira burs vereceğiz” dedi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.