Eğitim Haberleri

Cübbeli'ye tepki: İmam hatiplere millet sahip çıkıyor

Ahmet Mahmut Ünlü’nün ailelerden çocuklarını imam hatip ve ilahiyat fakültelerine göndermemelerini isteyip “Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar” şeklinde konuşması büyük tepki topladı. Önder, Cübbeli’ye verdiği cevapta “İmam Hatip okulları kimi çevrelerin hedef göstermesine ve engelleme çabalarına rağmen milletimizin büyük bir özveri ile sahip çıktığı eğitim kurumları olmuştur” ifadelerini kullandı.

Medipol Üniversitesi ‘6G Çalıştayı’na ev sahipliği yaptı

İstanbul Medipol Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ‘6G Çalıştayı’nda haberleşme teknolojilerinin geleceği masaya yatırıldı. Kamu, üniversite ve endüstriden üst düzey katılımcıların yer aldığı çalıştayın açılışında konuşan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinden Hüseyin Arslan, “Ülke olarak 6G’nin patent, Ar-Ge ve üretim aşamasında yer almalı hatta standartlara katkıda lider olmalıyız.” dedi.

MEB açıkladı: 15 bin öğretmen ataması branş dağılımı ve kontenjanları belli oldu

MEB bünyesinde 15 bin ek öğretmen ataması duyurusunun ardından branş dağılımı, kontenjan sayısı ve başvuru tarihleri gündemdeki yerini aldı. 3 Eylül'de yapılan 20 bin öğretmen atamasının ardından 15 bin yeni öğretmen ataması için takvim yayınlandı. İşte MEB 2021 öğretmen ataması kontenjanları ve başvuru tarihleriyle ilgili bilgiler..

YKS ek yerleştirme işlemleri için son gün

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) birinci ek yerleştirme için tercih işlemlerinin bugün sona ereceğini bildirdi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü: Sınıf karantinaları korkutucu düzeylere ulaşmadı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, hiçbir okulda kapanma olmadığını belirterek "Sınıf karantinaları korkutucu düzeylere ulaşmadı" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer: Okulları artık kapalı tutma lüksümüz yok

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Çözümün aşı olduğu ve aynı zamanda temizlik, maske ve mesafe olduğu bir ortamda artık eğitimin yüz yüze olmasına tahammül edebilmemiz mümkündür. Artık okulları kapatabilme lüksümüz asla bulunmamaktadır" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer: Yüz yüze eğitim milli güvenlik meselesi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Eğitim sisteminin, açık ve yüz yüze eğitime devam etmesinin bu süreçte bir milli güvenlik meselesi olduğu yönündeki irademizin arkasında duruyoruz." dedi.

YKS ek yerleştirme tercihleri başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2021-2022 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemlerinin başladığını duyurdu.

İyi şeylere odaklanın

Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs döneminde öğrenciler ve velilere psikososyal destek rehberi hazırladı.

Milli Eğitim Bakanı Özer: Kapatılan sınıflarda eğitime 14 gün sonra geri dönülüyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Kapatılan sınıflarda eğitime 14 gün sonra geri dönülüyor. Vaka trendindeki artış sınıflara da yansıyor. Şu ana kadar Kovid-19 vakası nedeniyle tüm sınıfları kapatılan hiçbir okul olmadı" dedi. Özer, "200'e yakın okul ikili eğitime geçti. Yaygın bir durum değil, bazı okullarda ikili eğitime geçildi" şeklinde konuştu.

ALES yarın yapılacak

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), yarın saat 10.15'te başlayacak. Adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak.

YÖKDİL sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından 21 Eylül'de açıklanacağı duyurulan YÖKDİL sonuçları 4 gün erken erişime açıldı.

ÖSYM duyurdu: 2021 YKS ek yerleştirme başvuru tarihleri açıklandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Ek Yerleştirme Kılavuzu'nun yayımlandığını açıkladı.

Giresun'da sağanak: Bir köyde eğitime ara verildi

Giresun'da sağanak nedeniyle Çaldağ köyünde derenin debisi yükseldi, bazı noktalarda su baskınları yaşandı. Dere yakınındaki Şehit Üsteğmen Adnan Bahat İlkokulu’nda eğitime tedbir amaçlı bir gün ara verildi.

Diyanetten 4-6 yaş Kur'an kurslarının "zorunlu eğitimden sayılması" planlamasıyla ilgili açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığının, "4-6 yaş Kur'an kurslarının zorunlu eğitimden sayılması" planlamasının, "Milli Eğitim Bakanlığının 5 yaş için uyguladığı okul öncesi zorunlu eğitimin yerine, 4-6 yaş Kur'an kurslarının getirilmesi" şeklinde yorumlanmasının doğru olmadığı bildirildi.

Yürüme engelli Akın'ın 3 tekerlekli bisikletle zorlu eğitim yolculuğu

Diyarbakır'da, 'Escobar sendromu' tanısı koyulan yürüme engelli oğlu Akın Aydar'ı (10) her sabah sırtında taşıyarak, 3'üncü kattan indiren ve 3 tekerlekli plastik bisiklet ile okula götüren Vasfiye Aydar (31), "Kiminin koltuğu kırılıyor kiminin tekerleği kırılıyor. Ayda bir bisiklet almak zorundayım. Elimden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyorum" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt başvuru sonuçları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Adaylar KYK sonuçlarını e-Devlet'ten öğrenebilecek.

KPSS sonuçları açıklandı

2021-Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçları açıklandı.

Bakan Özer: Diyarbakır'da 21 sınıfta vaka veya temaslı nedeniyle eğitime ara verildi

Diyarbakır'a gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Sadece 21 sınıfımızda vaka veya yakın temaslı ile yüz yüze eğitime ara vermiş bulunmaktayız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Milli Eğitim Şurası 1-3 Aralık'ta toplanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitim alanında Türkiye için yeni ufuklar açacağını vurguladığı Millî Eğitim Şûrası’nın bu yıl 1-3 Aralık tarihleri arasında toplanacağını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Diyanet üniversiteler ve cezaevlerinde Kur'an kursu açacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, üniversite kampüsleri, öğrenci yurtları ve hastanelerde Kur’an kursları açacaklarını duyurdu.

DGS tercih sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "Değerli DGS adaylarımız, 27 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2021-DGS yerleştirme sonuçları açıklanmıştır" diyerek Dikey Yerleştirme Sınavı (DGS) tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

AK Parti Polatlı Tarım Üniversitesinin kurulması için kanun teklifini en kısa zamanda TBMM'ye sunacak

AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, Polatlı Tarım Üniversitesi'nin kurulması için kanun teklifini en kısa zamanda TBMM'ye sunacaklarını bildirdi.

ODTÜ Rektörlüğü mezuniyet töreni yapmama kararı aldı

Rektörlük, artan koronavirüs vakaları nedeniyle Devrim Stadyumu'nda gerçekleştirilen mezuniyet törenini yapmama kararı aldı. Bölümlerin kendi olanakları ile küçük törenler yapılabileceği açıklandı.

Elazığ'da iki farklı okuldaki iki sınıfta koronavirüs nedeni ile eğitime ara verildi

Elazığ’da, iki ortaokulda bulunan iki farklı sınıfta, öğrencilerde koronavirüse rastlanmasından dolayı eğitime ara verildi. Bu sınıftaki öğrencilerin karantinaya alındığı öğrenildi.

Öğrencilerine ayakkabı alabilmek için inşaatlarda amelelik yapıyor

Edirne’de Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Ertan Çekiç, dezavantajlı öğrencilerine ayakkabı alabilmek için hafta sonları inşaatlarda amelelik yapıyor.

Eğitimde ilk hafta skoru: Kapanan okul yok 200 sınıfta ara

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül’de yüz yüze eğitimin başladığını hatırlatarak, bugüne kadarki süreçte Kovid-19 vakası nedeniyle kapatılan hiçbir okulun olmadığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Özer: Kovid-19 vakası nedeniyle kapatılan eğitim öğretime ara veren okulumuz bulunmamaktadır

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başladığını hatırlatarak, "Bugün itibarıyla geçen haftalık eğitim süreci içerisinde Kovid-19 vakası nedeniyle kapatılan, eğitim öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır" dedi.

MEB'den bir öğrencinin mevzuata aykırı şekilde başka okula nakledilmesine soruşturma

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul’da bir öğrencinin mevzuata aykırı şekilde başka bir okula naklinin gerçekleştirildiği iddiaları üzerine soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Atipik otizmli çocuğunun sınıfının yerine tepki gösterdi: Vali Yavuz talimat verdi

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, atipik otizmli çocuğunun eğitim göreceği sınıfının bodrum katta, rutubetli yerde olduğunu gören anne O.G., sosyal medyadan tepki gösterdi. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un devreye girmesiyle sınıf, üst kata alındı.

İlk bine imam hatip damgası

Anadolu imam hatip liseleri üniversite sınavında başarı çıtasını üst sıralara çekti. İlk bine giren AİHL’li sayısı 397 oldu. Milyonlarca adayın ter döktüğü 2021 YKS’de Anadolu imam hatip liseleri büyük bir başarıya imza attı. ..

Hafızlıkta 75 gün hedefi

Sabahattin Zaim Üniversitesi (İZÜ) İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Gülsüm Arslan tarafından geliştirilen proje kapsamında, musiki makamlarını kullanarak koro halinde ezber yapan öğrenciler 75 günde hafız olmak için çalışıyor. ..

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+