BİLSEM sınav sonuçları açıklandı 2018

2018 BİLSEM sınav sonuçları açıklandı. BİLSEM grup tarama sonuçları merakla bekleniyordu. MEB'den yapılan açıklamada 2018 BİLSEM sınav sonuçlarının açıklanacağı bildirildi. Haberimizde BİLSEM sınavına dair detayları bulabilirsiniz...

BİLSEM sınav sonuçları sorgulama

Günlerdir merakla beklenen Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) sınavı sonuçları açıklandı. 10 Mart'ta ertelenen BİLSEM sınav sonuçlarının açıklanacağı belirtilmişti. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler randevu bilgilerine çevrildi. İşte BİLSEM sınav sonuçlarının ardından, randevu bilgileri nerede ve ne zaman erişime açılacak?

Siyah önlükle okuma yazma kursuna geliyorlar

Samsun'da okuma yazma kursuna katılan yaşları 60 ile 84 arasında değişen 8 kadın, çocukken giymeyi çok istedikleri siyah önlük beyaz yakalıkla kurslara geliyor. 27 torun sahibi 84 yaşındaki Kadriye Bulut, "Çocukken kardeşime baktığım için okula gidemedim. Önlük giymek, okuma yazma öğrenmek içimde bir özlemdi" dedi.

Miniklere ‘Çanakkale’ menüsü

Eryaman Türkkonut İlkokulu öğrencileri, 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde Çanakkale’de savaşan dedelerini buğday çorbası ve şekersiz üzüm hoşafı yiyerek yad etti.

ÖSYM'den MSÜ adaylarına uyarısı

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2018 MSÜ) sınav yerleri, öğrencilerin sorguladığı konu oldu. Sınava girmeden önce belgelerini hazırlayan öğrenciler, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınav yerleri sorgulamasını sürdürüyor. Haberimizde MSÜ sınav yerleri nasıl öğrenilir? İşte, MSÜ sınavına yönelik detaylı bilgiler...

ÖSYM'den başkasının yerine sınava giren jokerlere suç duyurusu

ÖSYM tarafından, son altı ayda yürütülen çalışmalarda geçmiş sınavlarda yerlerine başkalarının girdiği 29 adaya ait 39 sınav sonucu iptal edildi, aday ile yerine sınava giren jokerlere yönelik 62 suç duyurusu yapıldı. Ağırlıklı olarak yabancı dil sınavlarında rastlanılan jokerlerin farklı zamanlarda çok sayıda adayın sınavına girdiği tespit edildi.

İlk öğrencileriyle 42 yıl sonra buluştu

Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Evbakan Mahallesi'nde 1976 yılında 18 yaşındayken öğretmenliğe başlayan Züleyha Dilmaç, "ilk göz ağrılarım" dediği öğrencileriyle Bursa'da buluştu. Sosyal medya aracılığıyla organize edilen ve duygusal anların yaşandığı etkinlikte Züleyha öğretmen ile 50 öğrencisi, 42 yıl önce çekilen fotoğraftaki pozu verdi.

Bakan Yılmaz: 25 bin öğretmenimizi eğitim ailemize katacağız

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlerin merakla beklediği atamalara ilişkin kritik bir mesaj verdi. Yılmaz, 25 bin öğretmen alımı yapacaklarının altını çizdi.

2018 BİLSEM sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

2018 BİLSEM grup tarama sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. Özel yetenekli öğrenciler büyük bir merak içerisinde 2018 BİLSEM sınav sonuçları ile grup tarama testi sonuçlarının bugün açıklanmasını bekliyorlardı. Ancak MEB'den yapılan duyuruda, BİLSEM grup tarama sınav sonuçlarının 16 Mart 2018 tarihinde açıklanacağı belirtildi.

2018 ÖSYM EKPSS memur alımı ilanı ve tercih kılavuzu

ÖSYM, EKPSS sonuçları ve kura usulü ile kamu kurumlarına yerleştirme yapmak için başvuruları almaya başladı. Adaylar tercihlerini, 16 Mart'a kadar internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebilecek. Tercih gönderme işlemleri, "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden yapılacak. Adayların, kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2016-EKPSS’ye girmiş veya 2016-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekiyor.

2018 MSÜ sınav giriş yerleri açıklandı

ÖSYM, 2018 MSÜ sınava giriş belgeleri açıklandığını duyurdu. 18 Mart 2018 tarihinde uygulanacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına (2018-MSÜ) başvuran adaylar sınava giriş belgelerini ÖSYM'nin internet sitesinden alabilecek...

Sözleşmeli öğretmenliğe başvuru süresi 1 gün daha uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığınca, 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için başvuru süresi bugün saat 17.00'ye kadar uzatıldı. Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere, alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacak.

İranlı öğrenciler Türkçe sertifika aldı

İranlı öğrenciler, Tahran Yunus Emre Enstitüsü'nde Türkçe dil öğrenimini başarıyla tamamladı. Öğrenciler, sertifikalarını Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin'in de katıldığı törenle aldı.

'Türkiye'yi ağlatan adam' yine hem ağladı hem ağlattı

Türkiye'nin 'siyah pantolon' hikayesiyle tanıdığı Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya, Konya'nın Beyşehir ilçesinde katıldığı konferansta kendisine yapılan sürpriz üzerine hem ağladı hem de kendisine bu anlamlı sürprizi yapan Belediye Başkanı Murat Özaltun ile salonu dolduran herkesi ağlattı.

10 bin polis adayı alınacak

22'nci dönem POMEM için 10 bin polis adayı alınacak. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, lisans mezunu 7 bin 200'ü erkek, 800'ü kadın ile ön lisans mezunu 1800'ü erkek, 200'ü kadın olmak üzere toplam 10 bin öğrenci alınacak. Haberimizde POMEM başvuru tarihleri ve başvuru şatlarını bulabilirsiniz.

2018 ALES İlkbahar Dönemi başvuruları devam ediyor

2018 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) İlkbahar Dönemi başvuruları dün saat 10:00'da başladı. 2018 ALES İlkbahar Dönemi başvuruları 15 Mart'ta saat 23:59'da sona erecek. ALES başvuruları ÖSYM tarafından alınacak. Haberimizde ALES'in ne zaman yapılacağını, ALES başvuru ücretlerini, sınav ücretlerinin hangi bankaya yatacağını öğrenebilirsiniz...

e-YDS 2018/3 sınava giriş belgeleri açıklandı

ÖSYM, e-YDS 2018/3 sınava giriş belgelerini açıklandı. e-YDS girecek adayların merakla beklediği giriş belgeleri açıklandı. ÖSYM'nin sitesinden sınava girecek adaylar kimlik numaraları ile belgelerini ulaşabilirler.

Sözleşmeli öğretmen adayları dikkat!

MEB, 2018 yılında 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapacak. Sözleşmeli öğretmenlik için 2 Mart'ta başlayan ön başvurular yarın sona eriyor. Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere, alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday, yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacak.

TUS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı. 2017 TUS sonbahar dönemi ek yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin sitesinden öğrenilebilecek.

ATA AÖF bütünleme sınavı sonuçları açıklandı

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) bütünleme sınavı sonuçları açıklandı. ATA AÖF sınav sonuçlarını öğrenciler Atatürk Üniversitesi'nin internet sitesinden öğrenebilecekler. ATA AÖF sınavı 24-25 Şubat tarihlerinde yapılmıştı.

YÖK tarihinde bir ilk: Tez aşamasındaki araştırma görevlilerine burs

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, tez aşamasındaki araştırma görevlilerine yönelik yeni başlatılacak. Saraç, Yurtdışı Doktora Araştırma Bursu (YÖK-YUDAB) Programı'nı kamuoyuna duyuracak.

2018 YKS başvuruları devam ediyor!

YKS'ye girecek adayların merakla beklediği sınav başvuruları 1 Mart Perşembe günü başladı. YKS başvuruları 21 Mart tarihine kadar devam edecek. YKS ücretleri ödemesi için son gün ise 22 Mart 2018. ÖSYM tarafından Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarının ücretleri de açıklandı...

Okuryazarlık Seferberliğine 275 bin kişi katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuryazarlık Seferberliği ile okuma yazma öğrenmek isteyen kursiyer sayısı 275 bin 282 kişiye ulaştı. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Türkiye'de tek bir kişi kalmayana kadar nüfusun tamamını okuryazar kılacağız" dedi.

ÖSYM'den flaş ALES açıklaması: İlk kez yapılacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, yılda iki defa yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) ilaveten yılda iki defa da e-ALES yapılma kararı alındığını belirterek, 2018 yılında yapılacak e-ALES sınav tarihlerini 1 Temmuz 2018 ve 30 Eylül 2018 olarak açıkladı.

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır?

MEB, 2018 yılında 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapacak. Sözleşmeli öğretmenlik için ön başvurular bugün alınmaya başladı. Öğretmenlik atamasına ilişkin ön başvurular 8 Mart tarihine kadar devam edecek. Sözlü sınavlar ise 14 Nisan ve 8 Mayıs'ta yapılacak. En çok kadro 3 bin 806 ile sınıf öğretmenliğine verilirken, 2 bin 2 ile ingilizce ve din kültürü ve ahlak bilgisi bin 907 kontenjan ile takip etti.

'2019'un sonuna kadar ikili eğitimi kaldıracağız'

Milli Eğitim Bakan Yılmaz, AK Parti Sivas İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Toplantısı'ndaki konuşmasında, "İkili eğitimi de 2019'un sonuna kadar ortadan kaldıracağız ki kaliteli eğitim olsun" açıklamasıyla eğitim - öğretim sisteminde yapılandırmaya gidileceğini söyledi.

İmam hatip okulları başarıda zirvede

Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı 2017 Faaliyet Raporu'nu yayınlandı. Raporda 2012 yılında tekrar açılan imam hatiplerin ortaokul kısımlarının kısa sürede büyük başarı yakaladığı görüldü.

YKS’nin merak edilenleri

2018-YKS’ye ilişkin sıkça sorulan sorular ve cevapları ÖSYM’nin internet sitesinden yayımlandı. TYT puanının, YKS puan türlerine katkısının yüzde 40 olacağı, öğretmenlik programlarına başvuru için adayların TYT puanının en düşük 240 bininci başarı sırasına sahip olmaları gerektiği gibi bilgiler yer aldı.

Bilal Erdoğan: Cumhurbaşkanımıza ulaşmakta zorlanıyoruz

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde düzenlenen ‘’Yeni Türkiye ve Gençlik’’ konulu konferansa katıldı. Bilal Erdoğan, konferansta dikkat çeken açıklamalar yaptı. "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a nasıl ulaşabilirim?’" şeklindeki soruya Bilal Erdoğan "Biz de zaman zaman ulaşmaya zorlanıyoruz" cevabını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2017 yılında yoğun bir mesaiye imza atmıştı.

2018 YKS için 'sıkça sorulan sorular ve cevapları' yayımlandı

2018-YKS'ye ilişkin sıkça sorulan sorular ve cevapları ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı- Kamuoyunda anlaşılmayan hususlara açıklık getirmek için YKS'ye ilişkin 71 sıkça sorulan soru ve cevabı paylaşıldı. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekecek.

UMED Medya Okulu sona erdi

Eyüpsultan Belediyesi Genç Akademi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği tarafından yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla başlatılan Medya okulu sona erdi.

Tıp öğrencilerine askeri hekim olma fırsatı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Milli Savunma Bakanlığı’nın askeri hekim ihtiyacını karşılamak üzere yeni eğitim öğretim yılında tıp fakültelerinin ara sınıflarından yatay geçişle 250 öğrenci alacak. MSB Nam ve Hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültelerine ara sınıflardan alınacak öğrenciler için başvuru ve giriş koşullarına ulaşmak için tek yapmanız gereken MSB sayfasına girmek. İşte MSB giriş sayfası ve detayları.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.