Firari FETÖ sorumlusu saklandığı evde yakalandı

İzmir'de görülen askeri casusluk soruşturmasının sanıklarından, firari FETÖ sorumlusu Hakan Kılınç, Yenimahalle'de saklandığı evde yakalandı. ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen Kılınç'ın üzerinden sahte kimlik çıktı.

FETÖ 3 kardeşi de F-16 pilotu yapmış

İhanet girişimi sırasında tutuklanan FETÖ üyesi yüzbaşının, NATO bünyesindeki Tiger filoda görevli ikiz kardeşleri de “mahrem soruşturma” kapsamında tutuklandı. Mahrem soruşturmasında ortaya çıkan ikizlerin 15 Temmuz'dan sonra da kritik görevlerde yer aldığı tespit edildi.

Ankesör ağıgenişliyor

Ankesör soruşturmasında itirafçı olan Astsubay Y.D hem ankesörlü telefonun işleyişini hem de kendisi gibi FETÖ’cü olan 3 muvazzaf devre arkadaşı subayı deşifre etti.

15 Temmuz'da 2. darbe bildirisi FOX TV’de mi okutulacaktı?

15 Temmuz’da Akıncı'da darbe girişimini yöneten Tuğamiral Ömer Faruk Harmancık’ın, darbe girişimi sırasında FOX TV Ankara Bürosu’nu aradığı ortaya çıktı. Harmancık'ın bu aramasının başarısız olan birinci bildirinin ardından ikincisini FOX TV'de okutmak istediği belirtildi.

FETÖ fırsat kolluyor

Emniyet’in FETÖ raporunda, eli kanlı örgütün içeride saldırı senaryosunu gerçekleştirmeye yeter miktarda imkan bulundurduğuna dikkat çekilirken, potansiyelini harekete geçirmek için uygun fırsatlar kolladığı ve her yolu kullanarak saldırmayı deneyeceği belirtildi. Emniyet’e göre FETÖ 2 senaryo üzerinde çalışıyor.

112 adrese FETÖ operasyonu: 33 gözaltı

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik İstanbul'da 39 ilçe ve 14 ilde, 112 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda örgütün kriptolu haberleşme aracını kullandıkları tespit edilen ve konuşma içerikleri çözümlenen 33 şahıs gözaltına alındı.

Suikastta10’uncututuklama

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastı soruşturması kapsamında, saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın FETÖ içindeki "abisi" olan eski BTK çalışanı Şahin Söğüt'ün eşi de tutuklandı.

FETÖ'den aranan eski emniyet müdürü yakalandı

Hakkında yakalama kararı bulunan eski emniyet müdürü Atilla Eser, Ankara'da bir alışveriş merkezinde üzerindeki sahte kimlikle beraber yakalandı. Eser'in otomobilinde arama yapan ekipler örgütsel gizli haberleşme programına giriş yöntemi olduğu değerlendirilen el yazısıyla yazılmış 11 maddelik doküman ele geçirdi.

'ByLock'u itiraf etmeyin' baskısı

İzmir'de, FETÖ soruşturması kapsamında yargılanan ve 6 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum edilen sanık, ByLock kullandığını kabul eden örgüt mensuplarına cezaevinde baskı yapıldığını söyledi. Tutuklu sanık M.Ö ifadesinde "ByLock kullandığını itiraf edenler cezaevinde kalmaya devam edecek. ByLock kullandığını kabul etmeyenler cezaevinden çıkacak. FETÖ geri gelecek, itirafçı olanlar kabul edilmeyecek" diye baskı yapıldığını söyledi.

Füze mühendisiFETÖ’cü çıktı!

Türkiye'nin milli imkanlarla ürettiği güdümlü füzelerin yazılımında 'lider mühendis' pozisyonunda görev yapan Şemsettin E.'nin FETÖ'cü olduğu ortaya çıktı. E., kendisinden sorumlu mahrem imamın, örgüt toplantılarında görev aldığı projeleri sorduğunu anlattı.

Burkina Faso Büyükelçisi: FETÖetkisiazaldı

Türkiye'nin Vagadugu Büyükelçisi Ahmet Asım Arar, Burkina Faso'nun FETÖ tehlikesinin farkında olduğunu belirterek, ülkedeki FETÖ okullarının yakın zamanda Maarif Vakfı'na devrinin gerçekleşeceğini söyledi.

Darbe öncesiTSK PR’ı

FETÖ, yıllardır planladığı darbenin halk tarafından desteklenmesi için TSK’nın itibarını artıracak çalışmalar yapmış. Bunlardan biri de Soma’daki maden faciasının ardından başlatılan yardım kampanyası. Yardımın denizci subaylarca yapıldığı öne çıkarılarak Deniz Kuvvetlerinin halk nazarındaki itibarının yükselmesi hedeflenmiş.

FETÖ istihbaratı çalışıyor!

FETÖ’yü 15 Temmuz öncesi deşifre eden ve önceki gün TSK’da 1 yıllık albayken emekli edilen gizli tanık ‘Abdullah’ FETÖ’cü firari albay Ahmet Erdoğan tarafından yurtdışından arandı. Erdoğan, gizli tanık Abdullah’ı arayarak henüz resmi bildirimi bile yapılmamış olan emeklilik haberini verdi. Erdoğan, Abdullah’ı “Allah daha da belanı verecek” diye tehdit etti.

Havacılara şafak baskını

TSK içine sızmış FETÖ'cülerin kendi aralarında haberleşmek için kullandıkları ankesörlü telefon soruşturması derinleşiyor.

FETÖ’nünEvangelistleri

Akıncı Üssü Davası’na giren bir ifade FETÖ ile Evangelism tarikatı arasındaki bağı ortaya koydu. FETÖ’cü Gökhan Erbağ, Gülen’i ziyareti sırasında Sezai Şablak’ın Evangelistlerle irtibatlı olduğunu öğrendiğini anlattı. Erbağ, “Örgütün nasıl TSK’da bir mahrem yapılanması var ise Hristiyanlığın güçlü bir kolu olan Evangelizm içerisine de bir mahrem yapılanma ile sızmaya çalıştığını düşünmekteyim” dedi.

O albayı neden emekli ettiniz

15 Temmuz darbe girişiminden aylar öncesinde savcılığa giderek FETÖ’nün TSK’daki militanlarını, örgütün faaliyetlerini deşifre eden Abdullah kod adlı albay emekli edildi. FETÖ soruşturma ve davalarının simge ismi haline gelen gizli tanık Abdullah’ın emekliye sevk edilmesi büyük şaşkınlık yarattı.

FETÖ'cüler yurt dışına kaçamadan yakalandı

Yunanistan'a kaçmak isteyen asker ve öğretmenlerin de arasında bulunduğu 5 FETÖ'cü ile kaçmalarına yardımcı olan 4 kaçakçı yakalandı.

Mahkeme başkanından FETÖ'cü generale tepki: Haddini bil

Zırhlı Birlikler darbe davasında Mahkeme Başkanı Murat İlhan, mahkeme heyetine yönelik eleştirilerde bulunan sanık eski tuğgeneral Ahmet Bican Kırker'e "Haddini aşma" sözleriyle tepki gösterdi.

TSK'daki kripto FETÖ'cülere operasyon

FETÖ/PDY'nin TSK'daki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında ankesörlü ve kontörlü telefonlar üzerinden iletişim kurduğu tespit edilen 16’sı üsteğmen, 6’sı teğmen olmak üzere 22 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 11'i gözaltına alındı.

Kripto validen hem FETÖ hem PKK terör zirvesi

Yıllardır kendini gizleyen ve önemli görevler üstlendiğinden dolayı kozmik bilgilere erişim yetkisi olan Şırnak Vali Yardımcısı Adem Ergül’ün, PKK ve FETÖ ile bağlantılı kişilerle toplantılar yaptığı ortaya çıktı.

Bu da Eaglebedduası!

FETÖ üyelerinin kullandığı ByLock benzeri Eagle’daki mesajlar, hainlerin 15 Temmuz gecesi ‘halkın ölmesi için’ toplu dua ettiğini ortaya koydu. İşte, FETÖ’nün Emniyet İstihbarat yapılanmasına ilişkin hazırlanan iddianamedeki şok edici beddua mesajları...

Kilis'te FETÖ operasyonu: 9 tutuklama

Kilis merkezli 20 ilde FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına altına alınan 30 kişiden 9'u tutuklandı.

Kimlikleri yakıp görüntüleri silmişler

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ çatı davası firarisi Hamdi Akın İpek ve ailesine ait şirketlerde arama yapılması üzerine, holdingin Marmaris'teki otelinde konaklayanların nüfus cüzdanı fotokopilerini imha ettikleri ve buna ilişkin kamera kayıtlarını sildikleri gerekçesiyle otelin 8 eski çalışanı hakkında iddianame düzenledi. İddianameye göre 15 Temmuz'da Akıncı'da olan Hakan Batmaz, FETÖ'nün firari savcısı Zekeriya Öz ve Hakan Şükür gibi isimler de İpek'in otelinde konaklamış.

FETÖ tutuklusunun tahliye talebine AİHM'den ret

AİHM, FETÖ tutuklusu eski Danıştay tetkik hakimi Ali Uluçay'ın, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek yaptığı tedbiren tahliye talebini kabul etmedi- Mahkeme, 15 Temmuz 2016'dan bugüne kadar, bu yöndeki 24 ayrı başvuruda ret kararı verdi.

Vekil suikastinin ardından FETÖ çıktı

Eski Kilis Belediye Başkanı Ekrem Çetin ve oğlunun öldürülmesiyle ilgili ortaya çıkan iddialar şok etti. Eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe ve dönemin Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl cinayeti karartmakla suçlandı. Her iki ismin de 15 Temmuz’dan sonra tutuklanması, FETÖ’cü polislerin yol verdiği cinayetleri akıllara getirdi.

Batmaz, Akınİpek’in otelinde

15 Temmuz’un sivil yöneticilerinden Kemal Batmaz’ın da 2012’de firari Akın İpek’in Marmaris’teki lüks Angel’s Peninsula Oteli’nde kaldığı ortaya çıktı. Otele ilişkin kayıtlar, mangalda yakılarak imha edilmeye çalışılan 2 hard diskteki belgelerden elde edildi. Otelde daha evvel de FETÖ’cülerden Verdal Hosta, Ekrem Dumanlı ve Hakan Şükür’ün kaldığı belirlenmişti.

Cinayeti onlar kararttı

Eski Kilis Belediye Başkanı Ekrem Çetin ve oğlunun öldürülmesiyle ilgili ortaya çıkan iddialar şok etti. Eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe ve dönemin Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl cinayeti karartmakla suçlandı. Her iki ismin de 15 Temmuz’dan sonra tutuklanması, FETÖ’cü polislerin yol verdiği cinayetleri akıllara getirdi.

Darbeci albay tanklara ateş etme emri vermiş

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 52 sanığın yargılandığı davaya, tanık beyanlarının alınmasıyla devam edildi. Darbe girişimi sırasında Zırhlı Birliklerde görev yapan tanık H.Ö, sanıklardan eski albay İsa Sancaklı'nın "Tanklar ateş ederek çıksın" dediğini aktardı.

FETÖ'den örgüt evlerine 'baskın' tatbikatı

FETÖ'nün, örgüt evlerinde polis baskını anındaki gibi arama gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Polis baskını tarzındaki aramalarla evlerdeki örgütle bağlantıyı ortaya koyan belgelerin bulunup imha edildiği tespit edildi.

İstihbarat baskınını kimin yönettiği ortaya çıktı

15 Temmuz hain darbe girişiminde Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki olaylarla ilgili iddianamede, binayı işgal eden FETÖ’cü polisleri cuntacı Mehmet Partigöç’ün yönettiği tespit edildi.

FETÖ'cüler CHP'yi dinledikleri programı Hindistan'dan getirmiş

FETÖ'nün Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı yapılanmasına ilişkin iddianamede yer alan bilgiye göre, eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın telefonunda çıkan dinleme programının Hindistan'dan getirildiği belirlendi.

Akıllı baskın

ByLock’çu İdris Yurteri’nin ‘Özel Akıllı Okulları’na FETÖ baskını. 12 adreste 16 kişi gözaltında, 21’i ise aranıyor. Yurteri, darbeci Sönmezateş ile 2012’de Afyon’daki bir otelde birlikte kalmış.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.