Yeni Gezi’nin sponsoru Almanya

Türkiye’yi karıştırmak isteyen dış güçler, toplantılarını izlemelere takılmamak için diplomatik dokunulmazlığı bulunan büyükelçiliklerde yapıyor. Seçimi izlemek için PKK’lı sözde gözlemcilerini Türkiye’ye gönderen AGİT’in, kaos planlarını Alman Büyükelçiliği’nde yaptığı ortaya çıktı.

Gülen’le3 dakika51 saniye

15 Temmuz’da Akıncı Üssü ile Pensilvanya arasındaki irtibatın deşifre edilmesinin ardından, o gece Hakan Çiçek ile baş hain Fetullah Gülen’in 3 dakika 51 saniye görüşme yaptığı ortaya çıktı. Çiçek’in Gülen’le, rehberinde “Eczacı Abdi” ve “Hkn Ada Avukat” olarak kayıtlı kişiler üzerinden görüştüğü tespit edildi.

Kaç Vatandaş kaç

FETÖ’nün Türkiye’ye ve devlet yöneticilerine yönelik yürüttüğü kara propagandanın öncüsü Aydoğan Vatandaş’ın, Gülen'in prenslerinden olduğu belirtiliyor.

'24 Haziran basit bir seçim değil'

15 Temmuz gazilerinden Cumhur ittifakına destek geldi. 15 Temmuz İstiklal Derneği Başkanı gazi Kansız, 24 Haziran seçimlerinin basit bir seçim olmadığını belirterek, "Gazi ve Şehit Yakınları sevdikleri baş tacı ettikleri ölümüne sevdikleri Reislerinin destekçisidir. Dahası bu iradenin Türk milleti ve devletinin ayağa kalkma mücadelesinde en önemli viraj olduğunun farkındadır. Kişisel ihtiras, beklenti, makam zamanı değil, tarihin kırılma anında Reis ve onun ittifakının yanında onunla omuz omuzad...

Lise öğrencisine de ByLock yüklemişler

FETÖ/PDY'nin, 17 yaşındaki lise öğrencisine ByLock'u, "Artık buradan haberleşeceğiz" bahanesiyle yüklettiği ortaya çıktı. Telefonuna ByLock'un "abi" dediği kişinin yüklediğini itiraf eden K.C ifadesinde, "Kenan, (örgüt mensubu) bundan 4 sene önce yani 17 yaşındayken, 'Artık telefondan görüşme yapmayacağız' diye ByLock isimli programı yükleterek, bu program üzerinden haberleşeceğimizi söyledi. ByLock'taki kullanıcı adımı ve şifremi Kenan belirledi. Bana bir kod isim de verdi" dedi.

Adil Öksüz'ün bacanağı Sakarya'da yakalandı

Konya merkezli 31 ilde FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki askeri personele mahrem imamlık yaptığı kişilere yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 47 şüpheli arasında 15 Temmuz darbe teşebbüsünün kilit ismi firari Adil Öksüz'ün bacanağı Ökkeş Tetik'in de olduğu ortaya çıktı. Sakarya'da gözaltına alınan Tetik'in örgüt üyesi askerleri ve onları yöneten mahrem imamları denetlediği belirtildi.

İşte darbedekiGülen imzası

15 Temmuz gecesi Kemal Batmaz ile birlikte Akıncı Üssü’nde yakalanan FETÖ’nün mahrem imamı Hakan Çiçek’in telefonundaki mesajlar, kalkışmanın Pensilvanya ile bağını ortaya koydu. Yazışmalarda Çiçek’in telaşlı halde baş hain Gülen’le görüşmek istemesi dikkat çekti.

Baş haineyol gözüktü

FETÖ ile ilgili ezber bozacak delillere ulaşıldığını belirten Adalet Bakanı Gül, Gülen’in iadesi konusunda önemli gelişmeler yaşanacağı mesajı verdi. İçişleri Bakanı Soylu da “Gülen bu işin göbeğinde. O saatlerde her türlü konuşmayı yapmışlar. Belgeyi Amerika’ya kırmızı kurdeleyle göndereceğiz” dedi.

FETÖ'nün iş dünyası davasında ara karar verildi

FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik FETÖ elebaşı Gülen ile kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral'in de aralarında bulunduğu 86 sanığın yargılandığı davada ara karar açıklandı. Tutuklu 10 sanığın bu hallerinin devamına ve 15 sanıkla ilgili adli kontrol tedbirlerinin, "yurt dışına çıkış yasağı"ndan oluşan tedbir hariç kaldırılmasına hükmeden heyet, duruşmayı Silivri Cezaevi'ndeki duruşma salonunda yapılmak üzere 25 Eylül'e erteledi.

Ece Sevim Öztürk'e FETÖ'ye yardımdan tutuklama kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteci Ece Sevim Öztürk, ''FETÖ'ye üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek'' suçundan tutuklandı. Reşat Şahin Öztürk ve eşi Ece Sevim Öztürk CHP’li Muharrem İnce’ye en yakın iki yakın isim olarak biliniyordu.

FETÖ'cü yarbayın üzerinden 'motivasyon' notu çıktı

FETÖ'nün sözde "yurtta sulh konseyi" üyesi eski yarbayın üstünde cezaevine götürülürken "teslimiyet, sabır ve zafer" yazılı motivasyon notu bulundu. Soruşturma sonucunda Başsavcılık, Kabaklı'nın üzerinde bulunan notun cezaevinde bulunan örgüt mensuplarının moralini yüksek tutmak, motivasyonlarını artırmak ve örgütün çözülmesini engellemek amacıyla yazıldığını belirleyerek, şüpheli hakkında "silahlı terör örgütü üye olmak" suçundan fezleke hazırladı.

Darbecilerin generali alıkoyma görüntüleri ortaya çıktı

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında dönemin Jandarma Personel Daire Başkanı Tuğgeneral Veli Turan'ın alıkonulma anına ait görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, darbe girişiminin ilk saatlerinde karargahın yönetimini ele geçiren darbe sanıklarının Turan'ın 6. kattaki odasına silahlı bir şekilde girdikleri görülüyor.

Mahremlere Konya darbesi

Konya merkezli 31 ilde FETÖ’cülere yönelik operasyon düzenlendi. FETÖ’nün TSK’daki elemanlarına “mahrem imamlık” yaptıkları gerekçesiyle haklarında yakalama kararı çıkarılan 124 kişiden 30’u gözaltına alındı.

FETÖ’nün kalemleri Patreon’da

FETÖ’nün firari gazetecileri, ‘Patreon’ adlı site üzerinden Türkiye aleyhine kara propaganda yapmaya başladı. Kamil Maman, Aydoğan Vatandaş, Faruk Arslan, Asım Yıldırım, Fuat Baran ve Erkam Tufan gibi FETÖ’cüler site üzerinden yayınlanan haber ve makalelerden elde ettiği paraları da örgüte aktarıyor.

Altın nesle özel matris

Deniz Kuvvetleri ‘ndeki FETÖ yapılanmasını çökerten Fetömetre’nin yeni versiyonu üretildi. Endüstri ve bilgisayar mühendisleri ile alan uzmanları tarafından geliştirilen sistem, 33 temel ve 60 alt kriterden oluşuyor. İstatistik ögelerinin bir araya getirildiği matris sistemi, örgütün “altın nesil” olarak tanımladığı subayları deşifre edecek.

FETÖ'cü Enes Kanter'in babasına 15 yıl hapis istemi

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, basketbolcu Enes Kanter’in babası Prof. Dr. Mehmet Kanter hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamladı. Hazırlanan iddianamede Mehmet Kanter’in ‘FETÖ üyesi olmak’ suçlamasıyla 15 yıla kadar hapsi istendi.

DosyalarıMaraş’ta

Büyük Birlik Partisi (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, BBP Belediye Meclis Üyesi Murat Çetinkaya, gazeteci İsmail Güneş ve pilot Kaya İstektepe’nin 2009 yılında hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin yürütülen soruşturmada önemli bir gelişme yaşandı.

13’ünde harekete geçmiş!

Darbeci Semih Terzi’nin son mesajları ortaya çıktı. 13 Temmuz’da eşi Nazire Terzi’ye, “Nursel Hanım’ı (Zekai Aksakallı’nın eşi) ara, annemin hasta olduğunu söyle ve Ankara’ya gelmemi iste” mesajını gönderen Terzi, 15 Temmuz’da izin alıp yola çıktıktan sonra darbeye katıldı, TSK içindeki hainlere emirler yağdırdı.

Kaydı yok

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan suikast timinin başındaki FETÖ’cü eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş’in Kuleli Askeri Lisesi’ndeki öğrenci kayıtlarının silindiği ortaya çıktı.

Darbeci Semih Terzi'nin son mesajları ortaya çıktı

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isterken şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulan ve helikopterle götürüldüğü GATA'da ölen darbeci general Semih Terzi'nin darbe girişimini organize ettiği telefon mesajları ortaya çıktı. Terzi, 15 Temmuz'da emrindeki 16. tabur komutanı Volkan Yaman ve 12. tabur komutanı Fatih Şahin ile görüşüp "Yeni göreviniz hayırlı olsun, görevlere her zaman hazırlıklı olun" talimatı verdi.

Öksüz, Alman istihbaratının elinde

Alman medyası, 15 Temmuz’un 1 numarası Adil Öksüz’ün, Berlin’de Neukölln’deki adreste devletin bilgisi dahilinde kaldığını itiraf etti. Frankfurter Rundschau gazetesi, Öksüz’ün Berlin’deki devlet güvenliği dairesi tarafından daha sonra güvenli bir yere götürüldüğünü yazdı. Der Tagesspiegel gazetesi de Eyalet Kriminal Dairesi’nin “bu kişinin korumasına ilişkin tedbirler aldığı”na dikkat çekti. Habere göre Alman makamları Öksüz’den uzun süredir haberdar.

FETÖ'nün son taktiği okulları devrediyor

Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün, FETÖ’nün yurt dışındaki okullarını üçüncü bir ülke vatandaşının üzerine devrederek gizlemeye çalıştığını söyledi. Yeni Şafak’a konuşan Akgün, “Ülkeler Türkiye’yi karşısına almamak için çok uluslu şirketler devreye girerek faaliyetlerin devamını sağlıyor” dedi.

Sınırda yakalanan 2 FETÖ'cü tutuklandı

Edirne'de Yunanistan'a kaçma hazırlığındayken yakalanan 5 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisinden 2'si tutuklandı.

Sınırda yakalanan 2 FETÖ'cü tutuklandı

Edirne'de Yunanistan'a kaçma hazırlığındayken yakalanan 5 Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisinden 2'si tutuklandı.

FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeni 100 ismi tek tek açıkladı

İtiraflarıyla etkin pişmanlıktan yararlanan FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen’in yeğeni Fatma Nur Gülen, örgütteki 100’e yakın ismi tek tek açıkladı. Yeğen Gülen, elebaşı Gülen’in tüm ailesini de grafik çizerek polise anlattı.

FETÖ’nün şifresi 9-10-11-12

2013 Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu mülakat sınavını mercek altına alan savcılık, örgüt üyesi adaylara verilen aday numaralarının ikinci ve üçüncü basamaklardaki rakamlar toplamının 9-10-11-12 olacak şekilde kodlandığını belirledi. Bu şekilde 5 bin 300 aday tespit edilirken, bunların bir kısmının TSK’ya yerleştirildiği ortaya çıktı.

Kandil ekibineFETÖ taraması

PKK'lı teröristlerin yuvalandığı Kandil'i temizlemek için Kuzey Irak'a intikal eden birlikler önce FETÖ taramasından geçiriliyor. 'Ankesör- kontörlü telefon' soruşturmasını yürüten Başsavcılığa liste gönderen Genelkurmay, hakkında 'temiz' raporu aldığı personeli operasyona gönderiyor

Eşi ABD’de

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz’ün eşi Aynur Öksüz, ABD’de New Jersey eyaletinin lüks bölgelerinden Ridgefield semtinde yaşadığı evin önünde görüntülendi.

Şahsiyetsiz!

FETÖ’cü Adil Öksüz’ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım, New Jersey eyaletinde sahibi olduğu işyerinde görüntülendi. Yıldırım’ın, oto galerisine astırdığı ABD bayrağını öpmesi kameralara yansıdı.

FETÖ'nün yeğenine hapis cezası

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selman Gülen "terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tüyleri diken diken eden 'Halisdemir' kararı

15 Temmuz gecesi darbeci general Semih Terzi'yi vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Halisdemir'in şehit edilmesine ilişkin davada gerekçeli karar açıklandı. Kararda, Halisdemir'in 'büyük Türk milletinin kahramanlıklarla dolu tarihine adını altın harflerle yazdırdığı ve eyleminin ayrı bir kahramanlık destanıyla anlatılması gerektiği' vurgulandı.

FETÖ'nün TSK yapılanmasına 20 tutuklama

FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan aralarında muvazzaf askerler ile sözde örgüt sorumlularının da bulunduğu 20 şüpheli tutuklandı.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.