'Kullanmadım' dedi ama 217 kez girmiş

Kars'ta, FETÖ/PDY üyesi ve ByLock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapse mahkum edilen eski polis memuru Ahmet Gazi'nin yargılama aşamasında "kullanmadığım" dediği "ByLock" programına 216 bin 953 kez erişim sağladığı belirlendi.

FETÖ'cüler PKK ile yakınlaşmak için Kışanak ile görüşmüş

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’ne bağlı fakültelerin dekanlarının 24 Mart 2015 tarihinde Pensilvanya’da bulunan terörist ele başı Fethullah Gülen’in talimatlarıyla PKK ile yakınlaşmak için Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile görüştükleri iddia edildi. Bu görüşmenin ise Ekrem Dumanlı ile Kışanak'ın gizli görüşmesinden günler önce yapılması dikkatleri çekti.

FETÖ’ye İmralı raporu hazırlamış

Bursa’da itirafçı olup serbest kalan FETÖ’cü işadamları Feridun Kahraman, Emin Akça, Hilmi Gülcemal ve Şakir Umutkan hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı. 17-25 Aralık’tan sonra da örgütle bağlarını kesmeyen Umutkan, ‘izleme komitesi’ bünyesinde Öcalan'ın kaldığı İmralı’ya yaptığı ziyaretlerle ilgili bilgileri FETÖ’ye aktardı.

Mersin merkezli FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

FETÖ'nün 2012-2015 yıllarında Mersin Üniversitesindeki kız öğrenci yapılanmasına ilişkin Mersin merkezli 15 ilde düzenlenen operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara'daki FETÖ'nün darbe girişimi davasında 2 asker tutuklandı

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti Genel Merkezi yakınlarında darbecilere karşı direnen iki vatandaşın yaralanması ve bir kişinin şehit edilmesine ilişkin 2 asker tutuklandı.

Ankara'da 3 ayda 72 asker FETÖ itirafçısı oldu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında, son 3 ayda toplam 72 asker etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyerek itirafçı oldu.

FETÖ'nün askeri yapılanmasına yönelik operasyon: 5 gözaltı

Konya'da FETÖ'nün askeri yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyon kapsamında, 3. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli 5 astsubay gözaltına alındı.

FETÖ'cü firari Öksüz ile görüşen iş adamları tutuklandı

Adana'da FETÖ soruşturması kapsamında 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle 103 sanığın yargılandığı davada tutuksuz 2 iş adamı, terör örgütünün sözde 'hava kuvvetleri sorumlusu' firari Adil Öksüz'le görüştükleri iddiası üzerine tutuklandı, bir iş adamı hakkında ise arama kararı çıkarıldı.

Eski tuğgeneral Beyribey'e beraat kararına itiraz

Darbecilerin hazırladığı sözde atama listesinde "Diyarbakır Sıkıyönetim Komutan Yardımcısı" olarak görevlendirilen eski Diyarbakır 16. Mekanize Tugay Komutanı tuğgeneral Beyribey'in "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçundan beraat etmesine ilişkin karara savcı itirazda bulundu.

Kumpas müfettişleri gözaltına alındı

FETÖ’nün Selam-Tevhid kumpasıyla dinlediği kişi ve kuruluşları 17 Aralık soruşturmasına dahil etmek için görevlendirdiği vergi müfettişleri Mehmet Sunar ve Mehmet Şentürk gözaltına alındı. Vergi müfettişlerinin kumpasta adı geçen kişileri 'terörün finansmanı' olarak göstermek için incelediği öğrenildi.

Burak Akınaçığa alındı

Genelkurmay Başkanlığı, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu söyleyerek teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı Yüzbaşı Burak Akın hakkında idari işlem başlattı. İncelemeyle birlikte Akın, açığa alındı.

Darbecileri aklıyorlar

TSK’daki varlığını korumaya çalışan FETÖ’nün deşifre olan kripto üyeleri ‘anlaşmalı’ olarak itirafçı yapılıyor. Serbest bırakılıp görevine iade edilen ve ‘aklandı’ gözüyle bakılan örgüt üyeleri, faaliyetlerine devam ediyor.

Hakim adayınaikinci mülakat

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 2018 Performans Programı açıklandı. Yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını zedeleyen ve ortadan kaldırmaya yönelik yapılanmaların yargı teşkilatından temizlenmelerinin sağlanacağı belirtilen Performans Programı’ndaki hedeflerin arasında, hakim ve savcı adaylarına ikinci bir mülakat da yer alıyor. Şu an anki uygulamaya göre, hakimlik sınavına girenlere mülakata yapılıyor.

Düzce'de 14 FETÖ üyesine hapis cezası

Düzde'de, FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçuyla haklarında dava açılan 19 sanıktan 14'üne hapis cezası verildi.

6 FETÖ itirafçısı serbest bırakıldı

FETÖ üyeliğini kabul eden Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Güler'in koruma subayı Akın'ın teşhisi üzerine gözaltına alınan 3 kişi ile itirafçı olmak istediğini belirten 3 kişi adliyeye getirildi. Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak üzere beyanda bulunduğu öğrenilen 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sakarya'da FETÖ operasyonu: 13 askere gözaltı

Sakarya'da FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen operasyon kapsamında 13 şüpheli gözaltına alındı.

FETÖ itirafçısı Akın açığa alındı

Genelkurmay Başkanlığı, FETÖ'cü olduğunu itiraf eden yüzbaşı Burak Akın hakkında inceleme başlattı. Akın idari inceleme kapsamında açığa alındı.

FETÖ davasında polislere müebbete varan hapis cezası verildi

15 Temmuz darbe girişiminde görev alan, 6'sı tutuklu 20 polisin yargılandığı davada karar verildi. Mahkeme, 2 sanık hakkında müebbet hapis cezası ve diğer 13 sanık hakkında ise 3 yıl 11 ay ile 12 yıl 6 ay arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

FETÖ'nün 'şok mangaları' ile zulmünü anlattı

FETÖ'nün TSK'deki kripto yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan eski Kara Harp Okulu öğrencisi S.G, örgütün kurduğu "şok mangalarıyla" askeri lisede örgüt mensubu olmayan bazı öğrencilerin nasıl yıldırıldığını anlattı. S.G, "Amaçları bu öğrencileri pes ettirerek harp okuluna geçmeden kendi istekleriyle okuldan ayrılmalarıydı" dedi.

FETÖ'nün 'gaybubet evi'nde bulunan yeni plan kodları!

Erzurum'da FETÖ'nün "gaybubet evleri" üzerinden yaptığı planlar ortaya çıktı. FETÖ'nün, sözde yöneticilerinin "Hücre evinde yapılan aramada 04-24-25-36-69-75 ve 76 rakamlarının bulunduğu, bu rakamların Ağrı-Erzincan-Erzurum-Kars-Bayburt-Ardahan ve Iğdır'ın plaka kodları olduğu, bu delilin de şüphelilerin hücre evinde toplanmak suretiyle Erzurum'da yeni bölge oluşturma planı yaptığı" tespit edildi.

ByLock'ta panik anları: Baldızlara aldırın

Gaziantep'te FETÖ sanığı eski Kahramanmaraş hakimi Erdal Kılıç'ın deşifre edilen ByLock yazışmalarında, örgüt üyesi yargı mensuplarının meslekten ihraçlarla ilgili yaşadığı panik dikkati çekti. Bu mesajlar içinde haberleşme için yeni data hatların kullanılmasını belirten Kılıç, hatların baldız, kayınvalide gibi soy ismi farklı olan akrabalara aldırılmasını istediği ortaya çıktı.

ByLock'ta panik anları: Baldızlara aldırın

Gaziantep'te FETÖ sanığı eski Kahramanmaraş hakimi Erdal Kılıç'ın deşifre edilen ByLock yazışmalarında, örgüt üyesi yargı mensuplarının meslekten ihraçlarla ilgili yaşadığı panik dikkati çekti. Bu mesajlar içinde haberleşme için yeni data hatların kullanılmasını belirten Kılıç, hatların baldız, kayınvalide gibi soy ismi farklı olan akrabalara aldırılmasını istediği ortaya çıktı.

ByLock'ta panik anları

Gaziantep'te FETÖ sanığı eski Kahramanmaraş hakimi Erdal Kılıç'ın deşifre edilen ByLock yazışmalarında, örgüt üyesi yargı mensuplarının meslekten ihraçlarla ilgili yaşadığı panik dikkati çekti. Bu mesajlar içinde haberleşme için yeni data hatların kullanılmasını belirten Kılıç, hatların baldız, kayınvalide gibi soyismi farklı olan akarabalara aldırılmasını istediği ortaya çıktı.

ByLock'ta panik anları

Gaziantep'te FETÖ sanığı eski Kahramanmaraş hakimi Erdal Kılıç'ın deşifre edilen ByLock yazışmalarında, örgüt üyesi yargı mensuplarının meslekten ihraçlarla ilgili yaşadığı panik dikkati çekti. Bu mesajlar içinde haberleşme için yeni data hatların kullanılmasını belirten Kılıç, hatların baldız, kayınvalide gibi soyismi farklı olan akarabalara aldırılmasını istediği ortaya çıktı.

Firari Öz’ünkasasına 15 yıl isteniyor

FETÖ’nün avukatlık yapılanması soruşturması kapsamında tutuklanan avukat Tayfun Aktaş’ın meslekten ihraç edilen eski savcı Zekeriya Öz’ün “kasası” olduğu ortaya çıktı.

Kod adı yukarı

Kars’taki FETÖ davasında itirafçı olan eski emniyet amiri, elebaşı Fetullah Gülen’in Pensilvanya’daki malikanesinin kod adını açıkladı. İtirafçı “3 kez Fetullah Gülen’in kaldığı Pensilvanya eyaletindeki malikaneye gittim. Bu yerin cemaat içerisindeki kod ismi ‘yukarı’ olarak tabir edilirdi. Gülen'in kaldığı yer çok sıkı korunurdu” dedi.

Bu nasıl itirafçı

Yüzbaşı Burak Akın ile birlikte itirafçı olan devre arkadaşı Abdulkadir Koçyiğit’in 15 Temmuz’da tutuklanıp 4 gün sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı. 1,5 yıldır darbeci olarak müebbetle yargılanan Koçyiğit’in Genelkurmay Karargahı’nda görevine devam etmesi ve sonra “itirafçı” olarak ortaya çıkması “darbecileri kim koruyor” sorusunu beraberinde getirdi.

Hristiyan ülkeyeışınlanma hayali

Firari eski savcı Mehmet Yüzgeç’in ByLock yazışmaları ortaya çıktı. “Hristiyan ülke” özlemi duyan Yüzgeç’in “Keşke başka bir ülkeye ışınlanabilsek hep birlikte” dediği belirlendi.

Manisa'da 'ByLock' operasyonu: 7 gözaltı

Manisa'nın Soma ilçesinde, FETÖ'nün haberleşme programı 'ByLock' kullandıkları gerekçesiyle 7 kişi gözaltına alındı.

İhanetlerisoruldu

17-25 Aralık kumpasının tutuklu A takımı Yakup Saygılı ile yardımcıları Kazım Aksoy ve Yasin Topçu sorguya alındı. FETÖ’cü 3 müdüre, ABD’deki kumpas davası ile ilgili belgelerin kaçırılma süreci soruldu.

3 kritik isim sorgu için emniyette

Tutuklu eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Saygılı ile yardımcıları Aksoy ve Topçu'nun, ABD'ye yasa dışı şekilde belge aktardıkları ve bunların eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Atilla'nın yargılandığı davada kullanıldığı iddiasına ilişkin emniyete götürülerek sorguları alınıyor.

Bir FETÖ'cü nasıl anlaşılır?

15 Temmuz'dan sonra kripto FETÖ'cüler aralarında iletişim sağlamak için bir çok şeytani plan kurduğu deşifre edildi. Güvenlik güçlerinin çözdüğü yöntemler pes dedirtti.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.