Özgün Haberler Özgün Haberler
Binlerce çiftçiye elektrik faturası müjdesi geldi! Çiftçilere elektrik borcu desteği nedir?
Binlerce çiftçiye elektrik faturası müjdesi geldi! Çiftçilere elektrik borcu desteği nedir?
Cumhurbaşkanı Erdoğan binlerce çiftçiye elektrik faturası müjdesini verdi. Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilerin elektrik borçlarına ilişkin müjde verdi. Çiftçiler, geçmiş dönem elektrik borçlarını, 5 yıla varan vade ve faizsiz geri ödeme imkanıyla kapatabilecek. Peki, çiftçilerin elektrik borçları silinecek mi? Çiftçiler elektrik faturalarını ne zaman ödeyecek, geçmiş dönem elektrik borçları nasıl kapatılacak?
Osmangazi Köprüsünden geçen araç sayısı kaç? Köprülerden araç geçiş garantisi son durum
Osmangazi Köprüsü'nden geçen araç sayısı kaç? Köprülerden araç geçiş garantisi son durum
Yap-İşlet Devret projeleri ekonomiye katkı sağlıyor. Muhalefetin araç sayıları ve verilen ödeme garantisi konusundaki yalan balonu da bir kez daha söndü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Sadece bu ayın 22 gününde Osmangazi Köprüsü'nü günde ortalama 51 bin araç kullandı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde günlük araç geçiş ortalaması 113 binin üzerine çıktı." dedi. Peki Osmangazi Köprüsü geçiş garantisi kaç araç? Yavuz Sultan Selim Köprüsü günlük araç geçiş sayısı oldu?
KYK yurt kahvaltı ve akşam yemeği saatleri
KYK yurt kahvaltı ve akşam yemeği saatleri
KYK yardım ücretleri bu yıl yeniden güncellenerek öğrencilere günlük yardım ücreti 25 TL'den 60 TL'ye yükseldi. KYK yurtlarında kalan öğrencilere iki farklı öğün için beslenme yardımı yapılmaktadır. Bu sene Gençlik ve Spor Banlığı KYK yurtlarında barınma hakkı elde eden öğrenciler KYK yemek menülerini araştırıyor. Peki KYK yemek listesinde neler var? KYK yemek saatleri sabah akşam saat kaçta 2022-2023!
KYK yemek fiyatları arttı mı? KYK beslenme yardımı aylık 1800 TLye yükseltildi
KYK yemek fiyatları arttı mı? KYK beslenme yardımı aylık 1800 TL'ye yükseltildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası KYK yurtlarında yapılan beslenme yardımlarına ilişkin müjdeyi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK yurt beslenme yardımı 25 TL’den 60 TL’ye çıkartıldığını söyledi.
Dünya Müslüman Alimler Birliğinin kurucusu Yusuf el-Karadavi vefat etti
Dünya Müslüman Alimler Birliğinin kurucusu Yusuf el-Karadavi vefat etti
Dünya Müslüman Alimler Birliğinin kurucusu ve eski başkanı Yusuf el-Karadavi, 96 yaşında vefat etti. Karadavi, kurulduğu 2004 yılından 2018'e kadar Dünya Müslüman Alimler Birliği'nin başkanlığını yaptı. Peki Yusuf el-Karadavi kimdir, nereli?
TOKİ arsa satışı başvuruları başladı mı? Arsa yerleri, fiyatı, başvuru şartları belli oldu!
TOKİ arsa satışı başvuruları başladı mı? Arsa yerleri, fiyatı, başvuru şartları belli oldu!
TOKİ sosyal konut, konut arsası ve iş yeri projesi milyonların gündeminde. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde 2+1 ve 3+1 konut sahibi olmak isteyenler için 14 Eylül’de başvurular başladı. E devlet üzerinden devam eden TOKİ başvurusu 31 Ekim’de tamamlanacak. Proje kapsamında 250 bin sosyal konutun yanında 100 sosyal konut arsası ve 10 bin iş yeri de satışa sunulacak. TOKİ üzerinden arsa satın alıp kendi evini yapmak isteyenler için 350-500 metrekarelik müstakil parsel veya hisseli parsel şeklinde konutlar için altyapısı hazır arsalar da satışa sunulacak. Peki TOKİ arsa satışı başvuruları başladı mı? Arsa yerleri, fiyatı, başvuru şartları neler? İşte adım adım e devlet TOKİ arsa başvuru ekranı ve diğer detaylar.
Karın ağrısı, bulantı ve kusma yakınmaları viral Gastroenterit belirtisi mi?
Karın ağrısı, bulantı ve kusma yakınmaları viral Gastroenterit belirtisi mi?
Milli futbolcusu Arda Güler'in dün gece karın ağrısı, bulantı ve kusma yakınmaları nedeniyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Fenerbahçe'nin genç milli futbolcusuna viral gastroenterit tanısı konuldu. Peki viral gastroenterit nedir, neden olur, belirtileri neler? bağırsak enfeksiyonu için ne iyi gelir, tedavisi nasıl yapılır?
Arda Güler, aday kadrodan çıkarıldı
Arda Güler, aday kadrodan çıkarıldı
Fenerbahçe'nin genç milli futbolcusu Arda Güler’in dün gece karın ağrısı, bulantı ve kusma yakınmaları nedeniyle acil koşullarda hastaneye götürüldüğü bildirildi. Arda Güler’in milli takım aday kadrosuna devam edip etmeyeceği de netleşti. Arda Güler, Ümit Milli Takım aday kadrosundan çıkarıldı. İşte detaylar.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den son dakika 2023 asgari ücret zammı açıklaması
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den son dakika 2023 asgari ücret zammı açıklaması
Asgari ücret zammı son dakika haberleri: Asgari ücret zam oranı belli oldu mu? 2023 asgari ücret ne kadar olacak? soruları yıl sonunun yaklaşıyor olması nedeniyle bir hayli araştırılıyor. Ocak ayında yüzde 50 oranında zam yapılarak net 4 bin 253,4 TL olurken, artan enflasyon nedeniyle 2022 asgari ücrete temmuz ayında yüzde 30 oranında zam yapılarak net asgari ücret 5500 TL oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den milyonları ilgilendiren zam açıklaması geldi. 2023’te asgari ücret zammı ne kadar olacağı milyonlarca çalışanın en önemli gündemi arasında. Asgari ücret zam oranı enflasyon oranında mı verilecek, asgari ücret zammı 2023 7 bin TL’yi geçer mi cevabı aranan bir diğer sorular olmakta. 2023 asgari ücret zammı ne kadar olacak, belli oldu mu, ne zama belli olacak? İşte Asgari ücret 2023 haberlerinin detayları.
Alparslan Büyük Selçuklu Öke karakteri kimdir? Öke Hatun gerçekte kimdir, tarihte var mı?
Alparslan Büyük Selçuklu Öke karakteri kimdir? Öke Hatun gerçekte kimdir, tarihte var mı?
Alparslan Büyük Selçuklu dizisi yeni sezona geçtiğimiz hafta başladı. Büyük Selçuklu Devletini konu alan Sultan Alparslan dönemindeki olayları izleyiciye aktaran olan Alparslan Büyük Selçuklu yeni oyuncuları da merak edilmeye başlandı. Alparslan ile Seferiyye Hatun’un evlenmesine zinhar karşı çıkanlardan biri de Öke Hatun’dur. Öke Hatun Selçuklu tahında her daim gözü olan İbrahim Yınal’ın eşidir. Peki Öke Hatun tarihte kimdir? Öke Hatun'u canlandıran Öykü Gürman kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu dizisi Öke Hatun karakteri ile ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. İşte Alparslan Büyük Selçuklu Öke Hatun Öykü Gürman’ın hayatı, biyografisi.
Araç sahiplerini sevindirecek haber: Benzin ve motorin indirim geliyor!
Araç sahiplerini sevindirecek haber: Benzin ve motorin indirim geliyor!
Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.Petrol fiyatlarının 84 dolara kadar gerilemesinin ardından milyonlarca araç sahibini sevindirecek haberin de kapısı aralandı. Brent petroldeki büyük düşüş sonrası motorin ve benzinde büyük indirim bekleniyor. Peki, benzin ve motorine ne kadar indirim yapılacak? İşte akaryakıt fiyatlarında son durum...
MHP’den son dakika EYT müjdesi! EYT düzenlemesi kasımda Meclis’te aralıkta yasalaşacak!
MHP’den son dakika EYT müjdesi! EYT düzenlemesi kasımda Meclis’te aralıkta yasalaşacak!
Meclis'ten EYT ne zaman geçer? sorusuna MHP'den cevap geldi. EYT son dakika haberleri, emeklilikte yaşa takılan vatandaşların gündeminde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT düzenlemesi hakkında, "Onunla ilgili bir çözüm aşamasına geldik. O dosyayı tamamladığımız gün bir basın toplantısı ile ya da başka bir şekilde Türk kamuoyuyla paylaşacağız. Acil olan sorunların ertelenmemesi gerekir" dedi. EYT düzenlemesini baştan beri destekleyen MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay emeklilikte yaşa takılanlar yasasının Meclis’e ne zaman geleceğine ilişkin tarihi açıkladı. Peki EYT ne zaman Meclis’e gelecek? EYT ne zaman yasalaşacak? Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi içeriği ne olacak? Kimler EYT ile emekli olacak? İşte detaylar.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.