Özgün Haberler Özgün Haberler
Sözel, Eşit Ağırlık ve Sayısal Bölümler: 2 ve 4 Yıllık Üniversite Bölümleri
Sözel, Eşit Ağırlık ve Sayısal Bölümler: 2 ve 4 Yıllık Üniversite Bölümleri
YKS sonuçları açıklandı. Sınava giren öğrenciler tercih araştırmasına başladı. TYT’den 150 baraj puanın geçen ve AYT ile YDT’den en azın 180 puan alan öğrenciler, 4 yıllık üniversite bölümlerine tercih yapabilecek. 180 puanı olmayan öğrenciler ise 2 yıllık önlisans bölümlerini yazabilecek. İşte sözel bölümde okumak isteyen öğrencilerin tercih yapabileceği 2 ve 4 yıllık üniversite bölümleri.
Türkiyenin turizm potansiyeli çok yüksek
"Türkiye'nin turizm potansiyeli çok yüksek"
Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün Özel Elçisi ilan edilen Yavuz Selim Yükselir, “Türk turizmini bekleyen risklerden biri de pandemi öncesi artan turist sayısına rağmen, azalan kişi başı gelirlerdi. Kişi başı gelirler dövizdeki dalgalanmaya da bağlı olarak 2014 yılından beri azalarak 650 dolar civarına düştü. Türkiye’nin sahip olduğu kaynaklarla, kişi başı geliri arttırma konusunda çok büyük potansiyeli olduğunu düşüyorum” dedi.
YKS Tercih Kılavuzu: 2021 Lisans ve Ön Lisans Taban Puanları
YKS Tercih Kılavuzu: 2021 Lisans ve Ön Lisans Taban Puanları
YKS -TYT-AYT tercihleri 5-13 Ağustos arasında yapılacaktır. YKS lisans (4 yıllık üniversite) ve ön lisans (iki yıllık üniversite) taban puanları ve kontenjan tercih kılavuz osym.gov.tr adresinden yayınlandı. SAY, SÖZ, EA, DİL baraj puanları ve daha fazlasını yazımızda derledik.
TikTok Video İndir: Kolay Şekilde TikTok Video İndirme
TikTok Video İndir: Kolay Şekilde TikTok Video İndirme
TikTok video indirme işlemi oldukça basittir. Aralık 2020 itibariyle TikTok uygulaması dünya çapında 2,6 milyardan fazla indirildi. TikTok kullanıcıları video yükleme ve video indirme işlemlerini çok sık yapıyor. Yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar, TikTok video indirme işlemleri ücretsiz ve birkaç adımda kolaylıkla yapılabilir. Online olarak, uygulama yüklemeden nasıl indirildiğini bu yazımızda derledik.
ÖSYM KPSS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı! KPSS ne zaman?
ÖSYM KPSS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı! KPSS ne zaman?
Türk vatandaşları Sinovac veya BioNTech aşısı olarak hangi ülkelere gidebilir?
Türk vatandaşları Sinovac veya BioNTech aşısı olarak hangi ülkelere gidebilir?
Koronavirüs nedeniyle bazı ülkelere giriş çıkışlar yasaklanmıştı. Bazı ülkeler, Türkiye'de kullanılan Sinovac ve Pfizer/BioNTech aşılarını kabul ederken bazı ülkeler kısmi olarak kabul ediyor. Ülkeler, turist kabulünü kendi belirlediği şartlar doğrultusunda yapıyor. Peki, Türk vatandaşları Sinovac veya BioNTech aşısı olarak hangi ülkelere gidebilir?
Tunusta Neler Oluyor? (Son Dakika Tunus Haberleri)
Tunus'ta Neler Oluyor? (Son Dakika Tunus Haberleri)
Son Dakika Tunus Haberleri... Tunus parlamentosunda bulunan askerler, Meclis Başkanı Gannuşi ve beraberindeki bir grup milletvekilinin içeri girmesine izin vermedi. Tunus'ta yaşanan bu olaylardan sonra Tunus'ta neler oluyor, darbe yapılıyor? soruları merak konusu oluyor. Tunus Devlet Başkanı Kays Said’in ülkenin Başbakanı Hişam El-Meşişi’yi görevden alması ve meclisin yetkilerini dondurmasının ardından halk kutlamalar için sokaklara döküldü. Tunus Meclis Başkanı Raşid El-Gannuşi ise bunu anayasaya karşı darbe olarak nitelendirdi. İşte Tunus'ta yaşanan son gelişmelere dair detaylar.
LGS Tercih Sonuçları Açıklandı! İşte 2021 LGS Sonuçları Sorgulama Ekranı
LGS Tercih Sonuçları Açıklandı! İşte 2021 LGS Sonuçları Sorgulama Ekranı
2021 LGS tercih sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden sorgulanabilir. Peki,

yerleştirmeye esas 1. nakil tercih dönemi ne zaman olacak, sonuçlar ne zaman açıklanacak?

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı giriş belgeleri erişim ekranı
KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavı giriş belgeleri erişim ekranı
ÖSYM, 1 Ağustos'ta düzenlenecek 2021- Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik (genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri) sınavı oturumlarına girecek adayların sınav giriş belgelerini erişime açtı. KPSS A Grubu sınav giriş belgesi erişim ekranı bağlantı adresi haberimizde.
CİMER şikayet hattı: Cumhurbaşkanlığına (CİMER) şikayet başvurusu nasıl yapılır?
CİMER şikayet hattı: Cumhurbaşkanlığı'na (CİMER) şikayet başvurusu nasıl yapılır?
Tüm vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) şikayet ve önerilerini kolaylık yapabiliyor. CİMER şikayet hattı vatandaşlar tarafından da kolaylıkla kullanılıyor. Peki, CİMER şikayet başvuruları nasıl yapılır, dilekçe nasıl yazılır? İşte Cumhurbaşkanlığı şikayet hattı.
TikTok Hesabı Nasıl Dondurulur?
TikTok Hesabı Nasıl Dondurulur?
TikTok’ta hesap dondurmak için yapılması gerekenler çok basittir. Hesap dondurma işleminde kalıcı bir silme söz konusu değildir. Yalnızca ara verilir. Belirli bir süre TikTok profil bilgileri başkaları tarafından görülemez. TikTok hesabı dondurma ve gizleme işlemlerinin nasıl yapıldığını haberimizde adım adım anlattık.
Artvinde sel afetinin bilançosu ağır: 39 yapı yıkıldı,1459u hasarlı
Artvin'de sel afetinin bilançosu ağır: 39 yapı yıkıldı,1459'u hasarlı
Artvin Son dakika haberleri... Artvin’in Arhavi ilçesine gelen Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Türkiye afet müdahale planındaki vazifeleri çerçevesinde öncelikle gıda ve su temini konusunda sahada çalıştıklarını söyledi. Arhavi ilçesinde hasarın boyutu ortaya çıkmaya başladı. İlçede ilk tespitlere göre; 10 bina, 9 konut, 18 bağımsız bölüm ile 2 ahır yıkıldı, toplamda 1459 bina, konut ve bağımsız bölüm hasar gördü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.