4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.

Avustralya'daki yangınlarda 88 ev kül oldu

Avustralya'nın Victoria eyaletinde 18, NSW eyaletinde ise 70 ev yandı. Çok sayıda çiftlik hayvanı telef oldu. Kırsal Yangın Servisi (RFS), NSW’nin sahil kasabası Tathra yakınlarında dün başlayan ve halen devam eden çalılık alan yangınlarında 70 evin tamamen veya kısmen yandığını, çok sayıda binada da hasar olduğunu duyurdu.

Kadın pilotun gizemi 81 yıl sonra çözüldü

Modern adli tıp teknikleriyle yapılan incelemeler, Pasifik Okyanusu'ndaki Nikumaroro Adası'nda 1940 yılında bulunan kemiklerin Atlantik Okyanusu'nu tek başına aşan ilk kadın pilot Amelia Earhart'a ait olduğunu kanıtladı.

Papua Yeni Gine'deki deprem 55 can aldı

Papua Yeni Gine'de meydana gelen 6,7 büyüklüğündeki depremde en az 55 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Porgera şehri yakınlarında 25 Şubat'ta meydana gelen 7,5 büyüklüğündeki depremde 15 kişi yaşamını yitirmişti.

Dünyanın en eski 'şişe mesajı' 132 yıl sonra karaya vurdu

Dünyanın en eskisi olduğu sanılan 132 yıllık şişe mesajı Batı Avustralya’daki bir kumsalda bulundu. Şimdiye kadar bulunan en eski şişe mesajı olarak bu alanda yeni bir rekor kırılırken, eski rekor denize bırakılmasından, 108 yıl, 3 ay, 18 gün sonra 1934 yılında Danimarka’da bulunan şişe mesajına aitti.

Papua Yeni Gine'deki deprem dağları yerinden oynattı

Pasifik Okyanusu'nun güneyindeki Papua Yeni Gine'de Richter ölçeğine göre 7,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Heyelanlar yolları kapattı, bazı noktalarda iletişim hatları tamamen koptu.

Yeni Zelanda alarmda: Milyon dolarlık fare

Yeni Zelanda, güneydoğusunda yer alan Antipedos Adaları'ndaki 200 bin fare için alarma geçti. Fareleri yok etmek için bölgeye 1 bakan, çok sayıda köpek ve muhafız gönderen ülke, büyük bir harcama yapacak.

Uçakta panik anları: Yolcular dehşeti yaşadı

Avrustralya'nın Sydney kentinden 224 yolcusuyla havalanan uçak, saatlerce sarsıldı. Korku dolu anlar yaşanan uçakta, teknik bir arıza yaşandığı kaydedildi.

Görevdeyken anne olan ikinci başbakan

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, öldürülen Pakistan Başbakanı Butto'dan sonra görevdeyken anne olan ikinci başbakan olacak.

Reklam yüzü çocuk intihar etti

Avustralya'da akran zorbalığına maruz kalan 14 yaşındaki Amy "Dolly" Everett, intihar etti. Everett, bir şapka markasının reklam yüzü olarak tanınmıştı.

Avustralya’da 6 kişiyi taşıyan deniz uçağı düştü

Avustralya'nın Sydney kentinde düşen uçakta bulunan 6 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Avustralya'nın ilk denizaltısı 103 yıl sonra bulundu

Birinci Dünya Savaşı sırasında kaybolan HMAS AE-1 denizaltısının enkazı, Papua Yeni Gine açıklarında tespit edildi. Avustralya'nın en eski deniz gizeminin çözüldüğünü söyleyen Avustralya Savunma Bakanı Marise Payne, "Enkazın bulunmasının, denizaltıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına huzur getireceğine inanıyorum." şeklinde konuştu.

Avustralya'da araç kalabalığın arasına daldı

Avustralya'nın Melbourne kentinde bir araç kalabalığın arasına daldı. Olayda 16 kişinin yaralandığı ifade edildi. Polis iki kişiyi gözaltına aldı gözaltına aldı. Melbourne polisi, "Gördüklerimize dayanarak, bunun bilinçli yapılmış bir eylem olduğunu söylüyoruz" şeklinde açıklama yaptı. Sürücünün Afgan asıllı Avustralya vatandaşı olduğu ve psikolojik tedavi gördüğü açıklandı. Şimdilik terör bağlantısı bulunamadığı da beliritildi.

Avustralya'da Kuzey Kore ajanına gözaltı

Avustralya'da Kuzey Kore lehine ekonomik casusluk yapmakla suçlanan Chan Han Choi isimli bir kişi, gözaltına alındı. Yaklaşık 30 yıldır Avustralya'da yaşadığı belirtilen Chan'ın, BM ve Avustralya'nın Kuzey Kore’ye uyguladığı yaptırımları delmeye çalıştığı belirtildi.

Avustralya'yı yarasalar istila etti

Avustralya'nın kuzeyindeki bir kasaba, yarasaların istilasına uğradı. 200 bine yakın yarasanın istila ettiği kasaba halkı tedirgin ve endişeli.

Avustralya devriye gemilerini Almanlar yapacak

Avustralya’nın 4 milyar dolarlık devriye gemilerinin ihalesini Alman firması kazandı. Turnbull, ‘‘Açık Deniz Devriye Gemileri’’ olarak tanımlanan yeni gemilerin inşasına önümüzdeki yılın sonlarına doğru başlanacağını açıkladı.

Gözaltı merkezini terk etmeyen mültecilere operasyon

Avustralya'ya teknelerle ulaşan mültecilerin gönderildiği, 31 Ekim'de resmi olarak kapatılan Manus Adası gözaltı merkezini güvenlik endişesiyle terk etmeyen mültecilere Papua Yeni Gine güvenlik güçleri tarafından operasyon düzenlendi.

Pasifik'te 5.9 büyüklüğünde deprem

Pasifik Okyanusu'nun güneydoğusunda 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Avustralya’da pitbull sahibini yedi

Avustralya’nın başkenti Canberra’da sahibini öldüren pitbull, polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Köpeğin sahibi Klemke’ni komşulara saldırmasından endişe duyduğu için köpeği içeride tuttuğu belirtildi.

Köpekbalığından 3 saat yüzerek kurtuldu

Avustralya'da zıpkınla avlanan ve teknesini kaybeden İngiliz dalgıç, peşine düşen köpekbalığından kaçarken karaya ulaşmak için üç saat boyunca yüzdü.

Avustralya'ya siber saldırı: Ordunun bilgileri çalındı

Avustralya savaş uçakları ve donanma gemilerine ait 30 gigabaytlık gizli veriler, "Alf" kod adlı hacker tarafından çalındı.

Sığınmacı tekneleri uzaydan izlenecek

Avustralya, ülke sınırlarını koruyan savaş gemileri ve gözetleme uçaklarının, sığınmacıları taşıyan tekneleri tespitini kolaylaştırmak için uzaya 3 uydu gönderecek.

Avustralya'da uçak düştü: 2 ölü

Avustralya’nın Queensland eyaletinde küçük bir uçağın düşmesi sonucu 2 kişi öldü.

Fiji Adaları'nda 6.5'lik deprem

Pasifik ülkesi Fiji Adaları'nda 6.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Avustralya eski Başbakanı saldırıya uğradı

Avustralya'da eski Başbakan Abbott, Tazmanya eyaletinde kaldığı otele giderken eş cinsel evliliklerin yasallaşmasını isteyen bir kişinin saldırasına uğradı. Abbott saldırıda hafif yaralandı.

FETÖ okulundan istihbaratçı ilanı

Avustralya'nın Melbourne kentinde bulunan FETÖ okulu, Avustralya İstihbaratının stajyer aldığı ilanını yayımladı. Söz konusu duyuru gelen tepkilerin ardından kaldırıldı.

Sıkıştığı dingilde 16 km yol yaptı

Avustralya'da girdiği tekerlek arasından çıkamayan yavru koala, feryatlarını sürücüye duyurmayı başardı. İtfaiye ekibi, koalayı özgürlüğüne kavuşturdu.

Avustralya'da beyaz koala heyecanı

Avustralya'nın Queensland eyaletindeki Hayvanat Bahçesinde beyaz bir koala dünyaya geldi. Hayvanat Bahçesi yetkilileri nadir görülen beyaz koala yavrusu için isim arıyor.

Müslümanlara hakaret etti

Avustralya'da aşırı sağcı partinin lideri Pauline Hanson, burkayı yasaklamak için Senato'ya burka giyerek geldi. Hanson'ın hareketi hakaret olarak algılandı ve tepki topladı.

Gemide binlerce köpekbalığı bulundu

Ekvador Cumhuriyeti'nin kontrolündeki Galapagos Adaları'nda nesli tükenme tehlikesi altında bulunan köpekbalıklarını yakalandığından şüphelenilen bir gemiye yapılan baskında mürettebat tutuklandı.

Avustralya kimin yanında olacağını tartışıyor

Avustralya eski Genelkurmay Başkanı Leahy, "Kuzey Kore ve ABD arasında çıkabilecek kanlı ve çirkin bir savaşta, ABD'nin yanında yer almadan önce bu konu parlamentoda görüşülmeli" açıklamasında bulundu.

Avustralya’da düşen ABD askeri uçağının enkazı bulundu

Avustralya Savunma Bakanı Senatör Marise Payne, Queensland eyaletinin Shoalwater Körfezi yakınlarında USS Ronald Reagan uçak gemisine iniş yapmaya çalışırken denize düşen uçağın enkazının bulunduğunu açıkladı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.