Mobil Haberleri

Şarj cihazı olmadan satılan iPhone'lar 861 bin ton metal tasarrufu sağlıyor

Apple, 2021 Çevresel İlerleme Raporu'nda enerji verimliliğine vurgu yaparak şarj cihazı olmadan satılan iPhone'ların 861 bin ton metal tasarrufu sağlayacağını duyurdu.

Siber saldırganlar pembe WhatsApp özelliğiyle kullanıcı verilerini çalıyor

Siber saldırganlar, WhatsApp görünümünü özelleştirmeyi ve çeşitli özellikler eklemeyi vadeden pembe WhatsApp sistemiyle kullanıcı verilerini ve hesapları ele geçiriyor.

iPhone 13'te ekran çentiği eskiye oranla yüzde 30 küçülüyor

Apple, hemen her yeni modelde TrueDepth kamera ve sensörleri gizlediği çentik sistemini minimize etmeye çalışıyor. Son olarak ortaya çıkan fotoğraflar, iPhone 13 ailesinde çentiğin iPhone 12'dekine oranla yüzde 30 seviyesinde küçüleceğini gösteriyor.

Yıkıcı teknoloji savaşı

Çin dünyanın imalat merkezi olmaktan teknoloji üssü olma yolunda hızla ilerliyor. Huawei’nin Apple’a yaptığı gibi piyasaya en alt seviyeden girip, hakim markaları ortadan kaldıran Çin’in “yıkıcı teknoloji savaşı” ABD’nin başını ağrıtan en önemli konulardan biri.

Samsung Galaxy S20 FE için yeni güncelleme yayınlandı

Samsung, daha önce de olduğu gibi Galaxy S20 FE'deki ekran problemleri için yeni bir güncelleme daha yayınladı. Böylece ekranın dokunmatiğinde yaşanan sorunlar ortadan kalkıyor.

Üretim hatalı iPhone 11 Pro 2700 dolara satıldı

Yüz milyonda bir kez karşılaşılan üretim hatalı iPhone, normal fiyatının iki katından daha fazlaya satıldı. Bu modelde arkadaki Apple logosu sol ve sağa ortalanmamış.

LG'nin mevcut telefonlarında güncelleme desteği devam edecek

Kısa süre önce akıllı telefon pazarından çekildiğini duyuran LG, yaptığı yeni açıklamayla birlikte mevcut modeller için Android güncellemesi desteğinin 3 yıl devam edeceğini bildirdi.

LG akıllı telefon pazarından çekildi

Son 5 yılda 4,5 milyar dolar civarında zarar eden LG'nin mobil birimi artık yolun sonuna geldi. Yapılan açıklamada mevcut cihazların bir süre daha satışta kalmaya devam edeceği de özellikle belirtildi.

Apple iOS 14.5 ile pil kalibrasyon özelliği geliyor

Apple, iPhone 11 ailesindeki modellerde karşılaşılan pil problemlerini ortadan kaldırmak için iOS 14.5 beta güncellemesiyle birlikte kalibrasyon özelliğini getiriyor.

Samsung Galaxy A21s için Android 11 güncellemesi dağıtıma çıktı

Samsung, Galaxy S10 ailesinin ardından Galaxy A21s için de Android 11 güncellemesini sunmaya başladı. İlk etapta Güney Kore'de dağıtıma açılan güncellemenin yakında tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye akıllı telefon konusunda üretim üssü olma yolunda ilerliyor

Xiaomi'nin İstanbul Avcılar'daki üretim fabrikasının açılmasının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin artık akıllı telefon üreticileri için bir üretim üssü olma yolunda ilerlediğini bildirdi.

Xiaomi'nin Türkiye'deki fabrikası bugün resmen açılıyor

Çinli üretici Xiaomi'nin Türkiye'deki akıllı telefon üretim fabrikası bugün resmen açılıyor. Toplamda 2000 kişiye istihdam sağlayacağı belirtilen ve 14 bin metrekarelik alana kurulan fabrikada yılda 5 milyon adet akıllı telefonun üretilmesi bekleniyor.

Huawei tamamen kablosuz şarj sistemi için yeni patent aldı

Çinli üretici Huawei, daha önce Xiaomi ve Motorola'nın da duyurduğu gibi tamamen kablosuz şarj sistemi üzerinde çalışmalara başladı. Patenti alınan yeni teknoloji, akıllı telefonlar üzerinden giyilebilir ürünlerin şarj edilmesini temel alıyor.

Yeni araştırmalara göre 2021'in en iyi akıllı telefonu belli oldu

Consumer Reports tarafından yayınlanan yeni bir rapor, 2021'in en iyi akıllı telefonunun iPhone 12 Pro Max olduğunu gösteriyor. Ayrıca buna ek olarak Android tarafında ise listenin tepesinde Samsung Galaxy Note 20 Ultra yer alıyor.

Çip kıtlığı nedeniyle akıllı telefonlara zam gelebilir

Xiaomi, küresel çip kıtlığının telefon maliyetlerini artırabileceğini söylüyor. Bununla birlikte akıllı telefonların fiyatları önemli oranda yükselebilir. Üretim konusundaki krizin ne zaman aşılabileceği ise belli değil.

Xiaomi'den bir ilk: Akıllı telefon kameralarında sıvı lens teknolojisi dönemi başlıyor

Çinli üretici Xiaomi, akıllı telefon kameralarında bir ilk gerçekleştirerek 'sıvı lens teknolojisi' kullanmaya başlıyor. İlk olarak 29 Mart'ta tanıtılacak olan Mi Mix'te hayata geçirilecek olan bu sistem, performans ve verimliliğe göre diğer yeni modellere de uygulanabilir.

Samsung Galaxy Note 9 için kritik güvenlik güncellemesi yayınlandı

Bundan 3 yıl önce duyurulan Galaxy Note 9 için toplamda 16 farklı kritik güvenlik açığını ortadan kaldıran yeni bir güncelleme yayınlandı. İlk etapta Samsung'un anavatanı Güney Kore'de dağıtıma sunulan güncellemenin yakında tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Yeni nesil iPad Pro hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor

Apple, yeni nesil iPad Pro'ların hazırlığına devam ederken tasarıma ilişkin çeşitli detaylar netleşmeye devam ediyor. ESR isimli aksesuar üreticisinin paylaştığı görsel, hoparlör tasarımında değişikliğe gidileceğini gösteriyor.

Samsung yakında 200 MP kameralı yeni bir akıllı telefon duyurabilir

Samsung, yeni paylaştığı videoyla birlikte 200 MP çözünürlük destekli ve 6 kameralı yeni bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bu sene Galaxy Note ailesine yönelik ürünler çıkmayacağı söylentileri devam ederken bu kamera yeteneklerinin tepe seviyesi Galaxy S modellerinde kullanılması planlanıyor.

Apple katlanabilir iPhone'lar için karmaşık bir menteşe sistemi planlıyor

Katlanabilir akıllı telefonların odağında yer alan Apple, yeni aldığı patentle birlikte menteşe sistemini net bir biçimde gösteriyor. Telefonun daha rahat açılıp kapanmasını sağlayan bu mekanizma uzun süreli kullanımda da daha sağlıklı sonuç vermek üzere tasarlanıyor.

Apple'a yeni bir patent cezası daha: Toplamda 308.5 milyon dolar ödeyecek

Apple, FairPlay isimli teknolojinin kullanımından dolayı Personalized Media Communications'a 38.5 milyon dolarlık ödeme yapmak zorunda kaldı. Konuyla alakalı olarak gerekli başvuruların yapılacağını bildiren Apple, bu tip durumların kullanıcıya zarar verdiğini belirtti.

LG gelecek ay itibariyle akıllı telefon pazarından çekilebilir

Uzun süredir mobil biriminde zarar eden Güney Koreli LG, artık gelecek ay itibariyle akıllı telefon pazarından çekilebilir. Böylece mobil ürünler yerine daha farklı pazarlara yatırım yapmaya devam edebilir.

Apple yeni bir ekran altı parmak izi okuyucunun patentini aldı

Apple, ilerleyen yıllarda iPhone'larda kullanım için yeni bir ekran altı parmak izi okuyucunun patentini aldı. Bu sistemin çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde kilit açma işlemini gerçekleştirebileceği belirtiliyor.

Yeni nesil Samsung Galaxy Note bu sene çıkmayabilir

Pandemi nedeniyle yaşanan bileşen sıkıntıları, üretim konusunda şirketleri zora sokabiliyor. Şirketin Mobil İletişim Birimi Başkanı Koh Dong-jin, yaptığı açıklamada yeni Galaxy Note modelinin gelecek yıla sarkabileceğini duyurdu.

Huawei yeni MateBook ve FreeBuds modellerini tanıttı

Çinli teknoloji firması Huawei, yeni MateBook ve FreeBuds modellerini tanıttı. MateBook D16 ve MateBook X Pro olarak iki farklı modeli görücüye çıkaran Huawei, kablosuz kulaklık serisinin yeni üyesi FreeBuds 4i'yi de tanıttı.

Huawei yakında Apple ve Samsung'dan 5G patent ücreti alabilir

ABD ambargoları karşısında ekonomik anlamda zayıflayan Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, gelirlerini artırmak adına Apple ve Samsung'dan 5G patentlerine erişim için ücret talep edecek.

Huawei'nin kendi işletim sistemi HarmonyOS gelecek ay hayata geçiyor

ABD'de yaşanan ambargolar ve kısıtlamaların ardından kendi ekosistemini kurma yolunda yeni adımlar atan Huawei, HarmonyOS'un son kararlı sürümünü gelecek ay hayata geçiriyor. İlk olarak Mate X2 katlanabilir telefona gelecek olan HarmonyOS, daha sonra birçok farklı cihaza yayılacak.

iOS 14.5 ile birlikte iPhone'lar için ek güvenlik güncelleştirmeleri sunulabilir

Apple, şu ana kadar iPhone'larda hem özellik hem de güvenlik güncelleştirmeleri bir arada sunuyordu. Fakat iOS 14.5 ile birlikte özellik ve güvenlik güncelleştirmeleri ayrılabilir. Bu sistem artık güvenlik tarafında daha fazla güncelleme yayınlanabileceğini gösteriyor.

Bazı kullanıcılar iPhone gövdesindeki renk değişiminden şikayet ediyor

iPhone 11 ve iPhone 12 kullanıcıları, telefon gövdesindeki renklerin hızlı bir şekilde değişmesinden şikayetçi. Hiçbir sürtünme ve benzer fiziksel bir yıpranma olmadan renklerin farklılaşması ciddi bir problem olarak görülüyor.

Huawei yeni nesil akıllı telefonlardaki ekran altı parmak izi okuyucu için patent aldı

Huawei, özellikle üst seviye akıllı telefonlarda kullanım için yeni bir ekran altı parmak izi okuyucunun patentini aldı. Böylece yüksek hız ve doğruluk sunan sistemin telefonlardaki güç tüketimini de düşürmesi bekleniyor.

ABD Mahkemesi Çinli Xiaomi'ye yaptırım kararını geri aldı

ABD Bölge Mahkemesi, geçtiğimiz dönemlerde Çinli Xiaomi'nin kara listeye alınmasını kapsayan kararı geri aldı. Mahkeme, Xiaomi'nin zarar görmesini engellemek için ihtiyati tedbir kararı aldı. Bu kararla birlikte diğer Çinli teknoloji devleri de harekete geçebilir.

OPPO yeni amiral gemisi Find X3 Pro'yu tanıttı

Mobil ürün çeşitliliğini her geçen gün daha da artıran OPPO, yeni amiral gemisi Find X3 Pro'yu tanıttı. Dünyanın ilk bir milyar renk desteğine sahip (Full-path Billion Colour) akıllı telefonu Find X3 Pro, Uzay çağı tasarımıyla da dikkat çekiyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+