Obama ve eşi Netflix'te yapımcı oluyor

ABD eski Başkanı Obama ve eşi, film ve dizi yapımcılığı için Netflix'le anlaşma yapacak. Obama ve eşinin imza atacağı yapımlar, 190 ülkede 125 milyon kişiye ulaşacak.

İnternet sitelerinde karşılaştığımız hatalar ve anlamları

İnternette gezerken bağlantı sorunu olduğunda web siteleri farklı kodlarda hatalar karşımıza çıkarabiliyor. Bu hataların ne anlama geldiğini sizin için araştırdık. İşte karşılaştığımız hata kodları ve anlamları…

Facebook skandalı sonrası iflas etti

Facebook veri skandalının merkezindeki politik danışmanlık şirketi Cambridge Analytica, İngiliz çatı şirketiyle birlikte kapanıyor. Skandal sonrası itibarı zedelenen şirket, müşterilerini kaybettiğini açıklamıştı.

Facebook 500 milyon hesabı sildi

Tarihinin ilk ‘topluluk standartları uygulama raporu’nu yayınlayan Facebook, 2018 yılının ilk çeyreğinde toplam 583 sahte hesabın silindiğini açıkladı. Sosyal ağ sahte hesapları yakalamak için yapay zeka teknolojisinden faydalanıyor

Google'a kullanıcı verileri nedeniyle inceleme altında

Google, kullanıcı verilerini toplamayla ilgili olarak inceleme altına alındı. Oracle, Google'ın arama geçmişleri ve kullanıcı konumlarından veri topladığını iddia etti. Avusralya hükümeti tarafından başlatılan inceleme ciddi sonuçlar doğurabilir.

Elon Musk şekerleme işine girdi, ilk görseli paylaştı

Tesla, SpaceX gibi dünyaca ünlü şirketlerin sahibi Elon Musk şekerleme işine girdi. Musk, kişisel fotoğraf paylaşım platformu Instagram'da şekerlemenin görselini paylaştı.

Facebook milyonlarca içerik kaldırıldı

Facebook, silinen hesapların ve paylaşımların rakamlarını kamuoyu ile paylaştı. 2018'te şimdiye kadar milyonlarca içerik kaldırıldı

Facebook milyonlarca içerik kaldırıldı

Facebook, silinen hesapların ve paylaşımların rakamlarını kamuoyu ile paylaştı. 2018'te şimdiye kadar milyonlarca içerik kaldırıldı

İnternet sitelerinin hakkınızda topladığı 5 bilgi

Web siteleri haberiniz olmadan hakkınızda birçok bilgi topluyor ve reklam veren firmalara satıyor. Facebook’un Cambridge Analytica skandalıyla tekrar gündeme gelen veri gizliliği konusu oldukça büyük önem arz ediyor. İnternet siteleri ve sosyal ağların hakkınızda topladığı özel bilgileri sizin için sıraladık.

Facebook’ta sohbet ederken kötü konuşan yandı

Facebook, popüler anlık iletişim servisi Messenger’da gerçekleştirilen özel sohbetlerin de şikayet edilebilmesini sağlayan yeni bir aracı kullanıma sundu. Kullanıcılar eklenen yeni tuşu kullanarak Facebook’un sohbeti incelemesini sağlayabilecek

Sahte hap çeteleri sosyal ağlarda satış yapıyor

Twitter ve Instagram, platformlarında yayınlanan sahte Xanax hap reklamlarını silmeye yetişmemekle suçlanıyor. Facebook da bu konuda eleştirilen platformların başında geliyor

Windows 10 performansını düşüren antivirüs yazılımları açıklandı

Windows 10’nun performansını düşüren anti virüslerin listesi yayınlandı. Yapılan testler sonucunda Windows 10’nun performansını en çok düşüren uygulamanın Microsoft Windows Defender olduğu ortaya çıktı.

Google'ın yapay zekası Turing testini geçti

Google I/O 2018 konferansında tanıtılan Google Duplex isimli yapay zeka, tanıtılan yenilikler arasında en dikkat çekici olanıydı. Dünyanın en insansı chatbotu olan Duplex ve sunduğu yenilikler haberimizde.

Laptop kamerasından izleniyor muyuz?

Teknoloji getirdiği kolaylıklar ile beraber riskler de barındırabiliyor. Çözüm Mimarı Ahmet Enes Mangan, laptop bilgisayardaki kameralara dikkat çekerek özel hayatların tehdit altında olduğunu vurguladı. Konu ile ilgili geçmişten yaşanan örnekleri hatırlatan Mangan, laptop bilgisayarların kamerasını kapatarak bu tehdidin önüne geçilebileceğini belirtti.

Chrome kullanan 100 bin bilgisayar hacklendi

Siber korsanlar tarayıcı eklentilerini kullanarak 100 binden fazla bilgisayara sızdı. Sızılan bilgisayarlardaki özel bilgileri toplayan korsanlar, ayrıca kripto para madenciliği yapıyor

ABD seçimlerinde Facebook'a Rus kaynaklı 3 bin 500 reklam verildi

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesinin Demokrat Parti üyelerinin raporu, "Rusya'da bulunan Internet Research Agency adlı şirketin Facebook'taki 3 bin 519 reklamına 11,4 milyon; 80 bin içeriğine de 126 milyon Amerikalı kullanıcı maruz kaldı" ifadelerini kullandı.

Cristiano Ronaldo Facebook dizisiyle yapımcılığa adım atıyor

Cristiano Ronaldo dünyanın en büyük futbol yıldızlarından biri olarak tanınsa da, koltuğunun altında başka karpuzlar da taşıyor. Modellik, hayırseverlik ve girişimcilik faaliyetleri de bulunan Ronaldo, bu listeye yapımcılığı da ekliyor.

Erdoğan'a desteğe Twitter'dan sansür ve karşı kampanya!

Sosyal medya platformu Twitter'da 24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala hareketlilik hız kazandı. Bu hareketliliğin bir örneği de dün gece Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek amacıyla atılan yüz binlerce 'DEVAM' tweeti karşısında görüldü. Twitter, önce sansür uygulayarak trendler listesinden kaldırdı; ardından karşı kampanya olarak yapılan 'T A M A M' paylaşımlarına 'yurt dışı' desteği sağlandığı görüldü.

Neredeyse tüm bilgisayarlarda kurulu: Her şeyi yönetebiliyor

Popüler arşivleme programı 7-Zip'te keşfedilen kritik güvenlik açığı, milyonlarca bilgisayara uzaktan erişim imkanı sağlıyor. Ücretsiz olarak nerede ise tüm bilgisayar kullanıcıları tarafından kullanılan bu program, kötü niyetli kişilerin bilgisayarda her istediklerini yapmalarına imkan tanıyor.

Sosyal medya detoksu

Yapılan araştırmalar, zor ama sadece 5 günlüğüne sosyal medyadan uzak kalmanın stres seviyenizin önemli ölçüde azalacağını gösteriyor.

8 haneli şifreyi bakın ne kadar sürede kırıyorlar

Twitter’ın dünya genelindeki tüm kullanıcılarından şifrelerini değiştirmesini istemesi, siber dünyanın emniyet açıklıklarını tekrar gündeme getirdi. Twitter’ın bu önemli uyarısının ardından, ‘bireysel kullanıcılar’ ile ‘şirketlere’ yönelik bir uyarı da dünyanın önemli sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi Marsh’tan geldi.

Şekerleme işine giriyor!

Tesla, SpaceX gibi dünyaca ünlü şirketlerin sahibi Elon Musk şekerleme işine giriyor.

Yerli ve milli baz istasyonu ULAK hizmete giriyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Türkiye'nin ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK'ın gelecek hafta Kars'ta hizmete girme seremonisi yapılacak." dedi.

Sinema ve dizilerdile geliyor

Turkcell’in YGA işbirliği ile hayata geçirdiği Hayal Ortağım uygulaması, sesli betimlemeyi tüm TV ve sinema mecralarında yaygınlaştırmak için Sesli Betimleme Derneği ile seferberlik başlattı. Uygulamayla görme engelliler fimleri sesli dinleyebiliyor.

YouTube aylık 1.8 milyar izlenme alıyor

Popüler video barındırma sitesi YouTube, aylık izlenme sayısını açıkladı. Aylık 1.8 milyar izleyicisi olan YouTube, bu sayıya sadece Google hesaplarını kullanarak siteye girenlerin kapsadığını söyledi.

Yerli Google Earth ilk defa Efes 2018'de kullanıldı

TSK tarafından kullanılan Milli Coğrafi Analiz Sistemi(CAS) sivil kullanıma açıldı. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, attığı tweet ile CAS'ın Efes Tatbikatı'nda kullanıldığını ve yerli Google Earth olduğunu söyledi.

George Melies doodle oldu

Google’ın özel günleri kutlamak veya hatırlamak için hazırladığı doodle’lara bir yenisi eklendi. Sinema severlerin yakından tanıdığı Georges Melies için bugün Google özel bir doodle hazırladı. Peki kullanıcıların oldukça merak ettiği George Melies kimdir?

Google uygulamalar için özel alan adı: .app

Google tarafından 25 milyon dolara satın alınan ‘.app’ alan adı nihayet kullanıma sunuluyor. Uygulama geliştiricileri ve teknoloji şirketleri şimdiden kayıt yaptırabilmek için sıraya girdi.

Türkiye'de internet kullanıcılarının yarısı güvenlik önlemi almıyor

Siber güvenlik şirketi Kaspersky Lab'ın Baş Güvenlik Araştırmacısı Emm, "Araştırmamıza göre Türk katılımcıların yüzde 46’sı güvenlik önlemi almıyor, herhangi bir antivirüs veya internet güvenliği yazılımı kullanmıyor." dedi.

Atos ve Google Cloud’dan ‘bulut’ta küresel ortaklık

Bilgi teknolojileri hizmeti sunan Atos, işletmelere yönelik güvenli iş çözümleri sunmak için Google Cloud ile güçlerini birleştirdi. Yapılan anlaşma kapsamında, Google Cloud artık Atos’un ‘herkese açık bulut ortağı’ oldu. Atos, makine öğrenmesi ve yapay zekaya odaklanmak için Avrupa ve Kuzey Amerika’da üç yeni Ar-Ge Merkezi ve İnovasyon Laboratuvarı kuracak.

ESET sahte antivirüs uygulamalarına karşı uyarıyor

Slovakya merkezli antivirüs yazılım firması ESET, telefon ve tabletlere yönelik güvenlik uygulamaları gibi görünen ama kullanıcılara reklam göstermeyi hedefleyen 35 şüpheli uygulama tespit etti.

ESET o uygulamalar için uyarıyor

Slovakya merkezli antivirüs yazılım firması ESET, telefon ve tabletlere yönelik güvenlik uygulamaları gibi görünen ama kullanıcılara reklam göstermeyi hedefleyen 35 şüpheli uygulama tespit etti.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.