Otomobil Haberleri

Yeni Audi A7 kameralara yakalandı

Audi A7 yenilenen görüntüsüyle ortaya çıktı. Audi’nin bu zamana kadar ürettiği en güçlü araç olacak olan A7, gerçekleştirilecek olan son test sürüşlerinin ardından üretim bandına girecek. Yenilenen tasarımıyla 2019 Audi A7 hakkında her şey haberimizde.

Yeni Toyota Corolla tanıtıldı

Toyota’nın sevilen aracı Corolla, Çin’de düzenlenen Guangzhou Uluslararası Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı. Yeni görünüme kavuşan araç, şimdiye dek üretilmiş en sportif Corolla olma özelliğine sahip. Yeni Toyota Corolla, artık daha güçlü ve yakıt cimrisi. Peki, Toyota Corolla ne zaman satışa çıkacak? Motor seçenekleri neler? Yeni Toyota Corolla hakkında her şey haberimizde.

Yeni Ford Focus Türkiye'de satışa sunuldu

Ford’un tam 20 yıl önce 1998 yılında piyasaya sürdüğü Focus’un dördüncü nesli, Türkiye’de satışa sunuldu. Güçlü motoru ve gelişmiş donanımıyla dikkatleri üzerine çeken Ford Focus 135 bin TL’den başlayan fiyatlarla bayilerde yerini aldı. Focus, 3 gövde ve donanım seçeneğiyle satın alınabiliyor.

Samsung'un geliştirdiği otomobil paneli tanıtıldı

Samsung’un merakla beklenen yeni otomobil paneli duyuruldu. Fütüristik bir tasarıma sahip olan kontrol paneli, sürücü ve yolculara büyük kolaylıklar sağlayacak.

Otopark'ta boş yer aramaya son

3 arkadaşın TÜBİTAK desteğiyle geliştirdikleri sistem sayesinde sürücüler, cep telefonlarına indirdikleri uygulama ile en yakındaki boş park alanını görebilecek.

Volkswagen araçlara Siri desteği

Volkswagen otomobillerde Apple CarPlay özelliğine artık Siri ses komuları eklendi. Aracınızı cep telefonunuza seslenerek çalıştırabileceksiniz.

Çalışanları için inovasyon laboratuvarı kurdu

Oyak Renault, çalışanlarının inovasyon konusunda yaratıcılıklarını desteklemek amacıyla Innov@OR inovasyon laboratuvarını hayata geçirdi

40 kuruşa 100 kilometre kat eden araç geliştirdiler

SAÜ öğrencileri, 100 kilometreyi 40 kuruşa ile kat eden elektrikli otomobil geliştirdiler. Evrim 4 adındaki otomobil ile takımı Londra'da düzenlenecek olan Shell Eco Marathon yarışında mücadele edecek.

Volkswagen elektrikli otomobil fiyatlarını aşağıya çekecek

Tesla’nın uygun fiyatlı ürettiği Model 3 aracı elektrikli araç piyasasına can suyu olmuştu. Şimdi ise Alman otomotiv devi Volkswagen’in üreteceği uygun fiyatlı araç ile pazar çok farklı bir noktaya taşınacak. Söz konusu atılım hayata geçtiğine fiyatlar hızlı bir şekilde aşağıya düşecek.

Karsan Jest Electric'in Avrupa'da testleri başladı

Karsan, BMW motoruna sahip minibüsünü geçtiğimiz Ağustos ayında Almanya’da düzenlenen Hannover Fuarı’nda sergilemişti. Üretim için hazır olduklarını söyleyen şirket, BMW i3 elektrikli motoruna sahip minibüsü Karsan Jest Electric modelini resmi olarak tanıttı. Avrupa’yı minibüsle tanıştıracak olan Karsan Jest’in testleri başladı.

Elektrikli araçlar Türk girişimci sayesinde ucuzlayacak

ABD'de bulunan Türk girişimci Dr. Kenan Şahin, elektrikli araçların gücünü arttıracak ve kobalt bağımlılığına son verecek fikri geliştirdi. Şahin'in bu buluşuyla elektrikli araçların bataryaları da ucuzlayacak.

Yeni Toyota Corolla bu ay içinde tanıtılacak

Toyota Corolla yenilendi. 16 Kasım’daki Guangzhou Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak yeni Corolla, 3 yeni versiyonla gelecek. Araç, 2020 yılından itibaren yollarda olacak. Yeni Toyota Corolla'ya dair her şey haberimizde.

Volkswagen Türkiye’de üretim yapacak

Volkswagen bazı modellerini Türkiye’de üretmeye hazırlanıyor. Üreteceği elektrikli araçlarla Tesla’ya rakip olmak isteyen Alman marka, arkasına ABD pazarının en büyük iki markasından biri olan Ford’u almak istiyor. Eğer anlaşma sağlanıyorsa elektrikli araçların pil üretimi Ford’un Gölcük fabrikasında gerçekleşecek.

Toyota Prius yenilenen tasarımıyla iddialı geliyor

Toyota’nın hibrit motora sahip aracı Prius yenilendi. Markanın ilk hibrit modeli olan Prius, yeni görünümüyle 28 Kasım’da düzenlenecek Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

ÖTV indirimli Honda sıfır ve sahibinden ikinci el araba fiyatları

Honda ÖTV ve KDV indirimi ile birlikte tüm modellerinin fiyatlarını güncelledi. ÖTV ve KDV indiriminin Resmi Gazete’de yayınlanması ile bilirlik tüm modellerinde indirim uygulayan Japon otomotiv devi, uyguladığı ek indirimle birlikte yeni indirimli fiyat listesini resmi sitesinde yayınladı. İşte ÖTV ve KDV indirimli sıfır ve ikinci el Honda modellerinin yeni fiyatları…

Skoda Scala Golf’ü tahtından etmeye geliyor

Skoda, 6 Aralık’ta tanıtacağı Scala modeliyle iddialı geliyor. Volkswagen Golf’ü tahtından etmek isteyen şirket, Scala’ya dair detayları bazı detayları gün yüzüne çıkardı.

Aracınızın nereye çekildiğini gösterecek

İSTMOP, ya da İstanbul Mobil Otopark Projesi sayesinde aracının nereye çekildiğini öğrenmek isteyen sürücülere hızlı hizmet sunuluyor. Kullanıma sunulan bu platform sayesinde aracı çekilen sürücüler araçlarının nerede olduğunu kimseye sormadan anında öğrenebilecek.

BMW motoruna sahip Karsan Jest tanıtıldı

Karsan, BMW motoruna sahip minibüsünü geçtiğimiz Ağustos ayında Almanya’da düzenlenen Hannover Fuarı’nda sergilemişti. Üretim için hazır olduklarını söyleyen şirket, BMW i3 elektrikli motoruna sahip minibüsü Karsan Jest Electric modelini resmi olarak tanıttı.

Sağlamlığıyla hayrete düşüren 13 otomobil

Sağlam otomobil deyince akıllara ilk olarak Volvo gelse de, aslında dünyanın en dayanıklı ve en sağlam arabalarını sadece Volvo üretmiyor. Mercedes, Audi, VW, Ford, Toyota, Chevrolet ve Renault gibi dev markalar da sağlamlık konusunda rüşdünü ispatlamış durumda. Eğer eski otomobillere de merakınız varsa sizler için derlediğimiz sağlamlığıyla hayrete düşüren geçmişten günümüze son 20 yılın en dayanıklı 13 otomobiline bu haberimizde ulaşabilirsiniz.

1 liralık enerjiyle 100 kilometre gidecek

EBYÜ Mühendislik Fakültesinde eğitim gören 9 öğrencinin ürettiği ve TBMM Başkanı Yıldırım'ın test sürüşünü yaptığı 2 kişilik "Kayı" isimli yerli elektrikli otomobilin 100 kilometrelik mesafeyi 1 liralık enerji ile katetmesi hedefleniyor.

Nikola gözünü Avrupa pazarına dikti

Amerikalı kamyon girişimi Nikola Motor uzun süredir devam eden çalışmalarının ardından Avrupa ve Asya pazarları için geliştirdiği yeni kamyonu Nikola Tre’yi tanıttı. Hidrojen yakıt hücreleri kullanan araç elektrikli ve 1.000 beygir gücünde bir motora sahip. 2020 yılında test sürüşleri yapılması planlanan Nikola Tre, farklı ihtiyaçlar için geniş bir ürün yelpazesiyle satışa sunulacak.

Elon Musk'a kızdı TEMSA ile anlaştı

Balıkesir'de, toplu ulaşımı tamamen elektrikli araçlarla gerçekleştirerek Türkiye'nin ilk "sessiz şehri" olmak için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi, ABD'li otomotiv firması Tesla ile anlaşmadan vazgeçip yerli şirketlere öncelik verme anlayışıyla Sabancı Topluluğu şirketlerinden TEMSA ile görüşmelere başladı.

Opel ÖTV ve KDV indirimli fiyatlarını açıkladı

Opel ÖTV ve KDV indirimi ile birlikte tüm modellerinin fiyatlarını güncelledi. ÖTV ve KDV indiriminin Resmi Gazete’de yayınlanması ile bilirlik tüm modellerinde indirim uygulayan Fransız otomotiv devi, uyguladığı ek indirimle birlikte yeni indirimli fiyat listesini resmi sitesinde yayınladı.

Hyundai ÖTV indirimli sıfır ve sahibinden ikinci el araba fiyatları

Hyundai ÖTV ve KDV indirimi ile birlikte tüm modellerinin fiyatlarını güncelledi. ÖTV ve KDV indiriminin Resmi Gazete’de yayınlanması ile bilirlik tüm modellerinde indirim uygulayan Güney Koreli otomotiv devi, uyguladığı ek indirimle birlikte yeni indirimli fiyat listesini resmi sitesinde yayınladı. İşte ÖTV ve KDV indirimli sıfır ve ikinci el Hyundai modellerinin yeni fiyatları…

ÖTV indirimli Toyota ve sahibinden ikinci el araba fiyatları!

Toyota ÖTV ve KDV indirimi ile birlikte tüm modellerinin fiyatlarını güncelledi. ÖTV ve KDV indiriminin Resmi Gazete’de yayınlanması ile bilirlik tüm modellerinde indirim uygulayan Japon otomotiv devi, uyguladığı ek indirimle birlikte yeni indirimli fiyat listesini resmi sitesinde yayınladı. İşte ÖTV ve KDV indirimli sıfır ve ikinci el Toyota modellerinin yeni fiyatları…

Honda indirimli fiyatlarını açıkladı

Honda ÖTV ve KDV indirimi ile birlikte tüm modellerinin fiyatlarını güncelledi. ÖTV ve KDV indiriminin Resmi Gazete’de yayınlanması ile bilirlik tüm modellerinde indirim uygulayan Japon otomotiv devi, uyguladığı ek indirimle birlikte yeni indirimli fiyat listesini resmi sitesinde yayınladı.

VW ve Ford güçlerini birleştiriyor

Sıkça dile getirilen Volkswagen ve Ford ortaklığı nihayet resmiyet kazandı. İki şirket, gelecekte daha iyi ticari araçlar üretmek adına güçlerini birleştiriyor.

Tesla otomatik park özelliğini aktif edecek

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, otomatik park özelliğinin aktif hale getirileceğinin müjdesini verdi. 6 hafta sonra aktif edilecek özellikle birlikte araç sürücüsüz konumda kendine boş park alanı bulacak ve çağırdığınız yere kendiliğindengelecek.

ÖTV indirimli Fiat sıfır ve sahibinden ikinci el araba fiyatları

Fiat ÖTV ve KDV indirimi ile birlikte tüm modellerinin fiyatlarını güncelledi. ÖTV ve KDV indiriminin Resmi Gazete’de yayınlanması ile bilirlik tüm modellerinde indirim uygulayan İtalyan otomotiv devi, uyguladığı ek indirimle birlikte yeni indirimli fiyat listesini resmi sitesinde yayınladı. İşte ÖTV ve KDV indirimli sıfır ve ikinci el Fiat modellerinin yeni fiyatları…

Bentley elektrikli pazarına yöneliyor

İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley, CO2 emisyonu ortalamasını azalmak için tamamen elektrikli bir araç üretmeyi planlıyor. Elektrikli aracın hangi modele uygulanacağı hala belli değil.

ÖTV indirimli Ford sıfır ve sahibinden ikinci el araba fiyatları

Ford ÖTV ve KDV indirimi ile birlikte tüm modellerinin fiyatlarını güncelledi. ÖTV ve KDV indiriminin Resmi Gazete’de yayınlanması ile bilirlik tüm modellerinde indirim uygulayan ABD’li otomotiv devi, uyguladığı ek indirimle birlikte yeni indirimli fiyat listesini resmi sitesinde yayınladı. İşte ÖTV ve KDV indirimli sıfır ve ikinci el Ford modellerinin yeni fiyatları…

ÖTV indirimli Dacia sıfır ve sahibinden ikinci el araba fiyatları

Dacia ÖTV ve KDV indirimi ile birlikte tüm modellerinin fiyatlarını güncelledi. ÖTV ve KDV indirimi kararınin Resmi Gazete’de yayınlanması ile bilirlik tüm modellerinde indirim uygulayan Romanya merkezli otomotiv devi, yeni modellerinin indirimli listesini resmi sitesinde yayınladı. Fiyat ve yakıt tasarrufu ile kullanıcılarının beğenisini toplayan marka, uygulanan ÖTV ve KDV indirimleri ile de meraklılarını bir hayli heyecanlandıracak gibi görünüyor. İşte ÖTV ve KDV indirimli sıfır ve ikinci el ...

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.