Edirne Haberleri

CHP'li Edirne belediyesi bu kez 'yeterince görülmüyor' diyerek heykel taşıdı

CHP'li belediyelerin heykel çalışmalarına bir yeni daha eklendi. Son olarak CHP'li Edirne Belediyesi heykel taşıma çalışması yaptı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan taşımanın nedenini 'az görünüyor' olarak açıkladı. Dev heykel kent merkezindeki trafiğe kapalı caddenin ortasına konuldu.

Yunanistan'a kaçmaya çalışan FETÖ'cüler yakalandı

Edirne’nin İpsala ilçesinde görev yapan hudut birlikleri, Türkiye'den Yunanistan’a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 4 kişiyi yakaladı. Yakalanan şahıslardan 3’ünün FETÖ terör örgütü mensubu olduğu belirlendi.

MKP'li teröristler Yunanistan'a kaçarken yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı, yasa dışı yollarla Yunanistan'a kaçmaya çalışan Maoist Komünist Partisi (MKP) terör örgütü üyesi iki zanlının yakalandığını duyurdu.

Yunanistan'a kaçmaya çalışan 2'si PKK'lı 3 kişi yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı, Edirne hudut hattında yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan 3 şahıs yakalandığını açıkladı. Yakalanan şahıslardan 2'sinin PKK terör örgütü mensubu olduğu belirtildi.

O ülkelerden Türkiye’ye gelenlere 14 gün zorunlu karantina uygulanacak

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada, İçişleri Bakanlığı tarafından sınır kapılarıyla ilgili yeni kararlar alındığı belirtildi. Ülkemize Afganistan, Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka’dan gelen kişiler ile son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan kişilerden ülkemize girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibrazı talep edilecek ve bu kişiler 14 gün süreyle karantinaya alınacak.

Sınır kapılarında düşük ücretli hızlı PCR testi yapılacağı iddialarına yalanlama

Edirne Valiliğinden "sınır kapılarında düşük ücretli ve hızlı PCR testi" yapılacağı haberlere ilişkin açıklama geldi. Valilikten yapılan açıklamada "Sağlık Bakanlığı tarafından izin ve ruhsat verilmiş PCR testlerinin dışında PCR testi yapılması mümkün olmayıp, bu yöndeki haberlerin herhangi bir dayanağı bulunmamaktadır" denildi.

Yunanistan'a kaçmaya çalışan ikisi PKK'lı beş kişi yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı, Edirne üzerinden yasa dışı yollarla Yunanistan'a kaçmaya çalışan 5 kişinin yakalandığını duyurdu. Zanlılardan ikisinin PKK'lı olduğu açıklandı.

Meteoroloji'nin yağış uyarısında bulunduğu Edirne'de sokakları su bastı

Edirne ve Keşan ilçesinde sağanak yağış yaşamı olumsuz etkiledi, bazı cadde ve sokaklar suyla kaplandı. Polis ekipleri suyla kaplanan bölgelerde önlem alarak, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Edirne'de yağışların aralıklarla salı gününe kadar devam edeceği belirtildi.

Edirne sağanağa teslim: 'Yağışlar devam edecek' uyarısı

Edirne'de aniden başlayan sağanak yaşamı olumsuz etkiliyor. Hava sıcaklığının 20 derece olduğu kentte, yağışın aralıklarla devam edeceği öğrenildi.

Meriç Nehri artık 'doğal sit ve nitelikli koruma alanı'

Türkiye ile Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehri'nin Edirne merkezinde kalan kısmı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 'doğal sit, nitelikli doğal koruma alanı' ilan edildi.

Bakanlık duyurdu: Yunanistan'a kaçmaya çalışan 7 FETÖ'cü yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Edirne'nin İpsala ilçesinden Yunanistan'a yasa dışı yollarla kaçmaya çalışan 7 FETÖ'cünün yakalandığını açıkladı.

Yunanistan'ın ölüme terk ettiği 81 düzensiz göçmen kurtarıldı

Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan tarafından yasa dışı yollarla ülkemize sınır dışı edilmeye çalışılan ve eşyaları alınarak aç ve susuz şekilde kötü muameleye maruz bırakıldıkları belirlenen 81 düzensiz göçmenin, Meriç Nehri üzerinde mahsur bırakıldıkları adacıktan kurtarıldığını açıkladı.

Yunanistan'ın ölüme ittiği 18 düzensiz göçmeni Türkiye kurtardı

Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan'dan Türkiye'ye itilmeye çalışılan ve botlarının alabora olduğu anlaşılan 18 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.

Sigara dumanı yüzünden tartıştığı komşusunu kaynar su dökerek haşladı

Edirne'de Ercan Yılmaz'ın sigara dumanından rahatsız olduğunu belirttiği komşusu Gündüz Ü. ile arasında tartışma çıktı. Tartışma büyümeden araya giren komşular tarafından sonlandırıldı. Bir süre sonra Gündüz Ü., fırından ekmek alıp eve dönen komşusu Yılmaz'ın üzerine tencere ile kaynar su döktü. Vücudunda yanıklar oluşan Yılmaz, hastaneye kaldırılıp tedaviye alındı, Gündüz Ü. ile kızı polis tarafından gözaltına alındı.

Selimiye Camisi çevre düzenlemesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla başlanıyor

Mimar Sinan'ın mimarlık tarihine damgasını vuran eseri Selimiye Camisi çevresinde uzun süredir beklenen düzenleme, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlayacak. AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba "Selimiye Meydan Projesi'nin başlayacağı ve çok kısa sürede tamamlanacağı müjdesini vermekten büyük mutluluk duyuyorum. Böylelikle uzun süredir kullanılamayan meydan, yeni yüzüyle Selimiye'ye, Edirne'mize ve ülkemize yakışır halde düzenlenecektir" ifadelerini kullandı.

Artık ekmek de yemeyeceğim: Karantina firarisi markete giderken yakalandı

Edirne’de, tam kapanma dönemi kapsamında denetim gerçekleştiren polis ekipleri, evinde karantinada olması gereken koronavirüs temaslı kişiyi markete ekmek almaya giderken yakaladı. Kişi, polis ekiplerine “Artık ekmek de yemeyeceğim, beni yurda değil eve götürün” dese de, salgın denetim ekiplerince karantina yurduna yerleştirildi.

Beslediği köpek de arama çalışmasına katılmıştı: 7 gündür kayıp olan yaşlı adamın cansız bedeni bulundu

Edirne'de, 7 gündür haber alınamayan, kendisine ait balıkçı teknesinin de yerinde olmadığı belirlenince Tunca Nehri’nde arama çalışması başlatılan ve beslediği sokak köpeğinin de aradığı Abdi Özer'in (80) cansız bedenine ulaşıldı.

Nüfus oranları 1915 yılı olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını çürütüyor

Ermenilerin bitmeyen asırlık yalanı olan ve ülkelerin siyasi amaçlarla kullandığı sözde Ermeni soykırımını, döneme ait nüfus verilerinin yer aldığı arşiv belgeleri de yalanlıyor. Trakya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Yıldırım, "Osmanlı Devleti'nde yaşayan Ermeni nüfusu 1 milyon 290 bin civarı. Sevk edilmesi düşünülen nüfus 900 bin civarında, sevke tabi tutulan nüfus ise 500 bin civarında. Nasıl 1,5 milyon Ermeni ölmüş olabilir? Gerçek dışı iddialar" dedi.

Ölüm baba ve oğlu aynı gün yakaladı: Beş saat arayla hayatlarını kaybettiler

Edirne’de vatani görevini yapan genç, İstanbul’da yoğun bakım ünitesinde kanser tedavisi gören babasını görmek için hastaneye gittiği sırada üzüntüden kalp krizi ve beyin kanaması geçirdi. Aynı hastanede tedaviye alınan baba ve oğlu, 5 saat arayla hayatlarını kaybetti.

FETÖ'cü 3 kişi Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı

Edirne'nin Keşan ilçesinde, Yunanistan'a kaçmak isteyen FETÖ/PDY'li 3 şüpheli, polis ekiplerince yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

MSB açıkladı: Yunanistan'a geçmeye çalışırken yakalandılar

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İpsala'dan yasa dışı yollarla Yunanistan'a geçmeye çalışan 2'si FETÖ mensubu 5 kişinin hudut birliklerince yakalandığını bildirdi.

Meriç nehrinde mahsur kalan 30 göçmen kurtarıldı

MSB, 5 Nisan 2021’de Yunanistan tarafından şiddet gören ve botlarının devrilmesi sonucu Meriç Nehri üzerindeki adacıkta mahsur kalan 30 kişilik göçmen grubunun kurtarılarak Meriç İlçe Jandarma Komutanlığına teslim edildiğini, olayda 1 göçmenin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Beklenen kar Balkanlar’dan ülkemize giriş yaptı: Edirne beyaza büründü

Edirne’nin Lalapaşa ilçesinin Bulgaristan’a sınır köylerinde beklenen kar yağışı başladı.

Trakya'da yaşayan çifte vatandaşlar Bulgaristan'daki genel seçimler için sandık başında

Trakya'da yaşayan çifte vatandaşlık sahibi kişiler, Bulgaristan'daki genel seçimler için oylarını kullanmaya başladı. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde seçimler için 9 sandık açıldı. Ön beyanda bulunan 5 binden fazla kişinin bugün oy kullanması bekleniyor.

Meteoroloji'den Marmara'ya kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Edirne ve Kırklareli çevresinde kuvvetli sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

Edirne'den Yunanistan'a geçmeye çalışan 4'ü FETÖ, biri PKK terör örgütü mensubu 10 yakalandı

Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye çalışan 4'ü FETÖ, biri PKK terör örgütü mensubu 10 kişi gözaltına alındı.

Trakya’da leylekler yapay yuvalarla korunacak

Yaşam alanlarının daralmasıyla leylek popülasyonunda azalma görülmesi üzerine çözüm arayışına giren Trakya Üniversitesi, yapay leylek yuvaları için pilot bölgeler belirledi. Öğretim Üyesi Mustafa Kaya, leyleklerin zarar görmeyeceği noktalarda yuva sayısını arttırmak için çalışma yaptıklarını söyledi.

Darbe girişimine kadeh kaldıran CHP’li Gürkan’ın görüntülerini çeken gazeteci: Kaçırıldım ve işkenceye uğradım

CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine kadeh kaldırdığı görüntüleri çeken gazeteci Şükrü Benli, görüntüleri kendisinden almak isteyenlerce kaçırıldığını ve işkenceye maruz bırakıldığını anlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Benli, "Senin belediye başkanının bana yaptırdığı bu olayla ilgili, başıma gelenlerle ilgili neler diyeceksin merakla bekliyorum" dedi.

Sıtmayı da gördü koronavirüsü de: 106 yaşındaki Safiye nine fedakar sağlıkçılara duacı

Yunanistan'da 1950'lili yıllarda sıtma salgınında 2 kardeşini kaybeden Edirne'nin en yaşlısı Safiye Pehlivan 106 yıllık hayatında hem sıtma salgınını hem de koronavirüsü gördü. Sıtmanın da salgın olduğu dönemlerde pek çok kişinin yaşamına mal olduğunu ifade eden Pehlivan, "Küçük yaşlarımda biz bir de sıtma biliyorduk. O hastalık da fenaydı, sarmıştı dünyayı. Anam sarımsak sapıyla, sirkeyle yağlardı bizi. Kardeşimin biri öküz arabasıyla doktora giderken yolda öldü, diğer kardeşim de yine sıtmadan...

Şarja takılı cep telefonundan yangın çıktı: Yaşlı kadın alevlerin arasından son anda kurtarıldı

Edirne'de şarja takılı cep telefonundan çıkan yangında dumandan etkilenip bayılan Fevziye Eker'i (75) alevlerin arasından itfaiye ekipleri kurtardı. Eker, hastanede tedavi altına alındı.

Üç FETÖ şüphelisi Yunanistan'a gitmeye çalışırken yakalandı

Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan'a gitmeye çalışırken sınırda yakalanan üç Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisi tutuklandı.

Darbe girişimine kadeh kaldıran CHP’li Başkan Gürkan: Darbeye kadeh kaldıran şerefsizdir

FETÖ'nün darbe girişimini, bir mekanda kadeh kaldırıp “36 yıl sonra aynı geceyi bir daha yaşıyoruz. Ama o zaman haberimiz yoktu, şimdi haberimiz var içelim” sözleriyle kutlayan CHP'li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Darbenin şerefine kadeh kaldıran da şerefsizdir, darbecilere destek olan da şerefsizdir, darbecilerin önünü açan da şerefsizdir” açıklamasında bulundu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+