Manisa Haberleri

Sosyal medya videosu ilçeyi karıştırdı: Haluk Levent’in açıklamasından sonra özür diledi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 16 yaşındaki bir çocuğun çektiği TikTok videosu ortalığı karıştırdı. Sosyal medyada yayınlanan videoda fakir olduğunu ve yardım istediğini söyleyen çocuğun kolejde okuduğu ve paylaşımlarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Ünlü sanatçı Haluk Levent’in açıklamasından sonra açıklama yapan çocuk herkesten özür diledi.

Manisa'da koronavirüs yasaklarını çiğneyen piknikçilere ceza yağdı: 21 kişiye toplam 66 bin lira ceza kesildi

Manisa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymayarak piknik yapan 21 kişiye toplam 66 bin 150 lira ceza uygulandı. Yol denetimlerinde, fazla yolcu taşıdığı tespit edilen araç ve içerisinde bulunan yolcular ise uyarıldı.

Manisa'da korkutan deprem

AFAD: Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 08.56'da 4,1 büyüklüğünde deprem oldu.

Polis, kötü davrandığı yaşlı adamdan özür diledi

Manisa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde 65 yaş üstündeki bir vatandaşı bağırarak azarlayan polis memuru B.Y, infial yaratmıştı. Sosyal medyada kısa sürede yayılan videonun ardından görevden uzaklaştırılan o memur, 74 yaşındaki Kemal Amca'yı evinde ziyaret ederek özür diledi

Manisa'da tepki çeken görüntü sonrası o polis görevden uzaklaştırıldı

Manisa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde 65 yaş üstündeki kişiye kötü davrandığı öne sürülen polis memuru, hakkındaki soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırıldı.

Oklu kirpi avlayan 2 kişiye 36 bin lira ceza

Manisa'nın Kula ilçesinde, koruma altında bulunan oklu kirpiyi avlayıp, derisini yüzerken yakalanan 2 kişiye, toplam 36 bin 590 lira para cezası kesildi. İkilinin avda kulladıkları pitbull cinsi 3 köpeğe el konuldu.

77 yaşındaki dede ikna olmadı: Beni yakışıklı çekin

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, koronavirüs tedbirlerine uymayarak sokağa çıkan 77 yaşındaki vatandaş sağlıklı olduğunu belirterek, kendisini görüntüleyen gazetecilere "Beni yakışıklı çekin" diye seslendi.

Maskeleri gönüllü personel dikiyor

Aralarında hemşire ve hasta bakıcıların da bulunduğu gönüllü hastane personeli, oluşturdukları atölyede Manisa Şehir Hastanesi’nin maske ihtiyacını karşılıyor. Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Serda Kamalı, “Bir maskede üretim maliyetimiz ortalama 15-20 kuruş. Günde yaklaşık 600 maske üretiyoruz” dedi.

Zeus kaçakçıların elinden kıl payı kurtuldu

Manisa’nın Salihli ilçesinde Helenistik döneme ait Zeus Heykelini satmak isteyen bir kişinin olduğu bilgisini alan jandarma ekipleri düzenledikleri operasyonla hem tarihi eseri ele geçirdi hem de olayla ilgili 6 kişiyi gözaltına aldı.

Ünlü deprem uzmanı Ahmet Ercan: 4.5, 5.0 büyüklüğünde deprem olabilir

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Kırkağaç'ta depremde hasar gören evlerde incelemelerde bulundu. Prof. Dr. Ercan, fay hattının geçtiği bölgede kopma ve kırılma görüldüğünü ancak yarıkların oluşmadığını söyledi. Ercan, bölge sakinlerin deprem beklenip beklenmediği sorusuna ise, "4.5, 5.0 büyüklüğünde depremler olabilir" diye yanıt verdi.

Akhisar'da tarihi eser kaçakçılığına 2 gözaltı

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, tarihi eser kaçakçılığı yaptığı belirlenen 2 kişi gözaltına alındı. Kazı alanlarından biri olan zeytin bahçesinde, 14 metre derinliğinde ve 2 metre genişliğindeki derin çukur dikkat çekti. Öte yandan ele geçirilen tarihi eserler ise, Akhisar Müzesi yetkililerine teslim edildi.

Manisa'da 4,8 büyüklüğünde deprem

Türkiye Elazığ ve Van'da yaşanan büyük depremlerin yaralarını sarmaya çalışırken sabah saatlerinde Manisa'nın Akhisar ilçesinde 4,8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Deprem saat 05.43'te yaşanırken, depremin derinliği 7 kilometre olarak ölçüldü.

Manisa Akhisar'da 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Manisa'da 5.2 büyüklüğünde deprem

AFAD'ın yaptığı açıklamaya göre Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde saat 19.09'da 6.98 KM derinliğinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Spil Dağı'nda kardelenler açtı: Zarar verene 73 bin 747 TL ceza kesilecek

Genel olarak Kuzey ve Doğu Anadolu'da yetişen ve baharı müjdeleyen kardelen çiçekleri, 1517 rakımlı Manisa Spil Dağı Milli Parkı'nda kar altından kendini gösterdi. Milli park içinde doğal bitki örtüsünü tahrip eden ve endemik bir bitki türü olan kardelenlere zarar verenlere ise 73 bin 747 TL ceza kesileceği belirtildi.

Bir annenin yardım feryadı: Kızım, gözümün önünde göz göre göre ölüyor

Manisa'da, 'beyincik erimesi' olarak bilinen NCL Tip 2 hastası, 3,5 yaşındaki Meryem Karaman'ın, sağlığına kavuşması için sadece yurt dışından temin edilebilen ve her dozu 56 bin Euro olan ilacın getirtilmesi için para toplamak amacıyla düzenlenecek yardım kampanyasına Valilik onay verdi.Kızının gözünün önünde göz göre göre ölüme gittiğini belirten anne Sevnaz Karaman ise hayırseverlerden yardım bekliyor.

Deprem uzmanı Sözbilir'den Manisa için sevindiren açıklama: Sönümleme başladı depremler bitecek

Manisa'da, 22 Ocak'ta meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından, 2 bin 750 artçı şok oldu. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Soma- Kırkağaç, Gelenbe Fay Zonu ve Akhisar faylarının birbirini tetikleyecek şekilde kırıldığını, 3 fayın da birbirini tetikleyecek şekilde kırılmasının enerji boşalımını dağıttığı anlamına gelebileceğini söyledi. Sözbilir, ayrıca bölgede sönümlemelerin başladığını, yeni bir tetikleme olmadığı sür...

Manisa'da 4 büyüklüğünde deprem

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 4 büyüklüğünde bir deprem daha deprem meydana geldi. Deprem, 7 kilometre derinlikte gerçekleşti. Depremin ardından Manisa Valiliği, Akhisar ilçesinde bu sabah meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi.

Manisa'da bir deprem daha

Manisa’nın Akhisar ilçesinde saat 09.31'de 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Manisa'da meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem İstanbul'da da hissedildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı verilerine göre saat 20.55'te Manisa'nın Akhisar ilçesinde 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi, deprem İstanbul'un bazı ilçelerinde de hissedildi. Akhisar'da saat 19.47'de de 4.3 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Manisa'da 4.3 büyüklüğünde deprem oldu

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 4.3 büyüklüğünde deprem oldu. AFAD'ın açıkladığı deprem verilerine göre deprem 7 kilometre derinlikte meydana geldi.

'Eti şifalı' diye oklu kirpi avlayan 3 kişiye 40 bin lira ceza

Manisa'nın Salihli ilçesinde, eti şifalı ve lezzetli olduğu gerekçesiyle koruma altındaki 3 oklu kirpiyi avlayan 3 Suriyeliye toplam 40 bin 201 lira para cezası uygulandı.

Manisa'da 5 dakikada 5 deprem meydana geldi

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 5 dakikada en büyüğü 4,0 olan 5 artçı sarsıntı meydana geldi.

Manisa'da 4.4 büyüklüğünde deprem

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Manisa Akhisar’da 4.6 büyüklüğünde deprem: Artçı sarsıntılar sürüyor

Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 03.23’te Richter ölçeğine göre 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kırkaağaç'ta ise saat 06.25'te 4.0 büyüklüğünde bir başka deprem yaşandı.

Manisa'da 4.6 deprem

AFAD tarafından yapılan yazılı açıklamada Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 03.23'te 5,4 büyüklüğünde deprem meydana duyuruldu. Depremin derinliği 5.84 km olarak ölçüldü. Yaşanan sarsıntı çevre illerden de hissedildi. Bölgeden şu ana kadar olumsuz bir ihbar gelmedi.

Manisa'da cami duvarına isabet edip patlamayan top mermisi 98 yıldır korunuyor

Manisa'nın Saruhanlı ilçesindeki Çarşı Cami'nin duvarına, Kurtuluş Savaşı'nda Yunanlı askerlerin attığı ve patlamayan top mermisi, 98 yıldır aynı yerde, ilk günkü gibi korunuyor.

Manisa'da 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde saat 17.03'te 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Manisa'da 4,7 büyüklüğünde deprem

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Manisa'da 3 saat arayla iki deprem: Manisa'da 4.1 büyüklüğünde deprem oldu

Manisa'da merkez üssü Kırkağaç olan 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Manisa’nın Kırkağaç ilçesi olarak saptadığı deprem 7 kilometre derinlikte oldu.

Manisa'da 4.8 büyüklüğünde deprem oldu

Manisa'da merkez üssü Kırkağaç olan 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, İzmir, Bursa gibi çok sayıda kentte de hissedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 5.1 olarak açıkladı. İçişleri Bakanı Soylu katıldığı canlı yayında, Manisa depremi ile ilgili olarak sıcağı sıcağına yaptığı açıklamada 'Herhangi bir hasar söz konusu değil. Deprem 4,8 büyüklüğünde, geçmiş olsun' ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum'dan Akhisar'daki depreme ilişkin açıklama: Manisa'da ağır hasarlı 249 bina var

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Manisa'da 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan hasar tespit çalışmalarında 249 binada ağır hasar bulunduğunu belirtti. Kurum, "Bu binalarda yaşayanları güvenli bir şekilde misafirhane ve otellerde misafir edeceğiz. İlk etapta 10 bin lira, toplamda 21 bin lira acil yardım ödeneği göndereceğiz" diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+