Bayburt Haberleri

Türkiye'nin en az nüfusa sahip ili Bayburt’ta nüfus ikiye katlandı

Bayburt, Kurban Bayramı için gelen gurbetçilerle nüfusunu 2'ye katladı. Caddelerde yürümek zorlaşırken araçlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Eski eşyalar kadınların elinde hayata dönüyor

Bayburt Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kurslarda kadınlar, tavan aralarında, bodrum ve depolarda unutulan eski eşyaları restore ederek hayata döndürüyor. Usta öğretici Neşe Ahıskalıoğlu, “Vatandaşların buraya getirebileceği birçok objeyi hayata döndürüyoruz” dedi.

Kuraklığın yaşandığı Bayburt’ta köy sakinleri yağmur duasına çıktı

Bu sene yağışların azlığından dolayı kuraklığın iyice hissedildiği Bayburt’ta köy sakinleri yağmur duasına çıktı. Köylüler, yağmurun yağmayışı ile yaşanan kuraklığın çiftçiye zarar vereceğini ifade etti.

Doğu Karadeniz'de vakalar artıyor: En fazla artış Bayburt'ta

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10- 16 Nisan tarihli, illerin nüfusa oranla Covid-19 vaka haritasını açıkladı. Buna göre Doğu Karadeniz’den en fazla vaka artışı Bayburt'ta yaşandı, azalan tek şehir ise Samsun oldu.

Başından aşağıya kaynar su döküldü: Ayağı kayıp düşen kadın ağır yaralandı

Bayburt'ta mutfaktan aldığı çaydanlığı odada yanan sobanın üzerine götürürken ayağı kayarak düşen Elmas Keleş'in vücudunun büyük bir bölümü kaynar su ile yandı. Keleş, Erzurum Şehir Hastanesi yanık ünitesinde tedaviye alındı.

Türkiye'de nüfusu en az olan il 81 bin 910 kişi ile Bayburt oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2020 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarını açıkladı. Türkiye’de nüfusu en az olan il 81 bin 910 kişi ile Bayburt oldu. Bayburt'u, Tunceli, Ardahan, Gümüşhane ve Kilis takip etti.

Bayburt'ta vahşet: Velayeti annelerine verilince iki küçük çocuğunu katletti

Bayburt'ta çocuklarının velayeti boşandığı eşine verilen 35 yaşındaki çoban Erdoğan Acar, pompalı tüfekle 7 ve 8 yaşlarındaki 2 çocuğunu öldürdükten sonra aynı silahla yaşamına son verdi.

Kop Dağı Tüneli inşaatında patlama: 8 işçi yaralandı

Bayburt'ta Kop Dağı Tüneli inşaatında gaz sıkışması sonucu meydana geldiği tahmin edilen patlamada ilk belirlemelere göre 8 işçi yaralandı.

Bayburt’un Masat köyü karantinaya alındı

Son günlerde koronavirüste vaka sayısının düşük olduğu 7 il arasında yer alan Bayburt’ta 5 kişide pozitife rastlandı. Pozitif vakaların tespit edildiği Masat köyü karantinaya alındı.

Dünyanın en tehlikeli yolları arasında gösteriliyor: Derebaşı Virajları'nın yolu ulaşıma açılmayı bekliyor

Trabzon-Bayburt arasındaki Soğanlı Dağları'nın yamaçlarında yer alan ve dünyanın en tehlikeli yolları arasında gösterilen Derebaşı Virajları yaklaşık bir yıldır yaşanan kaya düşmesi ve heyelan nedeniyle ulaşıma kapanırken, yöre halkı yolun ulaşıma açılmasını bekliyor.

Bayburt'ta bir köy karantinaya alındı

Bayburt'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir köy karantinaya alındı. Giriş çıkışlara izin verilmeyecek köyde, güvenlik ve sağlık ekipleri önlem alacak.

Mayısta Bayburt’ta karla mücadele: Ekipler güçlükle çalışmaları sürdürüyor

Bayrama karla giren Bayburt'ta ekipler mayıs ayının son günlerinde karla mücadele ederek yolları açık tutmaya çalışıyor.

Çoruh nehri artan debisiyle Bayburt’u Venedik’e benzetti

Bayburt kent merkezinin ortasından geçen Çoruh nehri, bugünlerde artan debisi ve yapılan çevre düzenlemeleri sonrasında Avrupa’da milyonlarca turistin ilgi gösterdiği Venedik’e benzetiliyor.

Nesli tükenme tehlikesi altında: Bayburt'ta su samurları görüntülendi

Dünya Doğa Koruma Birliğinin (IUCN) yayınladığı Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Türlerin Kırmızı Listesi’nde bulunan su samurları Bayburt’ta Çoruh Nehrinde görüntülendi.

Kuzeydoğu Anadolu İstatistik Bölgesinde en yüksek oranda nüfus artışı Bayburt'ta yaşandı

Bayburt, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Kars, Iğdır, ve Ardahan illerinin bulunduğu Kuzeydoğu Anadolu İstatistik Bölgesinde nüfus bir önceki yıla göre binde 10.4’lük artış gösterdi. Bölgede en yüksek oranda nüfus artışı binde 22.8 ile Bayburt’ta yaşandı.

Yangın faciası

Bayburt’un merkeze bağlı Maden köyünde bir evde çıkan yangında, Hatice Beyaz ile yeğenleri Bekir (5) ve Ecrin Beyaz (8) hayatını kaybetti, Halime Beyaz ise ağır yaralandı.

Salyazı Havalimanı 2020'de tamam

Bayburt Valisi Epcim, Gümüşhane’nin Salyazı köyünde inşaatı süren Bayburt - Gümüşhane Havalimanı’nda incelemelerde bulundu. Yaklaşık 300 milyon liraya ihale edilen ve 2020’de tamamlanması planlanan havalimanı, özellikle sahil şeridinde hava şartları nedeniyle iniş yapamayan uçaklara kurtarıcı alternatif olacak.

MHP Lideri Bahçeli: İhanet imanın karşısında duramaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayburt'ta halka hitap etti. Bahçeli, burada yaptığı konuşmada, "İhanet, imanın karşısında duramaz, zaferler susanın ve sövenin değil nice badireden çıkan Türk halkına yazılmıştır. Sıra Fırat’ın doğusuna gelmiştir. Türk milleti zilleti muhakkak alt edecektir. Bunun başka çaresi yoktur" ifadelerini kullandı.

Bu ilçenin nüfusu sizin geldiğiniz yere göre değişiyor

Bayburt'un Aydıntepe ilçesi girişinde yer alan ilçe tabelaları görenleri hayrete düşürüyor. İlçenin üç farklı girişinde yer alan tabelaların tamamında farklı nüfus bilgileri yer alıyor. Aydıntepe'ye üç farklı noktadan giriş yapılabiliyor. İlçeye gelenler kimi tabelada 2700, kimi tabelada 3400 ve kimisinde ise 5000 nüfus yazan tabelalarla karşılaşıyor. TÜİK'in verileri ise ilçe girişindeki 3 tabelanın da yanlış olduğunu ortaya çıkardı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+