Van Haberleri

Van Gölü'nden çıkarılan ceset sayısı 61'e çıktı

Van Gölü'nde batan teknedekiler için sürdürülen arama çalışmalarında, bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Böylece, kazanın ardından gölde bulunan ceset sayısı 61'e ulaştı.

Okulları kana bulayacaklardı: Bombalı saldırı hazırlığındayken yakalanan PKK'lı terörist okullara saldırı emrini vermiş

Van'da 3 yıl önce bombalı saldırı yapacakları ihbarı üzerine düzenlenen operasyonda üzerlerinde el bombalarıyla yakalanan teröristlere verilen hapis cezalarının gerekçeli kararı tamamlandı. Kararda, sanıklardan M.K. ile R.Y'nin üzerinde ele geçirilen savunma tipi parça etkili, ana patlayıcı maddesi TNT olan, F1 model iki el bombasının kullanıma hazır ve faal olduğu, el bombalarının canlılar üzerinde öldürücü ve yaralayıcı etkisinin olduğu belirtildi. Gerekçeli karardan, "14 Şubat 2013'te Güngöre...

Van'da deprem oldu

Kandilli Rasathanesi verilerine göre Van'da 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bağdaşan ilçesinde meydana gelen deprem yerin 5 kilometre derinliğinde oluştu.

Van'da aileler teknenin battığı tarihten beri haber alamadıkları yakınlarını arıyor

Gevaş ilçesinin Altınsaç Mahallesi'nde, 27 Haziran günü saat 22.00 sıralarında, kuzenler Sedat ve Medeni Akbaş'ın teknesi, Van Gölü’nde içindeki kaçak göçmenlerle birlikte battı. Tekneden yüzerek kurtulan Medeni Akbaş'ın verdiği bilgiler doğrultusunda Sahil Güvenlik, Sualtı Arama Kurtarma (SAK), Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve Jandarma iç güvenlik timleri yoğun bir çalışma başlattı. Yapılan yoğun çalışmalar sonucu 11 gün sonra batan teknenin yeri Çarpanak Adası'na 1 kilometre uzaklıktaki, gölün...

Van Gölü'nden kötü haberler gelmeye devam ediyor

Van Gölü’nde kaçak göçmenleri taşırken batan ve Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte tespit edilen tekneden bir cesedin daha çıkarılmasıyla hayatını kaybeden göçmenlerin sayısı 60’a yükseldi.

Van Gölü'nden bir acı haber daha: İki kişinin daha cesedi bulundu

Van'da 27 Haziran'da göle açılan teknenin batması sonucu kaybolan kişilerden 2'sinin daha cesedine ulaşıldı. Cansız bedenine ulaşılanların sayısı 56'ya yükseldi.

Van'dan yürek yakan haberler gelmeye devam ediyor: İki çocuğun daha cansız bedenine ulaşıldı

Gevaş ilçesi Altınsaç Mahallesi'nden açılan ve bir daha haber alınamayan tekne ile içindeki kişilerin cesetlerinin çıkarılması için Jandarma İç Güvenlik Timleri, Su Altı Arama Kurtarma, Jandarma Arama Kurtarma ile Sahil Güvenlik ekipleri, ROW cihazlarıyla Çarpanak Adası açıklarında çalışma yürüttü. Batan kaçak göçmen teknesinde yapılan çalışmalarda 2 çocuğun cansız bedenine ulaşıldı. Ölü sayısı 50'ye yükseldi.

Şehitlerimizi uğurladık: Yiğitlere veda

Van’da düşen keşif uçağında şehit olan Komiser Gökhun Mete Altunbaş, Komiser Yardımcıları Samet Üstüner, Semih Güzelay ile İrfan Aydoğan ile polis memurları Mustafa Keskin, Burak Derya ile Onur Ramazan Bayram ve Siirt’te şehit düşen polis Anıl Kemal Kurtul son yolculuklarına uğurlandı. Gözde Güzelay törende eşinin üniformasını giydi. Şehit Güzelay’ın 3,5 ay önce evlendiği öğrenildi.

Van'dan acı haberler gelmeye devam ediyor

Van'da, batan kaçak göçmen teknesinde yapılan çalışmalarda 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Ölü sayısı 42'ye yükseldi.

Yedi polis şehit düşmüştü: Uçağın kara kutusu bulundu

Van'ın Artos Dağı'na çarparak kırıma uğrayan insanlı keşif uçağımızda 2'si pilot olmak üzere 7 kahraman emniyet mensubumuz şehit olmuştu. Uçağın kara kutusu bulundu.

Van'da insanlı keşif uçağı kırıma uğradı: Vatandaşlar 'kırıma uğramak ne demek' sorusuna yanıt aradı

Son dakika haberine göre gece Van'da bir keşif uçağının kırıma uğradığı açıklandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Artos Dağı'na çarparak kırıma uğrayan insanlı keşif uçağımızda 2'si pilot olmak üzere kahraman 7 Emniyet mensubumuzun şehit olduğunu açıkladı. Meydana gelen kazanın ardından "Kırıma uğramak ne demek?" sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Peki, uçak neden kırıma uğrar? Uçağın kırıma uğraması ne anlama geliyor? İşte detaylar..

Van'da keşif uçağımız düştü: Yedi Emniyet mensubumuz şehit oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gece saat 03.00'de Van'da bulunan Artos Dağı'na çarparak kırıma uğrayan insanlı keşif uçağımızda 2'si pilot olmak üzere kahraman 7 Emniyet mensubumuzun şehit olduğunu açıkladı. Bakan Soylu açıklama sonrası kazanın yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu.

Van'da batan teknede hayatını kaybedenlerin sayısı 23'e yükseldi

Van Gölü'nde batan ve 5 gün önce yeri tespit edilen teknede row cihazıyla yapılan çalışmalarda 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Ölü sayısı 23'e yükseldi.

Van Gölü'nden acı haberler gelmeye devam ediyor: Sayı 25'e ulaştı

Van Gölü'nde batan ve 5 gün önce yeri tespit edilen teknede row cihazıyla yapılan çalışmalarda 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Ölü sayısı 25'e yükseldi.

Van'da ceset sayısı artınca, morg doldu: Yakınları gelmezse cenazeler kimsesizler mezarlığına defnedilecek

Van Gölü'ndeki tekne faciasında şu ana kadar bulunan 19 cesedin konulduğu Van Adli Tıp Kurumu'nun morgu doldu. Yeni bulunacak cesetlerin hastanenin morglarına konulacağı belirtildi. 15 gün içerisinde ölenlerin yakınları teşhis için gelmezse, cenazeler kimsesizler mezarlığına defnedilecek. Son çıkarılan cesetlerin, uzun süre su altında kaldığı için tanınmaz hale geldi. Otopsi sırasında cesetler DNA örnekleri alınıyor.

Van Gölü’nde batan tekneden çıkan ceset sayısı 18'e yükseldi: Çalışmalar devam ediyor

Van'da 27 Haziran'da göle açılan bir teknenin kaybolduğu ihbarı üzerine başlatılan arama çalışmaları devam ediyor. Tekne ile ilgili yapılan arama çalışmasında 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Ölü sayısı 18'e yükseldi.Teknenin tespit edilmesiyle içeride bunan cesetler ROW cihazıyla çıkarılıyor.

Van Gölü’nde 107 metre derinlikte olduğu tespit edilen teknedeki cesetler Row cihazıyla çıkarılacak

27 Haziran'da içinde yakalşık 60 göçmenin bulunduğu tekne Van Gölü’nde batarak büyük bir faciaya neden oldu. Batan teknenin yeri 11 gün sonra suyun 107 metre altında tespit edildi. Yeri tespit edilen teknedeki cesetlerin Row cihazıyla çıkarılmasına karar verildi. Row cihazı dalgıçların dalamayacağı derin sulardaki olaylara kolaylıkla müdahale edebiliyor. Üzerindeki 360 derecelik kamerayla olay yeri görüntülerini canlı olarak aktaran cihaz, aranan cisim veya kazazedeyi üzerindeki kancalar sayesin...

Van Gölü'nde batan teknenin yeri tespit edildi

Van Gölü'nde göçmenlerin içinde olduğu batık teknenin yeri tespit edildi. Tekne ve cenazelerin çıkartılması için gerekli çalışmalar başlatıldı. Van Valiliği'nden yapılan açıklamada "Van Gölü'nde batan teknenin yeri tespit edilmiştir. Tekne ve cenazelerin çıkartılması için gerekli çalışmalara başlanılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Van Gölü'nde batan teknenin yeri tespit edildi

Van Gölü'nde göçmenlerin içinde olduğu batık teknenin yeri tespit edildi. Tekne ve cenazelerin çıkartılması için gerekli çalışmalar başlatıldı. Van Valiliği'nden yapılan açıklamada "Van Gölü'nde batan teknenin yeri tespit edilmiştir. Tekne ve cenazelerin çıkartılması için gerekli çalışmalara başlanılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Van Gölü'nde kaybolan tekneyi arama çalışmalarında bir kişinin daha cesedi bulundu: Ceset sayısı 13'e yükseldi

Van'da, 27 Haziran'da göle açılarak kaybolan tekneyi arama çalışmalarında bir kişinin daha cesedine ulaşıldı. Böylece arama çalışmalarında ulaşılan ceset sayısı 13'e yükseldi.

Van Gölü'nde kaybolan tekneyi arama çalışmaları yeniden başladı: 6 kişilik SAK timi de destek veriyor

Van'da 27 Haziran'da göle açılan bir teknenin kaybolduğu ihbarı üzerine başlatılan arama çalışmaları devam ediyor. Ekipler, 4 sonar ve 4 ROW cihazıyla kaybolan tekneyi arama çalışmasını yürütüyor. Çalışmalara Milli Savunma Bakanlığınca İstanbul'dan gönderilen 6 kişilik SAK timi de destek veriyor.

Ankara’nın ardından Van'da da bazı eylemler 15 gün süreyle yasaklandı

Ankara'da geçtiğimiz günlerde toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün süreyle kısıtlandırılmasının ardından Van'da da gelen son dakika bilgilendirmesine göre açık alanlarda düzenlenecek bazı eylem ve etkinlikler 15 gün boyunca yasaklandı. Yasaklar 7 Temmuz ile 21 Temmuz tarihleri arasında uygulanacak.

Van Gölü'nde batık tekneyle ilgili yeni gelişme: 17 kişi hakkında yakalama kararı

Van Gölü’nde göçmenleri taşıyan batık tekneyle ilgili 17 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi. Şimdiye kadar yabancı uyruklu oldukları değerlendirilen 11 kişinin cesedi gölden çıkarılırken, arama tarama çalışmaları ise günlerdir sürüyor.

Van'da kaybolan tekneyle ilgili iki kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı

Van Gölü’nde 9 gün önce, yaklaşık 60 kaçak göçmenin bulunduğu teknenin batmasının ardından bölgede yürütülen arama- tarama çalışmalarında 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Böylece tekne faciasında ölenlerin sayısı, 11’e yükseldi.

Van'da aldığı eğitimle atölye kuran eski hükümlü 7 kişiyi istihdam ediyor: İleride işimizi büyütüp daha fazla insanla birlikte çalışmayı düşünüyoruz

Van'da işlediği suç nedeniyle 7 ay cezaevinde kalan Fazıl Kara, denetimli serbestlik sürecinde katıldığı meslek edindirme kursu ve İŞKUR'dan aldığı hibe desteğiyle kurduğu otel terliği atölyesinde 7 kişiye istihdam sağlıyor. Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, "Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz, 'Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Projesi'ne çok fazla proje sunmuş ve desteklenen proje sayısında Türkiye birincisi olmuştur" dedi. Eski hükümlü Kara da, "Atölyemizde 7 arkadaşımız ekmek ...

Van Gölü'nde bir göçmenin daha cesedine ulaşıldı

Van'da, 27 Haziran'da göle açılarak kaybolan tekneyi arama çalışmalarında bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Olayla ilgili can kaybı sayısı 8'e yükseldi.

Van'da batan tekne ile ilgili arama çalışmalarında bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı

Van'da batan tekne ile ilgili yapılan arama çalışmasında bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Ölü sayısı 7'ye yükseldi.

Van'da cansız bedeni bulunan 2 yaşındaki Melek Memiş toprağa verildi

Van'ın Erciş ilçesinde, evlerinin önünden geçen su kanalının kıyısında oynarken kaybolan ve dün cansız bedenine ulaşılan 2 yaşındaki Melek Memiş, gece saatlerinde toprağa verildi.

Van'da kaybolan 2 yaşındaki Melek Memiş'in cansız bedenine ulaşıldı

Van’ın Erciş ilçesinde, evlerinin önünden geçen su kanalının kıyısında oynarken kaybolan 2 yaşındaki Melek Memiş'in cansız bedenine ulaşıldı.

Van'da, teröristlerin hain planı deşifre edildi: Sivil vatandaşlara yönelik eylemlerde EYP yapımında kullanacaklardı

Van'ın Başkale ilçesi kırsalında, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, toprağa gömülü el yapımı patlayıcı (EYP) yapımında kullanılan 3 bin kilogram suni gübre ele geçirildi. Ele geçirilen suni gübrenin, teröristlerin önümüzdeki dönemde kritik askeri tesislere, kamu kurum ve kuruluşlarına, askeri ve sivil vatandaşlara yönelik düzenlenebilecek eylemlerdeğı belirtildi.

Listeye 3 çizik birden: Van'da etkisiz hale getirilen 3 teröristin gri listede arandığı belirlendi

Van'ın Gürpınar kırsalında etkisiz hale getirilen 3 teröristin 2015-2018'deki birçok kanlı eylemin faili olduğu ve gri listede arandığı belirlendi.

Van Gölü'nde bir teknenin kaybolduğu ihbarı üzerine başlatılan aramada 5 kişinin cesedine ulaşıldı

Van'da, 3 gün önce göle açılan bir teknenin kaybolduğu ihbarı üzerine başlatılan arama çalışmalarında yabancı uyruklu oldukları değerlendirilen 5 kişinin cesedine ulaşıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+