Meteoroloji uyardı: 9 kuvvetinde geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce, tüm denizlerde fırtına beklendiği bildirildi. Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Marmara’da çarşamba akşam saatlerinden itibaren rüzgarın batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 kilometre/saat) fırtına, gece saatlerinde yer yer 9 kuvvetinde (90 kilometre/saat) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, cuma akşam saatlerinden itibaren etkisi kaybedeceği tahmin ediliyor.

İDO ve BUDO'dan sefer iptalleri

Olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) seferlerinden bazıları iptal edildi.

Ondört yılda 400 kalıcı eser

Başkan Hasan Can ve ekibi ile hızlı bir değişim sürecine giren Ümraniye, modern ve çağdaş yüzüyle İstanbul’un parlayan yıldızı haline geldi. Başkan Can döneminde dev hizmetlerle kabuk değiştiren Ümraniye, değişen vizyonu ve gelişen sosyo-kültürel yapısıyla İstanbul’un yeni cazibe merkezi haline geldi.

Türkiyebizim ikinci vatanımız

Kudüs'te direnişin sembolü olan Cuneydi, Türkiye’ye geldi. Filistin davasındaki hassasiyeti sebebiyle Türk halkı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Cuneydi, "Türkiye bizim ikinci vatanımız" dedi.

Esenyurt'ta patlama sonrası yangın: 6 yaralı

Bir evde soba tutuşturulurken meydana gelen patlamada Suriye uyruklu 4'ü çocuk 6 kişi yaralandı. Soba tutuşturulurken meydana geldiği ileri sürülen patlamanın ardından çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Cuneydi: Beni götürdükleri fotoğrafta kimin korktuğu ortada

Filistin'de, işgalci 22 İsrail askeri tarafından elleri ve gözü bağlanarak hapse atılan ve İsrail askerleri tarafından işkenceye maruz kalan 16 yaşındaki Kudüs direnişinin sembol ismi Fevzi el-Cuneydi, "Hapishaneden çıktıktan sonra meşhur olan bu fotoğrafımı gördüm. Bana gazeteciler ve insanlar 'Bu kadar silahlı asker seni yakalamış, hiç korkmadın mı?' diye sordular. Onlara 'Hayır hiç korkmadım, fotoğrafta kimin korktuğu ortada.' dedim." dedi.

İstanbul'a neden kar yağmadı?

Hafta sonu, örtü şeklinde beklenen kar yağışı, şehir ısı adası etkisinden dolayı yağmur olarak gerçekleşirken, bu hafta ise kentte yağış ve lodosun etkisiyle sıcaklık artışı öngörülüyor. Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Köse, "Yakın yerlerde, Kırklareli'nde kar yağışı oldu ama İstanbul gibi büyük metropollerde şehir ısı adası sebebiyle kar yağışı zorlaşıyor. Çünkü binaları, evleri ısıtıyoruz. Araçlardan çıkan emisyonlar şehri ısıtıyor" dedi.

Kudüs direnişinin sembolü Cuneydi Türkiye'ye geldi

Filistin'de ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından çıkan olaylarda direnişin sembolü olan Fevzi el-Cuneydi, Türkiye'ye geldi. Fevzi el-Cuneydi yaptığı açılamada, "Biz, Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyoruz. Allah ondan razı olsun. Türk halkını da çok seviyoruz. Türk halkına, Filistin davasının yanında yer aldığı için ayrıca teşekkür ediyoruz" dedi. Cuneydi, meşhur fotoğrafını ise hapishaneden çıktıktan sonra görebildiğini söyledi.

Tarihi meydanlarayeni görünüm

İBB, Tarihi Yarımada'nın önemli noktalarından Beyazıt ve Çemberlitaş meydanları ile buralara erişimi sağlayan cadde ve sokakları yeniden düzenliyor. Araç ve yaya trafiğinin daha işlevsel hale getirilmesi amaçlanan düzenlemenin, hiçbir mağduriyet oluşturmayacak şekilde 2019'un Mart ayında bitirilmesi planlanıyor.

Şahin Alpay'ın itirazı üst mahkemede de reddedildi

Anayasa Mahkemesinin, hakkında 'hak ihlali' kararı verdiği Şahin Alpay'ın tutukluluğunun devamına ilişkin İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince verilen karara, avukatlarınca yapılan itiraz başvurusu, üst mahkeme tarafından reddedildi.

İSKİ'den açıklama: Arıza giderildi

İSKİ, gün içinde Ömerli-Bahçelievler isale hattında meydana gelen arızanın giderildiğini ve su verilmeye başlandığı bildirdi.

Kaçak yolcu soruşturmasında güvenlik görevlileri açığa alındı

Atatürk Havalimanı’ndan Antalya'ya gidecek yolcu uçağına biletsiz binen kişinin gözaltına alınmasının ardından yürütülen soruşturma kapsamında, arındırılmış alana geçiş güvenlik noktalarında görevli güvenlik personelleri açığa alındı.

İstanbul'un 2 ilçesinde su kesintisi

İSKİ, Ömerli-Bahçelievler isale hattında meydana gelen arıza sebebiyle, Fatih ve Zeytinburnu ilçelerinde su kesintisi yapılacağı belirtildi.

Mehmet Altan'ın tahliye başvurusuna ret

Anayasa Mahkemesinin, hakkında "hak ihlali" kararı verdiği Mehmet Altan'ın avukatlarınca yapılan tahliye başvurusu üst mahkemece reddedildi.

300 yıl sonra ilk kez: Küresel ısınmaya çare olacak

Bilim insanlarınca güneşteki aktivitelerin azalmasıyla 2020-2030 yılları arasında beklenen "mini buzul çağı", sanayi devriminden sonra 2 derece sıcaklık artışıyla hızlanan ve Türkiye'nin iklimini de değiştirerek meteorolojik afetlerin artmasına ve şiddetlenmesine neden olan küresel ısınmaya çare olarak görülüyor.

Meteoroloji açıkladı: Bu hafta hava nasıl olacak?

Meteorolojinin hava durumu tahminlerine göre, hava sıcaklıklığı, bugün önemli bir değişiklik olmayacak, yarın ve çarşamba günü ise iç ve batı kesimlerde artacak, ancak perşembe gününden itibaren tekrar hissedilir derecede azalacak. Vatandaşlar bu hafta İstanbul, Ankara, İzmir'de kar yağışı etkili olup olmayacağını merek ediyor. Haberimizde İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz.

Kağıthane yeni yılı açılışlarla karşıladı

İlçeyi yeni hizmetlerle tanıştıran Kağıthane Belediyesi, İstanbul’da metrekareye en fazla park düşen ilçe sıralamasında ilk sırada yer almanın da gururunu yaşıyor. Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, vatandaşların kültür, sanat, spor ve sosyal hayatının gelişmesi için her birimiyle çalışıyor.

Kudüs koşusu

İstanbul bu kez Kudüs için koştu. Çengelköy’de başlayıp, 15 Temmuz Şehitler Makamı’nda sona eren koşuya Kudüs’te İsrail askerleri tarafından gözaltına alınıp dövülen down sendromlu Muhammed Tavil de katıldı.

Şartlar uygun

2012'den buyana Suriye PKK’sının işgali altında bulunan Afrin’e operasyon an meselesi.

Osmanlı Sevakin’ihiç ihmal etmedi

Sevakin Adası’na ilişkin Osmanlı Devleti’nin yüzlerce yıl önceki icraatları, tarihi belgelerde ortaya çıktı. Osmanlı Arşivi’ndeki yazışmalar, Sevakin’in hiç ihmal edilmediğini, adanın emniyet ve huzuruna ne denli önem verildiğini ispatlar nitelikte.

İstanbul’da kar önlemleri başladı

İstanbul'da İBB ekipleri, Meteoroloji'nin kar yağışı uyarısının ardından, önlem amacıyla kar küreme ve yol tuzlama araçlarını yol kenarlarına yerleştirdi.

İstinye sahilinde korkuluklar gelecek hafta yapılacak

İBB, Sarıyer sahilinde vatandaşların talebi doğrultusunda korkuluk yapacak. İstinye sahilinde yapılması planlanan 2 bin 100 metrelik korkuluğun ilk 100 metresinin gelecek hafta yapılacağı ifade edildi.

İDO'dan sefer iptali

İstanbul Deniz Otobüsleri'nin bazı seferleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayacak.

İstanbul’da kar yağışı başladı

Meteorolojinin İstanbul için kar uyarısının ardından şehrin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Üsküdar Çamlıca’da öğle saatlerinde yağan yağmurla birlikte zaman zaman karın da yağdığı görüldü.

İstanbul Kudüs için koşuyor

Kudüs Halk Koşusu, Çengelköy'deki 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi'nden verilen startın ardından 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nda sona erecek. 15 Temmuz Şehitler Anıtı önünde yarışmayı tamamlayan ve dereceye girenlere kupa, 10 bin katılımcıya da Kudüs Koşusu Hatıra Madalyası takdim edilecek.

İstanbul’da kar alarmı

İstanbullular bugün soğuk ve yağışlı bir güne uyandılar. Yüksek kesimlerde karla karışık yağmur yağarken şehir merkezinde soğuk havaya rağmen yağmur etkili oluyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul için yaptığı kar uyarısının ardından buzlanmaya karşı İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, bünyesindeki 235 bin ton ham tuzla alarm durumuna karşı hazırlıklarını tamamladı. Peki İstanbul'da beklenen kar ne zaman gelecek? İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İstanbul'da kar yağışı...

Avrasya Tüneli'nde şüpheli araç alarmı

İstanbul'un Avrupa ile Anadolu yakasını birbirine bağlayan Avrasya Tüneli'nin Avrupa yakasındaki giriş kısmında hareketli saatler yaşandı. Şüphe üzerine durdurulmak istenen araç durmayınca polis önce havaya, ardından ise aracın tekerleklerine doğru ateş etti. Araçtaki 4 kişiden 1'i hayatını kaybederken 2 kişi de yaralandı.

İstanbul'da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul'da Üsküdar-Çengelköy Meydanı'ndan başlayıp, 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nda son bulacak Kudüs Koşusu sebebiyle yarın 11.00-14.00 saatleri arasında bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Bomba değilmiş

Yunanistan tarafından durdurulan bir gemiye ilişkin Reuters haberini kullanarak Türkiye’yi karalamaya çalışan sol medya kuruluşlarının kumpası çöktü.

İstanbul, Ankara ve bazı illere yağış uyarısı

Meteorolojinin son hava durumu tahminlerine göre, İstanbul bugün aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Ankara öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde kar yağışlı, İzmir ise aralıklı sağanak ve gök gürültü sağanak yağışlı geçecek. Öte yandan Trakya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, Muğla ve Antalya çevrelerinde de kuvvetli yağış bekleniyor.

Beylikdüzü'nde konteynerde yangın: 3 kişi hayatını kaybetti

İstanbul Beylikdüzü'nde kağıt toplayıcılarının kaldığı konteynırda çıkan yangında ikisi Afganistanlı, biri Pakistanlı üç kişi hayatını kaybetti.

BUDO'dan sefer iptalleri

Bursa Deniz Otobüslerinin (BUDO) seferlerinden bazıları olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.