Sinop Haberleri

Yumurtlayan horoz şaşkınlık yarattı!

Sinop'ta Ziraat Yüksek Mühendisi Hüseyin Aslan’ın yaklaşık 9 ay önce satın aldığı horoz 2 ay önce yumurtlamaya başladı. Arslan, yetkililerden olayın araştırılması için yardım istedi.

CHP'li Sinop Belediyesi'nden her sokağa bir heykel

CHP'li Sinop Belediyesi, cadde ve sokaklara ismi verilen Sinopluların ve tanınmış kişilerin heykellerini de yaptırma kararı aldı. Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, "Caddesine sokağına ismini verdiğimiz Sinopluların veya Sinop’a hizmet eden büyüklerimizin birer büstlerini, o cadde ve sokakların girişlerinde sergileyerek onların da anılarını yaşatmak istiyoruz. Her ne kadar bizleri parayı heykellere yatırıyor diye eleştirseler de kent kimliğini yaşatabilmek için kaynak ayırmak zorundayız" dedi.

Yaslandığı sur yıkılınca 7 metre yükseklikten düştü

Sinop'ta Deniz Kurt (26), dinlemek için yaslandığı tarihi surun bir bölümü yıkılınca 7 metre yükseklikten düşmesi sonucu yaralandı.

Tam kapanmayı duyan berbere koştu: Bayram tıraşını erken oldular

On yedi günlük tam kısıtlamanın duyulmasının ardından berberlerde yoğunluk yaşandı. Kısıtlamayı duyan bayram tıraşını erken olmak için berberinin yolunu tuttu.

Sinoplu esnaf hiç gitmediği İstanbul'daki köprüden üç kez ceza yedi

Sinop’ta yaşayan Seyfettin Aksan, 6 aydır şehir dışına çıkmadığı ve kendi otomobiliyle hiç İstanbul’a gitmediği halde kendisine Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden kaçak geçiş cezası geldiğini söyledi.

Koronayı fırsata çevirip üretime başladı: Taleplere yetişemiyorum işleri büyüteceğiz

Sinop’ta yaşayan emekli ziraatçı Ahmet Ertugral pandemi nedeniyle artan sirke kullanımı nedeniyle koronayı fırsata çevirerek organik elma ve üzüm sirkeleri üretti. Ürettiği sirkeleri kentte anlaştığı bir manav tezgahında satışa sunan Ertuğral organik sirkelerin çok beğenildiğini taleplere yetişemediğini söyledi.

Sokakta gezen koronalı hasta denetime takıldı: Karantinaya alındı

Sinop'ta koronavirüs testi pozitif olan Afganistan uyruklu Hüseyib Seyfi (31), polis denetimleri sırasında sokakta yakalandı. Seyfi, yurda yerleştirilerek karantinaya alındı.

CHP’li Sinop Belediyesi’nin müdürlüklerini eş dost akrabalar yönetiyor

CHP’li Sinop Belediyesi’ndeki müdürlükleri aynı soyadına sahip isimler yönetiyor. "Sipahi" soyadına sahip 3 kişi, farklı müdürlüklerin başında bulunuyor. Ayhan Özbek ise Temizlik İşleri Müdür Vekili ve İtfaiye Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

Sinop'ta yaşayan 19 yaşındaki Aziz 193 kiloya ulaştı: Fenerbahçe forması ile futbol oynamak istiyor

Sinop'ta 19 yaşındaki Aziz Eskici, 193 kiloya ulaştı. Artık yürümekte bile zorluk çeken Eskici, zayıflayıp yaşıtları gibi gezmek, Fenerbahçe forması ile futbol oynamak istediğini söyledi.

"Çok yüksek riskli" Sinop'ta taziye ve ev ziyaretleri uyarısı

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, haftalık 100 bin nüfusa karşılık gelen Kovid-19 vaka görünme oranında 154,12’lik artışla ilk sırada yer alan Sinop’ta, vatandaşlara, cenaze ve taziyelere katılmama ile eş dost ziyaretleri yapılmaması uyarısında bulunuldu.

Sinop’tan ilginç görüntü: Boynuzu tellere takılan keçi gökyüzünde süzüldü

Sinop’ta boynuzu telefon direğinin tellerine takılan keçi telden aşağı kayarak gökyüzünde süzüldü ve havada asılı kaldı. O anları görenler şaşkınlık yaşadı.

Gök taşı olduğunu iddia ettiği taşları satışa çıkardı: Alıcısı çok olur kimseye kaptırma dediler

Sinop'ta Durmuş Yalçın (64), arazisinde gezerken yanına gök taşı düştüğünü iddia etti. Gök taşı olduğunu öne sürdüğü taşları toplayıp satışa çıkaran Yalçın, “Bir anda taşlar düştü. Taşı elime aldım ama ateş gibi sıcaktı, elim yandı. ABD’de yaşayan tanıdıklarımız, taşların milyonluk olduğunu söyledi. Eğer değerinde alacak kişiler olursa satacağım” dedi.

Beyin damarındaki tıkanıklığa bağlı inme geçirdi felç oldu: Bir haftada iyileşti

Sinop’ta yılbaşı gecesi beyin damarının tıkaması sonucu inme geçirip, vücudunun sağ tarafı felç olan Hayriye Güçlü, anjiyografik müdahale ile sağlığına kavuştu. Girişimsel Nöroloji Uzmanı ve İnme Merkezi sorumlusu Doç. Dr. Akpınar, inme vakalarında hızlı müdahalenin çok önemli olduğunu belirterek, “Hayriye Hanım bir hafta içerisinde çok iyi bir aşamaya geldi” dedi.

Eşi sekizinci kattan düştü: Başında gözyaşlarına boğuldu

Sinop'ta 8'inci kattaki dairenin balkonundan düşen emekli öğretmen Fatma Kar, hayatını kaybetti. Acı haberi alan Sadettin Kar, eşinin cansız bedeninin başında gözyaşı döktü.

Sinop Nükleer’e zemin etüdü

Sinop Limanı’na demirleyen Hollandalı deniz altı zemin araştırma gemisi Fugro Synergy’ın, ÇED raporu eylülde onaylanan ve ilk kazısı 2021’de başlayacak olan Sinop NGS’de çalışmalar öncesi zemin etüdü yapması bekleniyor.

Hollanda gemisi doğal gaz aramak için Sinop Limanı'na demirledi

Hollanda'dan yola çıkan sondaj gemisi "Fugro Synergy", Sinop Limanı'na ulaştı. Gemi, bir ay boyunca Karadeniz'de sismik ve zemin etüt çalışması yapacak.

İnsanlar ellemeye korkuyor: Dışı zehir içi lezzet deposu

Sinop’ta halk arasında ’çarpan’ olarak bilinen iskorpit balığının kilogramı 80 liradan satılıyor. Dışında zehirli dikenleri olan ve korkutucu görüntüsüyle dikkat çeken iskorpit balığı, Sinop’ta en çok tercih edilen balıklar arasında yer alıyor. Görünüşü ve dikenleri nedeniyle insanların ellemeye dahi koktuğu iskorpit balığı tezgahların vazgeçilmezi haline geldi.

Aracı kazada takla atan şoför: 2020 yılından kurtulmak istiyorum

Sinop'ta aracıyla kaza yapan Necdet Dikmen "2020 yılından kurtulmak istiyorum" dedi. Kontroldan çıktıktan sonra takla atan ve mendireğe düşüp balıkçı kayığına çarparak duran aracın sürücüsü Dikmen (55), “Denize düşmekten son anda kurtuldum. Geri vitese taktım sanıyordum. Oysa ileri vitesi takmışım. Bu 2020 yılı bize iyi gelmedi. 2020 yılından kurtulmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Meteoroloji'den çifte uyarı: Hem yağış hem de sis bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 17 Kasım Salı gününe ilişkin hava durumu raporunu paylaştı. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinde bugün sağanak, Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde sis bekleniyor. İşte ili il hava durumu..

Sinop'ta 57 yıl önce trafik kazasında ölen şoförün anlam dolu mezarı

Sinop’un Dikmen ilçesinde 57 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden bir kişinin cenazesi, trafik kazalarına dikkat çekmek için öldüğü yere gömüldü.

Sinop'ta bu zambağı koparan yandı: Cezası 73 bin lira

Avrupa ve Türkiye’nin en zengin doğal alanlarından Karadeniz sahilleri, endemik ve nesli tehlike altında bir tür olan likya kum zambaklarıyla süslendi. Önceki yıllara göre giderek azalan kum zambakları, bilinçsiz sahil kullanımı ve kökleyip götürenler yüzünden yok oluyor. Koparanlar tespit edilirse, 73 bin TL ceza uygulanacak.

Köpekleri yola bıraktılar

Sinop'un Çakıldak Köyü'ndeki köpeklerin hali içler acısı. Köyün girişine bırakılan 30 köpekten pek çoğu araba çarpması sonucu bazıları ise açlıktan canından oluyor. Bu durum vatandaşların tepkisini çekiyor.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu trafik kazası geçirdi

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu'nun makam aracının bir otomobille çarpışması sonucu bir kişi öldü, 5 kişi yaralandı. Ankara-Çankırı kara yolu Ballıca mevkisinde meydana gelen kazaya ilişkin açıklama yapan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Karaömeroğlu ile araçta bulunanların sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "Diğer araçta bulunanlardan maalesef bir vatandaşımız hayatını kaybetti, diğer 2 kişinin sağlık durumları iyi, tedavileri devam ediyor. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah rahmet eylesi...

Dünyada nadir jeolojik oluşumlardan biri: 5 milyon yıllık altıgen prizma kayalık görenleri şaşırtıyor

Sinop'ta altıgen şeklindeki kayalıklar görenleri şaşırtıyor. Birbirine yakın üç vadide 10 hektarlık alanda boyları 40 metreye ulaşan altıgen prizmalar şeklinde büyük sütunlardan oluşan Boyabat Bazalt Kayalıkları, dünyada nadir jeolojik oluşumlardan biri olarak gösteriliyor.

Torunlarına saldıran dev yılanı tüfekle öldürdü

Sinop'ta 4 metrelik dev yılan Recep Gördal'ın torunlarına saldırınca tüfekle vurularak etkisiz hale getirildi. Gördal, "Torunlarımın çığlık çığlığa kaçıştığını gördüm. Arkalarından da başını yaklaşık 1 metre yukarıya kaldırmış halde yılan geliyordu. Kaçmasını sağlamak amacıyla ateş ettim. Ama kaçmadı, saldırmaya devam etti. Ben de en son kafasına ateş ederek etkisiz hale getirdim. Hala aklıma geldikçe korkuyorum. Böyle bir yılanla bu bölgede ilk kez karşılaştım" dedi.

Ramazanda oruç en uzun Sinop, en kısa Hatay'da tutulacak

Bu yıl yeni tip koronavirüsün gölgesinde ihya edilecek on bir ayın sultanı sağlık ve şükür ayı ramazan, 24 Nisan'da başlayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı vakit hesaplamalarına göre, Türkiye genelinde ramazanın birinci günü en uzun oruç 15 saat 37 dakika ile Sinop'ta, en kısa oruç ise 15 saat 7 dakikayla ile Hatay'da tutulacak. Dünyada ramazanın ilk günü en uzun orucu 17 saat 56 dakika ile Kuzey Avrupa ülkesi Norveç'in Tromso şehrindeki, en kısa orucu ise 13 sa...

Sinop'ta kaybolan 5 yaşındaki otizmli çocuğu 300 kişilik ekip arıyor

Sinop'ta pazartesi günü evlerinin penceresinden kaçarak kaybolan, ikiz kardeşlerden 5 yaşındaki otizmli İbrahim Ay'ın bulunması için arama çalışmaları sürüyor. Yaklaşık 300 kişilik ekip, sisle kaplı köydeki ormanlık alanda küçük çocuğu arıyor.

Sağlıkçılar için tepki çeken yazı asılan sitenin yöneticisi: Yanlış anlaşıldı, özür dileriz

Sinop'ta site girişine asılan 'sağlık çalışanlarının ön asansörleri değil, arka asansörleri kullanmalarını rica ederiz' yazılı uyarı tepkilere neden oldu. Uyarı yazısının asıldığı sitenin yöneticisi Zafer Karagülle, yanlış anlaşılma olduğunu ve çok üzgün olduklarını belirtip, özür diledi.

Aracını denize sürerek intihara kalkıştı, yüzerek kurtuldu

Sinop'ta, otomobilini denize sürerek intihara kalkıştığı öne sürülen Ş.K. (52), yüzerek geldiği kıyıda polis ve çevredekiler tarafından kurtarıldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olayda, yüzerek kıyıya ulaşan sürücü, hastanede tedaviye alındı.

Erik ağacı aralık ayında meyve verdi: Yaşananlar hem şaşırtıcı hem de endişe verici

Sinop’un Türkeli ilçesine bağlı Işıklı köyünde yaşayan Celal Kurt’a ait evin bahçesindeki erik ağacı, aralık ayında meyve verdi. Kurt, "Sıcak havalar ve küresel ısınma, mevsimler de farklılık göstermeye başladı, neredeyse dört mevsimi göremeyeceğiz. Yaşananlar hem şaşırtıcı hem de endişe verici" dedi.

Türkiye'nin tek trafik lambası olmayan ilde artık trafik lambası var

Türkiye'nin tek trafik lambası olmayan il olma unvanı ile tanınan Sinop'ta son zamanlar yaşanan ölümcül kazalar nedeniyle kentin belirli noktalarına toplamda 20 trafik lambası takıldı. bu gelişmenin ardından Sinop, trafik lambası olmayan tek il unvanını da kaybetmiş oldu.

Sinoplular’dan gövde gösterisi gibi tanıtım

Huzur kenti Sinop’un tarih, kültür ve yöresel ürünlerinin tanıtımının yapılacağı Sinop Tanıtım Günleri, İstanbul Yenikapı’da başlıyor. Sinop’a özgü ürünlerle İstanbulluları buluşturacak etkinlik için bin araçlık konvoy ile şehirde tanıtım turu atılacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+