Trabzon Haberleri

Trabzon'un köklü kulübü Necmiati'nin efsane başkanı Ali Nihat Usta vefat etti

Trabzon'un 97 yıllık spor kulübü Necmiati'de 50 yıl boyunca malzemecilik, futbolculuk, antrenörlük ve başkanlık yapan Ali Nihat Usta, Hakk'a yürüdü. Köklü kulübün onursal başkanlığında eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan yer alıyor.

Eren'in annesinin ne gözyaşı ne de öfkesi dinmiyor: Onsuz geçen beşinci bayram, hala çıkıp gelecekmiş gibi bekliyorum

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017 günü bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas şehit olan Eren Bülbül'ün vefatının üzerinden beş bayram geçti. 'İyi ki varsın Eren' sloganlarıyla yaşatılan Eren'in annesi Ayşe Bülbül’ün ne gözyaşı ne de öfkesi hiç dinmiyor.

Uzungöl'de atlı jandarma timi göreve başladı: Onları gören şaşırıyor

Türkiye’nin dünyaca ünlü turizm merkezlerinden biri olan Trabzon’un Çaykara ilçesindeki Uzungöl’de atlı jandarma timi göreve başladı. Uzungöl’e gelen yerli ve yabancı turistler atlı jandarma timini karşılarında görünce büyük şaşkınlık yaşıyor.

126 bin liraya aldığı spor aracı 700 bin liraya modifiye etti

Trabzon'da 6 yıl önce 126 bin liraya satın aldığı spor arabaya 700 bin lira harcayarak modifiye eden Mustafa Çağılcı (38), 1,5 milyon lirayı bulan teklifleri geri çevirip, aracını satmadığını söyledi.

Sümela Manastırı ziyarete açıldı: 5 yıllık restorasyon serüveni böyle görüntülendi

Türkiye’nin inanç turizmi yönünden önemli merkezlerinden birisi olan Trabzon’un Maçka ilçesindeki tarihi Sümela Manastırı dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans ile katıldığı törenin ardından ziyarete açıldı. Restorasyon çalışmaları kapsamında yüzey örtülemesinin yapıldığı manastırda dağcılar bu zorlu görevi hava şartlarına rağmen sürdürmeyi başardı. Yaklaşık 5 yıldır zorlu coğrafi koşullarda süren restorasyon çalışmalarındaki serüven böyle görüntülendi.

Trabzon'da 87 yaşındaki annesini dövüp sokağa attı: Her yerim yara içinde

Trabzon’un Of ilçesinde ikamet eden Hidaye Durmuş (87), oğlu S.D. tarafından kendisine şiddet uyguladığını bildirdi. Durmuş, oğlu S.D. hakkında şikayette bulundu. Yaşadıklarını göz yaşları içinde anlatan Durmuş, “Oğlum bana vurdu, dışarı attı. Eve almıyor. Ben evimde oturmak istiyorum. Bana yardım etsinler. Her yerim yara içinde" dedi.

Tabutta kan izi gördü, dedektif gibi iz sürdü: Ağabeyinin mezarını açtırarak otopsi yaptırdı

Ankara’da bir süre önce hayatını kaybeden Muhammet Kuzur’un memleketi Trabzon'daki defin işleminde kardeşi Temel Kuzur, tabutta kan izi gördü. Ankara’ya giderek dedektif gibi iz süren Kuzur, ağabeyinin dövülerek öldürüldüğünü ileri sürerek, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için mezarını açtırarak otopsi yaptırdı.

Trabzon Uzungöl'de yerli turistle sakin günler: Önceki sezonları arıyoruz

Trabzon'da ünlü turizm merkezi Uzungöl son yılların en sakin sezonunu geçiriyor. Koronavirüs salgını nedeniyle sınır kapılarının kapatılmasıyla yabancı turistlerin gelemediği turizm merkezi, az sayıda yerli turiste kaldı. Turizm işletme sahibi Murat Koç, "Dönem dönem yoğunluk yaşasak da önceki sezonları arıyoruz. Uzungöl'ün çok serin bir havası var. Şehirde sıcaktan bunalıp yaylaya gitme olanağı olmayanlar Uzungöl’ü tercih ediyorlar, yağmurla birlikte gezilerini sürdürüyorlar" dedi.

Meteoroloji'den 5 bölge için kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı: Sel ve fırtınaya karşı dikkat

Meteoroloji'nin son hava durumu tahminlerine göre; yurdun doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında poyraz yönünden yer yer kuvvetli rüzgar beklenirken vatandaşlara kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulunuldu. Meteoroloji, uyarısında sel, su baskını, yıldırım ve fırtınaya karşı tedbirli...

Gelinin ısrarı kayınpederinin hayatını kurtardı: Çantamı aldım ve 5 dakika sonra bina yıkıldı

Trabzon'un Köprübaşı ilçesinde dünkü yağışta evden çıkarmak için ikna edemediği kayınpederini kolundan tutarak zorla çıkaran Muazzez Uzunyakup, 3 katlı binanın 5 dakika sonra yıkılması nedeniyle olayın şokunu yaşıyor. Muazzez Uzunyakup, "Babamı iterek dışarı çıkardım. Çok ağladım ve üstümü başımı yırttım dışarıya çıkmıyor diye. Çantamı aldım ve 5 dakika sonra bina yıkıldı" dedi.

Doğu Karadeniz için şiddetli ve aşırı yağış uyarısı

Meteorolojinin son dakika haca durumu değerlendirmelerine göre, bugün Giresun, Ordu, Gümüşhane, Trabzon, Rize ve Artvin'de çok kuvvetli ve şiddetli, yarın da Rize ve özellikle Artvin'in kuzey ilçelerinde yer yer aşırı yağış beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Fatih Sondaj Gemisi çalışmalar için hareket etti: Karadeniz Ereğlisi açıklarına doğru ilerliyor

Karadeniz’de sondaj faaliyeti gerçekleştirmek için Trabzon Limanı’nda 20 gündür hazırlıklarını sürdüren Fatih Sondaj Gemisi dün römorkörler yardımı ile limandan çıkartılarak Trabzon açıklarına çekilmişti. Gemi, öğle saatlerinde sondaj çalışmalarının ilk durağı olan Karadeniz Ereğlisi açıklarına doğru hareket etti.

Araklı'da, sel felaketinin yıl dönümünde acılar tazelendi: Hiç unutmadım

Trabzon'un Araklı ilçesi Çamlıktepe Mahallesi'nde geçen yıl 18 Haziran'da, 8 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin kaybolduğu sel felaketinin yıl dönümünde acılar tazelendi. Selde eşi Mehmet Cevahir'i kaybeden Ayşe Cevahir (75), “Olayın yıl dönümü geldi, acımız yenilendi ama ben acımı hiç unutmamıştım" dedi.

Fatih Sondaj Gemisi, Karadeniz'de ilk sondaj için hazır

Trabzon Limanı'na demir atan Fatih Sondaj Gemisi'nin 103 metrelik kulelerinin montajı tamamlandı. 880 tonluk ilk kule platformu yerine monte edilen gemi, sondaja Karadeniz Ereğlisi açıklarındaki Tuna-1 lokasyonunda başlayacak.

Uzman isim uyardı: Geçen yıllardan daha fazla heyelan ve sel yaşayabiliriz

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) eski öğretim üyesi, jeoloji mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, Dünya Meteoroloji Örgütü'nün (WMO), 2020'de kuzey yarımkürede yaz sıcaklıklarının rekor kıracağı yönündeki öngörüsünün, bölgedeki sel, taşkın ve heyelanların daha da fazla artmasına neden olacağını söyledi. Bektaş, "Geçen yıllardan daha fazla heyelan ve sel yaşayabiliriz" dedi.

Boğazdan Karadeniz’e geçişi öncesi kuleleri sökülmüştü: Trabzon’da yerine monte ediliyor

Karadeniz’de sondaj faaliyeti gerçekleştirmek için 1 Haziran günü İstanbul’dan Trabzon’a gelen, 6 Haziran günü de Trabzon Limanı’na römorkörler yardımı ile giriş yapan Fatih Sondaj Gemisi’nin İstanbul Boğazı’ndan Karadeniz’e açılırken sökülen yaklaşık 60 metre yüksekliğinde 860 ton ağırlığında iki adet kulesinin montajı sürüyor.

Fatih Sondaj Gemisi’ni yakından görün: Turlar düzenlenmeye başlandı

Karadeniz'de ilk sondaj faaliyetini gerçekleştirmek için İstanbul'dan uğurlanıp, Trabzon'a gelen Fatih Sondaj Gemisi'ni yakından görmek isteyenler için turlar düzenlenmeye başlandı. Karadeniz açıklarında demirleyen gemiyi tur sayesinde yakından görenler, selam veriyor, cep telefonu kameralarıyla kayda alıyor.

Karadeniz’de öldürücü zehirli yılan korkusu: Kalın kıyafet ve bot giyerek bahçelere girin

Trabzon'da, 1 kişinin temizlik yaptığı çay bahçesinde yılan ısırması sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Sinop ve Artvin'deki ormanlık alanlarda da yılanlar görülmesi vatandaşların korku yaşamasına neden oluyor. Prof. Dr. Ufuk Bülbül, vatandaşlara bahçelere kalın kıyafet ve bot giyerek girmeleri yönünde öneride bulunarak, yılan ısırmalarında yaranın bezle sıkılıp, zehrin enjektör aracılığıyla çekilmesi gerektiğini söyledi.

Bir tanesi 50 yumurta bırakıyor: Ne ekersek onu yiyor fasulye, lahana, salatalık, biber...

Doğu Karadeniz'de, 2007 yılında görülmeye başlanan, son birkaç yıldır çoğalan ve özellikle yaz ayı ile birlikte yeniden ortaya çıkan 'Ricania simulans' adlı kelebek türü zararlı böcek, tarım alanları başta olmak üzere suyunu emdiği diğer bitkiler ve yeşil örtünün kurumasına neden oluyor. Uzmanlar, bu yılda yumurtalarından çıkmaya hazırlanan zararlı böcek türü için geçen yıldan kalan atık dal ve kalıntıların imha edilmesi uyarısında bulunuyor. Zararlı kelebek yüzünden ektikleri hiçbir sebzeyi yiy...

Koronavirüs sürecinin ardından Trabzon Havalimanı’na uzun bir zaman sonra ilk tarifeli uçak seferi gerçekleşti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında askıya alınan tarifeli uçak seferleri, seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla birlikte bugün yeniden başladı.

Yılanın ısırdığı müdür yardımcısı hayatını kaybetti

Trabzon’da çay bahçesinde temizlik yaptığı sırada yılanın ısırdığı Karadeniz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı 43 yaşındaki Recep Ali Düzenli yaşamını yitirdi.

Trabzon'da 1216 cami yarın ibadete açılacak

Trabzon'da 1216 cami ve 45 cami dışı olmak üzere toplam 1261 sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde yarın ibadete açılacak. Trabzon'da ibadete açılacak 73 caminin bahçesi dezenfekte edildi.

Trabzon'un Çaykara ilçesinde bir hayırsever 375 kişinin toplam 450 bin TL'lik veresiye borçlarını ödedi

Trabzon’un Çaykara ilçesinde kimliğinin ortaya çıkmasını istemeyen hayırsever bir vatandaş, ilçe ve mahallelerde bulunan tüm market ve bakkallardaki veresiye defterinde yer alan 375 ailenin toplam 450 bin liralık veresiye borcunu ödedi.

Kahreden haber: Geri manevra yaparken 2 yaşındaki kızını ezdi

Trabzon’da 2 yaşındaki küçük kız, babasının geri manevra yaptığı sırada cipin altında kaldı. Hastaneye kaldırılan minik kız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Araklı İlçe stadyumuna kavuşuyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Eğitimi Dairesi Başkanı Sn. Çebi ve Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Sn. Öztürk, Araklı Belediye Başkanı Çebi’yi makamında ziyaret etti.

Trabzon’da bilboardlara dikkat çeken Anneler Günü mesajları: Uşağım aman ha akilli ol

Trabzon’un Arsin ilçe Belediyesi tarafından "Anneler Günü" dolayısıyla ilçedeki bilboardlara yöresel şive ile dikkat çeken görseller hazırlandı.

Şalpazarı salgına doğal yolla dur dedi

Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yapılan ‘evde kal’ çağrılarına ve tedbirlere uyulmasıyla pozitif vakaya rastlanılmadı. Yetiştirdikleri organik ürünlerle beslenerek bağışıklık sistemini güçlü tutan ilçe halkı, sosyal izolasyona önem veriyor, kurallara uymayı sürdürüyor.

Suçu birbirlerine attılar: Yanan otomobildeki cesedin sırrını barut izi çözecek

Trabzon’da öldürüldükten sonra cesedi, otomobili ateşe verilerek yakılan Soner Taşkın'ın katil zanlıları oldukları iddiasıyla tutuklanan Önder Taşkın ve Neşat Akduman'ın , sorgularında suçu birbirlerine attıkları öğrenildi. Cinayeti, 2 tutuklunun ellerinde bulunan barut izlerine yapılacak kriminal inceleme aydınlatacak.

Kan donduran cinayette katil zanlısı suçunu itiraf etti

Trabzon’da bir aracın içerisinde önce vurulan sonra araçla birlikte yakılan kişinin katil zanlısı suçunu itiraf etti. Önder T.’nin belinden çıkardığı silahla Soner Taşkın’ı vurduğu, daha sonra araçtan çıkarak kapıları kilitleyip aracı ateşe verdiği öğrenildi.

Trabzon'da bir kişinin doktora oksijen tüpüyle saldırdığı iddiasına ilişkin soruşturma başlatıldı

Trabzon KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde tedavi gören yakınını kaybeden bir kişinin, hastanede görevli doktor Esra Ersöz Genç'e oksijen tüpüyle saldırdığı iddiası üzerine şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı. İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde meslektaşının yaşadığı saldırı sonrasında Beyaz Kod verildiğini belirterek, "Savcılık konuya hakim ve takip ediyor. Her ne kadar, 'kişi serbest kalmış' dense bile savcılık konunun üzerinde ciddi bir şekilde duruyor" d...

Kısıtlama Trabzon’da fırsata dönüştü: Bozuk yollar ve kaldırımlar onarıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, salgın sebebiyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirdi. Ekipler, Trabzon’un vatandaş ve araç trafiğinin yoğun olduğu noktalarında bozuk yolların ve kaldırımların onarımını tüm hızıyla sürdürüyor.

Trabzon'da toprağa gömülü bebek cesedi bulundu: Bir kişi tutuklandı

Trabzon'un Tonya ilçesinde, toprağa gömülü bebek cesedi bulunmasıyla ilgili soruşturmada, bebeğin annesi olduğu iddia edilen kadın tutuklandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+