Hakkari'de 3 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonun devam ettiği belirtildi.

Yüksekova'da 4 terörist öldürüldü

TSK, Yüksekova kırsalında terör hedeflerine düzenlenen hava harekatında silahlı 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Hakkari'deki operasyonda silah ve mühimmat bulundu

TSK'nın Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Balkayalar Dağı'nın Irak tarafında düzenlediği operasyonda, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Kuzey Irak'tan acı haber: 1 şehit

Kuzey Irak'ın Sare Batin bölgesindeki çatışmada 1 uzman çavuşumuz şehit oldu.

Terör örgütü PKK'ya ait sığınak imha edildi

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda teröristlere ait mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Hakkari kırsalında PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Hakkari’nin Doğanca köyü kırsal alanında icra edilen arama tarama faaliyetleri sırasında terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Hakkari'de 4 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında, güvenlik güçleri tarafından top ve havan atışları sonucunda 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Hakkari'de PKK'nın bölge sorumlusu öldürüldü

Hakkari merkez kırsalında F-16 savaş uçakları ile icra edilen hava harekatında öldürülen 4 teröristten birinin PKK'nın Ördekli bölge sorumlusu Şahan kod adlı Menderes Demir olduğu belirtildi.

Avaşin-Basyan'da 10 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesine düzenlenen hava harekatında 10 terörist etkisiz hale getirildi.

Hakkari'de 3 terörist öldürüldü

Hakkari Şemdinli kırsalındaki operasyonda PKK'lı 3 terörist taarruz helikopter kolu ile gerçekleştirilen atışlar sonucu etkisiz hale getirildi.

Hakkari'de bazı yerlerde 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

Hakkari merkez ile Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerindeki 30 bölge, 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

Hakkari'deki PKK operasyonunda 5 kişi tutuklandı

Terör örgütü PKK'nın kırsal alan kadrosuna eleman kazandırmak amacıyla faaliyet yürüttükleri iddiasıyla gözaltına alınan 5 şüpheli tutuklandı.

Hakkari'deki PKK'ya ait mühimmat ele geçirildi

Hakkari'de PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda silah, mühimmat, patlayıcı ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Zap'a hava harekatı: 5 terörist etkisiz

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesine yönelik hava harekatında teröristler tarafından barınak ve sığınak olarak kullanılan 3 hedef imha edildi, 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Terör örgütüne darbe: Kritik isim öldürüldü

Kuzey Irak'ın Hakurk-Kani Rash bölgesin 21 Mart 2018 tarihinde düzenlenen hava harekatı ile kırmızı listede yer alan sözde Hakurk eyaleti yürütmesinde görevli Agiri Mazlum Pirdoğan kod adlı terörist Birdal Burhanlı öldürüldü.

Teröristlerin 3 katlı mağarası imha edildi

Hakkari'nin Derecik Balkayalar bölgesinde, teröristlerce karargah, depo ve barınak olarak kullanılan 3 katlı, 8 bölmeli mağara bulundu. Mühimmat ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerin de bulunduğu mağara imha edildi.

Hakkari'de teröristlerin '3 katlı' mağarası imha edildi

Hakkari'nin Derecik Balkayalar bölgesinde, teröristlerce karargah, depo ve barınak olarak kullanılan 3 katlı, 8 bölmeli mağara bulundu. Mühimmat ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemelerin de bulunduğu mağara imha edildi.

Hakkari'de hava savunma füzesi ele geçirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda 1 adet güdümlü SA hava savunma füzesi ele geçirildiğini açıkladı.

Hakkari'de özel güvenlik bölgesi uygulaması

İl merkezi ile üç ilçesinde bazı alanlar 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

Hakkari'de 4 mahallede EYP aranacak

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 4 ayrı mahallede 3 ay boyunca terör örgütü tarafından saklanan El Yapımı Patlayıcı (EYP) aranacağı belirtildi.

Hakkari'de terör operasyonunda çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Hakkari'den terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda silah, el bombası ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Dağcıları tedirgin etti

Hakkari'de bir grup dağcı, güvenlik güçlerince gerçekleştirilen başarılı operasyonların ardından PKK'lı teröristlerden temizlenen Balkaya Dağları'ndaki mağarayı gezdi. Mağaraya giren dağcılardan Yüksek Işık, "Çoğu bölgelerde küçük gölcükler ve balçık alanlar bizi çok tedirgin ediyordu. Hocamız bize belli bir süre verdiği için ucuna ulaşamadığımız mağarada geri dönmek zorunda kaldık" dedi.

Hakkari'de hain pusu: 2 şehit

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 askerimiz şehit olurken, 1 askerimizin de yaralandığı öğrenildi.

Hakkari'de askeri araç devrildi: 17 yaralı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyondan dönen güvenlik korucularını taşıyan askeri aracın devrilmesi sonucu biri ağır 17 güvenlik korucusu yaralandı.

Hakkari’de PKK'ya ait EYP ele geçirildi

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi kırsalında 120 kilo EYP, 2 adet anti tank roketatar mühimmatı, 2 adet roketatar sevk fişeği ve çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Operasyon sırasında Mehmetçik buldu

Hakkari'nin Irak sınırında PKK'lı teröristlere yönelik yürütülen operasyonda Balkaya Dağları'ndaki bir mağarada bulunan metrelerce yükseklikteki sarkıtlar, hayranlık uyandırdı.

Hakkari'de teröristlere ait EYP ele geçirildi

Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda el yapımı patlayıcı düzeneği ve mühimmat ele geçirildi.

TSK: 1 askerimiz şehit oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri, 2 Kasım'da Şemdinli'de yaralanan bir askerimizin şehit olduğunu açıkladı.

Üslendik

Mehmetçik, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin Irak sınırında PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan operasyon kapsamında 2 bin 400 rakımdaki Balkaya Dağları'na makara ve halat yardımıyla malzeme taşıyarak yeni üs kuruyor.

Mehmetçik Şemdinli'de 2 bin 400 rakımda yeni üs kuruyor

Güvenlik güçleri Hakkari'nin Şemdinli ilçesinin Irak sınırında PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan operasyon kapsamında 2 bin 400 rakımdaki Balkaya Dağları'na makara ve halat yardımıyla malzeme taşıyarak yeni üs oluşturuyor. Mehmetçik, bölgede teröristlerce tuzaklanan patlayıcıyı imha etti.

Hakkari'de teröristlere ait EYP ele geçirildi

Şemdinli ilçesi Balkaya Dağları'nda yürütülen operasyonda PKK'lı teröristlerce kullanılan iki girişli mağarada el yapımı patlayıcı düzeneği ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

İHA tespit etti, SİHA vurdu

Irak'ın Haftanin bölgesinde tespit edilen PKK'lı terörist grubuna SİHA ile yapılan müdahalede 3 terörist etkisiz hale getirildi. Topçu atışı ile desteklenen operasyon sonucunda bölgeye sevk edilen SİHA ile sığınak içinde 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.