Kilis'te Mehmetçiğe koreografili destek

TSK'nın Afrin'de teröristlere yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı başarılı bir şekilde devam ederken yurttan harekata destek gösterileri de geliyor. Kilis'te üniversite öğrencileri, hazırladıkları ay-yıldızlı figür ve Afrin yazılı koreografi ile sınır ötesi harekat yürüten Mehmetçiğe destek oldu.

TSK'dan Suriye sınırına askeri araç takviyesi

Zeytin Dalı Harekatı'nda kapsamında Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen askeri araçlar Hatay'a geldi. Askeri araçlar daha sonra güvenlik önlemleri altında sınır birliklerine sevk edildi.

Bursalı iş adamlarından Suriye'ye yardım eli

Bursa'da iş adamlarının desteğiyle Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan askerlere ve sınırda yaşayan Suriyelilere ulaştırılmak üzere toplanan gıda yardımları Kilis'e ulaştı.

Kilis'ten terör hedefleri vuruluyor

TSK, yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'nin Afrin bölgesinde belirlenen terör hedeflerini ateş altına aldı. Afrin kırsalında belirlenen terör örgütü YPG/PKK-DEAŞ'a ait sığınak, barınak ve mevzilerden oluşan hedefler, Kilis'ten uçak, çok namlulu roketatar, Fırtına obüsleri ve tanklarla vuruluyor.

Kilis'te DEAŞ'lı bir terörist yakalandı

Şanlıurfa'da 2014 yılında bir araca yerleştirdiği bombanın, güvenlik güçlerinin dikkati sonucu önlenmesi olayının faili, terör örgütü DEAŞ ve Suriye uyruklu terörist Kilis'te yakalandı.

Afrin'den unutulmayacak fotoğraf

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2295 terörist etkisiz hale getirildi. Afrin'de kahramanca mücadele eden askerlerimizin çamurlu botları hafızalara kazındı.

Afrin için uzaktan kontrol hazırlığı

Zeytin Dalı Harekatı'nın birinci aşaması, askerlerin hilal şeklindeki birleşmeleri ile tamamlandı. TSK meskun mahal için hazırlıklarını sürdürüyor. Bölgeye çok sayıda, uzaktan kontrol edilebilen iş makineleri gönderildi.

Kilis'e JÖH ve PÖH görevlileri sevk edildi

Kilis'te vatandaşlar, Suriye sınırına konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen JÖH ve PÖH'lere sevgi gösterisinde bulundu.

Kilis'e 15 Temmuz Demokrasi Köşesi açıldı

Kilis'te Gülbaba köyünde yaptırılan kütüphane ve 15 Temmuz Demokrasi Köşesi'nin açılışı, şehit Ömer Halisdemir'in kardeşinin de katılımıyla gerçekleşti. Düzenlenen törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kur'an-ı Kerim okundu.

Ömer Halisdemir'in kardeşi: Görüntüleri izleyince gururlandık

15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in kardeşi Soner Halisdemir, Zeytin Dalı Harekatı'na tam destek verdiğini söyledi. Soner Halisdemir, Ömer Halisdemir'in darbeci general Semih Terzi'yi vurma anına ilişkin basına yansıyan görüntüleri de değerlendirdi.

TSK milli füzelerle bir ilki başardı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin’de PKK’ya yardıma giden terör konvoyunu kara ateş destek vasıtalarıyla vurdu. Türk ordusu hareket halindeki hedefi vurarak gelişmiş ordu kapasitesini ortaya koydu.

PKK'nın silahı ile PKK'lı avlıyor

Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'de PKK'lı teröristlerden ele geçirilen keskin nişancı silahı Zagros ile şimdi teröristler etkisiz hale getiriliyor. Sosyal medyadan paylaşılan karede, elinde Zagros tutan ÖSO mensubu ilginç kamuflajı ile de dikkat çekiyor.

PKK/PYD hedefleri ateş destek vasıtalarıyla vuruluyor

Afrin kırsalındaki PKK/PYD hedefleri, Kilis'te sınırda konuşulu bulunan fırtına obüs, tank ve çok namlulu roketatarlar (ÇNRA) tarafından vuruluyor.

Zeytin Dalı Harekat Merkezi'nde dikkat çeken yazı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kilis ve Hatay bölgelerinde bulunan Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli çeşitli birlik ve tugay karargahlarında inceleme ve denetlemelerde bulundu. Harekat merkezlerinden birinin kapısındaki "Bu Takım Bu Maçı Alır" yazısı dikkat çekti.

Kilis'e 3 roket daha atıldı

Terör örgütü PKK/PYD/YPG tarafından Kilis'e 3 roket daha atıldı. Atılan roketler boş araziye isabet etti.

Bakan Kaya: Mazlum insanlara huzur götürmek üzere Afrin'deyiz

Bakan Kaya, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Biz orada hem sınır güvenliğimizi sağlamak üzere bulunuyoruz hem de oradaki mazlum insanlara huzur götürmek üzere." dedi.

Gaziantepli bin 500 muhtardan Zeytin Dalı desteği

Gaziantepli bin 500 muhtar harekata destek amacıyla Kilis'te sınır hattına geldi. Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Titiz, "Bizler, askerimizin yanında olduğumuzu göstermek için gerekiyorsa Afrin'e bile gitmeye razıyız" dedi.

Terör örgütünün hapı bitti

PKK/YPG, 2 yıl önce Afrin’de kurduğu sentetik uyuşturucu hapı olan ‘Captagon’ üretim tesisi Zeytin Dalı Harekâtı sonrası kapatıldı. Türkiye geçiş noktalarının tamamen kapatılması nedeniyle terör örgütü elindeki hapları Afrika ve Avrupa’ya gönderemedi.

PKK'nın kabusu da operasyona katıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’in terörist gruplara yönelik sınır ötesi Zeytin Dalı Harekatı başarıyla devam ederken, bölgeye Deniz Kuvvetleri Komutanlığının en elit birlikleri olan SAT ve SAS timleri de gönderildi. Bölgede “Timsahlar” olarak bilinen iki tabur deniz piyadesi de görev yapıyor.

Teröristin çantasından çıktı: İşte öldürülen teröristler

Mehmetçik Afrin'i teröristlere dar ediyor. Burseya Dağı'nda ele geçen bu iki fotoğraftaki teröristlerin tümü öldürüldüğü iddia edildi. İki fotoğrafta 20'si kadın 34 terörist tespit edildi.

Afrin yemini

Zeytin Dalı Harekâtı’na katılmak üzere yurdun birçok bölgesinden gelerek Kilis ve Hatay sınırından geçip Afrin kırsalında oluşturulan toplanma merkezinde biraraya gelen Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) timleri, topluca ant içerek cepheye koştu.

Mehmetçik için Kilis'te Kur'an-ı Kerim okundu

Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit ve gaziler olanlar İstanbullu hafızlar tarafından Kur'an-ı Kerim okundu, Mehmetçik'in harekattan zaferle çıkması için dua edildi.

TSK, Afrin harekatının bilançosunu açıkladı

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 1141'e ulaştı. Sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 36 hedef de imha edildi.

PKK’nın kara hapishanesi

Terör örgütü PKK/PYD'nin Afrin'deki zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınan gençler, yaşadıklarını anlattı. Afrin'in sivil vatandaşlar için "kapalı bir hapishane" olduğunu söyleyen Wail isimli genç, "PKK/PYD'nin Afrinde 'kara hapishanesi' var. Örgüte karşı çıkanları o hapishaneye atıyorlar. Türk askeri Afrinlileri kurtaracak" dedi.

PÖH-JÖH işbaşında

Terörle mücadelede meskûn mahal tecrübesi olan Jandarma Özel Harekât (JÖH) ve Polis Özel Harekât (PÖH) birlikleri de komandolardan sonra Afrin mesaisine başladı.

O dağlara ben gideceğim

Afrin’de PKK’lıların saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Yunus Emre Doğan ile Astsubay Ömer Bilal Akpınar memleketlerinde toprağa verildi. Şehit Doğan için Kilis’te düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Şehidin babası Hanifi Doğan’ın “Senin görevini ben tamamlayacağım, o dağlara ben gideceğim” dedi.

Şehit polis Mimiroğlu'nun adı kütüphanede yaşatılacak

Kilis'te 2016 yılında roket mermisine müdahale esnasında şehit olan Murat Mimiroğlu'nun adı kütüphaneye verildi.

Bu bileğibükemezler

Mehmetçik, dünyanın süper güçlerince desteklenmiş teröristlere Zeytin Dalı Harekâtı ile kök söktürüyor. Göreve giderken yakınlarına “Bizi beklemesinler” diye mesaj gönderen ve ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ anlayışıyla cephede büyük kahramanlıklar sergileyen askerler, teröristlerin saldırıları sonucu ağır yaralandıklarında bile vakur tavırlarından ödün vermiyor.

Zeytin Dalı’nda 4 hassasiyet birden

Zeytin Dalı Harekatı “siviller” başta olmak üzere 4 önemli hassasiyet üzerinden başarıyla sürüyor. Üç aylık planlama sürecinin her adımı ince elenip sık dokunan Afrin harekatında “çevre”, “tarihi eser” ve bölgede yaşayan “hayvanların” zarar görmemesine büyük önem gösteriliyor.

Afrin harekatında hilal detayı

Zeytin Dalı Harekâtı ile Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO, Afrin bölgesini hızla terör örgütünden temizliyor. Harekatta stratejik noktaları ele geçiren TSK’nın sahada ilerleyişine bakıldığında hilal düzeninde Afrin merkeze doğru ilerlendiği görülüyor. 947 teröristin etkisiz hale getirildiği harekâtta 15 askerimiz ise şehit oldu. İşte Afrin’de son durum…

935 PKK'lı öldürüldü

Afrin genelinde yürütülen operasyonlarda son 24 saatte 30’dan fazla PKK’lı öldürüldü. Zeytin Dalı başladığından buyana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 935’e yükseldi.

TSK'dan son dakika Afrin açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütlerine ait 5 hedefin imha edildiğini, 35 terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.