Muş Haberleri

Evladı PKK tarafından dağa kaçırılan anne Muş'taki HDP binası önünde nöbette

Oğlu PKK'lı teröristlerce dağa kaçırılan anne Gülbahar Teker, Muş'ta HDP'nin binası önünde eylem yaptı. Çocuğunun fotoğrafını elinden düşürmeyen anne, HDP aleyhine slogan atarak partililere tepki gösterdi.

Aşılanma oranının düşük olduğu Muş'ta camiden Türkçe ve Kürtçe anonsla aşıya davet ettiler

Koronavirüsle mücadele ekipleri aşılama oranının düşük olduğu Muş'ta camiden Türkçe ve Kürtçe aşı anonsu yaptı. Halkın aşı olmaya davet edildiği Muş'ta köy konağında toplananlara koronavirüs aşısı yapıldı.

Muşlu annelerin HDP isyanı

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan annelerin parti binası önündeki eylemi sürüyor. Şahinaz Özcan, “Oğlumdan hiç haber alamadım. Çocuğumu istiyorum. Biz onlara ne yaptık? HDP gelsin biz de bir hakkı varsa söylesin. Çocuğum gelene kadar eylemimi sürdüreceğim” ifadelerini kullandı.

HDP önündeki evlat nöbeti sürüyor: Bu Kürt davası değil bunlar Kürt’ün çocuğunu imha ediyor!

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan gözü yaşlı ailelerin parti binası önündeki eylemleri 7. haftada da devam ediyor. “Diyarbakır’dayız, Muş’tayız, Siirt’teyiz, Van’dayız, hepimiz ayaktayız” diyen baba Özcan, “Bu Kürt davası değil. Biz de Kürt’üz. Bunlar Kürt’ün çocuğunu imha ediyor, götürüyor Amerika’ya veriyor, İsrail’e veriyor” diye konuştu.

Muş’a spor okulu: Bölgede çok yetenekli çocuklar var

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Muş’a ‘spor okulu’ açacaklarının müjdesini verdi. Yeni Şafak’a konuşan Kasapoğlu, “Cudi denildiğinde eskiden herkesin aklına terör geliyordu. Artık spor, tenis turnuvası geliyor. Artık çiçek açıyor. Bölgede spora ve müziğe çok yetenekli çocuklar var” dedi.

Muş'ta bir terörist daha jandarmanın iknasıyla teslim oldu

Muş'ta jandarma ekiplerince ikna edilen PKK'lı terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu.

Evlat nöbeti Muş'ta da devam ediyor: 'Çocuğum gece gündüz gözümün önünden gitmiyor'

Muş’ta, PKK’lı teröristler tarafından çocukları dağa kaçırılan Özcan ve Teker ailesinin evlat nöbeti sürüyor. Türk bayraklarıyla HDP il binası önünde bekleyişlerini sürdüren ailelere sivil toplum kurulmuşu temsilcileri de destek veriyor. 15 Temmuz 2016'dan beri kaybolan oğlu Atilla’ya ulaşmak için HDP il binası önüne geldiğini belirten Şahinaz Özcan, "HDP çocuğumu bıraksın, çocuğum gelsin. Bizden ne istiyorlar? 4,5 yıldır çocuğum kayıp, artık bıraksınlar. Evladım gelene kadar burada oturmaya dev...

HDP önündeki evlat nöbeti sürüyor: Bunlar Kürdün düşmanı Ermenilerin dostudur

Muş’ta çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan aileler, HDP binası önünde ikinci haftada da oturma eylemini sürdürüyor. Çocuğunun 2016 yılında dağa kaçırıldığını söyleyen Şemsettin Özcan, "Diyorlar ki HDP ‘Kürtleri savunuyor.’ Kürtlerle ilgisi yok. Bunlar Kürdün düşmanıdır. HDP şimdi Ermenilerle birlikte çalışıyor, Amerika’yla beraber çalışıyor" diyerek HDP ve PKK'dan çocuğunu istedi.

Evlat nöbeti Muş'ta da başladı: HDP binası önünde terörden oğullarını istiyorlar

Muş'ta yaşayan Gülbahar Teker (66), 2014'te dağa kaçırıldığını belirttiği oğlu Muhammed Emin Teker için HDP Diyarbakır binası önünde sürdürdüğü eylemini Muş’a taşıdı. Parti binası önünde, küçük oğlu Cuma ile evlat nöbetine başlayan Teker'e, oğlunun 2016'da dağa kaçırıldığını söyleyen Şemsettin Özcan (64) da eşlik etti.

Muş'ta çocukları dağa kaçırılan 2 aile HDP binası önünde oturma eylemi yaptı

Muş'ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan 2 aile, partinin il başkanlığı önünde oturma eylemi yaptı.

Muş'ta 4.2 büyüklüğünde deprem

Muş'un Korkut ilçesinde 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

5 metre karla mücadele: Muş'ta kardan tünellerin oluştuğu bölgede adım adım ilerliyorlar

Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarında, karla mücadele çalışması sürüyor. 'Kar kaplanları' olarak adlandırılan karla mücadele ekipleri, mart ayında fırtına ve tipi nedeniyle kar kalınlığının 5 metreye ulaştığı ve kardan tünellerin oluştuğu yollarda, zorlukla ilerliyor.

Muş'ta gençleri kandırıp dağa kaçıranlara operasyon: 23 gözaltı

Muş merkezli yedi ilde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 23 kişi gözaltına aldı. Gençleri kandırıp PKK'nın dağ yapılanmasına kaçırdıkları belirlenen zanlılardan altısı tutuklandı.

Midesinde uyuşturucu sevkiyatı yapan 2 kişi polisin dikkati sayesinde yakalandı

Muş’ta narkotik polislerinin teknik takibe aldığı 2 şüpheli, midelerinde gizledikleri uyuşturucuyla kıskıvrak yakalandı.

Hanifi Dede’den aşı için gelen sağlıkçılara sazlı sözlü 'korona' bestesi

Muş’ta pandemi sürecinde evden çıkmayan 73 yaşındaki Hanifi Ünver, 10 aylık sürede bestelediği “korona” şarkısını, kendisine aşı yapmaya gelen sağlık ekibine saz çalarak seslendirdi.

Muş'ta 4 büyüklüğünde deprem

Türkiye sallanmaya devam ediyor. Muş'ta 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Dün sabah İzmir'de başlayan sarsıntılar gece saatlerine kadar sürdü. Beşik gibi sallanan İzmir'in ardında bir deprem de Kayseri de meydana geldi.

Bir ilin koronavirüs risk haritası tamamen yeşile döndü

Sağlık Bakanlığının ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında Muş’taki koronavirüs haritası uygulanan kısıtlamalarla kırmızıdan tamamen yeşile döndü. Özellikle valilik kararıyla kentte kamuya açık alanlarda sigara kullanma yasağının getirilmesi ve filyasyon ekiplerinin özverili çalışmalarının olumlu etkisi haritaya yansıdı.

Muş'ta PKK'lı teröristlere ait 2 depo bulundu: Silah ve yaşam malzemeleri ele geçirildi

Muş'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda iki depoda yaşam malzemeleri ele geçirildi. İki depoda yapılan aramada silah ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Muş'ta toplantı ve gösteri yürüyüşleri geçici olarak yasaklandı

Muş'ta toplantı, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi. Güvenlik güçlerinin ülke genelinde ve sınır dışında terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlarının devam ettiği anımsatılan açıklamada, halkın yoğun yaşadığı yerler hedef seçilerek gerçekleştirilecek sansasyonel eylemlerle kamu düzeni ile halkın can ve mal güvenliğinin tehlikeye düşürülebileceğinin değerlendirildiği vurgulandı.

Teslim olan terörist Muş'ta ailesiyle buluştu: Oğlum o domuzların elinden kurtuldu

Terör örgütü PKK'dan kaçarak teslim olan 26 yaşındaki F.K. Muşta ailesi ile buluşturuldu. PKK'ya katıldığı için pişman olduğunu belirten F.K. bir yıldır kaçmanın planını yaptığını söyledi. Oğluna kavuştuğu için büyük mutluluk yaşayan baba R.K, “Ben şimdi çok rahatım. Evladım devlete sığındı ya yeter. O domuzların elinden geldi, oğlumu şimdi kesseler de ben rahatım" sözleri ile sevincini paylaştı.

Muşlu esnafın bütün serveti küle döndü: 7 milyon lira cayır cayır yandı

Muş'ta bir hafta önce çıkan yangında evi ve 4 katlı iş yerinin bulunduğu binası yanan 59 yaşındaki Ercan Özeroğlu, her şeyini kaybetti. 2 kızı ve eşiyle birlikte itfaiye ekiplerince kurtarılan Özeroğlu, yangında iş yerindeki yaklaşık 7 milyon TL'lik malzemenin yandığını söyledi.

Cami sınıf oldu

Muş’un Varto ilçesindeki Hz. Ömer Camisi’nin imamı Ertuğrul Kertil, evinde interneti olmayan öğrencilerin uzaktan eğitime katılabilmesi için camiyi sınıfa çevirdi. Kertil’in internet bağladığı camiyi namaz vakitleri dışında artık çocuklar kullanıyor. Çocuklar ateşleri ölçülüp, elleri dezenfekte edildikten sonra camiye giriyor.

Muş'ta bir saatlik düğünün 40 dakikası takı töreniyle geçti: Genç çifte bir milyon TL'lik altın ve para takıldı

Koronavirüs salgını etkilerini devam ettirmesine rağmen vatandaşların tedbirsizliği nedeniyle vaka sayılarında artış yaşanıyor. Yetkililerin tüm uyarılarına ve yaptırımlarına rağmen özellikle düğünlerdeki kalabalık, salgının yayılmasında etkili oluyor. Muş’ta pandemi nedeniyle bir saatte gerçekleştirilen düğünün 40 dakikası takı töreniyle geçti. Genç çifte 1 milyon TL değerinde altın ve para takılırken, sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı.

Sınavda düğme görünümlü kamerayla kopya çekeceklerdi

Muş'ta düğme görünümlü kamera ile kopya düzeneği hazırlayarak motorlu taşıtlar sınavına gireceklerdi. Yakalanan 3 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.

Muş 4,2'lik depremle sarsıldı

Muş'un Korkut ilçesinde 4,2 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 13 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

Muş'ta koronavirüsle ilgili yeni kural: Özel araçlarda maske takmak zorunlu oldu

Muş Valiliği, İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararları açıkladı. Valilik, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kapsamında, seyahat halindeki tüm motorlu taşıtlarda maske takmanın zorunlu hale getirildiğini duyurdu. Ayrıca açıklamada, "Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması, tedbirlere uymayanlarla idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç...

Muş'ta korkutan deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgilere göre, Muş'un Korkut ilçesinde saat 17.48'de 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Muş Valisi İlker Gündüzöz açıklama yaptı.

Uzmanların tüm uyarılarına rağmen içmeye devam ediyorlar: Şifalı sanılan su, organ yetmezliğine neden olabilir

Muş'un Gümüşali köyündeki vatandaşlar uyarılara uymuyor. Böbrek taşını erittiği iddia edilen suda fazla miktarda bakteriye rastlandı. Buna rağmen köylüler suyu içmeye devam ediyor. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat Vançelik, "Su analizinde tespit edilen bakteri miktarları çok yüksek seviyede. Basit ishalden kana karışıp ciddi enfeksiyonlara kadar geniş bir yelpaze gösteren bakterinin suda hiç olmaması gerekir. Bazı sularda organ yetmez...

Muş'ta 4.1 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre Muş'un Korkut ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem oldu.

Babayı ikna edemeyen dolandırıcılar oğlunu ikna ettikten sonra 34 bin doları çarptılar

Muş'ta yaşayan Halit Sönmez ile oğlu Erhan Sönmez'i telefonla arayarak kendisini savcı ve polis olarak tanıtan dolandırıcılar, bankada parası bulunan babayı önce ikna edemeyerek oğlunu araması ile dolandırıldılar. Erhan Sönmez'e babasının kimlik bilgilerinin çalındığını belirten dolandırıcılar bankadaki parayı çekmeleri gerektiğini yoksa sahte kimlikle paranın çekileceğini ifade ederek bankadaki 34 bin doları (250 bin lira) başka hesaba aktardılar. Olayın ardından savcılığa giden baba oğul dolan...

Şenyayla dönüşlerle yeniden şenleniyor

Muş’ta 1990’lı yıllarda PKK’lı teröristlerin baskıları sonucu göç etmek zorunda kalan Şenyayla bölgesindeki köylüler, bölgede sağlanan güven ortamıyla yıllar önce ayrıldıkları topraklara dönerek yerleşmeye başladı. Köy sakinlerinden Tevekelli Şahin, “Artık silah seslerinin yerine çocukların, koyun ve keçilerin sesi yankılanacak” dedi.

Muş'ta toplantı ve gösteri yürüyüşleri geçici olarak yasaklandı

Muş'ta valilik son dakika açıklamasıyla çok önemli bir karar aldı. Kent genelinde toplantı, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşlerinin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+