Diyarbakır Haberleri

Celil kod adlı JİTEM'ci mahkemeye çağrılsın hiçbir faili meçhul olay kalmaz

Musa Anter cinayeti ve JİTEM ana davası dosyalarının birleştirilmesi sonrası görülen davada tanık olarak dinlenen emekli astsubay Hüseyin Oğuz, Musa Anter’in öldürülmesi ve Orhan Miroğlu’nun yaralanması olayını PKK itirafçısı olan ve bir dönem JİTEM’de çalışan Aygan’ın bu olayı kendisine itiraf ettiğini etti. Oğuz, "O dönem Arif Doğan JİTEM’in komutanıydı. ’Celil’ kod adlı şu anda emekli olan A.Ö., JİTEM’in ikinci adamıydı. ’Celil’ kod adlı A.Ö., Mahmut Yıldırım ve Hamit Yıldırım’la bu işi yapmı...

Sokak çağrısı boşa çıktı

HDP’nin bir provokasyonu daha boşa çıkarıldı. Cezaevinde intihar eden teröristin cenazesini eyleme dönüştürme çağrıları polise takıldı.

Çocuk ticaretine geçit yok

PKK'nın, Suriye’de kurduğu çocuk timlerinin perde arkası gün yüzüne çıktı.

Mehdi Eker'den 'şövalye nişanı' iddialarına yanıt

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, hakkında çıkan "Fransa tarımına katkı sağladığı ve Fransa’dan hayvan ithalatı yapıldığı için şövalye nişanı verildiğine" dair iddialara cevap verdi.

Diyarbakır'da 'kaliforniyum' operasyonu: 3 gözaltı

Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda Roma ve Bizans dönemlerine ait olduğu tahmin edilen tarihi eserlerin ve 7 gram kaliforniyum nükleer madde olduğu değerlendirilen madde ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheliden biri tutuklandı.

Milyarlık baskın

Binden fazla sikkenin ele geçirildiği tarihi eser operasyonunda 7 gram da Kaliforniyum bulundu. Dünyanın en pahalı ikinci maddesi olan Kaliforniyumun gramı 27 milyon dolar. 189 milyon dolar değerindeki maddeyi AFAD ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu inceleyecek.

Diyarbakır'da ele geçirildi: En tehlikeli elementler arasında bulunuyor

Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda, 7 gram kaliforniyum olduğu değerlendirilen madde ele geçirildi, 3 zanlı gözaltına alındı. Doğada bulunmayan ve radyoaktivite içeren "kaliforniyum", en tehlikeli elementler arasında yer alıyor.

Teröristler 3 noktada bağlantısı bulunan patlayıcı tuzaklamış

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında 3 farklı noktada 120 metre çoklu bakır kabloyla birbirine irtibatlı 5 tüp ve 120 kilogram amonyum nitrat ile hazırlandığı tespit edilen el yapımı patlayıcı bulundu. Operasyonda ayrıca mağaraya gizlenen 213 kilogram esrar ele geçirildi.

Sığınaklar tuzak dolu

Adeta mayın tarlasına dönen Diyarbakır Dicle'deki kırsal alanlar jandarma ekiplerince temizleniyor. Dicle ilçesi kuzeyindeki dağlık alanda icra edilen Bayrak-116 Şehit J.Asb.Kd.Çvş. Ender Fatih YILMAZ-02 Operasyonu’nda PKK'nın kış üstlenmesi olarak kullandığı 19 sığınak, tuzaklı patlayıcılarıyla birlikte imha edildi.

Diyarbakır'da HDP binasında terör operasyonu: 5 gözaltı

Diyarbakır'da terör örgütü PKK propagandası yaptıkları iddiasıyla 5 şüpheli gözaltına alındı.

Diyarbakır'da HDP binasında terör operasyonu: 5 gözaltı

Diyarbakır'da terör örgütü PKK propagandası yaptıkları iddiasıyla 5 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyon öncesi sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır'ın Dicle ilçesine bağlı 8 kırsal mahallede terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon başlatıldı.

Halı sahaya erken gelen Savcı 14 öğretmeni gözaltına aldırdı

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde 14 öğretmenin hukuksuz bir şekilde savcı tarafından gözaltına alındığı iddia edildi. Olayın ardından Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Mustafa Safran da yaşananlara ilişkin Twitter hesabından bir mesaj paylaştı ve "Öğretmenler sahipsiz değildir" ifadesini kullandı. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise söz konusu savcıyla ilgili HSK'nın konuyla ilgili inceleme başlattığını duyurdu. Öte yandan Adalet Bakanı Gül de konuyla ilgili açıklama yaptı ve "Mü...

Diyarbakır'da ele geçirildi: 800 yıllık

Diyarbakır'da deri üzerine İbranice yazılı, içerisinde Hz. İsa ile Hz. Meryem'in yüzlerinin de tasvir edildiği resimlerin bulunduğu 800 yıllık kitap, jandarmanın düzenlediği operasyonla, satılmak istenirken ele geçirildi. Operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır'da 5 ton 209 kilogram esrar ele geçirildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonlarda, terörün finans kaynağı olan uyuşturucu ticaretine büyük darbe vuruldu. Operasyonlarda 5 ton 209 kilogram esrar maddesi ele geçirilirken, terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen el yapımı patlayıcı güvenlik güçlerinin dikkati sayesinde fark edildi.

Halk otobüsü ile servis minibüsü çarpıştı: Yaralılar var

Diyarbakır'da halk otobüsü ile servis minibüsünün çarpışması sonucu meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre 13 kişi yaralandı.

Soylu açıkladı: Diyarbakır'da 5 ton esrar ele geçirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet tarihinin en büyük eroin yakalamasını son 1,5 ayda 2 kere gerçekleştirdiklerini belirterek, "Şimdi buraya gelmeden önce Diyarbakır Valimizle konuştum. 5 ton esrar yakalamışlar" dedi.

Saldırı aracı topraktan çıktı

PKK’lı teröristlerin bombalı eylemlerde kullanmak üzere 2012 yılında İstanbul-Silivri’den çaldığı araç, Diyarbakır’da toprağa gömülü halde bulundu. Alınan bilgiye göre istihbarat birimleri, terör örgütünün seçim öncesi kaos oluşturmak için söz konusu aracı topraktan çıkarıp onarma ve bomba yerleştirip eylemde kullanma planını tespit etti.

Diyarbakır'da teröristlerin toprağa gömdüğü lüks otomobil bulundu

Diyarbakır Lice'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda İstanbul'da 2012 yılında çalınan bir otomobil toprağa gömülü bulundu. Operasyonda ayrıca 2 adet sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi ve mühimmat imha edildi.

Diyarbakır'da teröristlere büyük darbe

Diyarbakır'ın Lice, Hazro ve Kulp ilçelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, 6 sığınak ve mağarada çok sayıda silah, mühimmat ile yaşam malzemesi bulundu. Ele geçirilen malzemeler arasında el yapımı patlayıcı yapımında kullanılacağı değerlendirilen 4 düdüklü tencere de yer aldı.

Diyarbakır'da ele geçirildi: Deri üzerine altın işlemeli

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde deri üzerine altın işlemeli figürleri bulunan İncil ele geçirildi, 6 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır'da 17 mahallede sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'ın Lice ve Kulp kırsalındaki 17 mahallede terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Kışanak ve Tuncel'e hapis cezası

Diyarbakır Büyükşehir Belediye eski Başkanı Gültan Kışanak'a "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 14 yıl 3 ay, DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'e ise aynı suçlardan 15 yıl hapis cezası verildi.

Diyarbakır'da PKK'ya ait 8 sığınak imha edildi

Diyarbakır'ın Hani, Kulp ve Silvan ilçelerindeki operasyonda ortaya çıkarılan 8 sığınakta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Diyarbakır'da ele geçirildi: Altın işlemeli

Diyarbakır'da Roma dönemine ait altın işlemeli 2 tarihi tablo ele geçirildi. Tabloları satmaya ve almaya çalışan 5 kişi suçüstü yakalandı.

Tuğgeneral Özkan Edip Akgülay tutuklandı

TSK savaş uçaklarının harekat sorumlusu olarak görev yaparken emekliliğini isteyen Eskişehir Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi (BHHM) Komutanı Tuğgeneral Özkan Edip Akgülay, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı. Akgülay’ın, FETÖ’nün TSK’daki mahrem üyelerinin haberleşmek için kullandığı ankesörlü telefonlarla irtibatı tespit edildi. Akgülay, 15 Temmuz’da Diyarbakır’da görev yaparken darbecilerin kullandığı 6 uçağın Ankara’ya uçmasına göz yummakla suçlanıyordu.

PKK'nın Diyarbakır'daki 'gizli güç'ü yakalandı

Diyarbakır'da, PKK'nın şehir merkezinde sözde "gizli güç" olarak görevlendirdiği 'Şervan Fargin' kod adlı M.K. adlı terörist, jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalandı. M.K.'nın Kobani'ye kadın teröristlerin geçişi için etkin faaliyet yürüttüğü tespit edildi.

PKK'lı teröristlerin inleri imha edildi: Kurdukları düzenek şaşırttı

Diyarbakır’ın Lice ve Hazro ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda terör örgütü PKK mensuplarının kullandıkları tespit edilen 8 mağara kullanılamaz hale getirildi. Operasyonlarda ele geçirilen el yapımı patlayıcı düzenekleri ve yaşam malzemeleri de imha edildi.

Cami altına PKK kliniği

Diyarbakır Lice’de caminin altını oyup sığınağa çeviren PKK, hiçbir kutsal tanımadığını yine ortaya koydu. Sığınağı klinik olarak kullanan teröristler, buraya ilk yardım seti ve serum gibi tıbbi malzemeler zulalamış.

Teröristler caminin altına sığınak yapmışlar

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, Çavundur Mahallesi'nde kullanılmayan caminin altına yapılan sığınak ortaya çıkarıldı. Sığınak girişinin tahta ve halı ile kapatıldığı tespit edildi.

Doktorun ihmali bebeği ayağından ediyordu

Diyarbakır’da 2 ay önce doğum yapan Şerife Deniz Bulut, doğumdan 5 saat sonra kızını kucağına alıp altını değiştirdiğinde neye uğradığını şaşırdı. Çocuğunun sağ ayağının ters olduğunu gören anne üzüntüden sütten kesildi.

Meslek için engel yok

Görevlendirme yapılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nce meslek sahibi olmaları için düzenlenen kurslarda bir yılda 2 bin engellinin mesleki eğitime kavuşması sağlandı. Sosyal hizmet uzmanı Nevin Tiyenç, engellileri yeteneklerine uygun kurslara yönlendirdiklerini söyledi. Kursiyer Burak Yaşar ise “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olmasa dört duvar arasında kalırdık” dedi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.