Diyarbakır Haberleri

Evlat nöbetindeki anneden yürek yakan feryat: Artık dayanamıyorum çocuğumun terine bile hasret kaldım

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 751. gününde de devam ederken, terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan Ramazan Üçdağ’ın annesi Mevlüde Üçdağ’ın feryadı yürekleri dağladı. Anne Üçdağ, “Artık bu cansız fotoğraflara sarılmak istemiyoruz, evlatlarımızı istiyoruz. Ben çocuğumun terine bile hasret kaldım, artık evladımı versinler. Yeter dayanamıyorum sözün bittiği yerdeyim...

Evlat nöbetindeki ailelerden Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne çağrı: Çocukları dağa gönderdiklerinde neredeydiniz?

Diyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 233 ailenin evlat nöbeti, 750'nci günde de devam ediyor. 5 yıl önce 15 yaşındayken, kaçırılan oğlu Özkan için 9 Eylül 2019'dan beri eylemini sürdüren Süleyman Aydın, aileler adına açıklama yaparak, "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Selahattin Demirtaş'ın tahliyesini istiyor ve Türkiye'ye 30 Eylül'e kadar süre tanımış. Ey Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 9 yaşındaki çocukları dağa gönderdiklerinde neredeydiniz?" dedi.

Evlat hasreti çeken anne Koç: Neden hep fakir fukara çocukları dağda ölüyor

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 750’nci gününde de devam ediyor. Kızı Zübeyde Koç için eylemde yer alan Esmer Koç, "Hangi HDP milletvekilinin çocukları dağda, neden hep fakir fukara çocukları dağda ölüyor. Kızım orası senin yerin değil" diyerek evladına teslim olması için çağrıda bulundu.

Diyarbakır'da PKK'nın bombacısı yakalandı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü' nün düzenlediği operasyonda bombalı eylem hazırlığında olan PKK' lı terörist yakalandı. Teröristin, Yunanistan'da 3 yıl bomba ve suikast eğitimi aldığı ortaya çıktı. Evine yapılan baskında silah ve mühimmat ele geçirildi.

Düğünde pasta yerine burma kadayıfı kestiler

Diyarbakır'da bir tatlı firmasının sahibi Zekariya Altunhan (26) dünyaevine girdiği Cemre Acar (25) ile düğünlerinde pasta yerine, 5 katlı coğrafi işaret tescilli burma kadayıfı kesti.

Oğlunu kurtarmak için kanala atlayan baba boğuldu

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde kanala düşen oğlunu kurmak için suya atlayan baba boğuldu.

Diyarbakır’daki 7 bin yıllık Hevsel Bahçeleri’nde korkutan yangın

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Diyarbakır’daki 7 bin yıllık Hevsel Bahçeleri’nde yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, yangına anız yakılmasının sebep olduğu öğrenildi.

Kimlik numarası ele geçirildi: Haberi olmadan doktor, avukat ve uzman çavuş oldu

Diyarbakır’da yaşayan Rauf Bulut, kimlik numarası dolandırıcıların eline geçince adına birçok dava dosyası açılmaya başladı. Satış sitesi üzerinde kendisinin doktor, avukat ve uzman çavuş kimliğiyle farklı insanları dolandırdığı ortaya çıkan Bulut, hayatının şokunu yaşadı.

Diyarbakır'da uyuz vakaları arttı: Halk tedirgin

Diyarbakır'da son günlerde artan uyuz vakaları halkı tedirgin ederken, uzmanlar aile içi bulaşa dikkat çekti. Dermatoloji Uzmanı Dr. Sevgi Yüksekbağ "Son dönemlerde vaka artışının nedenlerinden biri de aslında aile bireylerinin yetersiz tedavi almasını görmekteyiz. Hem hastalar hem aile bireyleri yetersiz tedavi alıyor" dedi.

Diyarbakır'da kadın polisin otomobilinden uyuşturucu çıktı

Diyarbakır'da kadın polis memurunun kullandığı araçtan 4 kilo 600 gram uyuşturucu çıktı. Polis memuru Emine E.'nin, "Serdar K., isimli kişi Lice'ye kendileriyle birlikte gelmem konusunda elinde bulunan cinsel içerikli videodan dolayı tehditlerde bulundu. Uyuşturucu madde getireceklerini bilmediğimden dolayı gitmek zorunda kaldım" dediği öğrenildi.

Evlat hasreti çeken anne Nilifırka: Elinden kalemi, mesleğini, geleceğini aldılar

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelerin direnişi 745. gününde de devam ediyor. Dağa kaçırılan oğlu için İstanbul'dan Diyarbakır'a gelen İmmihan Nilifurka, ''Benim oğlum okuyordu 2 ayı kaldı, HDP oğlumu dağa kaçırdı, elindeki kalemi alıp kırdılar, gazeteci olacaktı, elinden mikrofonu, mesleği ve geleceğini aldılar'' ifadeleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

Kandil tutuştu: Kürt gençleri PKK'nın hedefinde

Başarılı ve kararlı nokta operasyonlarla PKK’ya ağır darbe vurulması, terör örgütünün sözde lider kadrosunda paniğe neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diyanet camiamız üzerinde bazı spekülatif olaylar cereyan ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle düzenlenen toplantıda, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile telefonda görüşerek, katılımcılara hitap etti. "Son dönemlerde, Diyanet camiamız üzerinde bazı spekülatif olaylar cereyan ediyor." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tabii ki bu olaylar beni de ciddi manada üzüyor. Fakat sizlerin birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik içerisinde duruşunuz inanıyorum ki o grupların, arzuları istikametinde devamına inşa...

Havai fişek yine yangın çıkardı: Bu kez adres Diyarbakır

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde atılan bir havai fişek, bina ve çay bahçesine yakın boş bir arazide yangın çıkardı. Yangında arazideki kuru otlar yandı.

Kirada oturduğu evi yandı: Gözyaşları içinde yardım istedi

Diyarbakır'da kiracı olarak oturduğu evde yangın çıktığını haber alıp gelen Felek Bayram (40), gözyaşlarına boğuldu. Eşyalarının ve çocuklarının kıyafetinin yandığını belirten Bayram yardım istedi.

Semiha Yıldırım'dan Diyarbakır annelerine ziyaret: Ailelerin seslerinin duyurulması PKK'ya büyük bir darbedir

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, PKK tarafından dağa kaçırılan çocukları için Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde nöbet tutan aileleri ziyaret etti. Her zaman Diyarbakır annelerinin yanında olduğunu dile getiren Yıldırım, "Onların seslerinin duyurulması tabii ki PKK'ya büyük bir darbedir. İnşallah bundan sonra başka anneler bu şekilde ağlamaz." dedi.

İçişleri Bakanlığı: Diyarbakır'da 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, 'Eren-2' operasyonları kapsamında, Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Evlat nöbetindeki anne: 32 çocuk geldi, inşallah oğlum 33'üncü olur

Diyarbakır'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 233 ailenin evlat nöbeti 737'nci güne girdi. 7 yıl önce lise 2'nci sınıf öğrencisiyken Van'da kaçırılan oğlu Faruk için eylem yapan Rahime Taşçı, "32 çocuk geldi, inşallah oğlum 33'üncü olur. Oradaki herkes gelsin, büyükler, küçüklerin ellerinden tutsun kaçıp geri gelsinler" dedi.

Diyarbakır'da aşı olmayan 9 hamile kadın 2 ayda yaşamını yitirdi

Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi, İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Halis Yerlikaya, Covid-19'a yakalanan aşısız hamilelerin ölümcül hastalık etkileriyle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, "Ne yazık ki Diyarbakır'da gözlemledik. 2 ay içinde pandemi hastanesinde 9 hamile kadını Covid-19 nedeniyle kaybettik. Bu nedenle aşı hamileler için de candır ve kurtarır, diyoruz" dedi.

Torbasını 50 liraya almıştı şimdi gramını 45 dolardan satıyor: Öfkemiz yerini sevince bıraktı

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bir vatandaşın kış aylarında yakmak için aldığı kömür torbasında 8 kilogram göktaşı çıktı. Ermiş "Yapmış olduğumuz araştırmalara göre gramı 45 dolara kadar değiştiği söylenmekte. Kömürü aldığımda torbası 50 TL idi. İşin ilginç tarafı şaşırmakla beraber tepki gösterdim, bizi kandırdılar dedik firmayı aramak aklıma geldi, araştırma sonucu göktaşı olduğunu görünce öfkemiz yerini sevince bıraktı” ifadelerini kullandı.

Evlat nöbetinde ailelerin direnişi devam ediyor

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbeti 734. gününde devam ediyor. Adana’da kaldıkları dönemde dağa kaçırılan kızı için evlat nöbetine katılan baba Necmettin Biçer, kızı Gülcan’a ‘teslim ol’ çağrısı yaptı.

Anne direnişine yenileceksiniz: Evlat nöbeti üçüncü yılında

Diyarbakır’da evlat nöbetinde 3. yılına giren aileler, teröre karşı yürüyüş düzenledi. Ellerinde dağa kaçırılan çocuklarının fotoğrafları ve Türk bayrağı bulunan anneler, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Annelerin isyanı PKK’yı yenecek”, “Türk Kürt kardeştir PKK kalleştir” sloganları attı. STK temsilcileri ve vatandaşlar ailelere destek verdi.

Evlat nöbetindeki ailelerden HDP binasına dev Türk bayrağı: Hiçbir güç bizi yıkamaz

Evlatları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi gece de devam etti. HDP binasına dev Türk bayrağı asan aileler, "Biz kaleyi yıktık, bakınız bayrağı astık. Hiçbir güç bizi yıkamaz." dedi.

Evlat nöbetindeki aileler: Kandil'in ismi silinene kadar mücadele devam edecek

Diyarbakır'da HDP il binası önünde nöbet tutan Ayşegül Biçer, 3 Eylül 2019'da oturma eylemine başladığını, evladını PKK ile siyasi kolu HDP'den söke söke aldığını söyledi. Biçer, "PKK bitene, Kandil'in ismi silinene kadar mücadele devam edecektir" dedi.

Terör örgütü PKK’dan kaçan Mustafa Biçer'den dağdaki çocuklara çağrı: Gelin teslim olun

Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan ailelerin evlat nöbeti devam ederken, bir süre önce terör örgütü PKK’dan kaçarak teslim olan Ayşegül ve Rauf Biçer’in oğlu Mustafa Biçer, HDP önündeki çadıra gelerek dağdaki terör örgütü üyelerine ’teslim ol’ çağrısında bulundu.

Dikkat sizin de başınıza gelebilir: Telefonuna gelen mesajı tıkladı 85 gram altın ve 2 bin liradan oldu

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde kapıcılık yaparak geçimini sağlayan bir kişi telefonuna gelen mesajı tıklamasının ardından bankasındaki 85 gram altın ve 2 bin lirasından oldu.

Gizemli monolit Göbeklitepe'den sonra Diyarbakır'da da ortaya çıktı

Milli Uzay Programı'nın lansmanı öncesinde Göbeklitepe'ye yakın bir noktaya dikili halde bulunan ve üzerinde Göktürkçe "Gökyüzüne bak, ayı gör" ifadesinin yer aldığı metal blok (monolit), bu kez Diyarbakır'ın Zerzevan Kalesi'nde ortaya çıktı.

Evlat nöbeti gece de devam ediyor: PKK tehdit ediyor ama korkmuyoruz

Evlatları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki eylemi gece de devam ediyor. 3 Eylül'de eylemin üçüncü yılına girileceğini belirten aileler, seslerinin daha gür çıkması için herkesten destek bekliyor.

Listeye bir çizik daha: Turuncu kategoride aranan terörist yakalandı

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada terör örgütü PKK/KCK'da sorumlu düzeyde faaliyet yürüten, Terörden Arananlar listesinde turuncu kategoride yer alan 'Lilit Amed' kod adlı Hatun Dağtaş'ın Diyarbakır'da yakalandığı belirtildi.

Evlat nöbetindeki anne Güzide Demir: Oğlum kaçmak isterken PKK’lılar onu yakalayıp yaktı

Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan ailelerin HDP binası önündeki evlat nöbeti 725. gününde devam ediyor. Beş yıl önce terör örgütü tarafından oğlu zorla dağa kaçırılan Güzide Demir, oğlunun kaçmak isterken PKK’lılar tarafından yakalanarak ayağının yakıldığını belirterek, oğlunu HDP ve PKK’dan istediğini söyledi.

Evlat nöbetindeki ailelerden çağrı: 3 Eylül'de gelip bize destek verin

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 aile, evlat nöbetlerini 723'üncü günde gece de sürdürdü. Evlat nöbetindeki anne ve babalar, eylemlerinin 3'üncü yıldönümü olan 3 Eylül'de tüm Türkiye'yi HDP binası önüne çağırdı. 2017 yılında oğlu Bayram'ı işe gönderdikten sonra bir daha haber alamayan Ayten Elhaman, dağda tek bir evlat kalana kadar mücadele edeceklerini belirterek, "3 Eylül'de bütün dünyayı, bütün Türkiye'yi buraya bekliyoruz. Gelsinler bi...

Diyarbakır'da akraba iki aile arasında silahlı kavga: Bir ölü dört ağır yaralı var

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde akraba iki aile arasında çocuklarının kavga etmesi yüzünden tartışma çıktı. Kısa büyüyerek silah ve bıçakların çekildiği kavgada bir kişi hayatını kaybetti dört kişi ise yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+