Diyarbakır'da doktora saldırı

Dicle Üniversitesi Acil ve Travmatoloji Hastanesinde muayene sırasındaki tartışmaya müdahale ederken hasta yakınlarının saldırısına uğrayan doktor müşahede altına alındı. Darbedilen Ahmet Azizoğlu, "Baktığımız hastalara, kardeşimiz, çocuğumuz ve anne babamız gibi bakıyoruz. Ama maalesef düşmanmışız gibi bir tepki var" dedi.

Öldürülen terörist 5 şehidin faili çıktı

Diyarbakır'da 2 Ağustos'ta etkisiz hale getirilen iki teröristten biri gri listede aranan PKK'nın bölge sorumlularından Ahmet Dorak olduğu ortaya çıktı. Terörist Dorak'ın, 5 güvenlik personelinin şehit düştüğü saldırıların faili olduğu belirlendi.

Diyarbakır'da gri listedeki terörist öldürüldü

Diyarbakır'da 2 Ağustos'ta etkisiz hale getirilen teröristin, gri listede aranan PKK'nın sözde bölge sorumlularından Ahmet Dorak olduğu belirlendi.

Diyarbakır'da bir terörist teslim oldu

Diyarbakır'da 2 yıl önce AK Parti Dicle İlçe Başkanı Aktert'in hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren PKK'lı teröristlerden biri güvenlik güçlerine teslim oldu.

Drone ile havadan tespit ediyorlar

Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesinde kaçak elektrik kullanımını azaltmak için teknolojik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Enerji şirketi, tarımsal alandaki kayıt dışı trafoları belirlemek ve kaçak elektrik tüketimini önlemek amacıyla drone ile keşif ve takip dönemini başlattı. Diyarbakır'da gerçekleştirilen ilk uygulamada, bir köyde biri kayıt dışı olmak üzere 5 adet tarımsal sulama amaçlı kaçak trafo tespit edildi.

Diyarbakır'da gri listedeki terörist öldürüldü

TSK, Diyarbakır Lice’de 23 Temmuz 2018 tarihinde icra edilen operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin gri listede aranan Aram Civan kod adlı Osman Gülen olduğunu açıkladı.

Diyarbakır'da gri listedeki terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 23 Temmuz'da etkisiz hale getirilen teröristin, İçişleri Bakanlığının gri renkli terörden arananlar listesinde bulunan, sözde Amed eyaleti özel güç sorumlusu "Aram Civan" kod isimli Osman Gülen olduğu tespit edildi

Diyarbakır'da 2 terörist etkisiz hale getirildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde tespit edilen teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Barajdaaile faciası

Diyarbakır’da baraj kıyısında piknik faciayla bitti. Bulaşıkları yıkamak için gittikleri baraj gölüne düşen 9 yaşındaki Şevval Nisa ve 12 yaşındaki ablası Ayşenur ile kendilerini kurtarmaya çalışan annesi Hediye Karabulut ve teyzeleri Havva Kaya boğuldu.

Diyarbakır'da facia: 4 kadın boğuldu

Diyarbakır Silvan'da Malabadi Baraj Gölü’ne giren 4 kadın suda boğuldu. Bölgeye gelen ekipler, anne ile 2 kızının ve kız kardeşinin cansız bedenine ulaştı.

Kurşun izleri silinmeyecek

Diyarbakır Sur’da 3 yıl önce teröristlerin saldırılarında zarar gören ve Dört Ayaklı Minare’siyle anılan Şeyh Mutahhar Camii’nin restorasyonunda sona yaklaşıldı. Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, “Sonraki nesillerin bu nadide eserlerin nasıl saldırıya uğradığını görmesi için kurşun izlerini olduğu gibi bırakmayı düşünüyoruz” dedi.

PKK'nın kasası öldürüldü

Diyarbakır'ın Kulp İlçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen hava harekatıyla 2 kadın terörist öldürüldü. Öldürülen PKK'lılardan "Serxwebun Eruh" kod adlı Meryem Aksu'nun terör örgütü PKK'nın bölgedeki mali işler sorumlusu olduğu öğrenildi.

El frenini çekmeyi unutunca minibüsü alt geçide uçtu

Diyarbakır’da sürücüsünün el frenini çekmeyi unuttuğu minibüs 300 metre ilerledikten sonra alt geçide uçtu.

Diyarbakır'da 2 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Diyarbakır'ın Kulp kırsalında devam eden operasyonlarda 2 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

TSK: 3 terörist öldürüldü

TSK'dan yapılan açıklamada, Diyarbakır/Lice ve Irak kuzeyi Kani-Rash bölgelerinde 23 Temmuz 2018 tarihinde icra edilen operasyonlarda bölücü terör örgütü mensubu üç teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Diyarbakır’ın kalbi ortaya çıkarılıyor

Diyarbakır'ın ‘kalbi’ tarihi Sur ilçesindeki 5 bin yıllık Amida Höyük'te yer alan Artuklu Sarayı'nın gün yüzüne çıkarılmasına hazırlanılıyor.

TSK'dan Metina'ya operasyon

TSK'dan operasyon açıklaması: Metina bölgesine hava harekatında barınak, sığınak ve mühimmat deposu imha edildi.

Diyarbakır'da kaybolan Yusuf’un ölümünde kahreden detay

Diyarbakır'da kaybolduktan 12 gün sonra su kanalında cesedi bulunan 15 yaşındaki Yusuf Yılmaz’ın bedeninin kurtlandığı öğrenildi. Aile Yusuf’u giysi ve ayakkabılarından teşhis etti.

Diyarbakır’da çatışma: 1 şehit

Diyarbakır’ın Silvan ilçesi kırsalında terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda çıkan çatışma sonucu 1 güvenlik korucusu şehit oldu, 1 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Diyarbakır'da acı haber: Selman aranırken Yusuf bulundu

Silvan ilçesinde sulama kanalında kaybolan iki kardeşten Fırat Kızılçiçek'in cansız bedenine ulaşan ekipler, diğer kardeş Selman Kızılçiçek'i ararken başka bir kişiye ait ceset buldu. Bulunan çocuk cesedinin, aynı ilçede 1 Temmuz'da hayvan otlatırken kaybolan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz'a ait olduğu tespit edildi.

Kocaeli’nden Diyarbakır’a kardeşlik parkı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Diyarbakır’da 40 bin metrekare alan üzerine inşa edilen ‘Diyarbakır-Kocaeli Kardeşlik Parkı’ tamamlandı. Bölgenin çehresini değiştiren parkta birçok spor ve sosyal donatı kullanıma sunuldu.

3 ilde büyük operasyon: 18 terörist etkisiz hale getirildi

Emniyet ve jandarmanın ortak operasyonu ile Osmaniye'de 11, Diyarbakır'da 3, Şırnak'ta 4 olmak üzere toplam 18 terörist etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır'da korkunç kaza: 3 kişi öldü

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi öldü, 1 kişi yaralandı. Kazayla ilgili tır sürücüsünün gözaltına alındığı öğrenilirken, yaralı kişinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Görüntülerdeki kişinin 'Kayıp Umut' olmadığı ortaya çıktı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde hayvanlarını otlatmaya götüren ve kendisinden bir daha haber alınamayan Yusuf Yılmaz’ın İstanbul’da olduğu umutları boşa çıktı. Aileye de izlettirilen bir güvenlik kamerasına yakalanan görüntülerdeki çocuğun, yeni ve daha net görüntülerin elde edilmesiyle Yusuf olmadığı ortaya çıktı. Baba Mehmet Şah Yılmaz, arama çalışmalarının yeniden başlatılmasını istedi.

Son bir haftada 49 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince, 29 Haziran-5 Temmuz tarihlerinde yurt içiyle Irak'ın kuzeyindeki operasyonlarda 49 terörist etkisiz hale getirildi. Açıklamada ayrıca Zeytin Dalı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4519 olduğu belirtildi.

PKK yine sivil katletti

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Yalımlı köyünde hayvancılıkla uğraşan bir baba ve oğlu, terör örgütü PKK mensuplarınca öldürüldü. Cesetlerin üzerinde terör örgütü PKK mensuplarınca bırakılmış not bulundu. Diyarbakır Valiliği de konuyla ilgili açıklama yaparak Lice Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereğince otopsi ve soruşturma işlemlerine devam edildiği bilgisini verdi. Bu arada PKK'lı hainlerce katledilen Mahmut Güler'in zihinsel engelli olduğu öğrenildi.

Kayıp Yusuf'un yeri teşhis edildi

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 1 Temmuz'dan beri kayıp olan ve aranan 14 yaşındaki Yusuf Yılmaz'ın İstanbul'da olduğu ve ailesine izlettirilen kamera görüntülerinde Yusuf'un teşhis edildiği öğrenildi.

Haziran ayında PKK'ya ağır darbe vuruldu

Yurt içinde ve yurt dışında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar kararlılıkla sürdürülüyor. YPG/PKK'ya yönelik operasyonlarda 300 terörist etkisiz hale getirilerek terör örgütüne ağır darbe vuruldu.

Diyarbakır'da termometreler 51 dereceyi gösterdi

Diyarbakır'da aşırı sıcaklar etkili oluyor. Kent merkezinde termometreler 51 dereceyi gösterdi. Uzmanlar vatandaşları, öğlen saatlerinde dışarı çıkmamaları için uyardı.

Genelkurmay Başkanı Akar sınırda

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberindeki kuvvet komutanları ile Suriye sınırındaki birliklerde ve Süleyman Şah Türbesi'nde de denetlemede bulundu.

Diyarbakır'da seçim için 9 bin 400 polis görev yapacak

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle kentte 9 bin 400 polis ile 8 bin 443 jandarma görevlendirildi.

3 bölgede 26 terörist öldürüldü

TSK, Irak'ın kuzeyine ile Şırnak ve Diyarbakır'da düzenlenen hava operasyonlarında 26 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.