Diyarbakır Haberleri

Evlat nöbetindeki acılı babadan oğluna çağrı: Etrafına bak HDP milletvekillerin evlatları senin yanında var mı?

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti bin 123’üncü gününde kararlılıkla devam ediyor. Evlat nöbetindeki acılı baba Yusuf Erdinç evladına çağrı yaparak, "Seni devlettin için okuttum, Amerika için okutturmadım. Sen ise katillerin kıyafetlerini giymişsin kuru ekmek buramıyorsun, bırak gel" ifadelerini kullandı.

Evlat nöbetindeki acılı anne: Oğlum 2015’te HDP ve PKK tarafından dağa kaçırıldı

Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti, bin 121’inci gününde kararlılıkla sürüyor.

Diyarbakır'da evlat nöbetindeki aile sayısı 312 oldu

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için HDP önünde evlat nöbeti tutan aile sayısı, Mardin ve Van’dan gelen iki aile ile birlikte 312’ye yükseldi.

Evlat nöbetindeki acılı anneden oğluna çağrı: Eğer beni duyuyorsa gelsin korkmasın teslim olsun

Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerim evlat nöbeti bin 121’nci gününde kararlılıkla sürütüyor.

Diyarbakır merkezli yedi ildeki ‘veri avı’ operasyonunda altı tutuklama

Diyarbakır merkezli yedi ilde, sahte e-posta üzerinden oltalama yöntemiyle haksız kazanç elde ederek lük yaşam süren ve yaşları 15 ile 20 arasında değişen 10 kişiye yönelik ‘veri avı’ operasyonunda altı kişi tutuklandı.

'Tombala' operasyonunda 40 kişiye 72 bin TL ceza: İşletmeci tutuklandı

Diyarbakır'da, pasajın gizli bölmesinden girilen iş yerine operasyon düzenlendi. Polis, 38 kişiyi tombala oynarken yakaladı. Gözaltına alınan iki işletmeciyle birlikte 40 kişiye toplam 72 bin 760 TL ceza kesildi. Mühürlenen iş yerini işletenlerden H.Y. tutuklandı, S.T. ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Dondurma yiyerek girdiği binada 19 bin liralık hırsızlık yaptı

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bir apartmana giren hırsızlık şüphelisi, dördüncü kattaki daireden 16 bin TL'lik telefon, 3 bin TL ve bir kredi kartını çaldı. Güvenlik kamerasından tespit edilen ve binaya dondurma yiyerek girdiği görülen B.E., yakalanıp, gözaltına alındı.

Diyarbakır'daki evlat nöbetine beş aile daha katıldı: Kahrolsun HDP sloganları attılar

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için HDP binası önünde evlat nöbeti tutan aile sayısı, Kayseri’den bir, Kırklareli’den bir ve Muş’tan da üç ailenin gelmesiyle 309’a yükseldi.

Evlat nöbetinde 38'inci kavuşma: Terör örgütü PKK'dan kaçıp ailesi ile buluştu

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen ikna çalışmaları sonucu PKK terör örgütünden kaçan ve ailesi evlat nöbetinde bulunan bir örgüt mensubu daha güvenlik güçlerine teslim oldu. Örgüt mensubu teslim olduktan sonra Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ailesi ile görüştü.

Eren Abluka operasyonlarında tonlarca uyuşturucu yakalandı

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır'da 10 milyon 497 bin 570 kök kenevir, 1 milyon 185 bin skunk ve 1 ton 203 kilogram toz esrar, 854 kilogram kubar esrar ele geçirildiğini bildirdi.

86 yaşındaki kadının 20 yıllık sağlık sorunu 50 dakikada çözüldü

Yıllardır kalp kapağı darlığı rahatsızlığı ile yürüyemeyecek duruma gelip ciddi sağlık sorunları yaşayan 86 yaşındaki Basra Yıldız, Diyarbakır’da Dicle Üniversitesi’nde görevli kardiyolog Prof. Dr. Hakkı Şimşek tarafından 50 dakika süren TAVI yöntemiyle kalp kapağı değişimi operasyonu geçirdi, bir gün hastanede kalarak yürümeye başladı. Diyarbakır’da yaşayan 86 yaşındaki Basra Yıldız’da, 20 yılı aşkındır kalp rahatsızlığından dolayı sağlık sorunları baş göstermeye başladı. Birçok merkeze başvura...

Evladını terör örgütünden kurtaran Ayşegül Biçer: Annelerimizin feryadına ortak olalım

Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, "Gelin annelerimizin feryadına ortak olalım; seslerine ses, nefeslerine nefes olalım" çağrısında bulundu. Biçer, "Tüm anne ve babalara da çağrımdır. Lütfen evlatlarınıza sahip çıkın. Lütfen gelin Diyarbakır anneleriyle tek yumruk olalım. Hepimiz 84 milyon olarak evladımıza sahip çıkalım" dedi.

Diyarbakır'daki uyuşturucu operasyonu: 11 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

Diyarbakır'da, polisin düzenlediği 132 uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 158 şüpheliden 11'i, tutuklandı, iki şahıs adli kontrolle serbest bırakıldı.

Evlat nöbetindeki baba: HDP'nin arka kapısı Kandil'e açılıyor

Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı binası önünde evlat nöbeti tutan Süleyman Aydın, "Bizim çocuklarımız şu arkamda gördüğünüz partiye girdiler ve bir daha çıkmadılar. Bu kapı, Meclis'e açılıyor; arka kapısı da Kandil'e açılıyor. Bunu artık herkes biliyor" dedi.

Lice'de narkoterör operasyonu: Yaklaşık bir buçuk milyon kök hint keneviri ele geçirildi

Eren Abluka-34 narko-terör operasyonları kapsamında Lice kırsalındaki 65 ayrı noktada 1 milyon 493 bin kök kenevir ile 337 bin kök skunk ele geçirildi, 9 şüpheli gözaltına alındı.

Diyarbakır'da polise saldırı planı muskadan çıktı

Diyarbakır Silvan’da bombalı eylem hazırlığındaki 4 PKK'lı teröristin hedefinde polislerin olduğu ortaya çıktı. Yol kontrolünde yakalanan teröristlerden birinde, şehirde görevli bazı polislerin bilgilerinin yer aldığı not bulundu. Bir PKK’lının üzerindeki muskada ise polislerin araç plakaları, geçiş güzergahları ile saatleri ve suikastın yapılacağı yerin yazılı olduğu kağıt ele geçirildi.

AFAD ekibi üzerine kaya düşen işçiyi kurtardı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, restorasyon çalışmaları sırasında üzerine kaya düşen işçi, AFAD ekibi tarafından kurtarıldı.

Diyarbakır'da kimlik bilgileri ele geçirilen PKK'lı İstanbul'da yakalandı

Diyarbakır Lice'de Mehmedil mezrasında ele geçirilen örgütsel dokümanlardan kimliği tespit edilen terör örgütü PKK üyesi Fırat S. İstanbul'da yakalandı.

Diyarbakır'da dört PKK'lı terörist yakalandı: Teröristlerin aracında el bombası ve tabanca bulundu

PKK/KCK terör örgütünce, şehir merkezlerinde silahlı ve bombalı eylem yapmak amacıyla oluşturulan YPS yapılanması mensubu 4 terörist, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yakalandı.

Çocukları almadan gitmeyiz

İstanbul’da ‘Evlat Nöbeti Çalıştayı’ düzenleyen gazeteci ve akademisyenler Diyarbakır’da annelerle bir araya geldi. Nöbette 3 yılı geride bırakan anneler kararlılık mesajı verdi: Tehditlerden korkmuyoruz, çocuklarımızı almadan gitmeyeceğiz.

Evlat nöbetindeki anne: Oğlum HDP binası önünde seni bekliyorum

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından üç yıl önce 21 yaşındayken kaçırılan oğlu Özgür için HDP binası önünde evlat nöbetini sürdüren Latife Ödümlü, “Gitmediğim kapı kalmadı. Pasaport çıkarttım, Irak’a, Erbil'e gittim. Her tarafı gezdim. Oğlum ben HDP binası önünde seni bekliyorum" dedi.

Bir anne daha evlat nöbetine katıldı: Oğullarım çalışmaya gitti kandırıp götürdüler

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde sürdürdüğü evlat nöbetine bir aile daha katıldı. İki çocuğuna seslenen acılı anne, "Oğullarım çalışmaya gitti, kandırıp götürdüler." dedi.

Evlat nöbetindeki anne 30 yıldır oğlunun yolunu gözlüyor

Dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerden Hatun Yüceyurt, 30 yıldır dağda olan oğlunun yolunu gözlüyor.

Evlat nöbetinde bin 92'nci gün: Aileler çocuklarına ’teslim olun’ çağrısında bulundu

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerin evlat nöbeti bin 92’nci gününe girdi.

Diyarbakır annelerinden 4'üncü yılına girecek 'evlat nöbetlerine' destek çağrısı: Dünya sesimizi duysun

Dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, Türkiye'ye, 4'üncü yılına girecek evlat nöbetlerine destek çağrısında bulundu. Annelerden Ayten Elhaman "3 Eylül'de 4'üncü yılımıza gireceğiz. Bütün Türkiye'yi buraya davet ediyoruz. Sesimizi duysunlar, dünya sesimizi duysun. Annelerin çığlığını duysunlar" diye konuştu.

Diyarbakır'da yıldırım isabet eden çoban öldü

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde, yıldırım isabet eden çoban hayatını kaybetti. İlçeye bağlı İkiçeltik Mahallesi kırsalında hayvanları otlatan 15 yaşındaki Ağçi Çiçek'e yıldırım isabet etti.

Diyarbakır mozzarellası yiyeceğiz: Patent başvurusu yapıldı

Diyarbakır’da mozzarella peyniri, Şırnak’ta örtü altı sebzecilik, Kastamonu’da mürver meyvesi öne çıkanlar. Diyarbakır’da 48 kadın manda sütünden mozzarella üretmeyi öğrendi. Markalaşma için patent adımı da atıldı.

İçişleri: Diyarbakır'da 11 milyon 942 bin kök kenevir 841 kilo esrar ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır'da yürütülen 'Eren Abluka-34 Operasyonu'nda, toplam 11 milyon 942 bin kök kenevir ile 841 kilo esrar ele geçirildiğini açıkladı.

Annelerin cesareti bir devrim: Yaşasın Türkiye demenin vakti

Evlat Nöbeti Çalıştayı’nda 3 yıldır evlat nöbetindeki Diyarbakır annelerinin mücadelesi konuşuldu. Annelerin cesaretini devrim olarak niteleyen eski Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, “Aydınlarımızı, sanatçılarımızı bu annelerimizi savunmaya davet ediyoruz. Bu ülke hepimizin. ‘Yaşasın Türkiye’ deme vaktidir” dedi.

Diyarbakır'a okul müdürü ekti: Guinness'e aday

Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde bir okul müdürünün ektiği ata tohumundan çıkan 18 başlı ayçiçeği görenleri şaşırtıyor. Okul Müdürü Resul Üstündağ, Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alan en çok başlı ayçiçeğinin 13 başlı olduğunu belirterek, Guinness Rekorlar Kitabı’na başvurmayı amaçladıklarını söyledi.

Eren Abluka-34 operasyonunun ilk üç gün bilançosu: 10 milyon kök kenevir ve 800 kilogram esrar ele geçirildi

İçişleri Bakanlığınca sürdürülen Eren Abluka-34 operasyonun ilk üç gününde toplam 10 milyon 681 bin 600 kök kenevir ve 800 kilogram esrar ele geçirildi.

Diyarbakır'da üç ayrı noktadaki orman yangını üç saatte söndürüldü

Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde üç ayrı noktada çıkan orman yangını, ekiplerin üç saat süren müdahalesi ile söndürüldü. Kırsal Dere, Baysu ve Konak mahallerindeki üç farklı noktada, saat 02.00 sıralarında orman yangını çıktı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+