Leyla cinayetinde muska ve toka ayrıntısı

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın ilk günü kaybolan ve 18 gün sonra cesedi bulunan 3 buçuk yaşındaki minik Leyla'nın sır predesi çözülmeye çalışılıyor. Jandarma ve AFAD ekipleri Leyla'nın elbiselerinin bulunduğu tarlada 4 gündür saç tokası ve muskayı arıyor.

Minik Leyla'nın elbiseleri bulundu

Ağrı'da bayramın birinci günü kaybolan ve dere kenarında cansız bedeni bulunan minik Leyla’nın en son üzerinde bulunan elbiseleri tarlada bulundu.

Babası: Leyla o katile rahat vermeyecek

Ağrı'da bayramın ilk günü kaybolan ve cesedi 18'inci günde bulunan minik Leyla'nın katili henüz bulunamadı. Leyla ile ilgili bir rüya gördüğünü ve katilin bulunduğunu anlatan baba Nihat Aydemir, "Leyla o katile rahat vermeyecek. Kızımın katilinin bugün yarın ortaya çıkacağına inanıyorum. Umutluyuz. Önce Allah’a daha sonra devlete güveniyorum" dedi.

Ağrı'da 1 şehit

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde el bombasının kazara patlaması sonucu bir asker şehit oldu, iki asker yaralandı.

Ağrı'da 1 askerimiz şehit oldu

Ağrı'da el bombasının yanlışlıkla patlaması sonucu bir asker şehit oldu, iki asker yaralandı.

Minik Leyla'nın ailesini yıkan dedikodu

Ağrı'da kaybolan ve dün toprağa verilen minik Leyla’nın ardından sosyal medyada dolaşan ‘Leyla’nın katili amcası Mehmet Aydemir’dir’ paylaşımlarına amca Aydemir’den sert tepki. Amca Aydemir, “Biz Leyla’yı kaybettik acımız büyük. Onun üzerinden dün akşamdan beri sosyal medyada benim adıma fotomontaj yaparak farklı farklı resimler yaparak ‘katil amcasıdır, amcası yakalandı, parmak izi çıktı’ bu tür saçma sapan paylaşım yapan insanlara sesleniyorum. Yapmayın acımız zaten büyük” dedi.

Leyla'nın babası konuştu: Çocuğumu kaçıran cani yakalansın

Ağrı'da, kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in babası Nihat Aydemir, "Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a da aynısı söyledim, çocuğumu kaçıran kimse bu cani yakalansın, yaptığının hesabını versin. İnsan 100 kişi öldürür, yine bu hareketi yapmaz, bu ufak çocuktan ne istedi?" ifadelerini kullandı.

Ağrı'da 52 STK temsilcisi çocuklara yönelik saldırıları kınadı

Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP) üyesi 52 STK, kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir için bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Başsavcılıktan minik Leyla haberleriyle ilgili açıklama

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı, "Leyla Aydemir'in ölüm olayı ile ilgili olarak bazı basın yayın organlarında 5 şahsın gözaltına alındığı yönünde haberler yapılmış ise de söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır" açıklaması yapıldı.

Leyla Aydemir olayında yeni gelişme

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın ilk günü Bezirhane köyünde kaybolan ve 18 gün sora ölü bulunan minik Leyla, Türkiye’yi yasa boğdu. Komşu illerden yüzlerce vatandaş acılı aileye taziyede bulunurken, aileye tüm Türkiye’den başsağlığı telefonları geliyor. Öte yandan cinayetle ilgili gözaltına alınan kişinin bir kadın olduğunu öğrenildi.

Minik Leyla'nın cesedi nerede bulundu?

Ağrı'da bayramda kaybolan ve 18 gün sonra cesedi bulunan minik Leyla'nın cansız bedeni buldu. Leyla'nın nerede bulunduğuna dair açıklama yapan İçişleri Bakanı Soylu, "4-5 gün orada duruyormuş gibi bir izlenim var" dedi. Ağrı Valisi ise, Leyla'nın ölüm nedenine ilişkin yaptığı açıklamada, "Darp izleri yok, açlıktan yaşamını yitirmiş" dedi.

Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin 1 kişi gözaltına alındı

Ağrı'da 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in kaybolduktan 18 gün sonra ölü bulunmasıyla ilgisi olabileceği değerlendirilen bir kişinin gözaltında olduğu bildirildi.

Küçük Leyla'nın ölümüyle ilgili yeni iddia

Ağrı'da kaybolan ve dün cansız bedenine ulaşılan Leyla Aydemir'in ölümüyle ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Zayıf düştüğü belirlenen Leyla'nın, 2- 3 gün önce Kurudere mevkisindeki dere yatağına bırakıldığı ihtimali güçlenirken, otopside darp izine rastlanmadı. Kaçırıldıktan sonra bölgede alınan güvenlik önlemleri nedeniyle Leyla Aydemir'in köyde konulduğu yere gidilemediği üzerinde duruluyor.

Ağrı Valisi: Küçük Leyla açlıktan öldü

Ağrı Valisi Süleyman Elban, dün cansız bedeni bulunan küçük Leyla Aydemir'in vücudunda herhangi bir istismar ya da tecavüz emaresi olmadığını açıkladı. 'Küçük Leyla Aydemir neden öldü?' sorusu da Vali'nin açıklamalarının arından yanıt buldu. Vali Elban, küçük Leyla'nın açlıktan hayatını kaybetmiş olduğu söyledi. Elban ayrıca olayda kaçırılma şüphesi bulunduğunu ve bu nedenle gözaltıların olduğunu da belirterek, "Gözaltı sayısını veremem ama bu bir kaçırılma olayı" ifadesini kullandı.

Küçük Leyla'nın otopsi sonucu

Ağrı'da bayramda kaybolan ve 18 gün sonra cansız bedeni bulunan küçük Leyla'nın otopsi raporuna ilişkin açıklama geldi. Ağrı Valisi Elban, Leyla'nın ölüm nedeninin açlık olduğunu belirtti. Leyla'nın otopsi raporuna göre, istismar ya da tecavüz emaresi olmadığını kaydeden Elvan, "Bu bir kaçırılma olayı" diye konuştu.

Minik Leyla son yolculuğuna uğurlandı

Erzurum'daki otopsi işleminin ardından Ağrı'ya götürülen 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in cenazesi Bezirhane köyünde sessiz sedasız toprağa verildi. Leyla'nın babası cenaze töreninin yapılmasını istemedi.

Minik Leyla'nın bulunduğu yer görüntülendi

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın ilk gününde dedesinin köyüne giden ve kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in cesedi, köyün 1 kilometre uzaklığındaki derede bulundu.

Soylu'dan 'Leyla' açıklaması: Bulunduğu yere sonradan konulmuş

İçişleri Bakanı Soylu, 4 yaşındaki Leyla'nın ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada "İlk belirlemelere göre tecavüz yok. Çok ufak bir darp görünüyor. Bulunduğu yere sonradan konulmuş." dedi.

Ağrı'da kaybolan küçük Leyla ölü bulundu

Ağrı'da, ailesiyle bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir, köyde ölü bulundu. Ağrı Valiliği, Leyla'nın cansız bedenine köy merkezindeki 3 kilometre uzaklıktaki dere yatağı içerisinde bulunduğunu açıkladı.

Leyla için gelen avcı ekibi dürbünlerle kargaları gözlüyor

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın birinci günü kaybolan ve 17 gündür bulunamayan minik Leyla'yı aramak için Batman'dan gönüllü olarak Bezirhane köyüne gelen 5 kişilik avcı ekibi tarım arazilerinde arama yaparak dürbünlerle kargaların iz takibini yaptı.

15 gündür kayıp olan Leyla’nın yeni fotoğrafı çıktı

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın birinci gününden beri haber alınamayan Leyla Aydemir'in yeni fotoğrafı ortaya çıktı.

Ağrı'daki kayıp çocuk bulundu

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde 25 Haziran Pazartesi günü ilçede ikamet eden 13 yaşındaki S.E, Büyük Ağrı Caddesi İnzibat Köprüsü mevkiinde kimliği belirsiz kişi ve kişilerce plakası olmayan bir araca bindirilerek zorla kaçırılmıştı. Küçük çocuğun bulunduğu açıklandı.

Leyla'nın babası: Gün geçtikçe umudum tükeniyor

Ağrı'da bayramın birinci günü kaybolan 3 buçuk yaşındaki Leyla Aydemir, 2 haftadır yapılan aramalarda bulunamadı. İçişleri Bakanlığınca Leyla için özel bir ekip görevlendirilirken baba Nihat Aydemir, "Gün geçtikçe umudum tükeniyor" dedi.

Ağrı'da bir kayıp vakası daha

Ağrı’da bayramın birinci günü kaybolan Leyla’dan haber alınamazken, Doğubayazıt ilçesinde de 13 yaşında bir çocuktan 3 gündür haber alınamıyor. İlçede arama ve kurtarma çalışmaları başlatılırken kısa aralıklarla çocukların kaybolması bölge halkında endişeye neden oldu.

Ağrı'dan bir kayıp çocuk haberi daha

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde kaçırıldığı iddia edilen 13 yaşındaki erkek çocuğunun bulunmasına yönelik çalışma başlatıldı.

PKK'lılarca katledilen Bengi'nin köyünde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Terör örgütü PKK mensuplarınca öldürüldüğü değerlendirilen Mevlüt Bengi'nin katledilmesine ilişkin Doğubayazıt'ın bazı köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Leyla'nın 5 halasının ifadesine başvuruldu

Ağrı'da bayramın birinci günü dedesinin köyünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir 12 gündür yapılan çalışmalara rağmen bulunamadı. Ağrı Cumhuriyet Savcılığı, Bezirhane köyünde Leyla'nın 5 halasının ifadesine başvurdu.

Leyla'nın babasından mesaj: Kızımın bulunduğu iddiaları yalan

Ağrı'nın Bezirhane köyünde Ramazan Bayramı'nın 1. günü kaybolan 3 buçuk yaşındaki Leyla Aydemir'i arama çalışmaları 12. günde de devam etti. Minik Leyla’nın babası Nihat Aydemir sosyal medyada kızının bulunduğuna dair yanlış bilgilerin paylaşıldığına dikkat çekerek, "Öyle bir şey yok, Leyla bulunamadı" dedi. Çaresiz olduklarını ve tüm Türkiye’den destek gördüklerini yineleyen baba Aydemir, kızının bir an önce bırakılmasını istedi.

4 yaşındaki Leyla'yı arama çalışmaları sürüyor

Ağrı'da ailesiyle 10 gün önce bayramlaşmak için gittiği dedesinin köyünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in arama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Kayıp kızın ailesini 'para ödülü' için aramış

Ailesiyle bayramlaşmak için gittiği dedesinin köyünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'i arama çalışmaları 8 gündür sürüyor. Arama çalışmaları öncesinde askerler bir araya gelerek çalışmalar için plan yaptı. Öte yandan ‘başınız sağolsun’ telefonunu eden kişi ise ilk ifadesinde 300 bin liralık ödül iddiasını duyunca aradığını söyledi.

Küçük Leyla ile ilgili ihbarlar asılsız çıktı

Ağrı'da bir hafta önce ailesiyle, bayramlaşmak için gittiği dedesinin köyünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'le ilgili 12 ilden yapılan ihbarlar asılsız çıktı. Bugün bir kadının, Leyla'nın amcası Yusuf Aydemir'i gizli numaradan aradığı ve "Başınız sağ olsun" dediği yönündeki bilgi üzerine özel ekip konuyu inceledi. Aramanın, başka ilden yapıldığı, telefonu açan kişinin olayla ilgisi bulunmayan küçük yaştaki çocuk olduğu belirlendi.

Van AFAD Birlik Müdürü: Leyla'dan tek bir iz yok

Ağrı'nın Bezirhane köyünde bayramın birinci günü kaybolan 3,5 yaşındaki Leyla Aydemir, Jandarma Genel Komutanlığından gönderilen kadavra ve ceset arama köpeğinin de katılımıyla sazlık ve bataklık arazide arandı. Van AFAD Birlik Müdürü Sadi Ekin de arama çalışmalarına ilişkin, "Köy içinde ve çevresinde aranmadık yer kalmadı. Köy içerisinde bulunan dere yatağına, buğday kuyularına, sazlıklara, her yere bakıyoruz. Köyün bütün sınırlarında arama yaptık, Leyla'dan tek bir iz yok" dedi.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.