Burdur Haberleri

Salda Gölü'nde nargile içen ve çamur banyosu yapan 4 kişiye idari yaptırım

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü Halk Plajı Sahili'nde nargile içen ve çamur banyosu yapan 4 kişi hakkında idari yaptırım uygulandığını açıkladı.

13 yaşındaki Erdem'den alkışlanacak hareket: 'Benim' diyen kadına inanmadı gerçek sahibine ulaştırdı

Burdur'da ortaokul öğrencisi Erdem Ertem (13) babasının iş yeri önündeki kaldırımda yarım altın buldu. Altını bulduktan sonra yanına yaklaşan bir kadının ısrarla 'o altın benim' demesine kanmayan Erdem Ertem, altının gerçek sahipleri Hasan ve eşi Müyesser Düzgün'e ulaşmasını sağladı. Hasan Düzgün (75), yarım altını iki çeyrek altın yaptırıp, düğünde torununa takmak istediklerini belirtirken, "Erdem'in dükkanının önünde düşürmüşüz. Kuyumcuya vardım baktım altın yok. Kaldırımda ararken bu çocuğu g...

CHP’li Burdur Belediye Başkanı Ercengiz Tunç Soyer için belediyeye ait tesisi halkın kullanımına kapattı

CHP’li Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şehre davet ettiği İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer için, belediyeye ait tesisi halkın kullanımına kapattı. Tesise girmek isteyenler içeriye alınmadı. Bir vatandaş çektiği videoyla tesise alınmadığı anları kayıt altına adlı.

Tarlasına inen paraşütçüyle diyaloğu gündem olan çiftçinin uçma hayali gerçekleşti: Bu kez de havada güldürdü

Burdur'da tarlasına inen yamaç paraşütçüsüyle arasında geçen konuşmayla gündem olan çiftçi Kazım Öz (30), yamaç paraşütüyle uçma hayalini gerçekleştirdi. Yamaç Paraşütü Burdur Spor Kulübü Başkan Fatih Kılıçaslan ile ikili atlayış yapan Kazım Öz'ün bu kez de havadayken yaşadıkları ve söyledikleri güldürdü.

Bakanlıktan 'Salda Gölü' açıklaması: Renk değişimi polen ve ağaç birikintilerinden kaynaklanıyor

Burdur'da yer alan Salda Gölü'nün kıyısında sarımtırak bir görüntü oluştu. Konuya ilişkin açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, renk değişikliğinin bölgede yürütülen koruma projesinden kaynaklandığına yönelik iddiaların asılsız olduğunu bildirdi. Yapılan açıklamada, "Renk değişikliği göl çevresindeki çamlık ve sazlık alanlarda polenlerden ve ağaç birikintilerinden kaynaklanmaktadır." denildi.

Vali Arslantaş'tan 'Salda Gölü' açıklaması: Sarımtırak görüntünün sebebi polenler

Burdur'a bağlı Yeşilova ilçesinde yer alan Salda Gölü'nün kıyısında sarımtırak bir görüntü oluştu. Konuya ilişkin açıklama yapan, Burdur Valisi Ali Arslantaş, "Çam ormanlarının ve sazlıkların oluşturduğu polenler gölün çekildiği noktada bu sarımtırak görüntüyü meydana getirdi." dedi.

Burdur'da çiftçi tarlasına inen paraşütçüyle buluştu

Burdur'da önceki gün tarlasına inen yabancı uyruklu yamaç paraşütçüsüyle yaşadığı diyalogla gündeme gelen çiftçi Kazım Öz (30), bugün de aynı kişiyle buluşup, çikolata ikram etti.

Bakan Kurum’dan Salda Gölü talimatı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Salda Gölü'nün korunması için yeni kararlar aldıklarını duyurdu. Bakan Kurum "Bu doğal yapının korunabilmesi adına çok önemli kararlar alıyoruz. İki kilometre içerisine kesinlikle araç giremeyecek. Gölün etrafı yaklaşık 43 kilometre. 43 kilometrelik bisiklet yolu yapılmasını planladık. Bu yıl yolun hemen hemen yarısını tamamlayacağız, seneye de tamamını bitirmek suretiyle vatandaşlarımız gölün etrafında huzurlu ve güvenli şekilde bisiklete binebilecek" dedi.

Burdur'da kaybolan 10 yaşındaki otizmli Kerim Can'dan sevindiren haber

Burdur'un Altınyayla ilçesine bağlı Asmabağ köyünde ailesiyle gittiği ormanlık alanda kaybolan 10 yaşındaki otizmli ve işitme engelli Kerim Can Güney, bugün sabah saatlerinde bir taşın arkasında otururken bulundu. Kaybolduktan 46 saat sonra ulaşılan Kerim Can'a hemen su verildi. Sağlık durumu iyi olan çocuk kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Burdur'da kayıp küçük çocuk için seferberlik: Her yerde Kerim'i arıyorlar

Burdur'un Altınyayla ilçesinde kaybolan otizmli Kerim Can Güney’in (10) bulunması için arama çalışması başlatıldı. Kerim Can Güney’in bulunması için arama çalışması başlatan ekiplere yaklaşık 200 köylü de destek verdi.

Burdur'da deprem oldu

Burdur'da deprem meydana geldi. AFAD Burdur merkezde olan depremin büyüklüğünü 3.5 olarak açıkladı.

Şarküteride dehşet: Kocasının önünde öldürüldü

Burdur’un Bucak ilçesinde bir kadın çalıştığı iş yerinde kocasının gözleri önünde av tüfeğiyle vurularak öldürüldü. Kadının kocası saldırganın üzerine atlayarak elinden silahı alırken, kaçan zanlı polis ekiplerince yakalandı.

Salda Gölü'nde yeni yasaklar: Tüm etkinlikler iptal

Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan ve suyu 30 metre çekilen Salda Gölü'ne ilişkin yeni yasaklar getirildi. Buna göre Salda Gölü'nde hiçbir etkinlik, araştırma ve çekime müsaade edilmeyecek, bu ve benzeri etkinliklerin yalnızca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nün izni dahilinde gerçekleştirilebilecek.

Tablo gibi göl manzarası: Hayran bırakan kare Türkiye’den

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Yarışlı Gölü'nün drone ile çekilen fotoğrafında ortaya çıkan görüntüsü hayran bıraktı. Göle giren su kaynakları bir ağacın dallarını andırdı.

Burdur'da 3.5 büyüklüğünde deprem

Burdur'dan son dakika deprem haberi geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre Burdur'daki depremin büyüklüğü 3.5 olarak ölçüldü.

Burdur'da korkutan deprem

Burdur merkeze bağlı Aşağı Müslümler köyünde bir deprem meydana geldi. Kandilli depremin büyüklüğünü 3,6 olarak açıkladı.

Salda Gölü'nde çamur çukurları kapanmaya başladı

Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'nün geçen yıl 15 Ekim'de ziyarete kapatılmasıyla gölün Beyaz Adalar sahilinde, insan sağlığına iyi geldiği gerekçesiyle oluşturulan ve doğaya zarar veren çamur çukurları, kendiliğinden kapanmaya başladı.

Muslukları çalan hırsızlara imamdan sitem dolu not: Allah için muslukları yerinden sökme, ihtiyacın varsa karşılayalım

Burdur’da Şirinevler Camisi’nde 15 gün arayla şadırvan ve tuvaletindeki muslukları çalan hırsıza, cami görevlisi sitem dolu bir not yazıp şadırvana astı. Cami görevlisi Mustafa Yavuz, “Allah için muslukları yerinden sökme, ihtiyacın varsa gel ben parasını vereyim, muslukları sökme” dedi.

Salda’ya 570 bin ziyaretçi sınırı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “Türkiye’nin Maldivleri” olarak anılan Salda Gölü’nü korumak için yeni adımlar attı. Buna göre bakanlık, yılda 1.5 milyon olan ziyaretçi sayısını 570 bine düşürecek. Anlık kişi kapasitesi de 540 kişiyi aşamayacak.

Burdur'da 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Burdur'da Richter ölçeğine göre 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can ve mal kaybı olmadı.

Baraj gölünde 47 kiloluk yayın balığı yakaladı

Burdur'un Gölhisar ilçesinde balıkçılık yapan Arif Karagöz (33), Yapraklı Baraj Gölü'nden 47 kilo ağırlığında yayın balığı yakaladı.

Polis ve bekçi adaylarına ücretsiz eğitim

Bucak Belediyesi tarafından Polis Mesleki Eğitim Merkezi (POMEM) ve Bekçilik sınavına hazırlanan polis adayı gençlere ücretsiz eğitim desteği veriliyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimlere 64’ü kadın, 56’sı erkek olmak üzere toplam 120 genç kayıt oldu. Hafta da üç gün yapılacak eğitimlerde pandemi kuralları dikkate alınarak 3 grup yapıldı ve çalışmalara başlandı.

Kendisine saldıran kişiden korunmak isteyen kadının kullandığı paspas silah sayıldı

Burdur'da camilerin ses sistemlerini tamir eden tek kadın usta olan Sema Kozak, geçen yıl çıkan tartışmada kendisine yumruk atıp, dişini kıran kişiye paspas sapıyla vurduğu için açılan kamu davasında, ‘paspas sapı’ silah sayılarak, 'kasten basit yaralama' suçundan 84 gün karşılığı 1680 lira idari para cezasına çarptırıldı. Ceza 5 yıl süreyle ertelenirken, Kozak, "Can havliyle, kendimi koruma amaçlı paspas sapı ile şahsın bacaklarına vurdum. Paspas sapı mahkemece silah sayıldığı için ceza aldım. ...

Böyle fanatiklik görülmedi: Oğlunun adını Sergen Yalçın koydu

Bursa’da yaşayan ses sanatçısı Ali Saruhan, Beşiktaş aşkından dolayı yeni doğan oğlunun ismini Sergen Yalçın koydu. Tam bir Beşiktaş hayranı olduğunu ifade eden Saruhan, "Beşiktaş benim yaşam biçimim. Renklerine aşığım. Hiçbir maçını kaçırmadım" dedi.

Bursa'da kahreden görüntü: Trafik canavarı 8 yaşındaki küçük Zeynep'i öldürdü

Bursa'da ekmek almaktan dönen 8 yaşındaki Zeynep Aslan'a 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü M.K.'nin kullandığı kamyonet çarptı. Küçük kız kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, kaza, bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Deliller kaybolmasın diye 8 yıl önce yanan odayı dava bitmediği kullanamıyorlar

Burdur'un Bucak ilçesinde yaşayan Gürdal ailesinin evinde 8 yıl önce çıkan ve 11 yaşındaki oğulları Melih Gürdal'ın yüzde 61 engelli kalmasına neden olan yangında küle dönen oda, açılan dava aradan geçen zamana rağmen sonuçlanmadığı için 'delil' amaçlı kilitli tutuluyor. Yangına neden olan televizyonun bulunduğu odada bugüne kadar biri hakim eşliğinde 3 kez keşif yapıldı. Yanık kokusu ile yaşamak zorunda kaldıklarını söyleyen Melek Gürdal (35), "Yanan odaya baktıkça aynı kabusu yaşıyorum" dedi. ...

85 bin lira dolandırılırken son anda kurtuldu: ''Başıma ilk defa böyle bir olay geldi''

Burdur'da Ahmet Taşbaş, cep telefonuyla arayan dolandırıcıların yalanına inanıp, 85 bin lirasını verdikleri hesap numarasına göndermek için gittiği banka şubesi girişinde polis tarafından durduruldu. Dolandırılmaktan son anda kurtarılan Taşbaş, ilk defa böyle bir olay yaşadığını söyledi.

Bakan Kurum açıkladı: Salda'nın 'Beyaz Adalar' bölgesinde göle ve plaja giriş yasaklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü'nün "Beyaz Adalar" bölgesinde 15 Ekim itibarıyla göle girilemeyeceğini, yüzülemeyeceğini ve plajın kullanılamayacağını bildirdi. Kurum "Beyaz Adalar bölgesi, endemik türlere ev sahipliği yapan ve adeta göle rengini veren yapıların kuluçka merkezidir. Bilimsel araştırmalar ve raporlar doğrultusunda aldığımız kararla bu yapıların ezilerek azalmasının önüne geçiyoruz. Bu kararla Salda'nın eşsiz güzelliğini daha da korunaklı hale getiriyoruz. Tek ga...

Salda Gölü'ne fosseptik karıştığı iddialarına Burdur Valilği'nden su analizi ile yalanlama

Türkiye'nin Maldivler'i olarak bilinen Salda Gölü için ortaya atılan 'fosseptik suyu karışıyor' iddiaları Valilik tarafından su analiz raporları ile yalanlandı. Burdur Valiliği'nden yapılan açıklamada "Salda Gölü'nden Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından periyodik olarak numune alınmakta ve analiz sonuçlarında yüzme suyu kalitesini etkileyecek bir değer bulunmamaktadır" ifadeleri yer aldı.

Salda Gölü için önlemler artıyor: Kil alan ve çamur çukurlarına girene 392 lira ceza kesiliyor

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki beyaz kumsalı ve turkuaz rengi berrak suyunun güzelliğiyle "Türkiye'nin Maldivleri" olarak ünlenen Salda Gölü'nden kil alan ve çamur çukurlarına girene 392 lira idari para cezası kesiliyor.

Göktürk 2'nin gözü Salda’da

Salda Gölü’nü koruma çalışmaları kapsamında önümüzdeki günlerde Bilim Kurulu bir araya gelecek. Türkiye’nin uzaydaki gözü Göktürk-2 ile Salda Gölü’ndeki su seviyesi ve çevresindeki ekolojik gelişimin düzenli olarak izlenmesi, elde edilecek verilerin yapay zekayla otomatik olarak değerlendirilmesi önerilecek.

Salda Gölü'nde boğulan Suriyeli Hamzeh'in babası: Tuttum ama kurtaramadım

Burdur'da yürek yakan bir olay yaşandı. Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde Suriye uyruklu Hamzeh Hamamı (13) boğularak hayatını kaybetti. Hamzeh'in cenazesi, yakınlarına teslim edildi. Oğlunun tabutuna sarılan Muhammed Hamamı, "Çocuğun gözden kaybolduğunu gördüm. Kurtarmaya çalıştım. Tuttum ama kurtaramadım" diyerek, gözyaşı döktü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+