Tunceli Haberleri

Tunceli'den acı haber: Munzur Vadisi'nde kaybolan 2 kardeşten birinin cesedi bulundu

Elazığ'dan 8 gün önce Tunceli'ye gelerek Munzur Vadisi'ne sarımsak toplamaya giden Mehmet ve Bozkurt Aydemir kardeşlerin kaybolması üzerine başlatılan arama çalışmalarına bugünde devam edildi. Munzur Vadisi Milli Parkı'nda kaybolan 2 kardeşten birinin cansız bedeni bulundu.

Tunceli'de çobanın taş aletler bulduğu yerde 'taş devri' kalıntılarına ulaşıldı: Anadolu arkeolojisinde kuzeydoğu tarafında bu dönemle ilgili hiç kalıntı yoktu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde gerçekleştirilen arkeolojik yüzey araştırmaları sırasında, bir çobanın hayvan otlatırken gördüğü taş aletlerin olduğu alanda "Orta-Üst Paleolitik" ve "Epipaleolitik" döneme ait kalıntılar tespit edildi. Arkeoloji Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yasemin Yılmaz, "Ovacık'taki çalışmalarımızda epipaleolitik olarak adlandırdığımız ilk yerleşik toplumlardan hemen önceki dönemi tespit ettik. Bu dönem bizim önceki çalışmalarımızda bulamadığımız bir dönemdi. Bizim açımızdan çok yeni...

Tunceli'de polis aracı kaza yaptı: 1 polis memuru yaralandı

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 polis memuru yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince araçtan çıkarılan polis memuru, Tunceli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

226 gündür kayıp olan Gülistan Doku'yu arama çalışmaları sonlandırıldı

Tunceli’de 5 Ocak'ta kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu bulmak için tam 226 gündür devam eden arama çalışmaları sona erdirildi. Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada "Su altı arama robotu, sonar ve kurbağa adam personelinin dalış marifeti ile yapılan çalışmalar 18 Ağustos 2020 tarihinde sonlandırılmıştır. 2 müşteki, 1 şüpheli ve 222 bilgi sahibi olmak üzere toplam 225 şahsın ifadesi alınmıştır. Doku'yu arama çalışmalarında tüm imkan ve kabiliyetler kullanılmış, her gün bulma u...

Tunceli'de kayıp Gülistan Doku'yu arama çalışmalarına polis özel harekat timleri de katıldı

Tunceli'de 5 Ocak'ta kaybolan Gülistan Doku'nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü'nde yürütülen arama çalışmalarına polis özel harekat timleri de destek verdi. Kente 6 ilden gelen AFAD ekipleri de su yüzeyi ve kıyılarda botlarla arama çalışmalarını sürdürdü. Arama çalışmalarını kayıp kızın ablası Aygül Doku da takip etti.

Gülistan Doku'nun görüntülerini inceleyen bilirkişi: Suda, yüksekten düşmeye bağlı hareketlilik yok

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun kaybolmasıyla ilgili son dakika gelişmesi. Yürütülen soruşturmada görevlendirilen Ulusal Kriminal Büro'da görevli bilirkişi tarafından hazırlanan raporda, Gülistan'ın en son görüldüğü Dinar Köprüsü altındaki suda, intihar olasılığını gösterecek haraketlilik yaşanmadığı belirtildi. "Köprü ayağındaki efekt, bir piksel artığı olup kesinlikle yukarıdan suya düşen bir insan veya eşyanın suda yükselttiği su sütunu d...

İçişleri Bakanlığı açıkladı: Tunceli'de 'Yıldırım-4 Munzur-Kutu Operasyonu' başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca, Tunceli’de "Yıldırım-4 Munzur-Kutu" operasyonu başlatıldı. Operasyonda, jandarma komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve güvenlik korucu timlerinden bin 6 personel görev alıyor.

Gülistan Doku'nun iki gün art arda alıkonulduğu ortaya çıktı

Tunceli'de 5 Ocak'tan bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun kaybolmasına ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunu değerlendiren ailenin avukatı Ali Çimen, Gülistan'ın erkek arkadaşı Rus uyruklu Z.A. tarafından 2 gün art arda alıkonulduğunu söyledi. Avukat Çimen, "Bilimsel bir raporla anlaşıldı ki 4 Ocak gecesi alıkoyma ve tehdit olayı, 5 Ocak gününde de devam ediyor" dedi.

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Turuncu listede aranan Yahya Atmaca etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, Tunceli'de etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin terörden arananlarda 1 milyon TL'ye kadar ödülle 'Turuncu Liste'de yer alan 'Savaş Fırat' kod adlı Yahya Atmaca olduğunu açıkladı.

Barajın kodu düşürüldü: 202 gün önce kaybolan Gülistan'ı arama çalışmaları devam ediyor

Tunceli’de 202 gün önce kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmaları devam ediyor. Gülistan için, Uzunçayır Baraj Gölü üzerinde aylarca arama yapıldı fakat sonuç alınmadı. Kodu düşürülen Uzunçayır Baraj Gölü’nde AFAD ekipleri tarafından kıyı boyunca aranıyor.

İçişleri Bakanı Yardımcısı Çataklı'dan Gülistan Doku için arama çalışmaları ile ilgili açıklama: Barajın boşaltılması çalışması başladı

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, Tunceli'de 200 gün önce kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun bulunması için yürütülen arama çalışmalarına ilişkin, "(Uzunçayır Baraj Gölü) Barajın boşaltılması yönünde bir talimat var, o yönde bir çalışma da pazartesi gününden itibaren başladı. Hedef, mümkün olduğu kadar barajın, en azından köprünün etrafındaki alanın kurutularak çalışmayı gözle de görülür bir şekilde sonuçlandırmaya gayret etmek. O sebeple teknik arkadaşlar da çalışıyorlar ama fiile...

Baraj boşaltılacak: 5 Ocak tarihinden bu yana kayıp olan Gülistan için Bakan Soylu talimat verdi

Tunceli’de 5 Ocak’tan bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun ailesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Abla Aygül Doku, “Bakan Soylu, Dinar Köprüsü çevresindeki bütün suyun kurutulacağını ve bu sürecin 15 gün içinde tamamlanacağını bize söyledi” dedi.

Tunceli'de yolcu taşıyan servis midibüsü devrildi: Bölgeye çok sayıda sağlık görevlileri sevk edildi

Tunceli'de yolcu taşıyan servis midibüsü devrildi. Elazığ Havalimanı'ndan Tunceli'ye yolcu taşıyan servis midibüsü devrildi. Yaralıların olduğu bildirilen kazanın ardından bölgeye çok sayıda sağlık görevlileri sevk edildi.

Tunceli'de 29 bölge 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

Tunceli'de, terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar dolayısıyla 29 bölge, 15 Temmuz ile 31 Aralık tarihleri arasında "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

Tunceli'de etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin Gri Liste'deki Ferhat Ateş olduğu belirlendi

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Ahpanos Vadisi Sal Deresi bölgesinde düzenlenen hava destekli operasyonda, etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin, Gri Liste'de yer alan, örgütün sözde Tunceli karargah sorumlularından 'Sefkan' kod adlı Ferhat Ateş olduğu tespit edildi.

Tunceli'deki operasyonda iki terörist etkisiz hale getirildi

Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ye yönelik operasyonları aralıksız sürüyor. Operasyonların son adresi Tunceli'nin Ovacık kırsalı oldu. Bölgede düzenlenen operasyonlar havadan da desteklenirken, İçişleri Bakanlığı iki teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Tunceli'de Burmageçit köyü karantinaya alındı: Vali Özkan'dan "Tehlike geçmiş değil" uyarısı

Tunceli'ye bağlı Burmageçit köyünün, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde 2 hafta süreyle karantinaya alındığı bildirildi. Vali Özkan, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19 salgınının önlenmesine yönelik alınan tedbirler ve yapılan uyarılara rağmen bazı vatandaşların, valiliğin ve kaymakamlıkların bilgisi dışında toplu yemek ve merasim organizasyonları düzenlediğini tespit ettiklerini belirterek uyarıda bulundu.

Tunceli'de terör operasyonu öncesi 29 bölge 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

Tunceli'de, terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar dolayısıyla 29 ayrı bölgenin 15 gün süreyle "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildiği belirtildi.

Tunceli’de gökyüzü paraşütle şenleniyor: Eğitimden sonra uçuş başlayacak

Türkiye’nin keşfedilmemiş turizm potansiyeline sahip Tunceli’de açılan yamaç paraşütü kursu büyük ilgi görüyor. Yamaç paraşütü eğitmeni Levent Günher, kentin doğal güzelliklerinin yanısıra doğa, su ve hava sporları için önemli bir potansiyele sahip olduğunu dile getirdi.

TKP/ML'li terörist öldürüldü: 1 milyon TL ödüllük listedeydi

İç güvenlik operasyonları kapsamında Ovacık kırsalında TKP/ML terör örgütü üyesi, Turuncu Liste'de 1 milyon TL ödülle aranan Hasan Ataş etkisiz hale getirildi. Teröristle birlikte 1 adet kaleşnikof, 2 adeta el bombası ele geçirildi.

Tunceli'de 4,3 büyüklüğünde deprem

AFAD'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Saat 06.21'de meydana gelen depremin derinliği 12 kilometre olarak ölçüldü.

Tunceli'nin Hozat ilçesinde 166 kişinin 172 bin liralık bakkal ve market borcu ödendi

Tunceli’nin Hozat ilçesinde kaymakamlık örnek bir Zimem geleneğini yerine getirdi, fırın, bakkal, market ve tüpgaz borcu bulunan ve ödeme güçlüğü geçen 166 kişinin 172 bin liralık borcu ödendi.

Tunceli’de maskesiz dolaşmak yasaklandı

Tunceli’de İl Pandemi Kurulu’nun, korona virüs salgını ile ilgili aldığı tedbirler kapsamında maske kullanımı zorunlu hale geldi, toplu bayramlaşma programları da yasaklandı.

Mehmetçik teröristlere göz açtırmıyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin, gri kategoride aranan Mehmet Fatih Demir olduğu tespit edildi. Terörden arananlardan Demir'in başına 500 bin TL ödül konulduğu öğrenildi.

Tunceli'de kayıp üniversite öğrencisi Doku'dan 123 gündür haber alınamıyor

Tunceli'de 123 gün önce kaybolduğu günden beri ekiplerce aranan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmalarından bugün de sonuç alınamadı. Tunceli Valiliği, "Gülistan Doku kızımızı devletimizin tüm birimleri ile titizlikle ve kararlılıkla arama çalışmalarımız yapılmasına rağmen, huzur ortamı sağlanan ilimizde bu olayı bahane ederek bazı terör örgütleri ve fitne odakları tarafından ailenin ve hepimizin ortak acısının suistimal edilmesine de müsaade edilmeyecektir" açıklamasını yaptı.

Kayıp Gülistan Doku'nun ablası isyan etti: Acımız üzerinden siyaset yapmayın

Tunceli'de 122 gün önce kaybolduğu günden beri ekiplerce aranmasına rağmen bulunamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ablası Aygül Doku, "Lütfen, acımız üzerinden siyaset yapmayın. Arama faaliyetleri devam etmektedir. Süreç tüm muhatapları ile işlemektedir." dedi.

Şehit eşinden yürek yakan paylaşım: Hep mi güzel insanlar önce gider

Tunceli'deki Munzur Nehri'nde eğitim amaçlı içinde bulunduğu botun devrilmesiyle akıntıya kapılarak kaybolan 36 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş'in cansız bedeni, 44. gün sonunda bulunmuştu. Şehit askerin eşi Gülnur Güneş, Twitter hesabından eşinin saz çaldığı bir videosunu "Hep mi güzel insanlar önce gider" notuyla paylaştı.

Munzur Çayı’nda kaybolan askerin cansız bedenine ulaşıldı

Tunceli’de, 17 Mart’ta Munzur Çayı üzerindeki tatbikatta botun alabora olması sonucu kaybolan Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş’in cenazesine ulaşıldı. Şehidin cenazesi yarın Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Şehitliği’nde toprağa verilecek.

10 milyon lira ödülle aranan kadın terörist mağarada kanserden öldüğü ortaya çıktı: PKK ölüme terk etmiş

İçişleri Bakanlığının "Terörden Arananlar Listesi"nin kırmızı kategorisinde 10 milyon lira ödülle aranan terör örgütünün sözde kadın sorumlusunun Tunceli kırsalındaki mağarada kanser nedeniyle öldüğü belirlendi.

Kırmızı kategoride aranan PKK'lı kadın terörist kanserden ölmüş

İçişleri Bakanlığının Terörden Arananlar Listesi'nde kırmızı kategoride aranan PKK'nın sözde 'Dersim Eyaleti' yürütme konseyi üyesi ve kadın sorumlusu 'Zin Avesta' kod adlı Hafize Özdemir’in, Tunceli kırsalındaki bir mağarada kanserden öldüğü belirlendi.

Tunceli'de 44 gün önce Munzur Çayı’na düşerek kaybolan uzman çavuşun cenazesine ulaşıldı

Tunceli’de 44 gün önce eğitim sırasında botun alabora olması sonucu Munzur Çayı’na düşerek kaybolan Uzman Çavuş Yılmaz Güneş’in cansız bedeni bugün Uzun Çayır Baraj Gölünde dalgıçlar tarafından bulundu.

Tunceli'nin koronavirüs başarısı: Şehirde hasta kalmadı ve yeni enfekte yok

Tunceli'de bu zamana kadar 8 kişide Kovid-19 tespit edildi. Bu 8 hasta Tunceli Devlet Hastanesinde yapılan tedaviler sonucunda iyileşerek taburcu edildi. Şehirde şu anda tespit edilen koronavirüs hastası yok. Nüfusu 85 binlerde olan Tunceli'nin Kovid-19 ile mücadeledeki başarısının arkasında Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından alınan önlemler var. Otuz büyükşehir ve Zonguldak ilinde sokağa çıkma yasakları henüz başlamamışken Tunceli Valiliği, trafiğe çıkmada tek-çift plaka...

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+