Eski DBP ve HDP yöneticilerine hapis cezası

Tunceli'de, terör örgütü üyesi oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları iddiasıyla yargılanan eski DBP Tunceli İl Başkanı Doğru'nun da aralarında bulunduğu DBP ve HDP'li 4 sanık, 6 yıl 3 ay ile 11 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tunceli'de terör propagandası yapan 2 kişiye tutuklama

Tunceli'de sosyal medyada terör propagandası yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 4 kişiden 2'si tutuklandı.

Kırmızı listede yer alıyor: Tunceli'de görüntülendi

Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde nesli tükenmekte olduğu için kırmızı listede yer alan iki vaşak objektiflere yansıdı.

Tunceli’de biri 8 katlı ve havuzlu sığınak bulundu

Tunceli'de düzenlenen terör operasyonu kapsamında PKK'lı teröristlerin kullandığı biri 8 katlı ve havuzlu 3 sığınak imha edilirken 100 kilogram amonyum nitrat ile çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Toprak altına gizlenmiş halde bulundu

Tunceli'de PKK'ya yönelik yapılan operasyonda güvenlik güçleri teröristlerin bomba yapımında kullanmak için toprak altına gizlediği 470 kilo amonyum nitratı ele geçirdi.

Teröristlere ait çok sayıda mühimmat ele geçildi

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde 2 ayrı bölgede tespit edilen 4 sığınakta, teröristlere ait 470 kilogram amonyum nitrat, 5 büyük tüp, 5 akü ve çeşitli yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Tunceli merkezli 3 ilde terör operasyonu: 5 gözaltı

Tunceli merkezli 3 ilde, terör örgütü PKK'nın şehir yapılanmasına yönelik operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.

Tunceli'de PKK'lılara ait yaşam malzemesi bulundu

Tunceli kent merkezi kırsalındaki operasyonda tespit edilen 4 sığınakta, teröristlere ait çeşitli yaşam malzemesi bulundu.

Tunceli'de sosyal medyada terör propagandasına 4 gözaltı

Tunceli'de, sosyal medya hesaplarından Zeytin Dalı Harekatı aleyhine paylaşımlarıyla terör propagandası yaptıkları iddia edilen 4 kişi yakalandı.

Tunceli'deki terör operasyonunda yaşamsal malzeme ele geçirildi

Tunceli kırsalındaki terör operasyonunda toprak altına gizlenmiş, teröristlere ait çeşitli yaşam malzemesi ele geçirildi.

Teröristlerin son yalanı: Bakın o fotoğraf nerede çekildi

Afrin harekatı devam ederken ağır darbe alan terör örgütünün moralini yüksek tutmaya çalışan terör yandaşlarının kara propaganda çalışmaları da devam ediyor. Terör yandaşları bu kez de Mart 2017'de öldürülen 14 PKK'lı teröristin görüntülerini, asker cenazelerinin görüntüsü diye yaymaya çalıştılar. Ancak gerçek ise Tunceli'de öldürülen teröristlerin sarı torbalara yerleştirildiği fotoğraflardı.

Tunceli'de 'Açık Kapı Milletin Kapısı' projesi hizmette

İçişleri Bakanlığının vatandaş odaklı hizmetlerinden 'Açık Kapı Milletin Kapısı' projesi Tunceli'de uygulanmaya başlandı. Uygulamaya konulan proje kapsamında 'Açık Kapı Milletin Kapısı' bürosuna vatandaşlar talep, öneri ve sorunlarını iletebilecek.

Tunceli'de terör örgütlerine ait yaşam malzemeleri bulundu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, 5 sığınakta 2 telsiz, el yapımı patlayıcı başlatıcı düzenek, 8 elektrikli fünye, 50 kilogram amonyum nitrat, 3 güneş paneli ve çeşitli yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli’de PKK'ya ait patlayıcı malzemesi ele geçirildi

Tunceli’de terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda tabanca, patlayıcı yapımında kullanılan makine öğütücü mikser ve çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Tunceli'de terör operasyonunda çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi

Tunceli'de terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda örgüte ait sığınakta çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli'de teröristlere ait mühimmat ele geçirildi

Tunceli'de kentin kırsalındaki 5 sığınakta, 2 roketatar sevk fişeğinin yanı sıra televizyondan radyoya, diş fırçasından giyim ve mutfak eşyasına kadar çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Tunceli'deki terör operasyonunda patlayıcı ele geçirildi

Tunceli'de teröristlerce kullanılan sığınak ve mağarada bir el yapımı patlayıcı ile çeşitli malzeme ele geçirildi.

Tunceli'de askerler tarafından bulundu

Tunceli'de jandarma ekiplerinin terörle mücadele kapsamında düzenlediği operasyonda bulduğu devasa büyüklükteki Ortaçağ dönemine ait küp (Pithos), koruma altına alındı.

Tunceli’de 3 sığınak imha edildi

Tunceli’de düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK’nın kullandığı 3 sığınak imha edilirken, çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Dualarla Afrin’e

Mehmetçik, Türkiye’nin birçok kentinden Afrin’e gidiyor. Bingöl’de görevli 200 komando havalimanında aileleriyle vedalaşıp yola çıktı. Tunceli’den 2 tabur, Erzurum’dan da 200 kişilik topçu birliği dualar ve tekbirlerle uğurlandı.

Savcılık HDP'li vekil hakkında inceleme başlattı

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü'nün sosyal medyadaki paylaşımlarının araştırılmasına ilişkin inceleme başlattı.

Tunceli'de PKK'lı teröristlere darbe

Teröristlere yönelik Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde "Zeytin Dalı Harekatı" yürüten Mehmetçik, eli kanlı terör örgütü PKK'ya bir darbe de yurt içinde vurdu. Mehmetçik'in Tunceli'de yaptığı operasyonda örgüt mensuplarınca kullanılan 3 sığınak ve bir mağara imha edildi.

Tunceli'deki kar ve tipi vatandaşlara zor anlar yaşattı

Tunceli'de iki gündür devam eden kar yağışı ve tipi, kentte yaşamı olumsuz etkiledi. İki gündür aralıksız devam eden kar yağışı sonucu kar kalınlığı bazı ilçelerde 50 santimetreye kadar ulaştı.

Tunceli'deki terör operasyonunda patlayıcı ele geçirildi

Tunceli-Pülümür karayolu yakınındaki aramada çeşitli silah, patlayıcı ve malzeme ele geçirildi.

Tunceli'de terör operasyonunda yaşam malzemeleri ele geçirildi

Tunceli Nazımiye ilçesi kırsalında tespit edilen mağarada teröristlere ait 33 büyük tüp, jeneratör, akü, televizyon, örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli'de terör operasyonunda mühimmat ele geçirildi

Tunceli'de güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonda, teröristlere ait sığınakta mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

Tunceli'deki terör operasyonlarında yaşam malzemesi ele geçirildi

Tunceli'de terör operasyonlar kapsamında patlayıcı madde, mutfak tüpü ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli'deki terör operasyonunda çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Tuncelli Valiliği, terör operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada "3 sığınak içerisinde 9 el yapımı patlayıcı düzeneği, 3 küçük tüp, 2 akü, el yapımı patlayıcı basma düzeneği, boş uçaksavar mühimmatı, 2 ayakkabı, soba, 10 metre branda ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Tunceli’de teröristlerin kullandığı 2 mağara imha edildi

Tunceli’de güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda teröristlerin kullandığı 2 mağara imha edilirken, çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Tunceli'deki terör operasyonunda birçok malzeme ele geçirildi

Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalındaki operasyonda tespit edilen bir sığınakta, bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat, kablo ve borunun yanı sıra çok sayıda malzeme ele geçirildiği bildirildi.

Tunceli’de toprak altına tuzaklanan 3 patlayıcı imha edildi

Tunceli'de terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında toprak altına ve bir sığınağa tuzaklanan 3 patlayıcı imha edilirken, çok sayıda yaşam ve tıbbi malzeme ele geçirildi.

TSK'dan 'Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan- 2 Operasyonu'

Türk Silahlı Kuvvetlerince Tunceli'nin Hozat/Tanzi Deresi bölgesinde 27-28 Aralık 2017 tarihlerinde "Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan-2 Operasyonu" gerçekleştirildi. Operasyonda, mağara ve sığınaklarda önemli miktarda yaşam ve gıda malzemesi ele geçirildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.