Bilecik Haberleri

Bakan Dönmez: Türkiye artık sahnede ve oyun kurucu rolünde

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, dünyada taşların yerinden oynarken Türkiye'nin artık sahnede ve oyun kurucu rolünde olduğunu belirterek "Bugün bunu kabullenemeyenlerin son çırpınışlarını görüyoruz. Ancak biz bugün bu oynanan oyunların gerisinde bu coğrafyadaki bin yıllık hesaplaşmanın yattığını da çok iyi biliyoruz" dedi.

43 seçmeni var 7 muhtar adayı yarışacak

Bilecik'in Osmaneli ilçesine bağlı, 43 seçmenin bulunduğu Günüören köyünde 7 muhtar adayı yarışıyor. Köy muhtarı Osman Çakır, "6 rakibim var, hepimiz akrabayız. Bilmiyorum niçin 7 aday çıktı. Herhalde bizi çok seviyor arkadaşlar. Hayırlısı olsun, nasip kimeyse o kazansın" dedi. Köy sakini Ömer Üçler ise, "Hepsini yakın tanıyorum. Bu kadar aday olmasını doğru görmüyorum. Nasıl oldu, ben de şaştım kaldım" diye konuştu.

Arkadaşları şüphelenince evde korkunç sonla karşılaştılar

Bilecik’te iş yerine gitmeyen bir kişi iş yerindeki arkadaşlarını şüphelenmesi üzerine gittikleri evde ölü bulundu. Sağlık ekipleri, yalnız yaşayan adamın sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiği ihtimali üzerinde dururken; jandarma, olayla ilgili inceleme başlattı.

Bilecik'te vatandaşları tedirgin eden görüntü

Bilecik'te kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından çuvallarla yol kenarına dökülen ve suni deri fabrikalarından çıkan zımpara tozu olduğu belirtilen tonlarca kimyasal atık, vatandaşları tedirgin ediyor.

Bilecik'te eğitime kar engeli

Bilecik'te merkez ve bazı ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Ayrıca ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılacağı belirtildi.

‘Evimiz gibi oldu okulumuz’

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde hayata geçirilen proje kapsamında taşımalı sistemle okula gelen öğrencilerin öğle aralarında daha iyi zaman geçirebilmeleri amacıyla sınıflarda ev ortamı kuruldu. Öğrencilerden Behlül Gazi Sivri, ‘Evimiz gibi oldu okulumuz’ ifadesiyle memnuniyetini dile getirdi.

Bilecik'te okullar kar nedeniyle tatil edildi

Bilecik'te yoğun kar yağışı eğitimi olumsuz etkiledi. Kent merkezi ile bazı ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Aç kalınca şehre indiler

Bilecik’te şehir merkezine inen çakallar bir vatandaş tarafından görüntülendi.

İlk uygulamada uyarıldılar ikincisinde ise 488 TL ceza yolda

Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yayalara yol vermeyen sürücüler uyarıldı. Uygulamanın ilk etabında uyarı yapan ekiplerin, ikinci etabında ise 488 TL cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Ekmeğin içinden fare kuyruğu çıktı

Bilecik'te öğle yemeği için marketten ekmek alan vatandaş sofrada böldüğü sıradan içinden çıkan ile adeta şoke oldu. Ekmeğin içinden çıkan cismi inceleyen vatandaş fare kuyruğu olduğunu fark etti.

Bilecik'te pitbull saldırısı: Önce kediyi parçaladı sonra sahibine yöneldi

Bilecik'te pitbull cinsi köpek ilk olarak bir kediyi parçaladı, ardından sahibine saldırdı. Kendini evine zor atan kadın, köpeğin saldırısından son anda kurtuldu.

BBP lideri Destici'den terör destekçilerine sert sözler

BBP Genel Başkanı Destici, başta ABD olmak üzere Batı'nın, artık istediği gibi Mecliste kriz ve kaos çıkartamayacağını vurgulayarak, "Türkiye ABD'nin oyununu fark etti. Önce Fırat Kalkanı Harekatı ile PKK'yı nefes alamaz hale getirdi. Daha sonra İdlib operasyonu ve en nihayetinde Afrin operasyonu, ardından da Sincar operasyonu ve tabii bunların hepsini Türkiye yapmak zorunda, Türkiye bunları görmezden gelmezdi" dedi.

Uykusu gelen sürücüye ücretsiz yemek ve konaklama

Bilecik'te, yolda uykusu gelen sürücülere ücretsiz mola imkanı sunuluyor. Bilecik Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı Bölge Trafik Şube Müdürlüğü, Osmaneli İlçe Jandarma ekipleri ve Osmaneli Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen proje, trafik kazalarının önüne geçmeyi hedefliyor.

Askerde ikiz kardeşleri görenler herkesi şaşırttı

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde aynı karakolda askerlik yapan Sedat ve Ramazan Çelik adlı ikiz kardeşler, bayramlaşmaya gelen protokolü şaşırttı.

Bahçesinde askerin ağaca asılı bıraktığı notu görünce şaşkına döndü

Bilecik'te bahçesinden erik yiyen jandarmanın bıraktığı notu ve parayı bulan vatandaş büyük şaşkınlık yaşadı. Olay nedeniyle duygulanan vatandaş, jandarmanın her zaman bahçesinden meyve yiyebileceğini, para da istemediğini söyledi.

Tevratları satamadılar

Bilecik'te paha biçilemeyen 2 nadide Tevrat'ı satmaya çalışan 5 kişiyi yakaladı. Bilecik İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, aldıkları istihbarat çerçevesinde İstanbul'dan yola çıkan içinde 5 kişinin bulunduğu bir otomobili Vezirhan beldesi girişinde durdurdu.

Kolonların içinden çıktı: 8 milyon liraya satacaklardı

Bilecik’de jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda, piyasa değeri 8 milyon lira olan 2 adet Tevrat ele geçirildi. Gözaltına alınan Ö.S, F.G, Ö.V, F.F ve V.D'nin Tevratları 8 milyon liraya satmayı planladığı, bu konuda pazarlık yaptıkları kişilerle buluşmaya gittikleri öğrenildi.

Sit alanında kaçak kazı yaparken yakalandılar

Bilecik'te 1. derece arkeolojik sit alanında kaçak kazı yapan 5 kişi suçüstü yakalandı. operasyonda 1 adet define arama detektörü, detektöre ait 60 adet pil ile 17 adet muhtelif kazı malzemesi ele geçirildi.

Otomobilde ele geçirildi: Piyasa değeri 10 milyon

Bilecik'te, yurda kaçak yollarla sokulduğu belirlenen toplam 253,1 gram ağırlığında iki tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi. Kimya ve ilaç sanayisinde kullanılan zehrin piyasa fiyatının 10 milyon lira olduğu değerlendiriliyor. Öte yandan olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Yolcu otobüsü bagajından çıktı

Bilecik'te jandarma ekipleri tarafından yapılan tarihi eser operasyonunda, bir yolcu otobüsünün bagaj bölümündeki kutu içinde saklanmış 885 adet sikke, 11 adet heykel, 9 adet ok ucu ele geçirildi.

Tüpler içinde ele geçirildi: Piyasa değeri tam 7,3 milyon

Bilecik'te ele geçirilen 93 adet tüp içerisinde kobra yılan zehrinin değerinin tam tamına 7,3 milyon TL olduğu öğrenildi.

Bilecik'te Afrin'deki Mehmetçiklerimiz için atkı ve bere ördüler

Bilecik'te kadınlar ve Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileri Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan Mehmetçik üşümesin diye atkı bere ördüler.

Kazarken yakalandılar

Bilecik’ in Osmaneli İlçesinde define bulmak için kaçak kazı yapan 5 kişi şüpheli yakalandı. Operasyonda şüphelilerin kazıda kullandıkları 1 adet jeneratör, 1 adet hilti, 2 adet kova, kazma, kürek ve bir miktar kablo ele geçirildi.

'Mavi Balina bir oyun değil'

Cumhurbaşkanlığı Bilişim Uzmanı Buğra Ayan, 'Mavi Balina' adlı oyun nedeniyle onlarca gencin hayatını kaybettiğini, oyunun hızla yayılmış olmasında sosyal medyanın önemli rol oynadığını belirterek, "Özellikle 10-14 yaş arasındaki gençler hedef alınıyor. Bu oyunu düzenleyenler, belli etiketler kullanarak ya da sıkça ziyaret edilen gruplara mesaj atarak gençleri oyuna dahil etmeye çalışıyor" dedi.

Sabah bulduğu not ile şaşkınlık yaşadı

Bilecik'te bir bakkalın kilitsiz dolabından farklı gecelerde izinsiz ekmek alan öğrencilerin daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istemeleri iş yeri sahibini duygulandırdı. Öğrencilerin bıraktığı notun altına bir not ekleyen bakkal sahibi 'Hiç sorun değil devam et' diyerek hakkını helal etti.

Bilecik'te kaçak kazı operasyonu: 5 gözaltı

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde kaçak kazı yapan 5 kişi suçüstü yakalandı. Operasyonda bir adet metal define arama detektörü, bir adet detektör şarj aleti ve 14 adet muhtelif malzeme ele geçirildi.

AK Parti'den 'Bilecik, Ertuğrul yapılsın önerisine' ilk yorum

Bilecik Valisi Büyükakın'ın önerisi ile gündeme gelen Bilecik'in isminin değiştirilmesine ilişkin AK Parti Bilecik milletvekili Eldemir, "Bilecik ilk kez 2. Abdülhamid döneminde sancak ilan edilmiştir. Daha sonra 1926 yılında Bilecik olarak ismi değiştirilmiştir" dedi.

Bilecik'in isminin değiştirilmesi önerisine ilişkin yeni açıklama

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, "kent isminin Ertuğrul ya da Ertuğrulgazi olarak değiştirilmesi" yönündeki önerisine ilişkin, "Meselenin bir şehir markası yaratma meselesi olarak düşünülmesi, kısır ve sığ bir isim değişikliği tartışmasının ötesinde ele alınması, bir vizyon projesi olarak düşünülmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

Köylüler şikayet etti: Kazarken yakalandı

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde tarihi mezar bulmak için ormanlık alanda 2 metre derinliğinde çukur kazan şahıs, köylülerin şikayeti üzerine jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

1 milyon lira değerindeki motosikletler çürüyor

Bilecik'te bulunan 'Yediemin Otoparkı' motosiklet ve araç mezarlığına dönerken, otopark çalışanı Metin Dinçer, "Otoparkımızda bini geçkin motosiklet, 500'ü geçkin araç bulunmakta. Fakat bunlar hiçbir şekilde sahipleri tarafından gelinip alınmıyor. Otoparkımızda 1 milyon değerinde motosiklet var" dedi.

Gürültü mahalle sakinlerini çileden çıkardı

Bilecik’te "Yerinde Yenileme ve İyileştirme" projesi kapsamında elektrik kabloları muhtelif cadde ve sokaklarda yerin altına alınırken, pazar sabahı 07.30’da çalışan işçiler mahalle sakinleri çileden çıkardı.

Önce balkona sonra direğe çarptı: 2 ölü

Bilecik'te bir sürücü önce bir sitenin birinci katındaki balkona, sonra aydınlatma direğine çarptı, 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ağır yaralandı.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.