Bilecik Haberleri

Bilecik Belediyesi'nde bir rant skandalı daha: CHP’li Melek Mızrak Subaşı'ndan aile şirketine kıyak

CHP'li Bilecik Belediyesi'nde yaşanan rant ve rüşvet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Rüşvet soruşturmaları kapsamında görevden uzaklaştırılan CHP’li Semih Şahin’in ardından Başkan Vekili seçilen CHP’li Melek Mızrak Subaşı'nın da kentteki tüm yemekli organizasyonları eşinin sahibi olduğu Subaşı Yemek Sanayi'ye verdiği ortaya çıktı.

5.9 milyar liralık yatırım 2 yılda tamamlanacak

Serel Seramik'in Bilecik Söğüt'te temelini attığı vitrifiye ve karo seramik fabrikası iki yılda tamamlanacak.

Bilecik’e üç yeni fabrika: 8,2 milyar TL yatırımla 3 bin 970 kişiye iş

Yurt dışından gelen siparişlere cevap vermeye çalışan iş adamları, yeni yatırımlara hız verdi. Bilecik’te dün üç fabrikanın temeli atıldı. Toplam yatırım bedeli 8,2 milyar lirayı bulan üç fabrika 3 bin 970 bin kişiye istihdam sağlayacak. Elginkan Holding’in Söğüt’te iki yılda inşa edeceği fabrika Türkiye’nin en büyük vitrifiye ve karo seramik üretim merkezi olacak.

Altın madeninde gıda zehirlenmesi: 30 işçi hastaneye kaldırıldı

Tarım Kredi iştiraki Gübretaş’ın, Bilecik’in Söğüt ilçesinde yer alan altın madeni sahasında öğle yemeği yiyen 140 kişiden 30 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı

Boğulma tehlikesi geçirip kalbi duran Irmak'ı cankurtaran Buse hayata döndürdü

Bilecik’te, belediye havuzuna giren Irmak D. (8), boğulmak üzereyken sudan çıkarıldı. Irmak'ın duran kalbi, cankurtaran Buse Yücel Çoban tarafından kalp masajıyla yeniden çalıştırıldı. Irmak, Bursa'da çocuk yoğun bakım servisinde tedaviye alındı.

Kendini polis olarak tanıttı insanları dolandırdı

Bursa'da, telefonda kendisini polis olarak tanıtarak bir kişinin yüklü miktarda para ve ziynet eşyasını dolandırdığı iddia edilen zanlı Bilecik'te yakalandı.

Bilecik Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Şahin hakkında iddianame hazırlandı

Rüşvet iddialarına ilişkin soruşturma nedeniyle İçişleri Bakanlığınca Belediye Başkanlığı görevinden geçici olarak uzaklaştırılan ve CHP'den ihraç edilen Semih Şahin ve tutuklu bulunan Kayı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk E. hakkında iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianamede, Semih Şahin ve tutuklu bulunan dönemin Kayı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk E'nin, 4 yıldan 12 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Meteoroloji'nin uyarısı ile harekete geçtiler: Piknik alanlarına giriş ve çıkışlar yasaklandı

Bilecik’te meteorolojiden alınan son bilgiler çerçevesinde, önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının yükseleceği ve rüzgârın kuvvetli olarak etki göstereceği göz önüne alınarak orman yangını riskinin artacağı değerlendirilerek bir dizi önlemler alındı.

Kurban kesim yerleri için başvurular başladı

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, kurban kesim yerleri için başvuruların başladığını belirtti.

Camideki lokum ve çikolataları yedi, bir miktar para ile helallik notu bıraktı

Bilecik'in Gölpazarı ilçesindeki bir camide bulunan lokum ve çikolatalardan yiyen kişi, bir miktar para ile helallik talep ettiği not bıraktı.

Bilecik'te sağanak; toprak kaydı dört araç hasar gördü

Bilecik'te etkili olan sağanak nedeniyle altyapı çalışmaları için sokağa atılan toprak ve mıcır kayarken, dört araçta hasar meydana geldi. Kentte gece yarısından sonra etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. İsmetpaşa Mahallesi Futbol Sokak'ta belediye ekiplerince altyapı çalışmaları için atılan toprak ve mıcır kaydı. Toprak kayması nedeniyle park halindeki dört araç hasar gördü.

48 yıldır ilk defa şehit kardeşlerinin kabrini gördüler

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Şehit Özcan Koçak’ın Bilecik Şehir Mezarlığında yaşanan heyelan nedeniyle tahrip olan kabrinin toprağını Bilecik’ten Kocaeli’ne naklederek şehidin aziz hatırasını yaşatmak üzere ailesinin isteğinin yerine getirilmesini sağladı. Bu sayede kardeşleri, 48 yıldır ilk kez Jandarma Astsubay Özcan Koçak’ın kabrini gördü.

Bilecik'te fabrikada meydana gelen patlamada 2 işçi hayatını kaybetti

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde bir fabrikada patlama sonucu yaralanan 3 işçiden ikisi kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitirdi.

Cami ve çocuk buluşması minikleri mutlu etti

Çocuklara cami alışkanlığı kazandırmak amacıyla hazırlanan ‘Ramazanda Cami ve Çocuk’ teması çerçevesinde çocuklar camide Kur’an okuyarak, çeşitli etkinliklere eğlendiler.

Cami ve çocuk buluşması minikleri mutlu etti

Çocuklara cami alışkanlığı kazandırmak amacıyla hazırlanan ‘Ramazanda Cami ve Çocuk’ teması çerçevesinde çocuklar camide Kur’an okuyarak, çeşitli etkinliklere eğlendiler.

Bilecik’teki orman yangını 12 saatin sonra kontrol altına alındı

Bilecik’te küçük çaplı başlayan orman yangını rüzgârın etkisiyle giderek büyürken, yangına 43 iş makinesi ve 174 personelle müdale ediliyor. 12 saatin ardından yangın köy merkezine ulaşmadan kontrol altına alınırken, Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya alanda inceleme yaptı.

CHP'li Tüfekçioğlu'nun başkan vekilliği düşürüldü

CHP'li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in rüşvet skandalıyla gündeme gelmesiyle görevden uzaklaştırılmasının ardından Başkan Vekilliği'ne seçilen Muharrem Tüfekçioğlu'na 'orman alanlarının işgali, ormandan faydalanma ve orman içinde yerleşilmesi suçu'ndan verilen 1 yıl 11 ay hapis cezası, Yargıtay'da onandı. Hapis cezası nedeniyle Tüfekçioğlu'nun görevinin düşürüldüğü açıklayan valilik, yeniden seçim yapılacağını duyurdu.

10 yaşındaki çocuğunu bıçakladı: Polis itfaiye merdiveniyle balkondan içeri girdi

Bilecik'te 10 yaşındaki oğlunu bıçakla yaralayan kadın gözaltına alındı. G.A'nın evin kapısını açmaması üzerine polis ekipleri, itfaiye merdiveniyle balkondan içeri girdi.

220 kiloluk dev saldırdı neye uğradığını şaşırdı

Bilecik’te 6 aylık domuz avı yasağı öncesinde av yapan gruptan bir kişiye yaklaşık 220 kilogram ağırlığındaki domuzun saldırması avcılar tarafından görüntülendi.

Rüşvet skandalında yeni gelişme: CHP'li Belediye Başkanı Semih Şahin disipline sevk edildi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, adı rüşvet skandallarına karışan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in 'etik değerleri ve yerel yönetim ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları' nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini duyurdu.

Ömürlerinin sonbaharında birbirlerinin gören gözü işiten kulağı oldular

Bilecik merkeze bağlı Koyunköy'de 74 yıldır aynı yastığa baş koyan çift, ilk günkü gibi birbirlerine büyük sevgi ve saygı duyuyor. Hayatları boyunca doğdukları köyde yaşayan ve çiftçilik yaparak geçinen 91 yaşındaki Halil ve 93 yaşındaki Ayşe Dindar çifti, babadan kalma iki katlı evde yaşıyor.

Bir kent diken üstünde: Binlerce kişi aynı anda hastaneye koştu

Bilecik’te son birkaç gündür binlerce kişi ishal ve kusma şikâyetiyle hastaneye başvurmasının ardından Sağlık Bakanlığı kente uzman ekip kente gönderdi. Yetkililer, kent şebekesindeki sudan numune alarak şikayetlerin sebebinin bulunması için çalışma başlattı.

Bilecik Belediye Başkanı Şahin rüşveti biliyordu

Bilecik Belediyesi’nin CHP’li yönetiminin 5 milyon rüşvet istediği AVM sahibi Veli Çelik Yeni Şafak’a konuştu. Çelik, tutuklanan danışman Selçuk Erdağı’yı 3 kez Belediye Başkanı Semih Şahin’e şikâyet ettiğini ama “Bilgim var, burayı ben yönetiyorum” cevabı aldığını söyledi. Çelik, “CHP’nin tüm yetkili organlarına durumu anlattım, Milletvekillerine de gittim, ama kimse beni dinlemedi” dedi.

Rüşvet skandalı yaşayan CHP'li Bilecik Belediyesine müfettiş görevlendirildi

CHP'li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in danışmanının 200 bin dolar rüşvet alırken suç üstü yakalanması sonrası incelemeler başlatılmıştı. Rüşvet olayının ardından kapsamlı incelemelerin yapılması için İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirildi. Müfettişin 2019 yılından bu yana emlak ve satış dosyalarını istediği öğrenildi.

Rüşvet skandalı sonrası CHP Bilecik teşkilatında istifa

CHP’li Bilecik Belediyesi’ndeki rüşvet ağının ortaya çıkması sonrası, CHP Bilecik İl Başkanvekili Cengiz Çevik ve CHP İl Başkan Yardımcısı Altan Şahin istifa etti. İl yönetimini, ‘rüşveti meşrulaştırmak’ ve danışmanı suçüstü yakalanan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’i kollamakla suçladılar.

Bilecik'teki rüşvet çarkı: İhalede İstanbul ekibi izi

Bilecik Belediyesi’ndeki rüşvet çarkının başındaki “İstanbul ekibi”nin izine 2020’nin denetim raporunda rastlandı. CHP’li belediyenin “yağmur suyu hattı yapımı” için açtığı ihale 3 kez iptal edildi. Ancak sonradan davet usulü ihale ile İstanbul’daki bir firmaya verildi. AK Parti, “İhtiyacın, Bursa, Eskişehir gibi çevre illerinden davet edilerek değil de, İstanbul’dan firmalar davet edilerek sonuçlandırılması düşündürücü” diye karara itiraz etti.

Rüşvete fahiş zam: Bilecik'teki rüşvet çarkının detayları ortaya çıktı

CHP’li Bilecik Belediyesi’ndeki rüşvet çarkıyla ile ilgili yeni detaylar çıktı. Belediye Başkanı Semih Şahin’in danışmanı Selçuk Erdağı, belediyenin ortak olduğu AVM’nin satışından önce 3 milyon 300 bin lira rüşvet istedi. İş adamı ayak direyince cezalandırmak için istenen rüşvet önce 4 milyon lira, ardından 5 milyon liraya çıkarıldı.

CHP'li Bilecik Belediyesi şehri haraca bağlamış: Selam verenden rüşvet istiyorlar

CHP’li Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in danışmanı Selçuk Erdağı’nın, bir AVM inşaatının iskanı için 200 bin dolar rüşvet alırken suçüstü yakalanması kentteki rüşvet ağını ortaya döktü. Eski belediye başkanı ve milletvekili Mehmet Seven, “Belediyeye düşen herkesten rüşvet isteniyor. Yeni dükkan açan berberden bile rüşvet alındığını söylüyorlar” dedi.

CHP'li Bilecik Belediye Başkanı'nın 'rüşvetçi danışmanı' tutuklandı

Bilecik'te 200 bin dolar rüşvet aldığı sırada suçüstü yakalanan Belediye Başkan Danışmanı ve Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CHP'li Belediye Başkanı'nın danışmanı rüşvet alırken suçüstü yakalandı

Bilecik Belediyesinin CHP'li Başkanı Semih Şahin'in danışmanı Selçuk Erdağı, rüşvet aldığı sırada suçüstü yakalandı. Bilecik Kaçakçılık ve Organize Suç ekiplerince düzenlenen operasyon sonrası gözaltına alınan zanlının odasından 200 bin dolar çıktı.

Ertuğrul Gazi Türbesi'nde hafta sonları ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor

Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey'in babası Ertuğrul Gazi'nin Bilecik'in Söğüt ilçesindeki türbesinde hafta sonu ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.TRT ekranlarında önceki yıllarda yayınlanan "Diriliş Ertuğrul" dizisinin etkisi ve özellikle askerler tarafından "saygı nöbeti" tutulmaya başlanmasının ardından hafta sonları binlerce kişinin geldiği türbede, alp kıyafetleri, aksesuarlar ve tarihi misyona uygun malzemeleriyle nöbet tutan askerler büyük ilgi görüyor.

Midesine kelepçe taktırdı: Hayatını kaybetti

Bilecik'te kaldığı yurtta fenalaşan ve hastaneye kaldırılan Meltem Berberoğlu vefat etti. Cenazesi memleketi Sakarya'nın Karasu ilçesine götürüldü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+