Nevşehir Haberleri

Kapadokya’da balon turlarına hava engeli: 6 gündür yapılamıyor

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde sıcak hava balon turları olumsuz hava şartları nedeniyle yine iptal edildi.

Kapadokya’da kaçak yapıya geçit yok: 353'ü de yıkıldı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde son iki yılda 353 kaçak yapının yıkımı gerçekleştirildi.

Nevşehir'in yeni Belediye Başkanı Mehmet Savran oldu

Nevşehir'de, Rasim Arı'nın sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa etmesi üzerine yapılan seçimlerde Belediye Başkanlığı'na AK Parti'li Mehmet Savran seçildi. Nevşehir Belediye Meclisi'nde yapılan seçimlerde Savran, 31 üyenin tamamının oyunu aldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı görevinden istifa etti

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sağlık gerekçesiyle görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Ortahisar'da koronavirüs vaka sayısı sıfırlandı

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde koronavirüs vakası sıfırlandı. Nevşehir Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çok şükür kasabamızda koronavirüs vakası sıfırlanmıştır dedi.

Göreme belediye başkanının oğlunun kaçak yapıları yıkıldı

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen turistik beldeleri arasındaki Kapadokya’da peribacalarına yakın olduğu gerekçesiyle haklarında yıkım kararı alınan yapıların yıkımına devam ediliyor. Son olarak Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren’in oğlu Mert Eren’e ait olan kahvaltı salonu, belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

Evinde 34 adet sikkeyle yakalandı

Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde polis ekipleri tarafından bir evde yapılan aramada 34 adet sikke ele geçirildi. Polis ekipleri tarafından ele geçirilen sikkelere el konulurken şüpheli M.Ö. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi

Nevşehir Belediye Başkanı Arı’dan yürekleri ısıtacak mesaj: Benim ve ekibim boynunadır

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Eğer bu şehirde bir yavrumuz aç ve açıkta kalır ise bir kuzumuz soğuk yatağa girer ise bunun vebali önce benim ve ekibim boynunadır” dedi.

Turizm merkezi Kapadokya’da 305 kaçak yapı yıkılacak

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesinde kaçak yapı olduğu tespit edilen 305 yapı için yıkım kararı alındı. Nevşehir Valisi Kapadokya Alan Başkanı İnci Sezer Becel, "Kapadokya Alan sınırları içerisinde bizim en büyük servetimiz olan ve gelecek nesillere bırakacağımız en büyük mirasımız olan doğal alanı bozmaya yönelik, tehdit etmeye yönelik olan çirkin yapıların kaldırılmasına yönelik çalışmalarımızı yapıyoruz. Tamamlanıncaya kadar da devam edeceğiz” dedi.

Kapadokya'daki kaçak yapılara geçit yok: Bir bir yıkılıyorlar

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki kaçak yapıların yıkımına yeniden başlandı. Bugüne kadar Nevşehir'in Uçhisar ve Göreme beldelerinde 90, Ürgüp Ortahisar beldesinde 54, Avanos ilçesi ile ilçeye bağlı Çavuşin köyünde 50 ve kentsel sit alanına giren merkezlerde de 8 olmak üzere toplam 202 kaçak yapı yıkıldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın aracına silahlı saldırı

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın içinde bulunduğu makam aracına kimliği belirsiz kişilerce av tüfeği ile saldırı gerçekleştirildi. Başkan Arı, saldırıdan yara almadan kurtulurken, kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Nevşehir Belediyesi'nden binlerce öğrenciye dijital eğitim desteği

Nevşehir Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği yaratma hedefiyle hayata geçirdiği vizyon projesi Dijital Eğitim Platformu kısa sürede büyük ilgi gördü. Kurduğu platformla ortaöğretim ve lise çağındaki öğrencilerin tüm ders anlatımlarını dijital ortama taşıyan Nevşehir Belediyesi, öğrencilerin hem okul eğitimlerine hem de sınav süreçlerine katkı sağlıyor.

Nevşehir’de inanılmaz olay: Bebek düdüklü tencereye sıkıştı

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde düdüklü tencereye sıkışan Y.Ö. (1) isimli erkek bebeği itfaiye ekipleri kurtardı.

Kapadokya’da ezan sesini duyan ABD’li anne ve oğlu Müslüman oldu: Ezan sesini duyduğumda kalbimde bir ağırlık hissettim

Amerika’nın Louisiana eyaletinde yaşayan ve bir süre önce Kapadokya’ya tatile gelen 59 yaşındaki Ramona Smith ve 28 yaşındaki oğlu Michael Dunlop, Nevşehir’de duyduğu ezan sesinden sonra Müslüman olmaya karar verdi.

Ayrılmak isteyen kadına bomba

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bu kadar da olmaz dedirten “kadına şiddet” olayı yaşandı. Bayram Çelik, barışma tekliflerini kabul etmeyen Hacer Çelik’in evinin kapısına bomba düzeneği kurdu. El bombasını fünye ile patlatan uzmanlar Çelik’i gözaltına aldı. Hacer Çelik daha önce yaşadıklarını ise şu şekilde anlattı: Evin dış tarafındaki bölmeyi yaktı. Araç kundakladı, evi kurşunladı. En sonunda bunu yaptı.

Kızılırmak’a elektrik verdiler, balıkları öldürdüler

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinden geçmekte olan Kızılırmak nehrine elektrik veren kimliği belirsiz kişi veya kişiler, balıkların ölümüne neden oldu.

Lgs’de ilk 250 dereceye giren öğrencilere bisiklet hediyeleri verildi

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’de Nevşehir il merkezinde ilk 250 dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye etti.

Nevşehir'de bu köyün nüfusundan çok elektrik direği var

Nevşehir’in Acıgöl ilçesine bağlı Kurugöl köyünde yaşayan vatandaştan fazla elektrik direği olması nedeniyle köy bugünlerde 'Direkli köy' olarak anılıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından sonra yapılan nüfus sayımının ardından ise köy nüfusunun 945 olduğu açıklanırken köyde bulunan elektrik direk sayısı köy nüfusunu geride bıraktı.

Nevşehir'de Ayasofya coşkusu: Cami oluşu şerbetle kutlandı

Ayasofya'nın 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması tüm Türkiye'de coşkuyla karşılandı. Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı da Danıştay kararı ve Cumhurbaşkanın imzasıyla Ayasofya'nın cami olarak yeniden ibadete açılması kararının ardından kent halkına şerbet dağıtarak Nevşehir'de kutlama yaptı.

İşitme engelliler için maske üretiyorlar

Nevşehir Belediyesi tarafından açılan Maske Üretim Kursu’na katılan kadınlar işitme engellilerin daha rahat bir şekilde iletişim kurabilmeleri amacıyla ağız bölümü şeffaf malzemeden yıkanabilir maske üretti. Çocuklar ve yetişkinler için de maske kullanmayı özendirici farklı renk ve desenlerde maske üreten kadınlar hem el becerilerini geliştirip aile bütçelerine katkı sağlıyor hem de ürettikleri maskelerle toplum sağlığına destek oluyor.

Kapodokya'ya yerli turist ziyareti başladı

Türkiye'nin nemli turizm bölgesi Kapadokya'ya, normalleşme süreci ile birlikte yerli turist ziyareti başladı.

Nevşehir’de yüzlerce araç “Arabalı Sinema” etkinliğine katıldı

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Arabalı Sinema Günleri etkinliği ikinci gününde de büyük ilgi gördü. Etkinliğin gerçekleştirildiği alanı dolduran yüzlerce araç içerisinde vatandaşlar “Türk İşi Dondurma” filmini izledi.

Cenaze namazı kılınan köyde koronavirüsten üçüncü ölüm

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Taşkınpaşa köyünde kılınan cenaze namazının ardından bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle köyde kornavirüsten ölenlerin sayısı 3’e yükseldi.

Tıp öğrencisinin CİMER'den mikroskop talebi yerine getirildi

Nevşehir'de, deneysel çalışmalarda kullanmak üzere Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'nden (CİMER) mikroskop talep eden tıp fakültesi öğrencisi Mustafa Özcan'ın isteğini Vali İlhami Aktaş yerine getirdi.

Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde bir iş adamı tüm ilçenin bakkal ve market borcunu kapattı

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde bir iş adamı, ilçede hizmet veren tüm bakkallardaki veresiye defterini alarak yaklaşık bin ailenin borcunu ödedi. İş adamının bağışını belediyeye göndermesinin ardından zabıta ekipleri mahalle bakkallarına olan borçları ödeyerek veresiye defterlerini teslim aldı.

Cenaze namazı kılınan köyde vakalar hızla artınca karantina uzatıldı

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine Bağlı Taşkınpaşa köyünde korona virüsü vakalarının hızla artış göstermesi sonrası karantina süresi 14 gün daha uzatıldı.

Nevşehir'de korona mesaisi: İftar yemekleri evlere taşındı

Nevşehir Belediyesi, koronavirüs ile mücadelede örnek oluyor. Ramazan öncesi ihtiyaç sahibi ve engelli kişileri tespit eden ekipler, her iftar vakti evlere sıcak yemek ulaştırıyor. Başkan Rasim Arı, “Bu süreçte vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Dezenfekte çalışmalarının yanısıra ücretsiz maske dağıtımını da sürdüreceğiz” dedi.

Caddelleri foşur foşur yıkayan belediye başkanı: En büyük başarımız samimiyet

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Yeni Şafak’ın Instagram canlı yayınında Karantina Sohbetleri’ne konuk oldu. Arı, caddeleri ve sokakları foşur foşur yıkadıktan sonra bunun belediyeler arasında bir akıma nasıl dönüştüğünü anlattı. Sosyal medyada yakaladıkları samimiyeti şu şekilde tarif etti: “Ben dostlarımla, ailemle, çevremle, akrabalarımla nasıl bir dil kullanıyorsam bu şehrin insanlarıyla da sokakta aynı dili kullanıyorum. Bu samimi dili sosyal medya ekibimiz de kullanıyor. İşin bütün püf...

Nevşehir hayata yeni yatırımlarla tutunuyor

Nevşehir Belediyesi, bir yandan koronavirüs tedbirleri kapsamında şehrin bir çok farklı noktasında dezenfekte işlemlerini sürdürürken bir yandan da şehre değer katacak yeni projeler üzerinde çalışıyor. Bu kapsamda Pforzheim Parkı’nın nikah ve düğün salonuna dönüştürülmesi gibi birçok önemli proje bu yıl içerisinde Nevşehir’e kazandırılacak.

İdlib’deki saldırıda yaralanan Uzman Onbaşı: Sağlığıma kavuştuktan sonra yeniden birliğime katılacağım

İdlib’de rejim güçlerinin hava saldırısı sonrasında yaralanmasının ardından Hatay Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Uzman Onbaşı Müjdat Duranoğlu hastanedeki tedavisinin ardından Nevşehir’in Kozaklı ilçesine bağlı Kalecik köyünde baba evine geldi. Burada köylülerin geçmiş olsun ziyaretlerinde bulunduğu Uzman Onbaşı Duranoğlu, "Sağlığıma kavuştuktan sonra yeniden birliğime katılacağım. Biz bir ölür bin diriliriz" dedi.

40 odalı mağara ev, 2 milyon 750 bin TL'ye satılığa çıktı: Görenler şaşırdı

Nevşehir'de, 40 odalı, 800 metrekarelik mağara ev, 2 milyon 750 bin TL'den satışa çıkarıldı. Tamamen doğal olan eve 2 milyon TL teklif verildi, ancak satılmadı. Görenlerin şaşırdığı ev satılmayı bekliyor.

Karain köyü 'kanserli köy' olarak anılmak istemiyor: Psikolojimizi bozmaya başladılar

Nevşehir'in Ürgüp ilçesi Karain köyü sakinleri, 1974 yılında yapılan bir araştırmada evlerin yapı taşlarının içinde yer alan 'erionit' maddesinin akciğer kanserine yol açtığının iddia edilmesi nedeniyle köylerinin 'kanserli köy' olarak anılmasına tepki gösterdi. Köy muhtarı Osman Soylu, "Bilimsel ölçekli araştırma sonuçlarına göre köyümüzde su ve toprak analizleri yapıldı ve kanser olgusu çıkmadı. Bu durum bizim psikolojimizi bozmaya başladı artık" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+