Nevşehir Haberleri

Kuraklığı yenik düşen Yalıntaş Göleti'nde flamingolar yaşam mücadelesi veriyor

Nevşehir’in Gülşehir ilçesine bağlı Yalıntaş köyünde bulunan Yalıntaş Göleti yanlış sulama nedeniyle kurumaya terk edildi.

Osman Dede’nin vali sevinci

Nevşehir’in Kozaklı ilçesine bağlı Kaşkışla köyünde yaşayan 94 yaşındaki Osman Dede, köylerine ilk kez vali gelmesinin sevincini yaşadı.

ABD'li turist Kapadokya'da fotoğraf çekerken düşüp kayalıklar arasında sıkıştı

Kapadokya'da fotoğraf çeken ABD'li turist 10 metre yükseklikten aşağı düştü. Kayalıkların arasına sıkışan kadını AFAD ekipleri kurtardı.

Nevşehir’de engelli genç 1 günlük askerlik sevinci yaşadı

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı’nda 2001/2 dönemi acemi erler için yemin töreni düzenlenirken kentte yaşayan 22 yaşındaki engelli Muhammed Ali Şahin de bir günlük asker olmanın mutluluğunu yaşadı.

Nevşehir’e şehit ateşi düştü

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde sınır güvenliğini sağlarken teröristlerin taciz ateşi sonrasında yaralanan Astsubay Başçavuş Cihan Çiftçibaşı’nın Nevşehir'deki baba ocağına şehit ateşi düştü.

Kapadokya’da balon turlarına hava engeli: 6 gündür yapılamıyor

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde sıcak hava balon turları olumsuz hava şartları nedeniyle yine iptal edildi.

Kapadokya’da kaçak yapıya geçit yok: 353'ü de yıkıldı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde son iki yılda 353 kaçak yapının yıkımı gerçekleştirildi.

Nevşehir'in yeni Belediye Başkanı Mehmet Savran oldu

Nevşehir'de, Rasim Arı'nın sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa etmesi üzerine yapılan seçimlerde Belediye Başkanlığı'na AK Parti'li Mehmet Savran seçildi. Nevşehir Belediye Meclisi'nde yapılan seçimlerde Savran, 31 üyenin tamamının oyunu aldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı görevinden istifa etti

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sağlık gerekçesiyle görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Ortahisar'da koronavirüs vaka sayısı sıfırlandı

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde koronavirüs vakası sıfırlandı. Nevşehir Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çok şükür kasabamızda koronavirüs vakası sıfırlanmıştır dedi.

Göreme belediye başkanının oğlunun kaçak yapıları yıkıldı

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen turistik beldeleri arasındaki Kapadokya’da peribacalarına yakın olduğu gerekçesiyle haklarında yıkım kararı alınan yapıların yıkımına devam ediliyor. Son olarak Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren’in oğlu Mert Eren’e ait olan kahvaltı salonu, belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

Evinde 34 adet sikkeyle yakalandı

Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde polis ekipleri tarafından bir evde yapılan aramada 34 adet sikke ele geçirildi. Polis ekipleri tarafından ele geçirilen sikkelere el konulurken şüpheli M.Ö. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi

Nevşehir Belediye Başkanı Arı’dan yürekleri ısıtacak mesaj: Benim ve ekibim boynunadır

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Eğer bu şehirde bir yavrumuz aç ve açıkta kalır ise bir kuzumuz soğuk yatağa girer ise bunun vebali önce benim ve ekibim boynunadır” dedi.

Turizm merkezi Kapadokya’da 305 kaçak yapı yıkılacak

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesinde kaçak yapı olduğu tespit edilen 305 yapı için yıkım kararı alındı. Nevşehir Valisi Kapadokya Alan Başkanı İnci Sezer Becel, "Kapadokya Alan sınırları içerisinde bizim en büyük servetimiz olan ve gelecek nesillere bırakacağımız en büyük mirasımız olan doğal alanı bozmaya yönelik, tehdit etmeye yönelik olan çirkin yapıların kaldırılmasına yönelik çalışmalarımızı yapıyoruz. Tamamlanıncaya kadar da devam edeceğiz” dedi.

Kapadokya'daki kaçak yapılara geçit yok: Bir bir yıkılıyorlar

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki kaçak yapıların yıkımına yeniden başlandı. Bugüne kadar Nevşehir'in Uçhisar ve Göreme beldelerinde 90, Ürgüp Ortahisar beldesinde 54, Avanos ilçesi ile ilçeye bağlı Çavuşin köyünde 50 ve kentsel sit alanına giren merkezlerde de 8 olmak üzere toplam 202 kaçak yapı yıkıldı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın aracına silahlı saldırı

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın içinde bulunduğu makam aracına kimliği belirsiz kişilerce av tüfeği ile saldırı gerçekleştirildi. Başkan Arı, saldırıdan yara almadan kurtulurken, kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Nevşehir Belediyesi'nden binlerce öğrenciye dijital eğitim desteği

Nevşehir Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği yaratma hedefiyle hayata geçirdiği vizyon projesi Dijital Eğitim Platformu kısa sürede büyük ilgi gördü. Kurduğu platformla ortaöğretim ve lise çağındaki öğrencilerin tüm ders anlatımlarını dijital ortama taşıyan Nevşehir Belediyesi, öğrencilerin hem okul eğitimlerine hem de sınav süreçlerine katkı sağlıyor.

Nevşehir’de inanılmaz olay: Bebek düdüklü tencereye sıkıştı

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde düdüklü tencereye sıkışan Y.Ö. (1) isimli erkek bebeği itfaiye ekipleri kurtardı.

Kapadokya’da ezan sesini duyan ABD’li anne ve oğlu Müslüman oldu: Ezan sesini duyduğumda kalbimde bir ağırlık hissettim

Amerika’nın Louisiana eyaletinde yaşayan ve bir süre önce Kapadokya’ya tatile gelen 59 yaşındaki Ramona Smith ve 28 yaşındaki oğlu Michael Dunlop, Nevşehir’de duyduğu ezan sesinden sonra Müslüman olmaya karar verdi.

Ayrılmak isteyen kadına bomba

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bu kadar da olmaz dedirten “kadına şiddet” olayı yaşandı. Bayram Çelik, barışma tekliflerini kabul etmeyen Hacer Çelik’in evinin kapısına bomba düzeneği kurdu. El bombasını fünye ile patlatan uzmanlar Çelik’i gözaltına aldı. Hacer Çelik daha önce yaşadıklarını ise şu şekilde anlattı: Evin dış tarafındaki bölmeyi yaktı. Araç kundakladı, evi kurşunladı. En sonunda bunu yaptı.

Kızılırmak’a elektrik verdiler, balıkları öldürdüler

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinden geçmekte olan Kızılırmak nehrine elektrik veren kimliği belirsiz kişi veya kişiler, balıkların ölümüne neden oldu.

Lgs’de ilk 250 dereceye giren öğrencilere bisiklet hediyeleri verildi

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Liselere Geçiş Sınavı (LGS)’de Nevşehir il merkezinde ilk 250 dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye etti.

Nevşehir'de bu köyün nüfusundan çok elektrik direği var

Nevşehir’in Acıgöl ilçesine bağlı Kurugöl köyünde yaşayan vatandaştan fazla elektrik direği olması nedeniyle köy bugünlerde 'Direkli köy' olarak anılıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından sonra yapılan nüfus sayımının ardından ise köy nüfusunun 945 olduğu açıklanırken köyde bulunan elektrik direk sayısı köy nüfusunu geride bıraktı.

Nevşehir'de Ayasofya coşkusu: Cami oluşu şerbetle kutlandı

Ayasofya'nın 86 yıl sonra yeniden ibadete açılması tüm Türkiye'de coşkuyla karşılandı. Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı da Danıştay kararı ve Cumhurbaşkanın imzasıyla Ayasofya'nın cami olarak yeniden ibadete açılması kararının ardından kent halkına şerbet dağıtarak Nevşehir'de kutlama yaptı.

İşitme engelliler için maske üretiyorlar

Nevşehir Belediyesi tarafından açılan Maske Üretim Kursu’na katılan kadınlar işitme engellilerin daha rahat bir şekilde iletişim kurabilmeleri amacıyla ağız bölümü şeffaf malzemeden yıkanabilir maske üretti. Çocuklar ve yetişkinler için de maske kullanmayı özendirici farklı renk ve desenlerde maske üreten kadınlar hem el becerilerini geliştirip aile bütçelerine katkı sağlıyor hem de ürettikleri maskelerle toplum sağlığına destek oluyor.

Kapodokya'ya yerli turist ziyareti başladı

Türkiye'nin nemli turizm bölgesi Kapadokya'ya, normalleşme süreci ile birlikte yerli turist ziyareti başladı.

Nevşehir’de yüzlerce araç “Arabalı Sinema” etkinliğine katıldı

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Arabalı Sinema Günleri etkinliği ikinci gününde de büyük ilgi gördü. Etkinliğin gerçekleştirildiği alanı dolduran yüzlerce araç içerisinde vatandaşlar “Türk İşi Dondurma” filmini izledi.

Cenaze namazı kılınan köyde koronavirüsten üçüncü ölüm

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Taşkınpaşa köyünde kılınan cenaze namazının ardından bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle köyde kornavirüsten ölenlerin sayısı 3’e yükseldi.

Tıp öğrencisinin CİMER'den mikroskop talebi yerine getirildi

Nevşehir'de, deneysel çalışmalarda kullanmak üzere Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'nden (CİMER) mikroskop talep eden tıp fakültesi öğrencisi Mustafa Özcan'ın isteğini Vali İlhami Aktaş yerine getirdi.

Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde bir iş adamı tüm ilçenin bakkal ve market borcunu kapattı

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde bir iş adamı, ilçede hizmet veren tüm bakkallardaki veresiye defterini alarak yaklaşık bin ailenin borcunu ödedi. İş adamının bağışını belediyeye göndermesinin ardından zabıta ekipleri mahalle bakkallarına olan borçları ödeyerek veresiye defterlerini teslim aldı.

Cenaze namazı kılınan köyde vakalar hızla artınca karantina uzatıldı

Nevşehir’in Ürgüp ilçesine Bağlı Taşkınpaşa köyünde korona virüsü vakalarının hızla artış göstermesi sonrası karantina süresi 14 gün daha uzatıldı.

Nevşehir'de korona mesaisi: İftar yemekleri evlere taşındı

Nevşehir Belediyesi, koronavirüs ile mücadelede örnek oluyor. Ramazan öncesi ihtiyaç sahibi ve engelli kişileri tespit eden ekipler, her iftar vakti evlere sıcak yemek ulaştırıyor. Başkan Rasim Arı, “Bu süreçte vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Dezenfekte çalışmalarının yanısıra ücretsiz maske dağıtımını da sürdüreceğiz” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+