Şırnak Haberleri

İçişleri Bakanlığı: 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, Şırnak'ta Cudi Dağı bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda 2 teröristin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Hakkari ve Şırnak’tan acı haber

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Uzman Çavuş Abdurrahman Topuksuz şehit düştü. Öte yandan Şırnak Silopi’de Irak sınır hattında operasyon bölgesine intikal eden bir Mehmetçik, Habur Çayı’nda suya kapılarak ağır yaralandı ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

İçişleri Bakanlığı: İkna yoluyla bir PKK’lı daha teslim oldu

İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca yürütülen ikna çalışmaları neticesinde bir örgüt mensubu daha Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim oldu.

Biri gri kategoride iki terörist ikna yoluyla teslim oldu

Mardin'de Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yapılan ikna çalışmasıyla biri gri kategoride aranan PKK'lı 2 terörist, Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'nda teslim oldu.

Uçan araba için çağrı yaptılar: Cezeri doğduğu şehir Cizre'de uçsun

Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaşayanlar, Türkiye'nin ilk yerli uçan arabası 'CEZERİ'nin uçuş denemesinin, adını aldığı ve 12'nci yüz yılda dünyanın ilk robotlarını yapan ünlü İslam alimi İsmail Ebul-İz El Cezeri'nin doğduğu ilçede yapılmasını istiyor.

PKK'da çözülme devam ediyor: Şırnak'ta 3 terörist teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, 21 yıldır terör örgütünde bulunan teröristin de aralarında olduğu 3 örgüt mensubunun Şırnak'ta ikna yoluyla teslim olduğunu bildirdi.

12 çocuk, 100'ü aşkın torunu var: Şırnak'ta 120 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi

Şırnak'ın Uludere ilçesinin Ortabağ köyünde yaşayan ve Kovid-19 testi pozitif çıkan Menica Encü, Şırnak Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Encü, "Bana çok iyi baktılar. Bende çok hakları var. Rabb'im onları korusun, onların yanında olsun. Ben onlardan memnunum, Allah da onlardan memnun olsun" dedi.

Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, "Yıldırım -13 Bestler Dereler Operasyonu kapsamında; Şırnak Cudi Dağı bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) birliklerince gerçekleştirilen Hava Kuvvetleri destekli operasyonda, 2 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir." açıklamasını yaptı.

PKK'lı teröristler Şırnak'ta teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK/KCK terör örgütü mensubu 5 teröristin, Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

Eski milletvekili Süleyman Bölünmez silahlı saldırı sonucu yaralandı

Eski Mardin milletvekili Süleyman Bölünmez, Şırnak'ta uğradığı silahlı saldırı sonucu kolundan yaralandı.

Bakan Soylu: Eylem hazırlığındaki terörist yakalandı

Şırnak'ta polis ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda yakalanan teröristin üzerinden el yapımı patlayıcı (EYP) ele geçirildi. İçişleri Bakanı Soylu, eylem hazırlığındaki teröristin ve yakalanan patlayıcının görüntülerini paylaştı.

Şırnak'ta 5 işçinin şehit edildiği saldırıların faillerinden terörist Çağdavul etkisiz hale getirildi

Şırnak'ta etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin, 5 işçinin şehit edildiği saldırıların faillerinden Ahmet Çağdavul olduğu belirlendi.

Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesinde düzenlenen operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Bölgede operasyon devam ediyor.

Şırnaklılar HDP İl Başkanlığı önünde eylem yaptı: Kahrolsun PKK, kahrolsun HDP

Şırnak'ta terör mağduru aileler, HDP İl Başkanlığı önünde eylem yaptı. PKK'lı teröristlerce dağa kaçırılan çocuklarının fotoğraflarını taşıyan aileler, "Kahrolsun PKK, kahrolsun HDP", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı. 17 yaşındaki oğlu PKK'lı teröristlerce dağa kaçırılan Sakine Kartal, "Ne hakları var, çocuklarımızı dağa götürüyorlar. Ciğerimden bir parça söküp götürdüler dağa" dedi. Kardeşi terör saldırısında şehit olan Güler Kuşan ise "PKK'nın bitmesini istiyorum. Bu terör bits...

Terör örgütü PKK'da çözülme devam ediyor: Şırnak'ta teslim oldu

İçişleri Bakanlığı Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerince yürütülen ikna çalışmaları neticesinde, 1 teröristin Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. Teslim olan teröristle birlikte on ayda ikna yoluyla gelen örgüt mensubu sayısı 173’e yükseldi.

Şırnak'ta terör örgütüne üye olan 8 şüpheli tutuklandı

Şırnak'ta emniyet güçlerinin düzenlediği terör operasyonu kapsamında gözaltına alınan 8 kişi PKK'ya üye olmak suçundan tutuklandı.

Irak'taki barınma alanlarından kaçan 5 terörist teslim oldu

Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 5 PKK'lı terörist Şırnak/Silopi'de güvenlik güçlerine teslim oldu.

Terör örgütünde çözülme devam ediyor: Teröristler teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, emniyet ve jandarmanın ikna çalışmaları neticesinde, 5 örgüt mensubunun Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Şırnak'ta PKK'nın 6'sı çocuk 2'si hamile 12 yakınını katlettiği eve 33 yıldır Türk bayrağı asıyor

33 yıl önce Şınak'ın Güneyce köyünde PKK'nın hain saldırısında Şehmuz Güngör'ün annesi, babası ve eşinin de aralarında bulunduğu 6'sı çocuk, 2'si hamile kadın, 12 akrabası şehit edildi. Her yıl dönümünde Şehmuz Güngör köydeki enkaza gelip Türk bayrağı asıyor.

Terör örgütü PKK'nın suikast timi mısır tarlasında sigara içerken fark edildi, İHA'lar tarafından etkisiz hale getirildi

Terör örgütü PKK'nın suikast timi olduğu değerlendirilen 2 terörist, mısır tarlasında sigara içerek gizlendi. İnsansız Hava Aracı tarafından tespit edilen teröristler, etkisiz hale getirildi. Şırnak'ta rutin arama ve tarama faaliyetinde tespit edilen teröristlerin üzerinden örgüt içinde üst düzey ve tecrübeli PKK'lıların kullandığı M16 tüfek çıktı.

MİT ve jandarmadan ortak operasyon: İki terörist ölü ele geçirildi

Yıldırım-1 Cudi operasyonu kapsamında Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesinde, Milli İstihbarat Teşkilatı ve jandarmanın ortak operasyonunda iki terörist ölü olarak ele geçirildi.

Şırnak'ta bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, Şırnak'ta bir teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi. Böylece terör örgütünden kaçıp teslim olanların sayısı 1 Ocak'tan bu yana 154'e yükseldi.

"Şehit Jandarma Yarbay Songül Yakut-8" operasyonunda bomba yapım düzenekleri ele geçirildi

"Şehit Jandarma Yarbay Songül Yakut-8" operasyonunda çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: Üç terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, Yıldırım-11 Herekol Operasyonu kapsamında, Bestler Dereler kırsalında 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Şırnaklı kadınlar HDP binasına yürüyerek kan ve gözyaşına ‘Edi bese’ dedi

HDP'ye bir tepki Şınaklı PKK'dan zarar gören kadınlar verdi. Yürüyüş yapan kadınlar HDP'ye tepki gösterdi. ‘Kahrolsun PKK’ ve ‘İşbirlikçi HDP’ sloganı atan kadınlar kan ve göz yaşına ‘Edi bese’ dedi. Yürüyüş sonrası grup adına 6 yıl önce dağa çıkan ve 8 gün sonra kaçan kadın okudu.

Jandarma Şırnak'ta uydu telefonu ile doktordan aldığı talimatlarla hamile kadına doğum yaptırdı

Şırnak'ta doğum sancısı tutan Rızkıye İmaç'a jandarma yardım etti. İmaç'a, Jandarma Uzman Onbaşı Selami Atalay, uydu telefonu ile doğum uzmanından aldığı talimatlarla doğum yaptırdı.

Şırnak'ta 2 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığının ikna çalışmaları neticesinde 2 teröristin Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

İçişleri Bakanlığı: Şırnak'ta ikna edilen terörist sayısı 144'e yükseldi

İçişleri Bakanlığı, Şırnak'ta 3 teröristin ikna çalışmaları sonucu güvenlik güçlerine teslim olduğunu, toplam sayının 144'e yükseldiğini açıkladı.

Şırnak'ta kavga eden iki personelin akıbeti belli oldu: Görevden uzaklaştırıldılar

Şırnak Valiliği, görev sırasında kavga eden polis ve bekçinin görevlerinden uzaklaştırıldığını bildirdi. Valilik ayrıca, Cumhuriyet Savcılığı talimatı ile haklarında kasten yaralama nedeniyle adli işlem ihdas edildiğini de açıkladı.

Şırnak'ta arının soktuğu çiftçi hayatını kaybetti

Şırnak’ın Uludere ilçesinde, arının soktuğu çiftçi hayatını kaybetti. Hastanedeki işlemlerinin ardından ailesi tarafından alınan cenaze, Hilal beldesi Şıh Ebubekir mezarlığında defnedildi.

Kırmızı bültenle aranan 2 terörist Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları neticesinde, biri interpol tarafından kırmızı bültenle aranan olmak üzere toplam 2 teröristin Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

Şırnak'ta PKK'nın hain tuzakları temizlendi

Milli Savunma Bakanlığı, Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK'nın vatandaşların kullandığı yol kenarına tuzakladığı 30 DM-11 antipersonel mayınının imha edildiğini bildirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+