Şimdi Kato’da düğün zamanı

Bir zamanlar adı terör saldırıları ve çatışmalarla gündeme gelen Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı’nda artık silah değil, müzik sesi yankılanıyor. Son 2 yıldır gerçekleştirilen operasyonlarla güvenlik ve huzur ortamı sağlanan Kato Dağı’nda, açık hava düğünleri peş peşe yapılmaya başladı.

Şırnak’ta güvenlik güçlerinin dikkati faciayı önledi

Şırnak’ta teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcı güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde bulunarak, olası bir facianın önüne geçildi.

Kato Dağı'ndan silahların değil halayların sesi yükseliyor

Şırnak'ın Beytüşşebap ve Uludere ilçeleri yakınlarındaki Kato Dağı'nda, son 2 yıldır gerçekleştirilen operasyonlarla güvenlik ve huzur ortamı sağlanırken, dağlarda artık silah sesi değil, müzik yankılanıyor. Son olarak, Uludere'nin Uzungeçit beldesinde İdris-Fatma Yıldırım çifti, yüzlerce konuğun katıldığı düğünle yaşamlarını birleştirdi.

Üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki 5 terörist öldürüldü

TSK, Şırnak kırsalı ile Irak kuzeyi Hakurk bölgelerine 16-17 Eylül 2018 tarihlerinde icra edilen hava harekâtlarıda üs bölgelerimize saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu silahlı beş teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şırnak'ta minibüs devrildi: 17 yaralı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde minibüsün devrilmesi sonucu 17 kişi yaralandı. Kaza yerine Cizre, İdil ve Nusaybin'den sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

FETÖ'cü subaylar Irak sınırında yakalandı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevlerinden ihraç edilen ve haklarında yakalama kararı bulunan eski astsubaylar Cumhur Mesut Akkaya ve Ömer Canbulut, yasadışı yollardan Irak'a kaçmak isterlerken yakalandı.

FETÖ'cü subaylar Irak sınırında yakalandı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevlerinden ihraç edilen ve haklarında yakalama kararı bulunan eski astsubaylar Cumhur Mesut Akkaya ve Ömer Canbulut, yasadışı yollardan Irak'a kaçmak isterlerken yakalandı.

Şırnak'ta 5 terörist etkisiz hale getirildi

TSK, Şırnak kırsalına düzenlediği hava harekatında üs bölgesine saldırı hazırlığındaki 5 teröristi etkisiz hale getirdi.

Küpeli'de PKK'ya darbe

İçişleri Bakanlığından, Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde 5 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

PKK’nın yeni planı istihbarata takıldı

Şırnak’ta yapılan istihbari çalışmalar neticesinde terör örgütü PKK’nın şehir yapılanmasının yeniden harekete geçirilmeye çalışıldığı tespit edildi. Bunun üzerine kent merkezi ile Cizre ve Silopi ilçelerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 23 şüpheli gözaltına alındı.

Türk komutandan PKK'lıya insanlık dersi

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesi Çukuryayla mevkinde 25 Ağustos'ta düzenlenen operasyonda 1'i sözde yönetici 2 PKK’lı terörist sağ olarak ele geçirilmişti. Yenisafak.com'un ulaştığı görüntülerde Türk komutanın PKK'lı teröristlere "Artık canın bize emanet. Bundan sonrası vatanın, milletin yapacağı iş" dediği duyuluyor.

'Türk kanallarını izlemek yasaktı'

Şırnak'ta terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan "Viyan" kod adlı kadın terörist B.O, TSK'nın operasyonları sonucu örgütteki çözülmelerin had safhaya ulaştığını anlattı. Kadın terörist, yaptığı itiraflarda "Ölenleri, moraller bozulmasın diye hiç söylemiyorlardı, örgüt içerisinde çok büyük güvensizlik görünüyordu. Özellikle sınır ötesi harekat sonrasında Türk kanallarını izlemeyi yasaklıyorlardı" dediği öğrenildi.

İstihbarat geldi büyük operasyon başladı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Faraşin ve Marinos bölgelerinde barındığı tahmin edilen teröristlere yönelik büyük operasyon başlatıldı. Şehit Yarbay Songül Yakut ismiyle başlatılan operasyon tüm hızıyla devam ediyor. Bölgede barındığı tahmin edilen ve göçerlerin arasına sızdıkları istihbaratı alınan teröristler kıskaca alınırken bölge geneli asker ve korucular tarafından kuşatıldı.

Biri atlayınca hepsi atladı: 200 hayvan telef oldu

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde kayalıklardan atlayan yaklaşık 200 koyun ve keçi telef olurken, 100 kadar keçi ve koyun ise mahsur kaldığı kayalıklarda köylüler tarafından kurtarıldı. Olayın ardından durumun bildirilmesi üzerine gelen İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri bölgede incelemede bulundu.

Şırnak'ta 5 PKK’lı terörist öldürüldü

Şırnak'ta düzenlenen operasyonda tespit edilen 5 PKK'lı terörist hava harekatı ile etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta 17 kilogram eroin ele geçirildi

Habur Sınır Kapısı'ndan giriş yapan bir araçta 25 kilogram eroinin bulunduğu operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin verdiği ifade doğrultusunda başka bir araçtaki aramada 17 kilogram eroin daha ele geçirildi. Gözaltındaki 3 zanlı tutuklandı.

Şırnak’ta 2 PKK’lı sağ olarak ele geçirildi

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesi Çukuryayla mevkinde düzenlenen operasyonda 2 PKK’lı terörist sağ olarak ele geçirildi. Düzenlenen operasyon sonucunda 2 terör örgütü mensubu sağ yakalanırken, beraberinde çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. "Mazlum Goyi" kod adlı Mazlum Kaçan'ın örgütün sözde yöneticilerinden olduğu tespit edildi.

PKK'ya bir darbe daha

Şırnak'ta Kaval Dağı bölgesinde iki gün önce etkisiz hale getirilen teröristlerin terör örgütü PKK'nın sözde "Botan saha sorumlusu", "Brüsk Cizre" kod adlı Yusuf Sungur ile yardımcısı "Eşref Batü" kod adlı Serbest Gün olduğu belirlendi.

İHA tespit etti jandarma yakaladı

Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde PKK'lı teröristlere yaşam malzemesi götürdüğü İHA'yla tespit edilen 4 zanlı jandarmanın operasyonu ile yakalandı. Yakalanan 4 zanlı çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Bu bayram kahramanlara

Teröre ve çokuluslu saldırılara karşı hem içeride, hem sınırlarımızın sıfır noktasında, hem de uzak coğrafyalarda kesintisiz mücadele veriyoruz. Ülkemiz, her türlü tehdide karşı kararlı, cesur, dimdik ayakta. Kurban Bayramı’nın ilk günü, bütün ülkede bu duyarlılık zirvedeydi. Kato’dan Afrin’e, Cerablus’tan Aktütün’e, Kerkük’ten şehitliklere kadar kalpler, “vatan ekseni”nde mücadele verenlerle beraberdi. Başkan Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Akar ve İçişleri Bakanı Soylu’nun telefonundan askerlere...

Şırnak'ta operasyon: 2 terörist öldürüldü

İçişleri Bakanlığı, 'İç Güvenlik Operasyonları çerçevesinde Şırnak Bestler-Dereler Kaval Dağı bölgesinde 2 terörist etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Şırnak eski vali yardımcısı ByLock'tan tutuklandı

Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Şırnak vali yardımcısı tutuklandı.

Cudi'de 5 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesinde 5 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonların sürdüğü belirtildi.

Şırnak'ta turuncu listede yer alan terörist öldürüldü

TSK, Şırnak'ta etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin turuncu listede yer alan Vehbi Taş olduğunu açıkladı.

İHA tespit etti: 4 terörist öldürüldü

Şırnak'ta düzenlenen operasyonda İHA'ların tespit ettiği 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta 4 PKK’lı terörist teslim oldu

Şırnak'ta terör örgütü PKK üyesi 4 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Teröristlerin jandarmadaki işlemleri sürdürülüyor.

Şırnak Vali Yardımcısı FETÖ'den açığa alındı

Şırnak Vali Yardımcısı Adem Ergül, İçişleri Bakanlığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındı.

Şırnak'ta 54 alan özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Faraşin, Ilıcak, Güneyyaka ve Mezraa bölgelerindeki 54 alanda, düzenlenecek operasyon öncesi 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Şırnak'ta İHA'ların tespit ettiği 5 terörist etkisiz

Şırnak’ta İHA tarafından tespit edilen 5 terörist, düzenlenen hava harekatında etkisiz hale getirildi. Bölgede geniş kapsamlı operasyonların devam ettiği belirtildi.

Terör örgütü PKK'ya ait roketatar ele geçirildi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki terör operasyonunda PKK'ya ait roketatar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Şırnak'ta öldürülen PKK'lı terörist 26 yıldır örgütteymiş

Şırnak'ta, güvenlik güçlerince 1 Temmuz'da gerçekleştirilen operasyonda, eylem hazırlığındayken etkisiz hale getirilen 4 PKK'lı teröristten birinin 26 yıldır örgüt üyesi olan, Mardin nüfusuna kayıtlı, 'İrfan Dirok' kod adlı Akif Turan olduğu ortaya çıktı.

Şırnak’ta 5 PKK’lı etkisiz hale getirildi

Şırnak’ta, üs bölgesine saldırı düzenleyen 5 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Çıkan çatışmada 3 korucu ile 4 asker de yaralandı.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.