Silopi’de 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 15 Temmuz şehitleri için mevlit okutuldu, dualar edildi. Silopi İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sezer Işıktaş ve beraberindekiler, 90’lı yıllarda PKK’lı teröristlerce şehit edilen korucu ve sivil vatandaşların mezarlarını ziyaret etti.

Irak'ın kuzeyinde 6 terörist öldürüldü

Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Gara bölgelerine düzenlenen hava harekatlarında, bölücü terör örgütü mensubu 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Teröristlerin kaçarken sakladıkları silahlar bulundu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde düzenlenen operasyonda toprağa gömülü 16 uzun namlulu silah ele geçirildi.

Şırnak'ta operasyon: 3'ü Fransız 16 kişi gözaltında

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık edenlere yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında 3 Fransız'ın da bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı.

Şırnak'ta PKK'nın sözde cephe sorumlusu yakalandı

Beytüşşebap'ta yaralı olarak etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, örgütün sözde Kelmehmetler cephesi birim sorumlusu "Mehmet Goyi" kod adlı Kadri Bayram olduğu belirlendi.

TSK: 17 terörist etkisiz hale getirildi

TSK tarafından, Osmaniye, Şırnak ve Diyarbakır kırsallarında gerçekleştirilen hava harekatlarında 17 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta 4 terörist teslim oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Evleri istila etti: Her gece giderek daha da artıyorlar

Beytüşşebap'ta yarasaların evlerini istila ettiği vatandaşlar korkudan uyuyamıyor. Yarasaların çıkardığı sesten korkan ve her geçen sayılarının arttığını belirten köylüler, yarasaların doğal ortamlarına götürülmesini istiyor.

Şırnak'da 8 terörist etkisiz hale getirildi

TSK, Şırnak'ta düzenlenen hava harekatında 8 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şırnak Valiliğinden yaylacılara uyarı

Şırnak Valiliği, yaylacılara yaptığı uyarıda "Yasa dışı tutum ve davranış içerisinde bulunan göçer ve sürü sahipleri öncelikle cezai işlem uygulanması için adli mercilere sevk edilecek olup, akabinde izinleri iptal edilerek kullanmakta oldukları yayla, mera, otlak ve kışlaklardan men edileceklerdir" ifadelerini kullandı.

Şırnak'ta terör operasyonu

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, 2 terörist etkisiz hale getirildi, 2 terörist yaralı yakalandı.

PKK'ya ağır darbe: 11 terörist öldürüldü

Şırnak kırsalı ve Irak kuzeyi Kandil, Avaşin-Basyan, Gara bölgelerine, düzenlenen hava harekatında silahlı 11 terörist etkisiz hale getirildi.

Irak'ın kuzeyinde 4 terörist öldürüldü

Irak'ın kuzeyindeki Zap, Avaşin-Basyan bölgeleri ve Şırnak kırsalına yönelik hava harekatlarında 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta üç kadın terörist teslim oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu üç kadın terörist güvenlik güçlerine teslim olurken, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar kırsalında bir terörist yakalandı.

Kuzey Irak'ta 4 terörist daha öldürüldü

Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan ve Zap bölgelerine yönelik hava harekatlarında 4 terörist etkisiz hale getirildi.

PKK'ya bir darbe daha: Roni öldürüldü

Şırnak'ta yapılan hava harekatında etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde Şırnak Kato sorumlusu 'Roni' kod isimli Gazi Bahadır olduğu tespit edildi.

TSK'dan Irak'ın kuzeyine hava harekatı

TSK'dan yapılan açıklamada, Irak kuzeyi Sinat, Haftanin, Metina ve Gara bölgelerine 27 Haziran 2018 tarihinde düzenlenen hava harekatları neticesinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından sığınak, barınak, silah mevzii ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedeflerin imha edildiği bildirildi.

AK Partili başkanın evine saldırı

Şırnak'ın Uludere ilçesinde AK Partili Belde Başkanının evine saldırı düzenlendi. Olayın hemen ardından operasyon başlatıldı. İlk değerlendirmelere göre, olayın terör saldırısı olabileceği iddia edildi.

Şırnak'ta terör operasyonunda 34 kişiye gözaltı

Şırnak'ta sosyal medya hesaplarından terör örgütü propagandası yaptıkları iddia edilen 34 şüpheli yakalandı.

Şırnak'ta PKK operasyonu: 5 gözaltı

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 5 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Mehmetçik Hakurk'a Türk bayrağı dikti

"Gidilemez, girilemez" denilen yerlerde Türkiye teröre diz çöktürmeye devam ediyor. Son olarak Kuzey Irak'ta dağları teröristlere mezar eden Mehmetçik, Hakurk'ta güvenliği sağlayarak bölgeye Türk bayrağını dikti.

Şırnak'ta bölge sorumlusu terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde bölge sorumlusu olduğu tespit edildi.

Şırnak'ta üç terörist teslim oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu üç terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Hakurk ve Şırnak'ta 9 terörist öldürüldü

TSK, Hakurk'ta 2, Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde 7 terörist hava harekatıyla öldürüldüğünü bildirdi. TSK'dan yapılan açıklamda Şırnak'ta devam eden operasyonda öldürülen terörist sayısının 21'e ulaştığı belirtildi.

Şırnak'ta 5 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak Bestler Dereler'deki operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi. 8 Haziran'dan bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 19'a yükseldi.

Şırnak'ta 5 terörist daha etkisiz

Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde 5 terörist daha etkisiz hale getirildi. Son iki günde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 14 oldu.

Şırnak'ta 3 terörist daha öldürüldü

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 3 terörist daha etkisiz hale getirildi. Bölgede devam eden operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 12'ye yükseldi.

Şırnak’ta hain saldırı: 1 şehit

Şırnak Kaval Dağı bölgesinde arama faaliyetleri yürüten ekiplere PKK'lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirildi. Hain saldırıda 1 özel harekat polisi ve 1 asker yaralandı. Yaralı güvenlik güçleri bölgeden helikopterle alınarak Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ağır yaralı olan özel harekat polisi, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Şırnak'ta 9 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, Şırnak'taki operasyonlarda 9 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şırnak'ta 6 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde eylem hazırlığında olduğu tespit edilen terör örgütü PKK üyesi 6 terörist, hava destekli operasyonda etkisiz hale getirildi.

Kato eteklerinde geniş kapsamlı operasyon

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Kato Dağı eteklerinde bir grup PKK’lı teröristin olduğu bilgisi üzerine başlatılan hava destekli operasyonda Atak tipi helikopterler teröristlerin geçiş güzergahlarını ateş altına aldı.

Şırnak'ta 3 kadın terörist teslim oldu

Şırnak'ta, PKK'lı 3 kadın terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan teröristlerin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.