Şırnak Haberleri

Irak'ta Türk diplomatın şehit edilmesi soruşturmasında 1 zanlı tutuklandı

Irak'ın Erbil kentinde Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit edilmesine ilişkin soruşturma kapsamında Şırnak'ta gözaltına alınan zanlı tutuklandı.

5 terörist Şırnak Habur Sınır Kapısı'nda teslim oldu

Terör örgütü PKK/KCK mensubu 5 terörist, Şırnak Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim oldu. Böylelikle teslim olan 5 teröristle birlikte 2020 yılının ilk haftasında teslim olan terörist sayısı 8’e yükseldi.

Kar yağdı Dicle Elektrik’in zorlu kış mesaisi başladı: Köylülerin yardımıyla ekipler tarafından iki gün sonra onarılabildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası kırılan elektrik direklerini onaran Dicle Elektrik ekiplerine köylüler de yardım etti. Yüksek kesimlerde bulunan karlı dağlardan geçen hat köylülerin yardımıyla ekipler tarafından iki gün sonra onarılabildi.

Kıran-9 Cudi Dağı ve Kıran-10 Kazan Vadisi operasyonu başladı

İçişleri Bakanlığı, Şırnak'ta "Kıran-9 Cudi Dağı", Hakkari'de "Kıran-10 Kazan Vadisi" operasyonlarının başlatıldığını açıkladı. Şırnak'taki Kıran-9 Operasyonu'na 1260, Hakkari'deki Kıran-10 Operasyonu'na 730 jandarma, polis ve güvenlik korucusu katılıyor.

Trafolar elektrikle ısınmaya dayanmıyor: Bir bir patlayıp yanıyor

Dicle Elektrik tarafından dağıtım hizmeti verilen illerde havaların soğumaya başlaması ile birlikte ısıtmada yoğun şekilde elektrik enerjisi kullanılmaya başlandı. Çoğu kayıt dışı kullanılan elektrikli ısıtıcıların yüküne dayanamayan trafolar bir bir patlayıp yanıyor.

Şırnak'ta PKK'lı 3 terörist daha teslim oldu

İçişleri Bakanlığı Irak’ın kuzeyinde terör örgütüne ait barınma alanlarından kaçan 3 terörist daha Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

Kadın bomba imha uzmanı şehit oldu: Türkiye'nin sayılı kadın bomba imha uzmanlarından biriydi

Şırnak’ın İdil ilçesinde, teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının imha edilmesi sırasında meydana gelen patlamada şehit olan PAMİT Komutanı Esma Çevik’in görüntüsünün, 15 Kasım’da Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi twitter sayfasından paylaşıldığı ortaya çıktı.

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin tuzakladığı EYP infilak etti: 2 şehit, 7 yaralı

Şırnak'ın İdil ilçesinde PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcıya müdahale sırasında infilak etmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı.

3 PKK'lı terörist daha Silopi'de güvenlik güçlerine teslim oldu

Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 3 PKK’lı terörist daha Silopi’de güvenlik güçlerimize teslim oldu.

Kuzey Irak'tan kaçan PKK'lı 5 terörist Silopi'de teslim oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan PKK'lı 5 teröristin, Silopi'de güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ın Gabar Dağı bölgesinde 2 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Bölgede operasyonlar devam ediyor.

Belediye kararıyla evlenmek kolaylaştı

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde başlık parası kaldırıldı, altın takma fiyatı 100 bin TL’den 35 bin TL’ye indirildi. Belediye başkanı ve kanat önderlerinin aldıkları karar sayesinde gençler artık rahatlıkla evlenecek.

Terör örgütünde çözülme devam ediyor: İçişleri Bakanlığı, 2019 yılında 235 teröristin ikna yoluyla teslim olduğunu açıkladı

İçişleri Bakanlığı Van Terörle Şube Müdürlüğünün yürüttüğü ikna çalışmaları kapsamında bugün Şırnak’ın Cizre ilçesi Sınır hattından Van ve Şırnak TEM Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim olduğunu açıkladı.

Şırnak'ta sıcaklık eksi 17’yi gördü: Göller buz pistine dönüştü

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde hava sıcaklığının eksi 17'ye kadar düşmesi sonucu göller buz pistine dönüşürken, yüksek kesimler kar yağışı sonrası beyaza büründü.

Jandarma, emniyet ve MİT'ten ortak operasyon: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak kırsalında jandarma, emniyet ve MİT'in ortak operasyonuyla 3 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen üç teröristten birisinin PKK/KCK'nın Cudi grubu sorumlusu, diğerinin sözde Silopi YPS sorumlusu olduğu belirlendi.

Şırnak'ta 16 bölgede 'geçici özel güvenlik' uygulaması

Şırnak Valiliğince Silopi ilçesi Cudi Dağı'nda 16 bölgede 8 gün süreyle 'Geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi.

Şırnak kırsalında 6 terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak kırsalında, İl Jandarma Komutanlığı ile MİT Başkanlığınca ortaklaşa düzenlenen hava destekli operasyonda, 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ta komandolardan operasyon: PKK'lı bir terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak'ta komandoların düzenlenen operasyonda PKK'lı bir terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda, el bombası, telsiz ve 97 fişek ile bol miktarda yaşam malzemesi de ele geçirildi.

Cizre Belediye Başkanı HDP'li Mehmet Zırığ terör soruşturmasından görevden alındı

Şırnak'ta Cizre Belediye Başkanı HDP'li Mehmet Zırığ, hakkındaki terör soruşturması nedeniyle görevden alındı. HDP'li Zırığ’ın yerine Kaymakam Davut Sinanoğlu kayyum olarak atandı.

Şırnak’ta nesli tükenme tehlikesi altında olan 2 örümcek maymun ele geçirildi

Şırnak’ın Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı’nda, yurda kaçak yollarla getirilmek istenen nesli tükenme tehlikesi altında olan 2 örümcek maymun ele geçirildi. Maymunları kaçak getiren L.E.’ye idari para uygulanırken, maymunlar Şırnak Üniversitesi Yaban Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Acil Merkezi’nde birimin veteriner tarafından tedavi altına alındı.

PKK'lı teröristler orman işçilerine saldırdı: 6 yaralı

Şırnak'ın Uludere ilçesinde orman işçilerini taşıyan araca PKK'lı teröristlerin roketatarla düzenlediği saldırıda yaralı sayısının 6 olduğu belirtildi.

Şehit Topçu'nun amcası: Bu bizim düğünümüz, bayramımız

Fırat'ın doğusunda başlatılan Barış Pınarı Harekâtı'nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu'nun (23) amcası Sami Topçu, "Yakın zamanda evlenmeyi düşünüyordu, 'Düğünüme gelirsin' demişti. Bu da bizim bir düğünümüz, bizim bayramımız" dedi.

İşçilere HDP zulmü

Cizre’de seçimi kazanan HDP’li başkan, uyguladığı baskı politikası ve zulümle işçileri yıldırmaya çalışıyor. 6 aydır personelin mesaisini ödemiyor, izinleri de iptal etti.

MHP Şırnak İl Başkanlığı'na silahlı saldırı

MHP Şırnak İl Başkanlığı binasına teröristler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Şükür ki saldırıda herhangi bir ölüm ya da yaralanma hadisesi vuku bulmamıştır" dedi.

Kıran-3 Operasyonu'nda 2'si gri kategoride 16 terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, 21 Eylül'de başlatılan Kıran-3 Operasyonu'nda, ikisi gri listede olmak üzere 16 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Kıran-1, Kıran-2 ve Kıran-3 operasyonlarında bugüne kadar 43 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Şırnak'ta 3 terörist öldürüldü

Şırnak'ın İdil ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen hava destekli operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Silopi'de 4'ü kadın 6 PKK'lı terörist teslim oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4'ü kadın 6 PKK'lı terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

İki kız çocuğu PKK'dan kaçtı

Şırnak'ta 1,5 ay önce PKK'nın kaçırdığı 18 yaşından küçük iki kız çocuğu, terör örgütünden kaçtı. Jandarmaya sığınan çocuklar, "Kaç gün işkence ve cinsel istismara maruz kaldık hatırlamıyoruz. Bir gün boyunca hiç durmadan yürüdük" dedi.

PKK'nın kaçırdığı kızlar jandarmaya sığınarak yaşadıkları dehşeti anlattı

Şırnak'ta 1,5 ay önce kaçırılarak PKK'nın dağdaki mağarasına götürülen 18 yaşından küçük iki kız çocuğu, film senaryolarını aratmayan kaçış öyküsüyle jandarmaya sığındı. Jandarmaya sığınan kız çocuğu, "Kaç gün işkence ve cinsel istismara maruz kaldık hatırlamıyoruz. Bir gün işkencenin ardından mağara başında nöbetçi olmadığı bir anda dışarı çıktık, taşların arkasına gizlene gizlene uzaklaştık. Bir gün boyunca hiç durmadan yürüdük" diyerek yaşadıkları dehşeti anlattı.

Şırnak’ta 2 kadın terörist teslim oldu

Şırnak Valiliği, 'Kıran 2 Operasyonu' kapsamında 2 kadın teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi. Valilik açıklamasında, terörle mücadele kapsamında operasyonlar kararlılıkla devam ettiği de belirtildi.

Şırnak'ta 15 günlük eylem yasağı

HDP'li 3 büyükşehir belediye başkanlıklarına yapılan görevlendirme sonrası gerçekleşmesi planlanan eylem ve etkinliklere, İçişleri Bakanlığı müdahale etti. Belediye başkanlarının görevden alınmalarını protesto etmek amacıyla açık alanda gerçekleşebilecek yürüyüş, basın açıklaması, mezar başı anma, oturma eylemi, stand açma, çadır kurma, bildiri dağıtma, protesto gibi eylem ve etkinlikler 23 Ağustos 2019 günü saat: 00.01'den 6 Ağustos 2019 günü saat: 24.00'e kadar 15 gün süre ile yasaklandı.

Şırnak'ta 4 terörist teslim oldu

Son dönemde terör örgütüne yönelik yürütülen başarılı operasyonların örgütte çözülme ve kaçışları hızlandı. Şırnak'ta 4 terörist, güvenlik güçlerinin ikna çalışmaları sonucu teslim oldu.

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.