Büyükada davasında Taner Kılıç tahliye edildi

Büyükada davası kapsamında tutuklu bulunan Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi Onursal Başkanı Taner Kılıç’ın tahliyesine karar verildi. Kılıç, 14 aydır İzmir’de bulunan Şakran Cezaevi’nde tutuklu bulunuyordu.

Brunson'a ikinci ret

ABD'li Rahip Andrew Brunson'un sağlık sorunları nedeniyle ev hapsine dönüştürülen cezasına avukatının itiraz talebi 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ikinci kez reddedildi. Dosya bir üst mahkeme olan 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

İzmir'de FETÖ operasyonu: 9 gözaltı

İzmir'de yürütülen soruşturmada 3 kişi için terör örgütü propagandası yapmak, 6 kişi için de Bylock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle gözaltı kararı verildi.

Brunson ziyaretinin ardından ilk açıklama

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin yeni atanan maslahatgüzarı Jeffrey Hovenier, Türkiye ile ABD arasındaki krizin mimarlarından ABD’li Papaz Andrew Brunson’u ev hapsine alındığı evinde ziyaret etti. Jeffrey Hovenier, ilk açıklamasında, "Rahip Brunson ve Norine Brunson ile şimdi görüştük. Brunson'un ve diğer haksız yere hapiste olan kişilerin davalarıyla ilgili Türk yetkililere çağrımız devam edecek" dedi.

Brunson için yeni başvuru

ABD'li rahip Andrew Brunson'ın avukatı, Brunson'ın ev hapsinin kaldırılması için başvuruda bulundu.

Brunson'un sokağında kuş uçurtulmuyor

Türkiye ile ABD arasında yaşanan krizin en önemli aktörlerinden biri olan ve geçtiğimiz ay ev hapsi cezası ile cezaevinden tahliye edilen Rahip Brunson'un evinin önünde üst düzey güvenlik önlemleri devam ediyor.

Gelin almaya vinçle gittiler

İzmir’in Torbalı ilçesinde gelin ile damat çok ilginç bir şekilde nikah salonunun yolunu tuttu. Nikah salonuna gitmek için hazırlık yapan damat ile gelin, büyük bir sürprizle karşılaştı. Damadın babası tarafından gelinin evinin önüne vinç getirildi. Gelin ile damat apartmanın 4. katından vinç ile indirildi.

Vatandaştan çalarak PKK'ya göndermişler

İzmir'de yakalanan 3 kişinin PKK'lı olduğu ve kesinleşmiş hapis cezlarının bulunduğu belirlendi. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda adeta hazine çıktı. Yakalanan zanlıların Diyarbakır'an getirdikleri hırsızlara İzmir'de hırsızlık yaptırarak PKK'ya finansman sağladıkları ortaya çıktı.

Böyle soygun şeytanın aklına gelmez

İzmir-Çanakkale karayolunda seyahat eden yabancı plakalı otomobillerin tekerlek ve bağlantı noktalarına, mola verdikleri yerlerde kimyasal madde sürüp, tekrar hareket ettiklerinde duman çıkmasını sağlayan, ardından da kendi araçlarıyla peşlerinden gidip, tamir etme bahanesiyle sürücülerden 100 ila 200 dolar veya euro para alan çift, Bergama'da yakalandı.

Brunson'un sokağı 'casus' kaynıyor

Terör örgütleri adına casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapsi istenen ve geçen günlerde iki yıllık tutukluluğu ev hapsine çevrilen papaz Andrew Brunson'un ikamet ettiği sokağın ajan kaynadığı iddia edildi. İzmir'deki evin sokağında CIA ve MOSSAD’a bağlı istihbarat elemanlarının hareketliliğinin tespit edildiği öne sürüldü.

Polislerin geldiğini fark etmeyince elindekilerle yakaladı

İzmir'de bir markete giren hırsızlar polislerin dikkati sonucu kıskıvrak yakalandı. Polis ekiplerinin geldiğini fark etmeyen hırsızlar, çaldıkları malzemeler ile suç üstü yakalandı.

Cevap yok!

İzmir’de ev hapsinde bulunan ABD’li rahip Andrew Craig Brunson’ın eşi Norine Brunson, pazar ayinine katılmak üzere eşinin görevli olduğu Diriliş Kilisesi’ne gitti. Brunson gazetecilerin sorularına cevap vermedi.

Papaz Brunson'ın kilisesine Türk bayrağı asıldı

FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD'li papaz Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson kilisedeki pazar ayinine katılırken, kilisenin girişine Türk bayrağı asılması dikkati çekti.

Papaz Brunson’un gerçek kimliği ortaya çıktı

‘Din adamı’ olduğu iddia edilen papaz Brunson’la ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Brunson ve Türkiye’deki yardımcılarının ABD Özel Kuvvetleri’nden olduğu anlaşıldı.

İzmir'de polisin durdurduğu otomobilden dana çıktı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde polis ekiplerinin kontrol noktasında durdurduğu otomobilden 400 kilogram ağırlığında dana çıktı. Dana, yaklaşık yarım saatlik uğraşla arabadan çıkarılırken, hırsızlık şüphesiyle iki kişi gözaltına alındı.

Kelime-i Tevhidyazılı taşkoruma altında

İzmir’de bir iş yerinin zeminine döşenen Kelime-i Tevhid yazılı tarihi mezar taşı, koruma altına alındı.

Brunson'ın 'ev hapsi' devam edecek

İzmir'de terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla tutukluluğu "sağlık sorunları" gerekçe gösterilerek ev hapsine çevrilen ABD uyruklu din adamı Andrew Craig Brunson'ın ev hapsi ile yurt dışı çıkış yasağının kaldırılması için mahkemeye yapılan itiraz reddedildi.

Brunson'un avukatından yeni başvuru

Rahip Brunson’un avukatı İsmail Cem Halavurt ev hapsi kararına itiraz etti.Avukat ev hapsinin ve yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasını talep etti. Dilekçede, "Müvekkil hakkında hükmedilen adli kontrol kararlarının kaldırılmasına karar verilmesini talep ederiz" ifadesi yer aldı.

İzmir'de su borusu patladı

İzmir'in Konak ilçesi Cumhuriyet Bulvarı'nda patlayan borudan fışkıran su, 8 katlı apartman yüksekliğine ulaştı. Belediye yetkilileri, boruya giden suyu kesildiğini ve onarım için çalışma başlatıldığını bildirdi.

Hesabına yanlışlıkla 22 bin lira yatan gençten insanlık dersi

İzmir'de yaşayan Kemalpaşalı bir genç, yanlışlıkla hesabına yatan 22 bin liraya yakın ameliyat parasını iade ederek adeta insanlık dersi verdi.

İzmir'de kötü koku tepkisi

İzmir'in birçok ilçesinde akşam saatlerinden itibaren etkili olan ve rüzgarın etkisiyle şehre yayılan kötü koku, vatandaşları ve esnafı rahatsız etti.

Yıldırım: Bu Gazi Meclis, mağlubiyetin değil zaferin Meclisidir

İzmir'de STK temsilcileriyle bir araya gelen TBMM Başkan Binali Yıldırım, "Bu Meclis Cumhuriyeti kurdu, bu Meclis 15 Temmuz’da darbecilere karşı bombaların altında ‘Egemenlik kayıtsız milletindir’ dedi. Bu Gazi Meclis, mağlubiyetin değil zaferin Meclisidir. 81 milyon vatandaşın temsil edildiği, milli iradenin tecelli ettiği kutsal bir mekandır" dedi.

Genelkurmay Başkanı Güler'den Ege Ordu Komutanlığına ziyaret

Genelkurmay Başkanı Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Dündar ile İzmir'deki birliklerde denetleme ve incelemelerde bulundu.

ABD’li Papaz için verilen ev hapsi kararına itiraz

Fetulahçı Terör Örgütü ile Sivil Mücadele Platformu bünyesindeki Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER), ABD’li papaz Andrew Craig Brunson’un ev hapsine alınması kararına itiraz ederek, yeniden tutuklanmasını talep etti.

Demir-çelik fabrikasında kaza: 5 işçi yaralandı

İzmir’de bir demir çelik fabrikasında sabah saatlerinde meydana gelen iş kazası sonucu 5 işçi yaralandı.

FETÖ kendi elemanlarını da fişlemiş

İzmir'de yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında itirafçı olduktan sonra serbest bırakılan "mahrem sorumlusu", örgüt içerisinde talimat aldığı ve talimat verdiği 150 şüphelinin ismini deşifre ederek örgüte ağır darbe vurulmasını sağladı. Mahrem sorumlusu K.E, "Örgüt evlerinde kalan öğrenciler, TSK ya da emniyet teşkilatına girmeye uygunsa 's', olabilecek durumdakiler 'i', eğer uygun değilse 'c' olarak kodlanıyordu. Mesela 2016 yılı itibarıyla Karşıyaka'da TSK ya da emniyete yerleştirilmesi planlanan ...

Ege Denizi'nde deprem: İzmir ve Aydın sallandı

AFAD'tan yapılan açıklamaya göre, Ege Denizi'nde saat 11:17'de 4.5 büyüklüğünden deprem meydana geldi. Depremin İzmir ve Aydın'da da hissedildiği belirtildi.

Rahip Brunson'a ev hapsi

İzmir'de tutuklu olarak yargılanan ABD'li rahip Brunson ev hapsine alındı. Brunson 9 Aralık 2016 tarihinde terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklanmış, bu zamana kadarki duruşmalarda tutukluluğunun devamına karar verilmişti. ABD Başkanı Trump da Brunson ile ilgili çok sayıda açıklama yapmış, kişisel Twitter adresinden de paylaşımlarda bulunmuştu.

Casusluk davasının 2 numarasıydı şimdi öğretmen oldu

Türkiye'nin en çok konuştuğu konulardan biri olan İzmir'deki askeri casusluk davası FETÖ'nün kumpaslarının ortaya çıkmasıyla yeni bir boyut kazanmış ve yeniden yargılamalarda kumpas mağduru isimler tahliye edilmişti. Bu davanın iki numaralı sanığı Narin Korkmaz, geçmişi hayatından silmek için mahkeme kararıyla ismini değiştirdi. Korkmaz, yeni isimle yeni bir hayata başladı.

Minik Alperen davasında karar

İzmir'in Çiğli ilçesinde okul servis minibüsünde unutulmasının ardından yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin davasında karar açıklandı. Anaokulu sahibi Yurdagül İşgören 5, servis şoförü Taner İşgören ile servis görevlisi Dilara Kamberler'e 9'ar yıl hapis cezası verildi.

Çarşaf siparişi verdi bakın ne geldi

İzmir'in Torbalı ilçesinde bir kadın, televizyonda gördüğü reklamdan etkilenerek verdiği çarşaf siparişinin ardından gelen paketle adeta şoka girdi. Çarşaf bekleyen kadın, gelen metrelik kefenle neye uğradığını şaşırdı.

Rahip Brunson'ın tahliye talebine ret

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye’den iadesini istediği, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklu bulunan ve hakkında 35 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan ABD uyruklu papaz Andrew Craig Brunson, bugün üçüncü kez hakim karşısına çıktı. İlk çıktığı duruşmada tutuklu sanık Brunson hakkındaki iddiaları kabul etmemişti. Tanık olarak dinlenen kilise cemaatinden Levent Alkan, sanık Brunson’un PKK sempatizanlarına yardım ettiğini, kilisede bulunan gizli odada toplantılar ...

+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.