İzmir Haberleri

İzmir’deki kötü koku içme suyuna da bulaştı: Suda lağım kokusu var

İzmir’in Buca ve Gaziemir ilçelerinde sabah saatlerinden itibaren musluklardan akan yoğun kokulu şebeke suyu, vatandaşların tepkisine neden oldu. Bazı vatandaşlar akan sudaki kokunun kanalizasyon kokusuna benzediğini söylerken, bazıları da yıkanan çamaşırlarının üzerine yoğun kokunun sindiğini ifade etti.

HDP binasına saldıran katil zanlısının evinden av tüfeği ve kurusıkı çıktı

İzmir'in Konak ilçesindeki HDP İl Başkanlığı'nda Deniz Poyraz'ı tabancayla vurarak, öldürdükten sonra tutuklanan Onur Gencer'in (27) evinde yapılan aramada, av tüfeği ve kurusıkı tabanca ele geçirildiği öğrenildi. Gencer'in, yivsiz av tüfeği bulundurma ruhsatına sahip olduğu ve yasal avlanma için bu tüfeği kullanma izninin olduğu belirtildi. Ayrıca polis ekipleri de 6 iş yerinden son 1 aylık kamera görüntülerini incelemeye aldı.

İzmir Valiliğinden 'HDP binasındaki saldırıda deliller karartıldı' iddialarına ilişkin açıklama

İzmir Valiliği, bir kişinin ölümüyle sonuçlanan HDP İl Başkanlığındaki saldırıya ilişkin, "delillerin karartıldığı" iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, iddialarının tamamen gerçek dışı olduğunu duyurdu.

HDP binasına saldırıda öldürülen Deniz Poyraz'ın cenazesinde 'PKK' provokasyonu: Polis örgüt paçavralarına izin vermedi

İzmir'in Konak ilçesinde yer alan HDP İl Başkanlığı binasına, geride kalan gün, silahlı bir kişi tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda, binada yer alan Deniz Poyraz hayatını kaybetti. Poyraz'ın cenazesi bugün düzenlenen törenle toprağa verildi. Caminin önüne getirilen tabuta, terör örgütü PKK'yı simgeleyen bez parçası örtülmek istenmesi üzerine polis müdahale etti.

HDP binasına saldıran Onur Gencer tutuklandı

İzmir HDP İl Başkanlığı’na giren silahlı saldırgan Onur Gencer, Deniz Poyraz’ı tabancayla vurup öldürmüştü. Saldırıdan kısa süre sonra gözaltına alınan Gencer, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Gencer, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

İzmir’de provokasyon: HDP binasına saldırı

Konak’taki bir iş merkezinde bulunan İzmir HDP İl Başkanlığı’na giren silahlı saldırgan Onur Gencer, parti çalışanı Deniz Poyraz’ı tabancayla vurup öldürdü. Binanın bulunduğu sokağı kapatan polis, eski bir sağlık çalışanı olan Onur Gencer’i çatı katında yakaladı. Gencer’in sosyal medya hesabından silahla poz verdiği fotoğraflar ortaya çıktı. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, saldırının gerçekleştirildiği saatlerde 40 kişilik toplantı planlandığını ama son anda ertelendiğini açıkladı.

HDP İzmir il binasına silahlı saldırı: 1 kişi hayatını kaybetti

İzmir'de, silahlı bir şahısın HDP il binasına gerçekleştirdiği saldırıda bir kişi hayatını kaybetti. Emniyet güçleri, düzenlediği operasyonla saldırganı gözaltına aldı. İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamada, O.G. adlı saldırgan istifa etmiş bir sağlık çalışanı, olay tüm yönleriyle araştırılıyor" denildi.

HDP binasında silahlı saldırı düzenleyen şüphelinin ilk ifadesi ortaya çıktı

İzmir'in Konak ilçesindeki HDP İzmir İl Başkanlığı'nın da bulunduğu bir binaya giren silahlı saldırgan, üç el ateş etti. Şüpheli, olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı. Saldırıda, parti çalışanı Deniz Poyraz yaşamını yitirdi. Saldırganın ilk ifadesinde, "Hiç kimseyi tanımıyorum. Kimseyle de bir bağlantı kurmadım. Terör örgütü PKK’dan nefret ettiğim için böyle bir şey yapmak istedim." dediği öğrenildi.

Tunç Soyer’den İzmir’in trafik sorununun çözümü için öneri: Araç sayısı azaltılsın

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, trafik sorununun çözümüne ilişkin trafiğe çıkılmaması önerisinde bulunarak “Trafik sorununun çözümü tüm dünyada aynı, trafikteki araç sayısını azaltmak” dedi. Soyer, yerel seçimler öncesi “Üç kritik noktada trafik yeraltına alınacak ve 111 noktada kavşak düzenlemeleri yapılacak" vaadinde bulunmuştu.

İzmir'de sağanak su baskınlarına neden oldu: Vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi

İzmir'in Bayraklı ilçesinde etkili olan sağanak bazı bölgelerde su baskınlarına neden oldu. Mahalle sakinleri altyapı yetersizliği ve önlem alınmaması sebebiyle İzmir Büyükşehir Belediyesine büyük tepki gösterdi.

İzmir depreminde yıkılmıştı: 36 kişinin öldüğü Rıza Bey Apartmanı'nın iddianamesinde 9 sanık için 20'şer yıl hapis istemi

İzmir'de 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde 36 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı'na ilişkin iddianame kabul edildi. Binanın yapım sorumluları ve daha önceki apartmanda meydana gelen hasarı gizledikleri ileri sürülen yönetici ve kat malikleri hakkında 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

Dikili kıyılarında 'bozuk yumurta kokulu yosun' uyarısı: Ekosisteme ve turizme büyük zararı var

İzmir'in Dikili ilçesi kıyılarında 'Sargassum' türü yosunlar görülmeye başladı. Biyolog Prof. Dr. Barbaros Çetin, bu tehdidin deniz ekosistemini hızla çökertebileceğini ve turizm faaliyetlerini sekteye uğrayacağını belirterek, uyarılarda bulundu.

Yılmaz Erbek Apartmanı depremde göz göre göre yıkılmış: Yetersiz denetim, işçilik hatası, eksik malzeme

İzmir'deki 6.6'lık depremde yıkılan, 11 kişinin öldüğü, 11 kişinin de yaralandığı Yılmaz Erbek Apartmanı'na ilişkin iddianamede, belediyeden savcılığa gönderilen evraktaki, düşük çimento kalitesine dair bilgi notuna dikkat çekilerek; binada kullanılan yapı malzemelerinin yetersizliği, işçilik hataları, denetim eksiklikleri, zemin seçimindeki hatalar sıralanıp, ölüm ve yaralanmalardan şüphelilerin sorumlu oldukları vurgulandı.

İzmir depreminde yan yatan Yılmaz Erbek Apartmanı'nda kolon kesilmemiş: Zemin etüdü yanlış beton kalitesi düşük

İzmir’de yıkıma neden olan depremde 11 kişinin öldüğü, 11 kişinin de yaralandığı Yılmaz Erbek Apartmanı ile ilgili hazırlanan iddianamede, bilirkişiler tarafından yapılan çalışmada, herhangi bir düşey taşıyıcı eleman kesilmediğinin tespit edildiği ifade edildi. Binadaki beton kalitesinin projedekinden farklı, deprem kuvvetine dayanıklılık hesabının hatalı, zemin etüdünün yanlış olduğu vurgulanan iddianamede, statik analizlerin, binadan numune alımı ve binadaki malzeme değerlendirmesi yapılmadan ...

İzmir depreminde 32 kişinin can verdiği Emrah Apartmanı'nın müteahhidinin oğluna takipsizlik kararı

İzmir'de yıkıma neden olan 6.6 büyüklüğündeki depremde 32 kişinin hayatını kaybettiği Emrah Apartmanı'nın müteahhidi Hayati Uzun'un, aynı apartmanda oturan ve depremde eşi ile 3 çocuğunu kaybeden oğlu Murat Bora Uzun hakkında, kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi.

Yaz yağmuru Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı göle çevirdi: Esnaf isyan etti

İzmir’de aniden başlayan sağanak yağış, her yağmurda aynı sıkıntıyı çeken Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nı sular altında bıraktı. Altyapıdaki sorunların çözülmesini isteyen Kemeraltı esnafı, “30 yıldır bu sıkıntı hep var. Buraya altyapı istiyoruz” diye isyan etti.

İzmir depremi soruşturması: Bilirkişi 'düşük kalite' dedi

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 115 kişinin hayatını kaybettiği İzmir depremiyle ilgili yaptığı soruşturma, 222 günde tamamlandı, 5 iddianame hazırlandı. Soruşturma kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi'nin yanı sıra TÜBİTAK’tan uzmanlar bilirkişi raporu oluşturdu. Raporda, incelemeler sonucunda binalarda düşük kalite beton kullanıldığının, projelendirme hataları yapıldığının ve standartlara uygun olmayan malzeme kullanıldığının tespit edildiği belirtildi.

Türkiye'nin bazı bölgelerinde yarın sağanak bekleniyor

Meteorolojinin son hava durumu değerlendirmelerine göre, Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun bazı kesimlerinde yarın sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

İki bin yıllık ata tohumlarını yurt dışına satacaktı: Her bir tanesi için bin dolar talep etmiş

İzmir'in Selçuk ilçesinde, kaçak kazı yaparken bulduğunu öne sürdüğü 2 bin yıllık olduğu değerlendirilen buğdayları satmak isteyen şüpheli gözaltına alındı. Şüphelinin buğdayların her bir tanesi için bin dolar talep ettiği öğrenildi.

Yunanistan'ın ölüme ittiği 31 kaçak göçmen daha kurtarıldı

İzmir'in Karaburun ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına bırakılan 31 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından kurtarıldı. Kıyıya çıkarılan kaçak göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi.

İzmir açıklarında lastik bottaki 31 kaçak göçmen kurtarıldı

İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına bırakılan lastik bottaki 31 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.

İzmir depremiyle ilgili iddianame hazırlandı

İzmir depremiyle ilgili iddianame hazırlandı. 10’u tutuklu 29 sanık hakkında dava açıldı. Bilirkişi raporlarında kusurları tespit edilen 17 kamu görevlisi hakkında ise Memur Suçları Soruşturma Bürosunca, araştırmalar devam ediyor. Sanıkların "bilinçli taksirle ölüme sebebiyet vermekten" 2 yıldan 15 yıla kadar hapsi isteniyor.

CHP’li Çeşme Belediyesi’nde çöpler günlerdir toplanmıyor

Türkiye’nin önemli turizm noktalarından biri olan İzmir Çeşme’de çöp krizi yaşanıyor. CHP yönetimindeki belediyenin günlerdir çöpleri toplamaması nedeniyle atıklar, konteynerler yerine yollara bırakılıyor.

İzmir itfaiyesinde büyük tepki toplayan görüntülerle ilgili konuşan kadınlar: Arkadaşımızın çocukluk hayalini gerçekleştirdik

İzmir'de üç kadının seyir halindeki itfaiye aracında çekerek sosyal medyadan paylaştığı görüntüler büyük tepki toplamış olayla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Videodaki üç kadın ilk kez konuştu. Arkadaşlarının çocukluk hayalini gerçekleştirdiklerini belirten kadınlardan biri, videoyu gizli hesaplarına yüklediklerini, bunların çalınarak yayıldığını, kendileri hakkında asılsız, karalayıcı, hakaret içerikli paylaşımlar yapıldığını, bununla ilgili hukuki sürecin başlatıldığını söyledi.

İzmir'de deprem meydana geldi

İzmir'in Menderes ilçesinde deprem meydana geldi. Menderes'te saat 16.49'da meydana gelen depremin büyüklüğü 3.6 olarak açıklandı.

İzmir'de korkutan orman yangını

İzmir'in Kiraz ilçesindeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevlere havadan ve karadan müdahale edildi.

Büyük tepki toplamıştı: İzmir'de itfaiye aracındaki görüntülere açığa alma ve disiplin soruşturması

İzmir'de üç kadının seyir halindeki itfaiye aracında çekerek sosyal medyadan paylaştığı görüntüler tepkiye neden olmuş, soruşturma başlatılmıştı. Görüntüler sonrası bir itfaiye personeli açığa alındı. Belediyeye ait şirkete bağlı 3 personel hakkında ise disiplin soruşturması başlatıldı. İtfaiyede görevli 4 kişinin, ziyarete gelen ve eğitim amaçlı kullanılan itfaiye aracını merak ettiklerini dile getiren 3 kadına araca binmeleri için izin verdiklerini söyledikleri öğrenildi.

Yunanistan'ın İzmir açıklarında ölüme ittiği 32 sığınmacı kurtarıldı

İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 32 sığınmacı kurtarıldı.

İzmir'de doktora şiddet: Makasla kovalayıp yumrukladı

İzmir'in Konak ilçesindeki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne gelen İ.P., bıçakla yaralandığını söyleyince asistan doktor Mustafa Tokmak da yarasını temizleyip, dikiş atmak istedi. Operasyon sırasında İ.P.'nin çok fazla hareket etmesi üzerine Tokmak, uyarıda bulundu. İddiaya göre sinirlenen İ.P., dikiş makasını kapıp, Tokmak'ı kovalamaya başladı. Hemşirenin araya girmesiyle makası elinden düşüren İ.P., Tokmak'a yumruk atarak kaçtı.

Büyük tepki toplamıştı: İzmir'de itfaiye aracındaki görüntülere soruşturma

İzmir'de üç kadının seyir halindeki itfaiye aracında çekerek sosyal medyadan paylaştığı görüntüler tepkiye neden oldu. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

İzmir Büyükşehir itfaiye merkezinde 'pes' dedirten görüntüler: Vatandaş 'sorumsuzluk' diyerek tepki gösterdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait yangın eğitim merkezinde sokağa çıkma kısıtlamasında çekilen görüntüler şoke etti. Görüntülerde, alkollü olduğu iddia edilen belediye yetkilisi üç kadından birinin itfaiye aracını kullandığı, diğer ikisinin ise aracın arkasında seyahat ettiği görüldü. Skandal görüntüler sosyal medyada tepkiyle karşılandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Teknik destek bahanesiyle Bitcoin vurgunu: Aylarca süren takip sonrası yakalandılar

İzmir'de, piyasa değeri yaklaşık 900 bin dolar olan Bitcoin dolandırıcılığı yapan 3 şüpheli, 7 buçuk aylık teknik ve fiziki takibin ardından yakalandı. Soruşturmada şüphelilerin ele geçirdikleri bilgilerle müşterileri telefonla arayarak kripto para firmasından teknik destek amacıyla aradıklarını belirterek, hesaplarını boşalttıkları ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden biri tutuklanırken, 2'si serbest bırakıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

+